twee extra koopjes! JiunbmcÜek Jjfyti Analfabetisme en weinig variatie in economieën M Binnenkort... Première voor M Nederland Balansopruiming Faust II Wat waar is is waar Schipper's Modelslaceriien 1o. Automonteurs 2o. Automonteurs Politiemacht pakt 250 inheemsen in Durban Wanneer Indonesische inval op N.-Guinea? Nasution: prijsstijging werk van paniekzaaiers Mijnwerkers nog onbereikbaar ZUIDERKAPEL J. Klein Haneveld moderne woning AKKERTJES AKKERTJES AKKERTJES tlMiniwiit] fejjllflJigra1 M Grote afslag Varkensvlees in Schipper's Modelslagerijen dinsdag 26 januari 1960 haarlems dagblad oprechte haarlemhche courant 13 PROBLEMEN VAN AFRIKA Macmillan stuit op geladen gemoederen in Nyassaland Sukarno: als Nederland er kernproeven neemt Boring vertraagd door granietlaag Perón, na motorpech met vliegtuig, onderweg Indische president uit in Russisch bijzijn critiek op China Nietiw huis voor Anastasia Chinezen in Indonesië moeten landaard kiezen FRANS ENGELS DUITS v» •VmV»nnv«%v/.v.v//.v.%v.v.v.v.v.%v!vX 11 TANGER (UPI) Secretaris-generaal Hammarskjoeld heeft dinsdag in zijn ope ningsrede voor de conferentie van de eco nomische commissie van de UNO voor Afrika in Tanger gewezen op de belang rijke taak die de UNO heeft in de ontwik keling van de nieuwe Afrikaanse staten. Deze ontwikkeling tot moderne onafhan kelijke naties is een onderneming, bij het slagen waarvan de gehele wereld belang heeft, zei hij. Een positieve factor is daar bij, dat de nieuwe staten niet geïsoleerd staan, maar hun voordeel kunnen doen met de faciliteiten van een internationale gemeenschap, die bepaalde principes en gedragsregels heeft vastgesteld en die een kader biedt, waarin nieuwe vriendschap pen snel en gemakkelijk kunnen worden aangegaan en waarin historische banden kunnen blijven bestaan op basis van ge lijkheid. De UNO heeft blijk gegeven van een bemoedigend aanpassingsvermogen tegenover Afrika, aldus de secretaris-ge neraal. Haar program voor de trustgebie- den is bevorderlijk gebleken voor een snel le evolutie, die in de regel vreedzaam ver liep. En de instelling van een aparte eco nomische commissie voor Afrika biedt nieuwe mogelijkheden voor vooruitgang. Hij wees hierbij op het feit, dat de econo mische problemen een steeds grotere rol gaan spelen in alle overleg in de UNO over Afrika. Als voornaamste problemen van Afrika noemdd hij: ziekte, analfabetisme en de weinige gevarieerdheid der economieën, die voornamelijk gericht zijn op de pro- duktie van enkele primaire artikelen. Hij spoorde de commissie aan met durf aan ZOMBA (Reuter) Jeugdige leden van de Malawi-congrespartij in Nyassa land hebben maandag bij de aankomst van premier Macmillan van Engeland in Blantyre gedemonstreerd en gebracht een poort van het vliegveld te vernielen toen Macmillan juist uit Noord-Rhodesia was gearriveerd. De premier, per auto op weg naar Zomba, wuifde naar de betogers, die zijn grote beantwoordden met kreten als „vrijhied, nu". De politie verrichtte enkele arrestaties. De leider van de nationalistische Mala- wi-congespartij protesteerde later tegen de aanhoudingen en bood de premier een memorandum aan, waarin hij uiteenzet te waarom de negerbevolking van Nyas saland het welkom uit Nigeria en Ghana niet kon herhalen: het voortbestaan van de noodtoestand, het zonder proces gevangen houden van vele negerleiders, de vrijheidsbeperking van vele oud-ge vangenen en de onmondigheid van de Afrikanen in de huidige regering van Nyassaland. De inheemse bevolking van Nyassa land is fel gekant tegen de federatie met Noord- en Zuid-Rhodesia. In Zuid-Rhode- sia zijn de blanke kolonisten namelijk in de meerderheid, en de Afrikanen van Nyassaland vrezen dat hen, ten gevolge van de federatie, apartheid zal worden opgedrongen. DURBAN (Reuter) Een politiemacht van meer dan honderd blanke en niet- blanke manschappen heeft vandaag een razzia gehouden in een wijk van Cato Manor, bij Durban, waar zondag negen politie-agenten, onder wie vier blanken, door een menigte van honderden naturel len werden gedood. Er werden 250 negers en negerinnen gearresteerd. Vele gear resteerde negerinnen droegen kinderen. Van incidenten is geen melding gemaakt. De razzia had het opsporen van kleren en wapens van de vermoorde agenten ten doel. Zij waren door de menige op gruwe lijke wijze vermoord, nadat zij naar Cato Manor waren gegaan om een overval te doen op klandestiene stokerijen van ster ke drank. De plaatsvervangende commissa ris van politie van Durban, kolonel Jen kins, heeft verklaard dat Afrikaanse vrou wen, die de mannen hebben opgehitst, ver antwoordelijk zijn voor de dood der negen politiemannen. Zij hadden er bij de man nen op aangedrongen de negers, die door de politie waren gearresteerd in verband met de onwettige vervaardiging van ster ke drank, te bevrijden. De Zuidafrikaanse minister van Justitie. Erasmus, deelde in het te Kaapstad ver gaderende huis van afgevaardigden mee. dat 26 politiemannen zondag te Cato Ma- nor 89 Afrikanen hadden gearresteerd wegens onwettige vervaardiging van ster ke drank. Daarna was de overval geko men. Sir De Villiers Graaf, de leider van de Verenigde Partij (oppositie), stelde het houden van een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van de wanordelijkheden in Cato Manor voor. Hij verklaarde, dat er berichten waren geweest volgens welke er in het betrokken gebied reeds verscheidene dagen onrust had geheerst, terwijl er met stenen was gegooid naar voertuigen van de politie. „Wij staan tegenover het feit, dat het geen nu in Cato Manor is gebeurd, in de toekomst in andere delen van Zuid-Afri- ka kan voorvallen", aldus Sir De Villiers Graaf. DJAKARTA (AFP) In een openings rede van het tweede Indonesische nationa le vredescongres te Bandoeng heeft pre sident Sukarno, o.a. gezegd, dat de hui dige status van West-Nieuw-Guinea een gevaar betekent voor de vrede. Mochten de Nederlanders er ooit toe besluiten, in het gebied van West-Nieuw-Guinea proe ven met atoombommen te houden, zou het gehele Indonesische volk zich daartegen verzetten, en dat zou het einde van de vrede betekenen, aldus Sukarno Het conges, dat onder auspiciën staat van de Indonesische vredesraad, wordt bijgewoond door afgevaardigden uit Viet nam, Australië, Irak en Malaya. te sturen op economische samenwerking door middel van harmonisering van de handelspolitiek, uitbreiding van de regio nale handel en gezamenlijke aanpak van vervoersproblemen en basisinvesteringen. Hij wees op de overeenkomst tussen de Verenigde Arabische Republiek en Soe dan over de exploitatie van de Nijl als een veelbelovend voorbeeld van interna tionale samenwerking. Nauwe economi sche samenwerking is mogelijk, zei hij, zonder dat de politieke soevereiniteit daar bij In het gedrang behoeft te komen. „Alle wegen" TUNIS (UPI) Op de openingszitting van de Afrikaanse conferentie in Tunis, waaraan wordt deelgenomen door dertig landen, heeft president Bourguiba ver klaard, dat vroeg of laat alle Afrikanen vrij zullen zijn en dat alle wegen, die naar onafhankelijkheid voeren goed zijn, want „de Afrikanen hebben niet altijd de mo gelijkheid hun eigen weg te kiezen". Persoonlijk zei hij een voorkeur te heb ben voor vreedzame wegen, waarop de vriendschap met het oude koloniale land kan blijven bestaan en de kans blijft be staan op noodzakelijke samenwerking. Maar, zo voegde hij eraan toe, dit heeft mij er niet van weerhouden de wapens .ter hand te nemen, toen de omstandigheden c'at nodig maakten, en evenmin heeft het mij teruggehouden van steunverlening aan Algerije in zijn vrijheidsstrijd. De Tunesische leider critiseerde verder de Franse atoombomplannen en wees op de behoefte van Afrika aan hulp van rij kere landen. Deze hulp willen wij aanvaar den van iedereen, zei hij, op voorwaarde, dat men onze vrijheid niet te na komt. TOKIO (UPI) De Indonesische mi nister van Defensie en legerchefstaf, luite nant-generaal Abdoel Haris Nasution, heeft zaterdag verklaard, dat de Indo nesische economie gevaar loopt ineen te storten door subversie. De huidige „econo mische paniek", aldus de minister, wordt teweeggebracht door „infiltratie van poli tieke en subversieve elementen", zo meldt het persbureau PIA. „Bezien vanuit een technisch standpunt is onze economische situatie werkelijk niet zo slecht", verklaarde Nasution, „maar door infiltratie van politieke en subver sieve elementen is een paniek ontstaan". Door deze infiltratie kwam het publiek ertoe essentiële goederen in te slaan, waar door de regeringspolitiek en de pogingen de prijzen en andere economische factoren onder controle te houden ernstig werden getroffen. Nasution sprak op een bijeenkomst van stafofficieren en vertegenwoordigers van territoriale commandanten. (UPI) De Indonesische regering heeft de minister van Voedselvoorziening en de minister van Handel, respectievelijk Jo hannes Leimena en Arifin Harahap opge dragen een prijsbeheersingspolitiek op te stellen öm de angstwekkend stijgende prij zen in de hand te houden. Eerder op de dag had president Sukarno premier Djuanda en de minister van De fensie luitenant-generaal Abdoel Haris Na sution naar zijn paleis ontboden om de ver ontrustende prijzenstijging met hen te bespreken. Het ministerie van Handel wordt be legerd door delegaties van vakbonden en vrouwenorganisaties, die lagere prijzen eisen. De meeste van de delegaties worden door de communisten gesteund en zij wij zen de minister van Handel Harahap aan als de verantwoordelijke man voor de hoge prijzen. COALBROOK (Reuter) Zuidafrikaan se mijndeskundigen zijn maandag een grootscheepse actie begonnen om de 435 mijnwerkers, die na de instortingen in de Clydesdalemijn ingesloten zijn, te berei ken. Ruim 130 specialisten uit de goudmijn van Welkom, op 100 mijl afstand reden in de vroege ochtend in een konvooi van vrachtauto's, geladen met compressors, graafmachines en betonmolens, naar de plaats van de ramp. Zij begonnen met de constructie van een betonnen rand voor een schacht van 3,5 meter, die zal worden neergelaten. Daar dit weken zal duren, bo ren anderen met de grootste diamantboor. die Zuid-Afrika heeft, een diep gat waar door voedsel, water en medicamenten zul len kunnen worden neergelaten. Deze boor graaft nu op ongeveer 36 meter diepte in vrij vaste grond, maar dit werk duurt veel langer dan men verwacht had. De hoop, dat men de ingeslotenen door ondergrondse acties zal kunnen bereiken, heeft men kennelijk opgegeven wegens het gevaar voor nieuwe instortingen, overstro mingen en methaangas. Premier Verwoerd deelde maandag in het parlement mede. dat er 429 negers en zes blanken ingesloten zijn. Een Afrikaan se mijnwerker, die bij het reddingswerk helpt zei, dat zijn zes oudere broers zich allen in de mijn bevinden. Naar men meent, zal op zijn vroegst woensdagavond de boor tot de mijngang zijn doorgedrongen waarin de mijnwer kers zich bevinden. Volgens A.F.P. is er nu nagenoeg geen hoop meer, dat ook maar een van hen levend zal worden aan getroffen. Vele telegrammen van deelneming aan de gezinnen van de ingesloten mijnwer kers zijn uit de gehele wereld in Coalbrook ontvangen. CIUDAD TRUJILLO (UPI) Oud-pre sident Juan D. Perón van Argentinië is gisteravond uit de Dominicaanse Repu bliek vertrokken naar Spanje. Hij was reeds eerder op de dag een keer vertrok ken, maar moest terugkeren wegens mo torstoring. Perón wordt vergezeld van zijn perschef, zijn secretaresse en een trouwe aanhanger Zijn vliegtuig zal een tussen landing maken in Lissabon De plaats van bestemming in Spanje is nog niet bekend. NEW DELHI (UPI). India heeft maandag de onafhankelijkheidsdag gevierd met een openlijk vertoon van vriendschap voor Rusland en met een waarschuwing van president Rajendra Prasad op de Chinese communisten te letten. De viering werd bij gewoond door hoge Russische bezoekers: president Vorosjilov, plaatsvervangend pre mier Kozlov en Ekaterina Foertseva. In zijn boodschap aan de natie zeide Prasad, dat hoewel het vertrouwen van India in de vrede en de vreedzame coëxi stentie ongeschokt blijft, India zich niet kan permitteren het feit te negeren dat eeuwige waakzaamheid de prijs is, die een natie voor zijn vrijheid betaalt. De presi dent noemde China niet bij name, maar zeide: een van onze buren meende aan on ze grens te kunnen opdringen en zomen der grensgebieden te kunnen bezetten. De president voegde hieraan toe dat hoe wel de betrekkingen tussen India en com munistisch China gespannen zijn, die met Rusland nooit beter leken Het is vandaag de 10-de verjaardag van de omschakeling van India van de status van Dominion tot republiek. In 1947 werd India een onafhankelijke natie. Er waren kleurrijke optochten, een para de van 3.000 man Indische troepen en een donderend overvliegen van 77 straaljagers en bommenwerpers van de Indische lucht macht. In Unterlengelenhardt (West-Duits- land) nadert de nieuwe woning van Anna Anderson, die beweert de Rus sische tsarendochter Anastasia te zijn, haar voltooiing. Mevrouw Anderson, die in een oude barak van het Duitse leger woont, zal tegen eind februari haar nieuwe woning betrekken. Zij kreeg het geld er voor door het ver kopen van haar memoires aan een filmmaatschappij en een uitgever. Op de voorgrond, in gesprek met een ar beider, staat dr. Kurt Vermeer en uit Hamburg, de advocaat die voor me vrouw Anderson optreedt in haar processen. DJAKARTA (Reuter) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Su- bandrio, heeft maandag een Chinees-Indo nesische commissie geïnstalleerd, die de uitvoering van het nationaliteitsverdrag tussen Indonesië en de Chinese volksrepu bliek zal leiden. De Chinezen in Indonesië ongeveer 2,5 miljoen zullen binnen twee jaar moeten kiezen tussen de Chinese nationaliteit en de Indonesische. De minister verklaarde, dat degenen, die voor de Indonesische nationaliteit kiezen, alle rechten zullen genieten van Indonesi sche staatsburgers. Er zal echter een selec tie worden toegepast onder de optanten. Voor uw deelneming bij het overlijden van onze geliefde vrouw en moeder W. A. E. STAATS- MEYBOOM betuigen wij onze hartelijke dank. H. A. STAATS. Haarlem, januari 1960 Gen. Bothastraat 44 rd. De heer en mevrouw KAARS SYPESTEIJN- KEEMAN geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon GEORGE-HERMAN M Zandvoort. 25 januari 1960 Marsstraat 58. Tijdelijk: Huize „Uyt den Bosch", Spanjaardslaan. Haarlem Heden ging zacht en kalm van ons heen, mijn beste nicht en onze vriendin STEINTJE VAN DOUWEN op de leeftijd van 71 jaar. Ameland: J. van Douwen Haarlem: J. P. van der Borden A. M. J. M. van der Borden-Raasvelt Greet je Jan. Haarlem, 24 januari 1960 v. Riebeecklaan 40. Condoleance-adres: v. Riebeecklaan 6. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63. be zoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 28 januari om 10.30 uur op de Algem. Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Heden is zacht en kalm overleden, in het rusthuis „Ons Thuis'' te Bloemen- daal, in haar Heer en Hei land, onze beste zuster, behuwdzuster en tante ANNA ELISABETH CASSEE in de ouderdom van 92 jr. Namens de familie: J. Huisman. Bloemendaal. 25 jan. 1960 Boslaan 10. Geen bezoek thuis De overledene is opge baard in de rouwkamer Parklaan 36, te Haarlem. Bezoek van 5-6 uur en van 8.30-9 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag 28 januari om 1 uur op de Algemene begraafplaats aan de Bergweg te Bloe mendaal. Vertrek rouw kamer om 12.30 uur. Na een kortstondig gedul dig gedragen lijden ging tot onze drote droefheid van ons heen, mijn lieve zorgzame vrouw, mijn lieve pleegmoeder en onze beste schoonzuster en tante Antoinetta Petronella Maarschall-Kroegman op de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: W. Maarschalk Haarlem, 25 januari 1960. Zaanenlaan 113. De overledene is opge baard in ^en der .touw kamers Zijlweg 63. bezoe ken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur. uit gezonderd donderdag avond. De crematie zal plaats vinden in het Cremato rium te Velsen op vrijdag 29 januari, na aankomst van trein 1,03 uur. Halte Driehuis-Westerveld. Vertrek Zaanenlaan 113 tegen 12.30 uur. Liever geen bezoek aan huis. Heden is van ons heen gegaan onze liefste zoon en broertje FREDDY VCRCRUIJSSE in de leeftijd van 4 jaar. R. Vercruijsse F. Vercruijsse- Schreijers Hetty Haarlem, 24 januari 1960 Marsmanplein 36 I. De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 27 januari a-s. te 11 uur, op de Algemene Begraafplaats, Kleverlaan, te Haarlem. Dr. G. Buyn Tandarts Heemsteedse Dreef 275 Telef. 38350 BEHANDELING VOLGENS AFSPRAAK Na een langdurig geduldig gedragen lijden ging tot onze grote droefheid nog onverwacht van ons heen, mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, onze beste zuster, schoon zuster en tante THERESIA ALIDA TERPOORTEN- VERMEULEN op de leeftijd van 71 jaar. Haarlem: M. C. J. Terpoorten Vlaardingen: P. M. Terpoorten C. Terpoorten- Honkoop Zuid-Afrika: M. A. Terpoorten E. Terpoorten-de Koe Haarlem: C. E. Willemsen- Terpoorten P. E. Willemsen C. Terpoorten J. E. Terpoorten- Dubbelaar Th. W. van Someren- Terpoorten C. van Someren en kleinkinderen. Haarlem, 24 januari 1960 Schalkwijkerstraat 8. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63, be zoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag 28 januari om 12 uur op de Noorderbegraafplaats Vertrek rouwkamer Zijl weg 63 tegen 11.30 uur. Liever geen bezoek aan huis. Gak. d.d. Min. )u«t. d.d. 25-11-59 1 gulden betalen! f. 25.000.-halen? SUS- LOTEN hebban 5 coupons. Voor 1.1.>B k.n, Uw die winkelier heeft SUS- loten I Giro 1961 SUS Rotterdam ■u» 15*86 p A 'u*i 1 iqdo OOOOS 7 Donderdagavonden, vanaf 28 januari. 8 uur, Wester- houtpark IA, door Ds. A. R. de Jong: Kosten 7.—, 12.— of 16— naar draagkracht. Donderdag 28 jan., 8 uur: Onderw.: „Het Antisemitisme in het licht van Gods Woord". Zang dubbelkwartet KLEERMAKER Repareert en moderniseert uw kleding. Lage prijzen. Prima afwerking. F. SPEET, Iordensstraat 33, Haarlem opl. alle prakt, examens KlIPP's TALENSCHOOI Kleverparkweg 142. Tel. 617K Te koop en leeg te aan vaarden: nabfj de Ramplaan. Vraagprijs 29.000.— Makelaars- en Adviesbureau H. J. NELISSEN Kleine Houtweg 71, Haarlem Telef. 10432 Van landerig en loom tot stekende pijn toe„Akker tjes" helpen het snelst. En... het prettigst: zon der iéts te proeven slikt u ze door... zo gemakkelijk als uw speeksel. Geen korreltjes meer die de maagwand bombarderen: „Akkertjes" zijn kleine ouwel-hulsjes.gevuld met een poeder zó micro-fijn dat het direct klaar is om de pijn weg te flitsen. flitsen de pijn weg flitsen de pijn weg flitsen de p ij n weg Eerste Kwaliteit is óók nog eerder gaar. Koop daarom bij „Eeltjes" uw vlees, want het is zeker en gewis dat het beste het lekkerst is. Deze week bovendien nog interessante prijzen. Runderlappen, iets doorregen per y2 kg 1.78, per kg 3.40 Varkenslappen mager per kg 2.38, per kg 4.50 Saucijsjes mager per y2 kg 1.60. per kg 3.00 Gehakt half om per /2 kg 1.58. per kg 3.00 Woensdags per y2 kg 1.40 met zakje zout en kruiden gratis. Wonderlekkere gekookte rookworst 36 ct. per 100 gr.. 1.25 per hele van pl.m. 4 ons „Eeltjes Roem" 28 ct. p. 100 gr.. 60 ct. p. 250 gr. Vleessalade, een zalfje op uw tong 45 ct. p. ons Heerlijke croquetten 25 ct. p. stuk, 10 voor 2.00 Overigens nog een reuze keus allerfijnste vlees waren bü Mill Mill (IIMx,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. Mlt UIMIIMMIIMMIMMMMM J MMIIMMMIMIIMMMMI,,,, MlVl li II I I I M I I I I I M I I I tI I I I M I I II I I l Illlllllllllllllll, ••••(••■III,1 "HUIIlllllllllllllllll I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I ,1 I.l.l l.l l.i.l I l.l I I I I M I M I (I I I I I I I I iiiiiiiiiiiiiiüiiinin Heden overleed geheel onverwacht onze lieve zorgzame vader en opa mijn lieve man, DIJK ANNE OOSTER in de ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam W. OOSTERDIJK-DE GROOT Haarlem, 23 januari 1960. Bloemhofstraat 12. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 27 januari a.s. op de begraafplaats Westerveld te Velsen na aankomst van trein 14.03 uur spoorhalte Driehuis-Westerveld Doorregen VARKENSLAPPEN 500 gr 1.S5 Magere VARKENSLAPPEN 500 gr 2.08 SCHOUDERCARB 500 gr 1.78 RIBCARB500 gr 1.98 HAASCARB500 gr 2 18 Mooie OSSELAPPEN, vanaf 1.45 PAARDELAPPEN, per 500 gr 1.10-1.45 1.45 Malse PAARDEBIEFSTUK 250 gr 1.25 WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gr 0.98 RIJKSSTRAATWEG 97 KROCHT 12 Voor zo spoedig mogelijk gevraagd, wegens uitbrei ding van werkzaamheden In bezit van goede getuigschriften en rijbewijs. A. 3. ROTTEVEEL's Automobielbedrijf Dr. D. Bakkerlaan 12 - 16. Bloemendaal SIMCA - STUDEBAKER Gaine geheel van fijne tule elastiek met kruislings verdubbeld voorpand, slechts Zijsluiting corset, flink model, prettige pasvorm, fraaie witte broché, elast. inzetsels, slechts CO RSETTEN - KOUSEN - LINGERIE AMSTERDAM (1! fil.), DEN HAAG (S lil.), ROTTERDAM (5 111,), HAARLEM, LEIDEN, DORDRECHT, BREDA, EINDHOVEN, DEN BOSCH, TILBURG, ARNHEM, NIJMEGEN, DEVENTER. ENSCHEDE, GRONINGEN, LEEUWARDEN, APELDOORN, AMERSFOORT, UTRECHT, HILVERSUM. "aarloir Gr Houlstr 71 Tel 1507r niiBuniiniinniBiiifliuninniiuiiiuiDiiinRnuRMRmuninnnmHBHniBMnnHiifiitiisniiu

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13