JAKO - Anegang 22 Christendemocraten in Italië aan scheuring ontkomen Leraar Frans, m.o.a. aank. tekenaar-constructeurs nette schoonmaaksters flanellen lakens voor halve prijs Ministerraad van Europa bijeen plaatsvervangend hoofd der keuken secretaresse voor de directie gepensioneerd persoon Amsterdamse Beurs DINSDAG 15 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Ook Italië's lot als democratie was daarmee direct gemoeid De situatie, van het socialisme Boudewijn naar Portugal Begrafenis Lizzy Ansingh Doden- en vermistencijfer in Fréjus thans 386 Fongers passeert dividend Likwiditeitspositie beter Heineken's 11 dividend Beurs op oudejaarsdag gesloten Grasso's Machinefabrieken nv Slavenburg's Bank Reisdeviezen Safeloketten De beurs van gisteren Scheepvaart (Van onze correspondent in Rome) Met ingehouden adem hebben we in de laatste twee weken de ontwikkeling in Ita lië gevolgd. Niet dat er iets wereldschok kends te gebeuren stond. In Italië gaan de •zaken op politiek gebied altijd heel wat be dachtzamer en rustiger dan men van dit (overigens voor een groot deel ten onrech te) als erg heetgebakerd beschouwde volk zou verwachten. Niets opzienbarends dus. Maar de beslissingen, die genomen moes ten worden na het christendemocratisch partijcongres van Florence zouden het lot bepalen van die partij en daarmee van de democratie. Valt de partij van De Gasperi, of als men wil van Don Sturzo, uiteen, dan gaat Italië een periode tegemoet die naar een openlijke of verbloemde dictatuur moet leiden, dictatuur van links of van rechts, dat is heel moeilijk te voorspellen. Tot op het laatste ogenblik leek het alsof de eenheid in de partij niet zou kunnen worden hersteld. Te Florence is wel geble ken hoever groepen als de uiterst linkse „base" (op economisch en sociaal terrein allerminst afkerig van samenwerking met de communisten) en „primavera" (die al le heil verwacht van de uiterst conserva tieve royalisten en bereid is de fascis ten als bondgenoten te aanvaarden) uit el kaar zijn geraakt. Hoe kunnen al deze groepen, vooral na de uiterst heftige Flo rentijnse debatten onder één dak samen wonen? De nieuwe partijsecretaris, Um- berto Moro, heeft zich een man getoond, die berekend is voor zijn taak en die over voldoende tact beschikt om ook met Amin- tore Fanfani, zijn voorganger en nog steeds de leider van een uiterst belangrij ke, misschien wel de belangrijkste groep, te kunnen samenwerken. Om te begrijpen hoe groot het gevaar is, dat Italië in deze dagen heeft gedreigd, moet men rekening houden met de voorgeschiedenis. Tot fe bruari eerste minister zowel als secreta ris der overheersende partij. Zijn ministe rie wordt ten val gebracht door „francti- reurs" in eigen gelederen, christendemo craten die beducht zijn voor de hervor- mingsdrang van Fanfani en zich niet ont zien om tegen hun eigen partij, tegen hun leider en tegen de regering te stemmen (in het geheim) in de hoop op die manier de samenwerking met Sagarat tot een einde te brengen en Italië een kabinet te geven, waarin conservatieve elementen de hoofd rol zullen spelen. De regeringscrisis lijkt eerst onoplosbaar. President Gronchi, zelf voorkomend uit de linkervleugel van de partij, zou het liefst een kabinet-Tam- broni zien, wetende dat Tambroni onge veer dezelfde dingen wil als Fanfani en op meer sympatie in het parlement kan re kenen. Fanfani is nu eenmaal een man, die te heerszuchtig is en te zeer op discipline gesteld om veel vrienden te hebben. Maar Tambroni slaagt er niet in zijn kabinet te vormen en dan gebeurt er iets heel ongewoons. Het gebruik wil, dat aan het staatshoofd, nadat alle partijleiders en nog enkele andere hoge personen zijn ge hoord, een lijst van tenminste drie namen wordt voorgelegd waaruit hij de persoon kiest, die hem als formateur het meest ge schikt voorkomt. Maar na de poging Tam broni komen de christendemocratische fractieleiders van parlement en senaat bij president Gronchi en noemen hem een en kele naam die van Segni. De president pro- testeerd en wenst de gebruikelijke drie na men, temeer omdat Gronchi, die nu al vier jaar president der republiek is, nog nooit in de gelegenheid is geweest een eerste mi nister te benoemen, wiens inzichten stro ken met de zijne. Hoffelijk maar onver murwbaar staan zijn twee bezoekers erop dat Segni alleen belast moet worden met de vorming van het nieuwe kabinet en de president geeft tenslotte toe. Het was een van de moeilijkste ogenblikken in de par lementaire geschiedenis van Italië en te gen deze achtergrond is het duidelijk, dat onmiddellijk daarop Fanfani aftrad als al gemeen secretaris der christendemocra tische partij, op reis ging en gedurende een paar dagen eenvoudig onvindbaar was. Duidelijker dan zo kon hij wel niet zeggen, dat hij het niet eens was met wat er gebeurde. Maar Fanfani was niet al leen secretaris van de partij, hij was ook de leider van de numeriek verreweg sterkste groep in de partij: democratisch initiatief. Zijn aftreden had een scheuring in die groep tengevolge. Een deel der „initiativisten" schaarde zich achter de jonge Moro en daar dat in het „Klooster van de Heilige Dorothea" gebeurde, noemt men ze de „dorotei", een ander deel bleef trouw aan Fanfani. Bij het partijcongres kreeg Moro de meerderheid, maar dat kon alleen doordat de veel rechtser groep van „primavera", uit angst dat Fanfani win nen zou, een zwaar offer bracht en de ruim tweehonderdduizend stemmen waar over zij beschikte in de weegschaal wierp ten gunste van Moro. Fanfani was dus wel de zwakkere ge bleken, maar hij was geenszins „over wonnen" en Moro bleek dat niet alleen te weten, maar er ook zeer tevreden over te zijn. Principieel is er tussen de „dorotei" en de fanfanianen niet veel verschil. De eersten zijn bereid de ongevraagde steun van fascisten en royalisten te aanvaarden als dit in het hoger belang der democra tie is, de fanfanianen zouden voorlopig een minderheidsregering willen zonder fas cistische steun, maar met de steun van de republikeinen en de sociaal-democraten in afwachting dat de Nenni-socialisten op elk gebied en ten volle met de communisten hebben gebroken. Nu moest het nieuwe partijbestuur worden gevormd. Fanfani verklaarde eerst, dat hij vertegenwoordi gers van zijn groep in dat bestuur opgeno men wilde zien, maar niet als leden van het uitvoerend bestuur. Na veel geharre war waarbij het soms een haar scheelde of de partij viel werkelijk in twee partijen uiteen, deed Moro een voorstel. Van de drie vooraanstaande fanfanianen (Zoli, die voorzitter is van het partijbestuur, Bran- zi de administratieve secretaris en Berna- bei, de hoofdredacteur van het partijor gaan, het dagblad „II Popoio") zouden er twee, naar keuze van Fanfani, bevestigd kunnen worden. Men heeft heel wat tegen stand van de zijde van Fanfani moeten overwinnen, maar eindelijk is de zaak in kannen en kruiken. Van het geduld van Moro is wel het uiterste gevergd, maar hij wist wat er op het spel stond: de een heid van de partij. Men vergete niet, dat op Sicilië een „concurrerende" katholieke partij, die van Milazzo de verkiezingen heeft gewonnen en dat Milazzo's christen- socialisme ook op het vasteland aanhan gers vindt. Zoli is bij acclamatie bevestigd als voor zitter van de partij. Moro is met 132 stem men vóór en vijf onthoudingen tot alge meen secretaris gekozen en wordt tege lijkertijd hoofdredacteur van „II Popoio", maar in die functie krijgt hij als waarne mend hoofdredacteur de fanfaniaan Ber- nabei naast zich. Branzi, eveneens fanfa niaan, werd met 112 stemmen voor en 29 onthoudingen opnieuw administratief se cretaris. Verder komen er in het bestuur nog vijf fanfanianen tegen elf „Doroteï" en een vertegenwoordiger elk voor de vier kleinere groepen, twee linkse en twee rechtse. Dit is een heel redelijke oplos sing, waarbij de invloed van Fanfani, die tenslotte slechts met gering verschil te Florence werd „verslagen", zich behoor lijk kan doen gelden. Dat zowel de com munisten als de uiterst rechtse partijen er blijk van geven weinig ingenomen te zijn met dit nieuwe bestuur, pleit voor de be zadigdheid van Moro. Hem wacht geen ge makkelijke taak: de partij, waarvan hij de leiding heeft, blijft in zichzelf verdeeld. Maar zij mag niet uiteenvallen, althans niet zolang Nenni niet ten volle in het de mocratische kamp overgaat. Die partij, waar partijgenoten elkaar zo af en toe met het mes op de keel komen, is tenslotte de laatste loopgraaf voor de verdediging van de democratie in dit land. Gaat zij verlo ren dan wacht ons een verkapt communis tische, een verkapt fascistische of een ver kapt clericale dictatuur. Maar of de kous nu werkelijk af is? Mi- chelinni, de secretaris der neofascisten, heeft verklaard, dat alles op losse schroe ven is komen te staan en dat zijn partij en de royalisten eens willen nagaan of het nog zaak is verdere steun te geven aan de regering-Segni. Zo de fascisten hun steun aan Segni onttrekken is een vrijwel onop losbare crisis onvermijdelijk. Het curatorium van de Dr. Wiardi Beek man-Stichting, het wetenschappelijk bu reau van de Partij van de Arbeid, houdt op 8 en 9 januari een conferentie, die een oriëntatie beoogt omtrent de situatie van het socialisme, door een confrontatie van de opvattingen van enkele vooraanstaande vertegenwordigers van socialistische par tijen in het buitenland met socialistische inzichten in Nederland. De inleiders zijn dr. Czernetz (Oosten rijk), prof. dr. W. Banning (Nederland). C. A. R. Crosland (Engeland), A. A. van Ameringen (Nederland), prof. dr. H. Fa.yat (België), prof. dr. I. Samkalden (Nederland) en J. M. den Uyl (Nederland). De conferentie, die in Utrecht gehouden wordt, staat onder leiding van de voor zitter van het curatorium, prof. mr. dr. G. van den Bergh. LISSABON (UPI) - De Portugese mi nister van Buitenlandse Zaken dr. Mar cello Mathias heeft, uit naam van de president van Portugal, admiraal Americo Thomas, koning Boudewijn van België of ficieel uitgenodigd voor een bezoek aan dit land. De koning heeft de uitnodiging met groot genoegen aanvaard. Een datum voor het staatsbezoek zal binnenkort worden vastgesteld Het stoffelijk overschot van de te Am sterdam overleden schilderes Lizzy An singh zal vrijdag 18 december om 12 uur ter aarde worden besteld op de begraaf plaats der Evangelisch-Lutherse Ge meente „Rustoord" in Diemen. PARIJS (Reuter) Volgens een offi ciële woordvoerder van het Franse mi nisterie van binnenlandse zaken bedraagt het aantal doden en vermisten na de ramp van Fréjus thans 38fi. Tot dit cijfer be horen 267 geïdentificeerde en 32 onge ïdentificeerde doden en 87 vermisten. De woordvoerder verklaarde, dat het to tale cijfer van 386, naar verwacht wordt, ongeveer het definitieve cijfer zal zijn. De n.v. De Groninger Rijwielenfabriek A. Fongers te Groningen zal ook over het boekjaar 1958 haar dividend passeren, zo delen de commissarissen in hun pre-advies tot het jaarverslag over 1959 mee. Ondanks een kwantitatief gunstige verkoop in dit boekjaar heeft de vennootschap haar ver koopactiviteiten niet ten volle kunnen ont plooien, zo vermelden zij voorts. De exces sief grote voorraden (gereed produkt en halffabrikaten) heeft men nagenoeg alle langs de gebruikelijke wégen kunnen af stoten. In het verslagjaar werden geheel nieu we modellen van de volledige serie rij wielen voor volwassenen ontworpen. In gebouwen, machines, installaties en be drijfsauto's werd 123.648,48 gulden geïn vesteerd. Voor 1959 zullen de investerin gen belangrijk hoger zijn en meer dan 400.000 gulden belopen. In 1958 werden ook voor de bedrijfsvoering niet van be lang zijnde activa afgestoten, waarbij een boekwinst werd gemaakt van 207.082,64 gulden, welke vooral voor reserveringen en dergelijke werd aangewend. De likwi diteitspositie is belangrijk verbeterd en de reactie van publiek en handel op de nieuwe Fongersmodellen zijn zodanig dat men mag honen dat dit merk zijn positie op de markt zal kunnen handhaven en voortdurend versterken. De winst- en verliesrekening over 1958 sluit af met een verliessaldo van 156 907,78 gulden, dat samen met dat over 1957 ad 551.419.69 gul den on de balans ner ultimo 1958 ver schijnt tot 'n totaal van 708.390.47 gulden. De balans sluit on 'n totaal van 2 981.390.85 gulden (19*7: 3 576 390.66 gulden). Naar wij vernemen is in de vergadering van commissarissen van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij n.v. besloten aan aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1958/k9 een dividend van 11 per cent over het tot f35.000.000 verhoogde kapitaal uit te keren (over 1957/58 werd over een kapitaal van f 20.000.000 12 per cent dividend uitgekeerd). Gezien het voorstel van de commissie van bijstand voor de uitvoering van de beurswet 1914. ingediend ingevolge het verzoek van het bestuur van de Vereeni- ging voor den Effectenhandel, heeft de mi nister van Financiën besloten, dat de beur zen voor de geld- en fondsenhandel op 31 december gesloten zullen zijn. (Er zij aan herinnerd dat op donderdag 24 de cember ochtendbeurs zal worden gehouden van 10 30 tot 11.30 uur. Laatste beursdag van 1959 zal zijn od woensdag 30 decem ber. eerste beursdag van 1960 op maandag 4 januari). Vooral in de tweede helft van 1959 zijn de verkopen bij Grasso's Koninklijke Ma chinefabrieken n.v. te 's-Hertogenbosch be langrijk gestegen. De eerste verkoopresul taten van de nieuwe automatische ijs fabrieken hebben de verwachtingen over troffen.' Het dochter-produktiebedrijf in Nijme gen. dat gespecialiseerd is in de vervaar diging van persluchtgereedschap, heeft gunstig gewerkt. De directie meent dit jaar uiteindelijk wederom een redelijk resul taat te mogen verwachten. De vooruit zichten zijn gezien de groeiende order portefeuille en de algehele ontwikkeling zeker gunstig te noemen, aldus de direc tie. De ministers van Buitenlandse Zaken van de vijftien landen die bij de Raad van Europa zijn aangesloten hebben te Parijs vergaderd. De Noorse minister van Buitenlandse Zaken Halvard Lange nam het initiatief tot een nieuwe taakstelling van de Raad door aan te kondigen dat de landen van de Vrijhandelszone de Raadgevende Verga dering van de Raad van Europa geregeld op de hoogte zouden houden van de voort gang die de Kleine Vrijhandelszone maakt. De vijftien landenleden van de Raad van Europa zijn overeengekomen dat de zes landen van Euromarkt en de zeven landen van de Vrijhandelszone met elkaar dienen te overleggen om een gemeenschappelijke grond voor de toekomst te vinden. Overeenstemming over de noodzaak van een „brug" tussen de twee groepen werd bereikt nadat Zweden formeel had voorgesteld een schakel te smeden toen de ministers van Buitenlandse Zaken van de 15 landen vergaderden. Het Zweedse voor stel beoogde dat de landenleden van de twee blokken wegen van samenwerking zoeken voor de internationale handelspoli tiek met de Verenigde Staten en Canada. Nog een stap naar politieke eenheid werd gedaan toen besloten werd dat de minis ters van buitenlandse zaken bij elkaar zul len komen, wanneer een van de landenle den zulks zou verzoeken. Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft de Raad van Europa medegedeeld, dat hij 20 januari het woord zal voeren in de Raadgevende Vergadering te Straatsburg en de Britse politiek ten aanzien van Europa zal ont vouwen. Ook Walter Hallstein, voorzitter van de Europese Commissie van de Advertentie Nieuwe Gracht 98 - Schoterweg 3 Tel. 12580-16942 - Haarlem - Tel. 60479 Amsterdam Van de internationale waarden waren de Philipspapieren, gewone en preferente aandelen, alsmede de AKU-aandelen wil lig. De handel in de Philipshoek was kalm en niet in overeenstemming met de be haalde koerswinst. In AKU's ging vrij veel om. In Wall Street waren de Philipsaan- delen vrijdag zeer vast, waardoor de hoog ste prijs in het telefonisch avondverkeer op die dag in Amsterdam voor deze stuk ken op 816 kwam. Gistermorgen werd als hoogste prijs 828' 'z betaald. Tijdens de offi ciële beurs schommelden de aandelen een lange tijd rond de 825, daalden daarna tot 818, doch sloten op circa 821. Hiermede passeerden de aandelen glansrijk de 8 keer pari-koers. De slotkoers van vrijdag was 796. Als hoge uitzondering werden zelfs in de ochtenduren preferente winstdelende aandelen Philips verhandeld van 304 tot 310, tegen 290 vrijdag. Voor deze prefe rente aandelen bestaat in West-Duitsland een grote belangstelling op geruchten, dat te zijnertijd twee preferente aandelen in één gewoon aandeel Philips kunnen wor den omgewisseld. Niet alleen Wall Street maar ook de Europese beurzen blijven be langstelling hebben voor de Philipspapie ren. In de AKU-hoek was het gedurende de gehele beursduur vrij levendig. Het fonds kwam wederom, evenals Philips, op een na-oorlogs hoogterecord. De British Enka, waar AKU voor 54 percent belang in heeft, gaat de produktie van cellofaan ter hand nemen. De rayonaandelen waren op het Damrak op 460 circa 20 punten boven de vorige slotprijs. Duitsland en Parijs namen de stukken wederom uit de markt. Unilever deed flink mee en steeg van 736'/» tot 739, tegen vrijdag 724. De handel in deze hoek bleef kalm. Kon. Olie werd druk verhandeld. De aandelen no teerden op f 162.90 bijna een gulden boven vrijdag en tevens boven pariteit New York Nationale handelsbanken werden in een ruime open hoek verhandeld van 175 tot 179 (173'/t). Scheepvaarten waren door elkaar circa vier punten hoger met flinke omzetten Ook de leidende cultures lagen merendeels vast in de markt. In Amsterdam Rubber werd druk gehandeld. Staatsfondsen on dergingen niet veel veranderingen. In de lokale sector werden grootbanken eerder iets lager geadviseerd. Aandelen Nederlandse Ford werden geadviseerd op 400 eerder bieden, tegen 378 als voorgaan de koers. Het 8 pet. interim-dividend van deze maatschappij kwam voor de beurs als een grote verrassing, omdat het concern over 1958 slechts één dividend van 6 pet declareerde. Prolongatie 3'/? pet. (ANP) Van een totaal var, 455 verhandelde fondsen sloten 237 (51,1 percent) hoger, 137 (30.1 percent) lager en 81 (17,8 percent) gelijk. (ANP) NEW YORK Op een gematigd actieve beursdag be reikten de aandelen een nieuwe record hoogte voor industriële waarden. De sterk te van individuele aandelefi gaven stuw kracht aan de industriële afdeling. Good year steeg meer dan 5 dollar, terwijl Chrysler winsten boekte van meer dan 2 dollar per aandeel, evenals General Foods. Union Carbide en Westinghouse Electric Swift. Eastman, en Du Pont vertoonden winsten van meer dan 1 dollar per aan deel. Tabak was zwakker en staal verloor zijn vorm. terwijl de olie-aandelen over het algemeen het moesten afleggen tegen de winstmakers. Alcoa steeg meer dan 1 dollar evenals Reynolds Metals. Alcoa schatte dat zijn verschepineen van alumi nium dit jaar een nieuwe recordhoogte zouden bereiken. Koper ging voort met aan de vraag te voldoen en zijn winsten bedroegen meer dan 2 dollar in Magma Verliezen in de patentgen'eesmiddelen van 2 dollar of meer in American Home. Ab bott en Merck weerspiegelden verdere be zorgdheid over het congressionele onder zoek naar de prijzen in deze industrie Tabak-aandelen waren vast tot sterk Union Carbide stond in de chemicaliën vooraan met een winst van 2 dollar. U.S Steel werd vaster in een overigens zwak kere staalafdeling. De totale omzet was 3.100000 aandelen. Van een totaal van 1276 verhandelde fondsen waren 547 hoger en 511 lager. Het industriegemiddelde kwam van 670.50 op 675.07, dat van spoor wegen van 153.65 op 154.09 en dat van openbare nutsbedrijven van 87.08 op 87.30 CUPI) E.E G.. heeft de Raad van Europa er van in kennis gesteld, dat hij 20 januari voor de Assemblee in Straatsburg zal spreken. Universitaire conventie In de loop van de dag hebben de minis ters van negen van de vijftien landen nog een nieuwe Europese Conventie onderte kend. De conventie, inzake erkenning van de universitaire diploma's is door Neder land, België, Frankrijk, Griekenland, Ita lië, Luxemburg, Noorwegen, Turkije en Engeland getekend. De zes anderen heb ben dit nog niet gedaan wegens technische bezwaren die eerst moeten worden over wonnen. De conventie, die het mogelijk moet maken dat studenten op grond van hun nationale diploma's toegang tot de universiteiten van alle landen van de raad krijgen, moet nog door de nationale par lementen worden geratificeerd. Biedt zich aan voorkeur voor Haarlem en morgenuren. Brieven onder no. 1552 bur. v. d. blad of tel.02955 - 3743 Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te BLOEMENDAAL kan worden ge plaatst een vrouwelijk in de rang van huishoudkundige le kl. (leeftijd tot 40 jaar) Diploma Huishoudkundige of ervaring in het restaurantbedrijf of beheer van cantines vereist. Bruto-salaris: liggende tussen de grenzen 285.12 en 440.36 p. mnd. (excl. comp. huurverh.) afh. v. opl., erv. en leeftijd. Schriftelijke sollicitaties met recente pasfoto, welke niet wordt teruggezonden, te richten aan de Directie, Ign Bispincklaan 19 te Bloemendaal. Grammofoonplatenfabriek vraagt met spoed accurate en actieve Vlot steno-typen Nederlands. Talenkennis strekt tot aanbeveling. Schriftelijke of persoonlijke aanmelding: ARTONE GRAMOPHONE. Kruisstraat 8-10. Haarlem. Wij vragen voor direct MAC GREGOR-COMARAIN-HOLLAND Prins Hendrikkade 149 - Amsterdam vraagt voor spoedige indiensttreding N.V. voor ontwerp en constructie van stalen scheeps luiken en hydraulische bedieningsapparatuur. voor: a. b. een school in Haarlem-Noord; PEN-gebouw in Bloemendaal, werktijden 's ochtends voor 8 uur en 's avonds van 17.3020.00 uur; ziekenhuis in Haarlem-Zuid, werktijden 's ochtends van 69 uur of van 612 uur, eventueel schoonma kers, leeftijd boven 18 jaar; d. diverse andere kantoren, 's ochtends van 6.308.30 uur en 's avonds van 17.00—20.00 uur. Aanmelden dagelijks van 95 uur: N.V. CEMSTO, Nas- saulaan 32. B IJ VERDIENSTE Gevraagd voor lichte werkzaamheden (event, halve dagen) op de afdeling fotografie. Aanmelden: POLYGRAPH, Schouwtjeslaan 23, Haarlem. Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3 Nederl. '47 91'Vi, 91% 3*/» Nedl. 1962/64 97 -% Woningbouw 6 108'»/., 108% Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II.. 89* Pr. A'dam '56 III 89% Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II.. 89% Pr. R'dam '57.... 95% A.K.U 459 458 Calvé Delft 725 725 Van Gelder Zonen 266 265 K. N. Hoogovens 770 770 Nederl. Ford 410% 400 ex N. Kabelfabriek. 430 432 gew.Philips GloeiL 823 820 Pref.PhilipsGloeil. 294 290 Unilever 738 746 Wilton Fyenoord. 224% 224 Werf Gusto 163 163 Dordtsche Petrol. 751% 748 Kon. Petroleum.. 163.50 f 162,70 Billiton 368 368 A'dam Rubber...» 118 118 KLM 1 115. f 115. Holl Amer. Lijn.. 175 176 K.N.S.M 189% 193 N. Scheepv. Unie 154% 155 v. Nievelt Goudr. 146 144% Phs. v. Ommeren 256 256% H V A. 158% 158 Delimaatschappij f 184.10 f 184.50 Amsterd. Bank 328% 328 Nat. Handelsbank 178% 178 Ned Hande1 Mij 245% Rotterd Bank.... 280% 281 Twentsche Bank 2*6 256 Anaconda Copper 64 65% Bethlehem Steel 55% 55 U.S Steel 99% 99% General Motors.. 54% 54% Shell Union 77% 77% 24% 24% Aagtekerk 15 te Amsterdam. Abida 14 te Rotterdam. Acmaea pass. 14 Ceylon n. Singapore. Adonis 14 v. Aruba n. Nassau. Aegis 14 245 m. n.n.w. Porto Rico n. Curacao. Alamak 14 1300 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Alcor 15 te Bremen. Aldabi 14 250 m. z.z.w. Ushant n. Antwerpen. Alioth 13 te Hamburg. Alpherat 14 v. Willemstad n. Rio de Janeiro. Alkmaar 15 te Calcutta verwacht v. Madras. Amalie B 14 v. Karachi te Mormugoa verwacht. Ameland 14 45 m. w. Lundy n. Rotterdam. Amerskerk 16 te Marseille v. Le Havre. Ammon 15 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Amstelkroon 15 te Bombay v. Albany. Andijk 14 v. Rotterdam n. Bremen. Annenkerk 14 v. L. Marques, 15 te Beira. Arendskerk 14 180 m. z. Dakar n. Kaapstad. Argos 14 v. Panderma n. Varna. Artemis 14 te Georgetown v. Curacao. Asterope 14 560 m. z.o. Kp. Race n. Hampt. Roads Astrid Naess 14 900 m. o. Bermuda n. New York. Attis 13 190 m. z.z.o. Havana n. Maracaibo. Averdijk 14 v. Marseille n. Genua. Baarn 14 100 m. w. Ushant n. Curacao. Balong 14 v. Port Swettenham n. Singapore. Bantam 15 te Suez. Batjan 14 v. Cochin te Calicut verwacht. Batu 14 te Baltimore verwacht v. Charleston. Bawean 14 400 m. w. Azoren n. Marseille. Boskoop 15 700 m. z.w. Flores n. Antwerpen. Breda 13 v. Peurto La Cruz n. Duitsland. Calamares 15 te Santa Marta Caltex Arnhem 14 52 m. n.o. Algiers n. Pernis. Caltex Delft 14 te Port Pirie verwacht. Caltex Leiden 14 95 m. w.n.w. Algiers n. Abadan. Caltex Pernis 14 185 m. o.z.o. Pt. Sudan n. Pernis Caltex Rotterdam 14 121 m. o.n.o. Kuria Muria naar Durban. Caltex Utrecht 14 480 m. w. Karachi n. Karachi. Camerounkust pass. 14 Kp. Finisterre n. Dakar. Camitia 14 210 m. w.z.w. Flores n. Rotterdam. Carrillo 30 te Hoek van Holland verwacht. Castor 14 100 m. n.n.o. Kp. Finisterre n. Algiers- Celebes 15 te East-London. Ceres 14 dw. Wight n. Curacao. Cinuüa 13 155 m. o Trinidad n. Durban. Crania 16 te Bombay verwacht. Dahomevkust 14 160 m. o. Madeira. Delft 15 te La Guaira verwacht v. Amsterdam. Donged.jk 14 dw. Mona n. Liverpool. Drente 14 v. Tjeribon n. Semarang. Eenhoorn pass. 14 Berlenga eil. n. Hamburg. Sna 17 te Eastham verwacht. Eos 14 v. Rhodos n. Gulluk. Esso Nederland pass. 14 Huscat n. Suez. Esso Rotterd. 14 35 m. n.n.w. Tunis n Rastanura Fravizo 14 te Tampico verwacht. Gaasterkerk 14 100 m. o. Messina n. Genua. Gaasterland 14 teAngro Dos Reis verwacht. Garoet 15 te Bremen Geertje Buisman 14 75 m. n.o. Algiers n. Londen (.roote Beer 14 50 m. n.w. Algiers n Port Said. Grootekerk 15 te Hongkong verwacht v. Manilla Guineekust 13 50 m. w. Abidjan n. Douala. Haarlem 14 v. Bremen n. Antwerpen. Hathor 14 v. Piraesus n. Saloniki. Hecuba pass. 14 Startpoint n. Brake. Heemskerk 14 125 m. o. Gibraltar n. Marseille. Hera 14 960 m. n o. Trinidad n. Port of Spain. Hilversum 12 te Galveston. Holendrecht 14 150 m. o. Gibraltar n. Loanda. Hoogkerk pass. 14 Kp. Guardafui n. Singapore. Japara 14 v. Cheribon n. Musirivier. Joh. v Oldenbarnev. 14 v. Bermuda n. South.ton Johannes Frans 14 v. Balboa n. Guayacan. Kaap Hoorn 14 v. Cairns n. Singapore. Kabylia 14 te Curacao verwacht. Kalinga 17 te Anacortes verwacht. Kalydon 14 290 m. w.z.w. L. Palmas n. L. Palmas Kara 14 v. Punta Cardon n. Perth Amboy. '•'ararhi 14 240 m. n.w. Perim n Suez Katelysia 14 320 m. o.z.o. Okinawa n Bunju. Kellia 14 v. Punta Cardon n. New York. Kenia 14 v. Berre n. Beyrouth. Kertosono 14 te Damman v. Akaba Kieldrecht 13 te Suez. Kinderdijk 14 te Hamburg v. Bremerhaven. Koningswaard 14 te Curacao verw. v. B. Aires. Kopionella 14 te Stockholm verw. v. Rotterdam. Koratia 14 200 m. n.w. Melville eil. n. Sydney. Korendijk 14 v. Hamburg n. Bremen. Korovina 14 230 m. z.o. Iheus n. Curacao. Kosicia 14 v. Rotterdam n. Curacao. Kylix 14 v. Rotterdam n. Sundsvall. Laarderkerk 14 267 m. n.w. Kaapst. n. L Palmas Laertes 14 te Bangkok verw v. Pt. Swettenham. Leiderkerk 14 et Mufattah v. Damman. Lekkerkerk pass. 14 Kp. Bon n. Port Said. Leopoldskerk 14 20 m. w. Lissabon n. Le Havre Leuvekerk 14 te Basrah v. Abadan. Liberty Bell 14 70 m. n. Mona eil. n. Pto La Cruz L Vrouwekerk 14 145 m. n o. Port Sudan n. Suez Limburg 14 v. Marseille n. Le Havre. Loenerkerk 15 te Port Said v. Hamburg. Loosdrecht 14 Finisterre gepass n. Antwerpen. Louis Lantz 14 130 m. w. Lissabon n. Rotterdam. Maaskerk 14 te Cochin verwacht. Marnelloyd 14 te Cebu. Mataram pass. 14 Sabang n. Aden. Meerdrecht 14 120 m. n.o. Ouessant n. Rotterdam. Merwede 14 72 m. z.z.w. Las Palmas n. Bathurst. Mitra 14 900 m. z.w. Azoren n. Curacao. Modjokerto 17 te Rotterdam verwacht. Mohamm. Reza shah 14 100 m. n.o. Aden n. Suez. Muiderkerk 15 v. Genua n. Antwerpen. Musi 15 te Pnompenh verwacht. Musilloyd pass. 14 Finisterre n. Port Said. Mijdrecht 14 te San Lorenzo. Mylady 14 160 m. z.w. Finisterre n. Dakar. Naess Commander 14 60 m. z.z.w. Ras Al Madra ka naar Mena. Naess Lion 14 45 m. o. Ras Fartak n. B. Mashur. Neder-Elbe 14 25 m. z.o. Minicoy n. Singapore. Nias 14 te Buena Ventura v. Los Angeles. Noordwijk 14 250 m. z.z.w. L. Palmas n. Monrovia. Nijkerk 14 100 m. w. Sabang n. Aden. Oberon 15 te Georgetown. Ommenkerk pass. 14 Lissabon n. Genua. Oostkerk 14 38 m. o.n.o. Gibraltar n. Duinkerken. Ootmarsum 14 300 m. w. Oporto n. Hamilton. Oranje 14 250 m. n.w. Sharksbay n. Melbourne. Oranjefontein 14 te Southampton. Orion 14 te Algeciras. Osiris 13 te Puerto Cabello n. Guanta. Ouwerkerk 14 v. Marseille n. Antwerpen. Parkhaven pass. 14 Ouessant n. Las Palmas. Peperkust 14 410 m. z.w. Las Palmas n. Le Havre. P. G Thulin 15 te Sint Vincent. Philidora 19 te Mena Al Ahmadi verwacht. Philine 14 110 m. w. Straat v. Gibraltar n. Mena. Polyphemus 14 v. Hongkong n. Ilo Ilo. Prins der Nederl. 14 te Limon verw. v. Kingston. Prins Joh. Will. Friso 14 v. Malta te Piraeus verw. Pr. Willem v. Or. 14 1065 m. w. Scillys n. Halifax. Prins Willem II 15 te Rotterdam. Pr. Will. IV 430 m. w.z.w. Malinhead n. Glasgow. Provenierssingel 16 te Houston verwacht. Purmerend 14 35 m. o. Gibraltar n. Pernis. Pygmalion 15 te Rotterdam. Radja pass. 14 Ceylon n. Aden. Randfontein 15 te Las Palmas v. Southampton. Reza Shah The Great 14 te Bandar Mashur. Ridderkerk 15 te Rotterdam. Roggeveen 14 400 m. o. Timor n. Singapore. Rotterdam 14 te Curacao verwacht. Rijndam 14 30 m. w. Landsend n. New Yoik. Rijnkerk 14 v. Mombasa n. Aden. Sambas pass. 14 Kp. Varella n. Pnompenh. Saroena 15 te Pladju. Sarpedon 14 v. Rotterdam 15 te Amsterdam. Schelpwijk 14 320 m. n.w. Paramaribo n. B. Aires. Schie 14 v. Izmir n. Hamburg. Schouten 14 in Portlandbaai n. Port Kembla. Senegalkust 14 260 m. n. Dakar n. Dakar. Siberoet 14 te Manilla verwacht. Sinabang 14 80 m. n.w. Halmaheira n. Tawau. Sloterdijk 14 v. Philadelphia te Baltimore. Solon 13 te Barranquilla n. Haiti. Stad Alkmaara verm. 14 v. Duinkerken n. Dakar. Stad Amsterdam 14 130 m. n.n.o. Finist. n. R'dam. Stad Arnhem 14 8 m. n.w. Casquets n. Livorno. Stad Delft 14 400 m. n.n.o. Azoren n. New York. Stad Gouda 16 te IJmuiden verwacht. Stad Maassluis 14 295 m. n.n.o. L. Palm. n. L. Palm. Stad Schiedam pass. 14 Standlandet n. Gent. Stad Utrecht 17 te Vlaardingen verwacht Stanvac Talang Akar 14 v. Singapore n. Buatan. Statendam 15 v. New York n. Cobh. Statensingel 14 te Norfolk verwacht. Steenwijk 14 111 m o.n.o. Flores n. Newark. Stentor 13 200 m. z.o. K. San Antonio n. Houston. Steven 14 te Rotterdam. Straat Cook 14 950 m. n.o. Amsterdam eil naar Mauritius. Straat Lombok 16 te Adelaide verwacht. Straat Magelhaen 15 te Singapore verwacht. Straat Mozambique 14 v. Pt. Elisabeth n. Kaapst. Straat Singapore 14 v. Sydney n. Melbourne. Straat Soenda 14 v. Durban n. Lorenco Marques. Sumatra 15 te Singapore verwacht. Tabinta 14 v. Londen n. Amsterdam. Tahama pass. 14 Bizerta .n Antwerpen. Tegelberg 15 v. Hongkong n. Manilla Teiresias 14 v. Hongkong. 18 te Hsingkong verw. Telamon 14 v. Mobile n. Houston. Tara verm. 14 v. Santos n. Montevideo. Texel 14 250 m. w. Colombo n. Singapore. Thelidomus 16 te Cornerbrood verwacht. Tiba blijft tot 21 te Santos. Tibia 14 500 m. o. Kp. Guardafui n. Port Louis. Tjibodas 15 te Dar Es Salaam. Tjimanuk 14 v. Balikpapan n. Hongkong. Tjipondok 14 te Abidjan verw. v. Takoradi. Tomocyclus 18 te Baltimore verwacht. Tweelingen 14 te Rotterdam. Van der Hagen 14 210 m. n.o. Durban n. Kaapst. Van Heemskerk 15 te Montevideo. Van Waerwijck 14 te Shanghai verwacht. Vasum pass. Perim n. Philadelphia. Vivipara pass. 14 Gibraltar n. Rotterdam. Vlieland 14 40 m. z.z.w. Kaap Finisterre n. Mena. Waal 14 te Amsterdam. Waingapoer 14 te Mombasa verwacht. W. A. Jones 14 740 m. n.w. St. Helena n. Ph delph. Waterman 14 400 m. n.o. Azoren n. Curagao. Westertoren 15 dw. Belawan. Westland 13 80 m. z. Rio Grande do Sul n. Santos. Willpmstad 14 250 in. z.w. Azoren n. Southampton. Witmarsum 15 te Houston verwacht. Woensdrecht 14 te Abadan verwacht v. Suez. Woltersum 13 te Mobile. Wonorato 14 270 m. z.z.o. Calcutta n. Penang. IJssel 1 4v. Lavaletta n. Patras. Zonnekerk 14 v. Aden n. Port Said. Zuiderkerk 14 400 m. o. K. Leeuwin n. Fremantle. KLEINE VAART Admiralengracht 13 20 m. z.w. IJmuid. n. Helsinki. Alcetas 14 te Hamburg n. Amsterdam. Ank T 12 v. Skutskaer te Zaandam. Appingedam pass. 13 Wight n. Lissabon. Areas 14 dw. Kp. Bon n. Piraeus. Ardeas 12 te Buitenhuizen n. Malta. Atlas 13 v. Tarragona n. Cadiz. Bab T 12 v. Stugsund n. Dudiksvall. Bloemgracht 13 15 m. w. Scheveningen n. Rauma. Boreas 14 v. Gothenburg te Amsterdamv erwacht Draco 11 60 m. w. Malta n. Algiers. Eljo 14 n Skagerak n. Aalborg. Elsa pass. 14 JE-10 v. Domsjö n. Zaandam. Flevo 11 v. Palermo n. Messina. Ilias 13 te Amsterdam n. Rotterdam. Insp. Mellema 12 150 m. w. Hanstholm n. Kopenh. Joost 12 Kiel gepass. n. Karskaer. Julia Mary 14 5 m. o. St. Catharinapnt. n. A'dam. Kaap Falga pess. 14 Elbe-3 n. Zaandam. Lucas Bols I 13 10 m. z. Texel n. Zaandam. Lijnbaansgracht 14 te Brunsbüttel. Manto 14 100 m. z.o. Ouessant n. Bordeaux. Mare Liberum 12 300 m. w. Kp. Blanco n. Dakar. Marianne 13 v. Rouaan n. Parijs. Midas 13 te Lissabon n. Tanger. Pavo 11 Kiel egpass. n. Karskaer. Philidas 14 30 m. n.o. Bone n. Famagusta. Plato 12 15 m. n. Westhisder n. Rotterdam. Ponza pass. 14 ET-12 v. Hamina n. Zaandam. Quo Vadis 14 v. Bordeaux te Liverpool verwacht Schippersgracht 11 te Mantyluoto. Strabo 14 te Amsterdam n. Rotterdam. Tilly 13 dw. Vlieland n. Zaandam. SLEEPVAART Blankenburg 12 v. zee te Hoek van Holland. Cycloop 13 te Plymouth. Friesland 15 900 m. z.w. Fayal n. Nederland. Hector 15 te Rotterdam. Holland 13 dw. Schiermonnikoog n. Harlingen. Loire pass. 11 Gibraltar n Kenitra. Nestor Simson en Titan 15 n. Middlesborough. Noordholland 15 250 m. w. Honolulu n. Japan. Noordzee 10 v. Port Said. Schelde 15 te Kuwait. Stentor 15 te Rotterdam. Thames 12 v Rotterdam n Harwich. Zwarte Zee 15 te Ponta Del Gada. WOENSDAG - IN ONZE WITTE WEEK Door extra voordelige inkoop van flanellen lakens welke door de lange zomer minder verkocht werden ANTI REUMA 2-pers. FLANELLEN LAKENS zware kwaliteit van 7.90 voor 3.99 Grote 2-persoons 180 cm breed van 8.90 voor4.99 Nog 24 grote 2-persoons "vraslinnen lakens 180 x 240 elk laken weegt 910 gr. van 10.90 voor5.98 2 LAKENS voor11.— Grote damast ONTBIJT- LAKENS v. 5.90 voor 3-98 SUPER FLANELLEN LAKENS- in cellophane verpakt 150 x 225 voor4.98 2 LAKENS 9.— 180 x 240 voor6.98 2 LAKENS 13.— Lits-Jumeaux GRASLINNEN LAKENS 200 x 250 voor6.98 228 x 260 voor7.98 elk 2e laken ƒ1.reductie Witte damast TAFELLAKENS 130 x 160 v. 6.90 voor 4.98 HAARLEM TEL. 19743

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7