Alka- Seltzer BECCARI <^Brieven aan de redactie TOPJAAR 1959: V/lid# Uitbreiding industrieterrein ten zuiden van Oudeweg Nog geen afdoende bestrijding van catastrofale virus P. Jongbloed nam afscheid van Incassodienst Haarlem wi! anderhalf miljoen lenen Voorstel tot bouw van badmintonhal HET HOGE DUIN Kerstconcert in de Nieuwe Kerk LABOR Kerkdiensten WOENSDAG 23 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Tege n 0VERMATI6 MAAGZUUR en NERVOSITEIT Burgerlijke Stand van Haarlem G. G. Grootenboer nam afscheid van Damiate n.v. Afscheid bij Handels bureau „Nederland" Kerstsamenkomsten van Geref. Kerk Heemstede Drs Van Alkemade voor U.N.H.S.C.O.-conferentie Romanopdrachten voor Anna Blaman en Jo Boer verslaat griep en verkoudheid BINNEN UUR.... B. en W. vragen de raad een krediet van ruim één miljoen gulden ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Kerstboomverbranding in Heemstede Professor P. H. van der Want: sbzwj VOJIOM<\. TWINTIG PERCENT MEER VOOR „DE STILLE ARMEN". WERKT U MEE AAN EEN RECORD? GIREER UW GIFT OF GEEF HAAR AF AAN ONS LOKET. GIRO 275107. Uitslag etalagewedstrijd voor fruitwinkels Faillissementen hartig hapje? Advertentie Na 39 jaar in dienst van de gemeente Haarlem werkzaam te zijn geweest heeft de heer P. Jongbloed, bedrijfsadministra- teur bij de Incassodienst, dinsdagavond afscheid genomen. Voor de velen die dit afscheid bijwoonden heeft de heer Jong bloed niet alleen veel betekend als chef of als collega, maar vooral als mens. De directeur van de Incassodienst. de heer B. J. Thijssen, dankte de scheiden de hoofdambtenaar voor het vele werk dat hij voor de dienst heeft gedaan. De oud directeur, de heer J. H. Borger, zei dat de keus van de heer Jongbloed als chef van de boekhouding indertijd goed is ge weest. Het hoofd van de afdeling perso neelszaken, de heer F. van Egmond, schetste de scheidende functionaris als een goed ambtenaar. De wethouder van financiën en personeel zaken, de heer W. C. Bakker, zei de heer Jongbloed te hebben Ieren kennen als een doorzetter, als iemand die met grote wils kracht op voortreffelijke wijze zijn werk heeft verricht Hij is een deskundig amb tenaar met een bezonken oordeel. Namens het college van B. en W. dankte de wet houder de heer Jongbloed voor het werk in het belang van de gemeente verricht. „Wanneer alle ambtenaren van zijn kali ber zouden zijn, dan zou dit de goede gang van zaken in de gemeente ten zeerste be vorderen", aldus de wethouder. Namens alle collega's dankte de heer J. P. Starreveld adjunct-directeur van de dienst de hoofdambtenaar voor de prettige samenwerking en wenste hem een goede levensavond toe. Verder spraken de heer T. Reilink, die 35 jaar met de heer Jongbloed en onder diens leiding heeft gewerkt en de heer A. Onkenhout, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Amb tenaren. Namens het personeel werd de scheidende functionaris een schilderij aan geboden. De heer -Jongbloed sprak een bewogen dankwoord voor de vriendelijke woorden en geschenken en voor de prettige wijze waarop hij gedurende zovele jaren met directie en personeel heeft mogen sa menwerken. Advertentie ia! ADca-Seltzer vermindert gelijktijdig overmatig maagzuur en verlicht de hoofdpijn, ontstaan door «terveuze spanningen, want elk tablet bevat niet slechts één maar een com binatie van werkzame geneetmiddelent Alka-Sehzer verlicht deze ongemakkee even snel... smaakt aangenaam en u heerlijk verfrissend! HAARLEM, 22 december 1959 BEVALLEN van een zoon: 20 dec. G. Uleman-van de Rijn; 21 dec.: A. Hen driks-Blok; J. S. Rietveld-Verbunt; A. Kuijper-Fijma; C. M. Mesman-van Bent- heim; H. E. Keuss-Kortekaas. BEVALLEN van een d o c h t e r: 17 dec. T. de Vries-de Vries; 20 dec.: P. J. M. van der Valk-Reeuwijk; 22 dec.: H. van Nor- den-Oudshoorn. OVERLEDEN: 19 dec.: H. F. Kuipers, 71 j., Schotersingel; 20 dec.: Y. van der Sluijs-Krol, 92 j., Schalkwijkerstraat 21 dec.: J. C. Schouten-Brandt, 79 j., Nagt- zaamstraat; F. R. Busquet, 88 j., Janswcg E. F. Torringa, 56 j., Zijlweg; J. C. Uit hoven. 80 j.. Van der Vinnestraat. ONDERTROUWD: 22 dec.: A. J. J. van Nie en G. W. van Leeuwen; O. J. Kamber en J. M. Kusin; A. Vromen en S. van Vliet A. J. Loerakker en M. A. A. Dalk; G. H Draai en L. E. Wassink. GETROUWD: 22 dec.: G. P. Voorting en E. Vis; J. J. A. Dijkstra en U. van Heel M. W. Jonker en S. Rabenberg; J. Steen kist en J. F. van den Berg; A. G. Schipper en G. J de Laat; B. J Imanse en W. Ver sers; D. Goet en H. van Dam. De heer P. Jongbloed (links) kreeg bij zijn afscheid van de Incassodienst na mens het personeel een schilderij aan geboden. Vanmorgen heeft de heer G. G. Grooten boer in Haarlem afscheid genomen van de Grafische Bedrijven Damiate n.v., welke vennootschap dit blad uitgeeft. De heer Grootenboer heeft bijna veertig jaar bij dit blad gewerkt. Verscheidene functies heeft hij vervuld. De laatste jaren was hij werkzaam op de advertentieadministra tie. De directeur de heer P. Peereboom heeft het vertrekkende personeelslid toe gesproken. Hij dankte de heer Grootenboer voor de wijze waarop deze steeds zijn werkzaamheden heeft verricht. „U ver dient alle hulde voor de trouw die u aan ons bedrijf hebt betoond", aldus de heer Peereboom, die het scheidende perso neelslid en diens echtgenote nog vele ja ren in goede gezondheid wenste. Namens het personeel sprak de heer L. B. Vos, die speciaal het goede humeur van de heer Grootenboer roemde. De heer Vos haalde prettige herinneringen uit de voorbije jaren op, die erop wijzen dat het aan een collegiale samenwerking nooit heeft ontbroken. Als afscheidsgeschenken van het personeel overhandigde de heer Vos een elektrisch scheerapparaat met een scheerspiegel en een boekwerk over Canada, in welk land het echtpaar Groo tenboer zijn getrouwde dochters wil be zoeken. Het scheidende personeelslid richtte zich in zijn dankwoord speciaal tot de heer Peereboom, wiens werklust steeds voor hem een goed voorbeeld is geweest. Hij zei te hopen dat hij in de komende jaren, zij het op enige afstand, de groei van het bedrijf zal mogen volgen. „Ik heb hier al tijd met veel plezier gewerkt en dank zij de sociale voorzieningen zal ik een goede levensavond kunnen hebben". Na de toespraken was er gelegenheid persoonlijk van de heer Grootenboer af scheid te nemen. In de kring van directie en personeel heeft de heer H. Smith afscheid genomen als adjunct-directeur van de n.v. Fabriek en Handelsbureau „Nederland" te Haar lem. Hiermede kwam een eind aan een loopbaan van drieëndertig jaar bij dit be drijf, die om gezondheidsredenen eerder wordt besloten dan was voorzien. Op ne gentienjarige leeftijd trad de heer Smith in dienst bij de heer S. Zondervan, de stichter van de onderneming. Het nog maar gedeeltelijk herstel van de gezondheid van de heer Smith noopte dit afscheid in een beperkte kring van oud ste en naaste medewerkers te doen ge schieden. In de vacature wordt voorzien door be noeming van de heer A. R. van Eldik, tot dusverre procuratiehouder der vennoot schap. De Gereformeerde kerk in Heemstede houdt kerstsamenkomsten in de Pinkster kerk aan de Camplaan en in de kerk aan de Koediefslaan. Op eerste kerstdag 's middags om vier uur wordt, hoofdzakelijk door kinderen in de Pinksterkerk een kerstspel opgevoerd Op tweede kerstdag om half elf 's mor gens zullen een spreekkoor, een zangkoor en een groot kinderkoor meewerken aan een declamatorium. Behalve solozang staat samenzang op het programma. De muzikale leiding berust bij de organist H Ingwersen uit Haarlem. Tot beide samen komsten is de toegang vrij. Een feestdis waardig Medoc 1955 4.10 Chateauneuf du pape 5.65 vorstelijke rode wijnen WIJNEN EN GEDISTILLEERD OPGERICHT IN 1825 Ged. Oude Gracht hk. KI. Houtstr. 57 HAARLEM - TEL. 10078 Snelle bezorging Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft tot vertegenwoor diger van Nederland bij een van 2 tot 6 januari in Gauting (nabij München) te houden internationale U.N.E.S.C.O.-con ferentie over „Aanpassingsmoeilijkheden en schoolresultaten" benoemd, drs. G. P. J. van Alkemade, hoofd van het Haarlem se gemeentelijke bureau voor school- en beroepskeuze. Aan deze conferentie nemen deel verte genwoordigers van Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Engeland, Italië en Neder land. De taak van de conferentie is het probleem van de aanpassingsmoeilijkhe den te bespreken en tevens te bepalen waar en wanneer een volgende conferen tie kan worden bijeengeroepen, tijdens welke maatregelen kunnen worden over wogen, die zullen leiden tot een mogelijke oplossing van dit vraagstuk. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen mr. Y. Scholten heeft fan de letterkundigen Anna Blaman te Rotterdam en Jo Boer te Parijs opdracht verleend tot het schrijven van een roman. Advertentie B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 1.170.000 ten behoeve van grond-, riolerings- en be- stratingswerken voor de aanleg van ongeveer 4,2 hectare industrieterrein ten zuiden van de Oudeweg en voor de ter ontsluiting benodigde wegen. Blijkens de toelichting op dit voorstel is dit gebied voor industrievestiging ter beschikking gekomen omdat voor de stich ting van een nieuwe groente- en fruitmarkt met veiling ten zuiden van de Oudeweg een minder ruimte vereisende oplossing is ge vonden, waardoor het mogelijk was aan het vrijkomende terreingedeelte een ande re bestemming te geven. B. en W. zijn van mening, dat genoemd terrein gezien de zeer gunstige ligging ervan, het meest geschikt is voor de vestiging van grotere industriële bedrijven. Een aantal van der gelijke bedrijven hebben reeds aanvragen voor toewijzing van een gedeelte van dit terrein ingediend. Door deze nieuwe be stemming zal het uitbreidingsplan „om geving Oudeweg" herzien moeten worden. B. en W. wijzen de raad erop, dat de nieu we bestemming van het terrein in over eenstemming is met de bestemming, zoals die geregeld is in het streekplan Zuid-Ken- nemerland. B. en W. achten het niet verantwoord de in het uitbreidingsplan „Omgeving Oude weg" aangegeven spooraansluiting ten behoeve van bedrijven in de Waarderpol- Advertentie Ook in Heemstede zal straks de moge lijkheid weer worden opengesteld de van de feestdagen overgebleven kerstbomen te verbranden. Hiervoor zijn door de poli tie zes punten in de gemeente aangewe zen, namelijk de Jacob van Ruysdaellaan, de Constantijn Huygenslaan, de Glipper- weg (bij de molen van Hoeker), de Ber nard Zweerslaan, de Sportparklaan en de Kamerlingh Onneslaan, hoek Professor Van der Waalslaan. Zaterdagmiddag januari zal de jeugd de bomen hier van drie uur af kunnen bezorgen, waar zij door leden van de Heemsteedse brandweer in ontvangst worden genomen. Daarna zul len precies om vijf uur de traditionale vu ren worden ontstoken. Professor dr. J. P. H. van der Want, di recteur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse heeft dinsdagavond in de conferentiezaal van het laboratorium voor een zeer groot aan tal leden van „Theorie en Praktijk" een inleiding gehouden over het virus. Dit werd in 1884 het eerst in studie genomen in Wageningen. waar men het tabaksmo- zafkvirus ontdekte. Nu zijn er vele onder zoekers overal ter wereld bezig een be strijding te zoeken voor deze slopende kwaal, die in. alle gewassen voorkomt. De virusaaltjes slopen de aangetaste planten langzaam en brengen de kwekers van zwaar aangetaste gewassen, o.a. rijst en cacao, soms aan de rand van de econo mische afgrond. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM (Verkort weergegeven) Andermans rust. In uw blad las ik een artikel over een Zwolse rechter die het pianostuderen van een jonge vrouw tot drie uur per dag beperkte, omdat ze be grijpelijkerwijs de omgeving hiermee overlast aandeed. Ik juich deze uitspraak toe omdat ik, als iemand uit een bekende muziekfamilie, maar al te goed weet, wat wij een ander vroeger voor overlast heb ben aangedaan. Pa Vincent gaf piano- en orgelles in de achterkamer, zus Jo. wel bekend, studeerde zang op een zolderka mer. en broer Piet, nu directeur van de muziekschool Haarlem en ondergeteken de studeerde piano op een oude vleugel in een tuinhuis. Als mijn vader een pia no ter reparatie in een binnenkamer had staan waar geen mechaniek in zat, stu deerde ik daar het liefst stom op en was gelukkig te weten dat ik er een ander geen overlast mee deed. En hoevelen nu in deze naoorlogse wo ningnood doen anderen geen overlast met radio, televisie, hard met de deuren slaan enz. aan. feest- en dronkemanspartijen tot in de nacht naast en boven andermans hoofd? Dat zijn mensen zonder geweten, zon der naastenliefde. Ik denk aan een geval waar men jonge mensen met kindje uit medelijden in huis heeft genomen. Als dank houden ze een feest- en dronkemans partij tot diep in de nacht boven het hoofd van een hardwerkende vrouw die 's mor gens om 7 uur weer op haar werk aan wezig moet zijn. Zulke feiten zouden door de kantonrechter niet streng genoeg ge straft moeten kunnen worden! Kortgele den bezocht ik een fabriek en zag ik daar mannen bezig de gehele dag in vreselijk lawaai van machines. Hebben deze geen recht als ze 's avonds een paar uur thuis zijn en 's nachts op wat rust in hun om geving? Ten spoedigste moeten er strenge wet ten gemaakt worden en straffen uitge deeld kunnen worden aan degenen die een andermans rust niet respecteren! Laren, G. PLAT-VINCENT. Er zijn zichtbare symptomen waar te nemen bij vele virussen, maar ook „teke nen" een aantal niet, of de planten geven geen blijk er enige last van te hebben Dit is onder meer ook het geval met de hyacinten King of the Blues en Queen of the Pinks. Deze moeten nu geheel apart gescheiden worden geteeld, opdat zij de andere hyacinten niet aantasten. Gladio len zijn ook smetstofdragers, die het bo nenvirus overbrengen. Dit is een zeer groot nadeel voor hen, die vrij veel ge wassen telen. En steeds maar weer ko men er nieuwe virussen bij of ontdekt men ze. De laatste ontwikkeling is het eivirus in aardappelen dat vermoedelijk van ach ter het IJzeren Gordijn is overgewaaid en zich snel verspreid. Professor Van der Want concludeerde dat alle vegetatief vermeerderde gewas sen vrij gehouden moeten worden van vi rus. Zelfs al is het virus op het oog niet schadelijk. Hierna stond hij uitvoerig stil bij de voornaamste verspreider van het virus de bladluis. Dit beest valt buiten alle ande re diersoorten door de zeer eigenaardige wijze van voortplanting. Luizen vermeer deren zich zonder een huwelijk te hebben gesloten. Ze krijgen dan alleen vrouwelij ke kinderen. Gemiddeld vijftig per keer Deze zijn binnen een week ook al weer rijp. Het kunnen veertien generaties in een zomer worden, die zo achter elkaar door groeien. Dreigt er in zo'n kolonie hongers nood te onjstaan dan,krijgen ze vleugels en gaan zich verspreiden. In de herfst ont staan er mannetjes, die wel een huwelijk aangaan. Het wijfje legt dan eieren, die gemakkelijker overwinteren dan de vol wassen dieren. Men heeft ontdekt dat men bijna geen virus zou hebben, als er geen luizen wa ren. Dit insect is echter door zijn zeer eigenaardige levenswijze zo goed als on grijpbaar. De geleerden in de gehele we reld zoeken naarstig naar een zwakke plek in het dier en maken hiervoor foto's met een vergroting van ongeveer veertig dui zend keer. Zij weten aan de hand daar van dat de zuigbuis tussen de celwanden van de plant of het blad doorgaat op zoek naar het sappigste gedeelte; het centrum van de nerven. Daar komt dan het virus in de plant en begint het zijn vernietigende werk. Professor Van der Want heeft de foto's laten zien en ook verteld, hoe enorm ingespannen de onderzoekers werken. Ze hebben zelfs kans gezien, een bloedluis tloed af te tappen en de wanden van de zuigbuis zelfs iets terug te duwen, om toch maar alles te weten te komen. Anderhalf uur lang heeft de professor verteld, maar nergens enige hoop kunnen geven, dat er al een afdoende bestrijding op komst is. Wel heeft de jonge ir. Van Slogteren waarschijnlijk in formaline een bestrijdingsmiddel tegen een grondvirus het ratelvirus, gevonden. Voortgaande proeven zullen uitwijzen hoe men verder moet handelen. De heer C. A. Gehrels, voorzitter van Theorie en Praktijk, dankte de professor aan het eind van de leerzame avond. Hij wees er in het bijzonder op, dat professor Van der Want zich de moeite heeft ge troost Nederlandse woorden te zoeken voor wetenschappelijke uitdrukkingen, waar door diens lezing bijzonder boeiend is ge worden. Advertentie der te handhaven,gezien de hoge kosten enerzijds en de geringe behoefte aan een dergelijke spooraansluiting anderzijds. Overigens blijft altijd nog de mogelijk heid aanwezig, aldus B. en W., een spoor aansluiting te maken onmiddellijk ten wes ten van de geprojecteerde groentemarkt, aansluitend aan de Ir. Lelyweg en de in dustriehaven nr. 1. De Oudeweg is in oostelijke richting doorgetrokken tot aan een nieuw aan te leggen weg nr. 8. Ook de verbinding van deze twee wegen dient tot stand te worden gebracht, aldus de toelichting tot het raadsvoorstel. Tenslotte is aan de zuid zijde van de Oudeweg een ventweg gepro- ecteerd ten behoeve van de aanliggende bedrijven. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een geldlening van 1.500.000 met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten aan te gaan tegen de koers van 98l/j percent, een rente van 4V» percent en een looptijd van 25 jaar. Deze lening zal wor den gebruikt voor de consolidatie van vlottende schuld. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een lening van 200.000 door de Stichting Badmintonhal Duinwijck voor de bouw van een badmintonhal op een terrein achter de Kleverparkweg, onmid dellijk ten westen van de Delftlaan, te garanderen. Bovendien stellen B. en W. voor genoemd terrein, groot 10.330 vier kante meter, van de provincie Noordhol land te kopen voor een bedrag van f 16.373.95. Het college vraagt de raad kredieten van 18.700 (aankoopsom plus op de overdracht vallende kosten), 2.000 ten behoeve van de ontruiming van een gedeelte van de grond door de huurder en 93.500 voor het bouwrijp maken van de grond en voor het aanbrengen van ver schillende voorzieningen nabij de te bou wen badmintonhal. Ten slotte stellen B. en W. voor het bedoelde terrein voor de duur van 75 jaren te verhuren aan de Stichting Badmintonhal Duinwijck tegen een jaar lijkse erfpachtsom van 3.115 per jaar, onder meer op de voorwaarde dat de grond uitsluitend wordt bestemd voor de bouw van een sporthal, volgens een voor af door B. en W. goed te keuren plan. HOTEL WIJK AAN ZEE presenteert alleen nog voor de EERSTE KERSTDAG Speciaal Kerstmenu 10.- Optreden van bekende artiesten. Reserveringen teL 0 2517 - 322 en 341. In de toelichting schrijven B. en W. dat een badmintonhal tevens gebruikt kan worden voor alle andere indoorsporten. Toen de financiering van het project ver zekerd was, bleek de overdracht van de op moeilijkheden te stuiten omdat een deel van de terreinen nodig zijn voor de aanleg van de westelijke randweg. De provincie heeft de grootst mogelijke me dewerking verleend waardoor de transac tie thans „rond" is. Het ligt in de bedoe ling een groter gedeelte dan onmiddellijk nodig is voor de hal op te hogen, ten be hoeve van de aanleg van een parkeerter rein en een toegangsweg, alsmede een plantsoenstrook tussen badmontonhal en de Delft. De rijksgoedkeuring voor het project is indimdesv lrelengd tot 1 maart project is inmiddels verlengd tot 1 maart 1960. In de achterzaal van café De Groente- beurs aan de Koudenhorn in Haarlem is dinsdagavond de uitslag bekend gemaakt van de etalagewedstrijd die dezer dagen voor de Haarlemse winkeliers in fruit is gehouden en die werd georganiseerd door de landelijke bond voor de kleinhandel in samenwerking met het centraal bureau voor veilingen en de federatie Haarlem van de kleinhandel. Dit jaar hebben 85 winkeliers deelgenomen. Ir. Hofsteger, hoofd van de sectie fruit van het centraal bureau voor de tuinbouw veilingen in Nederland en de heer J. Mol, voorzitter van het bedrijfschap detailhan del aardappelen, groenten en fruit, vestig den de aandacht op het doel van de eta lagewedstrijd, het propageren van het Ne derlandse fruit voor de binnenlandse markt. Zij dankten de organisatoren en de deelnemers voor hun aandeel in 't wel slagen van de actie alsmede de heren G. J. van Kessel, T. van Tol en J. Dekker, die de etalages hebben gekeurd. De uitslag van de etalagewedstrijd luidt als volgt: Eerste prijs: H. van Capelle, Gierstraat; tweede prijs C Corne. eliss, Gierstraat; tweede prijs C. Cornelisse, Stuyvesantplein; derde prijs: C. Toeset, mr. Cornelisstraat; vierde prijzen: R. van Noort, T. Ruijter, Th. Breuring, H. Lijn zaad. allen uit Haarlem en H. Meure, Heemstede. Eervoile vermeldinggen: W. Overbeek, B. Haasbeek en P. v. d. Pol. Uitslag fruitmandenwedstrijd: 1. P. J. Dekker, Gen. Cronjéstraat; 2. G. Rooij- akkers, Binnenweg, Heemstede; 3. C. Toe set, mr. Cornelisstraat Het is langzamerhand een traditie ge worden, dat de muziekpedagoge Anny Bonarius met haar zangklassen omstreeks Kerstmis een concert geeft met een lief dadige intentie. Dit jaar heeft zij weer gedacht aan de Stille Armen, voor wie de opbrengst van het concert, dat dinsdag avond in de Nieuwe Kerk gegeven werd, bestemd zal worden. Anny Bonarius had voor dit concert uit de rijke schat van kerstliederen, die de christenheid bezit, een lofwaardige keuze gemaakt Op het programma stonden liederen, ontstaan in lang vervlogen eeuwen en voorts ook liederen van Dina van Appeldoorn en Hendrik van Oort Men hoorde kerstliederen van Duitse, Franse en Engelse oorsprong, Italiaanse en ook enige Nederlandse en Vlaamse kerst liederen en de vertolking hiervan door pure kinderstemmen werd ontwapenend door eenvoud en onbewust geuite gevoels- zuiverheid en men vergat spoedig enkele oneffenheden in de zang. De uitvoeringsomstandigheden waren trouwens niet zo gunstig voor het koortje der jongedames „Clematis" en voor het kinderkoor. Zij stonden opgesteld achter de ombouw van het orgel en die plaats bood maar weinig ruimte. De klankver houding werd ook soms een probleem, want het orgel van de Nieuwe Kerk is geenszins een romantisch instrument met tedere, gevoelige registers, maar een orgel met helder geïntoneerde pijpen. Die lieten zich dikwijls te veel gelden naast de kinderstemmen of de solo-stem van enkele jonge meisjes, wier zang zeer verdienste lijk genoemd kon worden, mede door de scholing, die haar stemmen hadden onder gaan. Anny Bonarius zelve trad eveneens als soliste op. Zij zong met sympathieke, vaak ook klankrijke stem oud-Franse kerst liederen uit de verzameling van Léon Ro- ques en oud-Engelse liederen. Zij werd met toewijding begeleid door Harry Tim mer, die ook de twee koortjes tot steun was. Hij leidde het concert in met het Choral dorien van Jehan Alain, een werk, waarvoor het orgel niet de gewenste tim bres leek te kunnen bieden. P. Zwaanswijk De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. Schouw, grossier, handelende onder de naam lm- en exportkantoor Hilja, Konin ginneweg 8 te Zandvoort. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. B. J. de Boer, Wilhelmina- straat 5. Wegens gebrek van actief werd dinsdag opgeheven het faillissement van: J. de Jong, Helmerstraat 21 te Zandvoort Rechter-Commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. B. J. de Boer, Wilhelmina- straat 5. Bij arrest van het gerechtshof te Am sterdam is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 27 oktober, waarbij Het Bloembollen- bedrijf N.V. Muller Co. te Hillegom, Sta tionsweg 17a, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. B. J. Lambers, Ged. Oude Gracht 92 tot curator. Advertentie IOVANDA NYLONS KERKO en ELMI OVERHEMDEN RIJKSSTRAATWEG 127 NIEUWE VOORZITTER N. G. V. In de gisteravond gehouden bijeenkomst van de afdeling Haarlem der Nederlandse Genealogische Vereniging, is de heer C. Wiegel tot voorzitter gekozen. De schei dende voorzitter, de heer H. Ph. Callen- fels, die naar het Gooi vertrekt, werd toe gesproken door de heer C. Wiegel, die hem namens de afdeling een fraaie oude gra vure van Haarlem aanbood. Vervolgens hield de heer J. A. de Boo uit Hoofddorp een lezing over Anthropo- genetica. Bevorderd. Bij Koninklijk Besluit is ir. P. D. Krijger te Haarlem, ingenieur lste klasse in vaste dienst bij de cultuur technische dienst (provinciale directie Noordholland) bevorderd tot hoofdinge nieur. Advertentie ...maak een blikje vis open! DONDERDAG 24 DECEMBER 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Kerstnacht dienst - Grote Kerk. 22.30 uur: Spreker: Ds. Joh. Bronsgeest. Organist: Piet van Egmond. Medewerking van diverse zangkoren. Evan gelische Broedergemeente, Parklaan 43. 19 uur: Liturgische Kerstdienst, waarbij het koor zal zingen en de kinderen mogen op zeggen onder de kerstboom. Ds. H. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 22.30 uur: Samenzang van Kerstliederen. 23 uur: Ds. D. Solinger. Kerstnachtdienst met solistische medewerking Remonstrantse Ge meente, Oranjekade 1. 23.30 uur: Kerstnacht. Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. W'ilhelmina- kerk. Ged. Oude Gracht. 22 uur: Ds. G. Toornvliet. Onderwerp: „Nachtlanding van de hemel". Medewerking van verschillende koren. Organist: Teke Bijlsma. Dirigent: Joh. Silvis. O. R. G. Centrum. Westerhoutpark IA. Kerstnachtdienst van 24 op 25 dec. om 4 uur, door Ds. A. R. de Jong. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 23.30 uur: Nacht mis. Volle Evangelie Gemeente. (Pinkster gemeente), Elim Kapel, Paul Krugerstr. 36. Donderdag geen dienst. De Christengemeen schap, Wilhelminastraat 60. 23.45 uur: Preek. 24 uur: lste Kerstdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Sionskerk, Eksterstraat. 20 uur: Kerstwij- dingsdienst. Voorgangers: Ds. P. de Ruig en Ds. G. H. van der Woord, met medewerking van het Geref. Evang. Koor „Jubilate Deo". HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 22 uur: Ds. van Dijl en Ds. Os kamp. Kapel Nieuw Vredcnhof. 20 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 20.30 uur: Kerstwijdingsdienst. Ds. W. M. van Asperen. Alt: Mevr. A. Wier- sema-Bruins. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 23 uur: Ds. H. S. J. Kalf. Zang: W. F. de Moor. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 23 uur: Kerstnachtdienst. Ds. D. ter Steege, van Haarlem. Rooms Kath. Kerk. 23.30 uur: Plechtige H. Mis. BLOEMENDAAL. Vrü Kath. Kerk. 24 uur: Gezongen plechtige Hoogmis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 21 uur: Kerstzangdienst van de „Open Deur". Spre ker: Ds. D. ter Steege. Onderwerp: „Redt het Kind". Medewerking verlenen: John Buurman, bariton, en Flip de Koning, elek tronisch orgel. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 23 uur: Kerstnachtdienst. Ds. J. C. Remijn. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 23 uur: Kerstnachtdienst. Voorg.: Dra. W. H. Buijs en Ds. R. H. Oldeman. Met mede werking van het Herv. Kerkkoor en sopraan soliste.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5