Mr. F. J. D. Theyse sr. in stilte ter aarde besteld 50 MEUBELSHOW Naaimachine Zachter weer houdt aan Rotterdams raad trotseert ministeriële bezwaren Kort en bondig Kamerlid stelt vragen over kernenergiebeleid Ste RENAULT 1400 K.G. bestelwagen Bekende oplichter thans in Groningen actief Minister schorst raadsbesluit Vrouw op „walletjes" aan wurging ontsnapt Journalist kreeg twee jaar wegens oplichting Tbc-explosie in Amerongen Minister Korthals opent onderwijstentoonstelling Gestage automatisering in spoorwegtechniek 2 PUISTJES? Puistjes, jeuk, irritaties van de huid worden snel en af doend bestreden met °/n IRR1TEX helpt Dr E. J. SWAAB's VERENIGDE FABRIEKEN Glyca 1.- Rozen Glyca 1.10 Lané (ianoline-crème) Gr. tube 1.25 v. DUIVENBODEN Oosterhouter reed twee jaar op gestolen benzine 1000 boete voor over treden van afbetalingswet Renault-Hoofdagente GARAGE DEN HOUT, Tel. 12138 Gratificatieplan voor gemeente- personeel toch aanvaard Twee Nederlanders over leefden vliegongeluk Slachtoffer in ziekenhuis; dader spoorloos Zeven mensen opgenomen Zuiderzeewerken en Deltaplan kopen 7 NAAR SCHAAP LOPEN Bedrijfschap melk vraagt toegezegde margeverhoging ?i is VRIJDAG 22 JANUARI 1960 Vandaag heeft in alle stilte de ter aardebestelling plaatsgehad van het stoffelijk overschot van mr. F. J. D. Theyse sr. uit Bloemendaal, die in de nacht van maandag op dinsdag op de leeftijd van 63 jaar is overleden. Mr. Theyse is maandagmiddag in een Haarlems ziekenhuis opgenomen en na een operatie aan een longembolie gestorven. De thans overledene was niet alleen jarenlang een gezien ad vocaat in Haarlem, hij heeft belang- rijk werk verricht voor de Neder landse en internationale bloembollen- handel en voor het plaatselijk gemeen schapsleven in Bjoemendaal. Als des kundige in internationale handelsza ken genoot hij groot aanzien. Mr. Theyse werd op 3 maart 1896 In Amsterdam geboren. In 1920 werd hij in Haarlem als advocaat ingeschreven. Tien jaar later werd hij benoemd tot adjunct administrateur van de Bond van Bloem bollenhandelaren. op 1 januari 1941 volg de zijn benoeming tot administrateur. Hij was begin januari dus dertig jaar bij de bond werkzaam. Bij zijn zilveren jubileum als secretaris van de Bond van Bloembollenhandelaren zijn de verdiensten van mr. Theyse duide lijk in het licht gesteld. De thans over ledene heeft jarenlang op de bres gestaan voor de belangen van de bollenhandela- Advertentie f 2." per tube Belangrijk! Tegen ruwe en gesprongen handen Gr. fuba Tegen droge en schilferige huid Het Tweede Kamerlid Posthumus (P.v.d.A.), heeft aan de ministers van Buitenlandse Zaken, van Economische Za ken, van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en van Sociale Zaken en Volks gezondheid de volgende schriftelijke vra gen gesteld. 1. Hebben de ministers kennis genomen van een gepubliceerde uitlating van de heer E. Sassen, lid van de Euratom-com- missie, als zou deze commissie teleurge steld zijn over het in Nederland gevoer de kernenergiebeleid, waarvan de indruk bestaat, dat dit te veel versnipperd is? 2. Hebben de. ministers kennis genomen van een van dezelfde autoriteit afkomsti ge uitlating, dat de Belgische opzet van een centraal hoge commissariaat voor de kern energie beslist gelukkiger is dan de Ne derlandse structuur, die gekenmerkt is door het te grote en te uiteenlopende aan tal instanties, die zich met de ontwikke ling van de kernenergie bezighouden? 3. Zijn deze uitspraken inderdaad in de hierboven vermelde geest door de heer Sassen gedaan? 4. Willen de ministers, indien de vorige vraag bevestigend beantwoord moet wor den, hun oordeel over deze uitspraken ge ven? 5. Staat de regering nog op het stand punt, dat de Nederlandse activiteiten op het gebied van de kernenergie bevredi gend genoemd mogen worden, in het bij zonder als men ervan uit zou gaan, dat Nederland niet bij andere vergelijkbare landen ten achter zou behoren te blijven? 6. Hebben de ministers kennis genomen van verschillende andere recente publika- ties, die constateren, dat het reactor-cen trum Nederland niet beantwoordt aan de daaraan aanvankelijk gestelde verwachtin gen, en welk oordeel hebben de ministers over deze critiek? 7. Is de regering niet van mening, dat het nu wel langzamerhand tijd wordt om tot een reorganisatie van het Nederlandse kernenergiebeleid over te gaan, in deze zin dat dit beleid een duidelijk en samenhan gend karakter gaat vertonen? 8. Komt de regering ook niet tot de con clusie, dat ter realisering van het in de vorige vraag genoemde duidelijke en sa menhangende beleid op het gebied van de toepassingen van de kernenergie een me de aan de regering verantwoordelijke cen trale en daadkrachtige instantie nodig is, die alle activiteiten op dit gebied coördi neert en stimuleert en waar nodig bewus te leiding geeft? Mr. F. J. D. Theyse ren. Bij vele onderhandelingen met bui tenlandse handelsorganisaties was zijn oordjeel van onschatbare betekenis. Jarenlang is mr. Theyse de ziel van de bond geweest. Vele moeilijkheden heeft hij voor de bollenexporteurs uit de weg ge ruimd. Bijzondere vermelding verdienen de activiteiten van mr. Theyse voor de bond onmiddellijk na de tweede wereld oorlog. Zo gauw mogelijk heeft hij met oude relaties in het buitenland de contac ten hersteld en voorts heeft hij in die tijd vele waardevolle nieuwe contacten ge legd. Talrijk waren de functies van mr. They se. die voortvloeiden uit zijn positie bij de Bond van Bloembollenhandelaren. Zo was hij gedurende vele jaren bestuurslid van de stichting Bloembollensurplusfonds, bestuurslid van het Centraal Bloem bollen Comité en lid van de com missie van bijstand voor de bloembollen van het Produktschap voor Siergewassen. Van diverse voormalige vakgroepen is hij secretaris geweest. De thans overledene was voorts oprichter en bestuurslid van enkele internationale organisaties op het gebied van de handel, bestuurslid van het Algemeen Orgaan Voedselvoorziening er. voorzitter van de integratiecommissie hiervan. Per 1 januari van dit jaar is mr. Theyse benoemd tot deken van de orde van advo caten jn het arrondissement Haarlem, als opvolger van mr. F. van der Goot. De thans overledene was voorzitter van deskundigen in onteigeningszaken, in welke functie hij een gezaghebbende stem had in allerlei onteigeningsprocedures, waarbij gemeenten of andere overheids organen waren betrokken. Hij was voorts president-commissaris van Lourens Coster n.v., de oorspronkelijke uitgever van Haarlems Dagblad. In hét' gemeenschapsleven HVKfthij jarenlang een actieve rol vervuld. Voor de oorlog was hij ondermeer voorzitter van ..Bloemendaals Bloei". Tot zijn overlijden was mr. Theyse oresident-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Bloemendaal. voorzitter van het Centraal Oranjecomité en bestuurslid van het comité ..Tentoon stellingen Lindenheuvel". Bij vele oranje feesten en bijzondere gebeurtenissen trad hij als redenaar op. Voorts is hij voorzitter van het bestuur van het Diaconessenhuis in Haarlem geweest. Herdenking rechtbank In een buitengewone zitting van de Haarlemse rechtbank is de nagedachtenis van wijlen mr. Theyse geëerd. De president, mr. F. P. E. Bloemarts, sprak de herdenkingsrede uit. „Het heengaan van mr. Theyse treft de recht bank diep, want zij heeft gelijk een ieder uwer in hem een bijzonder mens gezien", aldus de president. „Hij was een uitnemend jurist, een zeld zaam gemakkelijk spreker en een voor treffelijk pleiter." Verder voerden het woord mr. L. Feitsma namens het arron dissement en mr. F. van der Goot voor de Haarlemse advocaten. Advertentie BEZOEKT vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat De meest verwende cliënt slaagt bij onze ..groep C 20" van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM Telefoon 13608 - 17165 - 34200 Een 37-jarige inwoner van Oosterhoüt heeft kans gezien om gedurende twee jaar bijzonder voordelig te rijden in zijn be stelwagen. Hij had daarin een hevelin stallatie, waarmee hij met weinig moeite benzine uit geparkeerde auto's tapte. Naast deze kostenbesparende methode beoefen de hij ook het inbrekersambacht, waarbij hij zich specialiseerde op ijzerwaren. Onder meer in Breda, Teteringen, Chaam, Ulverhout, Moerdijk en Bergeijk heeft de man aan de lopende band dief stallen gepleegd. Hij werd ontdekt bij een poging tot diefstal in een fabriek in Oos terhout. Maandag kwam hij op het politiebureau in Oosterhout om informaties in te win nen over een proces-verba al dat hij in Bel gië. waar hij werkt, had gekregen. De po litie herkende de wagen en er werd een onderzoek ingesteld. Men ontdekte de he velinstallatie en voelde de bestuurder aan de tand. Hij bekende al spoedig de benzine diefstallen. Het is niet meer na te gaan hoe veel benzine hij alles bij elkaar gestolen heeft. Vast staat echter dat hij bijzonder voordelig heeft gereden. De economische kamer van de Haagse rechtbank heeft conform de eis van de officier van Justitie een geldboete opge legd van 1000 of 3 maanden, aan een Leidse koopman, die talloze televisietoe stellen en andere kostbare artikelen in huurkoop heeft geleverd zonder de wette lijk verplichte aanbetaling te eisen. Te vens bepaalde de rechtbank dat de koop man een waarborgsom van ƒ3000 moet stor ten, die gedurende de twee jaar lange proeftijd ter beschikking van de justitie zal blijven. Advertentie Heden bestelde een zeer bekend Haarlems expeditie-bedrijf bij ons zijn Kenmerken RENAULT-bestelauto's: 1. Goedkoop in aanschaffing èn gebruik. 2. Goedkope onderdelen dus billijke service. 3. Wegligging, zowel leeg als geladen, als een personen wagen. Nadere inlichtingen, geheel vrijblijvend, bij De gemeenteraad van Rotterdam, die gisteravond om tien uur begon met de be handeling van het voorstel van B. en W. om als blijk van waardering het gemeen- tepersoneel een gratificatie met een mini mum van zestig en een maximum van honderd gulden te geven, heeft zich na een beraadslaging van bijna drie en half uur met 28 tegen 15 stemmen achter dit plan van het college geschaard. De minister van Binnenlandse Zaken gaf op 11 januari te kennen, overwegend bezwaar tegen een dergelijke gratificatie te hebben met het oog op de algemene loonpolitiek. Indien de raad van Rotter dam een dergelijk besluit zou nemen zo werd door het departement te kennen ge geven, zou de minister niet aarzelen, alle stappen te doen om dit besluit ongedaan te maken. College verdeeld Zaterdag jl. deden B. en W. desondanks 'de raadsleden toch het voorstel toekomen. Voor het uitkeren van de gratificatie zou anderhalf miljoen gulden nodig zijn. De wethouders van Sociale Zorg en Volksge zondheid en van Openbare Werken, de he ren G. Z. de Vos en mr. H. Bavinck, acht ten een dergelijk besluit doelloos gezien het standpunt van de minister. Een door de heer J. Wilschut ingediende motie, ondertekend door A.R., K.V.P., C.H.U. en S.G.P., werd met 25 tegen 18 stemmen verworpen. In deze motie werd de raad gevraagd, zijn teleurstelling uit te spreken over de mededeling van de minister. Verder werd het in de motie ten zeerste gewenst ge acht, dat de vaststelling door de regering van de definitieve salarisverhoging voor het gehele overheidspersoneel zo spoedig mogelijk tot stand zou komen. Tenslotte werd de raad gevraagd, in afwachting van genoemde maatregel het voorstel aan te houden, met verzoek aan B. en W., in middels te doen, wat in hun vermogen ligt zowel om de onheilsvolle gevolgen van de tegenwoordige situatie in Rotterdam op te vangen als om de realisering van het onderhavige voorstel of een van gelijke strekking te bevorderen. De vergadering werd geleid doof wet houder Schijthuis, daar burgemeester Van Walsum in het buitenland vertoeft Een bekende 38-jarige oplichter is na een lange tocht door ons land, dezer dagen in Groningen opgedoken. De man. die zich heeft „gespecialiseerd" op fietsen en bromfietsen en voor zijn oplichterijen vrij geraffineerde methodes aanwendt, is door verscheidene provincies getrokken. In Groningen zijn eerst een fietsenhandelaar en vervolgens een bediende van een ser vice-station het slachtoffer van zijn prak tijken geworden. De man verkocht bij de fietsenhandelaar het smoesje, dat hij voor een ander (die hij met name noemde) een tweedehans fiets wilde aanschaffen. De man maakte er een proefrit op, maar keer de niet terug Later „leende" hij van de genoemde bediende twee tientjes, de ge stolen fiets in onderpand achterlatend. De fiets is nu terug, maar de man en de twin tig gulden zijn verdwenen. Het maken van „proefritten" schijnt de oplichter goed te bevallen, want op deze wijze heeft hij zich in verscheidene plaat sen al van vele fietsen en bromfietsen meester gemaakt. Een andere methode, die hem eveneens succes oplevert, is de metode-met-een-jongen. Hij houdt op straat een knaap aan, vraagt deze of hij wel een fiets zou willen hebben en hangt bij een winkelier een verhaal op over zijn neefje, dat een nieuwe fiets van oom krijgt. De oom gaat dan proefrijden, maar „neefje" en handelaar wachten vergeefs. Intussen is de man nog op vrije voeten. Ongeluk bij landing op Jamaica: 37 doden (Van onze correspondent in de V.S.) Twee te Washington wonende Nederlan ders behoren tot de weinige overlevenden van een vliegtuigongeluk, dat in de nacht van woensdag op donderdag plaatsvond bij Jamaica. De heren Renier Loven en Hendrik Wytzes, financieel analist, be vonden zich in het achterste gedeelte van het toestel, toen dit bij het neerkomen zijn landingsapparaat brak en vlam vatte. Bei de Nederlanders, Hagenaars van origine, zagen kans door een nooduitgang het vliegtuig snel te verlaten. Zij bleven daar door ongedeerd. De heer Wytzes verstuik te alleen een enkel. De twee Nederlanders, die werkzaam zijn bij de wereldbank te Washington, waren op dienstreis naar Co lumbia. Vijf leden van de bemanning en nog twee passagiers overleefden het ongeluk eveneens. Er zijn 37 passagiers omgeko men. Het toestel, een Superconstellation van de „Avianca" (een dochteronderneming van de Pan-American) was op weg van New York naar Bogota. Het had in Mia mi een tussenlanding gemaakt voor her stelwerkzaamheden aan een der moto ren. Een woordvoerder van de Pan-Ame rican zei dat men meent dat de ramp ver oorzaakt is door een fout in het landings gestel. Tijdens de landing sloegen vlam men uit een der motoren en brak het vlieg tuig in tweeën. Het kwam in een moeras neer. Loco-burgemeester W. Schilthuis wilde het oordeel van de meerderheid van het college als volgt vertolken: Deze gratifi catie is geen loon-pofitieke maatregel. Hij zei verder o.m., dat het Rotterdamse ge- meentepersoneel 17.500 man omvat. De familieleden meegerekend komt men tot 45.000 personen, waarvoor de raad verant woordelijkheid draagt. Hij zette de moei lijkheden uiteen, waarmee de leiding van de bedrijven door personeelsverloop heeft te kampen. Indien de raad het voorstel zou aannemen, zei de wethouder hoop te heb ben, dat de minister, die hem op 9 januari zijn bezwaren had uiteengezet, zich alsnog zou beraden. In tweede instantie kwam de heer Wild schut met zijn motie. Alvorens de raad tot stemming overging hebben de heren Ka- pinga (A.R.), mr. dr. Couwenberg en Wil- lemsen, beiden K.V.P., verklaard de mo tivering van de minister onjuist te vinden. Zij stemden dan ook voor het voorstel. Vannacht heeft de minister van Binnen landse Zaken, H. E. Toxopeus, aan de bur gemeester van Rotterdam het volgende telegram verzonden. „Raadsbesluit gratifi catieregeling van 22 januari 1960 heden aan Koningin voorgedragen voor schorsing". Wü vernemen, dat het Koninkiyk Be sluit, waarby het genoemde raadsbesluit geschorst wordt, hangende het onderzoek naar de vraag of het in strqd is met het algemeen belang, vanochtend vroeg door de Koningin is getekend. (Van onze Amsterdamse redacteur) In een van de ziekenzalen van het Bin nengasthuis te Amsterdam ligt de 25-jari- ge Trijntje P., op de walletjes bekend als „Tini". Om haar hoofd, vlak onder het rossige haar. zit een verband en haar keel vertoont aan beide zijden blauwe plekken. Zij kan zich herinneren hoe gisternacht een man zijn linkerhand naar haar k$el bracht. „Hé vriend, je wordt gevaarlijk!" had zij geroepen. Daarop had de man zijn beide handen in een wurgende greep om de keel gelegd. Tini zakte bewusteloos in een. In enkele jaren tijd zijn er in Amster dam vier prostituees vermoord. „Tini" was haast de vijfde geweest. Als door een wonder heeft zij de aanslag overleefd. Gisteravond en vannacht omstreeks het middernachtelijk uur heeft een man in en kele café's op de Zeedijk een aantal ge sprekken gevoerd met kelners en buffet juffrouwen. Die man was inspecteur H. 1)1. E. Bremer, die aan de hand van een vaag signalement het spoor zoekt van de moord lustige nachtelijke gast van de jonge vrouw. Van de moordenaars van de vier publie ke vrouwen zijn die van „Chinese Annie" en „Zwarte Truus" nimmer gevonden. Beide vrouwen werden gewurgd. Voorts deden zich reeds drie pogingen tot wur ging op dit soort vrouwen voor. Bestaat er verband tussen deze gevallen en dat van „Tini"? Commissaris T. Rozema van het bureau Warmoesstraat meent van niet. De signalementen kloppen niet en de taktiek is niet aanwijsbaar dezelfde geweest. „Tini" P. is overvallen in de kamer die zij kortgeleden bij zekere „Tante Joop" op de Oude Zijds Voorburgwal heeft gehuurd en waar zij een enkele maal „logées" had. Aanvankelijk verbleef zij overdag en 's avonds in een kamer nabij het Oude Kerkplein. De laatste tijd echter had zij haar werkterrein verplaatst naar enkele cafés op de Zeedijk. Souteneur in vryheid De Amsterdamse rechtbank heeft de 44- jarige A. C. uit Amsterdam veroordeeld tot twaalf dagen hechtenis en een jaar rijkswerkinrichting voorwaardelijk. Deze verdachte bevond zich sinds midden sep tember van het vorig jaar in voorarrest en komt dus vandaag op vrije voeten. De Rotterdamse rechtbank heeft een 30- jarige Rotterdamse journalist, voormalig medewerker aan een in Rotterdam ver schijnend weekblad wegens oplichting meermalen gepleegd, tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek veroordeeld. De man heeft vorig jaar een inwoner van Rotterdam onder meer wijsgemaakt, dat zijn vrouw bij een verkeersongeluk in de Verenigde Staten het leven had verlo ren en zijn zoontje ernstig was gewond. Hij wilde naar de V.S. vertrekken maar hij had niet genoeg geld, zei hij. Uit me delijden gaf de Rotterdammer hem f 4.000. Een soortgelijk verhaal deed hij ook aan een inwoner van Den Haag. die hem 2.000 ter hand stelde. Nog meer inwoners van Rotterdam waren door de journalist gedupeerd in totaal voor ongeveer 20.000, maar het was alles leugen en be drog wat hij hun had verteld. De eis tegen de journalist die tweekeer eerder is veroordeeld, luidde twee jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek. In Amerongen is tbc geconstateerd on- den een groep gezinnen, die aan elkaar verwant zijn. Zeven mensen zijn in het Oranje-Nassauoord te Renkum opgeno men. Onder hen bevindt zich een moeder met een baby van zes maanden. De ge meente Amerongen heeft in samenwerking met het districtsconsultatiebureau te Utrecht een extra röntgenonderzoek ge last dat van 8 tot 11 februari gehouden zal worden voor de hele Arherongse bevol king. De ziekte werd drie weken geleden ontdekt in een der gezinnen. De huisarts constateerde, dat het hier om tbc ging. Di- rekt gaf hij opdracht ook de overige leden van het gezin te laten onderzoeken. Het bleek toen dat een kind van dit gezin, die op een christelijke kleuterschool was, ook een besmetting had opgelopen. Dit kind is van school gehaald en in een ziekenhuis opgenomen. Daarna zijn onmiddelijk de 95 overige kinderen van de kleuterschool röntgenologisch onderzocht. Hierbij bleek dat op deze school nog geen verdere gevallen waren te constate ren. Verder zijn alle familieleden van het besmette gezin gecontroleerd. Daarbij stuitte men in verwante gezinnen op nog meer tbc-gevallen. De gemeente-arts te Amerongen, dokter A. C. Kars, heeft op deze wijze zeven gevallen opgespoord en deze laten opnemen. Aan de gehele bevol king van Amerongen is nu de dringende oproep gezonden om aan het komende ex tra onderzoek deel te nemen. Leerlingen van scholen worden reeds eerder onder zocht. Formulieren daartoe zijn reeds uit gereikt. Voor hen, die slecht ter been zijn, worden via het gemeentehuis auto's voor het vervoer naar het onderzoek beschik baar gesteld. De minister van Verkeer en Waterstat drs. H. A. Korthals heeft donderdagmid dag in de Trèveszaal aan het Binnenhof te Den Haag de door de Stichting onderwijs tentoonstellingen georganiseerde 34ste ex positie „Zuiderzeewerken en Deltaplan" geopend. Ook deze tentoonstelling zal door 400 ge meenten circuleren met een gemiddelde frequentie van één tentoonstelling per jaar. De looptijd varieert van vijf tot tien jaar. Zij zal gemiddeld door 40.00tt scho lieren per jaar worden bezocht. Advertentie Imp.: J.H. Vin den Bo»<h t Co.-Poitbui 8054-Amsterdam Bedrijfsongeval. In een metaalbuizen- fabriek te Oosterhout (N.B.) is de 25-jarige arbeider C. Kasteleins uit Oosterhout met het rechteronderbeen in een zinkbad ge vallen, dat een temperatuur had van 400 graden Celsius. Het slachtoffer was op de rand van het bad geklommen. Door de hitte smolten de zolen van zijn rubber laarzen. Hierdoor gleed hij uit. Nadat mede-arbeiders hem uit het bad hadden getrokken is hij in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Oosterhout ver voerd. De verdwenen sieraden. Uit het water van de Westerdokskade te Amsterdam heeft de politie op aanwijzing van een burger twee lege cassettes opgehaald. Zij zijn afkomstig uit een van de vijf koffers, die zich bevonden in de dinsdag van de Jacob van Lennepkade gestolen Volks wagen met 60.000 aan juwelen. De auto werd enkele uren eerder, eveneens op aan wijzingen van een burger, leeg terugge vonden in de Brederodestraat. Advertentie BEVERWIJK Kruisstraat 25 HAARLEM Haarlem ZAANDAM Tel. 12921 Bij de spoorwegen spreekt men niet van bewaakte en onbewaakte, maar van beveiligde en onbeveiligde overwegen. Dit is een gevolg van de automatisering van het beveiligingsstelsel, waarmee een overweg niet meer door een wachter be diend behoeft te worden om beveiligd te zijn. Het aantal door automatische knipper lichtinstallaties beveiligde overwegen steeg tot 238, het aantal automatische halve-overwegbomen tot 86. In de laatste sector streeft men op korte termijn naar een verdubbeling van dat aantal. Voorts zijn nu bijna achthonderd overwegen van dat programma voltooid is. De toepassing van natriumverlichting heeft een duidelij ke vermindering van het aantal door het wegverkeer beschadigde afsluitbomen op geleverd. De efficiency werd in 1959 gediend door een uitbreiding van het automatisch blok- stelsel tot de lijn Amsterdam-Amersfoort, NX-beveiligingen op de stations Hilver sum, Bussum en het gehele complex Rot terdam-Schiedam. In uitvoering zijn NX- beveiliging voor het station Amersfoort (welk stelsel zich zal uitstrekken tot en met Barneveld en Soestduinen en een C (entral) T(raffic) C(ontrol)-installatie langs de lijn Nijmegen-Venlo, waardoor dit zeventig kilometer lange traject inclu sief de rangeerbewegingen op de stations) door één man te Nijmegen kan worden overzien en bediend. De bedrijfseconomie van de spoorwe gen zal ook worden gediend door toene mende toepassing van het zogenaamde voegloze spoor (ook wel Z.Z.-spoor ge noemd), dat voor de spoorwegdirectie het voordeel heeft van lagere onderhouds kosten en langere liggingsduur en de rei ziger een rustiger loop der rijtuigen biedt N.S. heeft thans een eigen systeem van voegloos spoor op betondwarsliggers ont wikkeld, waarbij het kostbare en moeilijk uit te voeren vervangen van de grindbal- last tot het verleden behoort. Tussen Den Haag ®n Gouda ligt al ne gen kilometer van dit spoor, dat tot het gehele traject zal worden uitgebreid, ter wijl Hilversi m-Amersfoort en een stuk van de „Oude lijn" bij Leiden eveneens voor 1960 op het programma staan. Het Bedrijfschap voor de detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten heeft op zijn woensdagmiddag in Utrecht ge houden openbare vergadering besloten, de minister van Economische Zaken in een brief zijn ontstemming te laten blij ken over het uitblijven van de toegezeg de margeverhoging van 25 cent per 100 kilogram melk voor gesaneerde gebie den. Op de oceaan ligt een omvangrijk lage drukgebied met een aantal afzonderlijke depressiecentra. Aan de zuidkant van het lagedrukgebied stromen grote hoeveelhe den zachte lucht in de richting van Euro pa. In ons land liep de temperatuur van nacht aanzienlijk op. In Duitsland kwam nog 2 tot 4 graden vorst voor en in Dene marken vroor het plaatselijk 8 graden. De komende 24 uur zal evenwel in Zuid- Scandinavië en Duitsland de zachtere lucht doordringen. Aangezien het lage drukgebied zich op de Oceaan handhaaft zal het zachtere weer enkele dagen voort duren. Storingen in de zuidwestelijke lucht stroming zullen af en toe enige regen bren gen. WEERRAPPORTEN Zaterdag 23 januari Zon op 8.35 uur, onder 17.09 uur. Maan op 3.10 uur, onder 12.54 uur. Maanstanden 28 januari 7.16 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 22 januari Hoog water 9.25 en 21.58 uur. Laag water 4.49 en i7.24 uur. Zaterdag 23 januari Hoog water 10.31 en 23.15 uur. Laag water 5.53 en 18.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-tempen turen binnen- en buitenland d I Neerslag UaUle 24 uur t iZ S Den Helder zwaar bew zzw 2 4 Ypenburg half bew. zzw 2 8 Vlissingen licht bew. z 4 4 Eelde motregen z 3 6 De Bilt regen zzw 2 2 Twente regen z 2 2 Eindhoven zwaar bew. zzw 2 1 Zd Limburg regen z 4 •4 Helsinki mist n -8 0 Stockholm half bew. windst. -8 0,1 Oslo geheel bew ono -8 0 Kopenhagen geheel bew zzo -1 0 Aberdeen zwaar bew. z 3 5 Londen regen zzw 10 2 Amsterdam half bew. z 2 3 Brussel zwaar bew. zzw 7 3 Luxemburg mist z 2 5 Parijs licht bew zzw 11 0,2 Bordeaux mist ozo 15 0 Grenoble onbewolkt windst. 11 0 Nice zwaar bew nnw 12 0 Berlijn zwaar bew. zzo 1 0.2 Frankfort regen windst. 2 6 München motregen z 0 12 Zürich mist windst. 4 1 Genève mist zw 1 0 Locarno geheel bew zo 6 0 Wenen onbewolkt wzw 3 0 Innsbruck half bew verand. -1 18 Belgrado licht bew. wzw 2 0 Athene zwaar bew n 16 Rome licht bew O 16 0 Ajaccio geheel bew. ono 17 0 Madrid mist windst. 4 0 Mallorca mist windst. 16 0 Lissabon geheel bew. zo 15 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2