Stijlista Systeem van prijzen en kortingen moet op helling De ingewijden Basiliek in de sneeuw Agenda voor Haarlem en de IJmond BOEKHANDEL L00SJES ZATERDAG 16 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Mis volgens oosterse ritus in internationale bidweek Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Voorzitter Bedrijfschap b olie nh and el Gemeenterekening 1957 heeft saldo van 30.000 binnenweg 95 - heemstede tel. (02500) 39470 Collecte in kerken voor slachtoffers watersnood Lyceïsten collecteren op bijeenkomst van roomsen en protestanten Doopsgezind Zangkoor Velsen-IJ muiden Beverwijk ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Garage uitgebrand Medische verzorging tijdens het weekeinde Uitbreidingsplan „Kareol" te Aerdenhout Wethouder Geluk naar de gemeentenconferentie in Straatsburg Gratis onderdak voor dieren uit noodgebied Tijdens de internationale bidweek, wel ke wordt gehouden van maandag 18 tot en met maandag 25 januari, zal in alle bis dommen van Nederland in één kerk een mis worden opgedragen volgens de ooster se ritus. Voor het bisdom Haarlem zal de ze plechtigheid plaatshebben in de paro chiekerk van de H. Bavo aan de Herenweg in Heemstede en wel op maandag 25 janua ri, 's avonds om half negen. Het is een avondmis volgens de Grieks-Byzantijnse ritus, die zal worden gecelebreerd door dom Basilius van Leeuwen O.S.B. Het pa rochieel mannenkoor onder leiding van de heer J. Scheepers verzorgt de lithurgische gezangen. Tijdens het misoffer zullen de plechtigheden worden toegelicht. Deze mis wordt, eveneens met medewerking van het parochiaal mannenkoor, herhaald op dins dag 26 en woensdag 27 januari; respectie velijk in de kapel van het Triniteitslyceum aan de Zijlweg te Haarlem en in het Mis siehuis van de paters van het Heilig Hart in Driehuis. Concertgebouw: Zondag 20 uur: concert Poolse modern jazzkwartet. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Toneel op het kas teel". Zondag 20 uur: Rotterdams Toneel met „Het spel der vergissingen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur. maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 u.: „Alle lieben Peter", 14 j. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". 14 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De tijger van Eschnapur", 18 jaar. Vandaag 23.30 uur: „Vrouwenhuis in Mar seille", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Holiday for lovers", alle leeftijden Minerva Theater: Zondag 14 en 16.15 u.: „De koning der cowboys", alle leeftijden. Zondag 19 en 21.15 uur: „Menschen im Hotel". 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Some came running", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Wenn die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het beest in de nacht", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: ..Middle of the night", 18 jaar. Zon dag 11 uur: „La Traviata", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „De Indische graftem per, 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „De trek naar het Westen", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Tot 18 januari dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 16 uur: Expositie „Kerkbouw nu". „Galerie Uittenhout" (KI. Houttsraat 41): Tot 1 februari dagelijks van 1117 uur: Exnositie van werken van J. J. van Oost. „In 't Goede Uur" (Korte Houttsraat 1): Tot 1 februari dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen v. Anje Zijlstra. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 18 januari dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. zondag 14 tot 17 uur: Kerstexpositie van werken van leden van de Hollandse Aquarellistenkring. ZATERDAG 16 JANUARI Thalia, 19 en 21.15 uur: „Hunde, wollt ihr ewig leben". Rex, 20 uur: „Menschen im Hotel". Zomerlust, 20.15 uur: Filmavond reis bureau Europa. Pieter Vermenlenmuseum. Cultureel Centrum. 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 17 JANUARI Thalia. 15 uur: „De onzichtbare tegen stander"; 20 uur: „Hunde, wollt ihr ewig leben". Rex, 15 uur: Hoge beloning": 20 uur- „Menschen im Hotel". Cultureel Centrum. 10.30 uur: Humanis tisch Verbond. MAANDAG 18 JANUARI Rex. 20 uur: „Menschen im Hotel". Thalia. 20 uur: „Razzia op narcotica" Kanaalstraat 228. 19.30 tot 21 uur: Open bare ruilbeurs. Cultureel Centrum. 20 uur: Jaarvergade ring Christelijke Historische Kiesvereni ging. Pieter Vermenlenmuseum: Als zaterdag Raadhuis, 15 tot 17 uur: Spreekuur wet houder van onderwijs. ZATERDAG 16 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Tarzan en zijn vijanden". Luxor Theater. 19 en 21.1 uur: „Turf in je ransel". W.B. Theater. 20 uur: „Kasim. de ban diet van Zhobe". Kennemer Theater, Hoogovenschaak toernooi: 9.3011.30 uur: tienkampen: 13.30—16.30 uur: afgebroken partnen' 19.3023.30 uur: achtste ronde vier kampen. „De Magneet", 14.30 uur: Fancy fair KMC. ZONDAG 17 JANUARI Kennemer Theater. 14.30. 16.30. 19 en 21.15 uur: ..Tarzan en zijn vijanden". Luxor Theater, 14 30 uur: „Het zwaard der vergelding"; 16.30. 19 en 21.15 uur: „Turf in ie ransel". W.B. Theater, 14.30 uur: „Zwarte Jack. de desperado"; 16.30 en 20 uur „Het mas ker van Satan". MAANDAG 18 JANUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „Tarzan en zijn vijanden". Luxor "Hieater. 19 en 2115 uur: .Turf ir je ransel". W.B. Theater, 20 uur: „Het zwarte masker". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De wraak van Frankenefe'n" zondagmiddag 14.30 uur: Rusty en de spionnen". De vergadering van het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel, die vrijdag morgen in „Treslong" te Hillegom is ge houden, was hoofdzakelijk gewijd aan de financiële verhouding tussen exporteurs en ontvangers van bloembollen in het buiten land. De te verlenen kortingen en de be perking van de krediettermijn zijn zeer uitvoerig besproken. De voorzitter, de heer H. Hylkema, was van oordeel dat het gehele systeem van prijzen en kortingen op de helling moet. Na de bespreking van de salarissen voor het personeel kwam een aanvraag tot er kenning als bloembollenexporteur van de fresiakweker D. J. Hengst in behande ling. Deze kweker is gespecialiseerd in de teelt en preparatie van deze knollen en wenst ze zelf te gaan exporteren. De er kenningscommissie heeft dit verzoek af gewezen, waarna de heer Hengst zich tot het college van beroep heeft gewend, die op zijn beurt weer aan de erkenningscom missie verzocht mede te delen of er naar redelijkheid en billijkheid van het verzoek gekeken was. Er ontspon zich een debat over de vraag of 't Bedrijfschap een erkenningscommis sie heeft of niet. Het bleek niet het geval, wat als een leemte werd gezien. De voor zitter meende echter, dat hierin nog geen wijziging dient te worden gebracht, om dat de kwestie van erkenning en vesti ging op het ogenblik een punt van studie uitmaakt Er zal binnen afzienbare tijd een rapport over worden uitgebracht waar na men zijn standpunt zal bepalen. Het Syndikaat der Europese Invoer ders van Bloembollen wenste een verho ging van de korting voor groothandela ren-wederverkopers van 15 tot 20 percent. Een Nederlandse delegatie heeft dat afge wezen. Wel was zij van mening, dat een tussenvoorstel om de minimale korting van vijf op tien percent te brengen rede lijk was. Het bestuur van het Bedrijfschap kon dit standpunt wel delen, hoewel de heren Van Dam, Steinmetz en Steenvoorden niet over hun bezwaren konden heenstap pen. Zij menen, dat hierdoor de deur open is gezet voor de verhoging van 15 naar 20 percent. Dit werd weer tegengesproken door de heren Teegelaar en Van der Kolk. omdat deze van mening zijn dat de bui tenlandse ontvangers nu doordrongen zijn van juiste situatie. Veel minder meegaand was het bestuur op het punt van de beperking van de kre diettermijn aan de groothandelaren-we derverkopers. De bedoeling was geen kor ting meer te verlenen, als deze ontvan gers niet op tijd zouden betalen. Voor de buitenstaanders, hoofdzakelijk werkne mers-vertegenwoordigers, bleek het moei lijk te begrijpen dat men verkoopcondi ties maakt, deze met de afnemers onder tekent en dan later een speciale verorde ning vraagt om een stok achter de deur te hebben. In feite is het echter zo, dat de exporteurs veel te slap zijn bij het incas seren van de uitstaande vordering. Deze wederverkopers kunnen over het alge meen wel betalen, maar ze wachten lie ver een poosje omdat de rente over de vrij grote bedragen ook meetelt. De ex porteurs vinden dit ter wille van de klan dizie wel goed. 1 Advertentie de laatste roman van HELLA S. HAASSE Zojuist bekroond met de ATLANTISCHE PRIJS f 12.50 Verkrijgbaar bij: GROTE HOUTSTRAAT 100, TEL. 17472 Filiaal: Rijksstraatweg 125 - Tel. 54815 Raad van Rloetnendaal De gemeenteraad van Bloemendaal komt donderdagmiddag 21 januari in het raad huis in Overveen bijeen ter behandeling van eenentwintig agendapunten. B. en W. hebben de gemeenterekening 1957 aangebo den. Het batig saldo slot van de gewone dienst bedraagt bijna 30.000, terwijl op de oorspronkelijke begroting een tekort was geraamd van 390.000. Het resultaat is be reikt doordat door de bestedingsbeperking vele, vaak noodzakelijke, uitgaven achter wege zijn gebleven. Op het hoofdstuk openbare werken bleef het nadelig saldo 178.700 beneden de ra ming. De algemene en belastinguitkering leverde een grotere bijdrage van 165.300 op uit het gemeentefonds. Bij de overname van de voormalige trambaan door Aerdenhout heeft de ge meente Bloemendaal zich als koopster verbonden om, indien de N.Z.H.V.M. als verkoopster dit verlangt, op de plaats van winning aan de N.Z.H.V.M. ongeveed 2500 kubieke meter zand ter beschikking te stellen, ter compensatie van het gemis van het bij de koop inbegrepen zand, ver werk in de dijk van de voormalige tram baan tussen de Viersprong en de brug over de Houtvaaft. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 1 750 beschikbaar te stel len over het aankopen van zand uit de dui nen van de Amsterdamse Waterleiding om aan de verplichting te voldoen. Om over te kunnen gaan tot verlichting van het bebouwde gedeelte van de Zeeweg vragen B. en W. d raad een krediet van 4.700. Aangezien de oude politiepost met brandweergarage aan de Schulpweg in Aerdenhout door de ingebruikneming van het nieuwe afdelingsbureau bij de Vier sprong niet meer gebruikt wordt, stellen B. en W. de gemeenteraad voor, de oude politiepost te verkopen aan de heer J. Heining voor de prijs van 1 22.500. De toe komstige eigenaar is in het bezit van het er naast gelegen geragebedrijf en wil dat uit breiden. B. en W. stellev de raad voor aan het personeel der gemeente, wier bezoldiging van gemeentewege wordt geregeld, een uit kering ineens te verstrekken van 9*/« van de maandwedde >f 39*'» van het weekloon als voorschot op de komende salarisver hoging over het eerste kwartaal 1960. Enkele zeer ingewijden zagen vele mo gelijkheden om een dergelijke verordening te ontduiken, zodat zij de noodzaak er van niet inzagen. Een van hen drukte het zo uit. „Men vraagt een regeling en gaat dan wegen zoeken om er onderuit te komen". Alles bij elkaar genomen bleken de negen tegenstanders niet van hun standpunt af te brengen te zijn door de zes voorstan ders. De export blijkt dit jaar gestegen te zijn tot 221.000.000 gulden, wat overeenkwam met de schattingen van begin december. Er zijn 68.469 exportvergunningen uitge reikt, wat 4000 meer is dan verleden jaar. In de periode van 1 juli tot 7 januari is 61.941.000 kg. uitgevoerd, wat 2.2 miljoen meer is dan het jaar daarvoor. De waarde steeg in die periode met 16.316.000 gulden tot 189.039.000 gulden aldus deelde de voorzitter bij de opening mede. Advertentie moderne interieur verzorging De Nederlands Hervormde Gemeente van Haarlem-Schoten zal In de kerkdien sten van morgen doen collecteren voor de slachtoffers van de watersnood in Tuin- dorp-Oostzaan. Naar wij over de ontmoetingsbijeen komst van protestanten en rooms-katholie- ken in de gemeentelijke concertzaal, die maandagavond door de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland ge opend zal worden, nog vernemen, zal de collecte voor de vluchtelingenhulp worden verzorgd door jongelui van de rooms-ka- tholieke en christelijke lycea. Studenten van de vereniging Sanctus Bavo treden op als ordecommissarissen. De toegang is vrij. Aan iedere bezoeker zal ondermeer de tekst van het gebed om de eenheid, zoals dat is geformuleerd door abbé Couturier, worden uitgereikt. Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan zal op donderdag 21 januari een concert worden gegeven in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem. Hieraan zullen medewerken Annie Hermes alt-soliste en Piet Halsema begeleiding op het concert orgel en vleugel. Het Amsterdams Vrou wenkoor, Schoten's Chr. Gem. Koor en het Haarlems Chr. Mannenkoor zullen mede werking verlenen. Uitgevoerd zullen wor den werken van onder andere Schubert, César Franck, Mendelssohn, Diepenbrock en Mozart. Middle of the night (Studio). Het probleem van de vijf tiger, die gaat houden van een jonge vrouw en zijn leeftijd telkens ervaart als een be letsel, dat de ware genegenheid van haar kant in de weg staat. Een toch opgelost probleem, omdat de jonge vrouw eindelijk ontdekt, dat zij voor de liefde, die ze ont vangt, liefde wil geven. Er zitten prach tige passages in deze film naast ongemoti veerde uitweidingen, bijzonder mooi spel van Frederic March in de hoofdrol, veel zwakker, hoe goed bedoeld ook, van Kim Novak en een fantastische bijrol van Lee Philips. Men erkent graag dat het thema verrassend is aangepakt, dat het vaak zeer echt en natuurlijk aandoet, maar het draagt toch te veel kenmerken van uitzonderings geval om ons in het wezen te treffen. Daar draagt het wisselvallig spelgehalte van Kim Novak toe bij. Men zou de film om de Drestaties van March en Philips moeten gaan zien. Some came running (Rembrandt) Een van dje sterk gespeelde films, welke de laatste tijd de studio's van Hollywood verlaten met in de hoofdrol Frank Sinatra," dié' zich meer én meer ontpopt als een acteur met voldoen de dramatische kracht om buiten het gen re, waardoor hij populair werd. succes te boeken. Ook ditmaal lijkt hij voorbe stemd voor een leven aan de zelfkant van de maatschappij, verslaafd aan de drank en door geen oprechte genegenheid daar van af te brengen tot hij een juffertje van de straat ontmoet dat genoeg karak ter bezit om deze verloren man aan zich zelf terug te geven. Geluk is hem echter niet beschoren, want het milieu, waaruit zij afkomstig is. is wreed en genadeloos Ze sterft en weer blijft de man alleen ach ter, maar misschien wijzer en met een gunstiger perspectief. Een knappe film met vele goed gespeelde rollen. Operatie Petticoat (Frans Hals). Deze vrolijke charge op de Amerikaanse marine, die de zonder linge lotgevallen van een duikboot in beeld brengt, blijft nog een week voor ons amusement zorg dragen. Alle lieben Peter (Cinema). En dat hopen wij dan maar voor deze Peter, die een stortvloed van moderne Duitse noten op zijn zang heeft en ze over onze hoofden uitstort in een musical, waarin het jeugdig element de overhand heeft. Holiday for lovers (L u x o r). Achter deze titel gaat een onbezorgde Amerikaanse film schuil, die ons naar het carnaval in Rio voert en een serie verwikkelingen presenteert, die voor het merendeel in dit komische vlak liggen, even zot en dol als het carnaval en dan ook te appreciëren door wie de dingen wel eens op hun kop gezet wil zien. Menschen im Hotel (Minerva). Zondag in de avondvoor stelling gaat deze film, die een visie geeft op een mondain milieu en zijn decadente uitwassen. Zondagmiddag kan de jeugd te recht bij „De koning der cowboys". Het beest in de nacht (R o x y). Tot maandag houdt een mon sterlijke aap de toeschouwers aan het witte doek geklemd, wanneer het ondier los breekt in een dier griezel-wetenschappe lijke films, waarin Hollywood zo sterk is Daarna tot vrijdag „Met dodelijke afloop" De tijger van Eschnapoer (L i d o). Het is, als wij ons wel her inneren, al een jaar of dertig geleden dat wij De Tijger van Eschnapoer voor het eerst (in afleveringen) over het witte doek hebben zien sluipen, destijds nog in een „stomme" verfilming. Enkele jaren voor de laatste oorlog kwam het ondier, brul lend. terug in een geluidsversie en nu dient het zich dan ten derde male aan in een kleurenrolprent. evenals haar beide voorgangsters van Duitse makelij Het blijkt dat het beestje in de loop der jaren noch zijn haren, noch zijn streken verloren heeft, terwijl er ook overigens weinig ver schil is met het oorspronkelijke scenario Fritz Lang tekent voor de regie van deze nieuwe versie, die opgenomen is aan het bijna onvoorstelbaar luxueuze hof van een rijke Indische nabob en waarin de entou rage dan ook een der hoofdrollen vervult. De verleidelijke danseres ,om wie alles in dit romantische avonturenverhaal draait, wordt heel sierlijk uitgebeeld door Debra Paget en zij krijgt aanvaardbaar tegenspel van de jonge Indische vorst en de idem Duitse architect die op leven en dood om haar liefde strijden. Aan het eind van het eerste deel, dat deze week in Lido ver toond wordt, verlaten wij de gelieven als zij door een zandstorm in een woestijn overvallen worden. We hopen voor de liefhebbers, dat zij het leven tot aan Deel Twee zullen weten te behouden. Hunde, wollt Ihr ewig leben! (Thalia) Thans gaat in dit theater tot en met zondag deze reconstructie van de slag om Stalingrad, een film van Duit se herkomst, die een hekeling wil zijn van de befaamde Pruisische geest, de onvoor waardelijke gehooizaamheid aan het mi litaire bevel. Zondagmiddag verschijnt Cary Coope. op het witte doek, ditmaal als een majoor van de noordelijken tij dens de Amerikaanse burgeroorlog. Er komt heel wat kruitdamp aan te pas voor Cary orde or zijn zaken heeft kunnen stel len. Van maandag tot donderdag worden we geconfronteerd met de handel in ver dovende middelen. Het gaat hier om een bus heroine, die door een drietal jongelu- is gevonden Een buhner verzet zich tegen plannen de inhoud te verkopen. Hij krijgt de onderwereld op zijn hielen als hij de bus naar de politie wil brengen De ach tervolging van de jonge man behoort tol de spannendste episodes uit de film „Raz zia op Narcotica" Donderdag gaal ten slotte een reprise van „Ciske de rat" naar het bo^k van Piet Bakker. Menschen im Hotel (R e x) De gemoderniseerde versie van de bekende roman van Vicki Baum blijkt met veel kennis van zaken te zijn gemaakt een vooral /aktechnisch knap stuk werk dat sterk is in de sfeerschildering van het mondaine milieu, waarin zich de vrij de cadente geschiedenis afspeelt. De film blijft tot dinsdag. „Hoge beloning" zorgt voor de gebruikelijke onderbreking op zondag middag Woensdag en donderdag worden wij gewikkeld in een criminele zaak ondet de titel ..Mijneed."' Tarzan en zijn vijanden (Kennemer theater) Reeds eer der bespraken wij deze film die Tarzan ditmaal plaatst tegenover een aantal or goud beluste lieden Het duurt wel ever voor onze held hur snode plannen door ziet. Het oerwoud verliest zijn dapperr zoon echter niet. Turf in je ransel (Luxor) De soldatenklucht kan nog altijd rekenen op een goede ontvangst Daarom zal het tot dinsdag dan ">uk we) een vermakelijke geschiedenis zijn in dit theater zowel op als voor het doek Dinsdag ei. woensdag r.og een bewo genheid in melodramatische vormgeving met „Ave Maria" Zondagmiddag zwaait het „Zwaard der vergelding". Casim, de bandiet (W. B.-t heater) Zaterdag gaat „Ca sim, de bandiet van Zhobe". Hij ruimt zondag het veld voor een film met grie zelige aspecten „Het masker van Satan" Zondagmiddag woedt „Zwarte Jack, de desperado" Advertentie In Oosterwierum (Fr.) is vannacht door nog onbekende oorzaak de garage van het touringcar- en expeditiebedrijf van de ge broeders Sijpersma totaal uitgebrand. Twee autobussen en een vrachtauto gingen verloren. Een veeauto, die naast de bran dende garage stond, kon in veiligheid worden gebracht. De brandweren van Oosterwierum en Mantgum bestreden het vuur en konden voorkomen dat de brand oversloeg naar het woonhuis en de belen dende percelen. De sneeuw of zoals een van onze Haarlemse kennissen altijd zegt, „de witte wade" is er elk jaar weer de oorzaak van dat de verkeerswegen in de binnen stad veranderen in een modderpoel, dat kwade buspassagiers ingezonden brieven sturen naar de krant over de ongeregelde loop van de wagens, dat de verkopers van kaplaarzen en overschoenen handen tekort komen en dat de beroeps- en amateurfotografen ijlings de straat opsnellen om al dat moois op hun filmpje vast te leggen. Zo ook deze keer. Tientallen filmpjes zijn er „verschoten", soms waren de foto's overbelicht, maar vaak ook was het resultaat bepaald de moeite waard. Zoals deze kiek, waarop men de basiliek boven die sneeuw ziet uittorenen. HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: W. Brandt, Heemsteedse Dreef 58, telefoon 39330. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark no. 13, telefoon 14524. Apotheken (voor Haarlem, Heemstede en Bloemendaal): Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 52956 apotheek Remmers, Kruisstraat, telefoon 10354; apotheek Loomeijer en Zoon, Zijlweg 34, telefoon 12495; Heemsteedse apotheek, Binnenweg 98, telefoon 38197. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z. Stationsweg no. 12, Bloemendaal, tel. 57458. Over veen: W. D. van Oldenborgh, Bloemen- daalseweg 223, Overveen. tel. 50158; Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20. Aerdenhout, tel. 40404. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 en zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, telefoon 42119. Apotheken: De Santpoortse Apotheek. Bloemendaalsnstraatweg 145. Santpoort- Zuid. tel. 025608249. Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel. Hoofdstraat 165, Sant- Doort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid. tel 2560-8249. HEEMSTEDE Artsen: R. J. P. Muller. Raadhuisplein 6. telefoon 36650 en G. S. Nout, Camplaan no. 20. telefoon 38763. Wijkverpleegster: zuster B. G. Badings Heemsteedse Dreef 30 (flat 13). telefoon no. 39818. Tevens in de week van zater dag 16 tot en met vriidag 22 januari, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heomric^cr Anotheek. Bin nenweg 98. telefoon 38197 en verder onder Haarlem. ZANDVOORT Artsen: J. F. Zwerver, .Tulianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleeesters: zuster S M. de Wilde, Zeestraat 67. telefoon 2720. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J Jonekind. Kenaimark 13. Haarlem, telefoon K 2500—14524. Apotheken: Van zaterdag 16 tot en met vrijdag 22 januari na 6.30 uur 's avonds- avond-, nacht- en zondagsdienst de Zandvoortse apotheek J J L. A Wijnne Haltestraat 8 telefoon 2389. F.chter uit sluitend voor recepten en spoedgevallen. BFNNFRROFK Artsen: G. Manschot Rijksstraatweg 34. telefoon 02502—6430. HAART FMMFFMFER Hoofddorp: dokter Bult. tel. 6320. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg. tel. 280. Badhoevedorp: dokter Den Ouden, tel no. 2368. Zwanenburg: dokter Riindors. Amster- damcectmatweg 60. Halfweg, tel 4393 HALFWEG Artsen: D. A. Riinders. Amsterdamse straatweg 60. Halfweg, telefoon 4593. HILLEGOM Artsen: H F. ten Hoopen, Stationsweg 2 telefoon 5417. LÏSSE Artsen: N. Bet. Nassaupark 43. tel. 3996 Herstelwerkzaamheden. Als bijdrage in de kosten van herstelwerkzaamheden aan het gebouw van de Npd. Herv. Kerk te Bloemendaal stellen B. en W van Bloe mendaal de gemeenteraad voor duizend gulden beschikbaar te stellen Het rijk ral een bijdrage van f 5.000 verlenen en aan de provincie is verzocht een subsidie te verlenen. Op 16 december 1959 heeft de heer D. H. Pasman te Wassenaar het landgoed „Kareol" te Aerdenhout verkocht aan de n.v. Nederlandse Maatschappij tot Finan ciering van Onroerende Zaken te 's-Gra- venhage. De directie van deze maatschappij heeft bij de gemeenteraad van Bloemendaal be zwaren ingediend tegen het partieel uit breidingsplan "in onderdelen „Kareol" en de daarbij behorende bebouwingsvoorschrif ten. Het gaat over gronden, ongeveer be grens door Boekerodeweg, Van Vollenho- venlaan en Van Lennepweg. Het plan be oogt het grote en waardige complex „Ka reol" te consolideren, maar ook de moge lijkheid te openen het aan te passen aan dt gewijzigde tijdsomstandigheden door het gebouw een zodanige bestemming te geven dat inrichting tot flatgebouw even tueel mogelijk is. Bovendien is in het plan nog een bebouwingsmogelijkheid' opgeno men voor een ruime ééngezinswoning. In een voorstel aan de gemeenteraad van Bloemendaal merken B. en W. op, dat de bezwaren van stedebouwkundige aard zijn. Adressant is er evenwel niet in ge- sl agd aldus B. en W. zijn verlangens in de vorm van een uitvoerbaar bouw plan gestalte te geven, zodat er geen aan leiding bestaat aan de bezwaren tege moet te komen. Daarom stellen B. en W. de raad voor de bezwaren ongegrond te verklaren. Advertentie DE EERSTE" COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING o» 7IJIWEG 63 ^TEttfÖON.15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Contributie 1.per |aar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Aan de Europese gemeentenconferentie die van 25 tot en met 28 januari op initia tief van de Raad van Europa in Straats burg zal worden gehouden, zal van Neder landse zijde een delegatie van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten deelne men. Deze delegatie is als volgt samenge steld: voorzitter: C. G. Matser, burge meester van Arnhem. Leden: dr. W. P. Berghuis, burgemeester van Kampen, D. J. A. Geluk, wethouder van Haarlem, mr. dr. L. de Gou. burgemeester van Venlo, W. F. P. Osse, burgemeester van Schoo- nebeek, A Vogel, directeur n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, mr. Joh. de Widt, burgemeester van Middelburg en mr. H. J. Wytema, burgemeester van Alk maar Dr. ir. F. Bakker Schut zal als des kundige ter conferentie een rapport uit brengen over: „Het vraagstuk van de spreiding van de groei van de grote ste den". Aan de Straatsburgse gemeenten conferentie zal door 142 afgevaardigden van de gemeentelijke organisaties uit de ledenstaten van de Raad van Europa wor den deelgenomen. Het Kerbert asiel in IJmuiden heef aangeboden huisdieren uit het rampgebiea in Amsterdam-Noord gratis onderdak te verlenen en te verzorgen tot de eigenaren weer in staat zijn hun uitbestede vrienden terug te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6