oce iha; VERKEERSTAFEL PRIJSWINNAAR „Schoten" bestaat vijftig jaar VANDERGRINTEN ADRESBOEK A.A. MARMITE DONDERDAG 28 JANUARI 1960 H AARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kleine club van „het Kalfje" werd populaire en bloeiende vereniging Burgerlijke Stand van Haarlem Uitspraken Haarlemse rechtbank Uitslagen tafelvoetbal Maak snel voordelige kopieën met de secuur werkende 105 - combine Farmaceutische fabriek in Zwanenburg „Door Zang Vriend schap" met „Samson" Politie bekeurde 27 te snelle automobilisten Meer verkeersongelukken in Heemstede Bridge-drive ten bate van „Rheumafonds" Topgevel aan Grote Martk wordt gesloopt UIT STAD EN STREEK Op 4 februari aanstaande is het vijftig jaar geleden dat de voetbalclub „Schoten" uit Haarlem-Noord werd opgericht. Een feit van betekenis voor de Schotenaren, die het vijftigjarig bestaan dan ook niet zonder meer voorbij zullen laten gaan. Er komt een feestavond, waarvoor ook alle ouders van jeugdspelers werden uitgeno digd, er komt een receptie en tot slot is er dan ook nog een grote feestavond voor alle leden in het Concertgebouw. En er zal ook heel wat belangstelling zijn ook, daar kan men op rekenen. Want Schoten is enorm populair in Haarlem- Noord, waar men heel goed weet dat de jeugd er onder goede leiding speelt en de ouderen de prettige sfeer op en buiten de velden weten te bewaren. SVV( Schotensche Voetbal Vereeniging) speelde het eerst op het beroemde „Kalf je" aan het Prinsen Bolwerk. De club was op 4 februari 1910 opgericht door jeug dige arbeiders van de werf „Conrad" en reeds in hetzelfde jaar trad men toe tot de Haarlemse Voetbalbond. Het eerste offi ciële terrein was gelegen aan de Vergier- deweg, waar men vrijwel het gehele be staan heeft „gewoond". De technische capaciteiten van de jeugdi ge club bleken niet gering, want na drie jaar en drie kampioenschappen trad de club toe tot de grote NVB (toen nog niet Koninklijk). Op dat moment moest de naam van de jonge vereniging worden her doopt, omdat er in de landelijke bond reeds een club onder de naam SVV ge registreerd stond. De jongeren uit Haar lem-Noord kozen de naam „Schoten" en onder die naam heeft de club grote bekend heid verkregen. Reeds in het eerste NVB-jaar werd het kampioenschap van de derde klas behaald. Promotie bleef uit, want er waren niet minder dan zeven gegadigden voor slechts twee plaatsen. De eerste wereldoorlog H. J. J. Philippo A. H. W. Geurtz drukte zijn stempel op het clubleven. Diverse spelers moesten in dienst, zo dat de prestaties daalden. Maar in deze slechte jaren wist men dank zij vele op offeringen de club te behoeden voor de ondergang en 1918 werd zelfs weer een goed jaar. Want het eerste elftal behaal de de kampioenstitel in de derde klasse en promoveerde na zware strijd met Neer- landia naar de tweede klasse. Schoten had weer een sterk eerste elftal In 1921 werd de Holdertbeker (later KNVB beker) na een spannende finale met RFC veroverd. Omdat diverse prominente spe lers daarna hun geluk elders gingen be proeven, werd de kracht van het Scho- ten-elftal aanzienlijk minder. In 1927 degradeerde de ploeg naar de derde klas en het zou ruim 20 jaar duren, voor Schoten zijn plaats in de tweede klas zou heroveren. Met afwisselend succes werd jarenlang in de derde klas gestre den. In 1936 was zelfs een beslissingswed strijd nodig tegen Alphia om de plaats in de derde klasse te behouden. Maar intussen zat men organisatorisch niet stil. In 1931 richtte Schoten een jeugd afdeling op waarvan de heer D. Vierhout de geestelijke vader was. Onder diens lei ding ontstond een krachtige jeugdafdeling die uiteindelijk tot herovering van een plaats in de tweede klasse zou leiden. Jam mer was het, dat de heer Vierhout het gro te succes van zijn werk niet heeft mogen meemaken. Want toen in de na-oorlogse jaren Schoten tot de sterkste ploegen be hoorde van de derde klas, overleed de heer Vierhout in 1949. Zijn nagedachtenis wordt geëerd met het bekende jeugdtoer- nooi om de David Vierhout-beker, waar voor jaarlijks altijd grote belangstelling bestaat. Het Schoten elftal was, zoals we reeds opmerkten, in deze jaren zeer sterk. In het seizoen 1947-1948 werd Schoten, na precies twintig jaar, weer derde klasse kampioen Promotie bleef uit. Het vol gende seizoen was men andermaal kampioen, maar ook toen volgde geen promotie. Driemaal is scheepsrecht en zowaar, in het seizoen 1949-1950, toen de club het veertigjarig bestaan vierde, was het raak. Voor de derde achtereen volgende maal ging de vlag in top en na zware strijd met WFC, Velsen en CDN volgde promotie naar de tweede klasse. De weg terug was dus eindelijk met suc ces betreden en hoewel men in het seizoen 1954-1955 wederom terugviel naar de der de klasse, werd reeds een jaar later het verloren terrein herwonnen en kwam Scho ten dus weer op de plaats waar het krach tens zijn traditie recht op heeft. En momenteel zijn de Schotenaren ge vreesde tegenstanders in de tweede klas se. BEVALLEN van een zoon: 26 jan.: J. Blankert-Brandse. BEVALLEN van een dochter: 26 jan.: A. H. Drost-Smit; 27 jan.: M. Tepe-Har- manus; A. J. Schouten-Traksel. OVERLEDEN: 25 jan.: R. J. E. Graff, 51 j., Spaarnwouderstraat; J. Rensen, 85 j., Jansstraat; W. H. Goebertus, 78 j., Ver- spronckweg; 26 jan.: C. J. Engelman, 69 j., Zuider Buitenspaarne; J. de Vries-Van Dijk, 77 j., Gen. Cronjéstraat; M. S. Does, 11 m., Kamperlaan; C. Fisscher-Djalaiha; J. H. Bleeker, 59 j., Plesmanlaan. ONDERTROUWD: 27 jan.: B. P. van de Pol en I. van Klaveren; J. J. Commissaris en C. A. W. Nelemaat; C. J. Weg en L Tomaszewska; F. L. van Buchen en C. Eijgenraam; H. R. van Leeuwen en C. Bes- seling: D Koopmans en E. W. Eijlders GETROUWD: 26 jan.: G. F. Ploeg en H Dijkkamp; 27 jan.: B. C. Handgraaf en M. A. Leijen; K. Imre en A. Smit; P. J. van der Meulen en J. L. Hurkmans; H. M Tromp en G. M. Hogerheijde; G. J. N. van Berkel en A. P. van Straten. Met terreinmoeilijkheden heeft de jubi lerende club niet zo erg veel te kampen ge had. In de eerste wereldoorlog moest men het veld aan de Vergierdeweg verlaten, maar in 1918 keerde men in de oude ver trouwde omgeving terug. Wereldoorlog II bracht veel schade aan veld en accommo datie. Kleedhuis en andere delen van de opstal werden een prooi van de „noodka- chel". Na de bevrijding vond Schoten eni ge tijd onderdak op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverparkweg, waar na op 4 februari 1951 precies de dag dat de club 41 jaar bestond, wethouder Geluk het nieuwe terrein en het door de leden zelf gebouwde kleedhuis aan de Geuse- vesperstraat plechtig opende. Uiteraard zijn er in de loop der jaren heel wat leden op de voorgrond getreden Het zou ons te ver voeren om al deze grote figuren te memoreren. Voor enkelen wil len we een uitzondering maken. En dat is dan in de eerste plaats de heer H. J. J. Philippo sr., in de wandeling „Ome Bert" genoemd, die in december 12 l/t jaar secretaris-penningmeester was. Bij het gouden feest van z'n club verdient hij onge twijfeld verier dank. Een grote figuur was ook de heer A. H. W. Geurtz, ere-voorzit- ter, in de periode 1945-1958 voorzitter van Schoten en jarenlang de toegewijde com petitieleider van district West 1 van de K.N.V.B. Onder zijn leiding vooral kreeg Schoten een bekende klank in de Neder landse voetbalsport. Ook mogen we de namen van de heren Jan Kleyn en Ko Hetem niet vergeten Eerstgenoemde, oprichter en ere-lid van de club, had en heeft de bijzondere ver dienste elk lustrum-feest van zijn vereni ging te hebben voorbereid. Bij dit gouden feest is de heer Kleyn wederom feestvoor- zitter. Ko Hetem, honkbalscheidsrechter nummer één, was steeds een der steunpi laren van Schoten. Jarenlang was hij ac tief speler en is thans bestuurslid Hij had een belangrijk aandeel in de successen van het eerste elftal, nu zo'n tien jaar ge leden als mental trainer. Zo gaat Schoten thans het gouden feest vieren en ziet daarbij de toekomst hoop vol tegemoet. De jeugdige voorzitter, de heer M. Gregoire, met zijn wakkere be stuur heeft de zorg over 9 senioren elf tallen, 3 junioren, 6 aspiranten en 5 wel penelftallen. De club telt rond 650 leden en ondersteunende leden Een respectabel aantal. Daarnaast is Schoten de grootste honk balclub van Nederland, die de reputatie van de vereniging al menigmaal in ere heeft gehouden. Voorts is er nog een ac- livee softbalafdeling, die ook al van zich doet spreken. Een kerngezonde vereni ging dus, deze sportclub uit Haarlem- Noord. Een met zorg gekozen feestprogramma zal de komende dagen de aandacht vra gen. Op 3 februari is er in gebouw St. Ba- vo aan de Smedestraat een grote jeugd feestavond, waarvoor ook alle ouders zijn uitgenodigd. Op zaterdag 6 februari is er receptie in café restaurant Brinkman aan de Grote Markt van half drie tot vijf uur. waarna een week later, op zaterdag 13 fe bruari, de grote feestavond wordt gehou den in het Concertgebouw. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 33-jarige gewezen bedrijfspolitie- man van een grafisch bedrijf in Haarlem veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest door gebracht. De verdachte werd door de rechtbank schuldig bevonden aan verduis tering van een aantal betaal- en spaarze- gels, postzegels en luchtpostbladen die in bedoeld bedrijf waren gedrukt. De totale waarde van een en ander bedroeg onge veer 450.-. De spaarzegels wisselde ver dachte in bij kruidenierswinkels. In september van het vorig jaar liep hij tegen de lamp, hij werd op staande voet ontslagen. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie een jaar en drie maan den gevangenisstraf gevorderd. Een 55-jarige landbouwer uit de Haar lemmermeer werd wegens grove schuld aan het verbranden van twee landbouw- schuren met inhoud op 29 augustus van het vorig jaar veroordeeld tot een boete van f 1500,- subsidiair zes maanden. De land bouwer had zijn bedrijfsleider 's morgens opdracht gegeven een hoop kaf in de buurt van de schuren in brand te steken, 's Avonds brandden de schuren tot de grond toe af. De schade bedroeg 300.000. De brandweer kon ternauwernood het woonhuis van de landbouwer en een bol lenschuur redden. De officier van Justitie had twee weken geleden tegen de landbouwer een boete van 600 en een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand geëist. De rechtbank veroordeelde voorts een 30-jarige machinebankwerker en zijn broer, een 32-jarige bootwerker uit Am sterdam tot resp. gevangenisstraffen van drie jaar en anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. Hun was tenlastegelegd dat zij in oktober van het vorig jaar in de Haar lemmermeer een aantal inbraken hadden gepleegd. De jongste verdachte zou onder meer uit een huis aan de Leimuiderdijk tientallen mantels ter waarde van 2300 hebben ontvreemd. Tegen de 30-jarige ver dachte had de officier van Justitie veertien dagen geleden drie jaar gevangenisstraf met aftrek en tegen diens broer twee jaar met aftrek gevorderd. Een 50-jarige Haarlemse arts werd ver oordeeld tot een boete van 100,- wegens het mishandelen van een inwoonster van IJmuiden. De arts zou in een echtschei dingsprocedure een geneeskundige verkla ring hebben afgegeven. De IJmuidense wilde van hem weten aan wie. De arts ont kende een dergelijke verklaring te hebben verstrekt. Toen de dame hem zei dat ze een kopie in haar tas had zou de arts ge probeerd hebben de tas te bemachtigen. Daarbij zou hij de dame in het gezicht heb ben geslagen. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie tegen verdachte 150 boete geëist. De uitslagen tafelvoetbal afdeling Haar lem NTVB luidden als volgt: T. v. Emme rik (Spaamestad)—P Leunig (HSV) 61; J. Meyboom (Preston)R. Matzinger (HFC) 0—2; H. v. Dalen (HVD)G. Olthof (Dissy Sport) 03; K. Bodenstaff (Eendracht) W. Folkersma (Young Boys) 05; R. Scheelings (Victoria)H. Komduur (Oost hoek) 13; R. Kiffen (Mentawi Boys) R. v. Baaren (KHFC) 2—0. Advertentie op aanvraag wordt de folder „Maak het u lichter- Tover met licht" u graag toegezonden door: Ahrend N.V. N.V. Blikman Sartorius en door de fabrikant: Chemische Fabriek van der Grinten N.V* te Venlo of haar servicekantoor Statenlaan 126, Den Haag VENLO DEN HAAG B. en W. van Haarlemmermeer hebben de gemeenteraad voorgesteld aan de n.v. Will-Pharma in Amsterdam een stuk grond van het industrieterrein in Zwanen burg, ter grootte van ongeveer tweedui zend vierkante meter, te verkopen. De vennootschap wil hier een farmaceutisch bedrijf stichten. De bedrijfsruimte be staat uit een fabriek, een laboratorium, een kantoor en een magazijn In het be gin zullen er ongeveer dertig mensen te werk worden gesteld. Een uitbreiding in de toekomst wordt verwacht De grond prijs is gesteld op vijftien gulden per vierkante meter. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL GETROUWD: H. W. A. Haeck en E. Flesseman; A. C. Goedhart en C. W. T. M. Kraanen; H. C. Duitemeijer en G. C. van Huizen; W. C. Petersen en M. A. Hopman. BEVALLEN: J. H. MostermansMense, z.; A. Gerverv. d. Berg, d.; M. J. Fried- hoffVan Alphen, z.; N. SpekMeijer, d. OVERLEDEN: A. C. M. Weerets—v. d. Aardwegh, 61 j.; S. van Douwen, 71 jaar; D. MulderFortgens, 80 j.; A. E. Cassee, 92 jaar. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: P. Jansen en M. Bosch; R. A. de Wijs en J. E. Pothoff; A. V. Kaagman en H. H. van Kuyl. GETROUWD: A. Frederiks en T. Mul der; A. W. Menting en R. Flapper; P. G. Janmaat en J. P. Assendelft; J. P. van Gestel en A. M. van Poecke; E. G. Hoek stra en M. N. van Gelder. GEBOREN: Franciscus Anthonius Ma ria. z. v. W. Medenblik en E. van der Kroft; Wilhelmus Franciscus Anthonius, z. v. W. A. Huurman en C. van Geldorp: Robert Jan Maria, z. v. H. A. Muller en D. W. Dijkstra; Roberto Maria. z. v. J. L. Mel- chior en E. C. B. van Bakel; Bernadette Veronica Geertruida Maria, d. v. H. Prins en H. W. Vester. OVERLEDEN: Wed. P. L. van Rijn— Alkemade, 91 j.: J. W. van Dartelen, 65 j.; Wed. N. A. P. Giebel—Bal, 79 j.; R. Brui nenberg, 75 j.; Mevr. H. W. M. Calandt— Schild, 72 j.; J. de Groot, 64 jaar. Van Mensen en Dingen Eindelijk is het dan ge lukt. Na jaren wachten heeft de heer Joh. Flaskamp uit de Transvaalstraat in Haarlem zijn gelijk gekregen. Maar toch is hij nog niet helemaal tevreden, want hij had eigenlijk liever gezien, dat hij zijn plannen en ideeën ten behoeve van de Haar lemse burgerij had kunnen uitwerken. Geruime tijd ge leden schreven wij al over de heer Flaskamp, die zijn zinnen had gezet op het bou wen van een verkeerstafel door middel waarvan de Haarlemse burgerij en dan vooral de jeugd onderwezen zou kunnen worden op het gebied van het verkeer. Haarlem voelde er wel wat voor, maar in de eerste plaats had men geen goede permanente ruimte ter be schikking en voorts was het geld er nog niet. Met het artikeltje, dat wij over de heer Flaskamp We hebben deze week een bijzonder plezierig moment beleefd. Dat was namelijk het ogenblik, dat het „adresboek van Haarlem voor 1960" op ons bureau werd neergelegd. We zouden overdrijven indien we zou den verteller), dat we zonder, dit adresboek niet konden leven, maar wel zijn we elk jaar weer de uitgeverij G. Eikelenboom en Zoon uit Heemstede van ganser harte dankbaar, dat men daar de moeite heeft genomen alle officiële gegevens uit het ge meentelijk bevolkingsregis ter over te nemen om er dit handzame werk mee te vullen. Na de officiële gegevens, de gemeentezaken, de ge meentelijke instellingen en bedrijven, justitie, kerkge nootschappen. onderwijs, me dici enz., vinden we in dit boek een tot oktober 1959 nauwkeurig bijgewerkte na menlijst. een alfabetische be- roepenlijst en een alfabe tische stratenlijst. De uitgeverij Eikelenboom heeft hiermee opnieuw een dienst bewezen aan honder den Haarlemmers en men kan er daar in Heemstede verzekerd van zijn dat wij steeds bij het gebruik bij zonder vriendelijk aan hen zullen denken. Wij zijn er namelijk nog nooit In ge slaagd in het adresboek een fout te ontdekken. )e heer Joh. Flaskamp druk >ezig met de bouw van zijn verkeer staf el. schreven op zak is de ont werper van de tafel de boer op gegaan en nu onlangs heeft hij via het Verbond voor Veilig Verkeer een ge gadigde voor zijn tafel ge vonden. Dat is namelijk de vooruitstrevende gemeente Oosterwold in Friesland, waar een actieve rijkspolitie man, de heer Tuinstra, het initiatief nam en waar de burgerij en de industrie in samenwerking met het ge meentebestuur onmiddellijk voor de zo noodzakelijke gelden zorgde. De heer Flaskamp kreeg de opdracht zo spoedig mo gelijk aan het werk te gaan en dank zij de hulp van de directeur van Openbare Werken in Haarlem, ir. C. C. van der Vlis, kreeg hij de beschikking over een hal van de Holland-Nautic, waar hij ruimschoots de ruimte heeft om zijn verkeerstafel op te bouwen. Met de assistentie van de heer L. Hessen is hij er nu al een maand aan bezig en het grote project, dat 12 bij 3 meter gaat meten, vordert al aardig. De verkeerstafel geeft Oosterwolde (in minia tuur uiteraard) geheel in beeld, comnleet met dijken, gazons, straten, bruggen en viaducten. Bovendien komt. op de tafel een modelspoor te lopen alsmede een railbus. Voorts zal men er dertig auto's op aantreffen die evenals de treintjes en de bussen elektrisch aange dreven zullen worden. Het ligt namelijk in de be doeling, dat al het rollend materieel, alsmede de over wegen en de verkeerslichten verbonden wordt met een centrale schakelkast. De ieugd en de ouderen uit Oosterwolde krijgen dan de gelegenheid om hun theore tische kennis van de ver keersregels in de praktijk van toepassing te brengen, want onder leiding van een lid van de rijksnolitie, die teket en uitleg geeft. Nog drie maanden denkt de heer Flaskamp nodig te hebben voor het voltooien van ziin project. Maar voor de tafel dan naar Ooster wolde verhuist wordt hij eerst nog een week in Haar lem in de Vleeshal tentoon gesteld. opdat de Haarlemse burgerij en vooral dan de autoriteiten kunnen zien wat er nu precies hun neuzen voorbij gaat. Op vrijdag 29 januari gaat Kees Hak, wonende Zaanen- laan 90 te Haarlem, één van de acht koninkrijkprijswin naars in de nationale teken en schilderwedstrijd in het Tropenmuseum in Amster dam zijn fiets ophalen, die hem als prijs toegewezen is. Naar aanleiding van dit alles hebben wij met Kees, thuis in de Zaanenlaan 90, een praatje gemaakt. De Haarlemse prijswinnaar is achttien jaar oud en gaat school op het Mendel-college, waar hij in de vierde klas zit. Hij heeft altijd al ge tekend en de inzending waarmee hij succes heeft ge boekt bij de jury, die inge zonden tekeningen beoor deelde, stelde een blanke voor in tropenuniform, met voor hem drie negers. De tekeningen en schilde rijen van Kees Hak zijn mo dern. En zoals Kees daar voor ons zit toont hij ook iets van dat moderne, wat zijn schilderijen kenmerkt. Een gemakkelijke, slobberige grijze trui, toelopende broekspijpen, tamelijk lang haar en het begin van een snor. „Mijn tekenleraar heeft mij aangeraden de tekening in te zenden. Hij was de eer ste die mij vertelde dat ik een prijs gewonnen had". In het geval van Kees Hak rolt de appel niet zo ver van de stam. Vader Cor Hak tekent en schildert ook en het is helemaal niet zo ver wonderlijk als Kees vertelt, hetzelfde van jongs af aan gedaan te hebben. Hij is zelfs een jaar van school af geweest om zich geheel aan de schilderkunst te wijden. Maar ondanks het feit dat hij enkele werkstukken heeft kunnen verkopen, is het toch niet zo gegaan als hij ver wacht had. En dus is hij weer naar school gegaan. Of Kees na zijn schooltijd weer doorgaat met schil deren? „Och, ik weet het nog niet. Ik blijf wel schilderen, maar ik weet niet of ik daar in het begin van kan bestaan. Ik heb in ieder geval wel vertrouwen, dat het in de toekomst iets wordt". Als wij de kamer door kijken, zien we aan de wand enkele moderne schilderijen hangen. Naar ons gevoel wel heel erg modem. Maar op onze vraag in die richting zegt Kees dat hij elk lijntje doelbewust op het linnen heeft gezet. Wij komen op een idee en we vragen het maar meteen: „Wat denk je van Salvador Dali?" Kees blijft ernstig. „Ik heb maar een drietal werken van hem gezien, maar ik vind er wel iets in zitten. Ja, er zit beslist wel wat in". Op school heeft Kees ook eens een prijs gewonnen. Tijdens een muzikaal toer nooi speelde hij piano, in een, door hem gevormd trio. Het Mendel-college heeft trouwens in de nationale teken- en schilderwedstrijd nog meer prijswinnaars op geleverd. Behalve Kees Hak, die naast de koninkrijkprijs, ook de eerste regionale prijs won, werd de tweede regio nale prijs toegewezen aan Chris van Geest uit Bloemen- daal en de derde regionale prijs aan Koko Raden Ardi- widiaja uit Heemstede. Kees Weteling. eveneens van het Mendel-college kreeg een troostprijs. Zaterdagmiddag om drie uur houdt de werkgroep Anonieme Alcoholisten Haar lem in restaurant „Dreef- zicht" in Haarlem een feeste lijke nieuwjaarsbijeenkomst. Onder anderen zullen het woord voeren de zenuwarts dr. P. H. Esser over „De be tekenis van de A.A. voor het herstel van de alcoholist", de heer H. Krouweel, directeur van het medisch consultatie bureau in Amsterdam over „Ons opvangcentrum" en de zenuwarts F. Hartsuiker over „Het verband tussen alcoho lisme en misdadigheid". Leden van de werkgroepen Amsterdam, Den Haag en Deventer zullen respectieve lijk spreken over „Het won der van de A.A.", „Het be leven van de 12 stappen" en „Belevenissen van een A.A.'er". Een forum, waarin behalve de heren Esser en Krouweel de heer P. C. Blankevoort, directeur van het medisch consultatiebureau in Haar lem. zitting heeft, zal vragen beantwoorden. Kees Hak De christelijke oratorium vereniging Door Zang Vriendschap" te Haarlem, diri gent Simon C. Jansen, zal op 11 oktober 1960, het oratoriumwerk „Samson" van Handel uitvoeren. Eveneens heeft zij voor de uitvoering op 12 december 1960, weer in studie genomen „The Messiah" van Han del. Dames en heren, die deze werken wil len meezingen, kunnen zich iedere dins dagavond om 7.45 uur aanmelden in het repetitielokaal van de vereniging, Jans straat 74, Haarlem. De Haarlemse politie heeft woensdag op de Amsterdamsevaart in Haarlem 27 auto mobilisten bekeurd, die de maximumsnel heid overtraden. De overtredingen werden geconstateerd met behulp van de Gatso- meter. Advertentie gSSaSMMMHl alles smaakt veel lekkerder de basis voor een gezonde en smakelijke voeding Vraag vandaag nog de receptenbrochure „Toverspreuken uit de Keuken'' aan bij Marmite, Hooikade 58, Oen Haag Vorig jaar zijn in Heemstede 358 ver keersongelukken gebeurd, wat ten opzich te van 1958 een kleine toeneming betekent. Eén ongeluk had een dodelijke afloop. Maar bij dit ongeluk op de Leidsevaart- weg waren vier doden te betreuren, toen een auto te water raakte en vier broers verdronken. (1958 twee dodelijke ver keersongelukken). Het aantal ernstig ge wonden bedroeg 39. De meeste verkeers ongelukken werden veroorzaakt door het niet naleven van de voorrangsbepalingen. De meeste aanrijdingen deden zich voor op het kruispunt Herenweg-Zandvoortse- laan-Lanckhorstlaan. Het aantal aanrij dingen op de kruising Zandvoortselaan- Leidsevaartweg is belangrijk toegeno men, namelijk van drie in '58 tot twaalf in '59. Dit is een gevolg van het feit dat men zich onvoldoende aan de verkeerslichten houdt. In de maanden mei en augustus werd het grootste aantal aanrijdingen ge boekt, in februari het kleinste aantal. Op zaterdag 13 februari wordt in Haar lem de eerste bridgedrive gehouden in de serie, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de Stichting „Het Nationaal Rheumafonds". De bridgedrive vindt plaats in restaurant Dreefzicht in Haar lem en begint om half acht. Er wordt ge speeld volgens het Howellsysteem onder leiding van de heer H. de Vries. De door de winkelierscombinatie Heemstede-Cen trum beschikbaar gestelde wisselbeker komt in bezit van de bridgeclub die met tenminste vier paren het hoogste resul taat bereikt. Verder ontvangt het hoogst geplaatste drietal per lijn een prijs. De dri ve staat onder auspiciën van het district Kennemerland van de NBB en de bridge club Boekenroode. De inschrijving sluit op 10 februari. Naar wij vernemen is men begonnen met het slopen van het bovenste gedeel te van de topgevel van het pand Grote Markt 21 in Haarlem. Het huis, dat is aan gekocht door de Nationale Levensverze keringsbank, gevestigd te Rotterdam, wordt echter nog niet verbouwd en geres taureerd aangezien de Rijksgoedkeuring hiervoor nog niet is afgekomen. Nieuws in het kort Geologencongres. De minister van O., K. en W. heeft prof. dr. G. H. R. van Koe- nigswald, hoogleraar in de stratigrafie en paleontologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, en dr. A. A. Thiadens, directeur van de geologische stichting te Haarlem, benoemd tot vertegenwoordigers van de Nederlandse regering bij het eenentwintig ste internationale congres van geologen, dat van 15 tot 25 augustus te Kopenhagen zal worden gehouden. Benoeming Grote Gasthuis. Het col lege van regenten van het St Elisabeth's of Grote Gasthuis te Haarlem heeft de heer H. van Riemsdijk, arts te Amsterdam, be noemd tot tweede Röntgenoloog. Gift uit Duitsland. Het bestuur van het Haarlem P.T.T.-mannenkoor heeft van een bevriende relatie uit Duitsland, het mannenkoor „Solingen Wald" uit Solingen een bedrag van 50 DM (f 45,20) ontvangen met het verzoek dit bedrag over te maken aan het rampenfonds. Grondaankoop. B. en W. van Haar lemmermeer willen in Nieuw Vennep on geveer vier ha. grond aankopen voor de aanleg van een sportveldencomplex. De grond is te koop voor f 1,30 per vierkante meter.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5