Stijlista Mevrouw H. G. Hessen-Heek 25 jaar in gemeentedienst Plannen voor tuinbouwafdeling aan Lieven de Keyschool Scherpe critiek op overheid door natuurbeschermingscommissie Stichting wil verpleeghuis voor bejaarden op „Hertenduin" Woninginspectrice met veelzijdige maatschappelijke belangstelling Radio Moors Wethouder D. J. A. Geluk sprak voor Haarlemse huisvrouwen Ministerie akkoord met capaciteit van tweehonderd bedden ZATERDAG 23 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Nauwere samenwerking tussen gemeenten Haarlemse bankwerker in Den Haag aangehouden Zaadhandel JAN ROOZEN Alles voor uw tuin Gedenksteen onthuld op „Kennemeroord" J. H. v. d. Booren 25 jaar bestuurslid van DWR Examens Achterhoedegevecht om De Hartekamp Ook verzet tegen zand af gravingen in de Kennemerduinen Inbraak leverde 435,- op Vergadering buurtvereni ging „Bloemendaal" Harmonie- en fanfare muziekfestival in Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem U kunt f. 37.90 op zij leggen... House of England V erzending zeepost UIT STAD EN STREEK Als woninginspectrice van de dienst voor volkshuisvesting is mevrouw H. G. Ilessen-Heck voor vele Haarlemse ingezetenen geen onbekende. Maar veel groter is het aantal mensen dat haar kent van de vele activiteiten op maat schappelijk terrein die zij buiten haar ambtelijke werkkring ontplooit. Voor honderden mannen, vrouwen en kinderen in de Spaarnestad is mevrouw Hessen namelijk de altijd enthousiaste en lot meedoen stimulerende organisatrice van gezellige avonden voor bejaarden, van uitbundige kinderfeesten, van leerzame excursies voor huismoeders en van bustochten voor ouden vaj^ dagen. Zij is de ziel van handwerkclubjes, dirigente van een bejaardenkoor en verzorgt muziek avonden in de Haarlemse strafgevangenis. En welke bejaarde kent mevrouw Hessen niet van de kerstfeesten van het Leger des Heils in de gemeentelijke Concertzaal? Op 1 februari hoopt mevrouw Hessen-Heek vijfentwintig jaar in dienst te zijn van de gemeente Haarlem. Die dag zal zij 's middags van twee tot half vier in het Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat 22 in Haarlem ter gelegen heid van haar zilveren jubileum een receptie houden. Mevrouw Hessen is dus op 1 februari 1935 bij de gemeentelijke woninginspectie in dienst getreden. Haar vader had vroe ger een grote sigarenfabriek in de Bar- nesteeg bij het Spaarne. Oudere Haarlem mers zullen zich de Heek-sigarenfabriek mogelijk nog wel herinneren. In 1936 ver wisselde mevrouw Hessen haar functie bij de woninginspectie voor die van bemidde laarster op het arbeidsbureau, toen nog ge vestigd aan de Hoofmanstraat. Na de oor log keerde zij terug naar de woninginspec tie. Over haar dagelijks werk als woningin spectrice zegt mevrouw Hessen zonder een moment te aarzelen: „Ik vind het elke dag weer een plezier. Je komt steeds weer in een ander gezin. Er is altijd wel iets waar je de mensen mee van dienst kan zijn. Zo gaan ze je langzamerhand meer als een goede huisvriendin dan als ambtenares be schouwen. Als je eenmaal hun vertrouwen hebt gewonnen kan je ook samen eventue le moeilijkheden gemakkelijker de baas worden". Achtereenvolgens werkte mevrouw Hes sen als woninginspectrice in de Indische- buurt, de Thorbeckebuurt en thans heeft zij haar kantoortje in de Sperwerstraat in Oud-Schoten. Na de bevrijding heeft me vrouw Hessen veel voor de jeugd van de Thorbeckebuurt gedaan. Op haar initiatief werd de speeltuinvereniging „W.I.K." aan de Oude Weg opgericht. Ook organiseerde zij in 1946 de uitzending van kinderen naar Friesland om wat aan te sterken. De „bleekneusjes" vertrokken in Canadese trucks en veertien dagen later leek het of de gehele buurt was uitgelopen om de kin deren een hartelijke thuiskomst te bereiden. De bejaarden in het bijzonder nemen een grote plaats in het hart van mevrouw Hessen in. Zij vindt een goede vrijetijds besteding voor de ouden van dagen heel belangrijk. De bustochten en gezellige sa menkomsten die zij in de loop der jaren voor hen op touw heeft gezet zijn ook voor haar even zovele prettige herinneringen. Bestuurtjes De organisatie van deze activiteiten be rust op een innige samenwerking met, wat mevrouw Hessen noemt, haar bestuurtjes in de diverse woonwijken. Heeft mevrouw Hessen hen eenmaal wat op weg geholpen dan zorgen deze dames en heren verder zelf wel dat de zaak goed marcheert. Zo zijn er dames die wekelijks het geld op halen ter financiering van de jaarlijkse bustochten en excursies. Deze spaarpen ningen worden dan naar de spaarbank ge bracht totdat de grote dag is aangebro ken. Ook de kinderen worden niet verge ten. Eens per jaar trekken ze er in augus tus met een touringcar op uit. En na hun terugkomst in Haarlem is het smullen ge blazen in Keuken „Centra" in de Zoete- straat. Voor de ouden van dagen zijn de jaar lijkse bustochten altijd weer een evene ment waar zij weken van tevoren verlan gend naar uitzien en dagen lang daarna niet over uitgepraat raken. Hun reisclub in Oud-Schoten heet „De vrolijke sperwer" en die van de jongere moeders „Vrouwen vreugd", toepasselijke namen want reken maar dat er tijdens die tochten heel wat afgelachen wordt. Een bijzondere ervaring hadden twee Haarlemse bejaarden in 1949 toen zij bij een bezoek aan paleis Soest- dijk vriendelijk door koningin Juliana ont vangen werden en zij haar bloemen moch ten aanbieden die door de Haarlemse dienst van Hout en Plantsoenen ter beschikking waren gesteld. Het bejaardenkoor waarvan mevrouw Hessen dirigente is heeft o.m. gezongen in het Grote Gasthuis, het Diaconessen- huis, in „Duin en Daal" in Bloemendaal en in het bejaardentehuis aan de Scho tersingel. Al dat werk verricht mevrouw Hessen geheel belangeloos. Zij ondervindt daarbij veel steun van haar 84-jarige moe der. Mevrouw Hessen vindt dat er nog veel meer dan thans het geval is voor de ont spanning van bejaarden gedaan kan wor den. Een van haar liefste wensen is een Advertentie Burgemeesters uit omgeving van Haarlem bezochten Enschede De burgemeesters van Haarlem, Benne- broek .Zandvoort en Bloemendaal hebben vrijdag te Enschede een bespreking ge voerd met het voorlopig bestuur van de belangengemeenschap „Twente-Oost Gel derland" Het doel van deze op het stad huis te Enschede gevoerde bespreking was aan de burgemeesters enig inzicht te geven in het doel van deze belangenge meenschap, waarbij 27 Twentse en Gel derse gemeenten zijn aangesloten. Boven dien werden inlichtingen verstrekt over de snelle wijze, waarop deze belangenge meenschap is opgericht. Er bestaan plan nen om in de omgeving van Haarlem eveneens tot een nauwere intergemeente lijke samenwerking te komen. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel 14fi09 Getracht juwelen te verkopen Met een vrij grote voorraad gouden en zilveren sieraden op zak, is de zesen twintigjarige bankwerker G. uit Haar lem vrijdagochtend in de Haagse binnen stad aangehouden. Hij trachtte de siera den aan een juwelier te verkopen, maar deze vertrouwde de zaak niet, voorna melijk omdat hij de aangeboden partij te groot vond. De recherche werd gewaarschuwd en de bankwerker werd aangehouden. Hij beken de de sieraden te hebben gestolen. In de afgelopen maanden heeft hij in Haarlem en omgeving vijftien inbraken gepleegd Vrijdagmiddag is hij naar Haarlem over gebracht. Vanmorgen is de Haarlemse recherche begonnen met het onderzoek. De aange houdene wordt onder meer verdacht van enige inbraken die hij in de zomermaanden in het Zuiderhoutkwartier (Middenlaan, Zuiderhoutlaan en Willem de Zwijger laan) gepleegd zou hebben. De buit be stond uit sieraden en juwelen. Er zijn plannen om aan de Lieven de Keyschool voor individueel nijverheids onderwijs in Haarlem een afdeling tuin bouw te verbinden, omdat gebleken is dat vele jongeren voor een dergelijke oplei ding belangstelling hebben. Dit deelde de Haarlemse wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, vrij dagmiddag mee tijdens een causerie in de aula van het stedelijk gymnasium voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen op de der de middag, gewijd aan gemeenteproble men, die de afdeling belegt. De heer Geluk gaf in een zeer gedegen betoog een grondig overzicht van de jong ste historie van het onderwijs in Neder land, waarbij hij de diverse schooltypen uitvoerig besprak en waarbij hij duide lijk liet uitkomen dat naar zijn mening een meer geïndividualiseerd onderwijs gewenst zou zijn. In sterkere mate moet een steeds grotere groep kinderen onbe lemmerd toegang kunnen krijgen tot elk voor hem of haar geschikt type onderwijs. Een vereiste is daarbij dat er voldoende gedifferentieerde schooltypes zijn. De heer Geluk stelde duidelijk dat de school er is voor de leerling en dat de school daarom aan de aanleg en de capaciteiten van de leerling moet zijn aangepast. Natuurlijk kan er niet voor ieder kind een eigen schooltype zijn, maar wel kan het aantal schoolsoorten worden uitge breid, zowel ten gunste van de leerlingen, die niet zo vlug kunnen meekomen als voor de zeer begaafde kinderen. Het gehele Westen heeft op onderwijsgebied een taak, aldus de wethouder, mede gezien de grote vlucht, die het onderwijs in landen als Rusland en China heeft genomen. Ten aanzien van het lager onderwijs merkte de heer Geluk ter staving van zijn gedachtengang op, dat in Nederland jaar lijks 60.000 kinderen er niet in slagen de lagere school af te lopen. Het is dringend nodig dat deze kinde ren op scholen komen, die zij wèl met veel vrucht en plezier kunnen volgen. Spreker schetste naar aanleiding hiervan de ontwikkeling van het buitengewoon la- Mevrouw H. G. Hessen-Heek op een voor haar vertrouwde plaats gefoto grafeerd: als dirigente vóór het door haar geleide bejaardenkoor. fondsje waaruit zo nu en dan voor de be jaarden een kleinigheid gekocht kan wor den. „Het is zo prettig als je wat geld hebt om iemand, van wie je weet dat hij of zij het hard nodig heeft, met bij voorbeeld een lekker biefstukje te kunnen verras sen". Daarom geloven wij dat het mevrouw Hessen-Heek op haar jubileumdag niet aan belangstelling en hartelijke gelukwensen zal ontbreken. Advertentie SPEKSTRAAT 5 v TELEFOON 16Uftl De mensen die aan de bouw van het her vormde bejaardencentrum „Kennemer oord" aan de Herenweg in Heemstede werken hebben vrijdagmiddag even het werk neergelegd om met een aantal ge nodigden getuige te zijn van de onthul ling van een gedenksteen. Deze gedenk steen is gemetseld in de gevel van het in aanbouw zijnde beiaardencentrum en heeft als tekst: „Tot de ouderdom ben Ik dezelfde, tot de grijsheid toe zal Ik u tor sen", genomen uit Jesaja 46-4. Het oudste hervormde kerkeraadslid in Heemstede, de heer K. F. Creutzberg, heeft de gedenksteen onthuld, nadat de voorzitter van de stichting „Kennemer oord", de heer A. W. Voors, een welkomst woord had gesproken. De heer Voors was blij dat thans de werkzaamheden aan de bouw even konden worden onderbroken voor een plechtigheid. „Het gebouw krijgt nu duidelijk het karakter van een bejaar- denhuis-in-opbouw". De heer Creutzberg achtte een geluk wens aan het adres van de hervormde dia conie op zijn plaats. Hij vond het verheu gend dat de bejaardenzorg zo goed wordt behartigd en dat vele ouden van dagen een goede levensavond hebben in tehuizen. Mooi is het dat ook de Jonge Kerk zich voor de bejaarden inspant. Een gevaar van het bijeenbrengen van vele bejaarden is, dat niet meer de persoon wordt gezien, maar dat de mensen gezien worden als „geval len". Onbeschaamd achtte de heer Creutz berg het optreden van sommige mensen die tegen bejaarden vaak een toon van luidruchtige jovialiteit aanslaan. Na de onthulling bezichtigden de geno digden in het Hervormd Jeugdhuis de te keningen van het door architect H. W. van Kempen ontworpen centrum. Het is de bedoeling dat het centrum eind van dit jaar in gebruik wordt genomen. Negen tig bejaarden zullen hier dan worden on dergebracht. Er is thans al een wachtlijst van meer dan driehonderd mensen. Vandaag is het vijfentwintig jaar gele den dat de heer J. H. v. d. Booren zijn intrede deed in het bestuur van de Haar lemse Zwem- en Poloclub „De Waterrat ten". Na enige tijd zitting te hebben ge had als commissaris, werd de heer v. d. Booren na het overlijden van de heer D. E. van Leersum in 1936 secretaris welke functie hij tot 1951 vervulde, waarna hij een korte periode als commissaris een werkzaam aandeel had in het bestuurs- werk. Niet lang daarna werd hij penning meester. Na zeven jaar volgde zijn ver kiezing tot tweede voorzitter. Naast zijn functie van verenigingsbe stuurder is hij reeds vele jaren official van de KNZB Amstrr'' Vrije Univ. Doctoraalexamen ge- nee*k,m«J- W. Vis en H B van Wijk te Haar lem Selii -' ■examen: mej. M. J. van Nes te Sassenhenn. „Het landgoed De Hartekamp, de pa rel aan de kroon van Kennemerland, gaat verloren, doordat provinciale en rijksover heid ten enenmale hebben gefaald vol- :V ende bestuurskracht op te brengen bij de handhaving van rechtsgeldige bestem mingen. Wanneer men denkt, dat op de ze wijze het vertrouwen in de planologie zrl worden versterkt, heeft men het mis!" Deze scherpe critiek vormt het slot van de uitvoerige passage welke de Contact commissie voor Natuur- en landschapsbe scherming in haar vandaag verschenen jaarverslag over 1959 wijdt aan de gang van zaken met betrekking tot De Harte kamp te Heemstede. De Commissie, die schrijft een gevoel van grote wrevel niet te kunnen onder drukken, wijst erop, dat niet alleen de historische en landschappelijke waarde vun het landgoed zelf waarop nu dus door de Congregatie der broeders Peni tenten van de H. Franciscus niet minder dan zeven paviljoens ten behoeve van hun verpleeginrichting voor debiele kinderen zullen worden gebouwd in het geding is, doch ook het principiële punt, dat het uit een oogpunt van bestuursbeleid onaan vaardbaar is wanneer rechtsgeldige be stemmingen worden aangetast ten behoe ve van terreineigenaren, die zich tegen deze bestemmingen niet, of althans niet tot in hoogste instantie hebben verzet. Daarmee doelt de Contactcommissie op het feit, dat de Congregatie tegen het uit breidingsplan van Heemstede een be zwaarschrift heeft ingediend bij de ge meente en bij Gedeputeerde Staten omdat in dat uitbreidingsplan op de buitenplaats slechts een oppervlakte van 1,5 percent mag worden bebouwd, maar dat beide ke ren de bezwaren ongegrond zijn verklaard, waarop de Congregatie geen beroep heeft ingesteld bij de Kroon. Tegen de in het streekplan vastgelegde bestemmingen zijn door de Congregatie in het geheel geen bezwaren ingediend. „Men zou dus zeggen, dat formeel voldoende duidelijk is vastge legd, dat het landgoed De Hartekamp als natuur- en recreatieruimte behouden dient te blijven", schrijft de Commissie, die het bijzonder betreurt, dat provinciale en rijksoverheid, in weerwil van de rechtsgeldige bebouwingsvoorschriften, toestemming tot de uitbreiding van de verpleeginrichting hebben gegeven. ;De Contactcommissie verzekert overi gens volledig begrip voor de grote sociale waarde van het werk der Congregatie te hebben en heeft zich dan ook veel moeite getroost om te bemiddelen bij het zoeken van een ander terrein voor de verpleeg inrichting. „Hieraan werd echter helaas door de Congregatie weinig medewerking verleend", staat er in het jaarverslag. Zandafgraving Kennemerduinen Evenzeer heeft de Contactcommissie critiek op het beleid van Gedeputeerde Staten van Noordholland met betrekking tot de zandafgravingen in het Nationale park De Kennemerduinen. De Contact commissie adviseerde op verzoek van het provinciaal bestuur! afwijzend ten aanzien van een zandafgraving in het noordelijk deel van de Kennemerduinen, omdat zij van mening is, dat er thans voldoende „spartelvijvers" in dat ge bied tot stand zijn gebracht. „Het kan niet de bedoeling zijn dit Nationale park vol ledig te bestemmen tot gebied vobr de massa-recreatie. Een dergelijke bestem ming zou trouwens ook in strijd zijn met het streekplan voor Zuid-Kennemerland, waarbij immers is bepaald, dat in het noordelijk deel van de Kennemerduinen het natuurbehoud als bestemming zou overwegen. Het spijt ons dan ook, dat wij inmiddels bericht hebben ontvangen, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland de vergunning voor bodemverlaging toch hebben verleend. Het provinciaal bestuur komt daarbij naar onze mening in strijd met het door Provinciale Staten vastge stelde streekplan", besluit de Contact commissie. ger onderwijs, waarbij hij veel aandacht aan elk der tot stand gekomen schooltypes wijdde. Een interessante proef, die in Haarlem is genomen, noemde de wethou der de instelling van de rijdende leeskli- niek, waar kinderen met leesmoeilijkhe- den die vaak tot andere onderwijsmoei- lijkheden leiden gelegenheid krijgen zich in het lezen te bekwamen onder des kundige leiding. Ten aanzien van het nijverheidsonderwijs bepleitte de heer Geluk een sterk positief ingestelde selectie, die in de plaats moet komen van de heden nog maar al te vaak gevolgde negatieve selectiemethode! Maar al te vaak immers staan ouders erop, dat hun kind een middelbare school volgt en als dat niet gaat een ulo. Pas daarna wordt zo'n kind geplaatst op een nijverheidsschool, waar het veel gelukki ger is en beter mee kan komen. Tot slot stipte de heer Geluk nog even het onrust barende lerarentekort aan. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft men bezoek gebracht aan het kan toor van een bedrijf voor grafmonumenten aan de Korte Verspronckweg te Haarlem. Met behulp van een tot het bedrijf be horende koevoet is een brandkast gefor ceerd en daaruit is een bedrag van f 435 verdwenen. Tijdens de door zeventig leden bijge woonde jaarvergadering van de buurtver eniging „Bloemendaal", die in het Jeugd huis aan de Donkerelaan gehouden werd zijn de bestuursleden H. W. van Kempen, Adr. Cassee en J. H. Seijlhouwer, die aan de beurt van aftreden waren bij acclama tie herkozen. Tot lid van de kascommissie werd in de plaats van dr. J. Meulenhoff de heer M. Houbolt benoemd Het aantal leden van de buurtvereniging bedroeg per 31 december 1959 bijna drie honderd. Na de pauze hield de heer G. L. van der Meij een boeiende lezing over een voettocht door de Dolomieten waarbij hij een aantal fraaie kleurendia's vertoonde. De Nederlandse Bond van Politie Har monie- en Fanfaregezelschappen heeft donderdag vergaderd in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De vergadering werd geleid door de voorzit ter van de bond, commissaris A. Tj. Brui ning uit Enschede. Er werd besloten dat het jaarlijkse muziekfestival van de bond dinsdag 9 juni in Haarlem zal worden ge houden. Advertentie moderne interieur verzorging binnenweg 95 - heemstede tel (02500) 39470 BEVALLEN van een zoon: 20 jan.: M. T. C. Wassenberg-de Rosa Spierings; 21 jan.: M. G. van Geldorp-van der Hulst; W. L. Krikke-Biesbrouck; A. J. T. de Vries-van Dijk; 22 jan.: J. A. Kessens- Bom; J. M. Wuhl-Boeree: G. Klarenbeek- Breijer. BEVALLEN van een d o c h t e r 20 jan.: M. J. Brouwer-Matthijsen; G. J. Kerbert- van der Linde; K. S. Russ-Mak; 21 jan.' P. H. Koeman-Polman; J. C. Spoor-van Dansik. GETROUWD: 22 jan.: E. F. Brunekreef en J. H. Koelman; W. Deutekom en H. H M. Onrust. OVERLEDEN: 20 jan.: M. J. van Nim- wegen-Reyners, 82 j., Jansstraat; G. Bou- ma, 83 j., Granidastraat; 21 jan.: J. van der Pluim, 63 j., Koninginneweg. Advertentie als u zo verstandig bentom met de koudste maand voor de deur uw nieuwe overjas nu met 20korting te kopen In onze Service-Verkoop. Van 189.50 voor f. 151.60. Ierse Home Sft/ens, Schotse tweeds, Franse velours en Ual. mohairs en bouclê's. Amiterd.m Den Haag Eindhoven - Hllvenum Buhuh» Vanavond komt weer de Weekendshow op net beeldscherm. Gastheer Johnny Kraaykamp en de Amerikaanse zanger Owen William in een contrastrijke situatie. De Stichting Vriendenhulp Zieke Be jaarden Zuid-Kennemerland heeft van het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid bericht ontvangen, dat de minis ter instemt met de bouw van een ver pleeghuis met een capaciteit van tweehon derd bedden. Het ministerie zal te zijner tijd met belangstelling een schetsplan af wachten. De stichting zoekt nog steeds naar een geschikte plaats om een ver pleeghuis voor chronisch en langdurig zie ke bejaarden te stichten. Dezer dagen heeft het bestuur een brief geschreven aan het college van B. en W„ waarin de me dewerking van het college wordt gevraagd voor stichting van een verpleeghuis op het landgoed „Hertenduin". In deze brief aan B. en W. deelt het be stuur van Vriendenhulp Zieke Bejaarden mee, dat aan hun stichting geheel of ge deeltelijk het landgoed „Hertenduin," dat in bezit is van een exploitatiemaatschap pij in Apeldoorn, te koop is aangeboden. Behoudens toestemming van B. en W. wil de stichting op dit landgoed aan de zijde van de Glipperweg op een terrein van zes hectare haar verpleeghuis bouwen. Ook is de stichting bereid in samen werking met het college van B. en W. het gehele landgoed (groot tien hectare) aan te kopen, inclusief het aanwezige land huis, om dit mede te bestemmen als re creatiegebied voor het publiek. Men zou dan het landhuis willen inrichten tot een café-restaurant, eventueel hotel, in de geest van het in Heemstede liggende „Groenendaal". Indien dit plan niet voor B. en W. aan vaardbaar is. dan wil de stichting vol staan met de aankoop van dat gedeelte van het terrein waarop een twee per cents-bebouwing toegestaan is. Deze be bouwing zou volgens het vastgestelde uitbreidingsplan voor dat gedeelte van de gemeente Heemstede het karakter van een verpleeghuis mogen hebben, aldus het bestuur van de stichting, dat voorts voor deze plannen toestemming en mede werking van B. en W. van Heemstede vraagt. Naar wij van de zijde van B. en W. vernemen, heeft dit college zijn stand punt ten aanzien van de inhoud van ge noemde brief nog niet bepaald. Vrijere loonvorming. Op maandag 25 januari spreekt de heer A. van Moerker ken in het jeugdhuis te Hillegom voor „Patrimonium" over „Het wel en wee der vrijere loonvorming". Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Alhena" (24 jan.) m.s. „Vapeyu" (27 jan.), s.s. „Argentina Star" (28 jan.); Australië; t.s. „Ludwigshafen" (27 jan.), s.s. „Orcades" (28 jan.); Brazilië: m.s. „Gaasterland" (24 jan.), s.s. „Argen tina Star" (28 jan.); Canada: m.s. „Noor- dam" (28 jan.); Chili: via New York (28 jan.); Indonesië: s.s. „Elpenor" (26 jan.), m.s. „Karachi" (28 jan.); Ned. Antillen: m.s. „Memmon" (26 jan.,); Suriname: m.s. „Oranjestad" (27 jan.); Unie van Z. Afri ka en Z.W. Afrika: m.s. „Pendennis Castle" (24 jan.), m.s. „Algol" (26 jan.); Brits Oost- Afrika: s.s. „Africa" (28 jan.). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Nieuws in het kort Herbenoeming. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, die zijn tweede zesjarige ambtsperiode als burge meester van Zandvoort afsloot, is bij Ko ninklijk Besluit van 9 januari j.l. met in gang van 1 februari 1960 opnieuw voor de tijd van zes jaren tot burgemeester van Zandvoort benoemd. Tafelvoetbal. Op donderdag 28 ja nuari zal in hotel Keur een tafelvoetbal- stedenwedstrijd plaats hebben tussen spe lers uit Haarlem en Zandvoort. Uit elke plaats zullen vijftien deelnemers de strijd met elkaar aanbinden. Voor Rampenfonds. Maandag 18 ja nuari hield de afdeling Haarlem van de VARA haar traditionele kienavond. Op voorstel van het afdelingsbestuur werd be sloten het batig saldo van f 66.50 af te dragen aan het Rampenfonds. Jaarvergadering HPC. De Heemsteed- se zwem- en poloclub „HPC" houdt woens dag 27 ianuari haar jaarvergadering in de tuinzaal van het „Cafétaria-restaurant" aan te Binnenweg. De agenda vermeldt on der meer de gebruikelijke overzichten van penningmeester en secretaris en een be stuursverkiezing, wegens het periodiek af treden van enige leden. Verder zullen deze avond de prestatie-bekers aan de winnaars worden uitgereikt. Botsing. Toen vrijdagmorgen een bus bij de halte steenfabriek te Hillegom weg reed, verleende de chauffeur geen voor rang aan een personenwagen. Deze auto werd zeer ernstig beschadigd. De politie maakte proces-verbaal op. Aanbesteding. Namens de directie van het Copex-expeditiebedrijf U.A. te Hillegom hield hel architectenbureau Paardekoper-Barnhoorn uit Lisse een onderhandse aanbesteding voor de bouw v-.n een nieuw bedrijfspand. De firma De Lange en Van der Plas, Oegstgeest, was de laagste inschrijfster met f 277.600 De gunning is nog niet verleend. Pensioen. Over veertien dagen zit de diensttijd voor de heer P. de Kwaasteniet, controleur bij de veldkeuringsdiensten te Lisse er op. Hij is dan 65 jaar en gaat dan van zijn pensioen genieten. Afscheid. De heer D. Schaap, brand meester bij de vrijwillige brandweer van Lisse gaat die dienst om gezondheidsrede nen verlaten. Officieel zal het afscheid nlaats hebben op de feestavond van de brandweer in februari. Modernistensociëteit „Xeno". Door het wegvallen van een regel tekst is het be richt over de activiteiten van de Haar lemse Modernistensociëteit „Xeno" in ons blad van gisteren onduidelijk geworden. V navond om acht uur is er in het ge bouw van „Xeno" aan het Stationsplein te Haarlem een „jamsession" m morgen middag om twee uur is er een thé-dansant met medewerking van de Kees Kuyt- combo. Benoeming. De heer Baat is benoemd tot leraar aan de r.-k, huishoudschool te Lisse om les te geven in algemeen vormend onderwijs. Vrouwenmiddag. De „vrouwengroep" van de afdeling Zandvoort van de Neder landse Protestantenbond belegt een „vrou- wenmiddag" od donderdag 28 januari in gebouw Brugstraat 15. Mejuffrouw J. M. van Westendorp, adjunct-directrice van de stichting „Sociaal werk" van de Neder landse Protestantenbond zal daar spreken over de tehuizen van genoemde bond en haar lezing met kleurendia's toelichten. Wethouder spreekt. De wethouder van financiën te Haarlem, de heer W. C. Bakker, spreekt op woensdag 17 februari in het Hervormd Jeugdhuis te Hillggom voor de anti-revolutionaire kiesvereniging ..Nederland en Oranje". Oecumenische situatie. Op uitnodi ging van de hervormde jongeren te Hil legom zal pater Leopold Verhagen op 11 februari in „Weltevreden" te Hillegom spreken over „De oecumenische situatie van rooms-katholiek standpunt bekeken". Bijbels land. Op dinsdag 26 januari houden de heer en mevrouw G. A. Hin- lopen-Nanninga in gebouw „Theosofia", Nassauplein 8, te Haarlem voor wijk I van de Evangelisch Lutherse gemeente te Haarlem een causerie met kleurendia's over „Nieuwe zwerftochten door het Bijbelse land". Kinderwagen. In Den Haag is op het kruispunt Laan van Nieuw Oost-Indië Schenkkade een tram tegen een kinder wagen gebotst, waar een baby van negen maanden in lag. De kinderwagen werd ver nield, doch de baby kreeg geen letsel. De moeder moest naar het ziekenhuis.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7