Panda en de meester-diplomaat (Ydo en de Draak Misdaad om een erfenis De costumering van echtgenoten rW N- f Amsterdam gaat optreden tegen parkeeruitwassen VOOR DE CAMERAMAN (OF VROUW) flïit öf bprïpbpn Hjh 7 Kabelbaan hangt nog (niet) in de lucht In zeventien dagen naar Mars? Kerkelijk Nieuws Auto's zijn geen reclamezuilen Winter zonder sneew De radio geeft woensdag elevistphmeramma Beurs van baby-artikelen Enkhuizen krijgt een groot recreatiepark ROMAN VAN JANE ENGLAND Conservatisme begint bij 50 DINSDAG 12 JA-NUARI 1960 34. Ontdaan schudde Panda de over blijfselen van de locomotief van zich af en keek rond. „Meneer Smurk! Waar bent ti?" riep hij. „Meneer Smurk! Bent u ge wond?" „Weineen," antwoordde de di plomaat, onaangedaan uit de brokstuk ken oprijzend. Hij schudde een verdwaal de moer uit zijn oor, stofte zijn jas af en sprak: „Nieuwe hoed." Panda, die zijn taak nu zo langzamerhand kende, opende het koffertje en presenteerde hem een nieuw hoofddeksel. Hij kon er echter nog steeds niet aan wennen, dat de diplomaat alle tegenslagen zo rustig opnam. Vindt u dit niet erg?" vroeg hij. „Nu komen we nooit op tijd bij Sheik Ali Bin Oli. En u hebt steeds gezegd, dat die afspraak met hem zo belangrijk was!" „Waarom denkt ge, dat we niet op tijd zullen komen?" vroeg Smurk. „Dat is toch duidelijk?!" riep Panda, „onze locomotief is helemaal kapot. We kunnen dat hele eind toch niet lopen?" „Lopen? Weineen!" zei Smurk met een lichte huivering, „we gaan verder per auto." „Hoe kan dat nou?!" riep Pan da verbaasd, „waar haalt u, midden in de woestijn zo gauw een auto vandaan?!" „Als we even rondkijken vinden we er al tijd wel een," sprak de diplomaat, „kom maar mee. In een woestijn waar olie ge vonden wordt, kan men ook altijd afge dankte auto's vinden." Panda volgde hem met weinig hoop. Maar de diplomaat bleek weer gelijk te hebben. Een klein eindje verder zagen zij al dadelijk een fonkel nieuwe auto verlaten in de woestijn staan. Het enige wat de wagen mankeerde, was een lekke band. Het is, blijkens mededelingen van het Utrechtse ingenieursbureau IBU nog hele maal niet zo zeker dat het door dit bureau gemaakte plan voor een kabelbaan in Wijk aan Zee nog voor het komende seizoen verwezenlijkt zal zijn. Het bureau zegt, dat nog vele moeilijk heden overwonnen moeten worden, niet alleen administratieve doch ook techni sche. Over het actiecomité, dat tégen de plan nen om een kabelbaan te construeren heeft geageerd, merkt het ingenieursbureau op, dat dit is ontstaan als gevolg van ontstem ming van sommige hotelhouders over het feit dat een goednieuwe zaak het gehele jaar geopend is, een kwestie van broodnijd dus. Het bureau zegt voorts dat het hotel- bedrijf, voor een gedeelte althans, verzocht heeft om deelname in de exploitatie van de kabelbaan. Daarvan wordt door het in genieursbureau een bewijsstuk overgelegd. MOSKOU (Reuter) Russische geleer den hebben de route voor een raketvlucht naar Mars in kaart gebracht en binnen twee jaar zou een raket kunnen worden gealnceerd, die om Mars kan cirkelen en naar de aarde kan terugkeren. De moge lijkheid van een vlucht om Mars waar van de afstand van de aarde variëert tus sen 35 en 63 miljoen mijl wordt aan geduid in het boek van prof. Sjternfeld „van kunstmanen naar ruimtevlucht". Volgens „Tass" verklaarde Sjternfeld, dat als de lanceersnelheid werd verhoogd met veertig percent boven het vereiste mi nimum tot 16.7 kilometer per seconde, de raket kon worden gelanceerd in een para bolische baan, die kort genoeg zou zijn om de vlucht in slechts zeventig dagen te laten volbrengen. Voorts voorspelde hij dat de eerste Rus sische ruimteraket, die op 2 januari 1959 werd gelanceerd en die een planeet van de zon werd, begin januari van het jaar 2113 met de aarde zou botsen. Prof. Martinov, directeur van het Stern berg-instituut voor sterrenkunde in Mos kou verklaarde voor radio-Moskou dat Russische geleerden de omstandigheden hadden bestudeerd, die een ruimtevaar der op Mars zou aantreffen. Leven op Mars is mogelijk en er zijn tekenen van plantengroei, mogelijk van micro-organis men. Het is in feite de enige planeet in ons zonnestelsel, waar de mens aan vaardbare levensomstandigheden kan vinden. Hij voegde hieraan toe dat even tuele Marsbezoekers na een reis van 275 dagen naar deze planeet, daar ongeveer een jaar zouden moeten blijven in afwach ting van een gunstige gelegenheid voor de terugreis, die ook 275 dagen in beslag zal nemen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Sloten (Fr.) A. F. Ver- heule, kand. te 's-Graveland. Bedankt voor Ee (Fr.) A. F. Verheule, kand. te 's-Graveland. Kostbare brieven. De Amerikaanse waarnemende minister van Justitie, Neil Farmelo, heeft tegenover de pers meege deeld, dat kostbare historische geschriften, waaronder brieven van Voltaire, Goethe en Joséphine Bonaparte, zich te Niagara Falls in de staat New York moeten bevinden. Deze documenten, die de Duitse regering in de oorlog had verborgen, zouden door een Amerikaanse militair zijn gevonden en meegenomen naar Amerika. De waar nemende minister zei dat er wellicht een gerechtelijke actie zal worden onder nomen om de stukken in handen te krijgen. LONDEN (UPI) De vrouwen komen er niet te best vanaf in het onderzoek dat de Britse bond van textielgrossiers heeft laten instellen naar de koopgewoontes van man en vrouw als zij samen komen win kelen. De vrouw, aldus het rapport, ver geet vaak de meest elementaire beginse len van de hoffelijkheid, als zij met haar man in een manufacturenwinkel staat. Het is maar: „Dit moet je hebben, Jan. dat niet". „Dat kun je niet hebben, daar ben je te oud voor". „Doe dat ding asje blieft uit Je ziet er uit als een vogelver schrikker." Als de man eens iets wil hebben met een wat vrolijk tintje, krijgt hij al gauw te horen: „Denk aan je leeftijd George. Dat lichte goed is voor jonge mensen". Als het echter om een eigen pakje of mantel gaat, is heel vaak geen kleur vro lijk of jeugdig genoeg. Vrouwen, zo me nen de verkopers, hebben het helemaal niet graag, dat hun mannen erbij lopen als een Don Juan. Zij houden hem liever gewoon, onopvallend en „safe" Allervervelendst kunnen de dames ook zijn, aldus de ondervraagde verkopers, wat betreft de prijzen. Voor zichzelf ple gen ze niet zo nauw te kijken, maar als manlief zijn zinnen gezet heeft op een ex clusief jasje van tachtig gulden, kunnen zij soms „op de meest irriterende ma nier" vasthouden, dat dat jasje van veer tig toch eigenlijk nog wel net zo keurig staat. Ondanks dit alles hebben de winkelaars toch liever dat mevrouw meekomt, als me neer wat nodig heeft. Want als meneer eens iets alleen koqpt, is hij meestal de volgende dag terug., om te ruilen. (Van onze Amsterdamse redacteur) Amsterdam wil gaan optreden tegen het toenemende euvel dat auto's op de open bare wegen te huur of te koop aangeboden worden of dat door middel van geparkeer de auto's reclame gemaakt wordt. De commissie voor de strafvorderingen uit de Amsterdamse gemeenteraad heeft een aantal wijzigingen in, en aanvullingen van de algemene politieverordening opgesteld, waardoor het mogelijk wordt tegen deze uitwassen van het parkeren op te treden. Enkele verhuurinrichtingen van auto's hebben het namelijk tot een gewoonte ge maakt om op dagen dat hun wagens niet verhuurd zijn, deze voorzien van op schriften in drukke straten te parkeren. Voorts zijn er handelaren in auto's die de ze op openbare wegen zetten met het doel, deze te verkopen. Na wijziging van de po litieverordening zal dit verboden zijn. Een belangrijk artikel is voorts dat niet-rijkla- re auto's of aanhangers niet langer dan 48 uur op de openbare weg mogen staan. Dit geldt ook voor kampeerwagens, cara- vans en dergelijke voor recreatie dienen de voertuigen. Om de politie een extra wapen in de hand te geven in de strijd tegen de profi teurs van de prostitutie, zal het worden verboden in enig perceel of perceelsgedeel te waarover men de beschikking heeft, hetzij bij herhaling, hetzij uit winstbejag aan anderen de gelegenheid te geven, on tuchtige handelingen te plegen of perso nen toe te laten of te dulden die met het kennelijke doel om het plegen van ontucht uit te lokken dit perceel bezoeken. Het zal ook verboden worden deze per celen of perceelsgedeelten te bezoeken na dat de sluiting daarvan door burgemees ter en wethouders bevolen en in het open baar bekend is gemaakt. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. en rep. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 15.00 Voor de kin deren. 17.00 Oude muziek. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitz.Emigratierubriek. Het emigratie praatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en ccmm. 18.20 Regeringsuitz.: De leerplicht en het schoolgeld van uw Kind, door O. Bottinga van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetensch. 18.30 Radio-volksuniversiteit: Letterkunde als strijdperk der overtuigingen, door dr. A. Saal- born. Tweede lezing: De intellectuelen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 De toekomst in spiegel schrift. toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.20 Een meisje met rood haar, hoorspel. 20.50 La cambiale di matrimonio, opera. 21.45 Piano recital. 22 20 Keuren en kiezen, comment 22.30 Nieuws. 22.40 Orgelspel en zang. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Jazzmuz. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouwen. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Pas torale, hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Met PIT op pad. praatje. 13.25 Lichte muz 13.50 Gram. 15.00 Jeugd- concert. 15.45 Pianospel. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuziek. 18.15 Boekbespr. 18.30 Leger des Heilskwartier. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19 30 Radiokrant. 19.50 Omr.ork. 20.55 Het evangelie van Thomas, lezing 21.15 Samenzang. 21.45 Afrikaners stellen hun eisen, report. 22.00 Gram. 22.10 Meisjeskoor. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avond- overd. 23.00 Nieuwe gram. 23.55—24.00 Nieuws BRUSSEL. 12.00 Lichte muz. (Om 12.30 Weerber.I. 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Gevar. muziek. 14.00 Schoolradio. 14.45 Kamermuziek. 15.00 Les Adieux (Isabelle), radiofonische opera. 15.50 Viool en piano. 16 00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Liederen. 16.30 Omr.ork. 17.00 Nieuws. 17.10 Ka- mermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosorie. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Jazz muz. en comm. 20.30 Gram 21.30 Omr.ork 22.00 Nieuws 22 15 Praatje. 22.25 Spaanse folkloremuz 22.55—23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG VPRO: 17.00 Voor de kinderen. 17.25—17.30 Voor de kleuters. NTS 17.30-17.40 Intern, jeugdjourn. NTS: 20 00 Journ. en weeroverzicht. AVRO: 20 20 Sportact. 20.50 Lichte muziek. 21.35 TV-documen- taire. 22.00 22.20 Film. Van 'tijd tot tijd zullen wij op deze pagina een korte, een voudige aanwijzing geven voor amateurfotografen, met het doel hen te helpen meer profijt wan hun camera te trekken door juister gebruik ervan. Die camera? Dat behoeft geen kostbaar apparaat te zijn met ingewikkelde bediening en veelvuldige mogelijkheden. Ook een simpele box kan in handen van een ervaren amateur prachtige resultaten geven. Daarom beperken wij onze adviezen tot de algemene en nuttigste wenken „voor iedereen die begint of pas begonnen is". Een witte Kerst is een witte raafWe krijgen wel eens de indruk dat een witte Kerst alleen op kerstkaarten en in de geïllustreerde bladen voorkomt. In ons landje met zijn kwak- kelwinters en depressies valt de meeste sneeuw meestal In januari of februari. Hoewel elke rechtgeaarde amateurfotograaf een voorliefde voor sneeuwfoto's heeft, is ook de sneeuwloze tijd toch rijk aan motieven. Dat lijkt oppervlakkig gezien wat vreemd, immers er zijn slechts kale bomen, grijze luchten boven een volkomen verstild landschap, kortom de doodsheid van een op beter tijden wachtende natuur. Maar juist deze vreemde stilte is zo rijk aan een echt Hollandse wintersfeer, en het is mogelijk om met onze camera niet alleen de dingen te regi streren, we kunnen ook iets abstracts als een „sfeer" met een camera vastleggen. De foto die we hierbij aan een beschouwing onderwerpen toont ons ook zo'n beeld uit de sneeuwloze stille tijd. Dorre riet halmen zijn als dominerende voorgrond gebruikt. De fotograaf heeft het toestel laag bij de oever gehouden door dit z.g. kik vorsperspectief kreeg hij de riethalmen hoog en groot op de foto. Gemaakt zonder zon, werd de typische wintersfeer er slechts door versterkt. De oeverlijn boven aan de opname werkt als een goede afsluiting van de plaat en voert meteen de aan dacht naar de fijne nevelige achtergrond, die in dit geval gerust onscherp mocht wezen, omdat het diepte-effect er mee ver sterkt werd. Over scherpte gesproken, de oplettende lezer ziet wel, dat de camera ingesteld werd op de riethalmen en niet op de achter grond. Door het vrij grote diafragma (er was betrekkelijk weinig licht) kregen de wiekloze molen en de bomen juist dat vage, dat deze foto mede zijn bekoring geeft. Een met zorg gemaakte foto en een waardevolle herinnering, aantrekkelijk niet alleen voor de maker, maar ook voor ieder een die haar ziet. Ook de grauwste wintertijd heeft fotografisch gezien, zijn grote bekoring. Wie ziet en waardeert.fotografeert! Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 12 January 1760 By J. van Claresteyn. Boekverkooper op de Hfvlige Weg 'tAmster- dam wordt op heden uyt- gegeeven: Het Nieuw Uyt- gevonden Vermakelyk KO- NINKLYK LOTERY-SPEL bestaande uyt 30 uytmun- tende en thans regeerende KONINGEN en VORSTEN van geheel Europa. Dit spel is in 't Koper gebracht door een voornaam Meester, en ook bequaam voor de Jeugd, om te leeren speelen. Kost met e«n Bericht 8, en afge zet 14 Stuyvers. (Advertentie) In Keulen is de eerste internationale beurs voor baby-artikelen geopend. Links: een moderne kinderwagen uit Scandinavië met een extra kinderzitje en rechts: een teddy-beer met zuigfles. Zwembad, kampeercentrum, sportvelden en miniatuur Zuiderzee geprojecteerd In de gemeenteraadsvergadering van Enkhuizen is maandagavond een recrea tieplan aangenomen, samengesteld in overleg met de stedebouwkundige en „Zui- derzee-planoloog", mej. ir. E. F. van den Ban, Dit recreatieoord, een kuststrook van vier km. lengte met een totale oppervlak te van 355 ha., is geprojecteerd aan het IJsselmeer van het Krabbersgat tot de vuurtoren De Ven. Tegenover het Zuider zeemuseum komt een miniatuur-Zuider- zee met kuststadjes (waarvan de merk waardigste gebouwen op schaal worden vervaardigd) en karakteristieke boerde rijen, in één waarvan een theeschenkerij wordt gevestigd. Verder komen o.a. een jachthaven, een kampeerterrein met zo merhuisjes, speel- en zonneweiden, een strand, zwembad, tennisbanen, een haven tje voor kano's en kleine speedboten en een wandelpier. Ook komt er een parkeer terrein en worden wandel- en rijwielpa den aangelegd. Enige gedeelten blijven als natuurreservaat behouden. Na een enthousiast debat nam de raad het voorstel zonder hoofdelijke stemming aan. Hierbij werd vastgelegd, dat zo spoe dig mogelijk begonnen zal worden met de aanleg van de fiets- en wandelpaden en de sportvelden en zwemgelegenheden. Hoewel geen bedragen werden besproken is het duidelijk, dat de begroting een ge tal van zes cijfers te zien zal geven. 45. Als Ydo dan ergens een hofstede naderde, keken de kinderen al verlangend naar hem uit. Ze trokken aan moeder's rok en bedelden om snoepjes. Want daar waren de kinderen uit die tijd ook al dol op, hoor. Ze kenden alleen de ijsjes nog niet, waar jullie zo dol op zijn. Maar ze hielden net zo veel van de peper muntstokken en pijpjes drop, die Ydo in z'n mars meedroeg. O, moederdaar is de snoepjeskoopman! riepen ze dan. Koopt u wat lekkers voor me? Dan schoof Ydo de laatjes van z'n kastje open en toonde al de heerlijkheden, die daarin zaten 20 De drift kwam in zicht. David hield zijn paard in. Ik heb hier eens een hond verloren, zei hij. Hoor eens Julie, blijf een beetje achter mij, wil je. Ik wil op dat beest schieten Vind je het niet erg om mijn paard even vast te houden? Helemaal niet, zei Julie. Het is gewoonweg een raadsel, zei hij, terwijl hij zijn blik even langs de loop liet gaan, dat dit beest altijd schijnt te weten, of je een geweer bij je hebt of niet. Burgoyne heeft er dagen aan besteed om te trach ten hem te pakken te krijgen. Het is een groot exem plaar en nog brutaal ook. Hij wees haar aan. waar zij staan moest en ging, zich enigszins gebukt houdend, naar de linkerzijde van de drift. Van de plaats, waar zij met de paarden stond, kon zij nog juist de gladde oppervlakte van het water zien en een hoek van het ondiepe gedeelte van de door waadbare plaats. Het water weerspiegelde de hemel en behalve het stampen van de paarden, wanneer zij naar de vliegen schopten, was er geen geluid te horen. Zij keerde haar hoofd rm en zag, dat David achter een paar hoge bossen gras kwam aankruipen. Daarna keek zij weer naar de rivier. Die leek geheel verlaten en kalm. Zij hoorde enig geklater van het water, dat over de ondiepe plaats stroomde en ergens in de buurt liet een vogel zijn eentonig geroep horen. Zij bleef naar de rivier staren, trachtend de krokodil in het oog te krijgen, maar kon niets zien. Toen vuurde David plotseling. Het schot weergalmde luid en ver scheurde de over het veld hangende stilte. Van de zij kant van de doorwaadbare plaats bewoog zich iets met een verbazingwekkende snelheid en gleed zonder enig geplas te veroorzaken in het diepe water. Er verspreid den zich enkele rimpels over het water en verder niets. Ik heb hem gemist, zei David, terwijl hij weer op haar toekwam. Ik heb hem zelfs niet gezien, zei zij. Hij is een geslepen knaapen kent de fijne truc jes van de camouflage We kunnen beter verder gaan Ze reden door de ondiepte, waar de hoeven van de paarden het water deden sprankelen, terwijl het grint als fijn goud glinsterde. Doe mijn groeten aan de Ferndales, zei Julie na een lange stilte David keek even naar haar, deed zijn mond open, of hij iets wilde zeggen, maar zweeg toen toch nog maar. Ik mis hen, zei Julie met zachte stem, en het maakt het een beetje moeilijk, nu jij niet meer bij de Timballs komt. Ik zal de gehele volgende week bij Burgoyne zijn, zei hij op bitse toon. Als je er behoefte aan hebt, stuur dan een jongen met een briefje. Kom niet zelf. Je rijdt nog niet goed genoeg, om die drift te mogen over steken. Ik.het is nogal moeilijk om een briefje te zenden, zei zij. Tenslotte kan ik toch niet de kaffers van me vrouw Timball met boodschappen voor mij wegzen den. En waarom kan de jonge Timball geen kaffer voor je op pad sturen? Zij kreeg een kleur. Ik denk niet dat hij daar erg veel voor voelen zou, zei zij. Denk jij van wel? Ik zie niet, dat het er iets op aan komt, of hij er veel voor voelt of niet. Het is wel het minste, wat hij voor je doen kan, als je het vraagt. Maar je ziet toch welbegon zij impulsief. Nou, zei hij. Wat word ik verondersteld te zien? O, niets, zei Julie haastig. Hij haalde zijn schouders op en ze reden zwijgend verder. Pas toen zij in het gezicht van het huis kwamen, begon hij weer te spreken. Als ik jou was. zei hij, zou ik ervoor bedanken Robs vuile werk op te knappen. Menzies is een koppigf vent, die er de man niet naar is bepaalde persoonlijk heden te respecteren. En om persoonlijke redenen is de vee-inspecteur niet erg op de Timballs gesteld. Julies mond trok in strakke lijnen. Bedankt voor het advies, zei ze. Hij hield zijn paard in en keek haar strak aan. Ik vind, dat je een dwaas bent, zei hij met ruwe stem, maar ik veronderstel, dat de liefde nu eenmaal op sommige mensen die uitwerking heeft. Ik geef je één kans. Houd er mee op en ga rechtstreeks met mij mee terug naar de FerndalesIk kan mi in zaken met Burgoyne wel een paar dagen opschortenen blijf bij hen logeren tot John Ferndale een behoorlij ke regeling voor je toekomst heeft gemaakt. Ik denk er niet aan, zei Julie woedend. Jij insi nueert over Isabelle. Als je iets bekend is, dat het voor mij werkelijk nodig maakt om naar de Ferndales terug te gaan, zeg het dan. Maar die insinuaties wil ik niet. Kun je voor jezelf niet een paar zeer goede redenen ontdekken, waarom je terug zou moeten gaan? vroeg hij droogjes. Het is niet erg comfortabel bij de Timballs, zei Julie nadenkend, maar dat is een nogal beroerde re den om alles maar overboord te gooien En ik ben ook niet hevig op mevrouw Timball gesteld, maar niette min Neen? En Rob is zo'n dwaas, dat hij vee verplaatst zonder vergunning; vee verkoopt, dat niet van hem is en jou dan ten slotte zijn vuile werkjqp laat opknappen. Nu ja, maar toen het eenmaal gebeurd was, zei zij snel en als in zelfverdediging. moest ik hem toch wel helpen. Misschien, zei David langzaam, maar Julie, waar het omdraait is, dat iemand, die zo iets doet, voor niet veel deugt. Een man, die er ook maar enige behoorlijke opvattingen op na houdt sleept vrouwen niet mee in zulke onsmakelijke zaakjes. Ieder zou de man, van wie zij houdt, helpen, zei Julie weloverwogen Zij wilde David, dacht zij, nu een maal geen gelijk geven. Een juist opvatting, zei David. Het huis was nu al vrij dichtbij. Is het voor jou wel geraden om nog verder mee e gaan? vroeg Julie. Hij lachte grimmig. Misschien ben je je er niet van bewust, dat dit een ■penbare weg is. En niemand in Afrika kan een open- ïare weg sluiten. Hij keek even naar de lucht. O, dan dit nog, zei hij. Binnen een week zullen we de regentijd hebben. En wanneer die eenmaal be gint, zul je volkomen geïsoleerd zijn De weiden hier in de omtrek worden dan moerassen Je enige uitweg hier is dan nog in de richting van Burgoyne. Hem kun je wel bereiken, wanneer tenmins te de rivier niet te veel gezwollen is en de krokodil niet op wacht ligt! Ik zou er maar eens over denken, Julie, als ik jou was. (Wordt vervolgd) LEEDS (UPI) Dr. Ronald Tunbridge, professor aan de universiteit van Leeds en een autoriteit op het gebied van bejaar denzorg en -verpleging, heeft als zijn me ning gegeven, dat mensen die hun vijftig ste verjaardag voorbij zijn in feite niet vol doende energie en aanpassingsvermogen meer bezitten voor verantwoordelijke functies in wetenschap, landsbestuur en industrie. Het streven dient gericht te zijn op het bevorderen van mensen tussen 40 en 50 jaar oud tot de belangrijkste posten, die doorgaans zijn weggelegd voor personen, die de vijftig allang voorbij zijn. Mensen van deze leeftijd zijn door hun ervaring, als mens en als werkverrichter, nog zeer geschikt vooi andere dan de belangrijkste functies, waar hun vermogen om nieuwe ideeën en opvattingen te accepteren niet zo tekort schiet. Als de Westerse wetenschap die van de Sovjet-TTnie vóór wil blijven, aldus dr. Tunbridge, moeten zijn voornaamste be oefenaars jongere mensen zijn. Vooral voor kerngeleerden en de mannen van de raketwetenschap, geldt dit omdat in hun takken van wetenschap de aspecten en gedachten vrijwel dagelijks wisselen. Ook op de allerbelangrijkste posten in het regeringsapparaat ..zouden we onszelf een grote dienst bewijzen als we daar men sen van minder dan 50 jaar de grootste verantwoording gaven." aldus de profes sor, die zelf 53 is en zegt heel goed te voe len, dat zijn capaciteiten verminderd zijn. UITNODIGING VOOR LENI RIEFEN- 8TAHL INGETROKKEN De uitnodiging van het Britse Filminsti tuut aan de Duitse filmregisseuse Leni Riefenstahl is ingetrokken. Het instituut had een aantal protesten tegen de aangekondigde, lezing ontvangen. Misschien heeft ook de hakenkruisaffaire bijgedragen tot het besluit de uitnodiging in te trekken.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7