Kerkconcert te Bloemendaal Geraert Terborch-prijs uitgereikt og ...is de eerste coffeïnevrije koffie die zich gedurende zijn 50-jarig bestaan een wereld- reputatie heeft verworven! Amsterdamse Beurs »0u K Tanker Alton J ones op drift in oceaan DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Keizerlijke verloofden als u af\v. Empelen Het C.C.-damtoernooi Exclusieve herenkleding De beurs van gisteren Concert door Nationaal Jeugd Orkest VOOR DE STILLE Adolph bouwmeester t€ ™aarden- Brj de auto's boekte Studebaker Amsterdam overleden GIRO 273107 Dit Is Frio-Noors van het zuiverste viswater. Maar u zegt gewoon: „Je kwam en overwon". Natuurlijk, want die overheerlijke Noorse visspecialiteiten van Frionor winnen ieders hart. Heerlijke diepvries met geen grammetje afval. Zwarte Zee en Hudson naar opgegeven positie Scheepvaart WMW" Betaling abonnementsgeld per giro De fraaie nieuwe kerk van de Bloemen- daalse gereformeerde gemeente aan de Vijverweg diende woensdagavond als uit voeringsruimte voor de Bloemendaalse Christelijke Muziekvereniging „Sursum" en voor twee Haarlemse vocale ensembles, namelijk het dubbelmannenkwartet „Har monie" en met gemengde koor „Poly hymnia". Van deze drie verenigingen moest „Sur sum" een hopeloze strijd aanbinden met de akoestische omstandigheden van de kerk. Er was voor dit concert een vrij klein aantal toehoorders gekomen, hetgeen wel voornamelijk op rekening van de slechte weersomstandigheden gezet mag worden. Maar door het kleine auditorium was de galm in de kerk voor een goede werking van de fanfare-klanken een vrijwel on overkomelijke hinderpaal geworden. Alle pogingen van de dirigent, de heer C. Fijma om duidelijkheid in de uitvoeringen te brengen of de noodzakelijke dynamische schakeringen als expressief element of als contrastwerking voor solostemmen en be geleiding te verkrijgen, waren tot mis lukking gedoemd. De muzikanten moesten zich wel on zeker gaan gevoelen nu elk vertrouwd houvast hun ontviel. Zij konden moeilijk voldoen aan de eis van zuiver intoneren, vooral bij de inzet van het concert, toen „Sursum" de samenzang begeleidde en daarna de matige parafrase over „Ik heb geloofd" van Gerard Boedijn en twee teleurstellend zwakke en oppervlakkige werkjes van dezelfde componist onsamen hangend en onbeholpen ten gehore bracht. Boedijns conventionele weinig feestelijke „Festal Hymne" en de saaie ..Dream" van Gustaaf de Roeck klonken als niet veel beter. ..Panis angelicus" van César Franck en ..Stille nacht" in de bewerking van de overleden dirigent van „Sursum", de heer J. A. Meng, konden aanmerkelijk meer voldoening geven, omdat de gedragen me lodieën en de rustige ontwikkeling der harmonieën in de kerkruimte een gunstige klankbodem vonden. Ten dele gold dit ook voor de Kerstliederen, die een koperkwar tet van „Sursum" met wisselend succes vertolkte. Inderdaad heeft de akoestiek het korps lelijke parten gespeeld. Het was nochtans een leerzame ervaring, die men zich voor toekomstige concerten ten nutte kan maken, zowel ten behoeve van gle programmakeuze als voor de speeltechnieK. Het mannenkwartet en het gemengde koor hadden het op deze avond beter ge troffen. Wel werden de intonatie-capaci teiten van de zangeressen en de zangers extra op de proef gesteld, maar voor hen had de dirigent, de heer H. J. Arisz mu ziek gekozen, die door de rustige, vaak homofone ontwikkeling uitstekend klonk. Voor de vertolking van de oude kerkelijke werken van Palestrina. Ingegneri, Di Las so, Monteverdi en andere meesters der vocale polyfonie lijkt mij deze nieuwe kerk bijzonder geschikt en ik geloof, dat pok orgelmuziek hier voortreffelijk zal kunnen klinken. stiller Nacht" van Johannes Brahms. Ver dienstelijk, op de uitspraak van het Duits na, was de uitvoering van „Der Greis" Sjah Reza Pahlevi zal maandag om half twee Nederlandse tijd in het huwelijk treden met mejuffrouw Farah Diba, zo is officieel in Teheran mee gedeeld. Het paleis heeft duizend uit nodigingen verstuurd. In de paleis gangen kan men de verloofden deze week nog in sportkledij aantreffen als z\j uitgaan om in de tuin een partijtje volleybal te gaan spelen. „Polyhymnia" maakte een uitnemende indruk met de voordracht van Mozarts „Ave verum" en het gevoelige werkje „In van Jos. Haydn. Maar zijn hoogste troeven speelde „Polyhymnia" uit met het zingen van het schone „Kyrië" van Franz Schu bert, zoals het programma vermeldde: „uit de S-dur mis". Ik heb bewondering gehad voor de toon- vastheid van het koor, vooral omdat het moest zingen bij de botte, valse klanken van de slechtste piano, die ik ooit op een concert heb horen bespelen. Anton de Beer had de weinig benijdenswaardige bege- leidingstaak op zich genomen en hij maak te er het beste van. Met genoegen kon men voorts luisteren naar de klankschone en gevoelige zang van het mannenkwartet „Harmonie". De uitvoeringen van werkjes van Schubert, Franz Abt, Bende, Kerstliedbewerkingen van Nico Hoogerwerf en zelfs van het „Vale carissima" van S. Breu ontaardden gelukkig niet in een bedenkelijke lieder- tafelstijl. De voordracht bleef natuurlijk en eenvoudig en dit bewerkte met fraaie toonvorming een te loven resultaat. P. Zwaanswijk Advertentie uw Kerstbestelling vroegtijdig komt doen. kunnen wij er nog •neer aandacht aanbesteden dan u gewend bent. Bloemenmagazijn Binnenweg 18 Heemstede Tel. 3-80-80 De door de KNDB uitgeschreven wed strijden om de „C.C.-cup" zijn thans in zoverre gevorderd, dat de vier geweste lijke kampioenen elkaar binnenkort zullen ontmoeten. In een beslissingswedstrijd van vier partijen wist de Hagenaar F. Gordijn de Haarlemmer W. de Jong uit te schakelen. F. Gordijn zal dus het westen vertegen woordigen. In het noorden werd P. Bergsma eerste, terwijl zich voor het zui den W. Ockrogelnik' plaatste. De Utrecht se crack M. L. Vos plaatste zich voor het gewest oost. De door Provinciale Staten van Over- ijsel ingestelde „Geraert Terborchprijs voor het jaar 1959 is toegekend aan de te Enschedé wonende kunstenaar Henk Schuring, die de prijs kreeg voor zijn schil derij „59 3". De tekenaars Eef de Weerd en Gerard Wolters kregen eervolle ver meldingen. De bekendmaking van de toekenning en de uitreiking van de prijs 1.000) geschied de onder grote publieke belangstelling in de Statenzaal van het Provinciehuis te Zwolle door de commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren. Deze deelde in zijn toespraak onder meer mede, dat het aantal inzenders iets kleiner was dan vorige jaren. De heer C. Doelman gaf een uiteenzet ting van de bevindingen van de jury. Hoe wel tekeningen en schilderijen naar het oordeel der jury moeilijk vergelijkbare kunstvormen zijn, kwam de jury eensge zind tot de conclusie, dat twee der schil ders als serieuze kandidaten voor de prijs moesten worden beschouwd, te weten: Henk Schuring en Theo Wolvecamp. De jury had daarbij de taak, slechts op grond van de ingekomen werken een oordeel te vellen. Dit overwegende was de jury una niem van mening, dat hoewel zij de bei de ingezonden werken van Theo Wolve camp naar waarde wist te schatten aan het ingezonden werk van Henk Schuring de voorkeur moest worden gegeven. Non-figuratieven Het geheel van het aangemelde werk overziende kwam de jury tot de slotsom, dat de tradities die Nederlanders in de schilderkunst het meest waarderen, in het bijzonder de picturale kwaliteiten, het ge voel voor verfbehandeling. kleurverfijning en toon. het best bewaard blijken bij de non-figuratieve groep. Zij krijgt de indruk, dat de figuratieve groep de verfmaterie te veel verwaar loost ten koste ,ygn het picturale en beel dende zeggingsvermogen van het schilde rij, dat ten dele wel interessanf is, maar' toch niet de onvoldoende verfbehandeling weet goed te maken. De jury bestond uit de heren dr. C. F. Diesch, voorzitter van de commissie Beel dende Kunst van de Stichting „Overijsel" voor sociaal en cultureel werk te Zwolle; A. Middelhoek, directeur van de Acade mie voor Kunst en Industrie te Enschedé, dr. D. Hannema, cud-museumdirecteur, te Het Nijenhuis bij Heino, de heer K. E. Schuurman, hoofdconservator van de af deling moderne kunst van het Gemeente museum in Den Haag, en C. Doelman, re dacteur beeldende kunst van de Nieuwe Rotterdamse Courant te Rotterdam. Advertentie Kostuums van Engels kamgaren (w.o. Wilson Glenny) in een chique streep of ruitdessin. blauw-cognac, blauw groen. roestbruin 139.50 179.— 208.— Colberts in Schotse Tweed (Harris) en Italiaanse Tweed 59.50 79.50 Pantalons van Draion en Polyester, (Terlenka. Trevira) 39.50 47.50 59.50 ANEGANG 17 Aan de hausse-tendentie van de voor gaande dagen voor de internationale waarden kwam een einde, behalve voor Unilever, die de vaste stemming van de vorige dag verder voortzette. Oorzaak van deze koersreacties, die door de beurs als zeer gezond werden bestempeld, was het uitblijven van buitenlandse vraag. In Wall Street bereikte het Dow Jones-ge- middelde voor de industriefondsen een nieuw hoogterecord, maar de Nederlandse hoofdfondsen, behalve Unilever, werden er verwaarloosd en noteerden lager. Dit vond zijn terugslag op de koersvorming van de internationale waarden op het Damrak Een gunstige uitzondering hierop maakten certificaten Unilever, die stegen van 751 tot 758, tegen als vorige slotprijs 746%. Bij het scheiden van de markt werd 757 in Unilever gedaan. De handel in deze hoek was tamelijk levendig en viel hoofdzake lijk toe te schrijven aan het feit, dat de grote koper van enige weken geleden de Unilever-papieren opnieuw grif uit de markt nam. Amerika heeft belangstelling voor de margarinewaarden, terwijl er voorts ruilingen plaatsvonden door ver kopen van Philips-papieren in aankopen Unilever. De Philipswaarden ondergingen een gevoelige koersreactie als gevolg van de zeer sterke koersstijging van deze aan delen gedurende de vorige dagen. Na een opening op 800 daalde de koers tot 798 terwijl tegen het sluiten van de markt wederom 800 voor de aandelen werd be taald. De slotkoers was 816'/*. In deze hoek vonden winstnemingen plaats. Ook AKU moest op 447 een veer laten en verloor ruim zeven punten. Kon. Olie lag verlaten en noteerde op 160.30 twee gulden beneden de vorige slotprijs. De affaire in Kon. Olie Philips en AKU was zeer gering. De scheepvaartwaarden moesten er ook aan geloven en hadden, bij minimale affaire een koersverlies van een tot twee punten te incasseren. Cultures een weinig lagei voor Amsterdam Rubber en HVA. Ook certificaten Deli een paar dubbeltjes lager na een hogere opening. Staatsfondsen doorelkaar iets gemakkelijker. In de lokale sector was de handel eveneens zeer rustic met koersverschillen die merendeels een neerwaartse tendentie te zien gaven. Hei- neken's Bierbrouwerijen werd een tiental punten lager op 475 geadviseerd. Het ge publiceerde dividend van 11 percent viel de beurs tegen. De nieuwe aandelen Ne derlandsche Middenstandsbank kregen voor de eerste notering een adviesprijs op 166. De eerste verhandeldag van claim Behangselpapier Gebrs. Sanders bracht een adviesprijs van 300 per claim per aandeel van 1000 en 15 per converteer bare obligatie. Zwanenberg-Organon kreeg een iets lager adviesprijs. Prolongatie 3'/t percent. Van een totaal van 453 verhandelde fondsen waren 116 (25.6 hoger, 252 ("55.6lager en 85 (18.8gelijk. (ANP) NEW YORK Ondanks winstnemingen is de omzet van de Newyorkse aandelenmarkt lager gebleven dan de vorige dag en werden geen nieuwe koersrecords gevestigd. De markt als geheel bood een verdeelde aanblik, met hoogte- en dieptepunten in vrijwel iedere hoek. Du Pont leidde in zijn groep, waarin Allied Chemicals zwakker was. Texas In struments ging voorop bij de elektronische In Amsterdam is dinsdagmiddag plotse ling op 69-jarige leeftijd overleden de acteur Adolph Bouwmeester. Hij was een zoon van Frits Bouwmeester sr. en een neef van de grote Louis. Adolph Bouw meester was minder bekend dan de an dere leden van de beroemde toneelspelers familie. Hij heeft destüds enige tijd gestudeerd aan de Toneelschool te Keulen. Als 18- jarige debuteerde hij in Amsterdam in de grote rol van zijn oom. Shylock, in Shake speare's „De Koopman van Venetië". Hij werkte enige tijd bij de Koninklijke Ver- oeniging „Het Nederlandsch Tooneel" er bij het gezelschap van Herman Heyer- mans. Cor Ruys contracteerde hem in 1922 voor een aantal gastrollen. Met zijn broer Frits jr. stichtte hij het ..Ïntiem-Toneel", dat veel éénakters speel de en optrad in de Hollandsche Schouw burg te Amsterdam. In 1937 maakte hi: met Cor Ruys een tournee door Nederland? Oost-Indië. Bij de VARA heeft Adolph Bouwmeester meermalen rollen in hoor spelen gespeeld, onder meer in het serie hoorspel van Oome Keesje. Het Nationaal Jeugd Orkest van „Jeugd en Muziek" geeft op 30 december een con cert in de grote zaal van het Concertge bouw in Amsterdam, waarna het op 1 ja nuari 1960 naar Wenen vertrekt om op uitnodiging van de Musikalische Jugend Oesterreichs aldaar, die alleen in de stad Wenen meer dan vijfentwintigduizend leden telt, vier concerten te geven. Alle concerten staan onder leiding van Nico Hermans. In Amsterdam en op twee concerten in Wenen zal Anner Bijlsma, de jeugdige prijswinnaar van het Casals- concours 195», het cello-concert van Haydn spelen. Zowel in Amsterdam als in Wenen wordt onder andere het door de 29-jarige Hans Kox in opdracht van „Jeugd en Mu ziek" gecomponeerde en aan het Nationaal Jeugd Orkest opgedragen „Concerto pour Orchestre" uitgevoerd. Het Nationaal Jeugd Orkest bestaat uit ruim honderd leden van „Jeugd en Muziek" uit alle provincies van het land en repeteert alleen in de vakan ties. M m ^oersverliezpp^. Col Uns R^dio* handhaafde AJ_|„t,D 4. A. zich goed int de ëroeP der elektronische Doel/nr/1 Packard winst en daalde American Mo tors. Bij de spoorwegen boekte Norfolk and Western een winst van ruim 1 dollar per aandeel. Morel] was de beste der con servenfarieken, Haveg bij de specials won 4 dollars. Bij de staalwaarden was Repu blic iets zwakker, Kaiser steeg 2 dollar in de aluminiumwaarden. Oliën lagen goed in de markt, met Continental en Texaco als de leiders. Alleen in de vliegtuigwaar den was de verlaging algemeen. De totale omzet was 3.270.000 aandelen. Van 1264 verhandelde fondsen sloten 491 hoger en 555 lager. Het industriegemiddelde kwam van 673.78 op 675.20, dat van spoorwegen van 154.85 op 154.99. en dat van openbare nutsbedrijven van 87.17 op 87.04. (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-3%*/# Nederl. '47 91% 91% 3*/, Nedl 1962/64 97 97% Woningbouw 6 11)8% 108% Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II.. 89% Pr A'dam '56 III 89 Pr. R'dam '52 I.. Pr R'dam '52 II.. 89 Pr R'dam '57.... 96 A.K.U 449% 457 Calvé Delft 741% 760 Van Gelder Zonen 259% 259 K N Hoogovens.. 772 775 Nederl. Ford 393 395 N Kabelfabriek 435% 437 gew Philips Gloeil. 801% 827 Pref PhilipsGloeil. 278 Unilever 758 783 Wilton Fyenoord. 222 221 Werf Gusto 160 160 Dordtsche Petrol. 744 752 Kon Petroleum.. 160,70 f 162,20 Billiton 360 360 A'dam Rubber.... 115 116% KLM 114. 114,— Hol! Amer Lijn.. 171 171 K.NS.M 190% 190 N. Scheepv. Unie 153% 155 v. Nievelt Goudr. 143% 143 °hs v. Ommeren 258 259 H.V.A. 155% 155% DelimaatschappiJ t 184,— f 184.80 Amsterd. Bank 327% 327% Nat. Handelsbank 180 185 Ned. Hande' Mij 244 244 Rotterd Bank.... 280 280% Twentsche Bank. 255 255 Anaconda Copper 65% 65 Bethlehem Steel. 55% 55 U.S. Steel 99% 99 ex General Motors.. 54% 54% Shell Union 78% 78% 24 24 Advertentie FRIONOR 'n produkt uit de wereldmerkenserie van Interfrosta Vtlfu CO De nieuwe reuzetanker \V. Alton Jones, die onder de vlag van Liberia vaart met een Nederlandse bemanning en onlangs op de eerste uitreis Amsterdam aanliep voor een laatste dokking, drijft op de Zuid Atlantische Oceaan hulpeloos rond met machineschade. De sleepboten Zwarte Zee en Hudson van L. Smit en Co's Interna tionale Sleepdienst hebben order gekregen naar de positie van de tanker te stomen en deze op sleeptouw te nemen naar een haven aan de oostkust van de Vernigde Staten. De W. Alton Jones was op zijn eerste reis met een lading van 64 000 ton ruwe olie van de Arabische Golf naar Philadelphia rond Kaap de Goede Hoop. De tanker is te diep geladen om het Suezkanaal te kunnen passeren. Enkele dagen geleden kreeg het schip moeilijkheden met de machine die niet op zee kunnen worden verholpen. De reu zetanker bevindt zich momenteel op 8 gra den en 22 minuten zuiderbreedte en 15 gra den 31 minuten westerlengte. De Zwarte Zee kan begin volgende week de tanker bereiken. De sleepboot Hudson volgt wat later. Aagtediik 17 v. Rotterdam n. Bremen/Hamburg. Abida 17 v. Rotterdam n. Ornskoldsvik. Achilles 17 te Mollendo Acila 16 v. Curacao n. Stockholm. Acmaea 16 115 m. w. Sabang n Singapore. Adonis 17 te Nassau. Agamemnonlö 900 m. n. Puerto Rico n. Curacao Akkrumdijk 17 te te New Westminster. Algol 16 v Bahia n L«s Palmas. Almkerk 17 te ZanribaiP Amstellaan 16 v. Bridgeport n. Aruba. Amstelmeer 16 v. Amsterdam n. Londen. Angolakust 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Appingedijk pass 16 Azoren n. Londen. Arendsdijk 17 v. Weser n. Antwerpen. Arendskerk 16 270 m. z. Monrovia n. Kaapstad. Argos 16 te Varna verwacht v. Panderma. Asterope 16 500 m. n.o. Bermudas n. Hampt. Roads A verdijk 16 v. Genua n Savona Banggai pass. 16 Key West n. Philadelphia. Batjan lfi 700 m. o. Socotra n. Djibouti. Batu 16 te New York v Philadelphia. Blitar verm 16 v. New York n. Genua. Bonita 17 te New York Boskoop 16 110 in. w.z.w. Flores n. Antwerpen Caltex Arnhem 16 dw. Lissabon n. Rotterdam. Caltex Delft 16 v. Port Piru n. Krurnell. Caltex Delfzijl 16 te Fredericia v. Pernis. Caltex Rotterdam 16 320 m. z o. Kaap Guardafui naar Durban. Camerounkust 16 245 m. o Madeira n Dakar. Camitia 16 350 m. n.o. Fayal n. Rotterdam. Camphuys 17 te Singapore. Carrillo 16 40 m. n.o. Casquets n. Tela. Casamance 16 te Oran. Castor 16 120 m. w.n.w. Gibraltar n Algiers. Celebes 16 te Durban verwacht v. East-London Charis 15 v. Paramaribo n. Madeira. Cinulia 15 250 m. n.o. Cayenne n. Durban. Cistula 17 te Singapore Cities Service Valley Forge 17 te Amuaybay. Clavella 17 te Liverpool. Colytto 18 te Richmond v. Curacao. Congokust 16 v. Amsterdam n Antwerpen. Cradle of Liberty 16 te Gothenburg v. Amuaybay Dahomeykust 16 GO m. n.n.w. K Blanc n. Fr'town Dalerdijk 17 v. Rotterdam n. Londen. Diemerdijk 15 te Portland Duivendrecht 16 v Trinidad n. Rio de Janeiro. Eemland 16 te Amsterdam. Eenhoorn 16 90 m. z. Ouesant n. Hamburg. Ena 16 90 m. n.w Landsend n. Eastham. Esso Nederland 16 90 m. o.n.o. Ras Fartak n Suez. Esso Rotterdam 16 210 m. n.w. Alexandrië naar Rastanura. Friesland 15 te New York. Gaasterland 17 te Vitoria. Gabonkust 15 v. Luanda n. Novoredondo. Geertje Buisman 16 20 m. z o. Gibralt. n. Londen. Graveland 17 te Rio de Janeiro. Guineekust 16 te Doual verwacht v. Freetown. Hathor 16 v. Saloniki n. Lissabon. Hecuba 16 te Brake. Heelsum 15 v. Savannah n. Lake Charles. Hera 16 420 m. n o. Trinidad n. Port of Spain. Hilversum 16 v. Corpus Christi n Brownsville Holcndrecht 16 140 m, o.n.o. L. Palm. n. Luanda Hydra 17 v Kingston n. Curacao. Ivoorkust 16 v. Takoradi n. Lagos. Jacob Verolme 16 te Callao verw. v. Cartagena Jason 16 te New York verwacht v. Philadelphia Java 16 v. Casablanca n. Genua. Joh. Frans 16 95 m. v. Guayaquil n. Guayacan. Joseph Frering 16 210 m. z. Dakar n. Monrovia. Jupiter 16 v. Amsterdam, 17 te R'dam n. Piraeus. Kara 16 325 m. n.n.w. Mona eil. n Perth Amboy Karachi 16 te Suez verwacht n. Djibouti. Karakorum 17 te New York. Karimun 16 v. Hamburg n. Middlesbro. Katelysia 16 380 m. o.z.o. Manilla n. Bunju. Kellia 16 600 m. o. Miami n. New York. Khasiella 16 te Turku n. Invergordon. Kieldrecht 18 te Genua verwacht. Kopionella 17 te Kalmar verwacht. Korendijk 17 te Rotterdam. Kosicia 16 200 m. n.w. Finisterre n. Curacao. Krebsia 16 te Miri Kreeft 16 te Narvik v Rotterdam. Kryptos 16 Perim gepass. n. Fao Kylix 16 in Kielerkanaal n Sundsvall. Langkoeas 16 360 m. w.z.w. Bombay n. Singapore Larenberg 17 te Antwerpen. Laurenskerk 16 140 m z.z.o. Kreta n. Rotterdam Lekhaven 16 te Puerto Acevedo. Lekkerkerk 16 90 m. z o. Kreta n. Port Said. Lelykerk 16 v. Hamburg n. Bremen. Lemsterkerk 16 65 m. o. Gibraltar n. Port Said. Leopoldskerk 26 110 m.n. n o. Villano n. Le Havre Liberty Bell verm. 16 v. Pto. La Cruz n. Porti. M Lieve Vrouwekerk 17 te Suez. Limburg 16 35 m. z.w. Cadiz n. Le Havre. Loosdrecht 16 te Antwerpen verwacht. HflG KOI I HAG SPAAR'l 1 ART i N ZENUWEN:! Advertentie KOFFIE HAG - in een modern bedrijf bewerkt volgens het unieke pro cédé van de uitvinder dr. L. Roselius - bezit alle voordelen van zuivere Hoogland koffie en is volmaakt onschadelijk. mPHAG-Verkoopkantoor Haarlem Postbus 619 ■Maasdam 16 te Halifax. Malea 16 te Singapore. Marnelloyd 17 te Manilla. Maron 15 v. Curacao n. Nassau. Maureen 16 430 m. n.w. Flores n. Hamburg. Meliskerk 17 v. Rotterdam n. Amsterdam Memnon 17 te La Guaira. Mentor 16 540 m. w.z.w. Ouessant n. Sta. Lucia. Merwede 16 85 m. n. Dakar n. Bathurst. Mississippylloyd 15 v. Balboa n. New Orleans. Molenkerk 16 v. Duinkerken n Marseille. Moordrecht 20 te Aden verwacht. Muiderkerk 16 66 m. z.z.o. Valencia n Rotterdam. MusiUoyd pass. 16 Algiers n. Port Said. Mijdrecht 21 te Delawarecity verw. v. S. Lorenzo. Mylady 16 165 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar. Naess Commander 16 120 m. z.o. Little Quoin eil- naar Mena. Naess Lion 16 17 m n.o. Masira n. Band. Mashur. Neder-Eems 17 v. Barcelona n. Leixoes. Nestor 16 400 m. z.w. Kp. Canaveral n. Baltimore. Nieuw Amsterdam 16 te New York.- Noordwijk 16 150 m. z. Dakar n. Monrovia. Nijkerk 16 65 m. w. Dondrahead n Aden. Oberon 16 v. Georgetown n. Tampa. Ommenkerk 17 te Genua. Oostkerk 16 95 m. n.o Finisterre n. Duinkerken. Orestes 17 teSan Juan (Puerto Rico). Orion 16 v. Algeciras n. Rotterdam. Ouwerkerk pass. 16 Gibraltar n. Antwerpen. Overijsel 16 op Weser verwacht n. Bremen. Papendrecht 17 te Augusta. Pendrecht pass. 16 Lissabon n. Banias. Peperkust 16 130 m. n.n.o. L. Palmas n. Le Havre. Prins Alexander 16 v. Napels n. Rijeka. Frins Casimir 16 te Castellon. Prins Frederik Hendrik 17 v. Rotterdam n. Genua. Pr Frederik Willem 16 op de Clyde n. Glasgow. Prins der Nederlanden 18 te Cartagena verwacht. Prins Joh Willem Friso 16 v. Piraeus n. Limassol. Prins Willem George Frederik 16 te Antwerpen. Prins Willem Frederik 16 te Antwerpen. Prins Willem II 16 te Londen verwacht. Pr. Will. Ill 16 dw Schiermonnikoog n. Hamburg. Prins Willem IV 16 te Glasgow. Prins Willem V 1 6dw. Kp. Ray n. Le Havre. Pygmalion 16 v. Rotterdam, 17 te Amsterdam. Radja 16 270 m. w. Minicoy n. Aden. Ridderkerk 17 v. Rotterdam n. Bremen/Hamburg. Roepat 17 te Manilla verwacht. Rondo 16 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Roggeveen 16 Timor gepass. n. Singapore. Rijndam 16 675 m. w. Landsend n. New York. Rijnkerk 16 570 m. z.z.w. Guardafui n. Aden. Salatiga 16 v. Colombo n. Djibouti. Saroena 17 te Pulo Sambu. Scherpendrecht 28 te Napels verwacht. Schie 16 200 m. o. Kp. Passero n. Hamburg. Senegalkust 15 v. Dakar n. Conakry. Slamat 17 te Tandjong Mani. Solon 17 te Barahona. Sommelsdijk pass. 16 Kp. Race n. Antwerpen. Stad Alkmaar 16 45 m. z.w. Ouessant n. Dakar Stad Arnhem 16 145 m. n.n.w. Finist. n. Livorno. Stad Leiden 16 885 m z.z.o. K.Race n. G- v. Mexico. Stad Maassluis 16 170 m. z.z.w. L. Palm. n. Pepel. Stad Rotterdam 16 40 m. z.z.o. Palma de Majorca naar Melilla, Stad Schiediht' 19/20 te Gent verwacht. Stad Utrecht pass. 16 Wight n. Vlaardingen. Statue of Liberty 16 v. Gothenburg n. Port Said. Steenwiik 16 710 m. z.o. Kp. Race n. Newark Straat Johore 16 v. Tandj. Priok n. Balikpapan. Straat Madura 16 te Durban. Straat Soenda 17 te Beira. Tabian 17 te Suez. Tamara pass. 16 Kp. Bon n. Landsend Taria 17 te Singapore. Tegelberg 17 te Manilla verwacht. Tero verm. 17 v. Hamburg n. Bremen. Texel 16 190 m. o.z.o. Colombo n. Singapore. Thelidomus 16 te Cornerbrook verw. v. Curaczo. Tjikampek 17 te Port Elisabeth. Tjipondok 16 te Monrovia v. Abidjan. Togokust 17 v. Amsterdam n. Antw./W.-Afrika. Towa verm 17 v. Buenos Aires n Santos. Tweelingen 17 v Rotterdam n. Narvik. Van der Hagen 17 te Kaapstad. Vivipara 18 te Rotterdam verwacht. Vlieland 16 55 m. n. Oran n. Berre. Waal 17 v Amsterdam n. Lissabon/Genua. Waingapoe 16 te Dar Es Salaam verwacht. W A. Jones 16 100 m. n.w. St. Helena n. Ph.delph. Waterland 16 v. Hamburg n. Amsterdam. Waterman 16 400 m. z.w. Azoren n. Curaczo. Weltevreden 17 te Rotterdam. Westertoren 16 v. Singapore n. Niigata. Wieldrecht 16 v. m Socony n. Puerto La Cruz. Willemstad 16 660 m. w. Finisterre n. South ton. Witmarsum 15 rede Houston. Woltersum 17 te Savannah. Wonosari 16 te New York verwacht v. Boston. Wonosobo 16 z.o. Westkapelle n. Hamburg. IJssel 16 v. Patras n. Piraeus. Zaanland 16 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Zonnekerk 17 te Suez. Zuiderkruis 16 te Aden v. Djakarta. Zwijndrecht 16 v. Baltimore n. Rotterdam. SLEEPVAAR1 Clyde 15 sleep te Honolulu achtergelaten en naar Êlbe ter assistentie Cycloop 13 v Plymouth n Southampton. Hector 16 te IJmuiden. Nestor 15 te IJmuiden. Noordzee 14 v. Suez. Poolzee 15 v. Maassluis n zee. Schelde 13 v. Kuwait n. Damman. Simson 15 te Middlesboro. Stentor 14 te IJmuiden v. Rotterdam. Titarf 15 te Middlesboro. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, posf- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen 'het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE V 4

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 17