SUNIL Adenauer beticht van een oude Duitse kwaal WITTER DAN DE WITSTE HAAN Sunil wast dralend wit Dibelius handhaaft zich ondanks alle critiek s RADIO WERELDNIEUWS SIEMENS Van dag tot dag Vreemde houding dinsdag 26 januari i960 j Cabot Lodge naar Moskou West'Duitsland de door God aangewezen behoeder van het Westen tegen pressie uit het Oosten de Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste wittehaan verliest het van uw stralend witte was en spaart uw linnenkast Neem meteen het voordelige reuzenpak Hij zal zijn kerkelijke functies pas neerleggen als zijn ambtstermijnen in 1961 verstrijken Proef met Jaccouds wapen E.E.G.-ministers hielden politiek beraad in Rome Bevans toestand stationair De regering heeft in de kwestie der bus staking die niet eens een algemene en bovendien nog een demonstratieve, tijde lijke staking was een vreemde en al lerminst doeltreffende houding aangeno men. In plaats van de demonstratie te la ten voor wat zij was en haar als een bui ten de vakbonden om georganiseerde, lo kale geste te negeren, heeft zij niet al leen op ultimatieve toon werkhervatting geëist, doch bovendien als straf op de werkweigering de voor woensdag vastge stelde besprekingen met de vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers in het vervoerbedrijf afgezegd. Dat zal onvermijdelijk een vertraging tot gevolg hebben in de oplossing van het loonvraagstuk, een vraagstuk dat onmis kenbaar van de hoogste urgentie is. Men kan denken over stakingen zoals men wil, niet te ontkennen valt dat de looneisen der buschauffeurs een grote mate van re delijkheid hebben, wat trouwens ook door werkgevers noch regering wordt betwist Deze redelijke eisen dienen zo snel moge lijk te worden gehonoreerd en daartoe is een bespreking tussen regering en de in het bedrijf betrokkenen direct noodzake lijk. Het uitstel treft dus niet alleen de sta kers, doch ook de veel grotere groep der aan het werk gebleven chauffeurs en te vens de vakbonden, die zich uitdrukke lijk van de staking hebben gedistancieerd en grote moeite hebben gedaan de staking te voorkomen. Men is in die kringen dan ook slecht te spreken over dit gebrek aan tact van regeringswege en men hoopt vu rig dat de regering op haar besluit zal te rugkomen, zodat de onderhandelingen on verwijld zullen kunnen worden voortge zet. Intussen is door deze ontwikkeling de neiging tot een algemene staking en in dat geval wèl gesteund door de vakbon den toegenomen. Er hangt veel af van de vraag, of in de loop der komende da gen de regering voldoende soepelheid zal kunnen opbrengen om een dergelijke krachtmeting te voorkomen. Die soepel heid zou in dit geval geen buigen voor geweld, maar een begrip voor de redelijk heid der eisen zijn. Bovendien echter is ook de houding der werkgevers van groot belang. Hun bereidheid tot het betalen van hogere lonen, die reeds gebleken is, stoelt voornamelijk op het voornemen de passa gier het gelag te laten betalen door hoge re tarieven. De regering, die nu eenmaal de vrijere loonpolitiek niet gepaard wil zien met stijging der prijzen, wenst te recht de toelaatbaarheid van doorbereke ning terdege te ondefZöeken vóórdat zij eraan gaat pedewerken. Ook deze factor moet eerlijkheidshalve als een knoop in de loonsverhoging der chauffeurs worden beschouwd en ook op dat punt kan een vertragende werking worden onderkend, die ten slotte toch weer neerkomt op het hoofd van de on derbetaalde werknemers. NEW YORK (UPI) Henry Cabot Lod ge permanent Amerikaans afgevaardigde bij de UNO die premier Kroesjtsjev op zijn reis door de Verenigde Staten vergezelde, vertrekt vrijdag voor een bezoek van veer tien dagen naar de Sovjet-Unie. Een woordvoerder van de Amerikaanse UNO-delegatie deelde mede dat Lodge naar Moskou reist voor een bezoek aan de Amerikaanse ambassadeur Llewellyn E. Thompson, en om land en volk te leren kennen. (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse bondskanselier dr. Kon rad Adenauer is gisteren van zün staats bezoek aan Rome te Bonn teruggekeerd. Hier kon by dadelijk kennisnemen van venijnige aanvallen, vooral van de zijde van de socialistische oppositie, naar aan leiding van de uitlating van de bondskan selier in het Vaticaan dat het Duitse volk zijns inziens door „God voor de taak is gesteld om beschermer van het westen tegen de machtige invloeden van het oosten te zijn". In de Westduitse hoofd stad maar ook in Rome was de eerste reactie van deze uitlating van Adenauer: „God behoede ons voor een nieuw Duits zendingsbewustzijn". De Westduitse socialistische partij de S.P.D. liet meteen weten dat een zoge naamd zendingsbewustzijn het Duitse volk al eens meer ,duur te staan is gekomen. Kennelijk doelde de S.P.D. daarmee op de vele redevoeringen van Hitler, die de Duitsers indertijd ervan trachtte te over tuigen dat zij een bijzondere „zendingsrol" in de wereld hadden te vervullen Van de zijde van de regeringspartij de Dr. Konrad Adenauer C.D.U./C.S.U. is gistermiddag ten stellig ste ontkend dat" Adenauer een dergelijk bewustzijn op het oog had. Adenauer zelf noemde bij aankomst te Bonn zijn reis naar Italië zeer geslaagd. Over zijn onder houd met de Paus zei hij dat dit ongewoon vriendschappelijk en hartelijk was geweest en dat hij een persoonlijke gedachtenwis- seling in het Vaticaan had gehad. In de Westduitse hoofdstad kan men thans twee meningen vernemen. De een beweert dat 't Italiaans-Westduitse over leg wel zeker geslaagd genoemd kan wor den. Men zegt weliswaar dat er praktische nuances tussen Bonn en Rome bestaan ten aanzien van de topconferentie en de hou ding van het westen tegenover de Russen, maar van enig wezenlijk verschil van mening is geen snrake. Adenauer zou dan ook met de vaste mening teruggekeerd zijn. dat ook Rome ervan overtuigd is dat h"t noodzakelijk is voor al-les- één-Hjn- met de Amerikarien te trekken en dat er inzake Berlijn geen vërscHH'en butaan. Aan de andere kant wordt hier niet ver heeld dat men van Italiaanse kant een beetje genoeg krijgt van de Westduitse dik doenerigheid en het vasthouden van de kanselier aan een zogenaamde „harde koers" ten aanzien van de verhouding met Moskou, speciaal wat Berlijn aangaat. Adenauers verklaring in het Vaticaan heeft deze mening nog versterkt. Zij wordt koren op de molen van de Italiaanse linkse opnositie genoemd. Negatief is het ook genoemd dat Adenauers nolitiek met betrekking tot B^Hiin in Italië alleen goedgekeurd word' door de rechtervleugel van de christen-democraten, de monar chisten en neo-fascisten en dat grote krin gen van het Italiaanse volk een koele reserve tegenover Bonn aan de dag zouden leggen; ook hier zou Adenauers zendings verklaring ongunstig hebben gewerkt. ROME (UPI) Bondskanselier Aden auer werd uitgeleide gedaan door de Italiaanse minister van Buitenlandse Za ken Giuseppe PeMa. Premier Antonio Seg- ni was wegens een verkoudheid thuis ge bleven. Adenauer verklaarde dat geen po litieke betekenis moet worden gehecht aan de afwezigheid van Segni. De premier was op Adenauers versoek thuis gebleven. Adenauer heeft op een persconferentie in de buitenlandse persclub te Rome ver klaard, dat „het communistische gevaar oneindig groter is dan de meeste mensen denken" en dat wanneer West-Duitsland eenmaal in Russische handen valt „er in Europa niets te verdedigen overblijft". Uit het gezamenlijke Westduits-Italiaan- se communiqué, dat werd uitgegeven, blijkt dat Italië zich niet wil binden aan de huidige buitenlandse politiek van de Bondsrepubliek. In het slotcommuniqué wordt in vage en algemene termen ge sproken over de kwesties Duitsland en Berlijn. Premier Segni, die in Italië zelf reeds ge noeg moeilijkheden het hoofd moet bie den, verkoos zich niet voor of tegen de Westduitse politiek uit te spreken. De Ita liaanse pers, en talrijke politici, hebben er de afgelopen dagen bij Segni op aange drongen zich, in het belang van de „dooi" tussen Oost en West en het succes van het bezoek van president Gronchi aan Moskou, duidelijk van Adenauer's politiek te dis- tanciëren. De gezaghebbende „La Stam pa" schreef dat president Eisenhower, toen hij vorige maand Rome bezocht, Segni adviseerde de politiek van de bonds kanselier niet al te krachtig te steunen. De vage bewoordingen van het commu niqué, en het niet-politieke speechje van Paus Joannes XXIII naar aanleiding van het bezoek van Adenauer laten er geen twijfel aan bestaan dat het bezoek van de bondskanselier aan Rome slechts gedeel telijk een succes is geworden. Wanneer Adenauer naar Rome is gegaan met de gedachte zijn prestige te kunnen vergro ten dan is hij daar zeker niet in geslaagd. Adenauer hield een persconferentie, die voor het grootste deel was gewijd aan het verwerpen van nauwverholen suggesties dat zijn bezoek aan Rome een diplomatie ke mislukking is geworden. De bondskan selier herhaalde te geloven dat God de Duitsers de plicht heeft opgelegd om het Westen tegen pressie uit het Oosten te be schermen. Een journalist vroeg hem ..welke middelen hij (Adenauer) thans heeft om deze missie te vervullen". Aden auer antwoordde: „In de eerste plaats geestelijke middelen. Ik geloof dat het geestelijk vlak te veel is verwaarloosd. En wanneer werkelijk een oorlog uitbreekt wat ik niet geloof dan zullen wij onze mannen beschikbaar stellen overeenkom stig de beslissingen van de NAVO." Adenauer ontkende de bewering van een Russisch blad dat de uitdrukking over de van God gegeven taak voor de Duitsers af komstig is van Hitier. Paus Pius XII zou het eerst van deze taak hebben gesproken, aanvankelijk tot Adenauer, later, in 1957, ook tot de toenmalige bondspresident Heuss. WARSCHAU (UPI) Premier Cyran- kiewicz van Polen, zelf een oudgevangene van het - vernietigingskamp Auschwitr, heeft daar zondag gesproken op een bij eenkomst- van de ..strijders voor vrijheid en democratie" ter gelegenheid van de vijftiende jaarherdenking van de bevrij ding van het kamp door het Rode leger. „Cynisch", zo zei hij verder, „klinken de woorden van de heer Adenauer, wiens schouders een jaar geleden door de Paus werden omhangen met de cape van de Teutoonse Orde: „God heeft de Duitse na tie de bijzondere missie toevertrouwd van wachter tegen de machtige invloeden uit het Oosten". „Dit betekent opnieuw „Gott mit uns". Advertentie SUN 57.2 K 300 e (Van onze correspondent in Bonn Ondanks druk, zowel uit eigen kring als van de kant van de Oostduitse communis ten zal de tachtigjarige Evangelische bis schop van Berlijn en Brandenburg dr. Di belius pas het volgende jaar afscheid ne men van al zijn kerkelijke functies, waar onder die in de Wereldraad van Kerken. Dit deelde hij gisteren te West-Berlijn op de synode van de Evangelische kerk mee. Dibelius, die voorzitter is van de raad van de Evangelische kerk staat op deze synode voor een buitengewoon moeilijke taak. Van de synode zijn 240 kerkelijke leiders lid, van wie tweederden afkomstig is uit Oost-Berlijn en de rest van Oost- Duitsland. Deze groep heeft critiek op de bisschop omdat hij in zijn „Obrigkeitsthe- sen" enige maanden terug de vraag stelde of een christen het gezag van een com munistische overheid wel kan aanvaar den. Oostduitse leden van de Evangeli sche kerk, zelf in een uiterst moeilijke po sitie door de druk der communisten, heb ben geëist dat Dibelius door de synode on der controle zal worden gesteld. Dibelius zelf weigert zoiets te aanvaarden. De com munisten hebben hem het preken in Bran- Een merkwaardig beeld van het pro ces, dat in Genève wordt gevoerd tegen de advocaat Pierre Jaccoud, die wordt verdacht van moord. De bal listische expert van de politie, Pierre Hegg, toont aan de leden van de jury het in de kamer van Jaccoud gevonden pistool. (Juist onzichtbaar achter de ballustrade). De lijkschouwer zei dat het mes waarmee de steekwonden toaren toegebracht „zeer veel overeen komt" met de Marokkaanse dolk die in de woning van Jaccoud werd aan- getroffen. Onder kruisverhoor door een verdediger moest hij echter toe- geren dat elk mes van die lengte der gelijke wonden had kunnen veroor- eken. De uit vijf vrouwen en zeven mannen bestaande jury heeft maan dagavond een bezoek gebracht aan de villa in de buitenwijken van Genève, waar Charles Zumbach werd ver moord, om een reconstructie van de misdaad bij te wonen. Jaccoud was hierbij, op zijn verzoek, niet aanwezig. ROME (UPI-AFP) De zes ministers van Buitenlandse Zaken van „Klein Euro pa" hebben gisteren in Rome verscheide ne politieke en economische problemen in verband met Europa's integratie bespro ken. De ministers beraadslaagden bijna de gehele dag. De minsters van Frankrijk, West-Duits land, Italië en de Benelux bespraken: het probleem van gecoördineerde bij stand aan onderontwikkelde Afrikaanse en Aziatische landen, toelating van Griekenland en Turkije tot de Europese Economische Gemeen schap, samenwerking tussen de E.E.G. en Latijnsamerikaanse landen, betrekkingen tussen de E.E.G en de zeven van de „kleine vrijhandelszone", de komende topconferentie. „Het was een vriendschappelijk en vertrouwelijk gesprek," zo verklaarde de Italiaanse minister van Buitenlandse Za ken Pella na afloop tegenover de pers. Nederland werd behalve door minister Luns en ambassadeur mr. W. F. L. graaf van Bylandt vertegenwoordigd door de directeur-generaal van het directoraat Europese samenwerking van het ministe rie van Buitenlandse Zaken, mr. G. E. ba ron van Ittersum. De ministers zijn overeengekomen dat hun vergaderingen geen politieke raad be ogen te zijn maar slechts een gelegenheid tot uitwisseling van gedachten. Eens in het kwartaal zullen zij zo'n politieke ge- dachtenwisseling houden, afwisselend in de onderscheidene hoofdsteden van de zes. De eerstvolgende bijeenkomst is te Lu xemburg. Er is onder meer gesproken over de mo gelijke, maar ongegronde vrees in Zuid- Amerika dat de E.E.G. de Zuidameri- kaanse expansie belemmeren zal, met na me door hulp aan Afrikaanse landen voor de produktie van grondstoffen, waarmee anders Zuid-Amerika had kunnen concur reren. denburg al verboden, ze wilden hem ook uit Oost-Berlijn jagen, maar tot dusver handhaaft hij zich daar. Na deze critiek is er een „violet"-boek van twee Westberlijnse Evangelische theo logen, de hoogleraren Fischer en Gollwit- zer verschenen. In dat boek wordt even eens critiek op Dibelius geuit en wel voornamelijk inzake zijn thesen over de verhouding christen-communistische over heid. Fischer pleit voor een coëxistentie van kerk en communistische overheid en het recht van de kerk om de overheid, hoe zij ook is, de waarheid te zeggen om wille van de mens. De scherpste critiek komt evenwel uit Oost-Duitsland niet slechts van goedwil lende, onder moeilijke omstandigheden le vende, Evangelische gelovigen, maar vooral van communistisch beïnvloede per sonen. De docent voor systematische theologie aan de Oostberlijnse universi teit, Müller, bij voorbeeld heeft ronduit Dibelius' aftreden geëist. Hij beschuldig de Dibelius van anti-semitisme en van de uitlating dat in 1936 de keus in Spanje ging tussen christendom en bolsjewisme, waar bij de bisschop toen gekozen zou hebben voor het fascisme. Dibelius verweerde zich daartegen gisteren door op te merken dat hij nooit nazi is geweest en nog nooit de Hitlergroet heeft gebracht. Dibelius heeft zich van al deze critiek overigens weinig aangetrokken. Hij blijft tot de laatste dag van ambtstermijn en zal zeker pogen iedere maand, zoals hij de laatste jaren steeds heeft gedaan, ten minste een maal in Oost-Berlijn voor de Oostduitse gelovigen te preken. In hoe verre op de vijfdaagse synode toch een poging zal worden gedaan om Dibelius te bewegen zich politiek te matigen is niet te overzien. Dat de Oostduitse communis ten de druk op de Evangelische kerk zul len vergroten staat vast. Daarbij zijn ze helaas in staat te zorgen voor een zekere spanning binnen Dibelius eigen Berlijns- Brandenburgse kerk waar het voor de Evangelische kerkleiders en leden wel heel moeilijk is het hoofd boven water te houden.'Nog temeer daar de communis ten thans pogen buiten Dibelius om met andere Evangelische leiders te komen tot een samenwerking tussen kerk en staat in Oost-Duitsland. Men verwacht dat de bisschop binnenkort dc toegang tot Oost- Berlijn zal worden ontzegd. In een gisteravond uitgegeven bulletin over de toestand van Aneurin Bevan werd verklaard dat zich gedurende de dag geen wijzigingen hebben voorgedaan, nadat morgens was bekend gemaakt dat hij na een slechte nacht zich minder goed voelde. Zijn echtgenote bracht de nacht in het ziekenhuis door. Echt en onecht Dingen, die in de verste verte niet zijn wat ze zijn, brengen my nog meer van de wijs dan mensen, die niet zijn wat zij zijn. Want om zulke mensen kun je nog lachen, of je kunt medelijden met ze hebben, of je kwaad maken om ze, maar dat kun je om dingen, die niet zijn wat ze zijn, niet. Ze zijn nóg veel griezeliger dan mensen. Wij krijgen steeds meer dingen die niet zijn wat ze zijn: saucijzebroodjes die geen saucijzebroodjes zijn, en zilveren tafelge rei dat niet ran zilver is, amandelbrood jes zonder amandelen, kaviaar die geen kaviaar is in de eterij is de camoufla ge, of hoe u het dan noemen wilt, het verst gevorderd, trant er is ook leverworst zon der lever en gaat u zo maar alles na en nu zijn er ook sigaretten zonder tabak ge komen. Ze kunnen tegenwoordig bijna al les nét-echt maken, maar voor de goede proever is dat net-ècht net niet echt ge noeg om het produkt aanvaardbaar te ma ken, net als net-echte mensen. Die proef je óók onmiddellijk na hun eerste tien zin nen. Net-echte mensen kunnen hun spel nooit helemaal goed spelen; op de een of ande re manier vallen ze altijd door de mand. Er is niemand die hun dat zegt. Daarom blijven zij zich verbeelden dat zij hun spelletje goed spelen. Als zij wisten wat de mensen achter hun rug van hen zei den zouden zij nóg ongelukkiger zijn dan zij al zijn. De fabrikanten van net-echte dingen zijn nog veel koppiger dan de net-echte men sen, want zij zijn er zelf van overtuigd, dat hun fabrikaten niet van de echte te onderscheiden zijn Weliswaar dwingt de wet hen meestal te vermelden waar het op staat, maar die vermelding geschiedt dan in zo kleine lettertjes, dat zij hopen dat niemand het ziet. Niemand is een beet je overdreven, maar de meeste mensen zien het inderdaad niet, maar zij proeven het óók niet en dus is er geen onheil ge sticht. U zult lang moeten zoeken eer u een saucijzebroodje vindt waar een sau cijsje of een amandelbroodje waar een amandel in zit, maar u bent zó lang aan die onechtheid gewend, dat u er allang ge noegen mee hebt genomen bedrogen te worden en dat gebeurt met onechte men sen ook dikwijls zo. U weet langzamer hand niet beter. Daar moeten die saucij zebroodjes en die mensen het danook van hebben. Wij zullen de sigaret van kunstvezel ook wel gauw hier krijgen. In ieder geval zal het daarmee wel an ders gesteld zijn dan met de andere on echtheden, want die sigaret zal het van de daken schreeuwen dat zij niet van tabak is en dat zij dus gezonder is. Ik weet zeker dat ik ook zal proberen die sigaret zonder tabak te roken. Vanwe ge de gezondheid. Ik weet ook zeker, dat ik aan iedereen zal zeggen dat ik geen verschil proef tus sen deze sigaret en een sigaret van ta bak, net als alle mensen, die zeggen dat zij geen verschil proeven tussen marga rine en boter. Met een beetje goede wil kun je jezelf best inpraten dat je het meent. Maar ik weet ook zeker dat dan het ogen blik zal komen, dat ik toch weer sigaret ten van tabak ga roken en de kunstveze- larij maar weer links laat liggen, precies zoals met kunstvezelmensen, waar je op den duur óók genoeg van krijgt. Zo gaat het altijd. Maar wij zijn hardleers. Floris Flaneur Advertentie Zwarte lijst. De Jordaanse regering heeft 29 schepen uit Engeland, de Verenigde Staten, Nederland en elf landen op een „zwarte lijst" geplaatst wegens zaken doen met Israel. De schepen zullen geen faciliteiten in Jordaanse havens krijgen. Vriendin. De Russische minister-presi dent Kroesjtsjev, heeft maandag een boodschap tot het congres van Afri kaanse volken te Tunis gericht, waar in hij zegt dat de dag niet ver meer is waarop geheel Afrika vrij zal zijn. Vol gens Kroesjtsjevs boodschap is de Sov jet-Unie „een ware en onzelfzuchtige vriendin" van de Afrikanen. Internationale. In Amman is maandag een islamitische conferentie begonnen, waaraan wordt deelgenomen door de legaties uit Syrië, Libanon, Egypte, Saoedi-Arabië, Koeweit, Ceylon, Pakis tan, India, Tunesië, Marokko, Algerije, Indonesië en Libië. Koning Hoessein, die de conferentie opende, deed in zijn toespraak een beroep op alle islamie ten om zich te verenigen teneinde „hun rechten in Palestina en alle Arabische landen te laten gelden." Goed geboerd. In de Sovjet-republiek Ka zakhstan is een ministerie voor de staatsboerderijen ingesteld. Aan het hoofd ervan is benoemd Alexis Kozlov, die vijf jaar geleden op de achtergrond geraakte nadat hij in de regering-Ma- lenkov minister voor plattelandsecono mie en staatsboerderijen was geweest. Beschermers. In het huis van de vakbon den in Madrid zijn maandag meer dan zeshonderd gedelegeerden uit veertien Europese landen bijeengekomen voor het tweede internationale congres van het „comité voor de bescherming van de christelijke beschaving". Het con gres zal tot woensdag duren. De zitting werd voorgezeten door de algemene vi ce-president van het comité, de Franse oud-minister van financiën Antoine Pi- nay. Maankenner. De Britse sterrenkundige Percy Wilkins, die vooral door zijn be studering van het maanoppervlak be kend is geworden, is zaterdag op 62- jarige leeftijd te Lenden overleden. Misplaatsten. In Tokio is maandag een nieuwe Japanse politieke partij opge richt, de democratische socialististen. Zij bestaat uit voormalige leden van de socialistische oppositiepartij, die in oktober uittraden omdat zij bezwaar hadden tegen de marxistische en uiterst linkse stromingen in de socialistische partij. De nieuwe partij heeft zestien ze tels in de senaat en 38 in de kamer en zal zich „onafhankelijk" gedragen dat wil zeggen geen partij kiezen voor de V.S., de Sovjet-Unie of communistisch China. Mededeelzaam. Amerikaanse en Russi sche geleerden hebben een overeen komst gesloten om de wetenschappe lijke gegevens, die zij afzonderlijk in het zuidpoolgebied vergaren, aan el kaar mee te delen. Deze overeenkomst is gesloten tussen deskundigen van het Lamont geologisch observatorium, verbonden aan de Columbia-universiteit en het Russische instituut van geolo gen voor het zuidpoolgebied. Aanleiding. De Boliviaanse minister van buitenlandse zaken Guevara is afgetre den naar aanleiding van de gevechten, op zondag tussen mijnwerkers van de mijn te Huanuni en leden van de „na tionale revolutionaire beweging", die aan elf personen het leven kostten ter wijl er 32 werden gewond. Nog vele jaren. President Eisenhower heeft generaal Douglas MacArthur die dinsdag 80 jaar wordt dinsdag nog vele jaren van „vruchtbare activiteit" toe gewenst. In de gelukwens van de pre sident stond verder, dat de generaal zich in de dienst aan zijn land heeft onder scheiden als weinig anderen in de Ame rikaanse geschiedenis. Duik. De batiscaaf Trieste, waarmee de Amerikaanse marine en prof. Jacques Piccard zaterdag een recorddiepte van 11.500 meter hebben bereikt in de Stille Oceaan, zal in de loop van deze week op nieuw een duik ondernemen in de Ma- rianentrog voor de kust van het eiland Guam. De technische directeur van de marine-laboratoria in San Diego, deel de mede dat bij de volgende duik zoveel mogelijk zuiver wetenschappelijke ge- gegevens zullen worden vergaard. /t

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3