Droogtepsychose stempelde 1959 voor de zuivel tot een grillig jaar s Aanhoudende vorst beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine 4 „gezondheid Tekort aan politiemannen een vrij hopeloze zaak en bondig^) WOENSDAG 13 JANUARI 1960 2 Nederland afhankelijk van opportunistische importpolitiek der E.E.G.-partners Kaas-records Complot treindieven voor de rechter Boter onstuimig Studie nodig Geen grote winst Denen nog ongevaarlijk Geen extra-toelagen voor ambtenaren die diploma's behalen Minister De Pous sprak met Erhard Vorig jaar 44 doden op overwegen Prins Bernhard bij president van Mexico Loonoverleg personeel in vervoerssector Arnhemse behaalde prijs met mode-ontwerp Minister ziet voorhands geen mogelijkheden tot verbetering Rapport Werkclassificatie uitgebracht Kerkelijk Nieuws Politiecommissaris van Venlo overgeplaatst Handen en Lippen ruw?puROL h (Van onze Haagse redacteur) ,De resultaten van de Nederlandse zuivel zijn in hoge mate afhankelijk van het min of meer oportunistische importbeleid van onze partners in de E.Ë.G. En hoewel er misschien wel reden is voor een gematigd vertrou wen in de naaste toekomst, wil ik er toch wel voor waarschuwen, dat de omstandigheden waaruit in 1956 57 de zuivelcrisis voortvloeide thans nog alle aanwezig zijn en een bedrei ging zullen blijven vormen zolang in Europa belemmeringen van allerlei aard het vrije handelsverkeer voor de Nederlandse zuivelprodukten onmo gelijk maken". Met deze waarschuwing besloot de voor zitter van het Produktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, vanmorgen zijn nieuw jaarsrede, waarin hij uiteraard veel aan dacht schonk aan het zo grillige verloop van de zuivelmarkt in het afgelopen jaar. De ontwikkeling van de zuivelmarkt is in 1959, dat begon met het in 1958 inge treden herstel, door wat ir. Van Dam „de psychose van de droogte" noemde, merk waardig geweest. Hij voegde daaraan toe dat de tijdelijk al te hoge vlucht welke de prijzen in de zuivelsector onder de druk van droogte namen, eerder moet worden betreurd dan dat zij kan worden toegejuicht. Intussen weerspreken de nuchtere cij fers de bewering, dat de droogte voor de melkproduktie rampzalige gevolgen heeft gehad: de Nederlandse melkproduktie steeg integendeel met 260.000 ton tot 6.5 miljoen ton. Frankrijk is het enige E.E.G.- land, dat het slachtoffer van de droogte is geworden. De thans weer vrijwel afge lopen melklevering aan Frankrijk heeft echter met in totaal achtduizend ton even min de omvang gekregen welke door sommigen werd voorspeld. De Nederlanders zelf dronken twee per cent meer melk en namen daardoor 1.680.000.000 kilogram voor hun rekening. Maar voor een deel is die stijging in het verbruik te danken aan de droge zomer, welke de belangstelling voor yoghurt en karnemelk opwekte. De M-campagne kan echter ook wel enig effect hebben gesor teerd, maar of die hogere afzet ook blijft, valt moeilijk te voorspellen nu de melk prijs met twee cent werd verhoogd en in april nog eens in dezelfde grootte zal stijgen. De gecondenseerde melkproduktie steeg met achttien percent tot 338.000 ton en kende eveneens goede afzetmogelijkheden. Dat laatste geldt ook voor de niet-magere melkpoeder, vooral dank zij de verruiming van de invoermogelijkheden in Engeland, waartegen de door West-Duitsland onder nomen deliberalisatïe schril afstak. Voor de afzet van magere melkpoeder is men meer en meer aangewezen op de binnen landse markt, welke echter voldoende mogelijkheden biedt. Bii de kaas werd een recordoroduktie van 203.000 ton bereikt. Belangrijker ech ter is, dat het assortiment met succes werd uitgebreid, zoals de wetenschappelijk uit gedokterde Kernhemse kaas. een Neder landse St. Paulinkaas en twee nieuwe dessertkazen. Ook de uitsluitend ten be- Advertentie Bij pijn, gnep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met pluier Uw werk kunt doen 20 tabi. f. 0.80.Voordelige gezinsverpakking 100 tabi. f. 3.50 De officier bij de rechtbank te Arnhem heeft 10 maanden gevangenisstraf, waar van 4 maanden voorwaardelijk, geëist te gen de twee hoofdfiguren in de zaak van de spoorwegdiefstallen in Nijmegen, de voormanrangeerder T. J. T. en de rangeer der G. A. W. Tegen een derde rangeerder, T. J. E., eiste de officier acht maanden waarvan vier voorwaardelijk, tegen de seinhuiswachter M. J. K. en H. W. van der K. vier maanden voorwaardelijk en tegen de rangeerder H. W. drie maanden voor waardelijk. In zijn requisitoir zei de officier dat deze spoormannen hun positie op ergerlijke wij ze hebben misbruikt. Op bepaalde momen ten tijdens de nachtdienst braken de ran geerders wagons open en ontvreemden dan bakken met rookgerei, meestal siga retten. De seinhuiswachters keken van hun hoge post uit naar eventueel onraad. Sommigen van de verdachten zouden zich aan deze diefstallen schuldig hebben gemaakt van 1956 tot augustus 1959. Zelfs terwijl de spoorwegrecherche reeds bezig was met het onderzoek, gingen enkelen nog met stelen door. De verdedigers dron gen aan op clementie. Een voorwaarde lijke straf zou. volgens de raadslieden voor de gezinnen van de intussen ontslagen spoormannen minder ernstige gevolgen hebben. De meesten hebben een andere werkkring gevonden, doch zij lopen ge vaar om hieruit te worden ontslagen als onvoorwaardelijke straffen zouden wor den opgelegd. Uitspraak over veertien dagen. hoeve van de afzet naar Engeland gepro duceerde Cheshirekaas bleek een toe nemend succes. Al met al bereikte de kaasexport met 104 miljoen kilogram eveneens een hoogtepunt, waarmee Neder land zich stevig op de eerste plaats heeft genesteld van de kaas-exporterende lan den. Het binnenlandse kaasverbruik bleek nagenoeg constant De voorraadpositie is echter onder invloed van de door het grillig marktverloop in het laatst van 1959 ontstane stagnatie in de afzet bijna achtduizend ton hoger dan in het jaar daarvoor en daardoor minder rooskleurig. In de botersector begon men door rui ming van de voorraden met een schone lei. Bovendien daalde door de drastische verlaging der inleveringsprijzen de pro- duktie. terwijl het lager prijsniveau aan vankelijk het binnenlands verbruik deed toenemen. Maar ook hier vertekende de droogtepsychose de werkelijke markt situatie. Toen Frankrijk. België en West- Duitsland hun grenzen voor de boter open den, werd ook de Nederlandse boterprijs tot het daar geldende prijspeil opgetrok ken, hetgeen aanleiding gaf tot ontevre denheid bij de Nederlandse consument. Toch liep de binnenlandse afzet slechts langzaam terug. Werden bij een prijs van ongeveer negentig cent per pakje ruim duizend ton per week afgezet, bij 1,25 1,35 per pakje werd nog een afzet van ongeveer 850 ton bereikt, tweehonderd ton minder dan normaal. Bij prijzen van 1.60 en hoger per pakje werd wekelijks nog voor ongeveer vijfhonderd ton boter in het binnenland afgezet. Ir. Van Dam vond het gezien deze erva ring nuttig ernstig te bestuderen welke mogelijkheden er zijn om de binnenlandse botermarkt minder afhankelijk te maken van de nukken en grillen van de export. Bovendien zal een liberalisatie van de boterhandel tussen de E.E.G.-landen eer der tot harmonisatie en stabilisatie dan tot verstoring van de markt leiden. De voorzitter van het Produktschap voor Zuivel ontkende echter dat er in die be drijfskolom sprake is geweest van exor- In een commentaar op zijn nieuw jaarsrede heeft de voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, verklaard dat men in Nederland se zuivelkringen nog niet erg onder de indruk is van de voordelen welke de Europese Vrijhandelsassociatie (EFTA) voor Denemarken heeft opgeleverd. Weliswaar heeft onze belangrijkste con current bi-laterale handelsverdragen met Engeland, Zweden en Zwitserland kunnen sluiten, maar voorlopig be tekent dit nog geen bedreiging van de Nederlandse export. Uiteraard blijft men bij het Produktschap op zijn qui- vive. bitant grote winsten. Voor boter en kaas zijn de gemiddelde prijzen dezelfde ge weest als in het melkprijsjaar 1958/1959. Een en ander betekent ook, dat de op brengst van de veehouders de garantie prijs nog lang niet haalde. Uit het Land- bouwegalisatiefonds zal over 1958/59 onge veer 220 miljoen gulden moeten worden uitgekeerd, hetgeen nog iets meer is dan over de melkprijsperiode 1956^57. In het crisisjaar 1957/58 bedroeg de suppletie niet minder dan ƒ407 miljoen gulden. Het systeem van het verstrekken van toelagen in verband met het behalen van diploma's door ambtenaren, acht de minis ter van Binnenlandse Zaken niet zonder bedenkingen, zo zegt hij in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Een modern personeelsbeleid, zo meent hij, brengt met zich mede dat de bezol diging van de ambtenaren is afgestemd op de waarde van de door hen vervulde functies. Bij waardering van de functies wordt rekening gehouden met alle eisen, dus ook die van kennis, welke het ver vullen van de te waarderen functies stelt. De beloning voor de kennis, nodig voor een goede dienstvervulling, moet geacht worden reeds in het salaris van de amb tenaar te zijn verdisconteerd. De minister meent dat toekenning van diplomatoelagen als systeem slecht te combineren valt met dit bezoldigings systeem. Advertentie M// NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND Advertentie De minister van Economische Zaken De Pous. vertoefde maandag en gisteren in de Westduitse hoofdstad waar hij tezamen met de secretaris-generaal van 't departe ment van Economische Zaken prof. Brou wers enige uren lang besprekingen voerde met zijn Westduitse collega Erhard. Of ficieel werd medegedeeld, dat algemene principes der economische politiek behan deld zijn. Aangenomen wordt, dat alles wat in dit economisch vlak beide landen raakt in grote lijnen ter tafel is gekomen. Hiertoe behoren gemeenschappelijke be langen terzake van de invoer en in het bij zonder de problemen van de Nederlandse Noordzee-havens. Zo zijn de Rotterdamse klachten betreffende de beperkingen van de Duitse koleninvoer ook te berde ge bracht. Voorts is gesproken over de E.E.G. en andere problemen rond de Europese samenwerking. Minister De Pous vertrok gistermiddag naar Den Haag. Bij botsingen tussen treinen en het weg verkeer op beveiligde en onbeveiligde spoorwegovergangen waren in 1959 vier enveertig doden te betreuren. Er hadden 210 botsingen plaats. In vijf gevallen be troffen dit botsingen, waarvan de verant woordelijkheid voor het ongeval bij de spoorwegen lag. Hierbij waren twee on gevallen met dodelijke afloop. In de ove rige lag de verantwoordelijkheid bij het wegverkeer. Het aantal doden bedroeg hier 42. Het aantal botsingen van wegverkeer en spoorweginstallatie zon der dat daarbij direct treinen betrokken waren bedroeg 360. Hiervan droegen de spoorwegen in 15 gevallen de verantwoor delijkheid (bij voorbeeld dalende overweg- bdmen op auto's). In de overige 345 geval len lag de schuld bij het wegverkeer (aan rijdingen van overwegbomen, knipper lichtinstallaties e.d.). Het aantal versper ringen van overwegen door het wegver keer zonder dat daarbij materiële schade ontstond voor de N.S. of waarbij zich per soonlijke ongevallen voordeden (afslaan van motoren) bedroeg 163. MEXICOSTAD (Reuter) Prins Bern hard heeft dinsdag in Mexico-city aan de president van Mexico. Adolfo López Mateos de versierselen van het Grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw uitge reikt. Hij zei dat de onderscheiding werd verleend als bewijs van Nederlandse vriendschap voor Mexico. Na de plechtig heid was de Prins de gast van de presi dent aan een lunch in diens paleis. Eerder op de dag had hij een krans gelegd bij het Mexicaanse onafhankelijkheidsmonu ment. In de avond werd een receptie in de Nederlandse ambassade gehouden. Te Den Haag zal op 19 januari een be spreking worden gehouden tussen enige grote vervoersondernemingen en de rege ring over een loonsverhoging voor het ver voerpersoneel. Onder dit personeel heerst ontevredenheid, omdat een loonsverhoging uitblijft, terwijl in andere bedrijfstakken de lonen wel zijn verhoogd. Hierbij wordt nog opgemerkt, dat het vervoerspersoneel toch al een achterstand van 6 percent op de lonen van andere werknemers heeft. Een recente contributieverhoging voor de leden van de r.-k. Bond voor Vervoers personeel St. Raphael heeft de maat vol gemaakt: een groot aantal leden heeft ge dreigd voor het lidmaatschap te bedanken, als er geen maatregelen worden genomen. Tilly Reintjes, leerlinge van de Acade mie voor Beeldende Kunst en Kunstnij- veiheid. heeft met haar model Frasquita de tweede prijs gewonnen op de in Stock holm gehouden internationale modeshow georganiseerd door een textielbedrijf te Enschede. De eerste prijs werd toegekend aan de Zweedse ontwerpei Curt Ostling. D derde prijs werd gewonnen door een Bel gisch meisje. Het concours had tot doel te ontdekken wat voor talent beschikbaar is onder de jonge mode-ontwerpers in de Euromarktlanden. In zijn Memorie van Antwoord inzake de begroting van Binnenlandse Zaken zegt de minister tot de Eerste Kamer dat „in zo verre van een permanent tekort aan po litiepersoneel kan worden gesproken, nau welijks valt aan te nemen dat in deze se dert jaren gegroeide toestand, die zich ook in het buitenland voordoet, op korte ter mijn aanzienlijke verbetering kan worden gebracht" Teveel ongemakken. „De personeelstekorten bij de politie zijn niet plotseling en door spontaan optre dende oorzaken ontstaan Wellicht zijn zij in hoofdzaak het gevolg van een proces, dat bij de bevolkingsgroepen, die voorheen als wervingsreservoir voor de politie kon den gelden, heeft geleid tot een verminder de belangstelling voor een functie bij het burgerlijk gezagsapparaat van de over heid. Zij kiezen thans andere beroepen, die bij inmiddels verbeterde arbeidsvoor waarden niet de aan het politieambt ver bonden ongemakken kennen. Teneinde de belangstelling voor het politieambt weer aan te wakkeren wordt o.a. gestreefd naar verlevendiging en verdieping van de taak van het lagere personeel en zoveel mo gelijk naar eliminatie van de ongemak ken. Deze verlevendiging en verdieping zijn mogelijk, en bij verschillende gelegen heden reeds gestimuleerd. De resultaten zijn echter niet op korte termijn merkbaar, o.a. omdat er een verbetering van de op leiding aan moet voorafgaan. Rapport verlaat Zoals bekend is, schommelt het landelijk tekort bij de gemeentepolitie de laatste ja ren om de 600 man, waarvan ongeveer driekwart voor rekening van de drie groot ste gemeenten komt. Rekening houdend met het gemiddelde jaarlijkse verloop zijn naar schatting in de komende twee jaar 2000 man nodig om de sterkte op peil te krijgen. Ten aanzien van de Commissie Werk classificatie Politiefuncties zo zegt de mi nister, dat deze ook in het leven is geroe pen om de gezichtspunten en inconveniën- ten, die zich bij de politiefuncties voor doen, te analyseren en in het verband van die functies naar gewicht en belang te waarderen. Als streefdatum voor de indie ning van het rapport der commissie was in 1957 gesteld februari 1960. De minister heeft echter van de com missie bericht ontvangen, dat zij niet bin nen deze termijn met haar arbeid gereed kan komen en nog ongeveer een half jaar extra nodig zal hebben. De minister be treurt het uitstel vanwege de ongunstige weerslag daarvan op de stemming bij het lagere personeel. Aan de commissie heeft hij doen weten, dat hij thans het rapport uiterlijk in juni a.s. verwacht Geringe promotiekansen De promotiekansen kunnen naar de mening van de minister niet meer worden vergroot zonder dat de functionele beteke nis van de rangen verloren zou gaan. De drang naar meer promotiemogelijkheden wordt veroorzaakt door het feit, dat de huidige leeftijdsopbouw niet normaal is als gevolg van de massale aanstellingen in 1945 en 1946. Het aantal hoofdagenten, dat in afwijking van een gemiddelde carrière in de komende jaren niet tot brigadier zal kunnen worden bevorderd, is daardoor groot. Teneinde in deze situatie enige ver lichting te brengen is de salarisschaal voor oudere hoofdagenten, die bekwaam en geschikt zijn voor de naasthogere rang. verlengd. De minister is bereid, na ont vangst van het rapport van de Commis sie Werkclassificatie Politiefuncties te overwegen of op dit stuk nadere voorzie ningen wenselijk en mogelijk zijn. Eind november 1959 was het systeem van de werkclassificatie bij de rijksover heid van toepassing op ruim 13.500 func tionarissen, werkzaam bij het departe ment van Defensie. Daarvan kwamen on geveer 11.500 functionarissen voor presta tiebeloning in aanmerking, zo deelt de mi nister van Binnenlandse Zaken in zijn Me morie van Antwoord inzake zijn begroting mee in antwoord op vragen van leden van de Eerste Kamer. Uit gegevens, betrek king hebbende op de geclassificeerde func ties bij het departement van Defensie (oor log), is gebleken, dat als gevolg van een herwaardering met behulp van werkclas sificatie 52 pet. van de functies is ingedeeld in de óók voor de invoering van werkclas sificatie geldende loongroep, ongeveer 35 pet. in een hogere loongroep en onge veer 13 pet. in een lagere loongroep. Ge gevens van het departement van Defensie (marine) 1550 functies, vertonen het vol gende beeld: 45 pet. is ingedeeld in de ook voordien geldende loongroep, 30 pet. in een hogere loongroep en ca. 25 pet. in een lagere. Hierbij wordt aangetekend, dat in de gevallen, waarbij inpassing in een lage re loongroep heeft plaats gehad, garantie toelagen zijn toegekend teneinde een ach teruitgang in inkomsten te voorkomen. In verband met het stadium van ontwikke ling, waarin de toepassing van de werk classificatie zich bij de lagere publiek rechtelijke organen bevindt, staan minis ter terzake geen cijfers ter beschikking. Merit-rating. Omtrent de resultaten van de toepassing van de „merit-rating" kan worden opge merkt, dat als gevolg van de omstandig heid dat deze methode van prestatiebelo ning in het algemeen gehanteerd wordt, waar een exact meten en wegen van de prestatie is uitgesloten, uiteraard niet kan worden beschikt over concrete cijfers, be treffende geconstateerde prestatieverho ging op -verbetering. De verbetering der prestaties is af te leiden uit indirecte fei ten, zoals gevallen, waarin de noodzaak tot overwerken is komen te vervallen, van voorgenomen uitbreidingen kon worden afgezien het uitbesteden van werk niet langer noodzakelijk bleek, het aantal ge maakte fouten merkbaar terugliep, het ongemotiveerd te laat komen in omvang verminderde, de uiterlijke verzorging de gewenste aandacht kreeg, enz. Ned. terv. Kerk Bedankt voor Houten P. J. Dorsman te Staphorst Chr. Ger. Kerken Tweetal te Haamstede-Kerkwerve Chr. Verhage te Hilversum en J. M. Visser te Dokkum. Kunstmestverkwisting. In 1959 is in de Lopikerwaard voor een bedrag van 100.000.te veel aan kali- en fosfaat- houdende kunstmeststoffen gestrooid. Dit heeft de heer J. Schreuders, burgemeester van Hoenkoop, op een vergadering meege deeld. Hij noemde dit „weggooien van 100.000.—" een schokkend feit, temeer omdat het gevaar van kopziekte bij het rundvee door het overmatig strooien van kunstmest sterk is toegenomen. Deze kopziekte kan optreden wanneer bepaalde bacteriën vrijkomen nadat de stikstoffen uit de kunstmest in de grond zijn opge lost. Nieuwe hoogleraren. Tot gewoon hoogleraar aan de Leidse universiteit zijn benoemd dr. W. K. H. Karstens (algemene plantkunde); dr. A. Quispel (experimentele plantkunde) en dr. H. A. Snellen (cardio logie). Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is benoemd dr. M. Mulder (sociale psycho logie). Echtpaar ingesloten. Het Roosendaals echtpaar M. T. is, verdacht van brandstich ting in zijn woning aan de Fortuinstraat te Roosendaal, voor de officier van justitie te Breda geleid. Tijdens het eerste verhoor op het politiebureau te Roosendaal ontkende het echtpaar, in de nacht van maandag op dinsdag zijn huis in brand te hebben ge stoken. Bij het uitbreken van de brand bleek het meubilair grotendeels verdwe nen te zijn. De officier meent over genoeg feitenmateriaal te beschikken om het echtpaar voorlopig te doen insluiten. Eredoctoraat. De senaat van de ka tholieke universiteit te Leuven in België heeft tot eredoctor in de toegepaste we tenschap benoemd prof dr ir. H. Gelissen uit Maastricht. De ere-promotie zal plaats hebben op dinsdag 2 februari. Dr. Gelissen heeft hiermede zijn tweede-ere-doctoraat verkregen. Hij werd in 1955 al benoemd tot eredoctor aan de Technische Hochschule te Aken. Zuiderzeewerken en deltaplan. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs H. A. Korthals zal donderdag 21 januari in de Statenzaal van zijn ministerie aan het Binnenhof in Den Haag de officiële ope ning verrichten van de nieuwe onderwijs tentoonstelling „Zuiderzeewerken en del taplan". Zeeman beroofd. In het holst van de nacht is op de Zeeburgerdijk in Amster dam een 29-jarige Duitse zeeman beroofd van zijn leren jas, zijn paspoort, een sjaal en twintig gulden. De witte sjaal werd voor een van de drie overvallers noodlottig, want enkele v-en later hield de politie in de omgeving van het politiebureau Lin- naeusstraat een 16-jarige vrijmaker P. aan, die in het bezit was van dit kledingstuk. De Duitser herkende hem positief als een der overvallers. Een van de beide andere overvallers, de 23-jarige handlanger G. R., werd na de overval gearresteeerd bij een poging tot inbraak in een koffiehuis aan de Piet Heinkade. Advertentie Bij VERKOUDHEID, HOESTEN EN NIEZEN geven een pur Pottertje! In de mond snel verlichting. Duixenden vinden ar digelijks biet bij. Potter's Linie is ge liefd bij rokers, lingers en sprekers. In handige plat (e doosjes d SS cent IMP. N. TIN HUIL N.T. NIITIIISM De commissaris, chef van het korp« gemeentepolitie te Venlo, H. A. G. Her mans, zal, zo vernemen wij, naar de politie te Rotterdam worden overgeplaatst in de rang van hoofdinspecteur, ambtenaar 1ste klasse. Zoals bericht is, werd de heer Hermans te kennen gegeven zijn ontslag als korps chef te nemen, omdat hij agenten van zijn korps in hun vrije tijd aan een bungalow, welke hij liet bouwen, heeft laten werken. Het is nog niet precies bekend wanneer de heer Hermans bij de Rotterdamse po litie in dienst zal treden. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mede: In vrijwel ge heel Europa blijft de vorstsituatie voort duren. In het oosten en zuidoosten van ons land kwam in de afgelopen nacht op vele plaatsen strenge vorst voor. Het vliegveld Deelen meldde met 15 graden vorst de laagste temperatuur. Langs de westelijke grens van het vorst- gebied zakte over de Britse eilanden een storing naar het zuiden vergezeld van regen en sneeuw. Deze storing oefende echter nauwelijks invloed op het weer in ons land uit. In het westen van het land vielen in de af gelopen nacht uit van zee komende sneeuwbuien enkele centimeters sneeuw. Een depressie boven de Balkan veroor zaakt zware sneeuwval in midden-Europa bij dalende luchtdruk. Over Scandinavië beweegt echter een gebied van hogedruk naar het zuiden. In verband hiermede zal de wind bij ons morgen wat toenemen uit noordoostelijke richting. Vannacht zal weer matige tot strenge vorst voorkomen. De kans op enkele sneeuwbuien blijft bestaan Het ziet er naar uit dat de vorst nog ver scheidene dagen zal aanhouden. WEERRAPPORTEN Donderdag 14 januari Zon op 8.43 uur, onder 16.55 uur. Maan op 17.55 uur, onder 8.29 uur. Maanstanden 14 januari 0.51 uur volle maan 21 januari 16.01 uui laatste kwartier 28 lanuari 7.16 uur nieuwe maan Hoog en laag watei -n I.l muiden Woensdag 13 januari Hoog water 3.34 en 15.43 uur. Laag water 11.31 en 23.46 uur. Donderdag 14 januari Hoog water 4.09 en 16.19 uur. Laag water 12.08 en uur. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. tj Neerslag, laatste 24 uur. S u Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Lissabon Belgrado Mallorca zwaar bew. zzo -1 0.2 geheel bew. windst. -7 0,1 sneeuw zo -1 0.3 zwaar bew windst. -4 1 zwaar bew ono -2 0 licht bew. O -4 0 licht bew. windst -3 0 onbewolkt nno -5 0 Poolsneeuw nno -15 0.4 geheel bew n -15 0 zwaar bew. n -8 0 zwaar bew no -8 0 sneeuw z 3 13 sneeuw windst 3 zwaar bew ozo -2 0 sneeuw windst. -3 0.1 sneeuw vvnw -7 0.2 zwaar bew. w -2 0 geheel bew zw 6 2 driftsneeuw n -3 13 half bew. wnw 10 1 geheel bew. n -3 2 sneeuw nw -5 0,1 sneeuw w -7 4 zwaar bew windst. -5 1 onbewolkt no -2 0 zwaar bew ozo 6 0 sneeuw zw -6 1 sneeuw ozo 6 0 onbewolkt zzw 8 zwaar bew ono 6 0 weerlicht windst 10 5 geheel hev nw 0 sneeuw wzw 4 zwaar bew. nno 11 7

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2