Met op medisch advies ongeldig verklaard rijbewijs auto gereden KELLER voor C0URV0ISIER TOPJAAR 1959: Haarlems Dagblad Prachtige duiven op show van afdeling Haarlem Contactavond voor Esperantocursisten SPECIAALZAAK JAC. van MARIS Twee weken gevangenis conform de eis Kerstconcert «n de Nieuwe Kerk te Haarlem Beroep van Chessman afgewezen „Biesbosch" stond niet op een zwarte lijst Aanmeldingsformulier Negen doelpunten bij VVB-Zandvoortmeeuwen DINSDAG 15 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 maar U moet hem niet té lang bewarenWant nog slechts acht dagen scheiden ons van het tijdstipwaarop de Stille Armen van Haarlem hun kerstgave zullen krijgen. Is Uw troef - Uw gift daar dan ook bijOf gaat U de kerstdagen in met het besefdat U verzuimd hebt wat licht bij anderen te ontstekenterwijl het Uwe zo volop brandt? IJmuidenaar Van Sikkelgrus winnaar A. H. M. Dankers benoemd tot postdirecteur in Oss HAARLEMSE POLITIERECHTER traktatie? Teunissen kampioen vierde klasse lihre Deze herfst was er goede vraag naar kool TWINTIG PERCENT MEER VOOR „DE STILLE ARMEN". WERKT U MEE AAN EEN RECORD? GIREER UW GIFT OF GEEF HAAR AF AAN ONS LOKET. GIRO 275107. verlichting the brandy of Napoleon fait honneur d qui l'offre plaisir d qui le boit' C. Ligtvoet - 40 jaar bij politie - gehuldigd Noordholland versloeg Zuid-Holland met 12-8 De schaakcompetitie Examens NOG ACHT DAGEN GIRO 273107 TEN NAME VAN ONS BLAD - DEPONEERT UW GAVE AAN ONS LOKET. NOG ACHT DAGEN! OF De IJmuidenaar J. van Sikkelerus heeft met een prachtige duivin de hoofdprijs gewonnen op de postduivententoonstelling voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Bona van Postduivenhouders, die door de Snelle Wieken uit Santpoort was georganiseerd in „Zomerlust" te Santpoort. Negenentwintig ver enigingen, van Beverwijk tot Noordwijkerhout, van Zandvoort tot Halfweg, hadden 630 duiven ingezonden. Hierdoor was een uiterst scherpe selectie bereikt, want de afdeling telt in totaal 25.000 duiven. Bij de ingezonden duiven werd in de volgende rubrieken gekeurd: kop, uit monstering, oog, ligging, uitdrukking; vleugels, gewrichten, pluim, staart; rug. lendenen, bovenstuit; onderbouw, even wicht, spieren, borstbeenkam en stuit- beentjes; en algemene indruk en conditie De duif 54-467344 van J. van Sikkelerus had voor elk der vijf onderdelen 18'/» punt, al was het niet de enige vogel, die op 92'/» punt kwam. In het selecte gezelschap waren de ver schillen maar zeer gering. Men gaf prijzen naar het aantal behaalde punten, waardoor er meer eerste prijzen in een klasse kon den vallen. Vooral bij de duivinnen bleek de kwali teit zeer hoog, hetgeen ook al blijkt uit het door een duivin behaalde kampioen schap. Voor de kenners was het podiumgedeelte wel het belangwekkendst Want daar waren niet de mooiste duiven, maar de snelste vliegers bijeen. Ieder, die in één der klassen vitesse, fond, oud, jong, gene raal en na vlucht bij de eerste vijf had gezeten, mocht een hok van vier duiven, oude en jonge doffer en oude en jonge duivin, inzenden. Het comité betaalde alle kosten voor dit showhok. Zo kon men een viertal duiven bewon deren van de generaalkampioen C. A. van der Wal uit Heemstede. Deze had de vol gende prestaties in dit seizoen oo zijn naam: 3de vitesse, 5de fond, 1ste oude dui ven 1ste generaal en 22ste navlucht. Zijn viertal kwam echter niet bij de eerste drie. Kon men bij dit hokkampioenschap de nadruk nog zien gelegd op de eigenaars, hij de prestatieklasse kwamen de beste duiven aan bod. Met grote bewondering heeft men de verschillende ster-duiven bewonderd. Zoals 57-172933 van H. J. de Leeuw uit Halfweg, die 8268 punten ver overde in alle vluchten en daardoor nu Advertentie Donderdag 17 december wordt in het Haarlemse Concertgebouw een bijeen komst gehouden van de deelnemers aan de E6perantocursus van Haarlems Dag blad/Oprechte Haarlemsche Courant en IJmuider Courant. Deze contactavond heeft ten doel de esperantocursisten gele genheid te geven meer te laten horen van de wereldtaal dan in een schriftelijke cur sus kan worden gezegd. Vragen, die van te voren worden ingediend, zullen zoveel mogelijk tijdens de avond worden beant woord. De heer A. D. M. Korff, secretaris van het Bureau „Esperanto bij het Onderwijs" geeft een inleiding over de mogelijkheden van het Esperanto, mr. S. Pragano, do cent in Roemeens en Esperanto aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam zal een demonstratie van Esperanto geven, die vergeleken kan worden met een amusante les. De cursisten zullen voorts in de gelegenheid zijn Esperanto te spreken. Het programma zal voorts worden opge luisterd met het zingen van Esperanto-lie- deren door de sopraan mevrouw J. Koop man-Schotanus uit Hilversum. Bovendien zal er gelegenheid zijn gezamenlijk het Esperantolied ..La Espero" te zingen. In de pauze is er een tentoonstelling \an boeken en kunnen de cursisten met Esperantisten van gedachten wisselen. Advertentie Welf voor dames, heren en kinderen geeft jeugdige veerkracht enorm gemakkelijk voor elke voet een passende leest houdt u jong medisch verantwoord luxueus en uiterst gemakkelijk Barrevoetestr. 19 Tel. 15051 Bij beschikking van de directeur-gene raal der Posterijen. Telegrafie en Telefonie is de referendaris der P.T.T. A. H. M. Dan kers te Haarlem (postdistrict) ingaande 15 december 1959 benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Oss. Eervol ontslag voor directeur van postdistrict Haarlem Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan de directeur van het postdistrict Haarlem, de inspec teur in algemene dienst der P.T.T. L. J. H. Kersten ingaande 1 februari 1960 op zijn verzoek wegens gezondheidsredenen eer vol ontslag verleend met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten. „Ik lees hier dat u het ongelofelijke be roep van koppensneller hebt", zei de Haar lemse politierechter mr. H. J. Ferwerda maandag toen hij de zaak wilde gaan be handelen tegen een 25-jarige Haarlem mer. Het beroep van verdachte was niet zo gevaarlijk als de naam zou kunnen doen vermoeden. De jongeman vertelde dat hij als bouwvakarbeider betonpalen sloopte. Wèl gevaarlijk en haar de me ning van de politie-rechter zelfs levens gevaarlijk was hetgeen waarvoor hij is bekeurd. Verdachte mocht sinds vorig jaar december op medisch advies niet autorij den, nadat hij onwel was geworden, in een toestand van machteloosheid was ge raakt en een aanrijding had gekregen. Zijn rijbewijs werd ongeldig verklaard. Begin oktober van dit jaar werd hij geverbali seerd, omdat hij toch reed. De officier van Justitie, mr. J. J. Bredius, vond de han delwijze van verdachte zeer ernstig met het oog op de veiligheid op de weg en hij eiste twee weken gevangenisstraf. Ook de politierechter zei dat verdachte volkomen onverantwoordelijk heeft gehandeld en hij veroordeelde hem overeenkomstig de eis. Twee maanden gevangenisstraf luidde de eis tegen een 57-jarige Haarlemse los werkman die op 13 september in een café een bloemenkoopman met een broodmes bloedend aan neus en wang verwondde. „Ik wou hem helemaal niet raken. Hij plaagt me altijd. Ik wilde hem van mijn lijf houden. Ik vecht nooit. Ik kan niet eens vechten", verdedigde verdachte zich. De bloemenkoopman had de los werk man begroet met de woorden „Dag Otto Hendrik", erkende de schoorsteenveger. Dat had hij al vaker gezegd, terwijl hij wist dat de los werkman schoorstenen veegt, maar geen erkenning heeft. Verdachte had wat gedronken en zwaai de dreigend met het mes. Hij raakte de bloemenkoopman aan neus en wang. De officier van Justitie achtte mishandeling bewezen en eiste twee maanden cel en ver beurdverklaring van het mes. De raadsman, mr. J. F. Jansonius, schetste zijn cliënt als een braaf manne tje, wiens enige kwaad het is dat hij nogal eens teveel drinkt. De bloemenkoopman sart altijd oude mannetjes. In het café waar het genoemde incident zich afspeel de, mag hij niet meer komen. Verdachte is tot het uiterste gesard. Met de moed der wanhoop ging hij met het mes zwaaien, niet met de bedoeling de bloemenkoopman te steken, aldus pleiter. Ook mr. Ferwer da achtte de mishandeling bewezen en ver oordeelde de los werkman tot een week gevangenisstraf. Even tevoren had de politierechter deze verdachte reeds twee weken gevangenis straf gegeven, omdat hij op 13 juli op de Raamvest in Haarlem onder invloed op zijn fiets reed. In deze zaak had de offi cier van Justitie een maand gevangenis straf geëist. De 37-jarige los werkman uit Haarlem die op 27 september op het Kennemerplein in Haarlem schreeuwend, fluitend en slin gerend zijn fiets bereed, ontkende voor de politierechter dat hij op dat moment on der invloed was. „Ik zing en fluit altijd, edelachtbare", zei verdachte. De agent die hem aanhield vroeg om een wagen. De auto die kwam, was te klein naar de zin van de los werkman. Omdat de politie vreesde dat verdachte de auto zou bescha digen, liet zij een grotere wagen komen. De eis luidde 50 of tien dagen. „Ik wil met u wedden", daagde de los werkman de politierechter uit, „als hier een krat bier stond, dronk ik 'm op en fietste zonder te slingeren weg". „Ik ga op deze weddenschap maar niet in", antwoordde mr. Ferwerda en von niste conform. Maand cel voor felddiefstal Een 21-jarige Haarlemse werd overeen komstig de eis tot een maand gevangenis straf veroordeeld, omdat zij bij het dok tersgezin, waar zij in de huishouding hielp, geregeld bankbiljetten uit een geldkistje heeft weggenomen. In totaal was het 300. De vrouw van dc arts die op een gegeven moment vermoedde dat er gestolen werd, maar niet wist wie het deed, zette het geldkistje ergens anders en verstopte de sleutel. Verdachte zocht net zo lang tot zij de sleutel weer vond en nam weer geld weg. Zij vertelde dat haar man werkloos was en dat er kleren voor hun kind moes ten komen. De politierechter veroordeelde een 29- jarige Amsterdamse colporteuse conform de eis tot 100 of 20 dagen en zes maan den ontzegging van de rijbevoegdheid. In de Vroomstraat in Haarlem botste zij te gen een geparkeerde wagen, waarvan het linkerachterspatbord werd ingedeukt en een wieldop losraakte. Hierna reed zij weg zonder haar identiteit bekend te maken. Een 42-jarige sloper uit Velsen werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 16 oktober reed verdachte met een vracht auto, terwijl hem in mei voor een jaar de rijbevoegdheid was ontzegd en hij reeds eerder in oktober voor hetzelfde feit was bekeurd. Advertentie ...maak een blikje vis open! De eindstand van Gewest-Noord-West, dat in Haarlem werd het kampioenschap vierde klasse libre. gehouden, is als volgt: 1. Teunissen 588 2,10 14 2. Bood 575 1.82 12 3 Handgraaf 549 2.04 10 4 Snelten 499 1.83 8 5. Pieninck 502 1.72 8 6. Gravensteijn 505 1.57 8 7. Singer 489 1.57 8 8. Verhoeven 439 1.42 2 9. v. Gulik 468 1.35 2 Het toernooigemiddelde bedroeg 1.70. De kampioen Teunissen is lid van de biljart club O.K E. te Amsterdam. een bord met „eerste prijs" voor het hok kreeg. Maar met niet minder interesse heeft men gekeken naar 56-270690 van J. Stap horst uit Haarlem, die zijn duif in België heeft gekocht. Dit prachtige renpaard van de lucht vloog liefst 7091 punten bij el kaar, zonder aan de navluchten mee te doen. En wat te zeggen van 58-935077 van R. Engelander uit Zandvoort, die zeven maal beneden de honderd bleef? Er is het afgelopen weekeinde in Zomer lust veel afgepraat. Dat spreekt vanzelf voor duivenliefhebbers onder elkaar. Men bleek zeer tevreden over het werk van de commissie, die als voorzitter de heer A. Tabernal, voorzitter van de Haarlemse afdeling, had en als secretaris de heer M. Janssen, voorzitter van de „Snelle Wieken". En ook het werk van de keurmeesters, de heren F. D. Harteman uit Amersfoort (duivinnen jong), C. Dekker uit Zaandam (duivinnen oud), J. Brandt, Dordrecht (doffers jong) en H. J. Goedhart, Rotter dam (doffers oud) kreeg allerwegen waar dering. De prijzen bij de kampioenenshow vielen als volgt: Prestatieklasse: 1. H. J. de Leeuw. Halfweg. Hoogste aantal punten voor vitesse- vluchten: R. Engelander, Zandvoort. Hoogste aantal punten voor oude duivenvluchten: J. Staphorst, Haarlem. Hoogste aantal punten voor fondvluch- ten: v. d. Berg-Dijkstra. Noordwijkerhout Hokkenshowkampioenen: 1. F. J. Neu- man, Haarlem (24ste vitesse, 2de fond. 3de oude duiven, 6de jonge duiven. 3de generaal) met 366 punten: 91^-92-91-91 2. Fokke de Boer, IJmuiden (3de fond. 3de oude duiven, 6de generaal) met 366 punten: 92-91-92-91. 3. H. J. Handgraaf sr, Haarlem (3de oude duiven) met 365 punten: 91-91-91'/t- 91*/t De postduivententoonstelling leverde de volgende eerste-prijswinnaars op: Doffers blauwband: A. Smeets, tevens mooiste doffer. Doffers blauw en zwartkras: R. Schaper en J. Molenkamp. Doffers rode en vale: F. Neuman, G Exalto. Doffers bonte enzovoorts: P. Dik. Duivinnen blauwband: Th. v. d. Meulen Duivinnen blauw en zwartkras: A. Taber nal. Duivinnen rode en vale: H. G. Beentjes, P. Verschuren. Duivinnen bonte enzovoorts: J. v. Sikke lerus, tevens mooiste oude duivin en mooi ste duif van de tentoonstelling. Doffers jong blauwband: D Philippi, tevens mooiste jonge doffer Doffers jong blauw en zwartkras- F Neuman, J. v. Sikkelerus, J. Minneboo Doffers jong rode en vale: A. Compier. J. J. Petri. Doffers jong bonte enzovoorts: J. v Sikkelerus. Duivinnen jong blauwband: J. M. van der Post. Duivinnen jong blauw en zwartkras: Ant. Compier, A. de Bot jr., tevens mooiste jonge duivin, J. v. Sikkelerus. Duivinnen jong rode en vale: H. Helder Duivinnen jonge bonte enzovoorts: P van Outenaar, H. Handgraaf jr., A. Taber nal, J. N. van der Post en A. Gravemaker Late iongen: A. C. Tabernal Nu het orgel van de Nieuwe Kerk van oorsprong het oudste van Haarlem en af komstig uit de Grote Kerk reeds in zoverre gerestaureerd is, dat het bruik baar werd, zelfs voor concertante doel einden, biedt het ruime kerkgebouw van Jacob van Kampen en Lieven de Key ge schikte gelegenheid voor muziekuitvoe ringen. En het is te verwachten, dat er mettertijd een ruim gebruik van zal ge maakt worden, wanneer de restauratie ran het orgel geheel zal zijn voltooid, wat voorlopig nog een kwestie van de „pecu nia" is. Intussen draalt de organist Henk Lasschuit niet om deze groeiende aan gelegenheid te exploiteren, tevens beroep doende op de noodzakelijke offerzin om de voltooiing van het instrument te be vorderen. Dit was ook maandagavond het geval op zijn tweede kerkconcert van het winterseizoen, waarop medewerking werd verleend door de sopraan Kitty Neder- koorn en de harpiste Francien Hinlopen. Het aandeel van Henk Lasschuit bestond uit Fantasia en fuga in c van Carl Philip Emmanuel Bach, een werk waarin de drang naar nieuwe muzikale idealen sterk waarneembaar is, op het experimentele (van destijds althans) af, en verder uit de fraaie Partita van Georg Böhm „Frei dich sehr, o meine Seele", voor welks talrijke variaties hij aanvaardbare registraties wist toe te passen uit het reeds voorhanden klankmateriaal. Bij dit alles gaf hij blijk van fantasie, van smaak en vaardigheid. Mejuffrouw Hinlopen liet zich solistisch horen met een compositie van zichzelf en een van Hasselmans; zij vertolkte boven dien op handige wijze de begeleidingen adapties van pianowerk van de liede ren die met animo door Kitty Nederkoorn gezongen werden. Niet al deze zangstuk ken waren daartoe even geschikt;' die van Hugo Wolf en Grovlez bijvoorbeeld kon den in deze vorm niet bepaald tot hun recht komen. Het waren dan ook de een voudigste, gedragen melodieën (van J. S. Bach. Handel, Schubert en Cornelius) plus een paar der Bijbelse liederen van Dvorak, die zich uitstekend eigenen voor harp- begeleiding, welke de beste indruk maak ten. Nederlandse liederen waren er niet bij, die schijnen helemaal uit de mode te zijn. Jos. de Klerk Plaatsvervangend dlstrlctsprocnreur J. Miller Eath heeft bekend gemaakt dat hij morgen bij opperrechter Herbert V. Wal ker de aanbeveling zal indienen Caryl Chessman op 13 januari 1960 te laten exe cuteren. Het Amerikaanse opperste gerechtshof heeft namelijk maandag het recente be roep van Caryl Chessman, die elfenhalf jaar geleden ter dood veroordeeld werd wegens roof en aanrandingen, verworpen. Het was het dertiende beroep dat Chess man op het opperste gerechtshof had ge daan. Chessmans advocaat had vóór de uit spraak reeds verklaard, dat hij in geval ven een verwerping nieuwe juridische stappen zou doen om voor zijn cliënt her ziening van het proces te verkrijgen. Het nieuwe beroep zal weer betrekking hebben op het feit dat indertijd tijdens het proces een stenograaf is overleden en dat diens stenografische verslag door een op volger moest worden uitgewerkt. Volgens Chessman heeft deze opvolger dat niet volledig nauwkeurig kunnen doen en dit heeft volgens hem de uitspraak beïnvloed. Chessmans advocaten hebben 25 dagen de tijd om het nieuwe beroep in te dienen. Er was als gevolg van de algemene groenteschaarste deze herfst een goede vraag naar kool, daarbij werden 2500 wa gons (25 miljoen kg) herfst wittekool tot zuurkool verwerkt. Mede ten gevolge van de inkrimping van het kool-areaal, die meer dan de verplichte inkrimping van 20 percent bedroeg, zijn de voorraden be- waarkool weer belangrijk minder dan vorige jaren. De inventarisatie per 12 de cember aan de koolveilingen te Noord- scharwoude, Broek op Langedijk en War- menhuizen wees een voorraad aan van 800 wagons (van 10.000 kg) rode kool (vorig jaar 1244», 320 wagons gele kool (604) en 2600 wagons witte kool (2610) Derhalve een totaal van 3720 wagons tegen 4458 wagons vorig jaar. Ook van andere zijn de voorraden minder. Niettemin zijn wintergroente als peen, uien en kroten de voorraden bij een geregelde afzet toe reikend om tot mei 1960 aan de vraag naar wintergroente te kunnen voldoen. Advertentie ZIJ LSTRAAT 43 - TEL. 15778 1 HAARLEM 'Advertentie cognac Het Groninger kustvaartuig „Bies bosch" waarvan de lading van 250 ton springstof door Franse autoriteiten in een Algerijnse haven in beslag is genomen, stond niét op een zwarte lijst, zo heeft het Franse ministerie van Marine verklaard. Er bestaat geen zwarte lijst van onderne mingen die handel drijven met de Alge rijnse verzetsstrijders, aldus verklaren de Franse marineautoriteiten. Gisteren was het veertig jaar geleden dat de heer C. Ligtvoet, referendaris bij de Haarlemse gemeentepolitie, in politie dienst trad. Des morgens werd de jubilaris tijdens een bijeenkomst van het personeel van de ad ministratieve dienst van de politie op het hoofdbureau aan het Florapark gehuldigd. De hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, alsmede hoofdinspecteur P. Sandijck spraken de heer Ligtvoet op hartelijke wijze toe, waarbij zij de ver diensten van de jubilaris in het licht stelden. Beide sprekers overhandigden geschen ken op fotografiegebied, onder meer een belichtingsmeter. Na dit officiële gedeelte kreeg het per soneel van de administratieve dienst ge legenheid de heer Ligtvoet te feliciteren. Advertentie Ondergetekende: -. .y.v.n Straat Plaats: .«rexsom- wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 januari 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal abonnees. dus niet voor .omzetting van week- in kwartaalabonnementen. De traditionele wedstrijd om de De GraafHagenaarsbeker tussen de verte genwoordigende tientallen van Noord- en Zuidholland leverde dit jaar een 128 zege op voor Noordholland. De wissel beker, die de laatste drie jaren een Zuid hollandse aangelegenheid was, is nu voor een jaar in Noordhollandse handen over gegaan. Vele belangstellenden betraden het hoofdbureau van politie in Amsterdam, waar in de kantine de ontmoeting plaats vond. Noordholland verscheen in zijn sterkste opstelling, terwijl Zuid-Holland enige van zijn prominenten, onder andere J. M. Bom, F Gordijn en W. Huisman, misfe. Het vertoonde spel stond op hoog ni veau. De velé interessante standen zorgden voor een boeiend verloop van dit jaarlijkse terugkerende treffen van de sterksten. De door de spelers behaalde resultaten luidden: NoordhollandZuid-Holland: 1. B DukelW. Roozenburg 11, 2. P. Roo- zenburgJ. v. Leeuwen 20, 3. R. C. Kei lerJ. Bastemeyer 11, 4. P. v. Heerde J. H. de Kluyver 11, 5. W. de JongJ. Kuipers 20, 6. H. de JonghW. Terlouw 1—1, 7. H. Laros—F. B. v. Vloten 1—1, 8. J MetzH. N. v. Mourik 02, 9. J. H. BeekeH. J. v. d. Wouden 20. 10. J. Bus I. Laterveer 11. Totaal 129. Behalve het eerste tiental van de Haar lemse schaakclub Het Oosten kwamen de afgelopen week ook Het Oosten 2 en 3 in het strijdperk voor de bondscompetitie. Beide teams deden het uitstekend en boek ten een 6-4 overwinning. De resultaten van de ontmoetingen waren: Kijk Uit 3—Het Oosten 2: H. van der PlasC. Rothert 1—0. W. DeelderL. Kensen 1—0, J. Plug- boer—J. Rothert 1—0. S. Kistemaker—A. Herfst remise. A. J. van NiekerkenH. de Jager 01. J. VisL Beijer 0—1, C. DonkerJ. Ravensbergen 0—1, P. Kramer jr.E. F van Beem 01, J. L. Berkhout— M. J. van der Pas 01. J. KroeseA. de Busser remise. Totaal 46. Het Oosten 4KSC 2: F. Adams— K J. Preus- lerink 01. J. Kroonsberg W. Vissers 10. G Slobbé—n o. 1—0. H. J. Bertram—P. de Bruin re- mise. H. Boerema—D. Philippo 0—1. Chr. Meijer C Heemskerk 1—0. L. de Graafn.o. 10. R. de Kruyff—L. C. Verhoef remise. J. de MareG. den Hollander 0-1, T. W. Leis—E. Docter 1-0. To taal 6—4. Voor het eerst sinds twee maanden heeft Zandvoortmeeuwen weer een overwinning behaald. Na een doelpuntrijke en bij zonder spannende wedstrijd werd VVB met 5-4 verslagen, waarmee de kustbe woners revanche namen voor de 3-0 ne derlaag, die zij op eigen veld tegen de Vel- senaren leden. In de eerste helft vielen de doelpunten als rijpe appelen van de boom. Nauwelijks was er begonnen, of VVB had gescoord maar terecht keurde de scheids rechter dit doelpunt af, omdat doelman Ter Wolbeek onrechtmatig was aange vallen. Na tien minuten spelen begon het schut tersfeest definitief. Van der Velde opende de score voor de thuisclub, maar prompt antwoordde Halderman een minuut later met de gelijkmaker. De Zandvoorters beten meteen door, hetgeen Heyne in de 14de minuut met een doelpunt tot uitdruk king bracht VVB trok er terstond tussen uit, lanceerde een snelle actie en van de weeromstuit kopte spil Koper van Zand voortmeeuwen het leder in eigen doel. Zo was het na 16 minuten weer gelijk, doch twee minuten later kreeg Zandvoort meeuwen een strafschop toegewezen, die door Michels in een doelpunt werd omge zet Twee goals van VVB werden nog voor de pauze wegens buitenspel afgekeurd. In de tweede helft bleef de spanning voortduren. VVB en Zandvoortmeeuwen deden weinig voor elkaar onder en beur telings verkeerden de doelen in gevaar. Een door Luitjes ingeschoten strafschop bracht VVB na een kwartier op gelijke voet. Het was de laatste keer dat de Velse- naren gelijk zouden maken, want doelpun ten van Water en Halderman deden de Zandvoorters uitlopen tot 3-5. Deze klap kwam VVB niet meer te boven. Wel bracht Kooymans twaalf minuten voor het einde de achterstand tot 4-5 terug, maar verder lieten de mannen uit de badplaats hun te genstander niet komen. Amsterdam Examen Engels m.O -B: mtl. M A. C. Knuyt, Overveen en J. L. Ebskamp, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9