C0URV0ISIER Gezin verkoos de vrijheid Begrotingsdebatten van raad van Bloemendaal begonnen Vertegenwoordigster zou onder invloed hebben gereden Minister sprak met Bakkerijstichting DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Tekening voor nieuw raadhuis gereed; financiën ontbreken MODEMAGAZIJNEN Britse trawler met 20 man vermist Ook twee scheepjes met elk 4 man spoorloos Gedicht De Haarlemse Damclub niet in de finale VOOR DE STILLE Wï T GIRO 273107 IMP. OUD HAARLEM the brandy of Napoleon fait honneur h qui l'ojfre plaisir a qui le boit Kerstavond van Christen Vrouwenbond Ondernemingsraad bij Van Herwaarden HAARLEMSE RECHTBANK Officier van Justitie eiste een maand gevangenis en drie jaar niet-rijden Verdachte zei tegen politieman: „Ja ober" UIT STAD EN STREEK Commissie goede diensten bij Zandvoortmeeuwen Kerstwedstrijden HKB Jonge kegelaars weerden zich weer geducht De gemeenteraad van Bloemendaal is donderdagmorgen om negen uur bijeen gekomen voor de behandeling van de gemeentebegroting 1960, welke sluit met een bedrag van 1.185.574. Zij is sluitend gemaakt door opnieuw een bedrag, thans 291.800 aan de reserves te onttrekken. De reserves zijn uitgeput en er zijn alleen nog bestemmingreserves aanwezig, bijvoorbeeld voor de bouw van een raadhuis. Nadat raadsleden algemene beschouwingen hadden gehouden deelde de burgemeester mee, dat de tekeningen voor de bouw van het nieuwe raadhuis gereed zijn en dat het geen aanbeveling verdient het huidige raadhuis te veranderen. Voor het nieuwe gebouw ontbreekt nog geld en de burgemeester sprak de wens uit, dat spoedig voldoende middelen beschikbaar zijn. Dan beschikt de gemeente over een raadhuis en niet een tot gemeentehuis ingerichte villa met alle moeilijkheden daaraan ver bonden. De bouwmogelijkheden in de gemeente zijn voorts gering en daarom zal ondanks de bezwaren hier en daar tot flatbouw moeten worden overgegaan. De heer F ij e n (K.V.P.) opende de alge mene beschouwingen. Hij was van mening, dat er ondanks het tekort van een gunstig financieel beleid gesproken kan worden. De normale uitgaven kunnen op gewone wijze worden gedaan en voorts bestaat er een goede samenwerking tussen overheid en burgerij. Hij vroeg of het mogelijk was subsidies te verstrekken voor kerkebouw en hoopte dat spoedig kan worden begon nen aan de bouw van scholen en gym nastiekzalen. Voorzichtigheid bij het fi nancieel beleid blijft echter geboden en spreker beval het samenstellen van een meerjarig investeringsplan aan. De heer Fijen deelde mee, dat zijn frac tie nog enige wensen heeft en wel het voorkomen van de bouw van flats, waar door het natuurschoon behouden blijft, be perking van de snelheid op de Bloemen- daalsweg en betere verlichting van de wegen. Voorts sprak de heer Fijen de wens uit, dat de provincie er voor zal zorgen, dat bij de bouw van een viaduct over de Julianalaan de wijk Overveen zo min mo gelijk ontsierd zal worden. Tenslotte uitte spreker bezwaren tegen het voorstel een subsidie aan het Openluchttheater te ver strekken en hij vroeg de post voorlopig terug te nemen. Buitenleerlingen Ir. T i r i o n (V.V.D.) had bezwaren tegen het door B. en W. gevoerde financiële beleid, dat niet economisch gericht is. De inkomsten kunnen de uitgaven allerminst dekken en daarom kan de begroting niet sluitend worden verklaard. De heer Tirion vroeg of het onderwijsbeleid er nog steeds van uitgaat, dat alle zich aanmeldende buitenleerlingen onbelemmerd worden op genomen. Voorts drong hij aan op een overzicht der hieraan verbonden finan ciële consequenties. Indien het aantal leerlingen een dalende tendens vertoont, welke zijn dan de argu menten om nu nog over te gaan tot de uit breiding of nieuwbouw van scholen, zo wilde spreker weten. De heer Tirion verheugde zich over de Haringbuys in Aerdenhout en over de openstelling van Elswout. Reeds bij ver schillende gelegenheden pleitte spreker er voor het uitwerken van de plannen voor de raadhuisbouw te stoppen, totdat er een mogelijkheid zou zijn om werkelyk tot bouw over te gaan. In de kaphaalsbegro- ting las spreker, dat er in 1959 nog voor bijna 35.000 kosten zijn gemaakt ter voorbereiding van de raadhuisbouw, ter wijl er geen tekenen zijn die erop wijzen, dat er wordt gewerkt aan verbetering van de noodtoestand in het raadhuis. Spreker drong aan op enkele voorlopige voorzieningen te doen uitvoeren. Hij hoopte tenslotte, dat spoedig de plannen voor een tweede kampeerterrein uitgewerkt kun nen worden. Betere verlichting Jhr. Van Lennep (Prot. Chr. Gr. besteedde aandacht aan de verlichting, de woningbouw en het verkrijgen van extra en bijzondere uitkeringen uit het ge meentefonds. Het is verheugend over een sluitende begroting te beschikken, maar er is te veel gebruik gemaakt van reserves. Daarom zal, aldus spreker, het moeilijk zijn in de toekomst nog meer bezuini gingen aan te brengen. De post voor de verlichting der wegen achtte spreker te laag. Op sommige punten der uitgebreide gemeente is de verlichting te zwak. Spreker verzocht het college voorts al Advertentie VOOR DE KERSTDAGEN SPECIALE AANBIEDINGEN IN DAMESHOEDEN WOLLEN MUTSEN DAMESMODEARTIKELEN enz. ANEGANG 24 FRANKESTRAAT 3 - 5 LONDEN, (Reuter) Drie Britse vis sersboten met in totaal 28 mensen aan boord worden vermist. De eigenaars van de trawler „Red Falcon" (450 ton) zeiden te vrezen, dat het schip en de bemanning van twintig koppen verloren zijn gegaan na een reis naar IJsland. Van twee vissersboten met elk vier man aan boord, de „Maw Wyke" en de „Kyana", heeft men sedert 8 december, toen zy zich op 360 km van Aberdeen bevonden, niets meer gehoord. De Westduitse kustmijnenveger „Ha- meln" werd zwaar beschadigd en een Griekse en een Britse vrachtboot kregen lichte averij bij een meervoudige botsing bij Berdenfleth aan de Wezer De Griekse vrachtboot ..Belgion" (2025 ton) kwam dinsdagnacht het eerst in botsing met een ander schip en kwam daarna in aanvaring met het Britse vrachtschip „Vimeira", dat op zijn beurt in botsing kwam met de „Hameln", die langs de kade lag. De scha de aan de „Hameln" die kort geleden in Cherbourg voltooid werd, wordt ongeveer op 850.000 gulden geschat. In de vanmorgen gehouden raads vergadering van Bloemendaal heeft ir. Tirion (V.V.D.) het volgende door een fractiegenoot samengestelde gedicht voorgelezen: Oh, vroede raad, Besef, waar je voor staat! Hier helpt geen gepraat, Doch slechts de daad. 'k Geef deze raad Verlicht de straat, Maar laat het huis van de raad Waar het nu reeds staat. Neemt ook eens in beraad Of O.K.W. niet te ver gaat Bevorder dat het politie-apparaat Doeltreffend blijft en paraat. Stook niet te hoge graad, In de gebouwen en bij de praat. Sticht de sportraad Beteugelt de overdaad. Maar 't is eerst achttien karaat Als boven alles gaat: „Dat de tering is naar de baat Ook al beknibbelt de staat." het mogelijke te doen om de woningbouw te bevorderen en zag de praktische bruik baarheid van een investeringsplan niet in. Wel zal hij gaarne ingelicht worden welke plannen B. en W. hebben ten aanzien van openbare werken en het onderwijs. Er moet voor gezorgd worden dat het onder wijs een hoog peil behoudt. Sprekers frac tie heeft grote waardering voor het cultu rele centrum „Bloemenheuvel", dat in een behoefte voorziet. Voorts vroeg jhr. Van Lennep het college zich te beraden over het verlenen van een subsidie voor de bouw van kerken en een rapport uit te brengen. Reserves uitgeput De heer K a p t e y n Arb.), die wegens ziekte van mr. Vliegen het woord voerde, was niet tevreden over het feit. dat de begroting sluitend is. Er is immers te veel gebruik gemaakt van de reserves. Dit is niet de schuld van B. en W., want het col lege heeft met grote ernst en welover wogen de begroting samengesteld. De schuld van de minder gunstige nositie moet volgens spreker door de centrale overheid worden gedragen. Er wordt verondersteld, dat de nieuwe wet op de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten een oplossing zal brengen; spreker zeide dit niet in te zien. Spreker vroeg aandacht voor het onder wijs, de lichamelijke opvoeding en de bouw van nieuwe scholen en lokalen. Ook moet er nog veel gedaan worden voor de jeugd en de sport. Het culturele centrum in „Bloemenheuvel" werkt gunstig en biedt goede verwachtingen voor de toe komst. Samenwerking Mevrouw Fahrenfort-Meuf- f e 1 s (V.V.D.) verheugde zich over de ®oede samenwerking, waarin burgemees ter dr. D. H. Peereboom Voller een belang rijk aandeel heeft. Zij herinnerde daarbij aan de stichting van buurtverenigingen, aan plaatselijke acties, aan de waakzaam heid tot behoud van monumenten en het halt toeroepen bij de bouw van flats. Sportraad Mr. Po vel (K.V.P.), die het voorstel tot instelling van een sportraad toejuichte, sprak de wens uit, dat bij de samenstelling van deze raad aandacht besteed zal wor den aan het katholieke deel der bevolking. A ntwoord Burgemeester dr. Peereboom Voller, die het beleid van het college van B. en W. verdedigde, merkte op. dat als de begro ting niet sluitend gemaakt kan worden dan door het putten uit de reserves de ge meente er toe moet overgaan de rioolbe lasting in te voeren. Het college acht deze invoering niet gewenst en wil die belasting niet opdringen. Worden de tyden gunstig dan zal de raad ze niet gemakkelijk kun nen afschaffen. De rioolbelasting zal eventueel een halve ton opleveren. Aan de reserve wordt bijna drie ton onttrokken. De hoop is echter gericht op de nieuwe wet inzake de finan ciële verhouding, maar voorlopig moet ge tracht worden zo zuinig mogelijk te werken. f Volgens spreker zijn B. en W. er in ge slaagd de bezuinigingen op de juiste posten aan te brengen. Het is niet praktisch eer, investeringsplan samen te stellen, omdat het voor een gemeente moeilijk is plannen te maken. Een economisch bedrijf kan dat wel doen. Bij het college leeft allang de gedachte de kerkebouw te subsidiëren, maar daar aan zijn financiële consequenties verbon den. Die zijn niet gering. B. en W. zullen in de toekomst een nota over dit onder werp samenstellen. Het verheugde de burgemeester dat de raadsleden lof hebben voor de culturele zaken in de gemeente. Cultuur kost geld en het is prettig te horen dat het goed be steed is. De burger zin wordt er immers door aangekweekt. Spreker deelde mee. dat een uitbreidingsplan bij het Rijne- gomkwartier in voorbereiding is. Bij reali sering ervan zal een korte verbinding ont staan tussen Rijnegom en het station HeemstedeAerdenhout. Wethouder mr. H ij s z e 1 e r (Prot. Chr. Broodprijsverhogingen moeten ongedaan gemaakt worden De minister van Economische Zaken heeft woensdagmiddag het bestuur van de Nederlandse Bakkerijstichting ten de- partemente ontvangen met het oog op de in een aantal plaatsen recentelijk doorge voerde prijsverhoging voor brood, zonder overleg met het ministerie van Economi sche Zaken. Tijdens dit onderhoud heeft de minister de Bakkerijstichting erop ge wezen, dat de handelwijze van de bakkers in de betrokken plaatsen voor hem onaan vaardbaar is en aan de stichting drin gend verzocht medewerking te verlenen om deze prijsverhogingen onmiddellijk ongedaan te maken. De Nederlandse Bakkerijstichting kan dit standpunt delen en heeft hieraan haar volledige medewerking toegezegd. De Bak kerijstichting heeft voorts een verzoek tot broodprijsverhoging in het gehele land bij de minister aanhangig gemaakt in ver band met de gestegen bloemprijzen. De mi nister heeft hierop medegedeeld dit ver zoek tot prijsverhoging in overweging te zullen nemen en de Bakkerijstichting uiter lijk 4 januari zijn beslissing te zullen me dedelen. De Haarlemse Damclub is er niet in ge slaagd de overwinningenreeks van top club Jozef Blankenaar (Amsterdam) te onderbreken. Het Amsterdamse kam pioensteam won met 128, waarmede de kans op een finaleplaats voor de HDC verloren ging. Met veel elan verweerden de Haarlem mers zich tegen het doortastende spel van Joz. Blankenaar, doch gehandicapt door het niet meespelen van drie eerste-tiental- spelers moest de HDC tenslotte het on derspit delven. Joz. Blankenaar, dat uit gespeeld is, bezet met 7 gewonnen wed strijden de eerste plaats op de ranglijst. De door de spelers behaalde resultaten waren: HDCJoz. Blankenaar: 1. J. B. SluiterP. v. Heerde 02; 2. J. BusA. den Doop 11; 3. N. BlomR. Berk 11; 4. J. H. MeureW. v. d. Sluis 11; 5. H. T. LuifF. Jongendijk 20; 6. J. H. Blom J. Verhey 1—1; 7. J. P. v. Eyk—C. J. B. v. d. Sleen 02; 8. G. P. LuskeB. Berk 11; 9. H. RozijnP. Faber 02; 10. A. DoumaJ. Frans 11. Totaal 812. Toen de heer Frank Beecher, secre taris van de Vereniging van Hout bewerkers in Zuid-Afrika en zijn vrouw, twee jaar geleden een kindje van enkele weken adopteerden, dach ten zij dat het kind blank was. Naar mate het kindje ouder werd Tommy is nu ruim twee jaar bleek meer en meer dat het ook een beetje „donker" Gr.) zette uiteen welke plannen B. en W. hebben ten aanzien van de verlichting der wegen; binnenkort zal hierover een rap port verschijnen. Wat het kamperen in de gemeente betreft merkte spreker op, dat er in de afgelopen zomer op sommige plaatsen tentjes zijn geplaatst, waarvoor officieel geen toestemming was verleend. De gemeente kan wel een groot aantal kampeerterreinen inrichten, maar men verwacht dat die ook spoedig geheel bezet zullen zijn, omdat de belangstelling voor het kamperen ieder jaar toeneemt. Het tekort aan woningen in de gemeente bedraagt vier- tot vijfhonderd. Als slechts een contingent van twintig woningwet woningen per jaar wordt toegewezen zal de woningnood nog geruime tijd duren. Dan wordt het moeilijk het uitbreidings plan Kennemerweg in exploitatie te brengen. Het zal nodig zijn contact op te nemen met beleggers voor particuliere bouw. Sprekende over het voorstel een subsidie te verlenen aan de Stichting Openlucht theater deelde mr. Hijszeler mee, dat het theater enige ongunstige jaren achter de rug heeft omdat het soms moeilijk is het te exploiteren. De stichting beschikt wel iswaar over reserves, maar het is beter die intact te houden. Daarom beval spreker het verlenen van een subsidie aan. Tenslotte deelde de wethouder mee, dat binnenkort een voorstel tot verhoging der grafrechten tegemoet gezien kan worden. Scholenbouw Mej dr. Nol te (K.V.P.) besprak de bouw van scholen voor de christelijke mulo en het christelijk kleuteronderwijs in Overveen. De bouw is noodzakelijk, maar er moeten vele moeilijkheden wor den overwonnen. Het opnemen van buiten leerlingen wordt zoveel mogelijk afgeremd en door het treffen van maatregelen wordt getracht de kosten te beperken. Voorts beval de wethouder het vak lichamelijke opvoeding bijzonder aan en zij betreurde het gebrek aan leerkrachten. Ziekenvervoerkosten Wethouder mr. Wildt Meijboom (V.V.D.) deelde mee in bespreking te zijn met de gemeente Haarlem over verlaging van de kosten voor het ziekenvervoer en dat het vraagstuk over de Volkskrediet bank in de raadsvergadering van februari aan de orde zal komen. Het verheugde spreker, dat het voorstel tot instelling van een sportraad de in stemming van de gemeenteraad heeft. Alle takken van sport zullen in de sportraad vertegenwoordigd worden. In deze raad zal de exploitatie van het sportcomplex .Mariënweide" (voetbal, hockey, tennis en mogelijk paardesport) aan de orde komen. Door het niet beschikbaar zijn van werklozen wordt er op het ogenblik niet aan de aanleg gewerkt. bloed in de aderen had. Toen stelde de regering de familie Beecher voor de keus: Tommy opgeven of het land verlaten. Zij kozen de laatste oplossing en vlogen naar Engeland. De foto toont de heer Beecher met Tommy op de arm en zijn andere zoontje David (voorgrond) bij aankomst op London Airport. Ook mevrouw Beecher en het dochtertje Janet maakten de reis mee. De Beechers hebben twaalf jaar in Zuid-Afrika gewoond en gewerkt, maar hun persoonlijke vrijheid gaat hen Advertentie Zeer veel dames hebben woensdagavond de kerstwijdingsavond bijgewoond van de afdeling Lisse van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond. Voor deze avond werd gebruik gemaakt van de liturgie welke door de bond was samengesteld, waarbij het gesprokene werd afgewisseld door samenzang van kerstliederen en gezan gen. De liturgische gedeelten werden ver zorgd door de dames Pettinga en Bos. Een korte meditatie werd gehouden door me vrouw Bos. Mevrouw Haas las een kerst verhaal voor over „Schoenmaker Mar- thijn". Woensdagmiddag is bij Van Herwaar- dens kalkzandsteenfabrieken n.v. in Hille- gom de ondernemingsraad van dit bedrijf geïnstalleerd. Hierbij waren ondermeer aanwezig de voorzitter en secretaris van de Vereniging van Nederlandse Steenfa brikanten, ir. G. C. Brunting en mr. J. C. Weisz, afgevaardigden van de werkne mersbonden en de heer G. F. B. Maas, directeur van het G.A.B. in Lisse. Na c*n welkomstwoord door de heer K. L. van Herwaarden, voorzitter van de be heersraad, wierp de voorzitter van de on dernemingsraad, de heer D. J. van Her waarden, een terugblik op het groeiende overleg tussen werkgevers en werkne mers in het verleden. De ondernemings raad beoogt thans de bedrijfsgenoten te verenigen en goede menselijke verhoudin gen tussen werkgevers en werknemers tot stand te brengen. Uitvoerig ging de heer Van Herwaarden in op de betekenis van de ondernemingsraad, waarna hij tot instal latie van de raad overging. In de raad hebben d^ volgende personen zitflp D. J. van Herwaarden, voorzitter; ir. J. M. Pfanth; J. C. Elderbroek; W. Imanse; V. Seegers; J. G. Pronk; E. van 't Voort; W. Westerlaken Th. Warmer dam; L. F. van Loon; J Vijfhuizen en G. Hollander. Gelukwensen met het totstandkomen van de ondernemingsraad werden uitge bracht door de heer K. L. van Herwaar den namens de raad van beheer, ir. G. C. Brunting, de heer H. van den Haak na mens de vakorganisaties, de heer G. F. B. Maas namens het G.A.B. en de heer J. C. Elderbroek, oud-voorzitter van de voor malige fabriekscommissie. Een maand gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justitie voor de Haar lemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouman vanmorgen geëist tegen een 49-jarige verkoopster van medische boeken uit Loenen aan de Vecht, omdat zij op 24 augustus in Driehuis-Velsen met haar auto een aanrijding zou hebben ver oorzaakt, terwijl zij onder invloed van al- colhol was. De aanrijding ontstond 's avonds om halfnegen op de hoek van de Vondellaan en de Da Costalaan. Verdachte vertelde dat van rechts een auto kwam, maar dat de bestuurder die voorrang had, weifelde. Zij dacht, zo verklaarde ze, „dat is een heer in het verkeer die aan een dame voorrang verleent". In de schriftelijke ver klaring van de automobilist stond dat de wagen van verdachte als een flits langs hem is gegaan. Op de vraag van de politieman die la ter bij de auto van verdachte kwam, ant woordde zij: „Ja, ober". De president mr. H. J. Ferwerda, vroeg haar. waarom zij dit tegen een politieman heeft gezegd. „Dat is vanzelfsprekend, edelachtbare", zei ze. De rechtbank keek verwonderd en zij lichtte toe dat zij nogal veel in cafés kwam om haar telefonische afspraken voor de verkoop van haar boeken te ma ken. Zij verklaarde des avonds om acht uur alleen een kop koffie met cognac te hebben gedronken en voor het diner in het geheel geen sterkedrank. Twee politiemannen brachten haar over naar het bureau, de een aan het stuur van de verkoopster, de andere in een jeep met verdachte naast zich. Tijdens de rit rommelde verdachte in haar tas. Zij bood de bestuurder van de politiejeep een sigaret aan, maar deze weigerde. Even later hoorde de politieman gerinkel van glas op straat. Hij stopte en zag een whis- kyfles die op straat was stukgevallen. Ook thans ter zittLig ontkende de ver koopster dat zij deze fles uit de auto ge gooid heeft. Op het bureau probeerde de politie een arts te bereiken om de bloed proef te nemen. De politie wist op dat mo ment nog niet dat de artsen in Velsen dit niet meer doen. Intussen gedroeg verdach te zich nogal opgewonden, aldus de ver balisanten. Zij praatte druk, viel in her haling en zei steeds, dat „zij ontzettend naar het leven werd gestaan". Toen er geen arts kwam heeft de politie de vrouw ter ontnuchtering ingesloten en haar de volgende morgen laten gaan. „Ik heb de schijn tegen me," verzucht te verdachte na de verklaringen van de politiemannen. Zij vertelde verder dat zij lijdt aan verhoogde bloeddruk en op dok tersadvies af en toe cognac en whisky dronk. Kortgeleden kreeg zij haar rijbewijs te rug. Drie maanden kon zij haar beroep niet uitoefenen. De officier van Justitie zei ervan over tuigd te zijn dat verdachte in kennelijke staat haar auto heeft bestuurd. „Van een vrouw vind ik dat buitengewoon walgelijk. Het hele dossier ademt de dranklucht", aldus mr. Van der Valk Bouman. Hoewel het niet strafbaar is om een drankfles bij zich te hebben gooide zij de fles uit de auto met het oog op de indruk die het be zit ervan tegenover de politie zou kunnen maken. Hij eiste een maand gevangenis straf en drie jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De raadsman, mr. J. H. van Wijk, voer de aan dat zijn cliënte opgewonden was door een ontruimingsprocedure. Dat zij nogal merkwaardige dingen zegt heeft niets met het gebruik van drank te ma ken, aldus pleiter die opmerkte dat de of ficier van Justitie zich vergist als hij ter men gebruikt als „walgelijk". De raads man wees er verder op dat verdachte in het verzet een verdienstelijke rol heeft ge speeld. Zij doet veel werk voor charitatie ve acties. Mr. Van Wijk meende dat zij al leen onvoorzichtig gereden heeft. Hij be pleitte een voorwaardelijke straf en geen ontzegging van de rijbevoegdheid. Uitspraak donderdag 31 december om halftien Nieuws in het kort Redt een kind. Op zaterdagmiddag 19 december gaan leden van „Ons buurt huis", Kampersingel 70, Haarlem, kranten ophalen. De opbrengst is bestemd voor de actie „Redt een kind". Vuurwerk. De Haarlemse politie heeft bij een winkelierster, die niet over de vereiste vergunning beschikte, 10 kg vuurwerk ter waarde van 1.000,in be slag genomen. Kersttafel. In het asiel van de Die renbescherming aan de Ridderstraat in Haarlem heeft men een kersttafel inge richt. Men kan hier allerlei artikelen kopen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het werk van de vereniging. Deze gelegenheid bestaat dagelijks en vol gende week maandag tot en met donder dag ook 's avonds. Nieuwjaarsbijeenkomst. De wethouder van onderwijs en kunstzaken der gemeente Haarlem zal op donderdagavond 7 januari ten stadhuize een nieuwjaarsbijeenkomst houden met het onderwijzend personeel van de gemeentelijke scholen. Geslaagd. Voor het examen tot het behalen van de Kinderaantekening zijn de volgende verpleegsters van het Grote Gasthuis in Haarlem geslaagd: M. M. Ho ving, M. J. van Noort en T. G. van den Outenaar. Zandvoort Naar aanleiding van moeilijkheden bij de voetbalvereniging Zandvoortmeeuwen en mede in verband met het onlangs be danken van de voorzitter, de heer D. Pe- trovitch, heeft het bestuur van de vereni ging besloten een commissie van goede diensten in te stellen. In deze commissie hebben zitting genomen de heren E. R. Koerselman, J. A. B. van Pagée en de oud-voorzitter de heer C. Siegers. Deze commissie zal een rapport samenstellen over de gang van zaken in de vereniging gedurende de laatste tijd. Men wil probe ren voor de buitengewone algemene le denvergadering, die in januari zal worden gehouden, met het samenstellen van dit rapport gereed te komen. Aangezien de secretaris, de heer J. de Muinck, wegens werkzaamheden zijn functie niet kan blijven waarnemen, zal van 1 januari 1960 af het secretariaat van Zandvoortmeeuwen worden waargenomen door de heer E. van Petegem, Kerkstraat 28. Als tweede secretaris zal optreden de heer R. Kerkman, terwijl de heer J. de Muinck als commissaris in het bestuur blijft gehandhaafd. Bijna 200 Haarlemse kegelaars hebben het tweedaagse Kersttoernooi in de H.K.B. weer volledig doen slagen. Een verheugend verschijnsel is het feit, dat steeds meer jongere kegelaars naar voren komen en betere resultaten bereiken dan de top- klassers. Voor de toekomst van de H.K.B. van het grootste belang. Voor de eigenlijke Kerstwedstrijd wer den door alle deelnemers op 3 banen elk 10 ballen geworpen. De voor naamste uit slagen daarvan zijn: Topklasse: 1. A. Hartog 226; 2. J. Slen ters 219; 3. mevr. Franzen 218 houten. A-klasse: 1. mevr. T. Smit 236; 2. H. Höck 227; 3. C. Bierman 224. B-klasse: 1. J. M. Drogtrop 237 (hoogste werper); 2. J. Voetelink; 3. Th. Nijssen 218 C-klasse: 1. K. Visser 224; 2. P. Schuur- mans 217; 3. G. Kroon 211 hout J. Drogtrop smaakte de voldoening het hoogste hout te werpen, met 237, terwijl mevrouw T. Smit met 1 hout minder ook een prachtige prestatie leverde door een gemiddelde van bijna 8. Op de vrije baanwedstrijden werden de eerste prijzen behaald door H. Höck met 4 x 45 negens achter elkaar. Mevrouw T. Smit met 2 x 45 en H. Hölsken met 3 x 45. De vermenigvuldigbaan was voor me vrouw Franzen met het hoogste te behalen hout van 405 (5 negens vermenigvuldigd met de zesde bal, in dit geval ook een negen). Tweede werd J. Drogtrop met 396. De duo-baan, waarop door 2 spelers elk 3 ballen geworpen kunnen worden, werd gewonnen door P. Wester/P. de Jong met 1 x 53. Tweede was mevr. Franzen/H. Höck 2 x 52, derde de heer en mevrouw Boeltjes met 2 x 51. De 21-baan werd gewonnen door mevr. S. Jansen met 15 x 21, tweede J. Helling man met 13 x 21, derde J. Jansen met 10 x 21. Tijdens een zeer geanimeerde feestavond werden de prijzen voor dit kersttoernooi woensdagavond in de H.K.B. uitgereikt

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9