Geen verdere verhogingen van discontovoet gewenst Groentjes Geen schuldigen bij vergaan van motorlogger SCH 37 OUDEJAARS AANBIEDING Amsterdamse Beurs Kleine Zaken-annonces 6 De conjuncturele ontwikkeling in dc E.E.G. DE BEURS Italianen hesen voor de grap noodsein „Zakenlieden verhinderen nauwere band met Israel" Tros uit schroef van „Elbe" verwijderd Samensmelting van Britse luchtvaartmaatschappijen China wil besprekingen met Indonesië RAAD VAN SCHEEPVAART Scheepvaart RUW WEER BRENGT UW TEINT IN GEVAAR Diversen Plaats een Groentje MAANDAG 28 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In een zojuist verschenen rapport getiteld: „De economische toestand van de Gemeenschap aan het eind van 1959 en de vooruitzichten voor het eerste kwartaal van 1960" constateert de commissie van de Europese Economische Gemeenschap dat de conjunctuur de laatste maanden nog verder is verbeterd. De stijging van de produktie zette zich in het derde kwartaal voort, ondanks de seizoensvertraging die deze periode gewoonlijk kenmerkt en die van jaar tot jaar in betekenis toeneemt. De vooruitgang trad in de herfstmaanden zeer duidelijk aan het licht, zodat het totale produktievolume in de gemeenschap 4 tot 5 percent groter is dan het vorige jaar. De landbouwproduktie werd veelal nadelig beïnvloed door de weersomstandig heden in de zomer, maar de industriële produktie steeg in alle lid-staten aanzienlijk: In het derde kwartaal bedroeg deze stijging 7 percent in vergelijking met dezelfde periode van 1958. De vooruitzichten met betrekking tot de verdere ontwikkeling wijzen op een aan houdende expansie in 1960. Zo zal de bui tenlandse vraag een der voornaamste ele menten zijn waarop het hoge niveau van economische activiteit steunt, ofschoon de verbetering van de wereldconjunctuur zich nog slechts tot de industrie-landen ver- perkt. In het derde kwartaal steeg de waarde van de export van de Gemeenschap naar derde landen met 8 percent in vergelijking met het vorige jaar in volume bedroeg deze stijging 13 percent. In de komende maanden zal de buitenlandse vraag zeer groot blijven en de aanzienlijke order portefeuilles voor buitenlandse rekening doen dan ook voor 1960 een nieuwe stij ging van de export verwachten. De parti culiere consumptie, die op het ogenblik langzaam toeneemt, zal in de komende maanden krachtiger stijgen als gevolg van de nieuwe loonsverhogingen die reeds be gin 1960 zullen plaats vinden. Het meest karakteristieke van de huidige conjunctuurfase is de stijging der in vesteringen in vaste activa. Ook de globale schattingen betreffende de investerings activiteit voor het jaar 1960 wijzen in alle landen op een aanzienlijke stijging van het investeringsvolume. In het algemeen is 1959 een jaar van relatieve prijsstabiliteit geweest, waartoe in het bijzonder de volgende factoren heb ben bijgedragen: proauktiestijging die dik wijls de geringe loonstijgingen meer dan compenseerde, lagere grondstoffenprijzen in vergelijking met het vorige jaar en verscherpte concurrentie in de lid-staten door een snelle toeneming van de handel binnen de Europese Economische Gemeen schap. In de prijzensector doen zich even wel sinds kort spanningen voor die in de loop van 1960 zouden kunnen toe nemen. In de eerste plaats stegen de prijzen van een aantal voedingsmidde len waarvan het aanbod nadelig door de droogte werd beïnvloed. In de twee de plaats zijn in bepaalde industriële sectoren prijsstijgingen voorgekomen, doordat de produktie zich moeilijker aan de vraag scheen te kunnen aan passen als gevolg van het naderen van de grens van de pi oduktie-capaciteit. Deze ontwikkeling zou zich in de ko mende maanden kunnen verscherpen door de te verwachten loonstijging. Tenslotte zou de verdere expansie in de industrielanden tot vastere wereld marktprijzen van grondstoffen kunnen leiden. AMSTERDAM (donderdag) Van een totaal van 370 verhandelde fondsen sloten 170 (46,l°/«) hoger, 103 (27,9%) lager en 96 f26*/») gelijk. (ANP) NEW YORK (donderdag) De beurs sloot op vaste toon. De beurs- dag weerspiegelde de vakantie-stemming. Kopers gingen van de onlangs begunstigde elektronische aandelen over op de „blue chips". Staalwaarden reageerden op de op een impasse gelopen besprekingen tussen werkgevers en werknemers met verliezen, variërende tot meer dan een punt bij som mige toonaangevende aandelen. Motoren, metalen en olies bleven vast. Minnesota Mining daalde ongeveer 2 dollar. Ampex was meer dan elf 'ollar gedaald. De totale omzet was 2.320.000 aandelen. Van een totaal van 1216 verhandelde fondsen waren 490 hoger en 474 lager. Het industriege middelde kwam van 670.18 op 670.69. dal van spoorwegen van 154.05 op 154.28 en dat van openbare nutsbedrijven van 86.98 op 87.01. (UPI) Slotkoers Heden donderdag 13.45 ut 3-3 Nederl. *47 92 2««/i, 3 Nedl. 1962/64 97»»/,, .98** Woningbouw 6 109K Pr. A'dam '56 I.. 80'/* Pr. A'dam '56 II.. 89 Pr. A'dam '56 III 89 Pr. R'dam '52 I.. 87** Pr. R'dam '52 II.. 88 Pr. R'dam '57. 95 A.K.U 438 459 Calvé Delft 775 785 Van Gelder Zonen 259 260 K. N. Hoogovens 805 820 NederL Ford. 388 394 N. Kabelfabriek. 435 440 gew.Phllips GloeiL 814 817 Pref.PhilipsGloeiL 309** Unilever 803 Vt 814 Wilton Fyenoord.. 225 227 Werf Gusto 163 Dordtsche Petrol. 746"/» 759 Kon. Petroleum f 160.— 162.10 Billiton 362 V* 360 A'dam Rubber.. 117 119 K.L.M- f 113, f 113.- Holl. Amer. Lijn.. 177"/» 181 K.N.S.M. 196 200 N. Scheepv. Unie 170 176 v. Nievelt Goudr. 158 170 Phs. v. Ommeren 263 265 H.V.A. 155 156 Delimaatschappij f 182.20 182.90 Amsterd. Bank 317** 319 Nat Handelsbank 190 190 Ned. Handel Mij.. 246 247 Rotterd. Bank.... 286 287'/, Twentsche Bank. 256 256 Anaconda Copper 65 65 Bethlehem Steel.. 51 54 U.S. Steel 98 98 General Motors.. 54** 54 y, Shell Union.....* 79 80** Tidewater 23'Vi, 24'/* Gecoördineerd conjnnctuurbeleid Ofschoon kredietpolitieke maatregelen zoals de verhoging van de discontovoet reeds in de Bondsrepubliek Duitsland en in Nederland zijn genomen, moet toch worden vermeden dat andere lidstaten, die nog over aanzienlijke groeireserves be schikken, zich genoodzaakt zien deze al gemene tendens naai duurder krediet te volgen. Doordat deze maatregelen ander zijds de binnenlandse vraag afremmen zou een verscherping van de kredietpolitiek de ontwikkeling van de export begunsti gen ten nadele van de import. Op deze wijze zou het overschot op de betalings balans andermaal worden vergroot. Dat is noch noodzakelijk, noch zelfs gewenst bij de huidige stand van de internationale liquiditeitspositie, met name in de Ver enigde Staten en de onderontwikkelde ge bieden. Een gecoördineerd conjunctuurbeleid in de landen van de Europese Economische Gemeenschap zou volgens de commissie gericht moeten zijn op: a) stabiliteit van de prijzen bij een hoog niveau van werkgelegenheid; b) het wegnemen van dreigende span ningen door de krachten van het inter nationaal handelsverkeer zoveel mogelijk uit te buiten; c) het opvoeren van de beweeglijkheid van de produktiefactoren en meer in het bijzonder die der arbeidskrachten; d) het regelen van de ontwikkeling van de openbare financiën naar die van de conjunctuur voor zover dit budgetair mo gelijk is. Italiaanse zeelui, die een nogal uitbun dig kerstfeest vieren, hebben op tweede kerstdag bij gebrek aan een kerstboom noodballen in de mast van hun schip Pan- tera gehesen. De zeesleper Holland van Terschelling maakte daardoor een ver geefse reis door slecht weer. De Pantera was ongeveer vijf mijl ten noorden van Tiet lichtschip Tessei bij de boei E.T/-4 en had twee ballen in de mast gehesen, wat betekent dat een eehip met roerschade ronddrijft. Passerende schepen waar schuwden radio-Scheveningen, waarop de sleepboot Holland van rederij Doeksen op Terschelling naar de Pantera voer. Daar bleek, dat de Nederlanders voor niets een deel van hun Kerst hadden opgeofferd en een zware tocht bij windkracht 9 hadden geriskeerd. Er was niets aan de hand met het schip, alleen iets met de bemanning. JERUZALEM (UPI) De vice-voorzit- ter van de Bondsdag, prof. Carlo Schmidt, heeft in de Hebreeuwse universiteit van Jeruzalem verklaard, dat het de grote za kenlieden zijn, die bejftten dat West-Duits- land diplomatieke betrekkingen aan knoopt met Israel. Zij vrezen namelijk dat zij hun afzetgebieden in de Arabische lan den zullen verliezen. De Arabieren zou den zich tot Oost-Duitsland wenden wan neer de Bondsrepubliek een vriendschap pelijke houding aannam jegens Israel, al dus Schmidt. De sleepboot „Elbe" vaart weer zelf. Op Eerste Kerstdag is het gelukt, terwijl de boot, gesleept door de Amerikaanse marinesleepboot „Moctobl" op weg was naar Honoloeloe, het stuk manillarekker uit de schroef te halen. De Elbe kon toen, na 10 dagen hulpeloos te zijn geweest, weer op eigen kracht varen. De boot is nu onderweg naar Honoloeloe, waar zij dinsdag kan aankomen. Gedurende de dagen, dat de Elbe, ge sleept door de Moctobi, op weg was naar Honoloeloe, is getracht de geblokkeerde schroef van de Elbe weer vrij te maken. Gedurende de nacht sleepte de Moctobi maar bij daglicht kwam de Amerikaanse sleepboot langszij en ging een duiker te water om te trachten dit obstakel uit de schroef te hakken. Het verbeterde weer Volgens de Daily Mail wenst het Britse ministerie van burgerluchtvaart dat de 30 onafhankelijke luchtvaartmaatschap- pije nvan Engeland worden samengesmol ten tot drie of vier. Minister Duncan San dys wenst deze fusie, opdat de onafhan kelijke maatschappijen kunnen concurre ren met de B.E.A. en B.O.A.C. Zijn doel is een groter deel van het luchtverkeer van de wereld in Britse handen te brengen De Daily Mail zegt dat in februari een nieuwe wet op de burgerluchtvaart zal worden ingediend welke de kleine maat schappijen volkomen onafhankelijk zal ma ken. Sedert 1946 kunnen zij slechts lijn diensten onderhouden in samenwerking met de B.E.A. of B.O.A.C. Volgens het zelfde Britse blad is een aantal van de kleine maatschappijen momenteel winst gevend en zullen ze waarschijnlijk weinig voor een fusie voelen. PEKING (Reuter-AFP) De Chinese minister van buitenlandse zaken, Tsjen Yi, heeft in een nota aan de Indonesische regering voorgesteld, dat beide regerin gen onmiddellijk besprekingen zullen hou den over de positie van de Chinese onder danen in Indonesië. De inhoud van deze nota is omgeroepen door het persbureau „Nieuw China". De Chinese minister stelt aan zijn Indonesische ambtgenoot Suban- drio voor, onmiddellijk een vertegenwoor diger voor deze onderhandelingen aan te wijzen en deelt mede, dat als Indonesië op het Chinese voorstel ingaat, de vertegen- Huish. personeel gevr. maakte dit mogelijk. Op Eerste Kerstdag I 8mba<- i.tWt» h«»t motnr van Hp F.lhp kon weer deur te Djakarta, Hoe Tsjen zal zijn. lukte het. De motor van de Elbe kon weer draaien. De Amerikaan gooide toen de tros los en ging zijn eigen weg. De Elbe zette koers naar Honoloeloe. Daar liggen de twee baby-flattops te wachten, die de sleepboot Clyde daar heeft achter gelaten om de Elbe en haar losgeslagen sleep te hulp te komen. In de komende dagen zal een beslissing moeten worden genomen of de Elbe deze twee vliegdek schepen allebei op sleeptouw naar Japan zal nemen of slechts met één van deze schepen op reis zal gaan. De Clyde en de Canadese sleepboot Sud- burry II zijn momenteel elk met een baby- flattop van de vroegere sleep van de Elbe op weg naar Japan. De sleepboot Barentszee van Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft op Tweede Kerstdag op 600 mijl ten oosten van Halifax het Zwitserse stoomschip ..Regina" vastgemaakt, dat daar met een beschadigd stuur hulpeloos ronddreef. De sleepboot zal het schip naar Halifax slepen De sleepboot Humber is zondag middag vastgemaakt op de reuzentanker W. Alton Jones, die in de Zuidatlantische oceaan, geladen met 64.000 ton ruwe olie hulpeloos ronddreef met ernstige machi- neschade. Woensdag had de sleepboot Zwarte Zee de W. Alton Jones reeds be reikt en koers gezet naar Newport News. De Hudson zal de Zwarte Zee nu assiste ren met het slepen van de 76.000 tons tan ker, die deze pech kreeg op zijn eerste reis van de Arabische Golf rond kaap de Goede Hoop naar de oostkust van de Ver enigde Staten. De zeesleepboot „Zeeland" van Bu reau Wijsmuller te IJmuiden is in de avond voor Kerstmis in de thuishaven te ruggekeerd. Daarmee werd een reis om de wereld afgesloten, die binnen tien maanden werd volbracht. Op deze reis heeft de „Zeeland", die onder bevel staat van kapitein Folkert de Jong uit IJmui den zoals wij donderdag al berichtten, acht objecten versleept en hulp verleend aan vijf schepen. Slepend werd een af stand van bijna 18.000 mijl afgelegd. (Van ome Amsterdamse redacteur) De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, heeft vanmorgen de raad voor de scheepvaart te Amsterdam voorge steld schipper en motordrijver van de mo torlogger Geertruida Jacoba SCH 37 vrij te spreken van schuld aan de ondergang van dit schip in de nacht van 9 op 10 augustus op de Noordzee. De Geertruida Jacoba was na de visvangst op weg naar huis. Kort na middernacht deed zich, naar men aannam, een ontploffing voor, waar door een gat in de scheepswand werd ge slagen. Het schip zonk enige uren nadien. De uit 14 koppen bestaande bemanning en twee kinderen, die als passagiers meevoe ren, konden tijdig in de reddingboot. Hun bezittingen gingen verloren. Slechts de scheepspapieren zijn gered. Motordrijver J. R. Z. uit Scheveningen, deed voor de raad van de scheepvaart het verhaal van die noodlottige nacht. Hij had s avonds om half elf de wacht in de motor kamer overgenomen. Terwijl hij de machi ne poetste en smeerde, zag hij plotseling een blauwe walm uit de kieren van een carterdeksel komen. Hij stopte de machi ne, nam de carterdeksels af, maar kon niets bijzonders vinden. Samen met de inmiddels geroepen schipper controleerde hij de machine. Alles leek in orde. Na enige tijd werd de motor weer ge start, zij het in de vrijstand en onbelast en in het laagste toerental. Maar plotse ling sloeg de machine op hol. Z. trachtte de schuif van de regulateur dicht te druk ken, maar deze bleef halverwege steken. Beide mannen renden naar boven om de olietoevoer uit de tank dicht te draaien. De machine bleef op de zich nog in de lei ding bevindende brandstof even door draaien. Voor Z. echter naar de motor kamer kon .erugkeren, klonk er een enor me knal en vrijwel onmiddellijk stroom de het water naar binnen. De 48-jarige schipper L. R„ eveneens uit Scheveningen, onderschreef de verkla ringen van de motordrijver. Na de knal was ook het licht uitgevallen. Hij wekte de bemanning, voorzover dat nodig was, en hij achtte het toestromende water zo rampzalig, dat hij een S.O.S. naar Scheveningen radio uitzond. Vervolgens liet hij lichtkogels afschie ten en stromatrassen op het dek verbran den om de aandacht van een passerende kustvaarder te trekken. Vergeefs overi gens. Om half drie stapte hij als laatste in de reddingssloep, om zes uur zag hij de Geertruida Jacoba zinken en om negen uur werden de schipbreukelingen door een Duits schip opgepikt In de reconstructie van het gebeuren kwam de hoofdinspecteur tot de conclusie dat door het op hol slaan van de machine wellicht het vliegwiel was losgeschoten en door de scheepswand was geslingerd. De Geertruida Jacoba, eigendom van de ge zusters Van der Zwam, was 43 jaar oud en oorspronkelijk gebouwd als stoomschip. De later ingebouwde motor was gerevi deerd. De heer Metz betreurde het dat de schip per de op hol geslagen motor niet had be last. Hij wilde hem dit echter in de gege ven omstandigheden niet kwalijk nemen. De raad voor de scheepvaart zal schrif telijk uitspraak doen. Abida 27 te Holtenau n. Rotterdam. Acmaea 26 v. Miri n. Sydney. Aegis 27 dw. Trinidad n. Tampa. Aldabi 26 v. Rotterdam, 27 te Hamburg. Algenib 27 dw. Zeebrugge n. Jacksonville. Alioth 28 75 m. z.z.w. Ouessant n. Madeira. Alkes 28 te Bahia. Alkmaar 28 v. Mena n. Gibraltar. Alpherat 27 te Santos. Amalie B 28 te Aden. Amerskerk 28 v. Genua n. Port Said. Ammon 24 v. Charleston n. Baltimore. Amstellaan 27 te Cristobal. Amstelsluis 26 73 m. n.o. Kp. Catoche n. S. Pedro. Angolakust 27 te Bremen verw. v. Amsterdam. Anne Christina 27 te Itajai verw. v. Pte. Alegre Area 27 120 m. w.z.w. Gibraltar n. Beyrouth. Arendskerk 28 te Port Elisabeth verwacht. Ares 27 te Antwerpen. Argos 27 dw. Bougie n. Rotterdam. Asmidiske 25 te Rotterdam. Attis 23 150 m. o. Kingston n. Mobile. Axeldijk 26 te Angro dos Reis. Balong 27 v. Bugo n. Balboa. Banggai 27 440 m. z.z.o. Kp. Race n. Port Said. Batjan 27 100 m. z.w. Kreta n. Hallfax. Bengalen 27 v. Savannah n. New York. Beninkust 27 180 m. n.n.o. L. Palm. n. Amsterdam Bennekom 27 te Palua. Blitar 28 te Genua. Boissevain 29 te Kaapstad verw. v. Pt. Elisabeth Borneo 27 te Antwerpen. Boskoop 26 v. Amsterdam n. Bremen/Hamburg Breda pass. 27 Lizardhead n. Brake. Calamares 27 te Bremerhaven. Caltex Arnhem 27 Oran gepass. n. Port Said. Caltex Delft 28 te Townsville. Caltex Delfzijl 27 te Brunsbüttel verwacht. Caltex Gorinchem 27 te Fredericia. Caltex Leiden 27 dw. Kuria Muria n. Rastanura Caltex Nederland 27 v. Durban n. Rastanura. Caltex Pernis 28 te Rotterdam. Caltex Rotterdam 27 dw. Mozambique n. Perz. G Calt. The Hague pass. 27 Philippeville n. Bahrein Camerounkust 27 v. Abidjan n. Takoradi. Carrillo 28 te Tela. CErtago 28 te Los Angeles. Casamance 28 te Dakar. Castor 28 v. Piraeus n. Alexandria. Ceres 27 te Cristobal. Charis pass. 28 Flnisterre n. Amsterdam. Cinulia 23 450 m. z.z.w. Ascension n. Durban. Cistula 28 te Cebu. Cities Service Valley Forge 28 te Rio de Janeiro Crania 27 v. Calcutta n. Curacao. Daphnis 24 v. Curacao n. Aruba. Diemerdljk 26 v. Oakland n. Cristobal. Doris 26 v. New Orleans n. Maracaibo. Duivendrecht 28 te Rio de Janeiro. Ena 28 v. Rotterdam n. Den Helder. Esso Nederland pass. 27 Algiers n. Fawley. Esso Rotterdam 28 v. Rastanura n. Rotterdam. Friesland 24 v. Rotterdam n. Setubal. Gaasterland pass 26 St. Paulsracks n Amsterdam Garoet 26 v. Amsterdam n. Oost-Aziè. Giessenkerk 27 v. Yokohama n. Nagoya. Hathor pass. 27 Ouessant n. Amsterdam. Hector 27 v. Algiers n. Bremen. Heemskerk 28 te Port Said. Hersilia pass. 27 Flores n. San Juan. Hestia 27 te Port of Spain. Hilversum 26 v. Savannah n. Le Havre. Iberia 27 te Rotterdam. Joseph Frering 27 300 m. n.o. Madeira n. IJmuid Kaap Hoorn pass. 27 Flores n. Wellington. Kamperdijk 29 te Philadelphia verwacht. Katelysia 28 te Hongkong. Kellia 28 te Aruba. Kenia 28 te Malta. Kerkedijk 28 te Norfolk. Khasiella 27 v. Rotterdam. 28 te Shellhaven. Kloosterdijk 28 te Tampico. Kopionella 27 v. Limhamn n. Helsingborg. Korendijk 27 525 m. z.w. Ierland n. New York. Korenia 27 v. Thameshaven n. Stanlow. Kosicia 27 te Punta Cardon. Kryptos 27 285 m. z.w. Bombay n. Singapore. Kylix 26 te Rotterdam. Larenberg 27 v. Amsterdam n. Bremen. Laurenskerk pass. 27 Ouessant n. Le Havre. Leeuwarden 27 v. Panamakanaal n. Charleston. Lemsterkerk 27 100 m. n.o. Port Sudan n. Dubai Leopoldskerk 24 te rotterdam. Lieve Vrouwekerk pass. 28 Gibraltar n. Le Havre Lindekerk 27 dw. Muscat n. Port Sudan. Loenerkrek 28 te Damman. Lombok 28 te Kaapstad. Loosdrecht 27 v. Rotterdam n Antwerpen. Lutterkerk 27 v. Aden n. Trincomalee. Maasdam 28 te Willemstad. Maetsuycker 27 v. Fremantle n. Singapore. Maron 26 v. New York n. La Guaira. Medon 25 te Amsterdam. Meerkerk 27 570 m. o Aden n. Aden. Mentor 28 te Paramaribo. Merak N 27 600 m. n.o. Fernando n. Monrovia. Meres N 26 180 m. o.n.o. Fernando n Paranagua Merseylloyd 27 v. Port Said n. Napels. Merwede pass. 27 Kp. Palmas n. Takoradi. Minos 24 te Amsterdam. Mississippilloyd 26 v. Houston n. Tampico. Mitra 27 540 m. n.o. Martinique n. Rotterdam Moh. Reza Shah pass. 27 Finist n. Isle of Grain Molenkerk 27 110 m. z.o. Kreta n. Port-Said. Muiderkerk 26 v. Rotterdam, 27 te Hamburg. Naess Comm. pass. 27 The Brothers n. Fawley Naess Lion 27 dw. Mena n. Suez. Neder-Eems 24 te Amsterdam. Noordam 28 te Rotterdam. Noordwijk 27 Flnisterre gepass. n. Emden. Notos 27 v. Amsterdam n. Italië. Nijkerk 28 v. Port Said n. Alexandrië. Ommenkerk 27 te Georgetown. Oranjefontein 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion 26 v. Rotterdam n. Bremen. Overijsel 27 te Rotterdam. Parkhaven 27 te Rio de Janeiro. Peperkust 25 te Amsterdam. F. G Thulin 26 210 m. w. Mollendo Peru n. Balboa Philine 28 te Mena. Phillppia 27 dw. Suez n. Mena. Pieter S 26 te Rotterdam. Prins Casimir pass. 27 Finisterre n. Rotterdam Prins Frederik Hendrik 27 te Genua. Prins Frederik Willem 25 te Rotterdam. Prins Willem II 27 1435 m. o. Halifax n. Halifax Frins Willem III 27 v. Amsterdam n. Pacific. Prins Willem V 27 v. Le Havre n. Antwerpen. Pr. Willem George Fred. 27 dw. Wight n. Leixous Purmerend 27 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Pygmalion 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Rempang 25 te Amsterdam. Reza Shah The Great 28 te Lavera. Riouw 27 te Tandjong Priok. Rondo 23 te Durban. Rotti 28 te Cochin. Rijndam 27 v. New York n. Soton. Rijnkerk 27 dw. Kreta n. Genua. Ruys 27 te Mauritius. Salatiga 27 v. Port Said n. Halifax. Saloum 27 v. Rouaan n. Caen. Samarinda 27 te Dar Es Salaam. Saroena 28 te Pulu Bukom. Scheldelloyd 28 te Ilo Ilo. Sibigo 27 v. Singapore n. Brisbane. Silindoeng 29 te Brisbane verwacht. Sommelsdijk 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Stad Amsterdam 27 170 m. w Vincent n. L. Palm Stad Gouda 27 v. Ceuta n. Rotterdam. Stad Leiden 27 te Batonrouge. Stad Maassluis 27 115 m. n.w. Dakar n. IJmuiden Stad Rotterdam 27 dw. Wight n. Rotterdam. Stad Schiedam 27 te Narvik. Stentor 27 te Curacao. Steven 28 v. Bremen n. Amsterdam. Straat Bali 28 te Penang. Straat Clarence 27 v. Aleppy n. Colombo. Straat Maegelhaen 27 v. Penang n Mauritius. Straat Malakka 28 te Balikpapan. Straat Mozambique 27 te Santos. Sumatra 27 ten anker Kohsichsng. Sunetta 27 v. Singapore n. Pladju. Tabinta 27 dw. Majorca n. Marseille. Talisse 28 te Balikpapan. Tarakan 27 v. Tandjong Priok n. Tegal. Tayari 27 25 m. n.w. Maffia n. Maffia. Tegelberg 28 te Yokohama. Telamon 27 te La Guaira. Teucer 28 te Cristobal. Texelstroom 26 v. Amsterdam n. Gothenburg Thelidomus 28 te Curacao. Themis 27 v. Paramaribo n. Amsterdam. Tiba 27 v. Santos n. Buenos Aires. Tjibantjet 27 te Nagoya. Tjitarum 27 dw. Brest n. Port Said. Tomocyclus 27 v. Curacao n. Newark. Towa 27 v. Bahia n. St. Vincent. Triton 25 v. Amsterdam n. West-Indië. Tweelingen 25 te Rotterdam. Van Waerwijck 28 te Singapore. Vlist 27 v. New York n. Norfolk. Waal pass. 27 Kp. St. Vincent n. Savona. Waingapoe 27 70 m. o. Mogadiscio n. Mukalla Waiwerang 26 53 m. van Bangkok n. Hongkong Waterland 28 te Las Palmas Willemstad 25 te Amsterdam. Woensdrecht 27 dw. Mozambique n. Pointe Noin Wonorato 27 v. Manilla n. Los Angeles. Wonosobo 28 v. Rotterdam n. Hollandia. Zaankerk 27 te Hamburg v. Antwerpen. Zaanland 25 te Amsterdam. Zonnewijk pass. 27 Flores n. Golf van Mexico. Zwijndrecht 28 te Rotterdam. KLEINE VAAIti Appingedam 20 v. Lissabon te Oporto. Areas 27 60 m. n.n.o. Algiers n. Malaga. Atlas 23 te Amsterdam n. Kopenhagen. Eab T 23 dw. Terschelling n. Zaandam. Elsa 23 v. Karskaer n. Hamina. Draco 24 te Rotterdam n. Hamburg. Ilias 23 v. Lissabon n. Bari. Inspect. Mellema 24 20 m. o. N.hinder n. R'dan, Kaap Falga 23 te Karskaer v. IJmuiden. Kaap St. Vincent 23 v. Wondelgem n. Ostrand. Looiersgracht 27 40 m. z.z.w. Uto n. Abö Lijnbaansgracht 24 Kiel gepass. n. Abö. Man to 27 10 m. o. Fehmarnbelt n. Kopenhager. Nero 23 te Bilbao n. Vigo. Ponza 23 te Norrköping v. IJmuiden. Quo Vadls 22 te Belfast v. Westpoint. Schippersgracht 24 dw. ET-5 v. Abö n. A'dam Thaletas 27 te lie de Bas n. Piraeus. Twee Gebroeders 27 15 m. n.o. Texel n. A'dam SLEEPVAAR. Barentsz Zee 21 v. Bluff te Bermuda. Maas 23 v. Rotterdam n. zee. Poolzee 24 v. Dover te Maassluis verwacht. Schelde 20 v. Bahrein te Kuwait. Zeeland pass. 23 Vllssingen n. Antwerpen. FL. HULP gevr. van 8.30 tot 12.30 u., leeft, boven 25 jaar. Hotel-Pension Ackummer- duin. Rijperweg. Bl'daal. Tel 53253. MEISJE v. d. en n. Zelfst. kunn. werken m. huisel. ver keer. Jac. v. Ruysdaellaan 38, Tel. 34124. Gevr. HULP in de HUISH. Ter Hofstedeweg 4, O'veen, Tel. 53654 Voor zo sp. mogel. gevraagd DAGMEISJ-E. Hoog loon. Z'- voorterweg 5 A, nabij krui sing Bentveld. Tel. 41718. Nette besch. VRL. HULP ge vr., intern. Goed loon. Hen drik de Keyserlaan 2. H'stede WERKSTER, maand., woens- d., en vrijd. van 8.30-14-30 u. Tel. 41656, Duindoornlaan 14, Bentveld. Bedrijfspersoneel gevr Voor direct FL. WERKSTER v. d. ocht. uren, 25 p. w. Aanm. v. Amerongen. Fran- kestraat 5. Handig accuraat MEISJE v. 15-18 jr. gevr. ter assistentie bij het verv. van garneerart. Zeer apart werk (geen fabr.) G. H. van Lom, Narcissenlaan 2. H'stede. Inl- voor 8 uur av. F. Dijkstra N-V. Gevr. LEER LING- en A ANK. LAMPE- KAPPENNAAISTERS. Aan melden overdag Spaarne 65 van 8.30-4.30 uur en event, s avonds bij Mej. Holster, Z. B. Spaarne 6 zw., alhier. Bedrijfspers. aangeb GEPENS. 65-j. zeer actief zkt per 15 jan. een hem nog pas- j sende werkkring. Br. G 151. Kamers gevraagd Heer. b.b.h.h. zoekt gezellig KOSTHUIS (bij part.) Br. G 146. Kamers aangeboden 2 gemeub. ZIT-SLAAPKAM- Geen echtp. Westerhoutstr. f Haarlem. 2 gr. gem. KAMERS m. pens Ook afzond. Julianalaan 106. Overveen. KI gem. SLAAPK. aangeb. v. 1 pers. Duvenvoordestr. 11-1 Diversen Drogisterij, omg. Haarlem vr. WINKELHULP. zelfst kunn. werken, plm. 20 jr. Br. mei opg. verl. sal. en ref. G 141. Flinke eerlijke KNECHT ge vr. v. d. rijwielstalling, Jans- weg 16. Machinehandel vraagt prima MONTEUR voor revisie me- taalbew. machines. Fa. J. Dekker Zn., van 1880. Leid- sevaart 344, Haarlem. FL. JONGEN gevr., 15 jr. Lim.fabriek „De Ster",' Zui derstraat 18, Haarlem. JONGEMAN tot max 30 jr. v. magaz.- en kantoorwerk. Goede alg. ontw. vereist. In teresse v. d. techn. handel. Baggerman. Techn. Rubber. J- Leysterstraat 21, Haarlem, Tel. 61127. Te huur gevr. SCHUUR voor dierenliefhebber. Br. G 150. AUTOSTALLING te huur ge vr. Haarl. Z.W. Westerhout straat 22. Te koop gevraagd OPEL KAPITaN vanaf 1957, uitsluitend van part. Br. met prijs G 172. PERSIANER- of BISAMRUG- MANTEL. mt 46-48, in prima staat. Br. m. pr. G 171. f VLOERKLEED. 2x3 .effen dessin, uitsluitend in prima conditie. Br. m. pr. en kl. G 170- Gerev. MOTOR, Renault 4, event, compleet autootje. Tel. 40227. Oosthoeks ENCYCLOPEDIE. Br. m. prijsopg. G 165. Huish. pers. aangeb. B.z.a. nette WERKSTER. Br G 149. DAME, 65 jr., momenteel ver pleegster, b.z.a. bij oudere heer v. d. huish. Geneg. bij hulpbeh. iemand taak van verpleging op zich te nemen- Br. G 123. I NX HUIDVERZORGINGS ARTIKELEN Inka Kruidencosmetica Yardley - Hamol Ponds etc. Zi|btr. 75 Gedipl. droqistrrij Tel. 10542 Drogist Gevr. HERENFIETS staat. Br. G 161. in pr. Te koop aangeboden Z-g.a.n. Paillard Bolen 8 mm."| M 8 R PROJECTOR m. idem I 8 mm. opneemcamera. Samen 595,—. Cremerjtraat no. 94, Haarlem-Oost. Pr. nieuw TAFELBILJART, i compl. 160 x 90, weg. omst- van 290 voor 150. Br. G 168. OLI4SHAARD (B. en D. Am bassadeur) i. pr. st„ in bedrijf te bez., van 385 voor 200; bruidsjapon, (lang, mt 38, m. kapje en sluier, Lampe, 1 x gebr., van 120 voor 50) ;j vaste wastafel, modern, met marmerplaat, spiegel etc. 25 Kat, Acacialaan 26, Bl'daal, Tel. 61931. HUDSON 1951, gerev. motor, nieuwe banden, in uitsteken de staat. Tel. 13301. Wegens vertrek BANKSTEL, serremeubels en tafel, 20 m2 vast tapijt, kinderwagen, box kleed. elektr. fom., 3-pits gas- comfoor, Tilly, gaskachel, di vers huisraad enz. Bill, prijs. I Tel. 40769. 2-pers. SLAAPK. AMEUBL. m. sprei en overgordijnen, hanglanmp, 17 traproeden, 2- pers. slaapbank. Joh. Wage- naarl. 37, H'stede. Te koop aangeboden VUURWERK. Alle soorten. Feestart. Magazijn Jan Mon nikendam. Sinds 1901. Raam gracht 7. ZOEKT U NETTE MEUBE LEN van goede kwaliteit en voor lage prijs, dan moet u bij Steenbergen zijn Nassau laan 29 Wegens emigratie: nieuwe mod. elektr. autom. ZIG-ZAG NAAIMACHINES m. kleine schoonheidsfoutjes, van 550 voor 335. Langdurige ga rantie. Brieven onder letter A. no. 1418. NW. BABYBOX m. vlonder 15.50, boxkleed 7.95, kin derstoel, ledikantje 55 x 1101 ongelakt 19.75. Frans Hals straat 4, Tel. 61483, linkerbei NIEUW AANMAAKHOUT 16 ct per kilo. In papieren zakken. Per half mud 1.75. K. v. Dijk, v. Marumstraat 34. Telef. 16564. TRUCKS voor groenten-, melk- en olieleveranciers. met en zonder opbouw. Vraagt offerte. Fa. E. de Graaff, Koninginneweg 48. Telef. 13609. Te koop gevraagd INKOOP. Verkoop, ruilen huurkoop, radio's, bandre corders, pick-ups, grammo foonplaten, T.V. enz. Onder garantie. J. v. d. Mije, Am sterdamstraat 2022, Telefoon 17601. GEERTS KOOPT Inboe dels, antiek, porselein, kris tal, goud, zilver, juwelen enz Taxatie Expertise. Ged Oude Gracht 34, Telef. 15602-14672 VELLEMAN KOOPT!!! In boedels, antiek, ouderwetse meubelen, kristal, porselein. I Perz. tapijten, zilver, curiosa, etc., etc. voor hoge prijzen Sinds 30 jaar DE man van Haarlem Telef 14637. Taxatie Zijlstraat 62. Plaats hier uw Zaken-annonce WIJ KOPEN BOEKEN tegen aantrekkelijke prijzen. Ro mans, Kunst, Encyclopedieën. Boekh. en Antiquariaat Eureka, Kruisweg hoek Stationsplein, Tel. 21677. KAPSTER PERMANENT, AAN HUIS. Telef. 20545. SCHILDER vraagt schilder en witwerk van particulie ren. Brieven No. 1599. SCHILDERSBEDRIJF vraagt verf-, wit- of behangwerl Degelijk werk. prijs billijk.! Telef. 34677. Brieven No. 1597 VARKENS KARBONADEN 500 gram 1.59 DOORREGEN VARKENSLAPPEN 500 gram 1.39 Jong echtp. zoekt gem. of ongem. ZIT-SLKAMER(S). Wie helpt hen daarmee. Br. G 147. GEHAKT h. o. h. 500 gram 1.25 HAMLAPPEN mager, 500 gr. 2.18 2 KAMERS en 1 keuken met balkon aangeb. in ruil voor de verzorging van jongen van 10 jaar Br. G 145. Per 1 jan. aangeb. prachtige gestoff. KAMERS, waaronder een grote suite met volledig pension. Br. G 140. KALFSVLEES- CROQUETTEN panklaar, 4 stuks 0.75 BIEFSTUK supermals 100 gram 0.65 WITTE SUIKER pei kilo 95 MARGARINE 2 pakjes 55 RUNDVET per beker 49 SLAOLIE gr. fles 89 BLOEM per kilo 39. KRENTEN 250 gr. 49. ROZIJNEN 250 gr. 39. SUKADE 100 gram 45 ZELFR. B. KMEEL 2 pak 500 gram 69. CAKEMEEL p. pak 39 VANILLE SUIKER 6 pakjes 19 POEDERSUIKER 200 gram 29 Pindakaas p. pot 59. Reclame Koffie per pak 99. Java Thee 100 gram 49. Bowlwijn p. fles 98. Advocaat per fles van 275 nu 249 10 zoete Sinaasappels 0.75. 1 kilo Bananen 0.79. 5 pond mooie Goudrenetten 1.10. 1/1 blik Tuinbonen 0.85. 1 zak Soep groenten 0.25. 1/1 bl. Ananas 0.89 Ook mannen-gewicht komt weer in evenwicht. Alle vadsigheid raakt U kwijt. Met Wex. En Uw pak zit weer als „gegoten", prettig slui tend maar zonder dat knel lend benauwend gevoel. Al is 't soms maar een kwestie van luttele kilo's overtollig vet, die U in de weg zitten. Als Wex de vrouw char me brengt met 'n gevulde lijn waar schonkerigheid ontsiert. dan spiegelt daaraan de man zich graag en houdt ook zijn gewicht in evenwicht. Met nor male proporties, een beter humeur en altijd een ge voel van groter welbe hagen. Bovendien nog 't genot van die verfrissende gezondheidsdrank - iedere morgen. Wex - Ja. dadelijk na het opstaan. Een goed begin van een goede dag. Dat ruisend, bruisend glas Wex - dadelijk na het opstaan - een blij begin als van 'n prille lentedag. grot» flacon voldoende voor 2 weken 1.68 dubbele flacon 2.68 SNELSTOMERIJ RAPID, Spaarnwouderstraat 114 en Jaco- bijnestraat 20. Extra aanbieding nü Colbertcostuums 2.50 Mantelcostuums 2.50. Mantels 2.50. houdt Uw gttviebt in evinwiebt.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6