Maquette toekomstige ontwikkeling nabij de zee is gereed SURINAAMSE „LEERLING 105 JAAR GETROUWD Bloemendaal mag geen woonpakhuis worden Inwonersaantal steeg met zes Bato in Oost KIENEN VRIJDAG 2 2 JANUARI I960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL Burgerlijke Stand van Haarlem Bloemendaal in cijfers Uitslagen tafelvoetbal „Tegel-maniak" in Amsterdam gearresteerd Jubileum van Watervrienden Blijf slank, dus gezond! Examens Reddingsbrigades komen terug uit rampgebied 99 In de donderdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemen daal heeft burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller tijdens zijn nieuwjaarsrede opgemerkt, dat hem de eisen van de opbouw van een gemeente, het besturen en het geven van een karakter er tijdens de behandeling van het streekplan Zuid-Kennemer- land opnieuw bijzonder duidelijk zijn geworden. Bij de behandeling van dit plan was men zich bewust van de problemen; men kende ze wel, maar zij kwamen nu geconcentreerd aan de orde. De burgemeester sprak voorts over de recreatie, waarbij hij herinnerde aan het openstellen van Elswout en Caprera en aan de inrichting van Bloemenheuvel, waar onder meer tentoonstellingen worden gehouden, die door 6.843 personen bezocht worden. Voorts komt Bloemendaal aan worden. Voorts komt Bloemendaal aan Zee steeds meer tot ontwikkeling. Architect Komter is met het maken van een ma quette gereed gekomen. B. en W. zullen dinsdag aanstaande een bezoek aan de architect brengen en daarna zal de maquette naar het raadhuis te Overveen worden overgebracht. Binnen kort zal de architect zijn plannen aan de raadsleden uiteenzetten. De burgemeester deelde vervolgens mee. dat bij de zee twee caravankampen ingericht zullen worden. Zorgen Het gemeentebestuur maakt zich bezorgd over de bestemming van grote buitenplaat sen, zoals Lindenheuvel, Kareol, Oud- Zomerzorg, Djember, de omgeving van Mariënweide en de woning van de familie Van Randwijck nabij de Viersprong. Z?1 hieraan een waardige bestemming worden gegeven? Het betreft eigenlijk een pro bleem voor de gehele streek. Haarlem heeft er ook belang bij, als de buitens be trokken worden door belangrijke instel lingen, waarin de overheid en industrieën geïnteresseerd zijn. „Wij hebben liever geen flatgebouwen of centra* voor bejaarden of voor verzorging van zieken. Ook is het gemeentebestuur niet gesteld op kantoren die Bloemendaal zouden willen prefereren, omdat er in de centra van steden onvoldoende parkeer gelegenheid is. Er dient naar gestreefd te worden, dat Bloemendaal een woon- en recreatiegemeente blijft," aldus spreker. Evenals het vorig jaar zeide de burge meester dat het gemeentebestuur een open oog heeft voor de belangen van de midden stand en dat het bereid is mee te werken aan de behartiging ervan. De financiële positie baart nog zorgen en spreker betreurde het dat er nog geen zekerheid bestaat over de totstandkoming van de wet over de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Ook sprak hii er zijn teleurstelling over uit. dat er zoveel instanties (bureaus, inspecties, dioasten enzovoort! zich werpen op de taak van gemeentebestuur. Samenwerking Verheugend noemde spreker het dat er een goede samenwerking bestaat met de omliggende gemeenten. Vrijdag bijvoor beeld gaat een aantal burgemeesters naar Enschede, om zich op de hoogte te stellen van de verhouding tussen de omliggende gemeenten van Enschede met deze stad In de toekomst zullen statistische ge gevens verschijnen over Haarlem. Heem stede, Bennebroek en B'o^rnendaat waar door men een indruk krijgt van de ont wikkeling van de streek. Voorts deelde de burgemeester mee, dat er met Haarlem overleg gepleegd wordt de Ramolaan door te trekken, waardoor de afstand Overveen- Aerdenhout met anderhalve kilometer be kort wordt. Dan kan de fraaie Duinlust- weg intact blijven. Tenslotte sprak de burgemeester zijn Advertentie Nu heeft de tuinman tijd voor U! Laat juist in deze maanden Uw tuin verzorgen. Straks als het voorjaar is ziet U daarvan het fleurige resultaat! BEVALLEN van een zoon 18 jan.: H. Blankestijn-Timmerman; 20 jan.: J. X. van Dijk-Loogman, E. C. Bernoski-Both, F. P. A. Lenzen-Lissenburg, J. Quené-Van Em merik, L. K. Windhorst-Hoek, A. T. Kes- seler-Van der Klauw. A. M. Herfst-Van Turenhout; 21 jan.: C. W. M. Stolvoort- Pollé. BEVALLEN van een dochter: 20 jan. J. M. L. Steenkist-Van Eden, M. E. Haas- Hammond. OVERLEDEN: 18 jan.: H. Bouwer, 86 j., Zuider Buitenspaarne; E. Steinder, 72 j., Gasthuisvest; 19 jan.: E. C. M. Fielmich- Rustman, 69 j., Anthoniestraat; F. J. D. Theijse, 63 j., Gasthuisvest; 20 jan.: W. van Heun-Smit, 51 j., Harmenjansweg; B. J. Leijdekker-Röttger, 70 j., Rijksstraatweg: F. A. Vernac, 36 j., Nieuwe Gracht; H. Valbracht, 65 j., Herensingel. GETROUWD: 20 jan.: N. C. Rezel en H. Mannaert, E. Nachtweh en J. Ruardy: 21 jan.: C. O. Hoedeman en C. M A. Elshof. J. C. Êmmink en A. M. M. Kip. E. de Goede en E. M. Libosan. vreugde uit over de samenwerking in de bevolking om de vijfde mei gezamenlijk en op waardige wijze te vieren. Verlichting Zeeweg Tegen het voorstel van B. en W. om eep krediet van 4700 ter beschikking te stellen voor het aanbrengen van een verlichting over een gedeelte van de Zeeweg tot de Tetterodeweg had mr. Po vel (K.V.P.) bezwaren, omdat hij van mening was, dat andere wegen meer in aanmerking komen dan dit deel van de Zeeweg. Door afwezigheid van wethouder mr. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller. Hijszeler verdedigde de burgemeester het voorstel. Hij merkte op, dat de politie het op prijs zal stellen als de gehele Zee weg verlicht wordt. Begonnen wordt aan het gedeelte tot zover de Zeeweg bebouwd is. Dat is vast een stap in de goede rich ting. Met de stem van mr. Povel tegen werd het voorstel aanvaard. Het voorstel van B. en W. tot het vast stellen van het partieel uitbreidingsplan „Kareol" in Aerdenhout werd goedgekeurd en enige bezwaarschriften werden on gegrond verklaard of er gedeeltelijk aan tegemoet gekomen. In antwoord op vragen van de heer F ij e n (K.V.P.) over de betekenis van het vaststellen van een uitbreidingsplan en van mr. Vliegen (Partij van de Arbeid) over de servituten, deelde de burgemeester mee. dat het van belang is, dat het huis en de grond bij elkaar blijven. Er rusten 240 servituten op het bezit, waarvan de meeste op de bestemming van het gebouw betrekking hebben. De gemeente staat bij het vaststellen van een plan buiten de particuliere rechten en besteedt aandacht aan een toekomstige bestemming. Salarisverhoging De vergadering besloot tot toekenning van een voorschot op de salarisverhoging over het eerste kwartaal nadat geruime tijd gesproken was over een gedachte van mr. Vliegen een motie naar de minister van Binnenlandse Zaken over de aan gelegenheid te zenden. De meerderheid van de raad was onder meer van mening dat de motie weinig effect zal sorteren. Wet houder mejuffrouw dr. N o 11 e (K.V.P zegde toe de aangelegenheid in het Ge organiseerd Overleg aan de orde te stellen naqr aanleiding van een verzoek van mr Vliegen. Raadhuishouw In de rondvraag bracht de heer Bückmann (V.V.D.) de raadhuisbouw ter sprake naar aanleiding van minder goede huisvesting van een afdeling der secretarie op de zolderverdieping van het raadhuis. De burgemeester antwoordde dat de plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis gereed liggen. De financiën en de bouwvergunning ontbreken echter nog Spreker zegde toe de raad een nota te zullen overleggen. Ramen hervormde kerk Als antwoord op een vraag van mevrouw Polak over het opnieuw aanbrengen van ramen in de hervormde kerk te Bloemen daal, welke sedert vele jaren in het Stad huis te Haarlem 'zijn geplaatst merkte de burgemeester op. dat de kansen groot zijn dat Haarlem ze wil afstaan. Herdenking De burgemeester heeft twee inwoners herdacht die in de afgelopen dagen zijn overleden en wel de heren H. Tinholt en mr. F. J. D. Theijse. Het is de bedoeling de verzameling van de heer Tinholt, welke in het bezit is van de gemeente, weer sooedig in het openbaar tentoon te stellen. Over mr. Theijse zeide spreker dat deze als advocaat goed en met succes voor de gemeente is opgetreden. Als Bloemendaler voelde hij goed de sfeer van de gemeente aan. Mr. Theijse heeft de gemeente op verschillend gebied gediend. Het aantal inwoners van de gemeente Bloemendaal is in de loop van 1959 met zes toegenomen. Op 31 december 1958 wa ren er 20.064 inwoners; het geboorteover schot bedroeg 27 (84) en het vestigings overschot 21 (135). Er werden 122 huwe lijken gesloten in de gemeente. Het aantal ingeschreven echtscheidingen was 8 (9). In inrichtingen waren 2.322 (2.350) bewoners opgenomen, van wie 1.186 (1.196) in het Provinciaal ziekenhuis. Op 31 december 1959 waren er 20.070 inwoners. Huisvesting Er waren op 1 januari 1960 476 woning zoekenden. van wie 291 ingezetenen der gemeente waren. Een jaar tevoren waren de cijfers 494 en 313. Op 1 januari bedroeg het aantal zeer dringende aanvragen om huisvesting 91 (vorig jaar 145) en het aan tal minder dringende aanvragen 385 (349). De behoefte aan arbeiderswoningen was 122 (151), aan kleine middenstandswonin gen 255 (175), aan grote middenstandwo ningen 95 (157), en aan duurdere woningen 4 (11). In de loop van het jaar zijn er 160 wo ningen gebouwd en bij de jaarwisseling waren nog 87 woningen in aanbouw. Ge reed kwamen 23 arbeiderswoningen (in 1958 geen), 1 (1) kleine middenstandswo ning, 114 (22) grote middenstandswoningen en 22 (18) duurdere woningen. Onderwys De scholen voor gewoon lager onderwijs, zowel de openbare als bijzondere scholen, vertoonden een achteruitgang in leerlingen, op een enkele uitzondering na. De grootste school, de Vondelschool in Aerdenhout, telde 460 leerlingen, tegen 440 in 1958. Bij het openbaar ulo heeft een geringe daling van het aantal leerlingen plaats gehad, bij het bijzondere ulo een stijging. De toeloop voor ulo-scholen is nog steeds zeer groot Uitbreiding van de schoolruimte is na genoeg niet mogelijk. Het is zeer moeilijk leerkrachten te verkrijgen. Politie De politie werd ingeschakeld bij 251 (226) misdrijven, waarvan het overgrote deel gevormd werd. door diefstallen: 168 (147) en sexuele misdrijven: 42 (39). Het aantal overtredingen bedroeg 1984 (1833), waar van 1802 (1632) verkeersovertredingen. Er gebeurden 431 (368) verkeersongevallen, waarvan geen enkel (in 1958 drie) met dodelijke afloop. Het aantal klachten we gens baldadigheid bedroeg 206 (305). De brandweer rukte in 1959 53 maal uit, namelijk twee maal voor kleine uitslaan de branden, elf maal voor 'n binnenbrand, dertig maal voor een duin-, berm-, bos- De uitslagen tafelvoetbal in de afdeling Haarlem van de NTVB luidden: N. Bakker 'Scarabé)J. Mevboom (Preston) 10. P. Leunig (HSV)M. Bos (Spurs) 6—3 R. Matzinger (HFC)N. Folkersma (EDO) 21. C. Bodenstaff (Eendracht)R. Kiffen (Mentawi B) 1—1. T. v. Emmerik (Spaar- nestad)—R. Matzinger (HFC) 1—4 W. Fol kersma (Young B.)H. Komduur (Oost hoek) 0 O F Schoolings (Victoria)R v Baaren (KHFO 2—0. brand, twee maal voor een schoorsteen brand, twee maal voor een autobrand en zes maal voor een loos alarm. De grote activiteit (53 tegenover 28 in 1958) houdt verband met de bijzonder droge zomer. Sedert de openstelling van Elswout op 27 maart waren er 19.200 bezoekers en sedert de openstelling van Caprera op 1 augustus 1.855. Het Koningin Wilhel- minaduin trok 65.126 bezoekers, het Open luchttheater 30.000 (gelijk, aan 1958) en de Kennemerduinen 461.000 (341.500). De tentoonstelling van werk van beel dende kunstenaars in het Openluchttheater trok 975 bezoekers en de zeven tentoon stellingen in „Bloemenheuvel" 6.843. (Van onze Amsterdamse redacteur) Zelden heeft een inbreker de politie zo veel werk bezorgd als de 36-jarige P. II. die tenslotte voornamelijk door het feit dat zijn schoenmaat 47 is, in de val is ge lopen. Hij wordt verdacht van bijna zestig inbraken, die tezamen tienduizenden gul dens aan buit hebben opgeleverd. H. werd de „tegel-maniak" genoemd. Zijn werk terrein bestond uit de villawijken van Amsterdam. Het Gooi en de omgeving van Haarlem. HU bepaalde zich tot villa's waarvan de bewoners niet thuis waren, nam een tegel uit het trottoir, wierp deze door een ruit en drong vervolgens binnen. Deze merkwaardige werkwijze paste hij overal toe en al spoedig was duidelijk dat men met dezelfde inbreker te doen had. Restte nog de vraag, met welke. Een belangrijke aanwijzing werd ge vonden in de afdrukken van een bijzonder grote schoen, die hier en daar werden ge vonden. Op een bijeenkomst van de recherches van Amsterdam, Bloemendaal, Heemstede, Hoorn, Hilversum, Soest en Zeist werd nagegaan welke leden van het inbrekersgilde op zulke grote «voet leven. Bij die gelegenheid, waarbij de beschik bare gegevens uit de politie-cartotheken werden geraadpleegd, kwam P. H. als ver dachte uit de bus. Het heeft echter nog ruim een week ge duurd eer de politie beet had. De centrale recherche te Amsterdam hield de vriendin van de uit Krommenie afkomstige H. in de gaten. In de nacht van zaterdag op zon dag j.l. werd de „tegel-maniak" gesigna leerd. Toen rechercheurs hem in de om geving van het Leidseplein wilden aanhou den wist hij te ontsnappen. Zelfs vijf pistoolschoten brachten hem niet tot staan. Donderdag in de namiddag volgde men H. opnieuw. Hij begaf zich met zijn vrien din naar een café in de Jan Evertsenstraat in Amsterdam-West. Hier werd hij gear resteerd toen hij met een derde persoon aan het onderhandelen was. waarschijnlijk over verkoop van gestolen goederen. Deze man. alsmede de vrouw, werden eveneens aangehouden onder verdenking van heling. Op de kamer die H in Amsterdam had ge huurd werd een deel van de uit inbraken afkomstige buit teruggevonden. H. is op ♦ransnort gesteld naar Blnc-o^cH^a! waar hij over drie inbraken aan de tand zal worden gevoeld. Van Mensen en Dingen „De toekomst, dat is waar aan ik werk". De heer G. A. Imanbaks stond in het klei ne kantoortje van zijn werk gever, dat uitzag over de grote zelfbedieningszaak. De toekomst betekent voor de heer Imanbaks een zelfbe dieningszaak. Maar niet hier in Nederland. In zijn geboor teland Suriname wil de heer Imanbanks een eigen zelf bedieningszaak inrichten, en daartoe is hij hier in Neder land „leerling" geworden en hij maakt zodoende kennis met alle aspecten van het „zelfbedieningswezen". Het bevalt hem uitstekend en de grote zaak waarin hij nu werkt geeft hem ook alle steun. Natuurlijk zal hij in Suriname niet zo'n „royale" zaak kunnen inrichten. Maar een bescheiden begin kan uitgroeien tot een groot re sultaat. De heer Imanbaks, die 43 jaar oud is, leert en noteert alles wat onder zijn ogen komt. Zijn vrouw, die via Amerika en Engeland met haar man is komen meevlie gen uit Suriname, heeft het ondertussen maar koud en ook meneer Imanbaks vindt de temperatuur nu niet zo prettig. Maar in het kantoortje waar wij even staan te pra ten is het heerlijk warm. Als er een gesprekspauze valt, kijken we allebei door het raam naar de grote zelfbe dieningszaak beneden ons. Huisvrouwen die in de ver schillende afdelingen hun boodschappen in het mandje op wielen doen. Anderen aarzelen nog en grijpen dan vastbesloten dat busje of dat potje jam, waar zij zo van houden. Zelfs zien we nog even een dame lopen met een hondje in haar mandje op wielen. „Of de zaak uitgebreid is met een hondenafdeling", vragen we, Nee, dat is niet het geval. Kennelijk een par ticuliere hond De heer G. A. Imanbaks, die in Haarlem het zelfbedie ningsvak leert. De heer Imanbaks blijft tot maart in de zelfbedie ningszaak werken en dan keert hij, met zijn vrouw en een grote hoeveelheid kennis, weer naar Suriname terug. En dan komt het moeilijk ste deel: het vestigen van een eigen bedrijf. Maar onge twijfeld zal hij hierin sla gen, temidden van zijn land genoten. „Als we zestig jaar ge trouwd zijn, dan moet je be slist terugkomen." Dat riep de heer A. Klootwijk ons na toen wij zijn huisje aan de Kennemerstraat 14 A in Haarlem verlieten na een ge sprek, waarin ons duidelijk werd, dat mevrouw Kloot wijk-Van Os dan misschien niet zo'n best geheugen voor cijfers en jaartallen meer heeft, maar waarin we ook begrepen, dat zij geen kwaad woord wil horen over haar kinderen, ,,'t Zijn fijne jon gens en zulke meiden", ver telde zij een paar keer en de heer Klootwijk dacht er be paald niet anders over. „Maandag 25 januari is het de dag", vertelde hij verder, ..maar zaterdag vieren we het. Dat is gemakkelijker voor de jongens. Dan kun nen ze uitslapen." En hij lachte zijn gulle lach. Zoals hij schaterde bij het idee, dat ze er haast allemaal zul len zijn op het feest: de 3 dochters, de 4 zoons, de 48 kleinkinderen en de 22 ach terkleinkinderen. Zoals hij bovendien lacht, wanneer hij herinneringen ophaalt uit het verleden. Hij vertelde ons hoe hij zijn vrouw, nu 55 jaar geleden, ontmoette op het land in de Het echtpaar Klootwijk-Van Os, dat op 25 januari 55 jaar getrouwd is. Haarlemmermeer en hoe hij als Hoofddorper zijn meisje uit Nieuw-Vennep verover de. Het is allemaal al wat lang geleden. Mevr. Kloot wijk, die precies 80 jaren telt (al zegt zij zelf, dat zij al 81 is), weet het niet hele maal meer, maar zij kan drommels goed vertellen, dat ze altijd proper is geweest en vol trots toonde zij ons de blinkende keuken en het schone plafond. „Aan vuil heb ik nog steeds een hekel", zegt zij vastberaden. De heer Klootwijk knikt instemmend en presenteert ons voor de tweede keer boerenjongens op sap. Dat is namelijk ge zond en je houdt je verstand erbij, zo hebben we geleerd. Bij het echtpaar H. Vink en J. P. L. Vink-Van Velzen in de Zuidpolderstraat 33 in Haarlem moet „opa" Vink eerst in zijn dutje gestoord worden voordat we de fees telijk versierde kamer kun nen binnenkomen. Even la ter horen we uit de mond van de nu 71-jarige me vrouw Vink, dat zij haar man in Haarlem heeft leren Advertentie kennen, in de Zoetestraat. „Ik werkte als dienstbode bij een mevrouw daar. Ik had Henk al een paar keer zien staan, maar ik had geen draad gegeven vanzelf. Tot op een middag, toen schopte- ie een emmer om. We heb ben 3'/t jaar verkering ge had. En toen zijn we ge trouwd. Op 2 februari is dat precies vijftig jaar geleden." De heer Vink, die tot dat rrjoment vriendelijk ha(T"rit ten lachen, vertelde ons ver- dër, datMhij. jarenlang -in Haarlem, in Delft en later weer in Haarlem gewerkt heeft als kachelsmid en la ter als tegenhouder. Op di verse werven. En nog steeds praat hij met plezier over zijn werk. Op 2 februari zal er ongetwijfeld over al die vijftig achter ons liggende jaren gesproken worden. Door het (wat hardhorende) gouden bruidspaar, door de 4 kinderen, 23 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen en vooral door de buren, die opa en oma Vink op de han den dragen. Dat hebben we wel begrepen. Het echtpaar Vink-Van Vel zen, dat op 2 februari het gouden huwelijksfeest zal vieren. De Watervrienden onder gaan weer een flinke uit breiding. Het is mogelijk ge bleken nog een uur een deel van het Stoop's Bad vrij te krijgen voor een nieuw jeugduur. Deze of de komen de week zal „De Water vrienden" zijn 1000ste lid in schrijven en dat feit zal ook niet ongemerkt voorbij gaan. Op zaterdagavond 27 fe bruari zal op een functiona- rissenavond met wat feeste lijkheid aandacht geschon ken worden aan deze heuge lijke feiten. Het zomerwerk wordt reeds voorbereid. Met Pinksteren is er een vierdaags instruc tiekamp voor het jonge ka der speciaal gericht op het weekeinde- en kampwerk met de jeugd. Het jeugdkamp „Wording" op Texel is vastgesteld van 10 tot 17 juli. Het jongeren kamp eveneens op Texel van 17 tot 24 juli. Bovendien zul len er vijf weekeindekampen meer in de nabijheid worden gehouden. Er zullen dit jaar acht plaatselijke, gewestelijke, nationale en internationale zwemfeesten zijn, waaronder het optreden van het eigen watercircus en het Sint Ni- colaas-zwemfeest. Met ingang van het nieuwe jaar is in de gymnastiekzaal van de Van Zeggelenschool in Haarlem-Oost in gebruik genomen. De gymnastiekver eniging „BATO" heeft deze zaal tot haar beschikking op zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur voor jongens van 5 tot 7 jaar; van 3 tot 4 uur voor meisjes van 5 tot 7 jaar; van 4 tot 5 uur voor meisjes van 8 tot 11 jaar en van 5 tot 6 uur voor jongens van 8 tot 11 jaar. Voorts turnt BATO in deze zaal op maandagavond van 6.36 'tcrt 7.30 uur voor meisjes van 12 tot 14 jaar; van 7.30 tot 8.30 uur voor jongens van 12 tot 15 jaar en van 8.30 tot 9.30 uur voor dames. In de eerste week werden ruim 150 nieuwe leden inge schreven en gezien dit succes heeft het BATO-bestuur be sloten per 1 februari ook met turnen voor heren te be ginnen. De toneelvereniging „De Kennemer Kunstkring" houdt zaterdag 23 januari in de H.K.B. te Haarlem een kien- avond. Na afloop is er een bal tot twee uur in de morgen. Coptatfdt 't Ideale slankheidsmiddel roor dames en heren HAARLEMS BACH ENSEMBLE Het Haarlems Bach Ensemble onder lei ding van George Robert zal op zondag 24 januari aan de dienst in de Bakenesser- kerk zijn medewerking verlenen. Uitge voerd wordt de Cantate ..Alles nur nach Gottes Willen" van Joh Seb. Bach. Voor ganger in de dienst is ds. R. Bijl. Amsterdam Gem. Univ. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: mej. G. P. Geurts, Bloe mendaal: mej C. C. Smit en A. Kruvsse. Amster dam: R ten Broeke. Haarlem. Utrecht Kandidaatsexamen rechtsse'eerdheid mej. W. M. Asselbergs, Breda: J. M. M van der Velden. Hees bij Nijmegen; O. van Luyn. Utrecht; T. S. Jansma, Veendam. De leden van de Reddingsbrigades van Haarlem. IJmuiden, Bloemendaal, Zand- voort, Wijk aan Zee en Egmond, die van vorige week donderdag af actief in 't ramp gebied van het Amsterdamse Tuindorp- Oostzaan zijn werkzaam geweest bij het reddingswerk, zullen vandaag terugkeren omdat hun taak is afgelopen. De reddings brigades, die onder leiding van de hoofd inspecteur van de Velsense politie S. J. Timmermans hebben geopereerd met vijf tien bondsvletten van de Koninklijke Ne derlandse Bond van Redding van Drenke lingen van het depot Velsen. kunnen thans niet meer met deze vletten in het rampge bied varen, aangezien het water daarvoor reeds te veel is gezakt Piet Nfjland. Piet Nijland is benoemd tot concertmeester van het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Szymon Goldberg.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5