„Eendracht Maakt Macht" heeft in 40 jaar belangrijk werk verricht C. H. Vrugt en M. K. de Graaf leerden 15.000 mensen zwemmen Koü verhindert stormloop naar aantrekkelijke koopjes De Twentsche Bank en Opruiming Nu in zee...? Brrr.... B. A. Cassee en Zonen HELENA H. BEGEMANN Restaurant Lion d'Or ZATERDAG 16 JANUARI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Zilveren „zzvem"-baan in Sportfondsenbad Burgerlijke Stand van Haarlem Prof Zwiers licht gewond hij autobotsing VOLKSWONINGBOUW IN ANDVOORT Stoepen ijsvrij maken Haarlem heeft een goed systeem van zieken en gewondenvervoer Zaadhandel JAN ROOZEN Alles voor uw tuin UITVERKOOP BEGONNEN Verkopers blijven toch optimist verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Alle begin is moeilijk. Maar onder de bekwame leiding van de zweminstruc- teurs Vrugt (links) en De Graaf heb ben al vele duizenden bezoekers van het Haarlemse Sportfondsenbad ge leerd hoe zij het hoofd boven water moeten houden. Advertentie Woning-inrichting Zijlstraat 83 ZEER LAGE PRI3ZEN BEVALLEN van een zoon 12 jan.: A. Kuipers-Schipper; 14 jan.: C. M. Jonker- Erdtsieck, J. H. de Ruiter-Molegraaf; 15 jan.: J. C. Ie Noble-Van Vliet, C. T. Oort- huis-Jukes. BEVALLEN van een dochter: 13 ian.: A. M. Willemse-Leeuwrik; 14 jan.: T. de Jonge-Posthumus; 15 jan.: C. T. Oorthuis-Jukes, A. W. D. C. Visser-Rüge- bregt. OVERLEDEN: 13 jan.: A. S. H. Volger- Stolle, 80 j., Leidsevaart; 14 jan.: N. J. Spruitenburg-Van Lier, 86 j., Marsman plein; J. G. Henschel-Van Hilst, 91 j., Beelslaan; A. Konings-Nouwen, 74 j., Gra- nidastraat; A. Hogerhuis-Ligthart, 79 j., Oosterhoutlaan; J. Swager-De Visser, 38 j.. Prins Bernhardlaan; J. M. van Kempen. 66 j„ Gen. Joubertstraat; H. Klupper, 72 j., Blinkertlaan; F. Daalder, 58 j., Rijksstraat weg; J. Mathis, 75 j., Oranjekade; J. A. Boot, 83 j., Merkmanstraat. GETRÓUWD: 15 jan.: T. H. Dijkstra en L. L. Bosman, J. H. de Groot en J. Nap. Advertentie Zoetjes deinen in een bad warm zeewater van de Cóte d'Azur is een heel serieus mid del tegen het knagen van de tand des tijds. Het Noordzee-water is ook 's zomers meest nog te koud. de huid verzet zich en sluit ook de goede dingen buiten. Lauw-warm zeewater echter wordt opgezogen als door een spons. Rheumatiek. aderverkalking, nervositeit, de pressie, angst etc. kunnen door een kuur ver dwijnen. Kuren reeds v.a. 35. Spreekt u eens met Mia Niessen, Floraplein 18. telefoon 13796 Prof. ir. H. T. Zwiers uit Haarlem is donderdagmiddag bij een autobotsing op rijksweg 1 bij Naarden licht gewond. Na in het Diaconessenhuis te Naarden voor opgelopen snijwonden te zijn behandeld kon prof. Zwiers zijn reis per taxi voort zetten. Twee andere Haarlemmers, die eveneens bij de botsing waren betrokken, zijn ernstiger gewond. Eén van hen, een vertegenwoordiger, moest met een her senschudding worden opgenomen. Het ongeluk ontstond tijdens een felle sneeuwjacht. Een bestelauto, bestuurd door de vertegenwoordiger, is bij het inha len van een auto geslipt en botste dwars op een hem tegemoetkomende auto, be stuurd door prof. Zwiers. De auto's zijn zwaar beschadigd. Tijdens de botsing werden 27 schrijfmachines uit de bestel auto geslingerd. Advertentie Schoonheidsinstituut Behandelingen met de modernste preparaten en apparatuur tegen jeugdpuistjes, vette huid. droge, vochtarme huid, rimpelige, slappe hals. Verwijdering van overtollig haar. Middenlaan 9 - HAARLEM-Z. - Tel. 34857 Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de wonin „Eendracht maakt mac heeft het bestuur een mooi uitgevoerd gedenkschrift gepubliceerd, verlucht mét talrijke foto's over hetgeen in deze veertig jaar tot stand werd gebracht. Het historische overzicht is samenge steld door de gemeentesecretaris, de heer VV. M. B. Bosman, tevens bestuurslid van de vereniging. In dit overzicht wijst de heer Bosman erop dat de woning bouwvereniging „Eendracht maakt macht" de grootste en belangrijkste van de meer dan honderd Zandvoortse ver enigingen is. Op 8 december 1919 werd op initiatief van de heren A. J. van der Moolen en A Terol een openbare vergadering gehou den, .waarin de heer Dalmeyer een inlei ding hield over het nut van een woning bouwvereniging. Staande de vergadering werd besloten zulk een vereniging op te richten, die de naam „Eeendracht maakt macht" ontving. Thans telt de vereniging bijna twee duizend leden en bestrijkt zij ongeveer de helft van de Zandvoortse bevolking. Zij exploiteert nu 635 woningen, terwijl zij nog 161 gemeente-woningen in beheer heeft. De eerste jaren waren buitengewoon moeilijk. Zo moesten op 9 augustus 1924 dertig leden worden geroyeerd wegens wanbetaling van de contributie. De des tijds hoofdzakelijk op de belangen der ar beidersbevolking gerichte vereniging werd door de Zandvoortse gemeenschap niet zonder meer aanvaard, zodat aan ver schillende vormen van tegenwerking het hoofd moest worden geboden. Ook het ge meentebestuur liep niet bepaald warm. Zelfs moest het bestuur met een openba re protestvergadering dreigen, voordat de gemeente de grond voor het eerste wo ningcomplex beschikbaar stelde. In 1924 kwamen de eerste 34 woningen en een winkelhuis in „plan Noord" gereed In 1926 werd dit complex vergroot met 32 woningen én een winkelhuis. Grote zorgen Eerst ruim twintig jaar later, in 1947, onderging dat bezit uitbreiding. In de ja ren dertig had men wel plannen voor de bouw van bejaardenwoningen, doch men slaagde er niet in, daarvoor het benodig de geld aan te trekken. Deze crisisjaren plaatsten het bestuur voor grote zorgen. Het bleek zelfs moeilijk, de woningen te verhuren, zodat men in Haarlemse en Am sterdamse bladen moest adverteren met leegstaande huizen. Zeer veel heeft de vereniging te danken aan haar oprichter, de heer A. J. van der Moolen, die in april 1926 voorzitter werd en in de jaren 1942-1945. toen Zandvoort voor tachtig percent geëvacueerd was, als enige be stuurder de belangen der vereniging be hartigde. Op last van de bezetter moesten alle 68 woningen worden ontruimd en toen bevel werd gegeven, daaruit alle deuren, sani taire installaties, leidingen en dergelijke te verwijderen, was de voorzitter de slo pers een slag voor en kon veel van te vo ren veilig worden opgeborgen, waardoor het woningbezit na de bevrijding betrek kelijk spoedig weer kon worden betrokken. Maakte de vereniging tot 1945 geen spec taculaire ontwikkeling door, in de eerste 25 jaar van haar bestaan werden niette min de grondslagen gelegd voor een be leid, dat tot de dag van heden nog steeds uitstekende resultaten oplevert. Toen na de bevrijding de wederopbouw van Zandvoort moest worden aangepakt, kon men beschikken over een woning bouwvereniging. waarin alle groeperin- ringen der bevolking vertegenwoordigd waren met een jarenlange ervaring op het gebied van de volkshuisvesting. De ge meenteraad van Zandvoort besloot het gemeentelijk woningbezit met ingang van 1 januari 1946 aan „Eendracht maakt macht" in beheer te geven, waardoor de volkswoningbouw geheel in handen van de vereniging werd gelegd. Een uitermate spectaculaire periode, die tot heden nog altijd voortduurt, begon in de na-oorlogse jaren. Aanvankelijk werden op grote schaal alleen eengezinswoningen gebouwd, maar toen men in 1954 alleen bouwterrein in eigendom kon verkrijgen waarop volgens het uitbreidingsplan flat- bouw moest plaats hebben, ging de ver eniging daartoe over, niettegenstaande een vrij sterke aarzeling bij een deel van de leden. Het waren inmiddels al lang niet meer uitsluitend arbeiders, die als lid van E.M.M. een woning wilden verwerven, zo dat allengs de behoefte werd gevoeld, ook woningen in een hogere huurklasse te gaan bouwen. In '58 bouwde de vereniging haar eerste complex middenstandswoningen aan de Linnaeusstraat; riante flats met centrale verwarming. Thans heeft men," nu de bouw van 48 woningen in de omgeving van de zgn. „Modderkommen" nog geen doorgang kan vinden een ander bouwplan uitgewerkt, n.l. galerijbouw op een terrein aan de Noorderduinweg. De vereniging voert het onderhoud zo veel mogelijk in eigen beheer uit. Zij heeft in dienst een opzichter, zes schilders, twee timmerlieden, een schoonmaker en een in casseerder. Architect B. J. J. M. Stevens uit Haarlem ontwierp reeds acht woning complexen voor de vereniging. Tussen het bestuur en hem is een uitstekende samen werking ontstaan. Wensen De behoefte aan goede woningen tegen een aanvaardbare huurprijs in Zand voort is nog altijd groot. Daarom ligt in het uitbreidingsplan „Noord-oost" voor E.M.M. zeer waarschijnlijk nog een om vangrijke taak. Het bestuur streeft steeds naar verhoging van het woongerief, waar bij als ideaal voor ogen staat een complex volkswoningen te bouwen met centrale verwarming. Voorlopig zal deze voorzie ning echter nog beperkt moeten blijven tot woningbouw voor de middengroepen. Ten slotte blijkt de verenigings-activiteit wel zeer duidelijk uit het overzicht van bouwcomplexen, welke in de na-oorlogse jaren tot verwezenlijking kwamen, nadat in 1924-1926 68 woningen aan de Van Len- nepweg waren gebouwd. In 1947 bouwde men 14 woningen in de Noorderstraat en het hofje met 27 wonin gen voor bejaarden aan het Gasthuisplein. In hetzelfde jaar kwamen 18 woningen in de Helmersstraat gereed. In 1948 61 wo ningen aan de Tollensstraat en omgeving. In 1949 20 duplexwoningen en 9 eenge zinswoningen aan de Vondellaan. In 1950 38 woningen aan de A. J. van der Moolen- straat en omgeving, gevolgd door 18 du- plex-woningen en 8 eengezinswoningen in deze omgeving in 1951. In 1952 volgde de oplevering van 24 du plexwoningen aan de Van Lennepweg. In 1953 verrezen 60 woningen aan de Dr. C. A. Gerkestraat en omgeving en in 1954 al daar nog eens 50 woningen. In 1955-1956 kwamen 140 woningen en 12 garages aan de Van Lennepweg en omgeving gereed en in 1958 56 woningen aan de Nijhoffstraat en 24 middenstandswoningen aan de Lin naeusstraat en omgeving. Zandvoorts grote noordelijke wijk, een dorp op zichzelf geworden in de loop der jaren, behoort toe aan E M.M. Wie deze wijk en de mooie nieuwe uitbreiding aan de Dr. C. A. Gerkestraat doorkruist zal tot de conclusie komen, dat E.M.M. belangrijk en goed werk verricht voor de volkswo ningbouw in Zandvoort. Advertentie Hotel-Café. Bij gezellige muziek een heerlijk DINER ƒ5.— Heldere groentensoep Cotelette Suisse Gebakken aardappelen Snijbonen Vruchtenpudding TELEFOON 10281 gbouwvereniging ht" in Zandvoort De Haarlemse politie heeft gistermid dag met drie radio-auto's, voorzien van luidsprekers, door de stadswijken van Haarlem gereden teneinde de bevolking nog eens te wijzen op de bestaande politie verordening die iedereen verplicht de stoepen voor zijn woning van sneeuw en ijs vrij te maken. Na deze waarschuwing zal de politie bij niet opvolgen van deze bepaling verbaliserend optreden. Tegelijk met het 25-jarig bestaan van bet Haarlemse Sport fondsenbad op 19 januari vieren ook de heren C. H. Vrugt en M. K. de Graaf, beiden chef-zwemin- structeur, hun zilve ren dienstjubileum bij dit zwembad. Sa men zijn ze in 1935 hun „zwem"-baan in het Sportfondsenbad begonnen, samen hebben ze ook tot nu toe rond 15.000 kleine en grote mensen in gewijd in de gehei men van de zwem kunst. Vaak hebben ze kinderen aan de „hengel" gekregen wier ouders bij hen het zwemmen hadden geleerd. Zelfs is het een paar keer voor gekomen dat drie generaties van hun lessen hebben gepro fiteerd. De heer Vrugt stap te als 29-jarige van het lithofotobedrijf over op het zwem onderwijs. In de zwemsport was hij toen lang geen onbe kende. Dat bewijst wel het nationaal kampioenschap op de 100 meter schoolslag dat hij in 1924 op zijn naam bracht. Hij is jaren bestuurslid ge weest van de Haarlemse zwemvereniging D.W.R. en was tien jaar hoofdinstructeur van de Haarlemse Reddingsbrigade. Zes keer legde hij beslag op de dokter Merens- beker als beste technische zwemmer van de reddingsbrigade. In 1944 nam de heer Vrugt afscheid van de wedstrijdsport. Maar hij voelt zich daarom nog lang niet oud. „Als je zoals wij dagelijks met de jeugd omgaat dan blijf je jong. Kunt u zich een werkkring voorstellen waar het altijd zo vrolijk toegaat als in éen zwem bad?" En inderdaad zijn de heer Vrugt zijn 54 jaren niet aan te zien. Na in 1933 in Epe zijn zwemonderwijzersdiploma te hebben behaald werkte hij enkele zomerseizoenen in de zweminrichting aan 't Spuikanaal in Velsen mede als gevolg van de moeilijke crisisjaren. In de 25 jaren van zijn loop baan als zweminstructeur is hij nog nooit in het water gesprongen om een drenke ling te redden. Eenmaal zag hij dat een jeugdige zwemmer het benauwd kreeg. Daar deze zich op dat moment dicht bij de bassinrand bevond kon de heer Vrugt hem door hem zijrt been toe te steken op de veilige kant trekken. De 48-jarige heer De Graaf zat aan vankelijk in het elektriciënsvak. In 1935 kwam hij zonder werk en daarom nam hij de hem aangeboden betrekking bij het SpoftfondsenbacT mét beide handen aan. Ook hij was lid van De Waterratten en de Haarlemse Reddingsbrigade. „Maar ik ben lang niet zo'n ster geweest als hij", knikt hij lachend naar zijn collega Vrugt. De heer De Graaf behaalde in 1936 zijn zwem onderwijzersdiploma. „Tegenwoordig gaat het bij het zwemonderricht wel anders toe dan voor de oorlog", zegt hij. „Toen hing iedere leerling aan de stilstaande of aan de lopende hengel, zoals dat heette. Na de oorlog ging men steeds meer over tot de „natuurlijke" methode, waarbij gebruik wordt gemaakt van drijfmiddelen als kurk en plankje. Het grote voordeel daarvan is dat je zes leerlingen tegelijk onder handen kunt nemen." Zweminstructeur De Graaf heeft in zijn loopbaan slechts twee keer in het water moeten springen om een zwemmer die in moeilijkheden verkeerde weer vaste grond onder de voeten te geven. Dat het school zwemmen in de laatste jaren zo sterk is toegenomen is volgens hem niet anders dan toe te juichen. Jammer vindt hij het echter dat in vergelijking met voor de oorlog zo weinig mensen van middelbare leeftijd er toe kunnen komen zwemles te nemen. Vooral oudere mannen schijnen wat dat betreft een zekere schroom niet te kunnen overwinnen. Het zwakke geslacht geeft hier het goede voorbeeld, want onder de leerlingen van de heren Vrugt en De Graaf bevindt zich menige dame van ge vorderde leeftijd. De straks jubilerende zweminstructeurs zullen in besloten kring worden gehuldigd. Wethouder Scheltetna-Conradi sprak voor huisvrouwen Mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Con- radi heeft vrijdagmiddag Haarlemse huis vrouwen een blik gegund achter de scher men van de gemeentelijke huishouding voor zover het haar wethoudersportefeuil le van volksgezondheid, sociale zaken, openbare leeszaal, bibliotheek en het ar chief betreft. Het was de tweede causerie in de serie van acht die door de Neder landse Vereniging van huisvrouwen afde ling Haarlem in samenwerking met an dere vrouwenorganisaties is opgezet. Eerst stelde mevrouw Scheltema dat een wethouder zich niet in de finessen van het werk verdiept, maar het beleid be paalt. Als rode draden lopen door dit be leid de volgende vragen: Is een bepaalde aangelegenheid overheidstaak? Mag het overheidsgeld voor een bepaald doel ge bruikt worden? Geeft de overheid op be paalde onderdelen niet teveel uit ten kos te van iets anders? Vervolgens gaf spreekster een overzicht van het werk van Sociale Zaken. Een be langrijke taak is het maatschappelijk werk. De overheid werkt aanvullend voor de categorie die niet valt onder de zorg van kerkelijke en particuliere organisa ties. Sociale zaken geeft niet alleen onder steuning maar beziet ook de mogelijkhe den om mensen weer zelfstandig te laten worden. In deze tijd van steeds meer ze kerheden en sociale voorzieningen is het een eigenaardig verschijnsel dat het werk op sociaal gebied niet overbodig wordt. Integendeel, er wordt steeds meer werk voor gedaan en geld voor uitgegeven. Dit verschijnsel heeft een sociologische ach tergrond. Het aantal ouden van dagen groeit en daarmee het toenemende aan tal opnemingen in inrichtingen en verzor gingstehuizen. Voor kinderen worden thans veel meer uitgaven gedaan. Men spreekt niet zoveel meer over „bleekneus jes", de kinderen zijn veel meer neuro tisch. Dan is er de groep van „achterblij vers": mensen die niet met het tempo en de sfeer van onze tijd meekunnen en mis lukken. Verder is er een groot contingent verlaten gezinnen. Mevrouw Scheltema sprak vervolgens over de uitvoering van allerlei sociale ta ken. Zij noemde onder meer de gemeen telijke sociale werkverschaffing en het maatschappelijk buurtwerk met de zoge naamde woonscholen. Wat haar portefeuille van volksgezond heid betreft, vertelde spreekster bijzonder heden over de schoolartsendienst, de jeugd-psychologische en jeugd-psychiatri- sche dienst, de G.G. en G.D. en de zieken huizen. Naar haar mening is er in Haarlem een goed systeem van zieken- en gewonden- vervoer. Dit heeft niet zoals in Amster dam een dirigistisch karakter. De verant woordelijkheid is verdeeld. Er is geen con trole voor de opneming in het ziekenhuis. In Haarlem huldigt men het standpunt: „Beter te vroeg of onnodig opgenomen dan te laat." Ook tipte de wethouder de plannen aan tot het bouwen van een tweede gasthuis aan de Schipholweg. Nu p4ti(ënteo,„xw, QP" operatie veel eerder dan vroeger net bed verlaten is er behoefte aan dagverblijver in het ziekenhuis. Hiermee zal men bij' de plannen van het nieuwe gasthuis reke ning houden. Over de openbare leeszaal en bibliotheek merkte spreekster op dat voor deze in stelling een nieuw gebouw aan de Raaks komt, omdat het stadhuis het gebouw aan het Prinsenhof dringend nodig heeft voor uitbreiding. Ten slotte vertelde mevrouw Scheltema over het werk van het gemeentelijk ar chief in de oude Janskerk en zij vestigde de.aandacht van de aanwezigen op de topo grafische atlas van Haarlem die af en toe wordt tentoongesteld. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TELEFOON 16061 JVfet grote boodschappentassen gewa pend trekken de huismoeders er op uit om zich te mengen in de „prijzenslag" van de uitverkoop. Speurend langs de aanlokkelijke etalages zullen ze menig koopje op de kop weten te tikken. Een schoentje voor géén geld of een snoezig bontlaarsje voor een prijs die nooit terugkomt. Zorgt dat u er bij komt, mevrouw! Vrijdag 15 januari, negen uur 's mor gens. Nergens in Haarlem was te zien dat het startschot voor de uitverkoop was ge vallen. Bij de haltes in de binnenstad spui den de bussen de mensen niet in grote vloedgolven naar de winkelstraten. Voor de winkels stonden geen groepjes ver kleumde mensen te popelen om een wed ren naar een „lokkertje" te ondernemen. Geen rijvorming en geen geduw voor een senationele aanbieding. Integendeel, de winkelstraten vertoonden het normale, rus tige beeld. Over de gladde en glibberige straten schuifelden wat mensen langs de winkels, hier en daar glipte er iemand naar binnen Alsof er géén koopjes te halen wa ren, géén prijzen verpletterd, verbrijzeld of vernietigd werden, de fantastische aan biedingen niet voor het weghalen waren. De gehele morgen bleef het op deze eer ste dag van de uitverkoop rustig. Het kou de weer hield de dames binnen. Na het middaguur werd het geleidelijk wat druk ker in de winkelstraten. De toeloop naar sommige zaken was zelfs zo dat de be drijfsleiders 's avonds tot de conclusie kwamen, dat het toch nog „geen onaar dige dag" was geweest. Van een uitver koop-stormloop zoals in voorgaande jaren, was echter geen sprake. Want nergens moesten de verkopers en verkoopsters op top-capaciteit werken om vlot aan de wen sen van de stroom kooplustigen te voldoen. Overigens zag men in de zaken weer, zij het op bescheiden schaal, de vertrouw de beelden: hoedjes-passende dames voor de spiegels, dames tastend en zoekend in de stapels jumpertjes en truitjes, sjaaltjes theedoeken en tassen; oude heren keurend bij de tweed-jasjes en jonge heren bij de vlotte broeken, pullovers en sporthemden. Dat er van geen overstelpende drukte sprake was, is niet alleen aan het koude weer te wijten. Voor het begin van de uit verkoop is de vrijdag geen ideale dag. Ve le dames verkiezen dan het schrobben en boenen boven een gang langs de winkels. In vele gezinnen is op deze dag trouwens de lege bodem van de kas te zien en moet eerst weer het nieuwe weekloon binnen komen. De winkeliers hebben daarom hun hoop gesteld op vandaag en verwachtten gisteren dat er vooral vanmiddag goed zal worden verkocht. Van een spectaculaire start van de uit verkoop was ook niets te merken omdat vele grote modezaken er een voorverkoop voor hun vaste klanten op nahouden. Zij nodigen hun relaties schriftelijk uit een eerste keuze uit de voordelige aanbiedin gen te komen maken. Andere zaken verla gen bepaalde prijzen zodanig, dat men ge rust van een uitverkoop zou kunnen spre ken. Alleen het woord „uitverkoop" mag niet worden genoemd. In deze voorverkoop is over het algemeen flink gekocht. De ervaring van vele verkopers is dat het pu bliek steeds critischer kiest en zich beslist geen knollen voor citroenen laat verkopen. En niet de allergoedkoopste aanbiedingen worden aan de man gebracht, maar vooral de waardevolle artikelen gaan gemakkelijk de deur uit. Dat het deze eerste dag niet storm liep was voor de verkopers geen aanleiding om pessimistisch te zijn. Desgevraagd ver klaarden verscheidene bedrijfsleiders van modemagazijnen en warenhuizen dat zij „ondanks de rust niet ontevreden" waren. „We hebben de goede hoop dat we ook nu weer goed zullen verkopen. Na afloop zullen we wel tevreden zijn", zei de een. En een ander: „Ook al is het koud, het pu bliek komt uiteindelijk toch wel. We blij ven optimist!" Grote vraag in de modezaken was er voor al naar pullovers en truien. En in de schoe nenzaken gingen de leren dameslaarsjes (met bont gevoerd) vlot weg. Mocht er nog een echte winter komen dan zit men in ieder geval goed ingepakt Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling LK, Postbus 407, Amsterdam. 160 kantoren Nederland Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5