Oecumenische leergang in Zwolle Vrijheid sierteelt in Euromarkt in het geheel niet zeker Agenda voor Haarlem en de IJmond 6 Voor een gehoor van dominees en paters Beverwijk V elsen-IJ muiden Schoten gelost uit minnenijd Behoort een voetganger tot „het verkeer"? Federatief Recreatie comité opgericht Vermist Surinaams vliegtuig neergestort Dansgroepleider staat in Hongkong terecht Collecte in Haarlem bracht dertien mille op Joh. M. Schmidt spreekt over lichaamsverzorging A. P. Nederstigt veertig jaar bij PPT Bromfietser aangereden en ernstig gewond Kort nieuws Buitenlandse organisaties bestuderen marktordening in Nederland Rust bij Zandvoortmeeu- vven is weergekeerd; oude bestuur weer in functie Afdeling reisvereniging stelde zich voor Jaarvergadering K.A.B. Massale zang bij opening station UIT STAD EN STREEK DINSDAG 26 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naast het Dominicanenklooster in Zwol- les Assendorperstraat bevindt zich een winkel, die als een „super-market" wordt aangeduid. Zijn kernmerk is, dat hij een veelvoud van winkels onder één dak herbergt en dientengevolge een grote ver scheidenheid van artikelen in een ruimte bijeen brengt. Op bepaalde ochtenden zal ook de bezoeker van het klooster de in druk van een op bonte verscheidenheid af gestemde zaak kunnen krijgen. Immers hier wordt een oecumenische theologische leergang gehouden, die docenten van ver schillende universiteiten op de katheder doet plaatsnemen. Wat zij bieden is van uiteenlopende aard. In oktober werd zo wel door de gereformeerde prof. G. Bril- lenburg Wuith van de theologische hoge school te Kampen, als door prof. E. C. F. A. Schillebeeckx van de rooms-katholieke universiteit te Nijfciegen en prof. W. Ban ning (rustend hoogleraar van de universi teit te Leiden) gesproken over de ontwik keling van het maatschappelijk werk hier te lande en met name over het kerkelijk georiënteerde maatschappelijk werk en zijn verhouding tot de arbeid, die op dit gebied door de overheidsorganen wordt verricht Deze reeks werd afgesloten met een gespreksochtend, waaruit bleek dat de standpunten op geen stukken na zo bevroren zijn als vaak wordt aangeno men. Met de herinnering aan de levendige voordrachten en de genoeglijke koffie pauzes met de gesprekken in de tuin of de kloostergangen heeft een groep theolo gen uit Zwolle en wijde omgeving zich in deze eerste maand van het nieuwe jaar neergezet aan de voeten van de islamken ner dr. A. Th. van Leeuwen, sinds kort directeur van het Instituut Kerk en We reld te Driebergen. Zijn onderwerp is „De islam in zijn ontmoeting met het evange lie, het christendom en de Westerse cul tuur". Deze reeks lijkt meer academisch van aard dan het oktober-onderwerp, dat een directe actualiteit bevatte. Het is echter merkwaardig hoe nuttig het is te luisteren naar de critiek van de islam van vroeger en nu op de christenheid of deze nu protestant of rooms-katholiek heet. Een vreemdeling merkt vaak scherper op dan het familielid! Het is bovendien niet gering wat door een confrontatie met de wereld van de is lam en een reëel ingaan op de uitdaging, die hierin is gelegen aan winst voor een ontmoeting van Rome en reformatie kan worden verbonden. Voor de maand mei is een viertal ochtenden geprojecteerd waar over kerk, ambt en sacramenten zal wor den gesproken. Voor de inleidingen zijn prof. Weterman (Nijmegen), prof. Rid derbos (Vrije Universiteit) en prof. Hoe kendijk (Utrecht) gevraagd. De variatie openbaart zich eveneens zo als ook de bedoeling was in het gehoor. Gedurende een aantal jaren werden in Stadsschouwburg: Woensdag 20 uur: Rotterdams Toneel met ,,'n Hete zomer avond". Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Concert N.Ph.O. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Prof. dr. M. A. Beek over „Het oude en nieuwe Israel" (Wereldreizigersserie). BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Hunde wollt Ihr ewig leben", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Dodende liefde", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14, en 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydië" (tweede deel), 14 j. Donderdae 14 en 20 uur: „De man in het donkergrijze pak", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag en woensdag 14.30, 19 en 21.15 uur en donderdag 14.30 uur: „Gokkers en gangsters", 18 Jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Bache lor of hearts", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Woens dag en donderdag 20 uur „The Bravados", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN „Galerie Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Tot 1 februari dagelijks van 11—17 uur: Expositie van werken van J. J. van Oost. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 februari dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Anje Zijl stra. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 januari). DINSDAG 26 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „From here to eternity". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen verdwijnen". Hotel Parkzicht", 20 uur: Jaarvergade ring Kennemer Pluimvee Vereniging. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Revue-avond voor bejaarden. WOENSDAG 27 JANUARI Bioscopen: Als dinsdag. Thalia, 20 uur: „De moordenaar met de machte stem". Heidestraat 45, 1921 uur: Expositie Dirk en Jaap Oudes. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 1416.30. WOENSDAG 27 JANUARI Thalia, 20 uur: „De moordenaar met de achte stem". Rex, 20 uur: „Jack Slade, de wreker". Raadhuis, 20 uur: Vergadering raad Vel- sen. Heidestraat 45, 1921 uur: Expositie Dirk en Jaap Oudes. Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wethou der van sociale zaken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum. 1416.30. Zwolle de hervormden zogenaaamde ver- volg-colleges gegeven. De behoefte aan een ontmoeting op een breed front werd echter dusdanig sterk gevoeld, dat naar een andere vorm werd gezocht. Deze kreeg gestalte in de oecumenische leer gang, die ook wat de belangstelling van de theologen betreft een bevredigende ontwikkeling vertoont. Het aantal deelne mers en deelneemsters schommelt tussen de 25 en 35. Zij komen uit een gebied dat reikt van Hall bij Eerbeek, tot Zutphen Zuidwolde, Steenwijkerwold en Elburg De deelnemer uit de verst verwijderde woonplaats komt uit Hilversum. De colle gezaal overziende ontwaart men het zwart van pastoors en kapelaans, de meer of minder stemmige colbertjes van de pre dikanten en de witte pijen der Dominica nen. De vorige week, die de week der ge beden voor de eenheid der kerk was, sprak men vooral over dit thema. Het is ver heugend te noemen, dat het initiatief tot een oecumenische leergang in Zwolle zulk een weerklank vond. De vijf schoten, die, zoals gemeld is, een caféhouder van de Hoefkade in Den Haag zo bruusk uit zijn slaap haalden, blijken uit minnenijd te zijn afgevuurd door een 19-jarige Haagse melkhandelaar, die reeds sinds langere tijd belangstelling getoond had voor de echtgenote van de caféhouder. In oktober kocht hij in Amsterdam een pistool met kogels. Het pistool was defect, maar met de hulp van een vriend wist de melkhandelaar het te repareren. Zondagavond reed hij per auto naar de Hoefkade en met de bedoeling de café houder schrik aan te jagen, loste hij, zit tende in de auto, twee schoten op het slaapkamerraam van de caféhouder op de eerste etage. Hij reed weg, parkeerde de auto in de buurt en kwam te voet terug om te zien of de caféhouder naar buiten was gekomen. Deze liet zich echter niet zien. De melkhandelaar schoot nog twee. d^ie keer door het raam en maakte zich toen uit de voeten. De recherche heeft de melkhandelaar aangehouden, die bii verhoor bekende de schoten gelost te hebben. Zoals onlangs is gemeld, is de procureur- generaal bij de Hoge Raad, mr. Lange- meijer, in het belang der wet in cassatie gegaan van een vonnis van de Amster damse rechtbank, waarin werd beslist dat een voetganger niet kan gelden als „ver keer" in de zin van het Wegenverkeers reglement Mr Langemeijer is van mening, dat de hier aan de orde zijnde vraag uit een oog punt van verkeerspraktijk belangrijk en het voortbestaan van onzekerheid dus zeei ongewenst is. De wet spreekt hier geen volkomen duidelijke taal. Nu de wetgever geen geheel bevredigende regeling heeft getroffen lijkt het de procureur-generaal in overeenstemming met de strekking van de gehele verkeerswetgeving, dat het ar tikel wordt toegepast op een wijze, die ook de voetganger beschermt, ntt deze bij niet toepasselijkheid van het artikel gevaar kan lopen. De Hoge Raad bepaalde het arrest op 23 februari. In 's Hertogenbosch is opgericht een „Fe deratief Recreatie Comité". Zijn doel is het bevorderen van het toerisme naar een aan zienlijk aantal Nederlandse gemeenten die over potentiële recreatie-terreinen beschik ken (bos, hei, woeste grond enz.) doch die om velerlei redenen door de vakantiegan gers nog niet „ontdekt" zijn. De leden van deze federatie zijn niet de gemeenten, maar plaatselijke stichtingen. Deze hebben tot taak de bouw, inrichting en verzorging te stimuleren van overnach tingsgelegenheden zoals zomerhuisjes en bungalows en ook het verzorgen van re creatieve evenementen ten behoeve van de toeristen. De federatie zelf zal de meer algemene be langen behartigen zoals de planning en het contact met hogere overheidsinstanties en het bedrijfsleven. Zo hebben bijvoorbeeld reeds 20 grote bedrijven zich in principe bereid verklaard om door een huurgaran- tie gedurende tien jaar de bezetting van de zomerhuisjes gedurende een deel van het jaar te waarborgen. Ook zal de federatie de algemene propaganda verzorgen. Het is zeker niet de bedoeling dat hier van een exploitatie van bungalow-parken door de overheid zelf sprake zal zijn. De taak van de federatie is alleen een stimule rende en coördinerende. Het Federatieve Recreatie-Comité staat onder voorzitterschap van burgemeester Smits van Oven uit Alphen en Riel. De 22 gemeenten die zich in principe tot deelna me bereid verklaard hebben, bezitten te zamen ruim 70.000 ha woeste grond. Zij zijn gelegen in Friesland, Drente, Noord-Hol land, Noord-Brabant en Limburg. PARAMARIBO (ANP) Het „Super Pi- percub"-vliegtuig van de Surinaamse luchtvaartmij. dat maandag als vermist werd opgegeven, is gevonden in de savan ne in de omgeving van de samenvloeiing van de Tibiti en de Coppenamerivier in West-Suriname. Over het lot van de bei de inzittenden is nog niets bekend. Een militaire patrouille is op weg naar de plek. Het toestel is neergekomen dichtbij dè Indiaanse nederzetting Sabanna. Volgens waarnemingen uit de lucht kwam het op de wielen neer, doch sloeg daarna over de kop. Bij het vliegtuig is een spoor waargenomen, doch het is niet zeker of het van of naar het toestel leidt. Maan dagmorgen waren alle beschikbare vlieg tuigen opgestegen voor de opsporing. De beide inzittenden van het vliegtuig waren de Surinaamse piloot Ma Ayong en de Surinamer Bleyert, die in dienst is van de Lareco (de Ned. Heidemaatschappij). Op 18 februari zal in Hongkong de Ne derlander J. van S, worden berecht, be schuldigd van ontoelaatbare praktijken bij de organisatie van tournees van dansgroe pen. Nit Nod *nd is een verzoek om uit wijzing ont\ '<nen. De rechter moet over dit verzoek tot uitwijzing beslissen. De telling van de opbrengst der collec tes voor het Rampenfonds werd door de automatisering zeer vergemakke lijkt. Men werkte met sorteermachines. De zaterdag in Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Bennebrock onder leiding van de afdeling Haarlem en omstreken van het Rode Kruis gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van de dijkdoor braak in het Tuindorp Oostzaan heeft 13.190,36 opgebracht. Op donderdag 4 februari des avonds om acht uur, houdt de propagandist van de Nederlandse vereniging voor volks- en schoolbaden. de heer Joh. M. Schmidt, in het gebouw van het Wit Gele Kruis te Haar lem, Kenaupark 15. Haarlem een filmvoor dracht over de hygiënische lichaamsver zorging. Na een inleiding over het zwem men in het algemeen en het gebruik van douchebaden in het bijzonder wordt de film „Zo hoort het" gedraaid en toegelicht. Na de pauze stelt de heer Schmidt zich voor de film over het zwemmen van lichamelijk gebrekkigen te vertonen. Maandag 1 februari hoopt de heer A. P. Nederstigt besteller 1 bij PTT, wonende Van Zeggelenplein 65 in Haarlem, het feit te herdenken dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van het st tsbedrijf. De heer Nederstigt begon zijn loopbaan als telegrambesteller Na enige jaren ging hij over naar de afdeling bestelling. Hier was hij bijna 13 jaar werkzaam om de post te sorteren voor de busrechthouders. De laatste jaren werkt de heer Nederstigt op het telegraafkantoor, waar hij is belast met het afleveren van binnengekomen tele grammen en expresbrieven aan de tele grambestellers. In de afgelopen veertig jaar heeft hij vele vrienden onder zijn college's gemaakt.- Maandag houdt de jubilaris van half elf tot een uqr, thuis een reqeptie,^ ,irj. Maandagavond is een bestuurster van een personenauto uit Den Haag op de rijksweg onder Lisse, nabij de ruïne De- ver, de macht over het stuur kwijt geraakt. Zij kwam met haar auto op het fietspad en reed een passerende bromfietser, af komstig uit Nieuw-Vennep, aan. De brom fietser kwam te vallen en liep ernstige verwondingen op. In levensgevaarlijke toestand is hij overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. De auto reed nog tegen een tegenligger op en werd zwaar beschadigd. In Londen is. als gevolg van een wed denschap, een race gehouden van de St. Pauls kathedraal naar Johnsons Court in Fleet Street, tussen een draagstoel en een sportwagen. De draagstoel, getorst door studenten van de Londense universiteit en „bemand" door filmster June Thorburn, won het in het drukke Londense verkeer van de sportwagen, met de coureur Gra ham Warner aan het stuur. De tele visie-artiest Derek Bond laat hier de geblokte finishvlag vallen voor de draagstoel. Arbeidsongeval. In de kelder van het in aanbouw zijnde nieuwe RAI-gebouw aan het Europaplein te Amsterdam is de 41-jarige grondwerker P. E. van Dijk uit Aalsmeer door een neerstortende krui wagen geraakt en met zijn hoofd tegen een betonnen wand gevallen. Hij is in het Wilhelminagasthuis overleden. Overweg. Een vrachtauto, die een particuliere overweg te Ede overstak is tegen een trein gebotst en geheel vernield De chauffeur, de expediteur H. uit Huissen is met een zware hersenschudding naar een ziekenhuis te Ede overgebracht. De trein, die eveneens ernstig werd bescha digd, kreeg bijna veertig minuten ver traging. Vertaling. De Sovjet-nota. die op 18 januari aan minister Luns werd over handigd, en waarin sprake was van een inkrimping van Sovjet-strijdkrachten is thans aan de Tweede Kamer overgelegd Voor de goede orde vestigt de minister er de aandacht op dat de niet-officiële ver taling van de „oproep" spreekt van een sterkte der Sovjetrussische strijdkrachten van 1.423.000 man. nadat de aangekondig de inkrimping van de strijdkrachten zal zijn voltooid, terwijl de Russische tekst in de overeenkomstige alinea een aantal van 2.423.000 man vermeld. „Redt een kind". De totale op brengst van de door de V.P.R.O. georgani seerde actie „Redt een kind" bedraagt rond 2,2 miljoen gulden. Brandstichtster veroordeeld. De Arn hemse rechtbank veroordeelde een 52- jarige Ambonnese weduwe uit Nijmegen tot een gevangenisstraf van 10 maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Zij was terecht, beschuldigd van brandstich ting in haar flat en in die van kennissen Voorts werd haar het kopen van allerlei goederen zonder betaling ten laste gelegd, ofschoon zij een pensioen geniet van 800 gulden per maand. Zij had zich door een weelderig leven diep in de schulden ge stoken. Spoorwegdiefstallen. Wegens diefstal- lfen van rookartikelen uit wagons op het stïvtipi^f-te, Nijfnggep. gedurende een, reeks van jaren heeft de Arnhemse reehtbank zes gewezen spoorwegbeambten uit Nij megen straffen opgelegd variërend van tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk tot voorwaar delijke straffen en geldboeten. Voorts werd een caféhouder wegens heling van sigaret ten veroordeeld tot twee maanden en een sigarenwinkelier tot een maand voorwaar delijk en 500 gulden boete. Spanje en de Navo. In een nota aan de Tweede Kamer heeft de minister van Buitenlandse Zaken medegedeeld dat de regering er de voorkeur aan geeft haar standpunt met betrekking tot de even tuele toelating van Spanje tot de Navo pas te bepalen, indien en wanneer deze kwestie aan de orde zou komen. EIten en Tudderen. Het is niet met volstrekte nauwkeurigheid te zeggen hoe veel Nederlanders bij een eventuele af stand van Elten en Tudderen op Duits ge bied zouden komen te wonen. Naar schat ting op basis van de huidige gegevens zou den hierbij in de drostambten Tudderen en Elten respectievelijk ongeveer 1000 en 800 Nederlanders betrokken zijn. Het me rendeel van deze Nederlanders woonde voor 1949 reeds op Duits gebied. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken medegedeeld in een nota aan de Tweede Kamer. (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) In het bloembollenvak komt nu en dan de discussie over de invoering van de teeltbeheersing in 1933 aan de orde. Nog steeds zijn de voor- en tegenstanders hierover niet uitgepraat. Kort na de oor log. toen de produktie de afzet met 25 tot dertig percent overtrof, was de polemiek vooral heftig. Toen de prijzen voor de kwekers geleidelijk beter werden, ver stomde het rumoer wat. De tegenstan ders van de teeltbeheersing hebben de laatste tijd goede hoop gehad, dat er meer vrijheid zal komen. De enorme prijsstij gingen op de binnenlandse markt als ge volg van een tekort aan bloembollen en de komst van de Euromarkt wettigden deze hoop. Vooral jonge kwekers zagen een mogelijkheid om een eigen bedrijf te beginnen. Tot veler verbazing worden er nu gege vens bekend waaruit blijkt dat de Inter nationale Vereniging van Tuinbouwpro- ducenten (A.I.P.H.) probeert een vorm te vinden om de sierteeltsector in de zes Eurolanden door middel van marktorde ning op Nederlandse leest te schoeien Men wil trachten de nationale organisa ties samen te brengen in een orgaan dat verordenende bevoegdheden krijgt, ten einde de produktie, handel en afzet te be- ir vloeden. Vandaag heeft het bestuur van 't Pro- duktschap voor Siergewassen zich hier over beraden aan de hand van een nota die de bestuursleden hierover is toege zonden. De voorzitter van dit produkt- schap, dr. A. J. Verhage, heeft meerma len verklaard dat ons land de maatrege- lei om de buitenlandse markt voor dum ping te vrijwaren onder meer door mi nimumexportprijzen bij bloembollen en exportheffingen bij bloemen niet kan handhaven als in het buitenland een vrije teelt blijft bestaan. De vertegenwoordi gers van de buitenlandse organisaties heb ben op een internationale tuinbouwcon- ferentie in Sam Remo half januari echter betoogd dat zij het Nederlandse systeem van marktordening eerst willen bestude ren. De nota van het produktschap wijst er op dat men slechts door marktordening een chaos in de Eurolanden en op de markten van de landen daarbuiten kan voorkomen. In geheel Europa breidt de tuinbouw zich snel uit en alle landen zul len gaan zoeken naar mogelijkheden tot uitvoer, ook naar landen buiten de Euro markt. Dit kan betekenen dat deze zich eerlang bedreigd zullen voelen en tenein de de eigen tuinbouw te beschermen haar grenzen gaan afsluiten. Dit kan voor de Met grote meerderheid van stemmen heeft de Zandvoortse sportvereniging „Zandvoort- meeuwen" het bestuur, dat veertien dagen geieden en bloc aftrad, tijdens de maandag avond in hotel Keur gehouden vergadering in ere hersteld. Tweede voorzitter F. Burry stelde vast, dat er kennelijk twee stromingen in de ver eniging waren, één die het oude bestuur te- rugwenst en één. die liever een geheel nieuw bestuur zou zien. De voorzitter van de sup portersvereniging. de heer E. Kerkman, ver dedigde een door 58 leden ondertekende motie en merkte o.m. op, dat bezwaren tegen een of meer personen niet een geheel be stuur mogen doen vallen. Eenzelfde geluid liet de heer v. d. Heuvel horen namens 7 leden van de zaterdagmiddagploegen. De groep, die een ander bestuur wenste, werd vertegenwoordigd door de heer B. Groene- weg, die opmerkte, dat men gaarne zou zien. dat de leden van het oude bestuur zich indi vidueel herkiesbaar zouden stellen. De heer Burry verklaarde, dat de actie in wezen gericht bleek tegen één bestuurslid. Toen trad het bestuur af, omdat deze altijd buitengewoon goed was. Nadat de heer C. Siegers, voorzitter van de commissie van goede diensten, de motie der 58 leden krach tig had verdedigd, volgden discussies, waar bij eindelijk de naam van degene tegen wie men bezwaren had, werd genoemd. Dit bleek de heer E. Loos te zijn. die daarop zijn be leid in het bestuur krachtig verdedigde en scherp stelling nam tegen de over hem ont stane praatjes. De voorzitter bracht daarna de motie der 58 leden in stemming. De uitslag werd" 117 voor, 52 tegen, 11 blanco en 2 ongeldig. Na de pauze, waarin het bestuur zich be raadde over de uitslag van de stemming, deelde voorzitter Burry mede, dat men be sloten had aan te blijven. Bij acclamatie werd daarop de heer C. v. d. Mije Pzn. ge- cozen tot voorzitter en de heer M. A Schutte- Kuipers, eveneens bij acclamatie, tot be stuurslid in de bestaande vacature. Op ver zoek van de nieuw gekozen voorzitter, die een kort inleidend betoog hield, verklaarde daarop de oud-voorzitter, de heer C. Siegers, zich bereid voorlopig de bestuursvergade ringen bij te wonen en van advies te dienen totdat de nieuwe voorzitter geheel zal zijn ingewerkt. In restaurant „Zomerlust" in Zandvoort maandagavond het bestuur van de af deling Zandvoort van de Nederlandse Reis vereniging aan de leden voorgesteld. Nadat de oud-consul, de heer N. Slootjes, aan wie de oprichting van de afdeling gro tendeels te danken is, een woord van wel kom had gesproken, werd de samenstelling van het afdelingsbestuur bekend gemaakt. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter de heer N. Slootjes, tweede voor zitter de heer D. Muller, secretaresse me vrouw C. J. Dees-Hemert, Marnix van Sint Aldegondestraat 8, tweede secretaris de heer L. de Bas, penningmeester Mr. C. J. H Poll, mejuffrouw C. v. d. Berg en de heer J. F. Weddepohl. Afgevaardigden va nde afdelingen Haar lem en Amsterdam woonden deze eerste bijeenkomst van de nieuwe afdeling bij. Na afloop van de huishoudelijke vergade ring kwam de heer C. H. Groen met een praatje en een plaatje over Rome en Na pels en omgeving. Op 15 februari zal opnieuw een avond van de N.R.V. volgen met als onderwerp „Spanje". Nederlandse bloembollen zeer gevaarlijk zijn, want slechts 33 percent hiervan gaat naar de E.E.G.-landen. In San Remo heeft men uiteraard in gezien dat een controle van de naleving van teeltbeheersingsmaatregelen uiterst moeilijk wordt. Men heeft speciaal ge zocht naar een systeem van vestigings- en erkenningseisen. In Nederland wordt dit streven plotse ling doorkruist door een uitspraak van de S.E.R., waarin de minister van Land bouw wordt geadviseerd geen Landbouw- vestigingswet in de Kamer te brengen. De S.E.R. is van mening, dat de vestiging en instandhouding van een bedrijf zoveel in vestering en vakkennis vereist, dat een natuurlijke selectie te verwachten is. Hiertegen komt het Produktschap voor Siergewassen weer op. Het meent, dat deze argumenten niet houdbaar zijn. Het wijst erop, dat door de erkenningseisen de 1 waliteit van de te exporteren produkten is verhoogd. Het vergeet echter de eisen van de Plantenziektenkundige Dienst te noemen, die voortdurend zwaarder wor den. De nota stelt dat van de beginnende kwekers theoretische en praktische vak bekwaamheid moet worden vereist. Op grond van deze en andere overwegingen komt de nota tot de conclusie, dat de minister een Tuinbouwvestigingswet aan de Staten-Generaal zal moeten aanbieden. Benttebroek Maandagavond hield de afdeling Ben- nebroek van de Katholieke Arbeidersbe weging haar jaarvergadering in het r.k. verenigingsgebouw. De secretaris, de heer M. Lammers, bracht het jaarverslag uit. De penningmeester, de heer C. de Wit, gaf een zeer overzichtelijk verslag van de financiële toestand en sloot zijn reke ning met een batig saldo. De begroting voor 1960 werd met een totaalbedrag aan inkomsten en uitgaven van 1048,02 goed gekeurd. De geestelijk adviseur, rector Mol her innerde aan de zo juist afgesloten gebeds week voor de eenheid der kerken. Wan neer alle Christenen elkaar in oprechte naastenliefde benaderen, zo was de eind conclusie dan eerst zal het worden, zoals in de tijden van de eerste Christenheid. Daarna had de verkiezing plaats van een nieuwe voorzitter, aangezien de heer Mesman wegens drukke werkzaamheden deze functie en ook die van bestuurslid niet meer kon vervullen. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Lammers, tot op dat ogenblik secretaris van de afde ling. Over verscheidene onderwerpen werd een gedachtenwisseling gehouden. De ver gadering toonde zich nogal ontstemd over het feit dat de oprichtingsvergadering van de oudercommissie voor de r.k. kleuter school eveneens op deze avond was ge steld en niet minder omdat daarvoor geen enkele ouder-lid K.A.B. op de nominatie stond. De heer Lammers gaf een beschrij ving van de pogingen welke hij gedaan heeft om de desbetreffende vergadering te doen uitstellen, resp. om alsnog een lid van de K.A.B. in deze commissie opgenomen te zien. Nadat de heer R. B. Lommerse enige bijzonderheden had medegedeeld omtrent een volledige reorganisatie van het r.-k. kerkhof en daarvoor de medewerking van dr leden had ingeroepen, deelde de voor zitter naar aanleiding van een vraag mee, dat er plannen bestaan om een avondbe devaart naar Heiloo te houden. Nadat als nieuw bestuurslid de heer W. Otes was gekozen, sprak eerst de schei dende voorzitter een woord van dank tot de leden voor het in hem gestelde vertrou wen en deed de nieuwe voorzitter een be roep op allen om hem alle steun te geven. GESLAAGD Aan de Landbouwhogeschool in Wagenin- gen is geslaagd voor het kandidaatsexamen plantenziektenkunde de heer L. P. S. van der Geest uit Haarlemmermeer. Beverwijk .Gelijk de zon de bloemen kleurt, zo kleurt de zang het leven." Deze woorden zullen op 29 april waar blijken te zijn. als in Beverwijk het nieuwe stationsgebouw officieel in gebruik zal worden genomen. Bij deze gelegenheid en andere zal het muzikale deel van de Beverwijkse be volking tegenwoordig zijn. De plaatselijke muziek- en zangverenigingen zullen ter gelegenheid van deze feestelijke ingebruik neming een vocale en instrumentale mani festatie geven door gezamenlijke uitvoe ring van een speciaal voor dit doel ge schreven Stationslied. Ook wordt het be roemde triomfkoor uit de opera Aïda van G. Verdi gezongen. Dit laatste werk door groot .gemengd- en mannenkoor, met be geleiding van harmonie-orkesten. Vrijdag 3 fehruari, 's avonds acht uur, beginnen de repetities van Zanglust in ge bouw „Harmonie" aan de Groenelaan 74. Men kan zich daar als lid opgeven. Nieuws in het kort Uoutvaart. B. en W. van Heemstede hebben de raad een krediet van 3000.— gevraagd voor het uitbaggeren van de Houtvaart langs de Vondelkade De vaart is dermate vervuild, dat zij in de zomer een ondraaglijke lucht verspreidt. Examen. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is de heer T. T. Teng te Haarlem geslaagd voor het semi-artsexamen. Verordening Volgende week maan dagavond houdt het district Noordholland- zuid van de Peruka-federatie in café-res taurant Brinkmann in Haarlem een open bare vergadering, gewijd aan de nieuwe verordening van de gemeente Haarlem op de rust- en verzorgingshuizen. Hierover spreekt de heer H. Smit, landelijk voorzit ter van de Peruka-federatie.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6