Resterende wedstrijdenreeks kan de spanning nog doen toenemen Tottenham Hotspur bleef bovenaan na overwinning op Arsenal Voetbal-allerlei Oslo, Den Haag en Warschau minst moeilijke startplaatsen Nog te spelen wedstrijden Luton Town raakte de laatste plaats kwijt Rust bij DOS is nog niet teruggekeerd De Munck speelde weer G. Kruyver kreeg hoogste kerkelijke onderscheiding De wereldcompetitie 1960 Rallye de Monte Carlo Wegen in Zuid-Frankrijk moeilijk berijdbaar 11 Van Welzenes 60 Naar Zeist Amsterdam helpt Varia r' - rmy-v^rr-.- In de IJmond Wegens zijn verdiensten voor de katholieke sportbeweging Gigantisch voetbaltoernooi kost 2 miljoen gulden Tsjechische voetbalteams naar Nederland? Rallye-reportages I MAANDAG 18 JANUARI 1960 De voetbalvelden waren in winterse tooi tijdens het weekeinde. Zelfs het spe len van een vriendschappelijk partijtje was niet mogelijk. Voor een paar officials van de KNVB een welkome gelegenheid om zich aan enkele persoonlijke dingen te wijden. Op de tweede kerstdag was het al een halve eeuw geleden dat de voorzitter van de KNVB, de heer A. M. Schroder, voor het eerst bij Eindhoven meespeelde en dit gedenkwaardig feit kon zaterdag in 's Hertogenbosch in een intiem feestje met bondsbestuursleden en vrienden van de Brabantse Voetbalbond worden her dacht, zonder de angst dat de dag daarop koning voetbal vroeg aan hun bed zou staan. Het is niet zo algemeen bekend, dat de bondsvoorzitter het eerste elftal van Eind hoven ten aanval heeft geleid. Behalve oud- middenvoor van Eindhoven is hij ook nog steeds ere-voorzitter van de club, die hij vijftien jaar trouw is geweest. Er zijn zaterdagavond heel wat oude herinnerin gen opgehaald, onder andere met Jan Pa- nis, eens een geducht tegenstander op het groene veld, later een medesttijder voor de belangen van de Brabantse voetbal bond. Op de renbaan van Hilversum liep gis teren een Rotterdammer uit te blazen van de drukte, die de afgelopen dagen voor hem. meebrachten. Het tras de oud- scheidsrechter Aad van Welzenes, die za terdag 60 jaar is geworden en wie het niet aan belangstelling heeft ontbroken. Van particuliere zijde, doch ook van de KNVB. non de afdeling Rotterdam, van VOC, dat hij nog eens uit de put probeert te halen, die leidt naar de laagste regionen van het amateurvoetbal in de KNVB. De kleine knulletjes, die voor hem een erehaag vormden naar een feestbanket, dat de „oude Rotterdamse" hem aanbood zullen de man, wiens naam in Nederland eens zeer bekend was, nog in zijn overtui ging hebben gesterkt. Aad van Welzenes is een jaar of twintig scheidsrechter ge weest nationaal en internationaal en wij mogen wel zeggen, dat Nederland hem gekend heeft. Hij heeft ook wel eens iets gedaan aan „sensatie". In Rotterdam zal hij altijd bekend blijven als de man die van de Maasbrug afdook. Hij was nu een maal gek op stuntjes. Een dag als vandaag biedt ook de kans ons even te verdiepen in de mogelijkhe den van het KNVB-centrum in Zeist, dat zoals bekend voor f 550.000 werd aange kocht. Bij alles wat er in de toekomst gaat gebeuren: de aanleg van drie voetbalvel den, een sintelbaan, een sporthal, een roei- baan staat nu reeds de KNVB voor ogen: Het sportcentrum moet zo snel mogelijk nuttig worden. En dat gaat al gebeuren met bestuursvergaderingen. De bestuurs leden kunnen er desgewenst blijven sla pen. Misschien gaat zelfs een gedeelte van de bonds-huishouding naar Zeist, want het gebouw in Den Haag zal zelfs met de nieuwe verdieping die men nu aan het bouwen is, te klein worden op de duur. De afdeling Amsterdam van de KNVB zal zo goed en zo snel mogelijk hulp bie den aan clubs, die gedupeerd zijn door de watersnood in Tuindorp Oostzaan. Het veld van TOB ligt onder water en deze vereniging lijdt wel de grootste schade, omdat ook een nog niet zo oud clubhuis onder water staat. De secretaris van DFC uit Durgerdam woonde in Tuindorp Oostzaan en het ar chief van deze club is verloren gegaan. Ook bestuursleden van De Meteoor woon den in deze contreien, maar het is nog niet bekend of deze vereniging schade heeft. Deze verenigingen weten dat zij bij de af deling Amsterdam terecht kunnen om hulp. Voorlopig zal TOB geen thuiswedstrij den kunnen spelen, doch daarvoor zal, naar voorzitter Jaspers van de afdeling Amsterdam meedeelde, ongetwijfeld een regeling worden getroffen. Men kan op grond van een desbetreffend besluit ter reinen vorderen, doch men is ervan over tuigd dat hiertoe niet zal behoeven te worden overgegaan en dat andere ver enigingen in dit opzicht hulp zullen bieden. Er is een grote kans, dat de menings verschillen tussen Rijvers en Feijenoord toedig tot het verleden zullen behoren. Het bestuur van Feijenoord doet hiertoe ol ziin best. Men zou niets liever zien dan dat Kees weer zo gauw mogelijk zijn v'nats in het eerste elftal herneemt. Het zal van zijn conditie afhangen of hij vol- "cv.de week alweer met Feijenoord mee speelt. Smolder ran Willem II, die de vorige week tegen Fortuna op 't harde veld in Ge leen een hersenschudding opliep en een week in het ziekenhuis in Sittard werd verpleegd, is zaterdag in zijn woning in Tilburg teruggekeerd. Sittardia hoopt versterking te krijgen van Nol Ehlen thans lid van Almania in Broek Sittard die zich in de zomer maanden aan de wielersport wijdt en in zijn amateurtijd daarin veel lauweren heeft geoogst. Als prof. gooide hij niet zul ke hoge ogen. De voetbalcompetitie is nog lang niet afgelopen en met de beste wil van de wereld is er dan ook niet te zeggen welke clubs bij de betaalde voet ballers zullen promoveren en welke clubs het het volgend seizoen een klasse lager zullen moeten proberen. Nu er een voetballoze zondag is ge weest, willen wij evenwel even ingaan op de stand van zaken zoals die op het ogenblik is. Een stand van zaken, die alleen voor RCH in de eerste divisie B reden tot zorgen baart. De overige clubs uit Haarlem en de IJmond staan er zeer goed, dan wel „zonder zorgen" voor. VSV heeft prima kansen op één van de ereplaatsen, Stormvogels is een club uit de middengroep, terwijl EDO en Haarlem in de tweede divisie beste kansen hebben om het verloren gagane terrein te herwinnen. In ieder geval kan er nog spanning genoeg verwacht worden. Men weet het: in de eerste divisie pro moveert de topclub automatisch naar de eredivisie, terwijl de nummers twee en drie van de afdelingen A en B een hele competitie spelen voor de open gekomen derde plaats in het „walhalla" der voet ballers. Slechts de nummers laatst degraderen en voor wat dat betreft wordt al gauw de naam RCH genoemd. De Racing heeft een typisch moeilijk seizoen, maar de presta ties in de afgelopen weken geven toch zeker niet de indruk dat het gedaan is met het eerste divisieschap van de Haarlem mers. Er werden tal van redelijke resul taten bereikt en wij hebben dan ook wel het idee dat RCH het zal redden dit sei zoen. Bij het bezien van de ranglijst dient men er rekening mede te houden dat de Racing altijd nog een overwinning in petto heeft tegen Limburgia. Het zou tenminste wel raar moeten lonen als de club uit het Heemsteedse sportpark de afgebroken match tegen Limburgia. die nog vijf mi nuten duurt en begint met gelijke stand en een strafschop voor RCH. niet in winst omzet. En verder: RCH is altijd een moei lijk te kloppen club geweest als de nood aan de man komt en dat zal dit seizoen ook wel weer bliiken. En mocht men ein delijk weer eens een „afwerker" vinden voor de voorhoede, dan zou het niet eens zo eigenaardig zijn als RCH op een alles zins redelijke plaats zou eindigen. In ieder geval achten wij de Haarlemse ploeg hoe gebrekkig die dikwijls ook speelt toch te sterk om af te zakken naar lager reeionen. Eerste divisie A Eerste divisie R GVAV 18—30 RW 18—28 Vitesse 18—27 Wagen in gen 182.4 NO AD 18—23 KFC 1820 HVC 17—17 Stormvogels 1716 Helmond 1716 Volewijckers 1816 Veendam 1814 SVV 18—13 T Gooi 18—12 Excelsior 1812 Rietersbleek 189 Fortuna (VI.) 178 Alkmaar VSV 19—26 1976 Toen warden 1925 ZFC AGOVV DFC DHC Heracles Eindhoven HDVS Go Ahead SHS Graafschap Helmondia RCH Limburgia RBC 19—24 18—22 18—21 19—21 19—20 19—19 19—19 19—19 19—17 19—14 19—13 18—10 17— 9 17— 9 Tn de tweede divisie staan Haarlem en EDO er zoals gezegd goed voor. In verband met het feit. dat men het, volgend seizoen wil komen tot één tweede dlvislè met achttien clubs, promoveren de num mers een en twee, terwijl de nummers drie van de afdelingen A en B een hele com petitie soelen om nog een plaats in divisie I. F,DO. dat op eigen veld nog ongeslagen is, beeft vier thuiswedstrijden en twee uit- matches en staat er dus goed voor. Haarlem heeft het heel wat zwaarder. maar toont in de laatste wedstrijden de j wil en de capaciteiten om naar boven j te komen. En wij geloven zeker dat de j roodbroeken nog een geducht woordje zullen meespreken in de strijd om een van j de begeerde plaatsen. Vooral als de pro- duktiviteit wat toeneemt, maakt Haarlem i een nrima kans. De stand in de tweed^ divisie A is: hoort nog steeds tot de clubs, die aan spraken doen gelden op de bovenste plaats, terwyl Stormvogels tot de middenmoot- clubs gerekend moet worden. •Wat is nu de oorzaak van het tegen vallen van de tot dusver door de Vogels geleverde prestaties? Insiders zullen er mogelijk nog meer weten, maar wij willen ons beperken tot een drietal gevallen. Daar is dan in de eerste plaats de „spelers- Voetbal pech", deels een gevolg van blessures, deels van het vervullen van militaire dienst. Zo hebben de IJmuider blauwwit- ten het onder andere in een flink aantal wedstrijden moeten stellen zonder een tweetal prominente steunpilaren in hun ner verdediging, te weten Snoeks sr. en Freriks, en heeft aanvalsleider Janssen jr., de man, die meestal toch altijd goed was voor een doelpunt, ook lang alle wedstrij den niet meegesneeld. Voorst ontbraken om bovengenoemde redenen zo af en toe onder andere ook Luppens, Bakker, Jans sen sr.. Tol en Doorneveld, zodat het wel gebeurd is, dat het elftal, waarmede de lauwhemden in het veld kwamen, op vijf plaatsen afweek van dat. hetwelk de tech nische commissie bedoeld had te willen opstellen. Verder noemen we het vertrek van de gebroeders Groot naar Ajax. Men behoeft de verslagen van de door Ajax gespeelde wedstrijden er maar op na te slaan om tot de conclus'e te komen welk een aanwinst dit tweetal voor de Amsterdammers be tekent, met andere woorden welk een ver lies hun heengaan voor de Stormvogels is geweest. Een tenslotte zouden we nog op het vol gende willen wijzen: drie seizoenen ach ter elkaar hebben de blauwwitten in de strijd om de bovenste nlaats van hun af deling een rol van betekenis vervuld, drie maal echter zijn ze ondanks hun fenome nale eindsnurt in het gezicht van de haven gestrand. Zou het nu zo'n wonder zijn, dat RCH: Thuis: VSV, HDVS, Graafschap, DHC DFC, AGOVV. Uit: SHS, RBC, Limburgia, Leeuwar den, Helmondia, Eindhoven, Alkmaar. Stormvogels: Thuis: Volewijckers,Veendam, NOAD HVC, GVAV. 't Gooi, Fortuna, Ex celsior. Uit: Vitesse, Rigtersbleek, KFC, Hel mond, BW. VSV: Thuis: ZFC, Leeuwarden, Go Ahead, DHC, DFC. Uit: RCH, RBC, Limburgia, Heracles. Helmondia, Graafschap, Eindhoven, Alkmaar. EDO: Thuis: Wilhelmina, De Valk, Longa, EBOH. Uit: Xerxes, Roda Sport. Haarlem: Thuis: UVS, ONA. Uit: De Valk, NEC. Baronie. hun prestaties daarvan nu de terugslag ondervonden? Bepaald merkwaardig mag het succes volle optreden van VSV heten, vooral wanneer we in aanmerking nemen, dat dit succes bewerkstelligd is door in hoofd zaak hetzelfde elftal, dat het vorige sei zoen de grootste moeite had om het vege lijf te bergen. We verklappen zeker geen geheim, als we hier neerschrijven, dat men in VSV-kringen in den beginne dit succes zeker niet verwacht had. In het clubblad der roodwitten lazen we, dat jiet met de stemming in het VSV-kamp ongeveer als volgt gegaan is: Men startte met „als we ons maar weten te handhaven", om na verloop van een aantal weken tot de con clusie te komen „het gaat nog zo gek niet welke kwalificatie op haar beurt na enige tijd weer plaats maakte voor „we hebben een kansje". Voor een groot deel danken de VSV-ers dit succes aan hun solide defensie met als hoofdfiguren Spaans, Geerlofs. Schoon en Pieterse. De voorhoede der roodwitten is van heel wat minder kwaliteit, al kwamen Van der Heyden, Brom of Farenhorst dan wel eens tot prestaties, die boven het mid delmatige lagen. „Een sterrenploeg", zo lazen we in het VSV-clubblad. „is ons eerste elftal niet Maar welke ploeg uit de eerste divisie B is dit wel? En daarom zou het helemaal niet vreemd zijn, als VSV tot de eerste drie clubs bleef behoren! EDO 16—22 TJVS 14—16 Eoda Sport 15- -19 T.OVGA 16— IF EBOH 15- -19 N^C 16—14 Haarlem 17- -19 ONA 16—10 'Vilbelmina 15— -1.8 Baronie 14— 9 De Valk 16- -18 X°rxes 14— 5 Dat voetbal nog altijd een spel met ver rassineen is of het nu amateur- of semi-profvoetbal betreft, doet niet ter zake zal men in IJmuider voetbalkringen ten volle beamen, want zo men zulks al niet geweten zou hebben vóór het seizoen 1959 1960. dan zou het verloop van laatstge noemde compètitie al is dan voor de semi-profclubs in het bijzonder het einde nog niet in het zicht voldoende aanlei ding zijn om bovenstaande uitsnraak voor de volle honderd percent te onder schrijven. Want zo was het toch immers: toen de competitie nog moest beginnen, maar de spelers, waarover Stormvogels en VSV te beschikken hadden, bekend waren, was zó de algemene gedachte: de Vogels zullen dit seizoen wel weer een woordje mee spreken, maar de roodwitten zullen waar schijnlijk wederom een harde dobber hehben. Nu de clubs van het betaalde voetbal reeds enige tijd aan de tweede helft van de competitie begonnen zijn, staan de zaken echter wel even anders: VSV be- PR P| gijp Er was geen voetbal zondag, maar het volledige elftal van MVV was des ondanks bijeen, deze keer om zich te vermaken met de slee. Van rechts naar links ziet men: Van Dijk, Stevens, Bergholtz, Maas, Toenacr, Tal, Ver- donschot, Ummels, Rutten, Coenen en Vrijhof. Zelfs de vorst en de sneeuw hebben de regelmaat nauwelijks kunnen verstoren. Ondanks de uitermate slechte weersom- strvuligheden werden zaterdagi in Enge land slechts vijf van de 46 wedstrijden voor de Engelse league uitgesteld. Op deze dag van harde en moeilijk be speelbare velden slaagden de leiders er allen in zich te handhaven. Tottenham Hotspur, aanvoerder van de ranglijst van de eerste divisie, versloeg op eigen terrein Arsenal met 3-0. In deze Londense derby zorgden twee oud-spelers van een derde club uit Londen voor de doelpunten. Dat waren Les Allen en Bobby Smith, twee gewezen spelers van Chelsea. Allen, die tweemaal scoorde, speelde een voortref felijke wedstrijd voor de Spurs. Het is letterlijk en figuurlijk een „ge- Voetbal in Engeland vecht om de punten" geworden. Zelden hebben de bezoekers van White Hart Lane zo'n harde wedstrijd gezien. Arsenal kwam niet alleen zonder winst uit deze wed strijd. Zij verloor ook een van de beste spelers. Dennis Evans kreeg weer last van een oude enkelblessure en het ziet er niet naar uit dat deze linksback vandaag met Arsenal kan meespelen in de „replay" voor de derde ronde van het toernooi om de Engelse beker. Tottenham heeft thans 36 punten uit 26 wedstrijden. De tweede plaats blijft voor Burnley dat 33 purtten vergaarde. Preston North End en Wolverhampton Wanderers delen de derde plaats met 31 punten. Leeds United, direct bij de strijd om de laatste plaats betrokken, zorgde voor de grootste verrassing. Met 3-0 zegevierde de ploeg in Leeds over West Ham United, de dit seizoen naar de eerste divisie gepro moveerde Londense club. Luton Town, dat zelf niet speelde, raak te zijn laatste plaats kwijt. Die wordt thans ingenomen door Birmingham City met 17 punten uit 26 wedstrijden. Luton Town bezet, met eenzelfde aantal punten uit 25 ontmoetingen, de voorlaatste plaats. Julians van Arsenal heeft doelman Brown van Tottenham Hotspur met een kopbal gepasseerd, maar via de lat ketst de bal het veld weer in. Overigens, de Spurs wonnen met 30. Aston Villa, de hoogstgeplaatste club uit de tweede divisie, versloeg Bristol Rovers zonder veel moeite met 4-1. De ploeg uit Birmingham heeft 42 punten behaald in 27 wedstrijden. Cardiff City bleef goed volgen en won met 3-0 van Bristol City. Cardiff behield daardoor zijn tweede plaats op de rang lijst en heeft 38 punten uit 26 ontmoetin gen. De resultaten De uitslagen van zaterdag waren: Eerste divisie: BurnleyChelsea 2-1, FulhamEverton 2-0, Leeds United- West Ham United 3-0, Leicester City West Bromwich Albion 0-1, Manchester UnitedBirmingham City 2-1, Nottingham ForestBlackpool 0-0, Preston North End Newcastle United 1-2, Sheffield Wednes dayBlackburn Rovers 3-0, Tottenham HotspurArsenal 3-0, Wolverhampton WanderersManchester City 4-2. Tweede divisie: Aston VillaBristol Rovers 4-1, Bristol CityCardiff City 0-3, Charlton AthleticHull City 3-2, Derby CountyStoke City 2-0, Leyton Orient Huddersfield Town 2-1, Lincoln CityIps wich Town 0-1, LiverpoolSheffield Uni ted 3-0, Plymouth ArgyleMiddlesbrough 2-2, PortsmouthBrighton and Hove Al bion 2-2, Scunthorpe UnitedRotherham United 2-1, SunderlandSwansea Town 4-0. Derde divisie: Accrington Stanley- Grimsby Town 2-4, Bournemouth—Wrex ham 1-3, BrentfordReading 2-2, Chester fieldBradford City 1-2, Halifax Town- York City 1-2. Mansfield Town—Bury 1-5, Newport County—Queens Park Rangers 2-3, Port ValeTranmere Rovers 1-1. Ondanks de terugkeer van De Munck blijkt de rust in de DOS-gelederen nog niet te zijn hersteld. Een grote groep leden kan zich niet verenigen met het bestuurs beleid in het laatste half jaar en heeft een „oppositie-vergadering" bijeengeroepen. ATLETIEK. John Thomas, de 18-jarige Amerikaanse atleet wiens sportcarrière, nadat zijn voet verleden jaar bekneld raak te, ten einde scheen, heeft opnieuw een opvallend goede prestatie geleverd. Tijdens wedstrijden in Boston zegevierde de Ame rikaanse hoogspringer met een sprong van 2.15 meter. Een week geleden kwam Tho mas bij een training in New York zelfs tot een sprong van 2.18 meter. De Munck De opposanten zijn van mening, dat het bestuur, nu zijn beleid een fiasco blijkt te zijn, in zijn geheel had moeten aftreden. Zij richten hun kritiek vooral tegen het transfer-beleid, dat de vereniging, volgens hen, een bedrag van ruim t 100.000 heeft gekost en eisen een buitengewo ne algemene ledenvergadering. Het ver eiste aantal handtekeningen van leden om dit reglementair te kunnen doen, is reeds bijeen. „Het is bijzonder jammer", aldus de voorzitter van DOS. de heer A. Schreuder. „En waarom komen de heren nu pas met hun bezwaren, die ze als lid van DOS toch ook al vorig jaar hadden kunnen spuien toen de besluiten werden genomen. Toen hebben ze n.ets van zich laten horen en nu wel, juist nu deze zo belangrijke kwestie is opgelost en in de geest zoals ook die op- positiemensen het zo gaarne zagen. Met deze houding is het verenigingsbelang be- oaald niet gediend". Zondagmiddag heeft De Munck dan eindelijk weer eens het genoegen van het actief beoefenen van een sport beleefd. Hij speelde voor de zaalhandbalcompeti tie met Sport Vereent 2 tegen Achilles 2. Voor deze wedstrijd bestond bijzonder grote belangstelling, er waren naar schat ting ruim 4000 toeschouwers in de Bern- <fh7 ïtBS-echt wadfonder voetbal lers, hockeyers"; korfballers, leden en be stuursleden va'h DOS en 'vele anderen. De Munck nam niet zoveel risico op de stenen vloer waar deze wedstrijden op ge speeld worden, maar deed als verdediger toch verdienstelijk werk, waarblij bleek dat de conditie er nog wel is. Daar heeft hij wel voor gezorgd. De Munck heeft ijverig getraind in de bossen van de Lage Vuurse. Sport Vereent won met 84. Handbal is De Munck ook niet vreemd. Vijftien jaar geleden speelde hij het reeds in Goes, later nog in Sittard. Hij doet het ook graag, maar, zo zei hij na afloop, het zal voorlopig wel de laatste maal geweest zijn, want met de voetballerij gaat dit niet samen. Zaterdagmiddag hebben De Munck en Van der Leek met elkaar gesproken en dinsdagmorgen gaat de training voor De Munck opnieuw beginnen. De heer G. Kruyver, voorzitter van de technische commissie van de KNVB, is zondag in restaurant Brinkmann in Haar lem gehuldigd, omdat hij veertig jaar als leidinggevend functionaris de katholieke sportbeweging heeft gediend. De bisschop van Haarlem, mgr J. P. Huibers, deelde tijdens deze bijeenkomst mee dat paus Joannes de drieëntwintigste de heer Kruy ver de hoogste kerkelijke onderscheiding heeft verleend, namelijk het ridderschap van de Heilige Gregorius de Grote Aan de huldiging ging een heilige mis vooraf in de St. Josephkerk aan de Jans straat. Rector W. Grimbergen, diocesaan adviseur van de Nederlandse Katholieke Sportbond hield hier de feestpredikatie. Tijdens de huldiging in Brinkmann voer de de bisschop als eerste het woord. Hij zei dat het hem verheugde in de persoon van de heer Kruyver een man te mogen huldigen, wiens grote verdiensten voor de katholieke sportbeweging alom worden erkend. Ir. H. Hopster, oud-voorzitter van de KNVB uitte namens het huldigingscomité zijn grote waardering voor het werk van de jubilaris en hij bracht daarbij vooral de bijzonder goede verstandhouding tus sen de katholieke en neutrale sportorga nisaties naar voren. Namens alle katho lieke sportvérenigingen uit de bisdommen Haarlem en Rotterdam bood ir. Hopster de heer Kruyver een televisietoestel aan. Bij monde van de heer Thien, landelijk voorzitter van de NKS, werd de jubilaris daarna benoemd tot lid in de ereraad van de bond in de gradatie goud, een onder scheiding, die tot nog toe slechts aan en kelen is uitgereikt. In zijn dankwoord zei de heer Kruyver dat deze dag voor hem het grootste mo ment betekende in zijn loopbaan als func tionaris bij de katholieke sportbeweging. Bill Cox, een van de promotors van het plan in 1960 in New York een wereldcom petitie te organiseren, heeft nadere gege vens bekend gemaakt over dit gigantische voetbaltoernooi, waarvan de kosten zo'n kleine 2 miljoen gulden zullen gaan bedra gen. Vier Europese clubs zijn al geselec teerd voor dit toernooi. Het zijn Bayern (München), Rapid (Wenen), M. T. K. (Boe dapest) en Norköping (Zweden). De deelnemende clubs uit Engeland, Schotland, Noord Ierland, Frankrijk, West Duitsland en New York zullen worden in gedeeld in de eerste divisie, de ploegen uit Oostenrijk, Hongarije, Zweden, Italië, Por tugal en een tweede team uit New York in de tweede divisie. De wedstrijden voor deze eerste divisie worden van 25 mei tot 26 juni in New York gespeeld. De ontmoetingen van de tweede divisie van 29 juni tot 28 juli. Begin augustus komen de nummers één van beide divisies in een „World Series" tegen elkaar uit. De KNVB heeft de Tsjechische Voetbal bond voorgesteld donderdag 10 maart in Nederland een wedstrijd te spelen tussen de amateurteams van Nederland en Tsjechoslowakije. Voorts heeft de KNVB het Tsjechische team, samengesteld uit spelers beneden 23 jaar, uitgenodigd. Het ligt in de bedoeling op 8 of 9 maart in Nederland een wedstrijd te spelen tus sen dit Tsjechische team en „Jong Oranje". De voetbalbond van Tsjechoslowakije zal deze voorstellen van de KNVB binnen kort behandelen. Jacques Taffe moet wel de grote over winnaar worden van dg 29ste Rallye Mon te Carlo. Amper '4 uur voordat J»et start sein wordt gegeven heeft de secretaris generaal van de sterrit naar Monaco alle factoren mee. De wegen in het Massif Cen tral en de Vogezen de twee streken waar Taffe het zijn deelnemers juist heel erg moeilijk gaat maken zijn bijzonder slecht. Zelfs wanneer de dooi direct zou intreden, zijn sommige delen nog vrijwel onberijdbaar. Opnieuw blijkt hoezeer het geluk een roi speelt in deze rallye-roulet- te. Twee weken geleden waren zo ver telde Maus Gatsonides ons Lissabon en Athene de gunstigste startplaatsen. De ge wijzigde weersomstandigheden hebben ge maakt dat juist de starters uit deze plaatsen waarschijnlijk de meeste moei lijkheden zullen gaan ondervinden. Het ziet er voorts naar uit dat de start plaats die de meeste starters trok ook de gemakkelijkste of beter: minst-moeilij ke startplaats gaat worden. De 96 equi pes die uit Oslo zullen vertrekken krijgen het totdat de Vogezen zijn bereikt betrek kelijk gemakkelijk. Ook de Hagenaars zul len op de eerste honderden kilometers geen al te erge moeilijkheden ondervin den. Van de 345 teams die zich voor deze ster- rit hadden aangemeld hebben zich er de laatste dagen 29 teruggetrokken, zodat 316 equipes aan de ruim 3500 km. waarschijn lijk ongekend zware tocht zullen begin- en. Het Franse contingent verloor 9 teams, het Engelse 6. Volgens de laatste berichten zullen alle vijftien Nederlandse combinaties starten. De bekendste equipe, die zich heeft moe ten terugtrekken, wordt gevormd door de Duitse DKW-rijders Hermann Kuhne en Hans Wencher, die dit jaar hoog-geklas- seerd waren in de strijd om de Europese rallye-titel. Warschau was de startplaats van deze combinatie. De drie Nederlandse equipes die uit de Poolse hoofdstad zullen vertrekken behoeven stellig niet ontevre den te zijn over de keuze van hun start plaats. De route van Warschau naar Slu- bice de Oostduitse grensplaats is in bijzonder goede staat. Maar ook voor hen zullen de moeilijkheden stellig niet uit blijven tot Monte Carlo is bereikt. Volgens de weerberichten wordt in Zuid-Frankrijk waar de sneeuw al vele wegen zeer moei lijk berijdbaar heeft gemaakt, opnieuw sneeuw verwacht. En dan te bedenken dat de experts het er enkele weken geleden al over eens wa ren, dat deze 29ste sterrit naar Monte Carlo bij goed weer al een van de moei lijkste rallye's uit de toch zo bewogen ge schiedenis van de Rallye Monte Carlo zou gaan worden. In een gezamenlijk programma zullen AVRO en KRO tijdens de Rallye Monte Carlo een groot aantal reportages verzor gen. De tijden zijn als volgt: Maandag 18 jan.: 22.40 AVRO start uit Oslo; dinsdag 19 jan. 8.15 AVRO start in Den Haag en doortocht in Kopenhagen, 19.10 KRO doortocht in Gerardmere; 23.00 AVRO doortocht in Hamburg en overzicht van de stand uit Monte Carlo; donderdag 21 jan. 8.15 KRO begin gezamenlijke route Chambéry; 12.50 KRO vertrek uit Cham- bèry; 18.45 AVRO aankomst in Monte Carlo; 22.55 AVRO algemeen overzicht uit Monte Carlo; vrijdag 22 jan. 19.10 KRO voorbeschouwing klassementsproef; zater dag 23 jan. 19.10 KRO overzicht klasse mentsproef (doortocht in Luceron); zondag 24 jan. 12.30 AVRO voorlopige uitslag. 16.22 KRO nabeschouwing van de rallye. De AVRO-uitzendingen zijn te beluiste ren via Hilversum I op 402 m. De KRO- uitzendingen via Hilversum II op 298 m Verslaggevers zijn: Leo Pagano, Fred van der Vlugt en Max Adriani Engels.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11