COURVOISIER Bloemendaals burgemeester opent politiebureau aan Viersprong Ned. Raffinaderij van Petroleum- produkten viert 50-jarig bestaan y//id# Procuratiehouder P. Mooyman krijgt Koninklijke onderscheiding TUC gaat 40-urige werkweek eisen MAANDAG 28 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT 5 Jongens wilden feest vieren in leeg huis Forum over „Hedendaagse kerkbouw" op 7 januari GRIEP VERSLAGEN Adjudant H. Jansen nam afscheid van militaire dienst Twee gewonden bij botsing op Amsterdamsevaart ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Gebedsweek voor eenheid der christenen Puzzeltocht langs mooie punten in Haarlem-Noord Een goede gewoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES Opperman maakt val van drie meter Origineel kerstspel door Augustinusschool IMP. OUD HAARLEM the brandy of Napoleon fait honneur ct qui 1'off re plaisir a qui Ie boit Gieske won wildrit van „De Kampioen" Nieuwjaarsvergadering Kamer van Koophandel Wie mist damesfiets? P. G. de Jong overleden Kerstsamenkomst van GJC Nieuws in het kort UIT STAD EN STREEK boterham Raadsvoorstellen Donderdagmiddag heeft de burgemees ter van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, in café-restaurant Boekenroode in Heemstede-Aerdenhout het nieuwe afde lingsbureau van de Bloemendaalse politie aan de Viersprong in Aerdenhout officieel geopend in tegenwoordigheid van het vol tallig college van B. en W. van Bloemen daal, oud-wethouder A. van Geluk, ver scheidene raadsleden, het bijna voltallige politiepersoneel en het bestuur van Buurt- belang Aerdenhout-Bentveld. Na in zijn toespraak de totstandkoming van het nieuwe politiebureau te hebben ge schetst, verklaarde de burgemeester het gebouw voor geopend, nadat hij de sleu tel ervan had overhandigd aan de heren J. Voerman, korpschef van de Bloemendaal se politie en Y. E. Dijkstra, commandant van de Vrijwillige Brandweer in Bloe mendaal. In het nieuwe gebouw bevindt zich tevens de garage van de brandweer. Als tweede spreker gaf hoofdinspecteur J. Voerman uiting aan de dankbaarheid van het korps voor de nieuwe behuizing. De heer Voerman schetste op uitvoerige wijze de historie van de Aerdenhoutse po litiepost en dankte het gemeentebestuur en in het bijzonder de burgemeester voor de totstandkoming van het fraaie gebouw. Ook memoreerde hij de vele pogingen, die oud-burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex heeft aangewend om verbetering in de oude, onhoudbare toestand te verkrijgen De korpschef wenste de heer J. P. Wes- sel, adjudant van de nieuwe politiepost, en zijn mannen veel succes. Als geschenk van het korps bood de heer Voerman twee stenen bloembakken aan. De heer Y. E. Dijkstra bracht als direc teur van Publieke Werken al degenen dank die hadden bijgedragen tot het uitvoeren van het ontwerp. Als brandweercomman dant sprekend zei de heer Dijkstra te ho pen, dat er in de toekomst een eigen brand weergarage voor Bloemendaal en Over- veen zou mogen komen. Advertentie Imp. Wilmennk. Muller N.V, A dam Zaterdagavond waarschuwde een bewo ner van de Papentorenvest in Haarlem de politie dat een troep jongens probeerde een leegstaande woning binnen te dringen. Een agent ging er heen en kwam op het bureau terug met negen jongens van 14 tot 17 jaar. Twee hunner hadden een fles wijn bij zich. Het bleek dat een der jongens een aan tal vriendjes had uitgenodigd voor een feestje in de woning, die eerstdaags door zijn 24-jarige broer, die ging trouwen, zou worden betrokken. De jongen had de sleu tel vergeten mee te nemen en toen pro beerden de knapen op een andere manier binnen te komen. Het bleek ook dat de flessen wijn 's mid dags waren gestolen bij een inbraak in een Haarlemse limonadefabriek. Dat had een 15-jarige jongen gedaan met twee vrienden, welke laatsten niet bij de groep waren. Zij werden later op de avond aan gehouden. Het drietal bekende de fabriek te zijn binnengedrongen door over een twee meter hoge schutting te klimmen en een brandluik te forceren. Zij werden op het bureau ingesloten. De overige acht jongens, van wie er twee met de poging tot het binnendringen van het lege huis niets te maken hadden, maar juist passeerden, toen de politie kwam, werden heengezonden. Op donderdag 7 januari zal in de grote zaal van het Bisschoppelijk Museum in Haarlem een forum plaats hebben over „Hedendaagse kerkbouw". De heren W. A. L. Beeren en C. J. A. C. Peeters, hist, art drs., redacteuren van het tijdschrift Kunst en Religie" zullen het onderwerp inleiden, waarna de discussie zal plaats hebben onder leiding van mr. B. J. M. Engbersen, wetenschappelijk medewerker van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut. Vóór de aanvang van het forum bestaat er gelegenheid de expositie „Kerkbouw Nu", vanaf 19 uur te bezichtigen. Advertentie Binnen 24 uur door BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 23 dec.: W. H. JochemszJongejan; C. A. Kaper Dijkstra; A. W. E. Brink—Loogman; 24 dec.: F. J. Snoek—Nupoort; G. J. van Leuvende Bont. Van een dochter: 22 dec.: E. L. Huis manVan der Veer; A. G. Daemen Swart; 23 dec.: A. Maliepaard—Arxhoek; W. VosZorge; C. A. van SchaikDe Prie; 24 dec.: M. H. W. J. ArendsKesner. OVERLEDEN: 22 dec.: A. Emmink— Greefkens, 71 j., Leendert Meeszstraat; L. van Soest, 40 j., Gasthuisvest; 23 dec.: S. der Kinderen—de Winter, 74 j., J. J. Hamelinkstraat; E. M. Seegers, 6 m., Haze- paterslaan; J. J. BoerKoedijker, 79 j., Brouwersplein. ONDERTROUWD: 24 dec.: A. M. Munt- jewerff en I. Bos; W. Deutekom en H. H. M Onrust. GEHUWD: 24 dec.: B. Stavinga en M. Prins; J. Dirksen en T. H. A. Uitermark; J. L. J. Roumen en M. A. A. van Velsen; J, Richardson en G. I. E. de Lang. Mr. A. Bos, voorzitter van Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld, noemde het gebouw een symbool van de groei van Aerden hout. Namens de buurtbewoners bood mr. Bos een radio voor de agentenwacht aan. De heer S. C. J. Heerma van Voss uit Bentveld bood uit naam van een aantal weggebruikers een geschenk, alsmede een vijftal oude politieplaten aan. Adjudant Wessel voerde het woord als commandant van het nieuwe gebouw en als voorzitter van de Centrale Politieorgani satie, afdeling Bloemendaal. Hij gaf de verzekering het gebouw als een eigen huis te zullen gebruiken en bracht dank aan zijn chefs voor het in hem gestelde vertrouwen. Nadat de aannemer, de heer Ouwerkerk. nog het woord had gevoerd en hoofdinspec teur Voerman alle sprekers dank had ge bracht, kregen de aanwezigen gelegenheid het nieuwe afdelingsbureau te bezichtigen. Voor de inwoners van Aerdenhout be staat vandaag, morgen en woensdag van negen tot twaalf, van twee tot vijf en van acht tot tien uur gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen. Dezer dagen heeft de adjudant-onderof ficier-administrateur H. Jansen uit Haar lem, werkzaam op het eerste controlebu reau -der Militaire Administratie te Den Haag, afscheid genomen van de militaire dienst, die hij na 43 jaar met pensioen ging verlaten. Het hoofd van het eerste controlebureau der Militaire Administratie, luitenant-ko lonel G. J. van der Giesen, prees in zijn toespraak de prachtige staat van dienst van de afscheidnemende adjudant. Adjudant-onderofficier J. L. L. Grooters dankte de heer Jansen voor de zeer pret tige samenwerking, waarna sergeant-ma joor N. W. J. Burger namens de onderof ficieren het woord tot de heer Jansen richtte. Voorts werd nog het woord gevoerd door adjudant-onderofficier D. Maaswinkel na mens de Koninklijke onderofficiersvereni ging „Ons Belang", die de scheidende on derofficier dank bracht voor diens jaren lang lidmaatschap van de vereniging, en namens de Koninklijke Onderofficiers- schermbond door adjudant-onderofficier G. J. Verschoor. Elk der sprekers overhandigde de heer Jansen een geschenk en mevrouw Jansen bloemen. Tot slot dankte de heer Jansen voor de toespraken en ontvangen geschenken. Zondagavond om half acht zijn de be stuurder en een inzittende van een perso nenauto die op de Amsterdamse vaart in Haarlem richting Amsterdam reed, ge wond toen de wagen in botsing kwam met een auto waarvan de bestuurder zonder voorrang te verlenen linksaf de Prins Bernhardlaan wilde inrijden. De gewonde automobilist, een 32-jarige autohandelaar uit Amsterdam en een 21- jarige dame, die ook in de auto zat, wer den met 'n hersenschudding naar het Gro te Gasthuis in Haarlem gebracht. De auto handelaar werd later naar het Wilhelmina- gasthuis in Amsterdam vervoerd, de dame bleef in het Haarlemse ziekenhuis. Zowel de wagen van de autohandelaar als de andere auto, die werd bestuurd door een 31-jarige drogist uit Schiedam, werd zwaar beschadigd. Advertentie Dr. M. J. Prinsen opent een oecumenische bijeenkomst Maandagavond IS januari zal de Com missaris der Koningin In de provincie Noordholland, dr.' M. J. Prinsen, in het Concertgebouw in IL'irlem een gemeen- schapelijke bijeenkomst van en voor ge lovigen van alle gezindten, gewijd aan het thema „Wachten protestant en katholiek op een ontmoeting?" officieel openen. Op deze bijeenkomst, die wordt gehou den ter opening van de gebedweek voor de eenheid der christenen, zullen inleidingen worden gehouden door ds. dr. W. F. Gol- terman, secretaris van Oecumenische Raad in Nederland en door dr. J. C. Groot Pr- theoloog te Warmond. Het initiatief tot deze bijeenkomst is uit gegaan van de zogenaamde Couturier- kring in Haarlem, bestaande uit predi kanten en rooms-katholieke priesters en leken. Gezien het aantal van honderd deelne mers mag de puzzeltocht, die op tweede kerstdag onder auspiciën van de Stichting „Haarlem-Noord" langs verschillende mooie punten in het noordelijk stadsdeel van Haarlem is gehouden, ongetwijfeld een succes worden genoemd. Des morgens beloofde het weer niet veel bijzonders, maar toen omstreeks het middaguur de wolken braken en de zon aarzelend begon te schijnen, klaarden ook de gezichten van de organisatoren zienderogen op. Het on der leiding van de heer H. F. van Halem uitgezette parcours omvatte enige mooie punten van Haarlem-Noord en kon al wandelend in anderhalf uur worden afge legd. De route voerde langs mooie gebouwen en enige merkwaardige gevel- en gedenk stenen, onder meer bij het medisch con sultatiebureau, het Marnix van St. Alde- gondelyceum en de pergola in de Noorder hout. Na afloop van de tocht volgde in het Mendelcollege de prijsuitreiking. In totaal waren twaalf prijzen beschikbaar gesteld. De eerste prijs verkreeg de heer J. Koster, die in totaal 165 punten ver- wierd. De prijsuitreiking werd verricht door de heren H. Lamsma, voorzitter, en H. F. van Halem, bestuurslid van de Stichting „Haarlem Noord". is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van DONDERDAG 51 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 15 mm Iedere mm meer U kunt ze opgeven aan onze kantoren: 1 40 0.28 Grote Houtstraat 95, Haarlem, Soendaplein, Haarlem-Noord of aan onze bezorgers. Een 21-jarige opperman uit Haarlem is bij de in aanbouw zijnde Rijksvishal in IJmuiden donderdagmiddag van een drie meter hoge steiger gevallen. Hij reed met een kruiwagen met stenen over de steiger. De kruiwagen raakte uit balans, zodat de opperman hem niet meer kon houden. De kruiwagen viel naar beneden, de opperman kwam naast de kruiwagen op de grond neer, waar hij gewond bleef liggen. Met vermoedelijk inwendige kneuzingen werd het slachtoffer in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Advertentie Van de talrijke, in Haarlem en omge ving tijdens de adventsweken en kerstda gen gegeven opvoeringen van kerstspelen verdienen de voorstellingen door de leer lingen van de Heemsteedse Sint Augus tinusschool een speciale vermelding. Niet door de dichterlijke tekst, want het spel bevatte peen enkele dialoog. En evenmin door een kostbare en indruk wekkende entourage, daar men in het gymnastieklokaal van deze school uiteraard met een sobere decoratie ge noegen heeft moeten nemen. Desondanks hebben de ruim tweeduizend bezoekers aan deze serie opvoeringen de school tel kens ontroerd verlaten. Onder leiding van het hoofd der school, de heer Jos de Backker, die zich ook met de overige voorbereidende werkzaamhe den heeft belast, werd door het onderwij zend personeel in de gymnastiekzaal een uit zeildoek bestaande grot gebouwd. Dit geschiedde met zoveel goede smaak, dat een uiterst suggestieve indruk werd ver kregen. Met een twintigtal leerlingen werd in en rond de kribbe een kerstspel opge voerd. Het bestond uit het voorlezen van het kerstevangelie, waarbij het gesproke ne dan door de jeugdige spelers aanschou welijk werd gemaakt. Dit alles werd met zoveel kinderlijke ernst en devotie uitge beeld, dat het vertoonde een diepe indruk heeft achtergelaten op een ieder, die van deze voorstellingen getuige is geweest. Op de een of andere manier was het name lijk zaterdag en zondag in Heemstede be kend geworden, dat in de Sint Augustinus school een bijzonder kerstspel werd opge voerd, zodat men door de onverwacht gro te belangstelling gedwongen was over te gaan tot een serie „doorlopende voorstel lingen". Het zijn aldus ongeveer tien op voeringen geworden, met in totaal ruim tweeduizend enthousiaste toeschouwers. Als hoogtepunt mag worden vermeld de intocht der engelen, die een fraai opgestel de groep gingen vormen. In de kribbe lag een baby, die met heldere oogjes uiterst tevreden de bedrijvigheid om zich heen bekeek. En de herders hadden enige le vende schapen bij zich, wier geblaat voor een dergelijke opvoering ideale geluidsef fecten betekende. Het kan bijna niet an ders, of de onderwijzers van de Sint Augustinusschool zullen uit dit onverwacht grote succes wellicht voldoende aanlei ding ontlenen, dit kerstspel tot een tradi tie te maken. In een sfeervolle omlijsting van in vro lijke kleuren geschilderde olievaten, van palmen en talrijke bloemstukken is van morgen in de grote fabriekshal van de Ne derlandse Raffinaderij van Petroleumpro- dukten n.v. gevestigd aan de Spaarndam- seweg in Haarlem, door de directie en het personeel het vijftigjarig bestaan van dit bedrijf gevierd. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de burgemeester van Haar lem mr. O. P. F. M. Cremers de gouden medaille behorende bij de orde van Oran- je-Nassau uitgereikt aan de heer P. Mooy man. procuratiehouder van het bedrijf, die meer dan 48 jaar aan de onderneming verbonden is. De burgemeester sprak zijn diepe be wondering uit voor hetgeen de N.R.P. voor Nederland in het algemeen en Haar lem in het bijzonder tot stand heeft ge bracht, waarbij hij lof toezwaaide aan de grondlegger van het bedrijf, wijlen de heer L. Schoorl sr. en zijn opvolger, de huidige directeur ir. L. Schoorl. Namens het gemeentebestuur wenste de burge meester directie en het personeel van har te geluk met het jubileum. Zich tot de heer Mooyman richtend herinnerde mr. Cre mers eraan dat deze op 1 juli 1911 als veer tienjarige knaap, in korte broek en lange zwarte kousen zijn loopbaan bij de N.R.P. begon. Door zelfstudie en met veel door zettingsvermogen wist de heer Mooyman zich op te werken tot procuratiehouder, in welke functie hij zich de algemene achting heeft verworven. Ook vestigde de burgemeester de aan dacht op de sociale activiteit van de heer Mooyman buiten het bedrijf. Het deed de burgemeester veel genoegen te kunnen meedelen dat de verdiensten van de heer Mooyman hun erkenning hadden gevonden in de toekenning door de Koningin van de gouden medaille behorende bij de orde van Oranie-Nassau. Nadat mr. Cremers de heer Mooyman de versierselen van de ko ninklijke onderscheiding op de borst had gespeld brachten de aanwezigen op ver zoek van ir. Schoorl een driewerf hoera uit op de Koningin en daarna op de heer Mooyman. Vervolgens wierp ir. Schoorl een terugblik op het ontstaan en de ont wikkeling van het bedrijf. Hij bracht dank baar het pionierswerk van zijn vader in herinnering en legde de nadruk op de goe de verstandhouding die steeds tussen de directie en het personeel enerzijds en de prettige geest onder de werknemers an derzijds heeft bestaan. Verder deelde ir. Schoorl mee dat 1959 Haarlems burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers was de eerste die de heer P. Mooyman gelukwenste met de hem verleende koninklijke onderscheiding. voor het bedrijf een topjaar is geweest met een record van bijna negen miljoen kilogram aan binnengekomen orders. Sprekend over de toekomst zei ir. Schoorl dat deze voor de onderneming tal van on zekerheden bevat. Spreker was er echter van overtuigd dat de toewijding en opge wekte taakvervulling van het personeel en de uitrusting van het bedrijf zekerheden zijn die wettigen dat men vol vertrouwen de toekomst tegemoet kan zien. De heer S. K. Wiersma bracht daarna de dank en het respect van het personeel over voor het werk van de grondlegger der onderne ming. Ten bewijze hiervan bood hij ir. Schoorl de beeltenis van diens vader aan, een reliëf in brons vervaardigd door de Haarlemse beeldhouwer J H. van Bors- sum Buisman, alsmede een mozaïek, voor stellende de vlucht van Mercurius, dat een plaats heeft gekregen in het trappenhuis van het hoofdgebouw. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer A. Arends, liet zijn woord van waardering vergezeld gaan van een in waterverf ge schilderd Haarlems stadsgezicht en een bloemenhulde voor mevrouw Schoorl. Hierna was er gelegenheid ir. Schoorl en de heer Mooyman, die beiden in gezel schap waren van hun familieleden, per soonlijk geluk te wensen. Het Britse Vakbondscongres (TUC) heeft zich achter de vijf miljoen arbeiders in de Britse industrie gesteld die verkorting van de werkweek verlangen. Het TUC heeft een verklaring uitgegeven waarin gezegd wordt dat de werkweek van 40 uur, zon der verlies van loon, thans een dwingende noodzaak is, wil het land een hoog niveau van werkgelegenheid handhaven. Blijkens het jongste overzicht van het ministerie van Arbeid is de gemiddelde werkweek van de Britse man 48 uur. In de verkla ring van het TUC wordt naar voren ge bracht dat de werkweek in Canada, de Verenigde Staten en Australië 40 uur of minder is. Gesteld wordt dat een korter werkweek de handelspositie van Engeland niet zal schaden, gezien de grote stijging van de produktiviteit en de snelle tech nologische vorderingen. Advertentie De traditionele „wildrit" van de Haar lemse wielerclub „De Kampioen", die tweede kerstdag op de Zeeweg en aan het stand van Bloemendaal werd gehouden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Ben Gieske. Ondanks het slechte weer was de op komst der renners bijzonder groot Door dat op het strand nagenoeg niet gefietst kon worden, sloegen Gieske, Koger en Van der Horst die lopend het best uit de voeten konden daar hun slag. De deelnemers waren met vijf seconden on derling verschil vertrokken. Geusebroek was als eerste en Steenvoorden als laatste vertrokken. De uitslag luidde: 1. Gieske, de circa 17 kilometer in 28 min. en 14 sec.; 2. Koger, 3. van der Horst, 4. Visser (Santpoort), 5. Riethoff, 6. Hendriks, 7. Mathot 8. Steen voorden (Heemstede), 9. Otte, 10. L. Vaars. Uitslag C-klasse: 1. Deinum, 2. De Korte, 3. Handgraaf. 4. Assema. 5. Jansen, 6. Son- dorp, 7. Ramaker, 8. Post 9- Willemsen, 10. Bekkering. Uitslag „toerklasse en veteranen": 1. J. Hoogland. 2. C: van Egmond, 3. Van Kuyen, 4 Aanholt 5. Sminia sr., 6. Gieske sr. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zal op woensdag 6 januari een nieuwjaarsvergadering houden in de Lakenhal te Leiden. De voorzitter en de beide oud-voorzitters zullen in deze bij eenkomst enige beschouwingen wijden aan de toestand in het bedrijfsleven. De Amsterdamse politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag een 27-jarige pot tenbakker uit Sassenheim die op een da mesfiets zonder licht reed, aan. Hij ver telde de politie de fiets van een onbeken de cafébezoeker in Haarlem in bruikleen te hebben gekregen. Degene die deze fiets mist kan hem terughalen aan het bureau Smedestraat in Haarlem. Zandvoort Tijdens de kerstdagen is in zijn woning aan de Brederodestraat in Zandvoort op 75-jarige leeftijd overleden de heer P. D. de Jong. De thans overledene behoorde in Zandvoort tot de meest toonaangevende hoteliers en was in horeca-kringen een zeer bekende figuur. Vóór de oorlog exploiteer de hij aan de Zuidboulevard hotel Marina. Toen dit tijdens de bezetting werd afge broken zette hij daarna zijn bedrijf voort in hotel „Welgelegen" aan de Hogeweg. Gedurende vijftien jaar was hij lid van het bestuur van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon en als zodanig regent van het gemeentelijk ver zorgingshuis voor bejaarden. Hij maakte voorts in de loop der jaren deel uit van het bestuur van diverse maat schappelijke instellingen in Zandvoort. De begrafenis is vastgesteld op donder dagmiddag om twee uur op de algemene begraafplaats in Zandvoort. Hillegom Op tweede kerstdag heeft de Gerefor meerde Jeugdcentrale in Hillegom een kerstsamenkomst in het kerkgebouw aan de Stationsweg gehouden. Hieraan werk ten ondermeer de organist Cor Kool, het GJC-koor onder leiding van Richard Hei- dema en een kinderkoor van de Boaz- school onder leiding van mejuffrouw M. Boelens mee. Na samenzang door ongeveer zeshon derd aanwezigen volgde declamatie uit Jesaja 60. Het GJC-koor zong een introï tus uit Jesaja 9 en bracht zijn bewerking van Lucas 2: 15 ten gehore. De samenzang werd afgewisseld door de declamatie van „Kerstlied voor kinderen" van ds. O. Ja ger. Het kinderkoor liet enkele liederen horen en enige kleuters zegden voorts versjes op. In het kerstspel „In de mensen een wel behagen" van Jan Brunt komen verschei dene mensen naar voren om hun mening over de geboorte van het Christuskind te zeggen. Een onbekende burger, herders en wijzen treden naar voren. Met veel be wondering werd dit spel gevolgd. Ds. A. K. Krabbe sloot de bijeenkomst met een dankgebed. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Wilhelmus Quirinus, z. v Q H. A. van den Berg en A. H. Weijers; Ma ria Johanna Margaretha, d. v. F. Fijma en J. M. G. van der Zwet. ONDERTROUWD- J. Wessels en L. C. Mulder; J. Kardol en J. C. Heij. GETROUWD: W. A. Valkenburg en N de Roder; H. P. M. van Haaster en A. M. Kalkers. Afrika. Op maandag 14 januari spreekt Lode van Gent 's avonds in het Hillegomse Nutsgetouow voor het depar tement Hillegom van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen over Afrika. Hij zal hierbij kleurendia's vertonen. Inbraken. Zondag tussen twee uur 's' middags en twaalf uur 's nachts is er ingebroken in een woning aan het Bata vierenplantsoen in Haarlem-Noord. De bewoners vermissen uit een damestasje een portefeuille met 35 en verder een portemonnee met wat kleingel. Een melk handelaar aan de Perseusstraat merkte donderdagavond dat bij hem ingebroken was. Uit de toonbankla verdween 20 en verder vermiste hij twee tassen met elk f 20 wisselgeld. De tassen werden de vol gende dag teruggevonden in de Arnoldy- straat Auto over de kop. Donderdagmiddag omstreeks half zes is op de Zeeweg in Bloemendaal ter hoogte van de oude vuil nisbelt een bestelauto over de kop ge slagen. De bestuurder, een 35-jarige filiaalhouder uit Haarlem, was bij het pas seren van een andere auto op de midden berm gekomen, waarna zijn wagen over de kop sloeg. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een woning aan de Bloemendaalseweg in Bloemen daal. Men verschafte zich toegang door het forceren van een keukendeur. Er wordt een bedrag van dertig gulden vermist. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Huisvesting, mr. J. C. C. W. Hijszeler, zal dinsdag 29 december geen spreekuur houden. Gemeente-avond. Dinsdagavond zal de gereformeerde kerk in Lisse in de „Witte Zwaan" een gemeente-avond houden. Ds. A. K. Krabbe uit Hillegom houdt een cau serie over zijn reis naar Canada. Het ge sproken woord wordt met dia's toegelicht Feestmiddag. De afdeling van de Ka tholieke Arbeiders Beweging geeft dins dag in „Nieuw Berkenrode'' voor de kin deren van haar leden een feestmiddag. Er wordt een filmprogramma vertoond, met als hoofdnummer de klucht: „Abbot en Castello op glad ijs". De jaarvergadering van de Heemsteedse K.A.B. is vastgesteld op woensdag 13 ja nuari, eveneens in een der zalen van ge bouw „Nieuw Berkenrode". Vastenavond. Voor de jaarlijkse vas tenavondviering van de Heemsteedse af deling van de K.A.B. heeft het bestuur reeds alle zalen van gebouw „Nieuw Ber kenrode" gereserveerd voor woensdag 24 februari. De katholieke gemengde to neelvereniging „Sint Genesius" uit Haar lem zal een opvoering geven van „Gieren op 't veilige nest", komische thriller in drie bedrijven door Harold McPherson. Mr. A.F. Kamp voor Kunstkring. In de bovenzaal van het Minerva Theater in Heemstede houdt mr. A. F. Kamp vrijdag 8 januari een causerie voor de leden van de Heemsteedse kunstkring. Het onder werp is: „Kunst, kunstenaar en publiek". Advertentie ...maak een blikje vil open! Lisse Bijdrage in bemalingskosten Aan de Lisserbroek-Meer en Duinpolder wordt een gemeentelijke bijdrage verleend in de kosten van bemaling van water uit de dorpskom van Lisse. Deze bijdrage wordt telkens voor vijf jaren vastgesteld. Voor 1952 tot en met 1956 was de bijdrage bepaald op 32 percent van de bemalings kosten. Voor de jaren 1957 tot en met 1961 heeft de technisch adviseur van het pol derbestuur de gemeentelijke bijdrage be cijferd op 20 percent B. en W. hebben de raad voorgesteld hiermede akkoord te gaan. Vaste geldlening De N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten heeft de gemeente Lisse een vaste geld lening aangeboden van 170.000,met een looptijd van 25 jaren tegen 4^*/« per jaar. De gemeenteraad is voorgesteld deze le ning te accepteren. Eennebroek BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wilhelmina Katharina, doch ter van: D. Treffers en F. E. A. Schulz; Petrus Antonius, zoon van: C. J. J. de Wit en M. J. Kortekaas; Elizabeth Maria Hen- riëtte, dochter van: D. Bakker en E. A. C. M. Velberg.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5