Larsen en Petrosian thans grote concurrenten Sombere perspectieven voor Rallye Monte Carlo 1960 k Sport tijdens het weekeinde Gatsonides vlak voor de start Rallye CUonte-Carlo Start in Scheveningen op dinsdagmorgen Vijftien Nederlandse équipes in sterrit Westelijke trainers hebben zondag streepje voor KNSB volgde advies van Klaas Schenk op HLTC gaat feest vieren JOHNNIE WALKER ZATERDAG 16 JANUARI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 23 HET HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI Geen verrassingen Rallyeclub Holland" Vier Nederlanders naar Olympische Winterspelen Om de damtitel De bekende rallyerijder Maurice Gatsonides uit Bentveld (bij velen beter bekend als „Maus") zal in de Rallye de Monte Carlo dit jaar starten in een Austin Seven. Gatsonides, die een équipe vormt met de van het circuit van Zandvoort bekende les Langestraat begon de sterrit overigens al enige weken geleden toen hij op verken ningstocht ging. De beide Nederlandse coureurs reden het gehele traject met hun vrij kleine wagen na en daarbij kwamen zij tot de conclusie, dat de rallye deze keer bij zonder zwaar zal worden. Niet in hét minst door de lange aanlooproute, die voor de équipe Gatsonides-Langestraat in Warschau begint. In de nacht van dinsdag op woensdag vertrokken zij uit Den Haag naar hun op ruim 1300 km afstand liggende startplaats van waar zij in de nacht van maandag op dinsdag aan de rallye zullen beginnen. De sterrit bestaat voor de deelnemers uit Warschau uit 3649 km, moeilijke kilometers overigens, want de weerberichten uit alle delen van Europa en vooral uit Duitsland zijn bijzonder ongunstig. Gatsonides was echter kort voor de start gematigd optimistisch. „Onze wagen mag dan klein zijn, de wegligging is, ook door de kleine wielbasis, fantastisch en verder zorgt het vrij kleine motortje, 848 cc maar, toch nog voor een topsnelheid van 120 kilometer per uur." Gatsonides en Langestraat, die deel uitmaken van een Engels fabrieksteam, hebben overigens niets aan het toeval overgelaten. In de Austin werd een bijzonder comfor tabele passagiers-slaapstoel gemonteerd en ook de rijdersstoel werd veranderd. Ten slotte werd het dashbord uitgebreid met een tiental voor de leek onbegrijpelijke klokken en meters, die er voor dienen te zorgen, dat beide Nederlandse rallyerijders geen seconde te laat (of te vroeg) bij de diverse controleposten aankomen en die vooral in de klassementsproef in de bergen bij Monte Carlo een bijzonder belangrijke rol gaan spelen. Zoals gewoonlijkstart een aantal deel nemers aan de Rallye de Monte Carlo ook dit jaar weer in Scheveningë*n. De eerste coureur vertrekt op dinsdagmorgen 19 januari om kwart voor zes voor het Kur- haus. Met een minuut tussenruimte vol gen de andere ploegen. Via Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Valkenswaard en Has selt zullen zij de eerste controlepost in Luik opzoeken. DE ROUTE DEN HAAG-MONTE CARLO De technische keuring van de wagens, die in Scheveningen aan de sterrit be ginnen, heeft plaats op maandagmiddag 18 januari, 's middags van twee tot vijf, bij het technisch controlestation achter het secretariaatsgebouw van de K.N.A.C. in Den Haag. De tien „Scheveningse" équipes zijn: (achtereenvolgens startnummer, inschrij ver. co-équipier, nationaliteit en automerk) 329, G. Abadie, B. Salmon, Frankrijk. Triumph Herald; 330, C. Mader, A. Fal- kenberg, Duitsland, Auto-Union; 331, D. G. Bain, Engeland, Ford Zephyr; 332. F. C. Ward. M. J. Cotton, Engeland, M. G. Twin Cam.; 333, K. S. Richardson, Mrs. Richardson, Engeland, Ford Zephyr; 334, J. W. Bowdage, A. M. H. Bennet, Enge land, Triumph Herald; 335, H. W. Megens. J. v. d. Berg, Nederland, Volkswagen; 336, R. Slotemaker, R. Grellim, Nederland, Triumph TR 3; 337, R. L. Borgerhof Mul der, J. den Hollander. Nederland, Alfa Romeo; 338, S. Eikelmann, P. Falk, Duits land, Auto-Union. In de 29ste Rallye de Monte Carlo rijden vijftien Nederlandse equipes mee. Achter eenvolgens vermelden wij het startnum- mer, de naam van de inschrijver, de naam van de co-equipier, de startplaats en het automerk. 34, B. Meyer (Apeldoorn), M. Bijlsma (Zandvoort), Oslo, Ford; 37, J. J. Tak (Am sterdam), F. van Eekelen (Zeist), Oslo, Porsche; 54, J. v. Nieuwenhuizen (Den Haag), A. Moggré (Den Haag), Oslo, Alfa Romeo; 74, F. v. d. Meeren (Eindhoven), C. Pennings (Eindhoven), Oslo, Porsche; 80. R. Gorris (Rotterdam), R. S. Wiedouw (Vlaardingen), Oslo, Citroën ID 19; 94, O Rosenblatt (Amsterdam», J. Butter (Schie dam), Oslo, Simca: 104, J. Boot7 (Over- veen). Vinke, Oslo, Auto Union; 107. W L Poll (Hilversum), A. Bouwmeester (Gouda». Oslo, Porsche; 109, R. Dooyes (Bussum), W. Veendorp (Bussum), Oslo, Porsche: 126, H. Tak (Bloemendaal), J. Swaab (Amsterdam), Warschau, Mercedes 220 SE: 127, A. Blansjaar (Leidschendam). Blans- Maus Gatsonides met zijn wagen in zijn garage, kort voor zijn vertrek naar de startplaats Warschau. Koersen in Hilversum De sneeuwval van de laatste dagen heeft op verscheidene entrainementen het trai- ningswerk grotendeels lam gelegd en waar helemaal niet meer gedraafd kon worden gebeurde alles met de longe. De westelijke trainers, die hun bivak op de grote banen hebben, kampen met minder moeilijk heden en hebben dus op hun collega's een streepje voor. Waarschijnlijk zal stal Geer- sen dit zondag wel demonstreren, want hoewel de „grootmeester" zelf naar Frank rijk is, staan zijn assistenten in verschei dene koersen als de favoriet van de dag. Reeds in het eerste nummer kan Vergay dit bewijzen met de sterk verbeterde Whipbird van Permit, die zijn handicap op Witty Hanover en Willem III moet kunnen inlopen. Op zware baan is Welti een mo gelijk outsider. Met Visuil S zal het in de Huygens-prijs echter moeilijker gaan, omdat de zeer goede Upperten zeker zo snel is. De af stand is echter in het voordeel van eerst genoemde, zodat hij toch de voorkeur heeft. Truely Hollandia en Vaja Con Dios zijn de andere mogelijkheden. Tussen Vincent Hollandia en Wiebeline Wip kan zich dezelfde harde strijd ont wikkelen als een tweetal weken geleden, toen Wiebeline haar betere positie aan de start met een krappe zege uitbuitte. Nu zijn aan de start de rollen omgekeerd en dat kan Vincent Hollandia zijn revanche brengen. Outsider in dit goede gezelschap is Uitloper. Een vierde overwinning kan aan stal Geersen ten deel vallen als Quartus Spen cer niet in 't internationale nummer start, maar in de Maxwell-prijs. In beide koersen heeft dit uitstekende paard een goede kans; de autostartkoers lijkt gemakkelijker, zo dat in dit geval dan Enterprise of Lord Scotch in het internationale nummer als één en twee de streep kunnen passeren vóór Hippogriffe. Voor Quartus Spencer dreigt in de andere koers slechts enig ge vaar van Ugoldman K en Urania. Indien Wanita van Barke haar laatste verrichting herhaalt kan zij haar tweede zege boeken, daar zij onder vrijwel iden tieke omstandigheden haar rivalen Wil- lia*m Z en Wilma Zora al heeft geklopt. In de vooruitgaande vorm. waarin Thea Drabbe zich de laatste weken laat zien, kan zij in het slotnummer de sterke Uppsala Pluto weerstaan. Outsider is Uncmdé. Tenslotte kan de succesvolle stal Oos- ting met Xerophyt de goede gewoonte op iedere dag tenminste. één overwinning te behalen, bestendigen, hetgeen Pari- sien en Walter Pluto als de andere kanshebbers uiteraard zullen trachten te verhinderen. BOKSEN. De Argentijn Pascuel Perez, wereldkampioen vlieggewicht, zal op 2 april in Bangkok zijn titel verdedigen tegen Pone Kingpetch (Thailand). In het Kennemer Theater te Bever wijk is gisteren een aantal partijen in het Hoogoventoernooi beslist uit vorige ronden. In de invitatiegroep werden alle restanten opgeruimd. De Deen Larsen behield de leiding door een remise met Bouwmeester. Petrosian is zijn naaste concurrent geworden, nu de Russische grootmeester zijn partij met Bouwmees ter zonder verdere strijd gewonnen kreeg en Matanovic zijn gunstige eindspel tegen Van Scheltinga niet tot winst kon brengen. De Indonesiër Tan kwam door remises met Bouwmeester en v. Schel tinga weer op gelijke hoogte met Baren- dregt en zal nu in het onderling treffen moeten uitmaken wie de rode lantaarn definitief in handen krijgt. De ranglijst geeft nu het volgende beeld: 5 4V2 4 4 3'/2 3 2V2 IV'2 lVz 1. Larsen (Den.) 7 5 11 2. Petrosian (Rusl.) 7 3 4 0 3. Matanovic (Joegosl.) 7 2 5 0 4-5. Donner (Nederl.) 7 2 4 1 Flohr (Rusland) 7 2 4 1 6. v. Scheltinga (Ned.) 7 15 1 7. Bouwmeester (Ned.) 7 14 2 8. Toran (Spanje) 7 0 5 2 9-10. Barendregt (Ned.) 7 115 Tan (Indonesië) 7 0 3 4 Een spannende finale is verzekerd. Van daag immers de partijen LarsenDonner en FlohrPetrosian en zondag als vlam mend sluitstuk het treffen Petrosian— Larsen. Van de spelers uit onze omgeving is Schneiders na zijn fraaie start in 1B be langrijk afgezakt. Met zijn overigens nog zeer eervolle vierde plaats is hij voor de uiteindelijke winst uitgeschakeld. Stand hier: Bozic (Joego slavië) en Dries (Ne derland) 6 punten, Omella (Spanje) 4 punten en een af gebroken partij. 5. Schneiders (Nederl.) 4 punten. Suiker neemt in 2 A met 3l/2 punt een plaats in de middengroep in. In 2B wordt tussen Steijn en Pavlovic een nek- aan-nek race gevoerd die waarschijnlijk eerst in de laatste ronde zal worden be slist als beide spelers elkaar zullen ont moeten. Steijn heeft nu 5 punten tegen Pavlovic 4'/2 en een afgebroken partij. Een ongelukkige nederlaag in de zeven de ronde heeft A. Herfst in 3A van de troon gestoten. Met een halve punt achter stand op Haitjema, Kool en De Jong kan hij nog slechts op een misstap van zijn rivalen hopen. Een grote verrassing is in 3B de fraaie positie van de Halfweg-speler T. Slagt. Gereben (Israel) Met 5'£ punt ligt hij nu een halve punt voor op de sterke Joegoslaaf Bjelica, die echter nog een gunstig staande afgebroken partij met de in herstel zijnde Maas heeft uit te spelen. Biesheuvel gaat met 4Y2 punt in 4A ge lijk met Waling Dijkstra op de finish af. In 4B is de Beverwijker Steeman nog steeds favoriet voor de eindzege. Een kleine kans heeft in groep 5 nog de Pat Matter De Haas. Hij heeft echter grote concurrentie in Vijvers, Peters en v. Voorst Vader. De zesde groep telt nog enkele achter stallige partijen die vanmorgen worden in gehaald. De Overvener Groos behoort hier nog tot de kanshebbers. Zijn achterstand op koploper Duinmayer bedraagt slechts een halve punt. In groep 7 zal het wel erg vreemd moe ten lopen wil de Santpoort-speler Kievit niet als overwinnaar uit de bus komen. Een groep lager gaat v. Vuuren recht op de zege af. Uitstekend is hier ook het op treden van de Weenink-vertegenwoordiger v. d. Veen, die een goede derde plaats in neemt. De resultaten van de besliste afgebroken partijen zijn: Invitatiegroep: TanBouw meester remise; BouwmeesterLarsen re mise; Matanovicv. Scheltinga remise; PetrosianBouwmeester 10; v. Schel tingaTan remise. IA: ApkingFernan dez 10. 3B: S. HerfstPhilippe 1—0; MaasVan Hinte remise. 5: De Haas Janssen 10. 6: GroosDe Lange 10. Het rallye-leger staat weer klaar. In negen Europese steden zijn de bijna 350 equipes gereed voor de jaarlijkse opmars naar Monte Carlo. Maandag dan is het zover, dan wordt in Athene, Oslo, Warschau, Lissabon, Glasgow, Parijs, Frankfort, Den Haag en Rome het lang verbeide sein voor de opmars gegeven. Wie zal het ditmaal worden? Gaat de zege in deze sterrit naar Monte Carlo naar een outsider of zal een crack met grote internationale ervaring de overwinning behalen? Het zijn vragen waarop voorlopig het antwoord nog niet kan worden gegeven. Wél is nu al zeker de toe stand wan de wegen in Zuid-Frankrijk wijst dat al uit dat het een uitzonderlijk zware rallye gaal worden. Het is bekend: voor Jacques Taffe, de secretaris-generaai van de rallye kan ja nuari altijd alleen maar „goed" zijn als het weer uitzonderlijk slecht is. En ook nu hoopt „petit Jacques" op sneeuw, mist, ijzel en regen. Maar een andere vraag is of Jacques nu wel echt die regen, ijzel, mist en sneeuw nodig heeft. Maus Gatso nides kan het nauwelijks geloven. De ver kenning die de man uit Bentveld rond de jaarwisseling in de Alpes Maritimes en de Vogezen twee van de belangrijkste tra jecten van het strijdtoneel van deze klas sieke sterrit heeft uitgevoerd leerde hem dat. En Gatsonides met zijn twee mil joen rallye-kilometers het wordt zijn 15de Rallye Monte Carlo, reeds 11 Alpenrit ten, 8 marathons van de weg (Luik-Rome- Luik), 6 Tulpenrallye's 5 rallye's van de Royal Automobilclub en nog zo'n vijftien tal kleinere internationale sterritten heeft hij voorts gereden is toch echt wel wat gewend. En dan te bedenken dat Maus zijn verkenning uitvoerde toen het heel mild weer was Het zal dus wel een zeer zware rallye worden. De traditie van de sneeuwket tingen en de beijzelde voorruiten zal dus ook dit jaar wel behouden blijven. Een andere traditie zullen de „dapperen" no de moeten missen. In 1960 zal de strijd beslist niet beginnen als de Vogezen of het Massif Central wordt bereikt. Tot Luik als het weer erg meewerkt misschien tot Luxemburg zal het nog wel gaan. Doch zodra de rallye-rijders de hoofdstad van het Groot Hertogdom hebben verlaten is de sterrit al in zijn beslissende stadium gekomen. „Het is zaak fit in Luxemburg aan te komen", zo vertelde Maus ons de zer dagen, „want daarna komt er tot Mon te Carlo beslist geen gelegenheid om te slapen". In de nacht van maandag 18 op dinsdag 19 januari vertrekken ze dus uit de negen startplaatsen. Helaas voeren ook dit jaar negen verschillende aanlooproutes van bij na 3000 km lengte de équipes naar Cham- béry waar de gemeenschappelijke route van 570 km. begint. Helaas, ja. We schre ven het al eerder, na de rallye van 1958 heeft de KNAC aangedrongen op kortere aanlooproutes en een aanzienlijk langere „route commune" om, evenals bij de Tul- penrallye gebruikelijk was, te komen tot een bijna ideale combinatie. In onze Tul- penrallye waren die aanlooproutes wei nig meer dan een formaliteit. De echte moeilijkheden voor ieder gelijk kwa men pas op de gemeenschappelijke route. Helaas, ook voor 1960 werd de, op zijn minst aanvechtbare, formule van de ster rit naar Monaco nauwelijks gewijzigd. Op nieuw zal geluk bij de keuze van de start plaats wel weer heel erg belangrijk zijn in deze rallye-roulette. Opnieuw ook ziet het er naar uit dat bij voorbeeld de Haagse starters wel erg ver naast het winnende nummer zullen hebben gezeten. Donderdag vroeg In de morgen komen de deelnemers in Chambéry aan. Gena diglijk staat Jacques Taffe de équipes een half uur rust toe. Enkele uren voordat de eerste rallye-rijders in dat kleine Zuidfran se plaatsje zijn aangekomen hebben de coaches van de actieve Rallyeclub Hol land al bezit genomen van de wegen en meer nog weggetjes, van de gemeenschap pelijke route. Voor het eerst in de geschie denis van de Rallye Monte Carlo worden ook de Nederlandse rijders voor zover de reglementen dat toelaten georgani seerd gesteund door hun supporters. In de middag komen de resten van de ra live-karavaan voor de eerste keer in Mon te Carlo aan. Eindelijk krijgen de sterrit- rijders dan een dag rust, na zo'n 60 lange uren achter het stuur te hebben gezeten. Een rust overigens die ook minder pretti ge consequenties heeft, want als de rijders na die rust weer vertrekken voor de be slissende klassementsproef is het juist weer donker geworden. Inderdaad „petit Jacques" heeft niets aan het toeval over gelaten Het wordt een klassementsproef die bij na sadistisch van opzet is. Zaterdag om 00.00 uur vertrekt de eerste équipe uit Monte Carlo voor die 590 km. lange proef door de Alpes Maritimes. Twee maal moet een circuit van 295 km. worden afgelegd In die eerste ronde staat Taffe de 90 équi pes die tot de slottest zijn toegelaten nog een marge van 10 seconden toe. Men mag dus bij iedere controle-post tien seconden te vroeg of te laat „inklokken" zonder ook maar één strafpunt op te lopen. In de tweede ronde toont Taffe echter zijn ware gedaante weer. Die tweede ronde moet namelijk in precies dezelfde tijd wor den gereden als de eerste keer. Voor elke iaar (Leidschendam), Warschau, Citroën ÏD 19: 140, M. Gatsonides (Aerdenhout), I. A. Langestraat (Den Haag), Warschau, Austin 7; 335, J. Megens (Venlo), J. v. d. Berg (Venlo). Den Haag, VW; 336, R. Slote maker (Zandvoort), R. Crellim (Engeland), Den Haag, Triumph TR 3; 337, R. Borger hof Mulder (Katwijk), J. den Hollander (Katwijk), Den Haag, Alfa Romeo. 18'2 hJAN. Afzonderlijke route Rijrichting pelijke route fflfeindpunt afwijking (ie? met etn strafpunf"beboet. We zeiden hét al: Het*is nauwelijks een voorspelling wanneer we constateren dat deze 29e Rallye Monte Carlo tot de aller zwaarste zal gaan behoren. Dat blijkt trouwens ook wel uit de uitroep van Piet Nortier, de bekwame wedstrijdleider van de Tulpenrallye. Toen de „Nederlandse Taf fe" hoorde over welke wegen daar in Zuid-Frankrijk wordt gereden, waren de eerste woorden van de man die nog nim mer zijn deelnemers heeft gespaard: „Ik griezel ervan, die wegen zouden wij bij een Tulpenrallye beslist niet durven gebrui ken De 345 equipes, die maandag of dinsdag zullen starten voor de 29ste Rally de Monte Carlo, zijn verdeeld over negen startplaatsen: te weten Oslo (97), Glasgow (78), Parijs (50), Lissabon (40), Warschau (29), Frankfort (17), Athene (16), Den Haag (10) en Rome (8). De winnaars van de rally 1959. de Fransen Paul Coltelloni en Pierre Alexandre, zullen evenals het vorige jaar met hun Citroën vertrekken uit Parijs. Schaatsenrijden De technische commissie hardrijden larn- gebaan van de KNSB heeft het Neder lands Olympisch Comité geadviseerd de volgende vier ryders defintief in te schrij ven voor de Olympische Winterspelen, die in februari in Squaw Valley (Californië) worden gehouden: Jan Pesman ('Holwier- de), Kees Broekman (Hamar), Wim de Graaff (Rotterdam) en Henk van der Grift (Breukelen), Het blijft evenwel mogelijk dat de technische commissie na de strijd om de Europese titel in Oslo alsnog zal besluiten het N.O.C. voor te stellen ook Jeen van den Berg voor de wedstrijden in Amerika* in te schrijven. Voor de Europese kampioenschappen, die op 24 en 25 januari in Oslo worden gehouden, zijn Pesman, Broekman, De Graaff, Van der Grift en Van den Berg aangewezen. Cees Jan Kroon en Arie Zee, die door coach Klaas Schenk in afwach ting van het besluit van de technische commissie in reserve waren gehouden, zul len zaterdag naar Nederland terugkeren. Met uitzondering van genoemde rijders zullen dus alle leden van de trainingsploeg binnen enkele dagen in ons land terug zijn. Zij zullen dan aan de nationale lange baan-wedstrijden gaan deelnemen en ze ker ook starten op de wedstrijden om het Nederlands lange baankampioenschap, dat ijs en weder dienende zaterdag 23 en zon dag 24 januari in Nieuwe Niedorp wordt gehouden. Klaas Schenk vertelde ons vrijdagavond niet verrast te zijn door het besluit van de technische commissie. De ploeg voor de Europese kampioenschappen komt overeen met het vijftal, dat hij de com missie had aanbevolen. T ennis Tijdens de algemene ledenvergadering van de Haarlemse Lawntennisclub gis teravond gehouden is de viering van het 15-jarig bestaan ter sprake gekomen. De voorzitter van de jubileumcommissie, de heer Steffelaar, maakte daarbij bekend dat op 9 april de receptie zal worden gehouden in de sociëteit Trou moet blijeken in de Grote Houtstraat in Haarlem. Des avonds zal er dan een feestavond zijn in De Ken- nemer Golfclub. Omstreeks Pinksteren wordt het feestprogramma voortgezet met een onderling toernooi, waaruit de acht besten een apart toernooi zullen spelen met geïnviteerde spelers. Op 5 juni volgt dan een groot feest voor de leden in de Vleeshal in Haarlem. Vervolgens houdt de HLTC, die tot de oudste tennisverenigin gen in Nederland behoort, dan nog een toernooi voor de topjeugd en een vete- ranentoernooi. Voor de feestelijkheden beginnen hoopt men voorts klaar te zijn met de uitbrei ding van het clubhuis, dat voor wat het zitgedeelte betreft belangrijk zal worden vergroot. Verder zal er nog een jubileum boekje verschijnen over het wel en wee van de HLTC gedurende de afgelopen 75 jaar. Advertentie BOKN I 8 20 S TILL GOING STRONG TAFELTENNIS Zondag komen in het tafeltennishuis Guus Wolters in Haarlem de sterkste tien heren en de sterkste acht dames van de afdeling Kennemerland tegen elkaar uit. De wedstrijden beginnen om twaalf uur. BA DM INTO N Vanavond en morgen wordt in het Kre- lagehuis door „Duinwijck" eea nationaal badmintontoernooi gehouden, dat vanmid dag om twee uur is begonnen. De belang stelling voor dit toernooi is zeer groot. Mep doen onder andere: Seth Paul, v. d. Sluys. Verstoep, Kok en v. d. Bug en de dames Robbé. Quist, Van Swelm en Kemps. Zon dagmiddag worden de eindstrijden ge speeld. ZAALHANDBAL Het ligt niet voor de hand dat de heren- ploegen van De Blinkert en Concordia zondag in de Apollohal in Amsterdam voor de districtszaalhandbalcompetitie hun eer ste winst zullen behalen. De Blinkert ont moet (aanvang tien voor één) de sterke reserveploeg van Aalsmeer en de Concor- dianen komen in het veld tegen het Utrechtse Attila. In de vcilinghal in Alkmaar komen tot activiteit voor de gecombineerde zaalhand balcompetitie van de afdelingen Alkmaar en Haarlem: de dames van IJmond en de heren van De Blinkert 2, Zandvnort- meeuwen 2. IJmond 2, Concordia 3 en THE SCHA A TSENR1JDEN In Spaarndam de organisatie berust bij de ijsclub „Nova Zembla" zouden zondag wedstrijden gehouden worden om het langebaanka.mpioenschaD van 't district Noordholland-Utrecht van de KNSB Men heeft de titelstrijd evenwel .na de dooi van hedenochtend moeten afgelasten. Op de ijsbaan aan de Kleverlaan in Haarlem wordt morgenmiddag een „win- terprogramma" afgewerkt. Om half drie begint een ijshockeywedstrijd tussen De Poolsterren en een team van de HOKY uit Den Haag. In de pauze geeft het echtpaar Odink een demonstratie kunstrijden. Een en ander gaat uiteraard alleen door indien het blijft vriezen. SCHERMEN Zondag worden in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliers straat de jaarlijkse districtswedstrijden gehouden op de volgende wapens: floret (dames) niet elektrisch, sabel (heren). De wedstrijden beginnen om tien uur. WA TERPOLO Met de dameswedstrijd DWT 5—NJORD wordt vanavond om acht uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem het wekelijks waterpoloprogramma begonnen. Daarna zullen de dames van HPC de strijd aan binden met DWT 3. Voor de bekercompe titie heren krijgt DWR De Vest uit Naar- den op bezoek, waarna de reserves van HPC hun krachten meten met Het Zwet uit Wormerveer. Tot slot komen de reser ves van DWT uit tegen HPC 3. VELDSPORTEN Bij de veldsporten voetbal, hockey en korfbal gaat zcals gisteren reeds ge meld geen enkele wedstrijd door. Da mm en In het cultureel centrum in Utrecht is vrijdag een begin gemaakt met 't toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. Op het programma stonden drie partijen uit de tweede ronde, waar van de overige vijf partijen op zondag worden gespeeld. De eerste ronde wordt vandaag afgewerkt. De uitslagen luidden: Van Dijk (Benne- kom)—Meijer (Hoenderlo) 1—1Edink (Didam)Van der Sluis (Amsterdam) 11; W. Roozenburg (Rotterdam)—Huisman (Leiden) 11.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 23