Beschuttende werkplaats biedt veel en gevarieerd werk aan invaliden SCHMIDT Brillen Specialist Agenda voor Haarlem en de IJmond Nog twee paviljoens zullen worden gebouwd Géén gratificatie voor gemeentepersoneel Géén hele dag vrij op de vijfde mei Politie verbaliseert drie automobilisten Brieven aan de redactie M. NIESSEN Flamingo's moest zege aan Argus afstaan Restaurant Lion d'Or HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Heemskerk ATA X-TA XI 1.2.3.4.5 Burgerlijke Stand van Haarlem Medewerking bedrijfsleven is groot Beroepsgeheim maat schappelijk werkster Schoolschip voor Karei van Manderlyceum Ds. A. H. v. d. Heuvel gaat jeugddepartement leiden Po.vü'csIiaoJ- uf izt ssSés. Vam/esn Cosmetica Dr. v. d. Hoog B. en W. van Haarlem: Zaadhandel JAN ROOZEN Alles voor uw tuin B. en W. antwoorden raadslid Proper Corrigeer uw figuur De basketbalcompetitie UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 30 JANUARI 1960 Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „In de greep der spio nage", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Schwarze Nylons, heisse Nachte". 18 jaar. Vandaag 23.30 uur: „Casino de Paris", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Rio Bravo", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 19 en 21 15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Aparte tafels 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Salem Aleikum", alle leeftijden Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben". alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur: „Lem- my Caution Incognito", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21 15 uur: „Les quatre cents coups". 18 jaar Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag er zondag 20 uur: „Meisjes, mambo's en whisky". 18 jaar. Zondag 14 30 uur: „Van de regen in de drup", alle leeftijden. Maan dag. dinsdag en woensdag 20 uur: „Een vrouw wist teveel", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN „Galerie Uittenhout" (KI. Houtstraat 41) Tot 1 februari dagelijks van 11 tot 17 uur: Exnosifie van werken van J. J. van Oost „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1)' Tot 1 februari dagelijks van 10 tot 22 uur Expositie van tekeningen van Anje Zijlstra Van 1 februari tot 1 maart dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 30 januari) Velsen-IJmuiden ZATERDAG 30 JANUARI Heidestraat 45: van 14—17 uur expositie werken van Dirk en Jaap Oudes. Thalia: 19 en 21.15 uur: „De spion met twee gezichten". Rex: 20 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt". Ichtuskerk, 20 uur: filmavond CEFA. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, van 1416.30 uur. ZONDAG 31 JANUARI Heidestraat 45: van 1417 uur expositie van Dirk en Jaap Oudes. Thalia», 15 uur: „Het raadsel van de Jungle": 20 uur: „De spion" met twee ge zichten". Rex, 15 uur: „Ali Baba en de veertig rovers"; 20 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt. MAANDAG 1 FEBRUARI Patronaatsgebouw, 18 en 20 uur: film voorstelling Oranjevereniging. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Tavido met „Piqué Dame". Heidestraat 45, van 1921 uur: expositie werken van Dirk en Jaap Oudes. Thalia, 20 uur: „Het beest in mensen gedaante". Rex, 20 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt". Raadhuis, van 1012 uur: spreekuur loco-burgemeester. Beverwijk ZATERDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dictator". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hopla Connie". W.B. Theater, 20 uur: „De strop wacht". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Tavido. ZONDAG 31 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Vera Cruz": 16.30. 19 en 21.15 uur: „Verrader lijke voetstappen". Luxor Theater, 14.30 uur: „De wraak van Zorro"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Hopla Connie". W.B. Theater, 14.30 uur: „Gevangene van het oerwoud"; 16.30 en 20 uur: „De mum mie". Statenhuis Velserweg, 10.30 uur: Verga- iering Humanistisch Verbond. MAANDAG 1 FEBRUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: Verraderlijke voetstappen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hopla Connie". W.B Theater, 20 uur. „De mummie". Het Centrum, 20 uur: Partij van de Ar beid en Vrouwengroep, lezing over bezits vorming. Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Noodkreet", zondagmiddag 14.30 uur: „De zoon van Lassie". Advertentie BEVALLEN van een zoon: 27 jan.: E. M. Hekel-de Goede; 28 jan.: C. Broek- hof-Klaassen; G. M. M. Scheffer-van Die pen; V. M. Pannekeet-Groen; 29 jan.: S. E. Damiaans-Bouwman; G. W. J. de Boer- Tollenaar; A. C. Schouten-Tromp. BEVALLEN van een dochter: 27 jan.: M. G. Tromp-Schoorl; 28 jan.: H. C. Hoo- ?,erbeets-Boom; G. A. H. de Vink-Mooij- M. Dabroek-Pimentel; 29 jan.: W. Kloos- Jansen; C. Pappot-Bosman. GETROUWD: 29 jan.: A. Bosch en E. M M. Bakker. OVERLEDEN: 27 jan.: A. Aaldertsz, 84 j„ Schoterbosplein; 28 jan.: A. Lodder-Pol dervaart, 68 j„ Hazepaterslaan; M. Kat- Out, 78 j„ Marsstraat; A. M. van Gogh- Kaulbach, 90 j., Crayenesterlaan. In opdracht van een fabriek worden lampen. De mindervaliden die soms draadgeraamten gelast voor bijv. fruit- jarenlang niet hebben kunnen werken, schalen, lectuurbakken en schemer- I zien het resultaat van mede hun werk later in de winkels liggen. Ruim drie jaar geleden heeft de gemeente Haarlem de beschuttende werk plaats voor minder-validen in Schalkwijk opengesteld. De start was goed, maar de opzet moest nog bescheiden zijn. In het begin werden er 38 mensen te werk gesteld. Intussen heeft de beschuttende werkplaats geleidelijk een uitbouw ondergaan. Met de eerste opzet heeft inen ervaringen opgedaan, waarvan bij de uitbreidingen kon worden geprofiteerd. In de loop van vorig jaar werd weer een stap verder gezet. Nu zijn nier 154 gehandicapten te werk gesteld. En zo gauw als de gemeentefinanciën dit toelaten, zal het project worden afgerond en zullen hier uiteindelijk tweehonderd minder-validen werk vinden. kampen met ziekten aan hart- of bloed vaten, zijn het slachtoffer van verlammin gen of hebben geen direct aanwijsbare handicap. Ook werken hier dertien slecht zienden en blinden. Enige van de tewerkgestelden hebben eerst een herscholing gekregen in een re validatiecentrum. Hier oefenen zij zich om aan de handicap te wennen. Het resultaat van deze training is soros dat de rmndec- vallde weer terug kdft riaar hét Vrije bé1- drijf. waar hij fneestaï. tot Volle teyrèden- heid van de werkgever ziji^ taak verricht. Vele werkgevers zien echter nog onvol doende in dat herschoolde gehandicapten in het werk kunnen wedijveren met hun valide collega's. Voldoende opdrachten Jarenlang is aan de voorbereiding van de beschuttende werkplaats in Haarlem gewerkt. De heer E. P. Schuyt, die enkele tientallen jaren aan de „Nazorg" leiding heeft gegeven, was er de geestelijk vader vanf VÏdk voor zijn pensionering zag hü zijn levenswerk met de totstandkoming van deze werkplaats voltooid. Gelijkertijd kwam er een scheiding tussen het werk van de „Nazorg" en dat van de beschut tende werkplaats. Van de laatste gemeen- dienst kreeg de heer J. J. Schnerr de leiding. Het begin van de nieuwe opzet was ta melijk bescheiden. Aanvankelijk werden één paviljoen met twee werkplaatsen, een kantoor en een opslagruimte in gebruik genomen. Vorig jaar werd de tweede fase afge sloten. In augustus en september kwamen toen nog twee paviljoens, ieder met twee werkplaatsen, tot stand. Hierdoor kon weer een aantal mensen van de wachtlijst worden afgevoerd. Voorts kon de indeling van de paviljoens worden gewijzigd en uiteraard verbeterd. Het totale project is nog niet voltooid. Want nu wordt nog gewacht op het ogen blik dat met de bouw van de twee reste rende paviljoens kan worden begonnen. Wanneer dit zal zijn, is nog niet bekend. Maar natuurlijk wordt gehoopt dat met de afronding van het plan zo gauw moge lijk wordt begonnen. Als het zo ver is zul len niet alleen mannen hier hun dagelijks brood verdienen. Want ook voor gehandi capte vrouwen wil de gemeente in een van de paviljoens werkgelegenheid scheppen. In deze maand liggen de paviljoens van de beschuttende werkplaats er wat een zaam bij. Eerst moet men van de Buiten- rustbrug af een eind langs het Spaarne in zuidelijke richting rijden, dan komen de paviljoens in zicht. Zij steken scherp af tegen de kale, donkere grond. Achter de ge bouwen ligt een hoge dijk van opeenge hoopt zand. Daar zijn arbeiders iedere dag bezig om de poldergrond op te hogen en geschikt te maken voor de bouw van het toekomstige Zuid-Schalkwijk, dat straks veertigduizend Haarlemmers zal huisvesten. Over een paar maanden krijgt men een heel ander beeld van de werk plaats. Dan zijn de paviljoens omlijst door jong groen en geven de door de dienst Hout- en Plantsoenen verzorgde bloemen perken aan het geheel een fleurig aanzien. Gevarieerd werk De mensen die hier iedere werkdag om half acht aan de slag gaan zijn lichame lijk gehandicapt. Zij ondergaan van te voren een medische keuring en blijven onder controle van een arts staan. Een bus haalt hen op en brengt hen naar de paviljoens, waar een verscheidenheid aan werkzaamheden wordt verricht. Sommi ge tewerkgestelden hebben hun werk in fabriek of ander bedrijf moeten opgeven, omdat zij hiervoor lichamelijk niet meer geschikt waren. Anderen hebben soms ja renlang thuisgezeten, werkloos en tot niets doen gedwongen. Voor deze mensen is het een voldoening om na jaren weer de han den uit de mouwen te kunnen steken. Het aantal minder-validen neemt jaar op jaar toe. Hoe vreemd dit ook klinkt, dl» is een gevolg van onze uitstekende me dische voorzieningen, waardoor veel meer mensen dan vroeger in het leven kunnen worden gehouden. Een toeneming wordt voorts veroorzaakt door bij voorbeeld ver- keers- en bedrijfsongelukken en door chronische aandoeningen die invaliditeit in de hand werken. Daarom is het te ver wachten dat als de werkplaats voltooid zal zijn, deze spoedig te klein zal blijken er de wachtlijst geleidelijk zal groeien. Van de tewerkgestelden uit Haarlem en omliggende gemeenten hebben er enke len letsels aan handen of benen, anderen zijn ernstig astmatisch of lijden aan ande re ademhalingsstoornissen, hebben te De werkzaamheden in de drie paviljoens lopen sterk uiteen. Er is een grote ver scheidenheid aan activiteiten, wat de te werkstelling vergemakkelijkt. Er is een afdeling houtbewerking, een binderij en een montage-afdeling. In de afdeling hout bewerking bij voorbeeld worden de meest verschillende voorwerpen gemaakt: van vogelkooien tot kasten en oud-Hollandse tafels. Boeken worden ingebonden, aller lei reparaties verricht, dozen geplakt en gevouwen. Bij de montage worden strijk planken in elkaar gezet. Allerlei draad figuren worden gelast, van geraamten voor schemerlampen en fruitmanden tot hekwerken met bloemmotieven. De beschuttende werkplaats produ ceert niet op eigen initiatief. Zij voert op drachten uit voor de gemeente, indus trieën, aannemers, kortom voor wie maar met de werkplaats zaken wil doen en een geschikt werkobject heeft. En gelukkig heeft de werkplaats niet over een tekqrt Advertentie Barteljorisstraat 21 Leverancier alle ziekenfondsen aan werk te klagen gehad. „We hebben steeds voldoende opdrachten kunnen krij gen. En als er eens een slapte dreigde, gingen we er opuit en kwamen we met nieuwe opdrachten terug", vertelde de heer Schnerr. Steeds meer machines In drie jaar is de werkplaats behoorlijk gemechaniseerd. Steeds meer machines werden en worden aangeschaft. „Met het machinale werk hebben we een goede greep gedaan. De werkplaats moet zo veel mogelijk lijken op een normaal bedrijf. De mensen vinden het prettig om met machi nes om te gaan. Door het omgaan met de machines krijgen de gehandicapten het gevoel dat zij niet minder dan anderen zijn. En het is frappant te zien, hoe ernstig gehandicapte mensen tot bijzonder goed werk in staat zijn. Dit eist soms een enor me wilskracht en doorzettingsvermogen", aldus de directeur. Hoewel er uiteraard nog wel hier en daar verbeteringen zijn toe te passen, is de heer Schnerr zeer tevreden over wat tot nog toe is bereikt. „Er heerst een goede geest in de werkplaats. De grote investeringen zijn uitstekend besteed. We doen ons uiter ste best om een zo goed mogelijk produkt af te leveren. En dat we steeds enthousias te medewerking van vele bedrijven heb ben ondervonden, is vermoedelijk een aanwijzing dat we hierin zijn geslaagd. De gemeente spaart zich kosten noch moeite om hier een zo'n goed mogelijk werkmi lieu te scheppen. Dat vergt natuurlijk veel geld, maar de resultaten hiervan zijn nu eenmaal in geen enkel cijfer uit te druk ken", aldus de directeur, die beter dan wie ook kan nagaan wat de waarde is van hetgeen hier tot stand is gebracht. In het verslag van de rechtbank tegen een sociaal werkster uit Amsterdam, die zich voor de Haarlemse rechtbank te ver antwoorden heeft gehad omdat zij als ge tuige opzettelijk geweigerd zou hebben een verklaring af te geven in een echtschei dingsprocedure, is vermeld, dat de man aan de rechter-commissaris bij de Haarlemse rechtbank en later aan het Gerechtshof te Amsterdam gevraagd heeft verdachte te laten gijzelen. Men verzoekt ons mee te delen, dat dit verzoek is uitgegaan van de vrouw, die bij de echtscheidingsprocedure de eisende partij is. Advertentie DE EERSTE"COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING,. ZUlWfG 63 - TELEFOON.15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Geeft u heden op als lid voor 1960 met direct ingaande rechten B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om voor het aankopen van een schip met vier leslokalen ten be hoeve van het Karei van Manderlyceum en voor het maken van een walaansluiting alsmede voor het inrichten van de lokalen bedragen beschikbaar te stellen van res pectievelijk 130.000,en 15.000, IVereldraad van Kerken: De Wereldraad van Kerken heeft ds. A. H. van den Heuvel, secretaris van dc Oecu menische Jeugdraad in Nederland te Utrecht, aangezocht om een benoeming als secretaris van het jeugd-departement van de Wereldraad van Kerken te willen aan vaarden. Advertentie 'Tm TTuw&k Grote hoeveelheden hout worden in het paviljoen van de houtbewerking verwerkt tot gebruiksvoorwerpen: ta fels, kisten, kasten en strijkplanken om er maar enkele te noemen. De minder-validen leren met hun handi cap de machines te bedienen. B. en W. van Haarlem nemen niet in overweging aan het gemeentepersoneel een gratificatie toe te kennen. Dit deelt het college mee in antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid de heer J. Willemse (Arb.), die had ge wezen op het besluit van B. en W. van Rotterdam, die wél een dergelijke grati ficatie hebben willen toekennen met het oog op het uitzonderlijk vele werk, dat het gemeentepersoneel in het belang van de gemeente heeft verricht, ondanks de on derbezetting van de staf. Het Haarlemse college zegt in zijn ant woord aan de heer Willemse, dat de om standigheden, welke het gemeentebestuur van Rotterdam tot zijn voorste] hebben gebracht, ten opzichte van die in Haar lem naar aard en omvang verschillend zijn. Voor opgedragen overwerk wordt in Haarlem een vergoeding betaald overeen komstig de daarvoor in het Ambtenaren reglement 1954 gestelde regelen. Voor de ze betaling komen leidinggevende ambte naren echter niet in aanmerking. Advertentie Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TELEFOON 16061 B. en W. van Haarlem zijn niet voor nemens het gemeentepersoneel op de vijf de mei de gehele dag vrijaf te geven. Wél zal evenals dit vorige jaren het geval geweest is het gemeentepersoneel op de middag van de Bevrijdingsdag vrij krij gen. Dit deelt het college mee in antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid mr. M. D. Proper (Comm.), die had aan gedrongen op een vrije dag op 5 mei. In hun toelichting schrijven B. en W., dat zij deze kwestie nog eens hebben overwo gen. Ondanks deze nadere overweging is het college niet tot de conclusie gekomen dat de gehele dag vrijaf moet worden ge geven. Ten aanzien van de sluiting van ge meentelijke diensten en bedrijven heeft het college zich nimmer gebonden geacht aan de maatregelen, die de regering voor het rijkspersoneel heeft getroffen. Naar aanleiding van het verzoek om een extra subsidie aan het Haarlems Co mité voor Nationale Feesten, waarop mr Proper had aangedrongen, delen B. en W. mee, dat dit comité heeft meegedeeld dat de plannen voor de viering van de Bevrijdingsdag gereed zijn en dat het feestprogramma geheel „rond" is. Het co mité en de daaronder ressorterende ver enigingen en comités hebben, aldus het college, geen behoefte aan een extra-sub sidie voor die feestviering. Met alcohol achter stuur De Haarlemse politie heeft gisteren te gen drie automobilisten proces-verbaal op gemaakt omdat zij onder invloed van ster ke drank bleken te verkeren. Een 51-jarige aannemer was 's avonds om kwart voor zeven betrokken bij een aanrijding op de kruising van de Klaver laan en de Schoterweg. Hij zou met zijn auto uit de Kloosterstraat komend geen voorrang hebben verleend aan een brom fietsberijdster die op de Schoterweg reed. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Op het politiebureau verklaar de de aannemer in anderhalf uur tijds drie café's te hebben bezocht. Hij had zes bor rels en een glas bier gedronken. Zijn rij bewijs werd ingetrokken en zijn auto in beslag genomen. Een 48-jarige chauffeur van een melk fabriek werd 's avonds omstreeks kwart voor twaalf aangehouden omdat hij op het Houtplein met een bestelauto in verboden richting reed. Omdat de man naar alco hol rook werd hem op het politiebureau een bloedproef afgenomen. Het resultaat hiervan was dat zijn rijbewijs en de be stelauto werden gevorderd. Vrijdagnacht tegen half een wilde een 32-jarige assistent-bedrijfsleider op de Kle verlaan in Haarlem zijn wagen keren. Tij dens die handeling ontstond een botsing met een auto die in dezelfde richting reed. Beide wagens werden beschadigd De assistent-bedrijfsleider bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Hij probeerde de politie om de tuin te lei den met een verlopen rijbewijs dat boven dien niet op zijn naam stond. Het resul taat van de op hem genomen bloedproef was voor de politie aanleiding 's mans auto in beslag te nemen. (Verkort weergegeven) De bus-stakingen. Met voldoening heb ik deze week de uiteenzettingen in uw blad gelezen over de ongerustheid, die er heerst onder het personeel van Vervoer. Dat het niet goed botert tussen arbeiders en vakverenigingen is volgens uw verslag gever erg jammer en dat is ook zo. En hierin moet m.i. ook heel spoedig ver andering komen. Laat de vakverenigingen op de bres staan voor de belangen van de mensen, daar zijn ze voor. Er moet weder zijds vertrouwen zijn. Het komt mij wel eens voor, dat er meer geprobeerd wordt om uit de gebeurtenissen politieke munt te slaan en hier schieten we niets mee op. Een gezonde vakvereniging kan en mag vechten voor goede sociale voorwaarden en een eerste vereiste is nu: zorg dat de minst-bedeelden nu ook eens aan hun trek komen, want er zijn nog veel te veel men sen, die met te lage lonen naar huis gaan en dit is een schande voor welvarend Ne derland. Ook de regering moet zorgen dat dit in orde komt. G. M., Haarlem door een perfect passende GAINE - GORDEL of CORSET CORSETIèRE MEVROUW Floraplein 18 - Telefoon 13976 Twee enorm lange spelers van Argus, Pouw en Nelis, hebben Flamingo's naar een nederlaag gespeeld. De Hagenaars die bijna onderaan stonden, zijn nu door de 55-64 zege een concurrent voor Flamin go's geworden voor een promotieplaats. White Stars heeft voor de eerste maal dit seizoen het hoofd moeten buigen. De scherprechter was SC Haarlem, dat ver dient met 52-62 won. Ook de dames van SC Haarlem boekten succes: 26-15 tegen HOC 2. In de eerste helft van het treffen tegen Flamingo's was Argus duidelijk sterker. De ploeg van coach Pols kon zich niet los maken van een zekere matheid. Hiervan maakte Argus op de juiste wijze gebruik. Als tussenstanden noteerde wij 8-16, 14-26, 16-29. Hierna ging het wat beter en het was vooral Kurt Lagerweij die dikwijls verrassend doorbrak en kort voor het bas ketwisselen de cijfers wat dichter bij el kaar bracht (26-33). Na de pauze begon de sensatie. Bij de stand 27-35 kwam Jan Meenhorst fraai onder de basket en schoot raak 30-35. Een strafworp leverde 30-36 op, maar toen bij een schot van Kurt Lagerweij een van de Argus-spelers aan de basket ging han gen, waardoor de bal niet door de ring kon komen, gaf de scheidsrechter terecht doelpunt (32-36). Theo de Cock scoorde na goed aangeven van Meenhorst 34-36. Het publiek begon zich toen te roeren, maar Argus maakte er 36-41 van. Twee doelpunten van Kurt Lagerweij en de stand 40-41 stond op het scorebord. Theo de Cock gaf daarna met een fraai schot, onder donderend gejuich. Flamingo's voor de eerste maal de leiding in dit duel (42-41). Dat was na zeven minuten spelen. De coach van Argus hergroepeerde daarna zijn mensen en toen bleek ook dat Flamingo's aan het eind van zijn kunnen was: 42-43, 42-53, 48-62. Even leefde Fla mingo's nog op, maar de tijd was te kort om nog „bij" te kunnen komen. (55-64). Bij Flamingo's scoorde Jan Meenhorst 8-6, Kurt Lagerweij 8-15 en Theo de Cock 0-6. Bij de gasten waren Nelis 11-9 en De Leeuw 9-10 de produktiefste spelers. SC Haarlem heeft zich er niets van aan getrokken. dat White Stars in nieuwe, fleu rige kleding verscheen. Fel en verbeten hebben de Sportclubspelers White Stars op de zwakste linie aangepakt: de ver dediging. Zélf hebben zij de verdediging niet verwaarloosd. Jan Lagendijk, de White Stars-schutter werd zorgvuldig be waakt en hoewel hij toch nog een score van 12-11 bereikte, was zijn bewegings vrijheid op doelmatige wijze aan banden gelegd. Bliksemsnelle uitvallen hadden vrijwel steeds succes, omdat White Stars in feite alleen maar aanvallers in het veld had gebracht. Wietse Jansma (11-12) en Jan Soeverein, die vooral na rust een uitste kende wedstrijd speelden, scoorden met regelmaat voor White Stars. De 26-27 voor sprong van SC Haarlem bij de rust was nog niet benauwend, evenmin als de 29-31 stand na 13 minuten spelen. Maar toen Haarlem 4 minuten voor tijd met 49-57 voor kwam te staan en coach Hoos zijn mannen steeds naar de bedreigde punten wist te dirigeren was het met White Stars gedaan. Haarlem won uiteindelijk met 52-62. En verdiend. White Stars had zijn eerste nederlaag geleden en SC Haarlem bleef door deze zege nog een kanshebber voor de titel, al behield White Stars de beste papieren. Voor SC Haarlem scoorde Jansma 11- 12, Souverein 4-11, Ausma 0-8, Van Bree 6-4 en Kaart 6-0. Voor White Stars boekte Lagendijk 12-11, Spoor 9-6 en Van Giffen 1-5. Maandag is er geen basketbalprogram ma. Advertentie Hotel-Café. Bij gezellige muziek een heerlijk DINER ƒ5.— Gebonden aspergesoep Gebr. varkenshaas Roomsaus Rijstpudding Abrikozensaus TELEFOON 10281 Nieuws in het kort Film. Maandagavond 8 februari ver toont de Heide Maatschappij voor het departement Hillegom van de Maatschap pij tot Nut van het Algemeen de films „Langs onbegaande klingen", „De schoen maker en de Hoedenmaker", „Klompen dans" en „Hij, zij en de Wereldhaven". Inbraak I. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een hotel aan de Zijlweg in Haarlem. Vermist worden 175, twee flessen whisky, twee flessen cognac en een herenjas. Inbraak II. Donderdagnacht is inge broken in een ornamentenfabriek aan de Regentesselaan in Haarlem. Uit een brand kast die werd opengebroken is 300 ver dwenen. Gereformeerde bond. Zondagavond 31 januari om zeven uur zal in de Nieuwe Kerk te Haarlem spreken ds. S. Gerssen van Huizen. Dit is de eerste van de zes diensten, die dit jaar volgens het dienst rooster van de hervormde kerk van Haar lem toegewezen zijn aan predikanten van de gereformeerde bond in de hervormde kerk. Geen spreekuur. De wethouder van publieke werken in Zandvoort, de heer G. Tates, is verhinderd op dinsdag 2 fe bruari zijn wekelijks spreekuur te houden. npenfonds. Op de Haarlemse lagere ter he school is 550.76 ten bate van he' .iampenfonds bijeengebracht.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7