In d Ouwe Arend Veertig jaar trouw Meer tarwe, minder aardappelen en suikerbieten geoogst TOPJAAR 1959: NILL MIJ KIENAVOND Voor Friezen KAARTEN KERSTFEEST VOOR CEREPATRIEERDEN Nieuwe tbc-patiënten zijn minder lang ziek DONDERDAG 17 DECEMBER 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Voor onze kwartaal-abonnees Haarlems Dagblad „Centraal Bureau" boekte goede resultaten Soldaat uit Haarlem krijgt boete Matroos uit Haarlem voor diefstal gestraft ,maak een blikje vis open! Burgerlijke Stand van Haarlem PHILIPS TELEVISIE Pieter Kiesstraat 2a b. d. Zijlweg - Haarlem - Tel. 12657 AKKERBOUW PRODUKTIE 1959 ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Verenigingskenteken voor reisbureaus Kerkelijk Nieuws TWINTIG PERCENT MEER WERKT U MEE AAN EEN OF GEEF HAAR AF AAN VOOR „DE STILLE ARMEN". RECORD? GIREER UW GIFT ONS LOKET. GIRO 273107. Bakkers wensen verhoging van de broodprijzen Examens -V" *\hi; 'V *x y- yf Van Mensen en Dingen in méér dan één betekenis. Niet alleen kan een gave voor de „Stille Armen" de zorgen van een behoeftig gezin voor een moment verlichten, doordat juist dat ene kan worden aangeschaft waarvoor het geld steeds heeft ontbroken, doch bovendien worden nieuwe moed en vertrouwen ge bracht in het hart van hen, die soms menen door iedereen in de steek te worden gelaten. BRENGT LICHT EN VERLICHTING MET KERSTMIS DOE MEE AAN DE ACTIE „STILLE ARMEN" EN GIREER UW GIFT OP ONS GIRONUMMER 273107 OF BEZORGT UW BIJDRAGE AAN ONS KANTOOR. De inzameling duurt nog zeven dagen! bestaat de gelegenheid, het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze te laten over schrijven. De voordelen hiervan zijn: le. Aanbieding van kwitantie komt te vervallen, dus geen incassokosten. 2e. Giro-biljet behoeft niet meer ieder kwartaal te worden uitgeschreven. 3e. Geen kosten voor overschrijving. Indien u hiervan gebruik wilt maken, verzoeken wij u een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De heer H. D. Louwes, voorzitter van de nationale coöperatieve aan- en verkoop vereniging voor de landbouw „Centraal Bureau" heeft de jaarvergadering van deze vereniging vandaag in Amsterdam ge opend met een rede, waarin hij het af gelopen jaar een jaar van grote zakelijke activiteit noemde. De ongekende droogte heeft bij het centraal bureau een grote omzet van veevoeder veroorzaakt. In nau were samenwerking met de minister van Landbouw en het Landbouwschap wordt naar het beste beleid bij de kracht- en ruwvoedervoorziening in het komende jaar gezocht. De heer Louwes had aan het begin van zijn rede eraan herinYierd, dat het centraal bureau dit jaar zijn 60-jarig bestaan heeft gevierd. De heer Louwes noemde de resul taten van de afdeling landbouwwerktuigen zeer gunstig. Dat ook de bijprodukten niet vergeten moeten worden, blijkt uit het feit, dat het centraal bureau is uitgegroeid tot de belangrijkste groothandelaar in heiningpalen in Nederland aldus de voor zitter. De heer Louwes vroeg zich voorts af, of de boerderijen eveneens verzameld zul len worden in grote n.v.'s, zoals ook in andere delen van het bedrijfsleven grote concentraties op te merken zijn. Het boe renbedrijf met zijn in verhouding tot zijn produktie grote kapitaalbehoefte kan het gevaar lopen, dat het zich in de toekomst dit kapitaal niet meer zal kunnen verschaf fen. De voorzitter trok hier een vergelij king met de toestanden en opvattingen in Amerika. Spel met luchtbuks kostte vriend een oog Een 20-jarige soldaat uit Haarlem moest zich voor de krijgsraad verantwoorden we gens onvoorzichtigheid met een lucht buks, waardoor een vriend een oog was kwijtgeraakt. Enkele soldaten schoten op hun kamer in het intendance-depot te Amersfoort met een luchtbuks op een bezem, die in de hoek stond. Dichtbij lag een soldaat in zijn bed te lezen. Een der kogeltjes ketste te gen de bezemsteel terug en vloog in het oog van de lezende soldaat. Het oog moest operatief worden verwij derd. De auditeur-militair was van mening, dat de soldaat grove schuld kon worden ver weten, omdat hij lang genoeg in dienst was om te weten dat er nooit geschoten mag worden, wanneer zich iemand achter of bij het doel bevindt. Hij eiste een boete van ƒ80 en verbeurd verklaring van de buks. De Rotterdamse politierechter heeft een 22-jarige matroos uit Haarlem wegens diefstal vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk opgelegd. De Haarlemmer, die nimmer was veroordeeld, had op 4 november uit de lading van de „Aagtedijk" van de Hol- land-Amerika Lijn twee keer twaalf fles sen Franse vermouth, die tot de lading be hoorden gestolen terwijl het schip in de haven van Durban (Zuid-Afrika) lag. Bij terugkeer van het schip te Rotterdam werd hij gearresteerd. Advertentie BEVALLEN van een zoon 14 dec.: S. M. Boogaard-De Haan; 15 dec.: P. S. Meijer-Vooren, H. Jonkman-Smits, B. Rovers-Stigter, M. E. D. Braber-Van Rijn. A. J. Beljaards-Selhorst. BEVALLEN van een dochter: 15 dec.: B. Wittkamper-Teisma, I. H. de Vries-Van Dansik; 16 dec.: G. Bijl-Strij- bis, C. M. Buijs-Van Nieuwmegen. OVERLEDEN: 14 dec.: M. J. van der Prijt-Van Berkel, 47 j., Kamperlaan; 15 dec.: W. Bouwman-Steijl, 66 j., Kamper straat; N. van Dijck, 76 j., Ged. Volders gracht. ONDERTROUWD: 16 dec.: C. Fenenga en A. G. de Wilde, J. H. Bergkamp en M. M. Nipshagen, J. M. M. van Goor en E. G. M. Sengers, B. J. Stoof en J. Bakker, T. R. Bronstring en A. P. Spruijt, B. M. de Cock en G. J. Wijbrandi. J. Spaargaren en E. P. J. van den Bos, A. R. van der Graaf en J. van Roon, R. H. M. Beuken en E. van Turnhout, M. W. J. van Schie en T. J. Dijkzeul, S. van Duijn en G. Stolk. P. J. Schouten en C. Bokelman, W. A. G. van Keulen en S. E. Willems, S. Onck en T. B. Dinkla, C. A. Albers en C. A. Kager. GETROUWD: 16 dec.: P. C. Smit en A. C. M. de Winter, K. H. Grapendaal en L. M. Nederstigt, E. Riemsdijk en J. Kok, T. Tijsseling en G. H. Antonisse M. A. Wever en B. van Heems, F. J. H. T. Wanders en J. Baan, H. M. van der Kroft en H. M. J. Rooijers, J. J. Kors en M. E. M. van den Broek, W. Mulder en M. G. Bos, N. J. van Ewijk en M. J. de Raadt, J. A. M. van Rijsbergen en J. M. Sanders. N. J. van der Gragt en O. van Wel, C. G. Tuinenburg en A. A. Wiedijk. Advertentie vanaf f 695. .Technisch Bureai Hftfl O n» -l'l x. tU'»/ A90S Het Centraal Bureau voor de Statistiek- heeft de uitkomsten gepubliceerd van de definitieve oogstraming 1959. Onderstaan de gegevens, welke hieraan zijn ontleend, hebben betrekking op de oogstresultaten van het gehele land. Het is daarom niet steeds mogelijk hieruit rechtstreeks con clusies te trekken in hoeverre de terug slag van de droogte in de afgelopen zomer zich hierop heeft doen gelden, daar deze niet in alle gebieden van gelijke betekenis is geweest. Granen De graanproduktie blijkt in haar geheel rond tien percent beneden die van 1958 te liggen. Deze teruggang betreft vrijwel alle graansoorten behalve de tarwe. De tarwe- produktie vertoont een toeneming van 23 percent. Dit vindt zijn oorzaak niet alleen in een uitbreiding van het beteelde areaal 8 percent) maar ook en vooral in een aanzienlijke verbetering van de gemiddel de produktie per ha 13 percent). De totale tarwe-opbrengst lag aldus met bijna 494.000 ton ruim 91.000 ton boven die van verleden jaar. De rogge-opbrengst werd bepaald door een lagere ha-opbrengst 9percent). De produktie van zomergerst lag, bij een normale ha-opbrengst, doch als gevolg van het ingekrompen areaal, met 235.500 ton bijna 49.000 ton lager dan in 1958. Voor haver en mengsels van granen daalde de totale produktie vooral als ge volg van een aanzienlijk lager rendement met resp. 28 en 31 percent. Peulvruchten Bij de peulvruchten kan wat de kwanti tatieve opbrengst betreft over het alge meen van een gunstig jaar worden gespro ken. Groene erwten leverden met een to tale produktie van 75.500 ton ruim 10.000 ton meer dan het vorig jaar 16 per cent). Voor schokkers valt bij een onge wijzigd rendement, dus als gevolg van een areaaluitbreiding, een produktiestijging van 34 percent te constateren Ook kapu cijners en grauwe erwten alsook veldbonen gaven een rendementsstijging te zien van resp. 29 en 20 percent. Alleen de stam- bonen leverden per ha minder dan de helft van wat in 1958 bereikt werd, ondanks een toeneming van het beteelde areaal bleef de totale produktie nog 39 percent bene den die van het vorig jaar. Oliehoudende- en vezelgewassen Voor koolzaad en karwijzaad is het ren dement uitzonderlijk goed geweest (resp. 47 en 38 percent). Door inkrimping van de beteelde oppervlakte bleef de totale produktie echter ten achter bij die van 1958 (resp. —14 en —17 percent). Ook mos terdzaad, lijnzaad en kanariezaad hadden een betere ha-opbrengst dan het vorig jaar. Behalve voor kanariezaad kwam dit eveneens in de totale produktie tot uiting. De opbrengst van gerepeld vlas bleef zo wel per ha. als in totaal beneden de maat. Knol-, bol- en wortelgewassen Het ligt voor de hand, aldus de toelich ting van het C.BS. op de cijfers, dat de gevolgen van de droogte zich hier het meest hebben doen gelden. Van alle ge wassen in deze groep, met uitzondering van de fabrieksaardappelen, ligt de pro duktie zowel per hb. als in totaal aan zienlijk beneden die van 1958. Hierbij zij opgemerkt, dat in 1958 het rendement over het algemeen, en met name voor de knol-, bol en wortelgewassen iets aan de hoge kant lag. Voor klei-aardappelen lag de gemid delde netto produktie (d.w.z. exclusief uit val) 21 procent beneden die van 1958. Voor de zandaardappelen lag deze zelfs 49 pro cent daaronder. De totale netto-produktie voor klei-aardappelen bedroeg 1.131.000 ton, die voor zandaardappelen iets meer dan 490.000 ton. Dit betekent t.o.v. 1958 een teruggang voor de klei-aardappelen (on danks 't grotere areaal) met ruim 156.000 ton 12 percent) en voor de zandaardappelen met ruim 456.000 ton 48 percent). Van belang is hierbij het hogere percentage- uitval, dat voor de kleiaardappelen van 15 tot 19 procent bleek te zijn toegenomen. Voor de zandaardappelen, die in 1958 een uitvalpercentage noteerden van 19 procent, bedroeg dit thans gemiddeld 35 procent. Bij de resultaten voor de fabrieksaard appelen valt een verhoging van het rende ment met 8 percent te constateren. De op brengst steeg met ruim 72.000 ton tot ruim 1 miljoen ton. Bij de suikerbieten lag de ha-opbrengst 30 percent beneden die van 1958. Ondanks areaal-uitbreiding daalde de totale op brengst volgens de raming met 780.000 ton tot 3.098.000 ton. De opbrengst van voerderbieten daalde, in hoofdzaak als gevolg van het uitzonder lijk lage rendement 53 percent), doch mede door inkrimping van het areaal 22 percent) van 3,82 miljoen ton tot 1,60 miljoen ton (58 percent). Stro Wat de stro-opbrengsten betreft, blijkt dat, met uitzondering van dat van winter tarwe, de stro-opbrengst voor de meeste gewassen beneden het normale peil heeft gelegen. Aan graanstro werd in totaal 1,73 miljoen ton geproduceerd tegen 2,08 mil joen ton in 1958 17 percent). Voor peulvruchten-stro lag de totale opbrengst met 73.500 ton rond 1.000 ton hoger dan in 1958. Advertentie Vandaag heeft het 'Sta tionsplein in Haarlem er weer een nieuwe zaak bij- gekregen. Een snackbar, die geëxploiteerd zal worden door de nog jonge pachter van de stationsrestauratie, de heer G. L. Westerhuis en die gevestigd zal worden in het voormalige verkeershuis van Haarlems Bloei. Onge veer 3 V2 maand geleden nam Haarlems Bloei het nieuwe VVV-kantoor in gebruik en onmiddellijk daarna is men aan een uitgebreide verbou wing van het oude gebouw tje begonnen. De firma J. Koning en Zonen uit Haar lem pakte de zaken bepaald niet laks aan. Er kwamen tekeningen, er werden tien tallen besprekingen gevoerd vooral met enkele vrij lang zaam werkende ambtelijke instanties, maar eindelijk was men zover, dat men aan het breken en slopen en daarna het bouwen kon be ginnen. Al dat geploeter heeft, zo konden wij dezer dagen con stateren, resultaat gehad. Waar vroeger de toeristen tegen de .balie leunden om inlichtingen over Haarlem te krijgen, is nu een brede toon bank geplaatst met daarvoor twaalf krukken. Voorts heeft men kans gezien in de vrij beperkte ruimte een keuken afdelinkje aan te brengen alsmede de toiletten. Alles is in bijzonder lichte tinten ge houden en door gebruik te maken van veel spiegelglas krijgt men de indruk, dat het verkeershuis aanzienlijk rui mer is geworden. „Ik kan in de zaak vol doende ruimte vinden voor 25 mensen", zo vertelde de heer Westerhuis, „en die worden dan bediend door zes meisjes terwijl ik in de keu ken nog eens drie koks heb staan. Ja in het voorjaar en in de zomer heb ik natuur lijk meer personeel in dienst. Voor onze snackbar komt na melijk een groot terras van honderd vierkante meter, ge schikt voor honderd mensen. Alle tafeltjes en stoelen ko men op een vlonder te staan en ik zal alles in het werk stellen om de mensen te la ten zien, dat ze hier in Haar lem zijn. Overal komen bloe men, da's aantrekkelijk, juist voor de vreemdelingen. Onze zaak zal „Iii d'ouwe Arend" heten. U weet wel, dat was de eerste lokomotief, die van Amsterdam naar Haarlem reed. We krijgen De heer G. L. Westerhuis (links) en de heer J. Koning rechtsbekijken het model van de „Arend", dat chefkok H. de Lange heeft ver vaardigd. een smeedijzeren uithang bord en onze chefkok, de heer H. de Lange, heeft de ouwe lok in chocolade nage- spoten. Overigens zal ik van alles proberen om het de Haarlemmers naar de zin te maken. Over een tijd krijgen we een heel nieuw Stations plein en daarom moeten we nu zorgen voor een aantal goede zaken, waar we alle maal trots op kunnen zijn. Zaterdag Wónen de heer en mevrouw T. J. Schouten drie jaar in het Proveniers huis in Haarlem. Daarvoor hebben ze jaren aan de Oudeweg gewoond, vlak bij de mooie Nel, waar ze een hele grote tuin hadden, waar de heer Schouten in zijn vrije tijd altijd in hark te en spitte. Nu is de heer Schouten al jaren gepen sioneerd en hij heeft de hele dag vrij, maar in zijn tuin kan hij nu niet werken, om dat ze die niet hebben bij hun kleine, maar erg ge zellige en rustige woning in het Proveniershuis. Toch verveelt de heer Schouten zich nooit. Evenals zijn vrouw is hij nog erg vitaal en vaak maken ze hele lan ge wandelingen. Voorts knutselt de heer Schouten graag en repareert hij alles wat maar eventjes los zit in huis. Tot groot genoegen van mevrouw Schouten. We hebben de heer Schou ten opgezocht, omdat hij niet De héei en mevrouw Schou ten, die op oudejaarsdag veertig jaar getrouwd zullen zijn. alleen op 31 december veer tig jaren getrouwd is, maar ook veertig jaar het Haar lems Dagblad leest èn meer dan veertig jaar in dienst is geweest van een theehandel. De heer en mevrouw Schou ten leerden elkaar kennen op een wandeling door de Hout. Beiden kwamen uit een gezin van tien kinderen, maar veel van hun familieleden zijn al overleden. Wel heeft het echtpaar Schouten erg veel kennissen, ze krijgen dan ook onophoudelijk bezoek, iets wat ze erg gezellig vin den, want beiden maken graag nog eens een praatje. De heer Schouten zou nooit televisie willen hebben, zijn vrouw wel, maar ze durft het haast niet hardop te zeggen, ze lacht maar een beetje als we het haar vragen. „Waar zou ik dat ding neer moeten zetten?" zei de heer Schou ten, en hij keek de inderdaad nogal volle kamer rond. „Ik zou het echt niet weten hoor, bovendien je hebt dan nog maar zo weinig aan elkaar hè vrouw", en dat gaf me vrouw Schouten grif toe. Mevrouw Schouten, die vroe ger mejuffrouw Mica heette, houdt erg veel van breien. Zo een keer om de veertien dagen bezoekt ze een brei club. Maar verder doen ze alles samen; wandelen, bij eenkomsten van de Bond van Ouden van Dagen, bezoeken, boodschappen doen, praten met de buren etc. Ja. de heer en mevrouw Schouxen zijn nog net zo verliefd op elkaar als veertig jaar geleden, toen ze elkaar „het ja-woord" gaven. De algemene reisvereniging T.O.P. houdt voor haar leden en belangstellenden maan dagavond 21 december in restaurant Brinkmann in Haarlem een kerst-kien- avond. Voor 1960 staan weer diverse reisjes op het programma van één tot en met acht dagen, die zijn ver meld in de gereed gekomen reisgids. Van het Frysk selskip „Gysbert Japicx" ontvingen wij weer een uitnodiging waarvan we de voornaamste punten hieronder weergeven. „Tiisdei 22 desimber, jouns om 8 ure. Bütengewoane Gearkomste yn de Stêds- skouboarch yn Haerlim. Skroeide flerken, toaniel- stik yn trije bidriuwen fan W. Chr. Duba. Plakbisprek- ken op Tiisdei 15 desimber fan 7 ont 8 ure yn Gebou Cultura, Jansstrjitte 83." En als een waarschuwing volgt daaronder: „It lotsjen bigint om krekt 8 üre". Evenals het vorig jaar is de stichting „Kennemer Die rentehuis" begonnen met de verkoop van kerst- en nieuwjaarskaarten ter ver sterking van de kas van de stichting, die het doel heeft om te komen tot het oprich ten en instandhouden van ïen Kennemer streek-dieren- tehuis, een dierenhospitaal en een dierenkerkhof. Bij deze verkoop-actie ontvangt het bestuur de medewerking van de kinderen van enkele Haarlemse middelbare scho len, die de stichting geadop teerd hebben. De prijs van het mapje met acht fotocopieën van de kaarten (vervaardigd door Hetty Edelkoort en W. Slui ter) is twee gulden en men kan ze bestellen bij mevrouw Van Naessen, Jan Haring straat 19, Haarlem, mevrouw Rijpma, Marnixstraat 54, Haarlem, de heer Quaker- naat, Bernhard Zweerslaan 28, Heemstede, de heer Bu- ma, Joz. Israëlplein 7, Heem stede en de heer Kraan, Zandvoortselaan 52, Zand- voort De gerepatrieerden, die wonen in Haarlem, Velsen. Beverwijk, IJmuiden en om streken zullen samen het kerstfeest vieren op vrijdag 18 december in de aula van het christelijk lyceum Mar- nix van St. Aldegonde aan de Planetenlaan 5 in Haarlem- Noord. Tijdens deze avond, die begint om half acht zal een tweetal dames enkele liederen zingen en na de pauze wordt het toneelstuk „Celestinus en het wonder" opgevoerd door de protes tantse jongerenclub van Am sterdam, waarvan vele leden ook tot de gerepatrieerden behoren. Uiteraard zijn ook de van oudsher hier wonende Ne derlanders van harte wel kom om dit feest te vieren. Daartoe kan men zich op geven bij mejuffrouw A. Smits, Eksterstr. 294, Haar lem-Noord, telefoon 57747. Naar wij vernemen zal het toch reeds overvloedige arsenaal van metalen aan bevelingsborden en herkenningsschilden voor toeristische bedrijven met ingang van 1 januari met weer een nieuw kente ken worden verrijkt. De „traditionele" reisbureaus, welke georganiseerd zijn in de Vereniging van Reisbureaus, zullen namelijk voortaan herkenbaar zijn aan een rond wit bord met blauwe rand, waarop eveneens in blauw de letters RRAS in diagonaalvorm voorkomen. Deze letters vormen de afkor ting van rail (spoorweg), road (autoweg), air (luchtvaart) en ship (scheepvaart) en duiden daarmee de veelzijdige werkzaam heid van het betrokken reisbureau aan. De Vereniging, waarbij een zevental gro te internationale reisbureaus zijn aange sloten, heeft deze maatregel getroffen om zich te kunnen onderscheiden van de tal rijke reisbureaus welke door toerwagen- bedrijven worden geëxploiteerd, maar die in feite alleen acquisitie bedrijven voor de betrokken touringcaronderneming. Beroepen te Schildwolde en te Tholen- Poortvliet J. C. van Egmond, kand. te Rijnsburg. RUSSISCH FILMREGISSEUR OVERLEDEN. De Russische filmregisseur Serge Was- siljev, die onlangs op het filmfestival te Cannes met zijn fil n „Sjipka" de prijs voor de regie in de wacht sleepte, is woensdag te Moskou overleden. Wassiljev had twee maal de Stalinprijs gekregen. Advertentie N.V. Levensverzekeringmij Met het oog op de herdenking van het honderdjarig bestaan zijn al onze kantoren op 19 december a.s. gesloten. De contact-commissie van de samen werkende bakkerspatroons-, gezellenor- ganisaties en coöperatieve bakkerijen te Amsterdam heeft aan de minister van Economische Zaken het volgende tele gram gezonden: „Naar onze mening zijn de meel- en bloemprijzen reeds geduren de geruime tijd zoveel gestegen dat spoe dige aanpassing van de broodprijzen, zo als tfit tussen het ministerie en de Neder landse Bakkerijstichting in januari 1959 was overeengekomen, dringend noodzake lijk is. De contact-commissie der Amster damse bakkerij verzoekt u dringend de N.B.S. te willen machtigen ons te advise ren de prijzen van het brood zoveel te ver hogen tot een gelijk verschil tussen meel- en bloemkosten en de ontvangsten als in 1957 en 1958, wordt verkregen. Wij zijn van mening dat nog langer uitstel beslist onverantwoord is". Het district Haarlem van de Noordhol landse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose heeft in 1958 628 zittingen ge houden. Het aantal consulten bedroeg 21403 (districtsbureau Haarlem 15803, kringbureau Haarlem-omgeving 2742 en kringbureau Hoofddorp 2858. In het hele district werden 11904 films gebruikt. Er werden 223 nieuwe gevallen van actieve tuberculose geconstateerd, waarvan 151 Iongtuberculose, 42 primaire tuberculose en 30 overige vormen. Bevolkingsonderzoek had plaats in de gemeenten Haarlemmermeer, Haarlem- merliede-Spaarnwoude, Bennebroek en Zandvoort. In Haarlemmermeer nam men 24866 foto's. Het aantal gevonden ac tieve afwijkingen was acht, het aantal in actieve longafwijkingen 216 en het aantal andere afwijkingen 276. In Haarlemmer- liede waren deze cijfers 2590, 0.26 en 20, in Bennebroek 2278, 0,20 en 36, in Zand voort 6278, 5,82 en 89. In het rayon Haarlem-Stad nam het aan tal consulten aanzienlijk toe (ruim 15000). Dit is een gevolg van de mogelijkheid tot intensiever onderzoek. Anderzijds is het bestand sterk gedaald. Het aantal actie ve gevallen bleef praktisch hetzelfde. Men mag hieruit concluderen dat de nieuwe gevallen, gelet op de afneming van het bestand, minder lang ziek zijn, mogelijk het gevolg van het ontdekken van de ziekte in een vroeger stadium. Mis schien komt daarbij de gunstige uitwer king van de moderne behandelingsmetho den, aldus het jaarverslag. Amsterdam. Gem Univ. Bevorderd tot arts. mevrouw G. M. C. Warndorff-Van Diepen, A. Raijmakers. H. J. Furstner. E. H. G. Nyst, M. M. A C. Langenhuysen en J. H. Bos, allen te Am sterdam. Artsexamen eerste gedeelte: R. F. Wes terman en H. van Geuns. Amsterdam. Groningen. Doctoraalexamen sociale weten schappen: W. H. Simonsz. Bennebroek.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5