Steno Typen Talen WICO zwanedons damespyjama's S9° enkalon onderjurken 690 draion tricotages Vlees hooit erbij DANSSCHOOL T. GRIEK Rotterdamse tafelvoetballers wonnen lustrumtoernooi Prachtige damsimultaan van Baba-Sy Schaaklust stevent opnieuw regelrecht op de titel af een deegmaker Vlaggenkwestie bij ski-springen Boekhouden Middenstands opleiding Duursma spuit alles! Het beste winter-medicijn past niet in dit kastje, mevrouw! ST00FLAPPEN HACHÉ „CARELS - DE TIP TOP-BAKKER" MAANDAG 4 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Gelijkspel tussen dames- ploegen Haarlem en HPC Rijkskweekschool won het schoolbasketbal- toernooi Spannende strijd verwacht in damkampioenschap van Kennemerland ZHG en Kameleon kwamen niet tot een beslissing Dukel speelde twee keer remise Resultaten met duiven bij „Ons Genoegen" Brandwonden opgelopen door vloeibaar staal Competitie Noordhollandse Schaakbond Max Bolkart eerste bij wedstrijden in Insbruck Ludwig Leitner won slalom in Adelboden Instituut ïïiïïï Speciale verkoop Hoe 't ook zij: Deze week CARELS' BAKKERIJEN N.V. In hotel Keur te Zandvoort hebben za terdag vijfentachtig tafelvoetballers, af komstig uit alle deien van het land, aan zeventien borden de strijd met elkaar aan gebonden tijdens het lustrum-toernooi, dat ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Nederlandse tafelvoetbalbond door de afdelingen Zandvoort, Amsterdam en Velsen was georganiseerd. Van drie af tot 's avonds tien uur heeft de strijd geduurd, die eindigde met een verdiende zege voor de afdeling Rotterdam Volgens ingewijden is de tafelvoetbal sport moeilijker dan biljarten en wanneer men de verrichtingen van de spelers gade slaat, is voor deze uitspraak veel te zeggen Het tafelvoetbal, de laatste jaren steeds meer in opkomst, eisi niet alleen een vol ledige concentratie, maar vergt het uiter ste van de spelers, wier aandacht geen moment mag verslappen om te voorkomen, dat de met de vinger gespeelde voetbal lertjes een doelpunt maken. Het spel is levendig en brengt grote spanning. Voor het begin van het toernooi bood de heer J. B. Jeanson, voorzitter van de af deling Rotterdam, namens alle leden het bondsbestuur een bondsvlag aan, waarvoor bondsvoorzitter D. Ling zijn hartelijke dank betuigde. Een lid uit Musselkanaal kon de bonds voorzitter drie nieuwe afdelingen uit Mus selkanaal en omgeving melden. Na een uitermate spannend voor-toer nooi, werden de resultaten in de finale' SFC (Rotterdam)SVV '56 (Rotterdam) 10, Germania (Den Haag)—Neptunus (Rotterdam) 1—0, SVV '56Germania 1—0, SFC—Neptunus 51 fhoogste score), SFC— Germania 1—1, SVV -Neptunus 2—1. Door deze uitslag werd de eindstand van het toernooi: 1 SFC (Rotterdam) 5 pnt., wisselbeker en vaantje; 2. SVV '56 (Rot terdam) 4 punten, lauwertak; 3. Germania (Den Fïaag) 3 punten, zilveren medaille 4. Neptunus (Rotterdam) 0 punten, bronzen medaille. De afdelingsprijs, bestaande uit een grote wisselbeker beschikbaar gesteld door het In de dames-wedstrijd voor de bekercom petitie HaarlemHPC verschenen de Heem- steedse dames met twee invalsters; Marina v d. Hoeve had haar plaats in de aanvalslinie geruild met die in het doel. Voorts zat Hennie Band op de kant, zodat de Heemsteedse da mes het niet onverdienstelijk hebben ge daan door de punten met Haarlem te delen. In de eerste helft werd de eindstand reeds vastgesteld. Nel Goedhart had na enige ver geefse pogingen voor Haarlem raak gescho ten, toen de Heemsteedse aanvalsters de Haarlem-verdediging uit elkaar speelden en Wil Korsman de gelijkmaker scoorde. Bij de stand 1-1 bleef het. Voor beide ploegen was het de laatste wedstrijd in de voorronde. Daar de nummers 1, 2 en 3 over gaan naar de eerste ronde van de beker-afvalcompe- titie, blijft Haarlem „doorbreken" en is HPC uitgespeeld. De stand van afdeling B is: VZVL 3 3 0 0 6 7—1 Haarlem 4 2 1 1 5 8—5 DVZ 4 2 0 2 4 6—9 Raket 3 1 0 2 2 7—7 HPC 4 0 13 1 3—9 In de heren bekerwedstrijd HaarlemHPC hebben er voor de Haarlemmers ook moge lijkheden ingezeten om winst te boeken, maar er werd slordig gespeeld waardoor er nogal eens naast of over geschoten werd. Uit Uit goede combinaties verkreeg HPC in de eerste helft een 3-0 voorsprong door Prins (2) en Termeer. Kort voor het ingaan van de rust werd Her Hölsken voor een overtreding het water uitgezonden. In de tweede helft buitte Piet Smit de Heemsteedse meerderheid uit. Hölsken kwam weer in de strijd en kreeg al gauw een strafworp te nemen (1-4). Toen kwam de Haarlem-verdediging onder druk. De Graaf sloeg de bal tot hoekworp, die door Termeer werd genomen en door Prins in een HPC-doelpunt werd omgezet. Direct hierna gingen Termeer, Lippe en Smit in goede formatie op het Haarlem doel af en Smit deponeerde de bal in het doel. Ten slotte bracht Paanakker de eindstand op 2—6. Ook hier geldt hetzelfde als bij de dames: de nummers 1, 2 en 3 gaan over naar de eerste afvalronden. HPC blijft „doorbekeren" en Haarlem is uitgeschakeld, daar de stand van de afde ling H luidt: HPC 4 4 0 0 8 17— 8 ZIAN 2 3 2 0 1 4 11— 7 Sleuïelst. 4 2 0 2 4 12— 9 SNA 3 1 0 2 2 7—10 Haarlem 4 0 0 4 0 518 Voor de jeugdcompetitie afdeling A van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft NVA zondag in Amsterdam de strijd aange bonden tegen het veel sterkere IJ Met een 7-0 nederlaag keerden de Haarlemmers huis waarts. District Noordholland Voor de eerste klasse dames district Noord holland kreeg DWT de dames van Waterlelie op bezoek. Niettegenstaande DWT enig overwicht had, heeft het geruime tijd ge duurd eer Paula van Bruggen kon scoren. Op een keurige wijze diende Ans Sint de Haarlemmers van repliek door de bal in de uiterste rechterhoek van het DWT doel te plaatsen. Op een fraaie wijze drong Do Tur kenburg vanuit de DWT achterhoede naar voren om de ruststand op 2-1 te brengen. In de tweede helft bracht Paula van Bruggen de DWT overwinning op 4-1. De helft van de seriewedstrijden in deze afdeling is nu haast gespeeld; de stand luidt: DWT 4 3 1 0 7 14— 7 Nereus 3 2 0 1 4 15— 8 Haarlem 4 12 14 13—18 VZV 3 0 2 1 2 9—11 Waterl. 4 0 13 1 7—14 bondsbestuur, werd met zesenveertig pun ten gewonnen door SFC (Rotterdam); de troostprijs ging naar de heer H. Halder- man van Geel-blauw (Zandvoort). De bondsvoorzitter, de heer D. Ling reikte de prijzen uit en verklaarde veel waardering te hebben voor de organisatie van dit toernooi. Hij zei te hopen zo spoe dig mogelijk een nationaal toernooi te kun nen houden. De voorzitter van ne afdeling Zandvoort, de heer E. Kerkman, bracht dank aan allen die hadden medegewerkt aan het slagen van dit toemooi, inzonderheid aan de he ren Pool en Beenakker, die als wedstrijd leiders, en de heren Baas en Wempe, die als scheidsrechters hadden gefungeerd. Het schoolbasketbaltoernooi is voor de commissie die dit organiseerde, een groot succes geworden. In de categorie oudste jongens heeft de Rijkskweekschool, die de finale met 69-44 van het Lourens Cos- ter Lyceum won, op ondubbelzinnige wij ze bljjk gegeven van haar waardering voor het werk van de schoolbasketbalorgani- satoren. Naast een nieuwe beker welke de directeur, de heer J. van der Meulen, aan bood, gaven de spelers fraaie vaantjes aan commissieleden en scheidsrechter. Op de ze vaantjes hadden zij een spreuk laten zetten, namelijk „Altijd bereid, dikwijls miskend". Dit was een plezierig slot van een toer nooi, dat door meer dan twaalfhonderd be zoekers werd bijgewoond. Bij de oudste jongens was de ontmoe ting tussen de finalisten Rijkskweekschool en Lourens Coster Lyceum van bijzonder goede kwaliteit. Met de rust had het Lou rens Coster Lyceum een 23-24 voorsprong. Na de pauze waren spel en tempo bij de Rijkskweekschool echter beter en de doel punten konden niet uitblijven. Met 69-44 kwam het einde waardoor de Rijkskweek school voor de derde achtereenvolgende maal de beker won. Deze prijs kwam de finitief in haar bezit. Prompt kwam toen de verrassing: een nieuwe beker voor de basketbalcommissie. Bij de drie andere winnaarsfinales was steeds een team van het Marnix Lyceum betrokken. Bij de jongste jongens won het Marnix Lyceum met 25-17 van het Mendel College. Bij de oudste meisjes was de finale ook voor het Marnix Ly ceum door met 26-13 van het Lourens Cos- ter Lyceum te winnen. In de jongste meis jes finale kwam opnieuw een Marnix Ly ceumteam uit, nu tegen de Klaas de Vries MULO. Enkele seconden voor tijd kreeg het Marnix Lyceum met een 14-13 achterstand een strafworp te nemen. Deze werd echter gemist en hier ging dus de ereprijs naar de Klaas de Vries MULO 14-13. De resultaten van de verliezersfinales waren: jongste meisjes: Marnix Lyceum 2Lorentz Lyceum 8-6. Oudste meisjes: Jac. P. Thijsse Lyceum Hildebrand 14-7,. jongste jongens: Prin ses Ireneschool—Triniteits Lyceum 17-10; oudste jongens: Prinses Ireneschool Lorentz Lyceum 25-14. Vermeld dient ook nog te worden, dat de meisjes van de Prinses Ireneschool hun dankbaarheid aan de basketbalcommissie loonden, door sigaren, sogaretten en bon bons aan te bieden. En dit, terwijl men niet eens tot de finale was doorgedrongen. Het toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Kennemerland 1960, dat 8 januari aanvangt in het „Hof van Holland" telt 45 deelnemers, verdeeld over drie klas sen. Gezien de speelkracht van de deelne mers wordt in alle klassen een felle strijd om de titel verwacht. De hoofdklasse telt 22 gegadigden onder wie J. Bus (H.D.C.), F. Slot 't Oosten) en Th. Tielrooy (D.C.IJ.). Op grond van hun prestaties in de strijd om het persoonlijk kampioenschap van Noordholland zijn J. Bus en Th. Tielrooy vrijgesteld van het spelen van de voorwedstrijden. De overige 20 spelers werden verdeeld over twee groepen. De drie hoogstaankomenden van elke groep komen in de finale. De groepen zijn als volgt gevormd: Groep A: N. Blom en A. Douma (H.D.C.), J. v. Stra ten en W. v. Wort (D.C.IJ.), H. Belien, J. Drayer en F. Langeveld (St. Bavo), A. de Jong ('t Oosten), J. v. Horick (Hillegom) en tenslotte H. v. Gerrevink, jeugdkampioen van Apeldoorn, thans lid van D.C.IJ. Groep B: M. Krijgsman en P. v. d. Berg (D.C.IJ.), J. Poppen en F. Slot ('t Oosten), J. H. Meure en C. Schelfaut (HDC), C. Belien en J. Warmerdam (St. Bavo), J. v. d. Kroft (Hillegom) en J. ter Haak (K.N.C.). De eerste klasse is als volgt samengesteld: L. Binkhorst, W. Gomes, C. Kaan en H. Leeuw (D.C.IJ.), J. Boerkoel en A. v. d. Geest (H.D.C.), Th. Bot en W. Persoon (Hillegom), Th. v. Wort (V.K.D.), H. Mast ft Oosten). J. Oorthuis (St. Bavo) en H. Ie Noble (K.N.C.). Deze 12 spelers ontmoeten elkaar eenmaal. De drie hoogst aankomenden promoveren naar de hoofdklasse. Voor de titel tweede klasse schreven 11 spelers in. Zij zullen elkaar eveneens in een rondtoernooi bestrijden. Ook hier zullen de nummers 1, 2 en 3 promoveren. De deelne mers zijn: C. J. v. d. Does en A. Zandbergen ('t Oosten), J. de Boer en J. Thyms (D.C.IJ.), C. Leenaarts en J. v. d. Wereld (H.D.C.), D Douwstra en G. ter Wolbeek (Zandvoort) J. v. Kempen (VKD), S. Lemmers (Hillegom) en L. v. d. Meer (St. Bavo). Op imponerende wijze heeft de Franse damkampioen Baba-Sy zaterdagavond in Kennemerhof te IJmuiden zijn kracht ge toond. Hij snelde langs twee-en-dertig bor den, daarbij aan één stuk door sigaretten rokend Anderhalf uur had hij nodig, toen waren alle borden schoongeveegd. Dertig tegenstanders hadden verloren, twee had den remise kunnen maken. De erevoorzitter van DCIJ, Kerst de Jong wist door zeer solide spel remise te houden En de grote verrassing was wel de ver woede tegenstand, die Siem Laros. het zoontje van Henk Laros, de Senegalse top- dammer bood. Hij bleef tot het laatste toe vrijwel gelijk staan en toen hij alleen over was gebleven, stond hij voor een moeilijk heid. Doorschuiven betekende natuurlijk op de duur verlies tegen zo'n kei van een dammer, en remise aanbieden in het Frans kon Siem niet. Hij bedacht iets anders: hij stak twee wijsvingers omhoog en Baba-Sy ging lachend accoord met de 1-1. Deze simultaan bij DCIJ, is een groot succes geworden Piet Roozenburg ver tolkte de dank van alle aanwezigen aan het adres van Baba-Sy van wiens kracht hij een hoge dunk had gekregen. Hij was blij dat D.C.IJ. een traditie had voortge zet Na Raichenbach. Ghestem, Deslauriers Dagenen Koeperman had men opnieuw een topdammer kunnen engageren. Zandvoort Hockey in Zandvoort Het eerste herenelftal van de Zand- voortsc hockeyclub heeft zondag voor een tussenronde in de bekerwedstrijden om de J. D. Treslingbeker de spelers van Kameleon op bezoek gekregen. Op het Duintjesveld speelden beide tweede klassers gelijk (1-1). Deze uitslag bleef ook na twee maal zeveneneenhalve mi nuut verlenging behouden. Als bezoekend elftal komt Kameleon in de volgende ronde en werd Zandvoort voor verdere bekerdeelname uitgeschakeld. De thuisclub kreeg daarmee minder dan werd verdiend want de spelers van Zandvoort kreeg daarmee minder dan werd verdiend want de spelers van Zandvoort waren ze ker de meerderen van hun tegenstanders. De gasten opende de score voor rust. Eerst halverwege de tweede speelhelft maakte K. Lodder na een goed opgebouwde aan val gelijk. Kameleon kreeg met dit succes op een goed bespeelbaar veld en onder uit stekende weersonstandigheden een ruime beloning voor zijn spel. Een op Duintjesveld gespeelde vriend schappelijke wedstrijd tussen Zandvoort II en een combinatie van drie elftallen van de Bloemendaalse hockeyvereniging H.B.S. eindigde in een zege van 3-2 voor de gastheren. Op Bleekenberg in Bloemendaal speelde Zandvoort III heren een revanchewed strijd tegen HBS V. Veertien dagen gele den verloor Zandvoort op eigen terrein met 3-1. In Bloemendaal kwam de thuis club niet verder dan een magere zege van 1-0 dankzij een doelpunt in de eerste helft van W. van der Boom. De beide elftallen van hockeyveteranen gaven elkaar goed partij. HBS had een klein veldoverwicht, maar de Bloemendaalse voorhoede was niet voldoende op dreef om daar met het maken van doelpunten profijt uit te trek ken. Een vriendschappelijke dameswedstrijd tussen Zandvoort I en Strawberries II ein digde met een overtuigende zege van 4-0 voor thuisclub Zandvoort. Met rust leidde Zandvoort al met 1-0 en na de rust maakte mevrouw T. van de Bergen-Spolders de vier vol met een hattrick. De Zandvoortse hockeyclub heeft dit weekeinde als gast van FIT in Amsterdam een buitengewoon goed figuur geslagen. Temidden van de tweede klassers ver scheen de ZHC met een mixed-elftal, sa mengesteld uit speelsters en spelers in de Onderbond Noordholland. Met dit team werd de tweede plaats bereikt achter AMVJ met 2-0 van Zandvoort. Dit goede succes is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het vele en uit stekende werk van Jordan, de doelverde- diger van Zandvoort. Zaterdag werd met 4-0 verloren van AMVJ-b, zondag gewon nen van Hurley (3-0) en van FIT b (2-0). De Zandvoortse hockeyers waren het ge hele weekeinde de gast van FIT. De uitslagen van de negende ronde van het in ternationale damtoernooi in Amsterdam zijn: A. Guignard—F. Gordijn 1—1, B. Dukel—J. Bom 1—1, J. MetzP. Bergsma 0—2, R. Delhom—G. Aubier 0—2. De uitslagen van de tiende ronde zijn' F. Gordijn—R. Delhom 2—0, G. Aubier—J. Metz 11, P. BergsmaB. Dukel 11, Bom—A. Guig nard 20. De stand na 10 ronden is: 1. Bom 4 pnt.: 2. en 3. Bergsma en Gordijn 13 pnt.; 4. Dukel 11 pnt.; 5. Aubier 9 pnt.; 6. en 7. Metz en Delhom 8 pnt.: 8. Guignard 4 pnt. Het toernooi wordt vandaag voortgezet. Een half uur voordat de internationale wedstrijd in het ski-springen op de Isel- berg-schans (bij Innsbruck) zou beginnen maakten de teams uit Rusland, Oost- Duitsland, Polen en Tsjechoslowakije be kend dat zij niet zouden deelnemen. De re den hiervan was het besluit van de burge meester van Innsbruck, dr. Alois Lug ger, dat geen vlaggen zouden worden ge hesen gedurende de wedstrijd; dit om te voorkomen dat de vlag van Oost-Duits- land, dat door Oostenrijk niet erkend wordt, aan de mast zou verschijnen. Het dispuut hierover was zaterdag be gonnen toen de vier ploegen verklaarden dat zij zich zouden terugtrekken, tenzij de vlag van Oost-Duitsland gehesen zou wor den naast die van de andere deelnemen de landen. Zondagmorgen stelde dr. Lug ger bij wijze van compromis voor dat geen enkele vlag, zelfs niet die van Oostenrijk en Tyrol, zou worden gehesen. De Tsje chische delegatie deed een tegenvoorstel inhoudend dat de vlaggen van Oost- en West-Duitsland samen zouden worden ge hesen. Tenslotte wezen de vier ploegen van het oostelijk blok het voorstel van dr. Lug ger af en kondigden zij hun vertrek aan kort voor het begin van de wedstrijd die zonder hen doorgang zou vinden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De vereniging van postduivenhouders „Ons Genoegen" te Beverwijk heeft de laatste hokkenshow gehouden. Vier dieren moesten worden ingezonden. Zij werden gekeurd door de heer F. Neuman uit Haar lem. De uitslagen luiden: 1. W. Meuleman 362, 2. A. van Son 362, 3. A. Goderie 361 4. T. Vos 360 en 5. A. van Leeuwen 360 pun ten. De poedelprijs was voor de heer J Stafeki. Prijzen voor de mooiste vogels van de tentoonstelling gingen naar: de heer Bos- schaart (oude doffer); Kramer (voor oude duif), Goderie (voor jonge doffer) en Zoontjes (jonge duif). De beste resultaten van de shows behaalden 1. de heer Bos- schaart, 2. de heer Zoontjes en 3. de heer Gaasenbeek. De heer R. Zoontjes had de beste resultaten behaald bij de vier dui- venpools. De arbeider L. Ottens uit Beverwijk, werkzaam bij Hoogovens, is met ernstige brandwonden over het gehele lichaam naar het Rode-Kruisziekenhuis overge bracht, nadat in de staalfabriek vloeibaar staal uit een gietvoi was gespoten bij het lospikken van het deksel. Eveneens, doch minder ernstig, werd daarbij gewond de hulpgieter J. Venema uit Heemskerk Ook hij is in het Rode-Kruisziekenhuis opgenomen. BEVERWIJK-JUNIOREN KAMPIOEN De junioren van Beverwijk hebben door een 90 overwinning op VSV-a het kam- oioenschap in hun afdeling behaald. De ionge voetballers werden deswege gehul digd en toegesproken door de voorzitter de beer N G Grapendaal. De competitie in de Noordhollandse Schaakbond heeft rond de jaarwisseling in het teken gestaan van beslissingen in af gebroken wedstrijden. Op één partij na in de ontmoeting SchaakmatOppositie voor de eersteklasse A werden alle res tanten weggewerkt waardoor nu een over zichtelijk geheel tot stand is gekomen. Schaaklust zag kans de laatste beslissende party tegen MSC te winnen en zag daar door de balans naar de goede kant door slaan. Het ziet er naar uit, dat de Andij kers wederom met vlag en wimpel de kampioenstitel or hun naam zullen brengen. In de eerste klasse B werden enkele af gebroken partijen beslist die echter geen invloed hadden op de winstverdeling. Op merkelijk was echter wel de royale neder laag van Bloemendaal tegen VHS 3. Wan neer de bewoners van de Donkerelaan niet snel tot herstel komen gaat het er toch wel erg donker uitzien. Bij de tweedeklassers liet HWP tegen KSC er geen twijfel aan bestaan dat het met serieuze kampioenskansen rondloopt. De 2 Yi7 lA uitslag kan tenminste niet anders worden uitgelegd. In afdeling D zag Aalsmeer geen kans meer de achterstand tegen De' Uil in te lopen. De punten bleven in Hillegom waardoor de club van Brauckm'ann tot de kanshebbers is blijven behoren. De onbe sliste ontmoetingen in de derdeklasse C kwamen nu ook tot een einde. Santpoort 2 heeft hier duidelijk te kennen gegeven slechts één jaar in de derdeklasse te willen vertoeven. Vorig jaar uit de vierdeklasse gepromoveerd begint het er naar uit te zien dat de schakers van de Wüstelaan meteen maar doorgaan naar de tweede klasse. Het toch heus niet zwakke Bloe mendaal 3 werd ditmaal met de snode plannen van Santpoort geconfronteerd. Het Beverwijker Weenink 2 zag de be scheiden voorsprong op DOS verloren gaan. Met het kleinst mogelijke verschil meosten de volgelingen van Muyen de punten aan de tegenpartij laten. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: vooruitgespeelde partij van de op 8 januari te spelen ontmoeting Het Oosten —Kijk uit, J. WolffK. Steijn 01. Eerste klasse, afd. A.: MSCSchaaklust 4345'/«. SchaakmatOppositie 54 voorlopig; afd. B: VHS III—Bloemendaal 8%—1%; Half wegRolland 46. Tweede klasse, afd. C: KSC—HWP 2^—7 'A; afd. D: De Uil— Aalsmeer 64. Derde klasse, afd. C: Wee nink IIDOS 4'A5'/., E^loemendaal III Santpoort II 3'/s6%. De ranglijsten in enkele afdelingen geven nu het volgende beeld te zien: EERSTE Afdeling A Schaaklust 36 VVV II 3—3 Schaakmat 22 ^dam 2—2 MSC 2—1 Oppositie 20 KLASSE Afdeling Pat Mat II Rolland VHS III Kijk Uit II Bloemendaal Halfweg 3—6 3—5 3—4 3—2 3—1 3—0 TWEEDE Afdeling C HWP 3—6 Rolland II 3—4 't Oosten II 34 Zandvoort 32 KSC 3—2 Kijk Uit III 3—0 KLASSE Afdeling D Heemstede II 35 De Uil VHS IV Aalsmeer De Torens HWP II 34 3—4 3—3 3—2 3—0 DERDE KLASSE Afdeling C DOS 3—2 Santpoort II 36 Weenink II 32 Zaandam V 34 Schoorl 32 Bl'daal III 3—2 Isel-schans in Innsbrück het derde en voorlaatste onderdeel van het internatio nale vier-schansentoernooi gewonnen. Met sprongen van 77,5 en 73 meter, bleef hij de Oostenrijker Leodolter tweemaal een hal ve meter voor. De skispringers uit Oost- Duitsland, Rusland, Polen en Tsjechoslo wakije ontbraken op het appel, naar aan leiding van de weigering der organisato ren de vlag van Oost-Duitsland te hijsen. 42 deelnemers uit acht landen verschenen aan de start. Max Bolkart, een 28-jarige elektro-tech- nicus uit Oberstdorf maakte ook qua stijl verreweg de beste indruk. Hij kreeg 228 punten vier punten meer dan zijn groot ste concurrent Leodolter. De Oostenrijker Plank werd derde met een puntentotaal van 215 en sprongen van 72 en 69,5 meter. De 18-jarige Duitser Ludwig Leitner won zondag in Adelboden een internatio nale slalom over 650 meter met 72 poorten en een hoogteverschil van 170 meter vóór 97 deelnemers uit dertien landen. Het par cours moest tweemaal worden afgelegd. De uitslagen waren: 1. Ludwig Leitner (Did.) 116 sec. (57,85 en 58,15); 2. Italo Pe- droncelli (Italië) 116,3 sec. (57,5 en 58,8); 3. Matthis (Zwitserl.) 117,1 sec. (58,7 en 58,4 sec.). Aanvang nieuwe cursussen v. Egmondstr 41 Telef. 56424 Voor GENEESKRACHTIGE KRUIDEN naar het speciaal adres: droqistrrij Zijktr. 75 - Tel. 10542 Gedipl. Drogist Ook textielstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. Leuk ensemble: wit genopt jasje en effen pantalon I Keuze uit 3 kleuren; opstaand kraagje of revers. Maten 42-48. Normaal 12.90, door gunstige inkoop slechts Fijne, flatteuze Enkalon tricot - in vijf kleuren: wit, bleu, rose, lila, geel! Sierlijke kant aan onder kant en buste. Normaal 9.75, door gunstige inkoop slechts De warme wondervezel Draion - jacquard gebreid I Practisch: vlug gewassen, vlug droog... Maten 42-46. Door gunstige inkoop 1 /a goedkoper! pantalon met pijpjes hemdje met bustecoupe 275 V° uw Modehuis Zijlweg 49 - Tel. 14441 - Haarlem Dagelijks inschrijven van nieuwe leerlingen voor beginners, gevorderden, Tango, Rumba en Jive. - Alle leeftijden. - Privéles ieder gewenst tijdstip. AANVANG DER NIEUWE LESSEN 10 JANUARI Om uw gezin elke dag een heerlijk voedzaam maal met vlees te kunnen voorzetten, behoeft u heus niet lang te passen en te meten. Een kast vol versterkende middelen kost kapitalen versterkend vlees is voordelig en smakelijk bo vendien. Vitamine Bl, B2, ijzer en proteïne, wat 'n voorraad gezondheid doet u op, als er elke dag vlees op tafel staat! hijzonder voordelig of maak eens vraagt voor haar broodbakkerij Geboden wordt een prettige werkkring. Gegadigden kunnen zich voor nadere inlichtingen persoon lijk melden tussen 105 uur aan ons kantoor: Zijlstraat 12-14, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13