Dr Adenauer beveelt het Berlijnse voorbeeld aan KEIP OK VN O-secretaris en Britse premier reizen door Afrika Londen houdt een oogje in het zeil in Centraal-Afrika DANSSCHOOL j GRIEK standardbreier hulp-cottonbreier Dagblad abonnees BRILMONTUREN KEIP t JhRDliN ANDS belevenissen én Justitie aangemoedigd neo-nazi's te vervolgen Amerikanen geven geen gegevens over nazi's Protest van aartsbisschop tegen Frans kernproef plan Jaarverslag RAI Omzet personenauto's met 30 pet. gestegen Gebruik van Cornets geeft BEA veel kopzorgen Postbode van 91 jaar Kort nieuws Ruimteconferentie van 200 geleerden in Nice J'rijlating verwacht van dr. Hastings-Banda Regeling Indonesisch- Chinees geschil nabij? Gouverneur van Georgia predikt apartheid OPTIEK Een nieuw jaar! Nieuwe perspectieven! DINSDAG 12 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer heeft gisteravond In een televisiegesprek te Beriyn, de snelle berechting van antisemieten en neo-nazi's door de WestberlUnse justitie ge prezen. Hy acht het een dringende wens. dat de justitie in de andere tien Westduitse deelstaten dit Westberlijnse voorbeeld zal volgen en eveneens snel zal afrekenen met de antisemieten. Adenauer zei het hoopgevend te vinden dat de openbare mening in de Bondsrepubliek zich zo vol afschuw heeft getoond over de antisemi tische wandaden. Hy wekte de Westduitse bevolking op zich te verzetten tegen iedere vorm van discriminatie waar het de religie van medeburgers aangaat. Maar de Bondskanselier kondigde in genen dele aan wat zijn regering te Bonn zelf denkt te doen. Ten deze verkeert hij keneiyk in moeilykheden en hoopt dat justitiële maat regelen de golf van antisemitische schanddaden zal keren. De Bondsdag, de Tweede Kamer te Bonn, steunt hem in dezen en wil zich, zeker op dit ogenblik niet bezig houden met de antisemitische daden van de laatste weken. Zelfs neemt in kringen van de rege ringspartij de C.D.U.-C.S.U. het verzet toe om het wetsontwerp tot bescherming van zekere bevolkingsgroepen uit de ijs kast te halen. Het gaat hier om het Volksverhetzungsgesetz", dat op 3 de cember !n de Bondsdag op groot verzet stuitte. Van een stemming kwam toen niets en het ontwerp werd van de agenda afgevoerd ondanks verzet van minister van Justitie Schëffer. Het beoogt hen, die tot haat oproepen tegen nationale religieu ze, of op grond van een bepaald ras zich onderscheidende, volksgroepen, hen die dergelijke groepen uitschelden, en voorts hen die tegen beter weten in onware be richten verspreiden, te straffen met een gevangenisstraf van tenminste drie maan den. In feite gaat het hier om een bescher- mepde wet speciaal voor Joodse Duitsers, Daarvoor voelen de Westduitse socialis ten, de liberalen en ook de Westduitse Jo den zelf, niets. Alle drie groepen, alsmede vele C.D.U.'ers vinden het een belediging voor de Joden zelf dat terwille van deze bevolkingsgroep eer. extra bescherming in het leven zou worden geroepen. Als de normale wetten tegen beledigingen en der gelijke hier niet kunnen helpen tegen anti- Joodse uitingen, schort er iets aan de rechters, zo zegt men. Men acht het dan ook uit den boze dat de Joodse Duitsers in een speciale positie zouden warden ge drongen via dit wetsontwerp en daardoor in feite speciaal bewaakte staatsburgers zouden worden, geïsoleerd in een onzicht baar ghetto. De regering-Adenauer kan ten deze dan ook weinig doen, zo meent men te Bonn. Ook de C.D.U.-minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen Dufhues. heeft zich tegen het wetsontwerp uitge sproken. Israëlische nota Inmiddels heeft de Israëlische regering via haar missie te Keulen (er zijn geen normale diplomatieke betrekkingen tus sen Israel en Bonn) een nota aan de West duitse regering gezonden over de anti semitische daden van de afgelopen weken in de Bondsrepubliek. In de nota wordt gezegd dat de Israëlische openbare me ning zeer geschokt is door deze wandaden. Soortgelijke nota's zond Israel aan alle landen waarin de laatste tijd van anti semitisme sprake was. Te Bonn werden gisteren twee jongelie den van 21 en 19 jaar tot respectievelijk vier en drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld omdat zij ha kenkruisen op huizen hadden geschilderd. Te Hamburg zijn twee mannen gearres teerd wegens antisemitische uitlatingen. In Offenburg (Baden) zijn twee negentien jarigen wegens het kladden van haken kruisen gearresteerd. Zondagavond ar resteerde een Westberlijnse politieman een 57-jarige man die, enigermate be- thonken, bij het binnengaan van een café de rechterarm hief en „Heil Hitier" riep. De man werd vrijgelaten toen bleek dat hij Jood was. BERLIJN (UPI) De Amerikaanse journalist Serge Fliegers van het Hearst-concern heeft vergeefs een be roep gedaan op de Amerikaanse autoritei ten in West-Duitsland inlichtingen te ge ven over het nazi-verleden van een Duit ser. De Amerikaanse militaire missie in West-Berlijn beschikt over de namen van alle Duitsers die lid waren van de N.S.D.A.P. en aanverwante organisaties. De lijsten werden kort na de oorlog gevon den. Een Amerikaanse militaire woordvoer der deelde mee dat de gegevens vanaf he den slechts „vriendschappelijk gezinde" regeringen ter beschikking staan. Kenne lijk is men bevreesd door onthullingen over het nazi-verleden van bepaalde perso nen de Westduitse regering in moeilijkhe den te brengen. CAMBRAI (UPI) De aartsbisschop van Cambrai (Ktmerijk) mgr. Emile Guerry, heeft geprotesteerd tegen het voornemen van de Franse regering in de Sahara een kernbom tot ontploffing te brengen. De aartsbisschop heeft een oproep van het Franse comité tegen kernbewapening getekend, dat zich uitspreekt voor een plan van het Internationale Rode Kruis kern wapens uit te bannen. „Wat de „grandeur" van een natie be paalt is de loyale samenwerking met een werkelijke gemeenschap van volken en een internationale orde van vrede, recht, broederschap en economische solidariteit van alle naties", aldus mgr. Guerry. Waardeloos In Parijs verklaarde professor Antoine Lacassagne, lid van het „Collége de France (een wetenschappelijk instituut) dat de reeds genomen proeven met kern wapens niets hebben bijgedragen aan de experimentele natuurkunde. Alle gegevens die uit de proeven zijn verkregen bezat men reeds uit andere experimenten. „Door bepaalde ondergrondse ontplof fingen, of explosies op bijzondere grote hoogte, kunnen interessante gegevens worden verkregen. Maar nieuwe kernex plosies boven het aardoppervlak of op ge ringe hoogte dragen niets bij aan de voor uitgang van de wetenschap", zo zei hij. LINZ (UPI) De school in Linz (Oos tenrijk) waar wijlen Adolf Hitler zijn la ger onderwijs genoot, is in de nacht van zondag op zaterdag beklad met een aantal hakenkruisen. Tegelijkertijd werd het ge bouw van de Joodse gemeente, aan de over zijde, onder handen genomen. De Oosten rijkse politie heeft in de laatste 24 uur ze ven personen gearresteerd die anti-semi- tische leuzen en hakenkruisen hadden ge klad. Onder de gearresteerden bevinden zich een dertienjarige en twee vijftienjari ge jongens. De Oostenrijkse politie heeft vorige week de gehele oplage van het blad ..Der Samstag" ongeveer zestigduizend exemplaren in beslag genomen. „Der Samstag" schreef dat de antisemitische in cidenten in Oostenrijk wellicht op touw zijn gezet door de Joden zelf, die op deze wijze kracht zouden willen bijzetten aan hun aanspraken op schadevergoeding voor door de nazi's geleden verliezen. FOGGIA (UPI) Drie jeugdige studen ten van de universiteit van Foggia in Ita lië zijn maandag gearresteerd wegens het besmeuren van muren met haken kruisen. FONTAINEBLEAU (Reuter) Onbe kenden hebben hakenkruisen aangebracht op de woning van generaal Hans Speidel. de Westduitse opperbevelhebbfv van de NAVO-landstriidkrachten in Midden- Europa in de omgeving van Fontaine- bleau in Frankrijk. Ook werden hakenkruisen gevonden op de muren van het nabijgelegen landhuis van Claude .Teantet. die onder de Duitse bezetting hoofdredacteur van het blad ..Petit Parisien" was. In Amsterdam-Noord zijn hakenkruisen geschilderd op een muur va i een loods op het voormalige fabrieksterrein van Du Croo en Brauns. waar ruimte wordt ge maakt voor de bouw van de IJ-tunnel. De politie is tot de slotsom gekome i dat hier kwajongens aan het werk zijn geweest. Ook in Utrecht zijn uitingen van anti semitisme waargenomen, zij het dat men hier te doen heeft met kladpartijen van een stel kwajongens. Op een der pijlers van een brug over het Amsterdam-Riinka- naal, nabij het militair hospitaal, waren een hakenkruis en enige, wolfs angels ge klodderd met daar doorheen het woord „nee", waarschijnlijk aangebracht door tegenstanders van de „hakenkruis-helden". Tegenspraak MUNCHEN (UPI) Het Beierse mi nisterie van Binnenlandse Zaken heeft ont kend, dat het bezig zou zijn aan een onder zoek onder de vluchtelingenorganisatie „Hongaarse Beweging" naar antisemiti sche activiteiten. „Wij zijn niet met zulk een onderzoek aan de gang en hebben geen plannen voor deportatie", aldus een woordvoerder van het ministerie. Het jaarverslag van de Nederlandsche vereeniging „De Rijwiel- en Automobiel Industrie" (R.A.I.) over 1958-1959 gewaagt van „toenemende bedrijvigheid en groeiend optimisme in de gehele weg- transportmiddelenindustrie en -handel" in het verslagjaar. In de eerste tien maan den van 1959 bedroeg het aantal afgegeven kentekenbewijzen voor nieuwe auto's 63.750 stuks, een stijging van ruim 30 per cent ten opzichte van 1958. Bijna 50 percent van het aantal in Nederland verkochte per sonenauto's is goedkoper dan 6.000 gld„ 35 percent beweegt zich tussen 6.000 en 9.000 gld. Het marktaandeel van de Franse mer ken steeg van 14,6 tot 26,6 percent in de eerste negen maanden van respectievelijk 1958 en 1959, van West-Duitsland 47,0 (v.j. 56,3), Engeland 14,5 (v.j. 15,8), Italië 6,0 (v.j. 7,3) en V.S 4,1 (v.j. 4,3) pet. Duidelijk was ook het herstel in de be- drijfsautohandel een omzetvermeerde- ring met 40 pet. ten opzichte van 1958), in de bromfietshandel en rijwielhandel met circa 25 pet. meer dan in 1958. In de mo torrijwiel- en scooterhandel blijft, aldus het verslag, de situatie, mede door de ho ge fiscale lasten, nog moeilijk. West-Europa staat op de drempel van de massa-motorisering aldus de R.A.I. „en ook Nederland zal de gevolgen kun nen ondervinden. In dit licht zullen voort aan alle maatregelen op het gebied van het wegverkeer moeten worden beoor deeld". In het verslag over de verenigingsactivi teiten wordt de in juli 1959 gestorven voor zitter, de heer E. F. Eriksson, herdacht. LONDEN (ANP) De British Euro pean Airways heeft vele moeilijkheden te overwinnen bij de invoering van de straal vliegtuigen op haar diensten In grote lij nen komen de vraagstukken op het vol gende neer: 1. De slepende onderhandelingen tussen de directie van de maatschappij en de vlie gers, die de Cornets 4 b zullen bemannen, hebben geleid tot een uitstel van enkele maanden van het in gebruik nemen der straalvliegtuigen. Vóór 1 april zullen de Comets van de B.E.A. zeker niet vliegen. De vliegers vragen een salarisverhoging van 20 percent. Voor een senior gezagvoer der betekent, dat een toeslag van f 7000.- per jaar tot een maximum van ongeveer f 42000. Bovendien willen zij per dag twee uur minder werken. Indien vóór 31 maart geen oplossing der geschillen tussen bei de partijen wordt gevonden zal arbitrage plaats vinden. 2. De luchthavenautoriteiten van Oslo (vliegveld Fornebu) hebben geweigerd om de Cornet 4 b toe te laten, dit in ver band met het volume geluid, dat de straal motoren bij start en landing produceren. Oslo is de eerste luchthaven in Europa, die om deze reden geen straalvliegtuigen wenst. 3. De Poolse regering wenst geen Cornets van de B.E.A. in Warschau. De Britse luchtvaartmaatschappij wilde met dit straalvliegtuig op de route naar Warschau met ingang van 1 april starten, maar de autoriteiten hebben dit verzoek afgewe zen. De 91-jarige Hermann von Horster uit Thalingburen/Ditmarschen is de oud ste postbode in de Bondsrepubliek. Gedurende dertig jaren bezorgt hij de post voor de 125 dorpelingen. Elke dag maakt Von Horster een ronde van twee uren. Hy beweert, dat hy zijn goede gezondheid aan zijn werk te danken heeft. i>< Baggermolen. In aanwezigheid van de heer J. B. Haverkorn van Rijsewijk. onlangs benoemd tot Nederlands gezant in Birma, is bij Smit's Scheepswerven n.v. te Kinderdijk, de zelfvarende bagger molen „Kyant Khaing Yay" (Verbonden heid) te water gelaten. De doopplechtig heid werd verricht door de echtgenote van de Birmaanse ambassadeur voor Ne derland te Parijs. De opdracht voor de bouw werd ver strekt door de raad van bestuur van de haven Rangoon. Begin april zal het schip op eigen kracht de reis naar Birma aan vangen. De „Kyant Khaing Yay" is ruim 47 meter lang. De emmerladder kan tot ruim zestien meter onder het wateroppervlak „steken". De voortstuwing zowel als de aandrijving van de emmerketting (met 46 baggeremmers) geschiedt diesel-hydrau lisch. Er is accommodatie voor vier officie ren en twaalf bemanningsleden. Alle ver blijven worden mechanisch geventileerd Gevaarlijk spel. Hoe gevaarlijk het spelen met een luchtbuks is, heeft men te Ridderkerk weer eens ervaren. Daar schoot op een erf een jongen een kogeltje uit zo'n buks. Het kogeltje ketste tegen een regenpijp sprong terug en raakte een twaalfjarige jongen. P. Bothoff, in het rechteroog. De knaap zal dit oog moeten missen. Frauderende agent. In Emmen ls aangehouden de 24-jarige verzekerings agent K. T. wegens fraude, en verduiste ring van enige duizenden guldens. T. gaf zich uit voor inspecteur en soms zelfs voor hoofdinspecteur van een verzekerings maatschappij, stelde agenten aan en stak hun verplichte waarborgsom van 500 tot 700 in eigen zak, evenals het geld dat hij ontving door zogenaamde spaarbrieven ti plaatsen. De man heeft bekend. NICE (UPI) De Nederlander prof. dr. H. C. van de Hulst, president van C.O.S.P.A.R. (internationale commissie voor Ruimte-onderzoek) heeft maandag in Nice de eerste internationale ruimte conferentie geopend. Hij sprak in het Frans, Engels en Russisch. De conferen tie wordt bijgewoond door ruim 200 ge leerden uit 18 landen, waarbij de Ver enigde Staten en Rusland. „Ons idee was eerzuchtig, maar het aantal en de kwaliteit der geleerden, die gekomen zijn om aan dit eerste congres van de ruimtewetenschap deel te nemen, zijn voor ons een geruststelling. Ongetwij feld kunnen we veel van elkaar leren", aldus Van de Hulst. Het programma van deze conferentie is beperkt tot de natuurkundige studie van de ruimte en is uitsluitend wetenschappe lijk. Iedere dag zal een geleerde verslag uitbrengen over een of ander onderwerp van het onderzoek. Maar misschien wor den in de wandelgangen wel gedachten uitgewisseld over algemener vraagstuk ken en over projecten, die in diverse lan den aan de gang zijn. De eerste verhandeling were gehouden door de directeur van het Franse „centre météorologiqué", Wexler. Hij beschreef de resultaten van recente onderzoeken naar wo'kenformaties op grote hoogten. Hij toonde een film, die op 24 augustus 1959 door een Atlas-raket is gemaakt en die wolkenformaties te zien geeft welke op honderden kilometers hoogte gefotogra feerd zijn. Wexler zei, dat men hierdoor een idee krijgt hoe raketten en meteorolo gische satellieten kunnen helpen het weer voorspellen, door foto's van zich vormen de wolken naar de aarde te seinen. DAR ES SALAAM (UPI) Dag Ham- marskjoeld, secretaris-generaal der UNO is maandag van Dar es Salaam naar Tan ganyika gevlogen. Hij heeft maandag een memorandum van het Afrikaans Natio naal Congres bij zich, waarin tegen okto ber 1962 volledige onafhankelijkheid voor Tanganyika wordt geëist. Hammarskjoeld, die een lange Afri kaanse reis maakt, heeft in Dar Es Sa laam gedurende enkele dagen besprekin gen gehad met leiders van diverse bevol kingsgroepen, ministers en leden van de legislatieve raad. NAIROBI (UPI) Hammarskjoeld wordt vandaag van Zanzibar in Nairobi verwacht. Hij zal besprekingen voeren met Ralph Bunche, ondersecretaris van de UNO voor bijzondere politieke zaken, en politieke leiders van Kenya. LAGOS (UPI) Premier Macmillan is maandagmiddag uit Ghana in Lagos, de hoofdstad van Nigeria aangekomen. Ni geria, met 35 miljoen inwoners de groot ste staat van Afrika, wordt in oktober onafhankelijk. Macmillan zal gedurende zijn huidige bezoek besprekingen voeren over de benoeming van een gouverneur- generaal voor Nigeria. Zoals bekend is de gouverneur-generaal de officiële vertegen woordiger van de Engelse kroon. Er zijn momenteel drie kandidaten voor deze functie, te weten: premier Alhaki Sir Abu Bakar Tafawa Balewa, de leider van de oppositie dr. Nnamdi Azikiwe ep Alhaji Sir Ahmadu Bello Sarduana. Macmillan zal tevens besprekingen voe- (Van onze correspondent in Londen) De Britse minister van Koloniën Ian Macleod heeft bij de opening van een Ge menebesttentoonstelling in Leeds ver klaard dat de Britse regering haar han den niet zal aftrekken van Nyassaland en Noord-Rhodcsia. tenzij de bevolking zulks wenst. Het gaat in Centraal-Afrika tussen Sir Roy Welensky, de premier van de fe deratie van Zuid-Rhodesia. Noord-Rhode- sia en Nyassaland. en de zijnen die on middellijke onafhankelijkheid voor de fe deratie opeisen, hetgeen langdurige blan ke overheersing zou betekenen van het zo goed als geheel inheemse Nyassaland, en hen, die de Britse beschermir van de Afrikaanse bevolking voorlopig wensen te behouden. Deze groep vreest, dat een niet meer door Londen gecontroleerde federa tie zich zal ontwikkelen in de richting van de rassenpolitiek van de Unie van Zuid- Afrika. De door de Britse regering ingestelde commissie van onderzoek onder voorzit terschap van Lord Monckton, die door de Labourpartij wordt geboycot hoewel een enkele socialist uit eigen beweging is toe getreden. zal binnenkort haar werk begin nen. Zij moet advies uitbrengen over een ingewikkelde situatie, welke nog bemoei lijkt wordt door dat de verantwoordelijke leider van de inheemsen in Nyassaland, dr. Hastings Banda. nog altijd zonder vorm van proces gevangen zit. Minister Mac leod verklaarde dat de Monckton-commis- sie zoveel mogelijk meningen zal horen en dat ook degenen, die gevangen geno men zijn, in de gelegenheid zullen worden gesteld met de commissie te spreken. Sommigen verwachten dat dr. Banda zal worden vrijgelaten wanneer premier Mac millan Centraal Afrika op zijn Afrikaan se tournee bezoekt. Macleod gewaagde van een versneld tempo van vrijlating der gearresteerden en ook, dat hij rekent op een spoedig ein de van de nood-toestand in Nyassaland Bemoedigend is ook. dat Ghana's premier dr. N'Kroemah heeft verklaard het vol komen juist te achten dat Macmillan d« Unie van Zuid-Afrika zal bezoeken. Hi' zei dat er geen gevaar bes»aat. dat dit be zoek in Ghana verkeerd zal worden uit gelegd. Lunchpakketje mee Macmillan en N'Kroemah, hebben gis teren geluncht aan de oever van de Volta. De laatste tien kilometer van de weg was in het oerwoud uitgehakt. Het gezèlschap was bedekt met een fijn laagje rode stof. De lunch was ver zorgd door het Ambassador Hotel in Ac cra, en met een koelwagen verzonden, eer tochtje van honderd kilometer. DJAKARTA (AFP) Na de tweede be spreking met de Chinese ambassadeur in Djakarta, Hoeang Tsjeng, heeft maandag de Indonesische minister van buitenlandse zaken Subandrio verklaard, dat China en Indonesië besloten hebben deze maand te beschouwen als streefdatum voor het uit wisselen van ratificatie-documenten inza ke een verdrag over de status van Chi nezen in Indonesië. Deze zouden een dub bele nationaliteit krijgen. De vorige week had dr. Subandrio mee gedeeld, dat de besprekingen met de am bassadeur vorderingen hadden opgeleverd. Desgevraagd gaf dr. Subandrio vandaag als de juiste datum voor het uitwisselen van de documenten de 20ste januari aan. De minister is later op de dag naar de bui tendistricten op Java vertrokken, waar hij zich persoonlijk op de hoogte zal stellen van de resultaten van het decreet, dat ves tiging van buitenlandse kleinhandelaren op het Javaanse platteland verbiedt. Ingenieurs gaven een uiteenzetting van het waterkrachtproject in de Volta, mei de voorbereiding waarvan onlangs een be gin is gemaakt. De kosten van het geheii project worden geraamd op 450 miljoen dollar (1,7 miljard gulden). Naar verluidl hoopt de regering van Ghana op Britse steun bij de uitvoering van he! project Een beslissing daarover is nog niet ge nomen. Het vermoeden dat dr. Banda spoedig za worden vrijgelaten is nog versterKt door dat dr. Banda in de gevangenis werd opge zocht door de heer Footman de voornaam ste minister van Nyassaland. In Londen werd nog eens verklaard, dat de beslis sing over de vrijlating van de nationalis tische leiders bij de regerirg van Nyassa land ligt. ren over handels- en defensiekwesties. Men verwacht, dat de Engelse premier Bale wa zal uitnodigen deel te nemen aan de conferentie van eerste ministers van het Gemenebest deze zomer in Londen hoewel Nigeria op dat tijdstip nog niet onafhankelijk is. Lagos enthousiaster Men verwachtte, dat de bevolking van Lagos Macmillan een nog koeler ontvangst zou bereiden, dan hem in Accra, de hoofd stad van Ghana ten deel was gevallen. Het tegendeel bleek waar. Duizenden hadden zich langs de route van het vliegveld naar de stad opgesteld. Macmillan zal bezoeken brengén aan alle drie delen van Nigeria. Premier Balewa drukte hierover zijn vol doening uit. ACCRA (Reuter) Premier NKroemah van Ghana heeft tijdens een staatsbanket ter ere van premier Macmillan verklaard, dat de overgang van Ghana tot een repu- pliek „in geen enkel opzicht de actieve deelneming in aangelegenheden van het gemenebest of de liefde voor de koningin zal aantasten" „Evenals wij trots op on ze onafhankelijkheid zijn, zo geloven wij, dat het gemenebest zijn grootste kracht en invloed zal verkrijgen uit een samen werking van landen, die elk geheel soe verein en onafhankelijk en geheel vrij van buitenlandse leiding zijn." ATLANTA. Georgia, (Reuter) - Gouverneur Vandiver van Georgia heeft in de wetgevende vergadering verklaard: „Wij zullen alle wettige middelen te baat nemen om ons tegen rassenintegratie op de middelbare scholen, waartoe het Ame rikaanse oppergerechtshof opdracht gege ven heeft, te verzetten. De gouverneur stelde voor 68 miljoen dollar beschikbaar te stellen voor de bouw van nieuwe aparte scholen en verhoging van de lerarensala rissen. Hij zei, dat de gebeurtenissen van de af gelopen weken „ons steeds dichter ge bracht hebben bij de dreiging van een open conflict tussen het federale gezag en het staatsgezag over de middelbare scho len in Georgia. Volgens de wetgeving en de grondwet van Georgia mogen de staats fondsen niet gebruikt worden voor een school waar de integratie is toegepast. La ten wij hopen, dat de nationale vereniging voor de belangen van kleurlingen niet zal dwingen tot sluiting van ook maar één school in Georgia. Bij de een enorme sortering van uitsluitend beste Europese en Amerikaanse van de eenvoudigste tot de sierlijkste en elk montuur duidelijk zichtbaar geprijsd. De prijs Vanaf 9. Zonder enige verplichting kunt u ze passen; ze worden u gaarne getoond. En als KEIP uw bril geleverd heeft begint de 2 jarige garantie op uw nieuw bezit. Grote Houtstraat 137 Haarlem - Telefoon 11640 Leverancier van alle ziekenfondsen Zijlweg 49 Tel. 14441 Haarlem Dagelijks Inschrijven van nieuwe leerlingen voor beginners, gevorderden. Tango. Rumba en Jive - Alle leeftijden. - Privéles ied?r eewensi ludstip Voor jongemannen (18-24 jaar) bestaat de mogelijkheid, opgeleid te worden tot Bereikbaar toploon ca. 95.br. p. w. Voorts kunnen jongemannen opgeleid worden tot Enig technisch gevoel is voor dit vak zeer gewenst. Alle gewenste inlichtingen en aanmelding: Personeelsafd. Kousenfabrieken HIN N.V., Zijlweg 138, Haarlem. willen weten wat er te koop la In de wereld. In het land. in de omgeving in uw winkel

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4