KERKDIENSTEN HET WONDERLIJKE VLAG-INCIDENT Antilopen leed verdiende nederlaag tegen Landlust Al bijna honderd slachtoffers van de koude in Europa ZATERDAG 16 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Van de Pol en Wijnen bleven ongeslagen Hoofdstad-Operette speelde „Sissi" Rode Kruis organiseert cursus welfare-werk Mr. A. Sassen Nederland moet snel atoomcentrales bouwen In Engeland hier en daar twee meter sneeuw Tamboerkorps heeft instrumenten gekregen Christen Vrouwenbond bestaat tien jaar Ministerieel besluit Geen vluchten meer met Martin Mariner LINGUAPHONE-INSTITUUT Heiligeweg 43-45 Amsterdam Marineschepen publiek verkocht Ambtenaar voor 1100 opgelicht „Ontstellend geval" Dierenbeul krijgt vier maanden Gereformeerde synode over vluchtelingenzaken Antilopen heeft geen kans gezien het Amsterdamse Landlust zonder winst naar huis te sturen in de basketbalcompetitie. De eerste helft werd afgesloten met een 20-31 achterstand. Maar in de tweede helft bleek de Haarlemse verdediging niet op gewassen tegen de snelle aanval van de gasten. Het werd 43-83. SC Haarlem won met 43-36 van Sibaba. De einduitslag by RapiditasAntilopen 3 was 25-25. Na ver lenging nam Rapiditas met 31-37 toch de winstpunten mee. Ondanks de grote nederlaag van Anti lopen was het duel tegen Landlust beslist de moeite waard. Snelle directe aanvallen wisselden zeer brede combinaties af. De ruime nederlaag, die zeker verdiend is, werd bepaald door het zwakke verdedigen en dekken. Na 8 minuten was de stand 7-8. Door een aantal dekkingsfouten kwam de stand al gauw op 7-14. Antilopen zocht toen zijn heil in verre schoten op de Landlust- basket. Doordat niet altijd de nodige zui verheid aan de bal werd meegegeven, was het resultaat niet bepaald bemoedigend. Met 20-31 kwam de rust. Na de pauze Biljarten De uitslagen Van de partijen uit de derde en vierde ronde van het toernooi om het kampioenschap van Nederland ereklasse anker kader 71/2 luidden: F "holte 284 19 52 14.94 Vultink 300 19 173 15.78 Ligthart 300 28 64 10.71 Jacobs 237 28 101 8.46 Van de Pol 300 17 99 17.64 Beekman 88 17 22 5.17 Wijnen 300 14 137 21.42 Mol 170 14 102 12.14 Ligt hart 79 12 21 6.58 Scholte 300 12 73 25.00 Jacobs 255 21 44 12.14 Vultink 300 21 49 14.28 Mol 268 19 69 14.10 Van de Pol 300 19 90 15.78 Wijnen 300 16 48 18.75 Beekman 193 16 43 12.06 De stand na de tweede dag luidt: 1. Wijnen 8 matchp. 19.35 alg. gemidd 2. Van de Pol 8 17.64 3. Scholte 6 17.15 4. Vultink 4 13.13 5. Ligthart 2 11.28 6. Mol 2 10.38 7 Jacobs 2 10.04 8. Beekman 0 8.54 H ille gom Onder auspiciën van „Kunst en Ont spanning in de Bollenstreek" heeft de Hoofdstad-Operette vrijdagavond in „Treslong" in Hillegom voor meer dan vijfhonderd belangstellenden de operette „Sissi" van Ernst en Hubert Marischka opgevoerd. Het publiek heeft van deze op voering zeer genoten. Niet alleen de mu ziek door het orkest onder leiding van Wil helm Rettich, de zang en het spel maar ook de voortreffelijke decors en kostuums hebben hiertoe bijgedragen. Onze muziekmedewerker P. Zwaanswijk schreef in oktober over „Sissi" door de Hoofdstad-operette o.m.: Het gaat hier om een veronderstelde episode uit het leven van Elisabeth van Oosten rijk, in dezelfde zin als de film. waarin jeugdbelevenissen van de toekomstige keizerin werden vertoond. Ernst en Hu- bert Marischka zochten muziek van Fritz Kreisler en Johann Straus, al of niet be werkt, bij het spel. Maar met deze muziek- toevoeging werd nog geen operette ver kregen. Veel meer moet hier worden ge sproken van een toneelstuk met muziek, waarin slechts nu en dan de operettesfeer een kans krijgt. Uit een oogpunt van dra matische ontwikkeling is deze operette niet voorbeeldig te noemen. Afgezien hiervan kan men plezierige ogenblikken beleven. Daarvoor zorgt al lereerst Fritz Steiner, die als overste Teo- dor tal van kluchtige situaties uitlokt. Met Harold Horsten, die baron Toast >peelt, vormt hij een vermakelijk stel. Pittig, charmant en innemend is Lizzi Schöffmann bij haar uitbeelding van „Sis si". Herman Valsner is een sympathieke Max van Beieren en Louise Maertens geeft van Hellene een prettige en natuur lijke typering. Jan Handerson laat als keizer Franz Joseph prachtig beheerst en toch jeugdig-bewogen spel zien. De uit beelding van Hilde Jaeger uit Wenen gaat verre uit boven hetgeen men doorgaans in een luchtige operette kan verwachten. De overige medewerkers laten, mede dank zij de regie van Otto Aurich, goed werk zien. Woensdagavond begint het Rode Kruis n Hillegom met een cursus voor zgn. wel fare-werk in de bovenzaal van het her vormde jeugdhuis „Weltevreden" Welfa re-werksters bezoeken ondermeer zieken, leren hun handenarbeid, verspreiden lec tuur. Deze vrijwillige werksters volgen gedurende drie maanden elke week een cursusavond. Zij leren allerlei vormen van handenarbeid en krijgen lezingen over bepaalde ziekten en over de omgang met zieken. Er heeft zich al een voldoende aan tal vrijwilligsters opgegeven Nadere in lichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer L. de Vreeze. Van den Ende laan 18. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEBOREN: Henderikus Petrus, zoon v. A. J. de Winter en G. J. Lammers. bleef de strijd boeien, ondanks het feit dat Landlust steeds verder uitliep. De laatste vijf minuten zakte ook het laatste deel van de Antilopenverdediging ineen. Van 39-64 kwam Landlust op 43-83, wat ook de eindstand werd. Voor Anti lopen scoorden Rob van Gelder 2-7, Rob Bodegom 0-5, Rob Noë 0-3, Paul Veenen- bos 4-2, Jan Sunter 9-1, Ko Otte 0-3 en Frank Kales 5-2. De dames van Excercitia kwamen in de eerste helft van de strijd tegen SC Haar lem 2 niet verder dan 8-8. In het tweede gedeelte van de strijd plaatste Nel v. d. Boogaard acht treffers. Cobi Webbe deed er nog eens vier bij. De zege werd uit eindelijk 24-19. Do uitslagen waren: Heren: hoofdklasse: AntilopenLandlust 43-83; eerste klasse: SibabaSC Haarlem 36-43; tweede klasse: HOC 3SC Haarlem 2 27-25, Antilopen 3 Rapiditas 31-37 na verl. Dames: over gangsklasse: tweede klasse: HOC 4—Auro ra 2 2-0. Excercitia—SC Haarlem 2 24-19. Posthuum. Op vrijdag 22 januari zal in de Rolzaal van het Binnenhof te '-Gra- venhage de nosthuum aan dr. A. Plesman toegekende „Edward Warner Award Me dal" officieel uitgereikt worden aan me vrouw S. J. Plesman-Van Eijk. De presi dent van de International Civial Aviation Organisation, de heer Walter Binaghi. zal de onderscheidingstekenen aanbieden. Op de algemene vergadering van de af deling Noord-Brabant van de vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft mr. A. Sassen, het Nederlands lid van de Eura- toom 'commissie, een voordracht gehou den over de instituten van Europese sa menwerking. Het toonde zich voorstander van een verenigd Europa met een parle ment, dat rechtstreeks door de volkeren kozen wordt en een senaat samengesteld uit de regeringen. Hij legde er de nadruk op dat een politieke intregatie alleen mo gelijk zal zijn vanuit een diepbeleefde va derlandsliefde Zonder dat zou een cultu rele vervlakking er het gevolg van zijn. Ten aanzien van de bouw van atoomcen trales betreurde spreker het bijzonder dat de Nederlandse elektriciteitsproducenten besloten hebben de plannen daarvoor dit jaar nog niet te ccncretiseren en dat ter wijl de Europees-Amerikaanse samenwer king de mogelijkheid daartoe bijzonder in de hand werkt. In geheel West-Europa zal de behoefte aan elektriciteit in de komende jaren sterk toenemen. Voor Nederland, gezien de snelle bevolkingsgroei zal dit nog ster ker het geval zijn Het zal daarom zaak zijn dat Nederland in dit opzicht op zijn hoede is, want er niet veel tijd meer te verliezen. Hetzelfde geldt voor de coördi natie van het speurwerk op dit terrein, al dus mr. Sassen, want juist door de ver snippering die er thans heerst, wordt de indruk gewekt als of er ook op dit terrein in ons land weinig of niets gebeurt LONDEN (UPI-Reuter) Sinds het be gin van de kou- en sneeuwperiode zijn in Europa al bijna honderd mensen omge komen, wier dood aan de weersomstan digheden geweten wordt. De meeste slachtoffers worden gemeld uit Duitsland, namelijk 28. De cijfers in andere landen waren: Engeland 5, Italië 8, Denemarken 13, Spanje 8. België, Noorwegen en Zwit serland elk 7, Finland 3, Frankrijk 6. Het waren mensen die omkwamen door be vriezing, ongelukken door de gladheid en verdrinking. (Reuter) De tienduizenden leden van boerengezinnen, die maandag door aard- V ijfhuizen Sedert de officiële oprichting in augus tus 1959 heeft het tamboerkorps „Vijf huizen" bestaande uit ongeveer vijftig jongelui, elke week geoefend op met rub ber beslagen plankjes om de „kunst mach tig te worden". Vrijdagavond was het daarom voor de jongens en meisjes een groot moment, toen zij op de wekelijkse repetitie-avond een schitterend instrumentarium aan troffen. Dit was trouwens slechts de eer ste verrassing. Want deze oefenavond is een feestavond geworden. Vele ouders en familieleden van de drumbandleden wa ren aanwezig, alsook andere belangstel lenden zoals hoofden van scholen en be stuursleden van de vereniging „Dorp Vijfhuizen" De drumband is namelijk niet alleen een liefhebberij van enkele tientallen jongens en meisjes onder lei ding van een actief bestuur, maar wordt gesteund door de gehele burgerij. De heer M. Otger, penningmeester der vereniging, noemde hiervan in zijn ope ningswoord treffende voorbeelden. De eerste actie was het werven van contri buanten. welke f 500.- opbracht. Ook de bazaar, een kienavond en verkoopacties van oliebollen en kerststukjes werden door de burgerij gesteund. Op deze wij ze kreeg men de beschikking over een be drag dat verhoogd met een lening waar voor enkele ingezetenen van het dorp zich garant stelden voldoende was om instrumenten aan te schaffen. Dit eerste instrumentarium bestaat uit een over- slagrom, twee paukentrommen, zes diep- trommen, zes seniortrommen. zes junior- trommen en drie babytrommen. De mees te van deze instrumenten zijn reeds in het bezit van de drumband en waren in de zaal tentoongesteld: de andere zullen over enkele weken worden geleverd. Er is gedacht aan een vijftiental hoorn blazers, die instrumenten moeten hebben en aan zes tamboer-maitres. Want de geestdrift van Vijfhuizens bur gerij kan niet beter worden beloond, dan door zo spoedig mogelijk met een volwaar dig muziekgezelschap op straat te komen Na vele dankbare woorden voor de me dewerking, die de drumband allerwege on dervindt en praktische raadgevingen aan de leden, trad de band op. Eerst „bespeel den" de jongens en meisjes de plankjes, waardoor de aanwezigen konden zien hoe men een mars en een roffel leert slaan. Toen kwam het grote moment, waarop de instrumenten werden omgehangen en dreunden de vrolijke marsen door het gymnastieklokaal van de openbare school. D jongens deden hun uiterste best op hun fonkelnieuwe instrumenten. Binnen afzienbare tijd zal de burgerij i: haar geheel van de drumbandprestaties kunnen genieten. Nog een week of zeven wordt in de school geoefend. Dan gaan de jongens en meisjes naar buiten om als eer ste officiële optreden de oranjefeesten op in april op te vrolijken. Halfweg De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Halfweg-Zwanenburg. zal op 5 februari tien jaren bestaan. Ter gelegen heid hiervan zal 's avonds in het Jeugd- gebouw aan de Lindenlaan in Zwanenburg het blijspel „Het mirakel van Cupido", door een toneelgroep van de'N.C.V.B. uit Weesp worden opgevoerd. Aangezien met het vliegtuigtype Martin Mariner in de afgelopen jaren een reeks tegenslagen van uiteenlopende aard werd ondervonden heeft de minister van Defensie bepaald, dat met dit type niet meer zal worden gevlogen. Hoewel het onderzoek inzake het onge val met de Martin Mariner nabij Fakfak in Nieuw-Guinea op 17 december 1959 nog niet kon worden afgesloten is de voor lopige indruk, dat de vlieger voor oefening een landing heeft willen uitvoeren onder moeilijke omstandigheden van. wind- en zeegang. Het vliegtuig is daarbij waar schijnlijk op ongelukkige wijze op het water neergekomen en tengevolge daarvan omgeslagen. Advertentie Zoals U in de pers hebt kunnen lezen is het uit met de kleurige vlaggerij op de Nieuwe Gracht: het Gemeentebestuur heeft ons het gebruik van buitenlandse vlaggen verboden. Wij hadden gedacht met onze vele vlaggen wel iets te kunnen doen om de Nieuwe Gracht wat op te vrolijken en aldus het onze bij te dragen tot bevordering van het toerisme, doch het heeft niet mogen zijn. Intussen blijft het een onbeantwoorde vraag welke overweging er toe kan hebben geleid, dat haringstalletjes, cafetaria's, lunchrooms, winkels en hotels dag en nacht hun verfomfaaide vlaggetjes van dezelfde vreemde mogendheden mogen laten hangen hun bijdrage aan het toerisme terwijl ons niet wordt vergund onze royale, feestelijke vlaggen, die zorgvuldig vóór zonsondergang worden geborgen, uit te steken. Hier moet een antwoord op te vinden zijn. Wie ons de meest originele oplossing van deze puzzle aan de hand doet de beoordeling is uitsluitend aan ons ontvangt een Linguaphonecursus, taal naar keuze (uit 22 talen). Inzending tot 31 januarie a.s. De inzender geeft ons het recht zijn oplossing zonder naamsvermelding te publiceren. schokken uit hun woningen in vijf dorpen ten noorden van Napels, in Zuidwest-Ita- lië, waren verdreven, en die sindsdien in legertenten in de open lucht verblijven, zagen vrijdagochtend dat zij door zware sneeuwval van de buitenwereld waren afgesneden. Politie, Rode Kruis en vrijwil ligers kwamen in de weer om de daklo- abn te bevoorraden. Een aantal hunner, wier woningen niet beschadigd werden, is door de politie daarheen teruggeleid. En kelen weigerden terug te keren, omdat zij er niet zeker van waren, dat het aardbe vingsgevaar was geweken. Vrijdag wer den in het aardbevingsgebied drie lichte schokken gevoeld, waardoor evenwel geen schade werd aangericht. Een jonge vrouw uit een ingesneeuwd Zuidfrans dorpje, die op het punt stond te bevallen, is per hefschroefvliegtuig naar een kraamkliniek te Brioude overge bracht. Het Britse reuzen-passagiersschip „Queen Elizabeth", dat uit Southampton naar New York is vertrokken, poogde vrij dag voor de tweede achtereenvolgende dag vergeefs de Franse haven Cherbourg binnen te lopen, om passagiers voor New York aan boord te nemen. De boven het kanaal woedende storm maakte dit on mogelijk. Vandaag zou bij afnemende wind een derde poging worden gedaan. 'Zelfs in Marokko werden wegen in het centraal Atlas-gebied door sneeuwval af gesneden. Maar in Oost-Australië heerst een hitte golf. De havenwerkers van Melbourne hebben het werk vanwege de warmte neergelegd. Er is ook melding gemaakt van bosbranden. Honderden mannen be strijden in de 250 kilometer ten noordwes ten van Melbourne gelegen Grampian- bergen bosbranden, die reeds vee' schade hebben aangericht. Op 225 kilometer ten noorden van Adelaide, in Zuid-Australië. staat de begroeiing van gehele dalen in brand. In Melbourne werden twintig per sonen door de warmte bevangen. Sinds 1947 heeft Engeland niet zo'n stren ge winter gekend als op het ogenblik. Als gevolg van sneeuw en ijs heerst er op tal rijke plaatsen een verkeerschaos. Zeven van de dertig hoofdwegen zijn geheel on begaanbaar en op twintig ervan kunnen auto's alleen in één enkele lijn voortkrui pen. Vele automobilisten en buspassagiers zijn 's nachts in de sneeuw gestrand. Een aantal café's en herbergen bleef open om hen onderdak te verschaffen. Het algeme ne advies is om niet op reis te gaan in dien dit niet strikt noodzakelijk is. De sneeuw ligt op sommige plaatsen in Kent bijna twee meter hoog. Dertig dor pen zijn geïsoleerd. In het graafschap Ox fordshire houden troepen de wegen open. De hoogvlakte van Salisbury in Wiltshire doet denken aan de pool. Vrijdagavond be reikten zestig uitgeputte leerlingen van een middelbare school een dag te laat hun woningen. Bussen hadden hen donderdag van de school gehaald, welke op acht ki lometer van hun woonplaats gelegen is. De bussen raakten echter tijdens een sneeuwstorm vast op de top van een heu vel. De jongens en meisjes hadden toen ge tracht verder te lopen, maar de meesten raakten verkleumd, en konden zich nau welijks meer bewegen. De groep slaagde er later in de bussen weer te bereiken. Zij werden tenslotte door troepen ontzet, die hen naar de kazerne brachten en warm voedsel gaven. Op een andere plaats in de ze buurt bevrijdden militairen vijftig per sonen. die gestrand waren met particulie re auto's en vrachtwagens. Half bevroren werden zij naar een ziekenhuis gebracht: sommigen hadden tien uur in hun wagen gezeten. Ook helikopters waren de hele dag in ac tie om mensen te redden. Een echtpaar en twee babies, die vijftien uur in een garage hadden gezeten, werden op deze manier uit hun benarde positie verlost. De inspecteur der domeinen te Alkmaar heeft gistermorgen bij openbare inschrij ving twee marineschepen publiek ver kocht. Er waren zestig inschrijvingen. Het hoogste bod. dat gedaan werd voor het stoomfregat „Johan Maurits van Nassau" was f 257.654.37, welk bod afkomstig was van de firma A. Gosler en Zoon te Diemen. De laagste bieder voor dit schip was de heer C. Zegelaar uit Papendrecht voor f 82.000.De firma Gosler zal de „Johan Maurits van Nassau" slopen en de machi nerieën, elektrische installaties enz. door verkopen. Voorts kwam in bod de mijnen veger „Volkerak". De heer L. van der Veld uit Amsterdam bood hiervoor ƒ25.200. De laagste bieder bij deze tweede koop was de heer A. Rijsdijk te Hendrik Ido Am bacht voor 2.955,—. ZONDAG 17 JANUARI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Consistorie kamer Grote Kerk. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 19: Ds. J. W. van Petegem. Bijzondere kerkdienst. Medewerking van het Chr. Gemengd Koor „Haerlem". Noorderkerk, Velserstraat. Za terdag van 16-17 uur bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. J. W Sepmeijer, van 's-Gravenhage. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn, bediening H. Doop. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Ds. N. van Egmond. 10.30: Jeugddienst. Ds. N. van Egmond. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. Mevr. E. Hagen- Smit. 10.45: dhr. J. de Vries, Hulppred. te Heemstede. Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds J. W. v. Nieuwenhuijzen, van Heemstede Jubileum Jeugdkapel. Jacobskerk (Vrüz. Herv.), Ja- cobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. R. Byl Diaconessen- huis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: Gaan naar de doopdienst in de Ooster kerk. West, Leidsestraat. 10: dhr. R. Hengst- mangers. kand. t/d H. Dienst. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. A. M. P. Hörch- ner. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 p. m. Alle Dag Kerk. In de maanden januari en februari geen dienst. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. Zondag 10: dienst (ook Maleise dienst). Bethel Pentecostal Temple Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Woensdag 20 jan. 19.30 uur: Ds. van Dieren, van Ede. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15." 10: dhr. Th. Dikkes. evangelist te Lei den. 17: dezelfde. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jaap Polderman. Dinsdag 19 jan. 20 uur. bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zui derkapel. Zuiderstraat 15. Donderdag 21 jan. 20 uur: Ds. S. Zijlstra. van Eindhoven. Ma- ranatha-lezing. Rooms Kath. Kerk. Kathe draal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groen markt. 6.30, 7.30: Kindermsi. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis 11 en 18 uur (Avondmis) O. L, Vr. Rozenkrans. Spaame. 6. 7,.30. 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amster damstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart. Kleverpark 6.30, 7.45. 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. Apostolische dienstoefening. Vrye Evangelische Ge- Gemeente. Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Gods- meente, Lange Heerenstraat 6. 10: dhr. M Jansen Klomp. 18.30: Voorg. H. Raven. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heerenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. 10.30: Ds. G. Kroes, in het Jeugdgebouw, Schoterweg hoek Pijn boomstraat. Donderdag 21 jan. 19.30 uur: Ds. G. Kroes, Wees- en Oudeliedenhuis. Kemonstr. Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. J P. Jacobszoon. 10.30: Jeugddienst o.l.v. W Dorrepaal.Haarlem-Oost Wijkgebouw Neder landse Herv Gemeente, Zomerkade 161 Zondag 19.30 uur: Ds. C. P. Hoekema Geref. Kerk. YVilhelminakerk. Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds L. Berger, van Half weg. 17: Ds. C. W. Thijs, van Nieuw Vennep Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10. Ds. G. Goeman. 17: Ds. L. Berger. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. C. W. Thijs. 17: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Nassauplein 8. 's Morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Nederland, Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Oud Katholieke Kerk. Kinderhuissingel 76. Zondag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 20 januari des morgens 9.30 uur: H. Mis Baptistengemeente. Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Zondagsschool. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 19 jan. 20 uur: Bijbellezing en bidstond. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rood. De Christengemeen schap. Vilhelminastraat 60 Zondag 10 uur: De Mensenwijdingsdienst. Donderdag 21 jan 'smorgens 8.30 uur: De Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Spr. dhr. H. Ver- barendse. evangelist te Kirkland. Washing ton U.S.A. 19: Opwekkingssamenkomst. Spr dhr. H. Verbarendse. Donderdag 21 jan. 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Ds. A. A. Leenhouts. 19.30: Ds. A. A. Leen- houts. avonddienst voor de jeugd. Dinsdag 19 januari 20 uur: Zangrepetitie. Donderdag 21 jan. 20 uur: Bidstond. Pinkstergeloofsge meenschap. Wolstraat 7. 10: bed. H. A. 19.30: dhr. E. Schuurman. Woensdag 20 jan. 20 uur: Bidstond. Schotersingel 99, Haarlem. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: samenkomst (broodbreken) Zevendedags Baptisten Gemeente. Parklaan 21. Iederp zaterdagmorgen om 10 uur predi king. Ze.ende-Dags Adventisten, Jacob- straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: samenkomsten. Leger des Heils. Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlos singssamenkomst o.l.v. Kapt. W. Verschoor. Soefi-Beweging. Universele eredienst om 11 uur in de aula van het Stedelijk Gymna sium op de Prinsenhof te Haarlem Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19 Zondag 10 uur: dhr. J. F. Snoeks. Vrijdag 22 jan. 20 uur: Bijbellezing. Voor de jeugd: zondag 12 uur; woensdag 14.15 uur: dinsdag 19.30 uur: Meisjesvereniging „Tabitha". Nederl. Ver. v. Spiritisten, afd. Haarlem, Jansstraat 83. Zondag 10.30 uur: Wijdings morgen. Spr. Mevr. S. Holtrop-De Klein. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedienings- school en praktische toerusting tot de predi king van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83 Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wachttorenstudie Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische be- dieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers Viering H. A Immanuèlkerk, Van Egmond- straat. 10: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. 19: Ds. G. Koch. Oppasdienst om 10 uur in beide kerken. Sionskerk, Eksterstraat. Geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel, In- dischestraat. 10.30 uur: Ds. C. P. Hoekema. Nederl. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dra. E. Schneider-Vijlbrief Rooms Kath. ^(erk. H. H. Elisabeth en Barbara, Paul Kru gerstraat. 6.30, 7.45, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15. 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tes- selschadestr. 7, 8.30. 10: Hoogmis en 11.45 u. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwar tier" aan de Vergierdeweg. Zondag 10: dhr. D. J. P. Bouhof, van IJmuiden. 19.30: Jeugd samenkomst. Woensdag 20 jan. 20.15 uur: Op wekkingssamenkomst. Spr. dhr. L. G. Sus- senbach. Zondagsschool voor kinderen tot 12 jaar elke zondagochtend van 10-11.30 uur in het lokaal aan de Vergierdeweg 225. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 10: Ds. G. de Zeeuw, van Ezinge. 17: Ds. H. W. Wierda Goede Herderkerk. Spaarn- rijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. G. de Zeeuw. Sionskerk, Eksterstraat. 11.30: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. J. Rebel. 17: Ds. J. C. Maris. Leger des Hells, Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag. 10: Heiligingssamenkomst. 19: Openluchtsamen komst (Gen. Cronjéstraat). 20: Opwekkings samenkomst o.l.v. Kapiteins Verhagen. Dins dag 19 jan. 14.15 uur: Vrouwenvereniging Jehovah's Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15 tot 16 uur: Wachttorenstudie. 16 tot 17 uur: Praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Donderdag 20.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool. Berkenstraat 10: Zondag 18.30 tot 19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. D. ter Steege Jeugddienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen huijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. de Klerk. H. A. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16: 10.30: Prof. Dr C J. Bleeker. Hoogl., Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Heren weg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. Ir. Lelylaan 63. Dinsdag 20 tot 21 uur: Ge meenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost, H. A Jeugdkapel. 10.30 uur voor jongeren van 12-15 jaar in de Adventskerk. Kinderdienst. 10.30 uur voor kinderen van 5-12 jaar in de Adventskerk Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. Nooter, Doopsgez., Den Haag Rooms Kath. Kerk, St. Antonius. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoog mis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Kand J. Bezemer, leer-vicaris. 19: Kand. J. Mans- velt, van Rotterdam. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. bed. H. A. en na betrachting. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds H. van Gilst. Donderdag 21 jan. 19.30 uur: Ds. H. van Gilst. bijbellezing. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Ver leur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: lees- diensten. Donderdag 21 jan. 19.30: Leesdienst. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Rooms Kath Kerk. H. Agatha. 7, 8, 8.30 en 10.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7. 8.30, 10 30 en 11.30 uur H. Mis H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F Brouwer, voorber. H. A. 17: Ds. J. Veenen- daal. Onderwerp: „Heden en toekomst van Israël". Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Evangelisatie-samenkomst. Zondag 15 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. Ds. J. Starrenburg. evangelist der Vrijgemaakte Herv. Gemeente te Sluiskil. Maranatha-by- eenkomst. Woensdag 20 jan. 20 uur. in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. Ds. Agtereek. predikant te Den Helder. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 6.30, 7 45, 9: Hoog mis en 11 uur. Jehovah's Getuigen, Nuts gebouw, v. d. Endelaan 52. Zondags 14.30- 15.30 uur: Wachttorenstudie. Dinsdag 19 jan. 20-22 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 30 dhr P. Oskamp, vicaris. 11 en 19: Dr. J. H. Stelma, H. A. Jeugdkapel om 9 uur in Ma- ranatha. Zondagsschool. 10.30: Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Herv., Bentveld. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacra ment. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk. 9.30: Ds. G. Toornvliet, van Bloemen- daal. 15.30: Prof Dr. J. H. Bavinck. van Am sterdam. 19.30: Ds. G. Toornvliet. Vry Kath Kerk. Popellaan 1. Zondag 10.30: Gez. H Mis. Woensdag 20 jan. 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr Ch de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Ds. J. P Jacobszoon, Doopsgezind pred. te Haarlem. Zondagsschool. 12. Wijkgebouw Irene. Juli- anakwartier. 10.15: Kon. Wilhelminaschool. Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kin dermis 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. SANPOORT Ned. Herv Kerk. Dorpskerk 10: Ds. J. C. Remijn. 10: Ds. G. H. van der Woord. Adventskerk. 10: Ds. G. H. van Wil- lenswaard. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel 10: Ds. J. C. Maris. 16: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, bed. H. Doop. 19: geen dienst. Jeugdkapel. 10.30 uur in het Jeugdhuis. Spr. dhr. A. J Weemeijer. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Wethmar. Doopsgezind pred. te Zaandam. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoog- Laffegemene streek" „Oplichting van woningzoekenden is een laffe en gemene streek", zei vandaag de procureur-generaal bij het Haagse ge rechtshof. Hij eiste een bevestiging van het vonnis van de Haagse rechtbank een jaar en drie maanden gevangenis straf en daarnaast de onmiddellijke ge vangenneming van de verdachte op de dag van de uitspraak. Verdachte C. de B. zelf was ter zitting niet aanwezig. Hij was „schoolziek", of eigenlijk „Hof-ziek", zei de president. Hij had een briefje geschreven, dat hij wegens ziekte niet kon komen. De procureur-ge neraal liet de arts van de verdachte opbel len, die vertelde dat verdachte een dag eerder was geweest om een verklaring te vragen dat hij ziek was. De arts had deze verklaring niet gegeven. Verdachte was na melijk helemaal gezond. Hij moest terechtstaan omdat hij een Haagse ambtenaar had opgelicht voor 1100 gulden, door hem dit bedrag vooruit te laten betalen voor een woning. Verdach te kon deze woning echter in het geheel niet verhuren, aangezien hijzelf huurder was. Toen de ambtenaar met zijn inboe del in de verhuiswagen voor kwam rijden, moest hij onverrichter zake weer terugke ren. Van de elfhonderd gulden heeft hij nog geen cent teruggekregen. De Haagse politierechter behandelde gisteren een ontstellend geval van dieren mishandeling. De 31-jarige stationsem ployé J. K. der Ned. Spoorwegen te Leid- schendam stond terecht omdat hij twee jonge bokjes vijf weken lang de vreselijk ste pijn heeft laten lijden, door het toepas sen van een primitief en uiterst wreed cas tratiesysteem. Een adjudant van politie verklaarde als getuige dat dit het afschu welijkste geval van dierenmishandeling was, dat hij ooit had meegemaakt Volgens een dierenarts leden de jonge bokjes vijf weken lang onduldbare pijnen. Zij durfden zich niet te bewegen, konden niet liggen, krompen ineen bij aanraking en stonden, vel over been, met opgetrokken rug van de pijn. Zij moesten ter plaatse worden afge maakt Tegenover de politie had de sta tionsemployé verklaard: „Natuurlijk is het een „verraai"-gevalletje. Van je buren moet je het maar hebben. Het waren mijn bokken, daar kan ik mee doen wat ik wil". „Het is bar en boos, wat u hebt gedaan", vond de politierechter, „u ontbreekt ken nelijk het normale menselijke gevoel". Overeenkomstig de eis van de officier van justitie veroordeelde hij de dierenbeul tot een gevangenisstraf van vier maanden. De generale synode der Gereformeerde Kerken heeft zich deze week te Utrecht uitvoerig bezig gehouden met het vraag stuk van de vluchtelingen en ontheem den, alsmede dat van de achtergebleven gebieden. Hierover is een drietal stukken van kerkelijke vergaderingen ingekomen. De ingediende conclusies vonden bij de synode geen onverdeelde instemming en in de discussie, die vrijwel de gehele morgen m beslag nam, werden enkele amendemen ten en voorstellen ingediend. In een be spreking kwam ook de zaak van het We- reldvluchtelingenjaar ter tafel en de vraag of de kerken naast deze nationale actie ook iets moesten doen voor de zogenaamde „mandaat"-vluchtelingen. De rapporteren de commissie stond op het standpunt, dat uit de gereformeerde kerken een grotere bijdrage moet komen voor de actie van het Wereldvluchtelingenjaar. De synode benoemde tot directeur van het algemeen diaconaal bureau, de heer J. van Klinken, directeur van de Geweste lijke stichting voor gereformeerd sociale zorg te Groningen. Voor dit algemeen diaconaal bureau voteerde de synode een bedrag van 6.000 gulden voor de financie ring van het bureau in de eerskomende maanden. Ten aanzien van het vraagstuk der ge zinsvorming besloot de synode thans geen uitspraak te doen, maar opnieuw deputa- ten te benoemen met de opdracht om een gerevideerd rapport op te stellen. Het vraagstuk van de gezinsvorming zal op nieuw op de volgende synode aan de orde komen. Aan deputaten „voor correspen- dentie met de hoge overheid" zal worden verzocht in het C.I.O. (Contact in Over heidszaken) de vraag aan de orde te stel len of het nuttig '-an zijn de regering te wijzen op de taak bij het bepalen van het woningbeleid ernstig rekening te houden met de nood van degenen, die door gezins vermeerdering te klein behuisd raken. De zaak van de vluchtelingen en ontheemden en van de onderontwikkelde gebieden zal in april opnieuw op de synode aan de orde komen. De synode nam een voorstel aan van ds. P. N. Kruyswijk te Amsterdam om een commissie te benoemen, die een nadere omschrijving zal geven van de taak van de kerk ten aanzien van: a. de samenwer king der kerken; b. de nationale organisa tie voor internationale bystand (de (N.O. V.I.B.) en de verhouding tussen het alge meen diaconaal bureau en de plaatselijke kerken. mis. 19 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond. Dinsdag 19 januari n.m. 3 uur samen komst in huize „Pniël". Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 19 januari n.m. 8 uur Gemeenteboekstudie in het Gemeen schapshuis (ingang Willemstraat).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7