Verenigingsafgevaardigden stellen eisen aan hoofdbestuur KNMV Valentina Stenina hardrijden op de wereldkampioene schaats bij dames Haagse volleybalhegemonie door Groningen en Limburg gebroken Uitstekende prestatie van Van der Grift en Pesman in Davos Oslo-ploeg start ook in Davos Publiek belegerde de pitch 12 Kuhnert eerste in het algemeen klassement Sensationele tijden op 10.000 m in Alma Ata Vladimir Shilikovski sneller dan Andersen Als retributiebesluit van kracht blijft geen gróte motorwedstrijden Uitslagen tafeltennis Margaret Smith (17 jaar) Australisch kampioene T enniskampioenschappen in augustus Dertien maal matchpoint in de beslissende set van herenfinale John Thomas sprong 2.17 meter hoog Herb Carper in Dortmund weer in oude vorm Uitslagen zaalhanbal De tweede testmatch Om de damtitel De Jong blijft aan de top na zesde ronde Nederlandse overwinningen op België in micro korfbal wedstrijden Italië niet „officieel" naar de Tour Rudi Altig winnaar van Coppi-criterium Post eerst in toernooi der achtervolgers MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 Als omlijsting van de nationale Zwitser se kampioenschappen hardrijden werden dit weekeinde in Davos internationale wedstrijden gehouden, waaraan ook de Nederlandse toprijders deelnamen, die zich te Davos voorbereiden op de wereld kampioenschappen, die de volgende week zaterdag en zondag op dezelfde baan zijn. Een bijzondere prestatie op de 500 meter leverde de Kus Grishin, die onder ideale omstandigheden hard ijs, zonnig weer en geen wind tot een tijd kwam van 40,9 sec., waarmee hij een nieuw baanre cord vestigde. Op de tweede plaats kwam zijn landgenoot Stenin met 41.8, terwijl onze landgenoot Henk van der Grift een tijd van 42.4 sec. op de chronometers bracht, waarmee hij niet alleen de derde plaats bezette, maar tevens tot de snelste tijd kwam, ooit door een Nederlander ge reden. Van der Grift's beste tijd tot heden was 42.7, welke hij op 10 januari maakte te Hamar. Op de vierde plaats legde beslag de Rus Gontsjarenko met 42,6, gevolgd door Gu- rov met 42,8 en de Australiër Hickey met 43 sec. rond. De Nederlanders Kroon en De Graaff eindigden respectievelijk als 12de en 13de met 43.8 en 43.9. Ook de Nederlandse kampioene Rie Meijer kwam zaterdag op het ijs, maar zij moest zowel op de 500 als de 1500 me ter wederom haar meerdere erkennen in de Oostduitse Helga Haase, die beide nummers won in respectievelijk 46.8 sec. en 2 min. 33.4 sec., op beide afstanden haar persoonlijke records scherper stel lend. De tijden van Rie Meijer waren resp. 49.6 sec. en 2.38.6, waarmee zij op beide afstanden als tweede eindigde. De Van der Grift 49.6 sec. op de 500 m. betekende een ver betering van het persoonlijk record van onze landgenote. Door zijn prachtig gereden 500 meter, gevolgd door een goede 3000 meter in 4 min. 52.6 sec. bleek onze landgenoot Henk van der Grift na de eerste dag de snelste Nederlander, want in het algemeen klas sement bezette hij met 91.167 punten ach ter de Russen Grishin (90.783 pnt.), Gontsjarenko (90.883 pnt.) en Kotcv (91.100 pnt.) de vierde plaats. Hij verbe terde ook op de 3000 meter zijn beste per soonlijke prestatie. Kees Broekman gleed op het harde ijs naar een derde plaats op de 3000 meter in 4 min. 47.9 sec. terwijl De Graaff zijn bes te prestatie met 4 min. 49.4 sec. dezelf de tijd als Gontsjarenko 0.8 sec. scher per stelde. Pesman werd zevende in 4.49.7. Jan Pesman heeft zondag de 1500 me ter gereden in 2 min. 12.6 sec., de snelste tijd, ooit door een Nederlander op deze af stand gemaakt. Tot zondag stond het of ficieuze record op naam van het drietal Broekman, De Graaff en Maarse met 2 min. 13.1 sec., terwijl Pesman's beste tijd op de 1500 meter tot nu toe was 2.18.2. Met zijn 2.12.6 klasseerde Pesman zich als derde op dit nummer achter de winnaar, de Noor Aanes, die 2.11.7 voor zich liet af drukken en de Oostduitser Kuhnert, die 2.12.4 op de klokken bracht. Achter Pesman kwam op de vierde plaats de Rus Grishin met 2.12.7 en ex aequo legden op de vijfde plaast beslag onze landgenoot De Graaff en de Noor Nil- son met elk 2.13.7. Hierna kwam op de ze vende plaats Van der Grift met 2.13.8., terwijl Kroon en Broekman met de Noor Sogge de tiende plaats deelden met een tijd van 2.15.9. Jeen van den Berg tenslot te bezette met de Noor Seiersten de 13de plaats met 2.16.5. De Oostduitse Helga Haase was bij de dames oppermachtig op de 100 meter met een tijd van 1 min. 35.4 sec., waarmee zij haar persoonlijk record met twee secon den verbeterde. Haar landgenote Görner eindigde op de tweede plaats met 1.39.6, terwijl onze landgenote Rie Meijer zich met 1.40.2 als derde klasseerde. Na zijn goede prestatie op de 1500 me ter heeft Jan Pesman het op de 5000 meter nog beter gedaan. Hij werd eerste in 8.04.5 en bleef daarmee precies 5 sec. onder zijn beste tijd tot nu toe. De Russen hadden hun 5000 meter-specialist Kotov niet laten starten. Naar zij later toegaven hadden zij er op gerekend dat Kositsjkin de 5 km. op zijn naam zou brengen. De Rus moest zich echter tevreden stellen met een tweede plaats in 8.06.2 nadat hij in zijn rit tegen Kees Broekman op een der kruispunten bijna in botsing was ge komen met de Nederlander. De derde plaats was voor de Oostduitser Helmuth Kuhnert in 8.10.0. Broekman werd Schaatsenrijden vierde in 8.14.4 en Jeen van den Berg vijfde in 8.17.0 evenals de tijd van Pes man een nieuw persoonlijk record. De uitslagen van de Nederlanders waren verder: 7. De Graaff 8.17.8. 12. Van der Grift 8.28.8, 17. Kroon 8.42.2 In het eindklassement bezette Pesman dj tweede plaats: 1. Kuhnert (O.-Did.) 184.416 pnt., 2. Pesman (Ned.) 185.533 pnt., 3. Kosisjkin (Rusl.) 186.287 pnt., 4. De Graaff (Ned.) 186.480 pnt., 5. Van der Grift (Ned.) 186.647 pnt., 6. Aaness (Noor- w.) 186.977 pnt., 7. Broekman Ned.) 187.823 (pnt., 8. Van den Berg (Ned.) 189.083 pnt. Bij de dames won Helga Haase zoals verwacht, ook de 3000 meter. Zij won in 5 29.3. Rie Meijer werd tweede in 5.33.7, waarmee zij het officieuse Nederlandse record verbeterde. Het staat vrijwel vast, dat de KNSB voor het wereldkampioenschap hardrij den op de schaats, dat zaterdag 6 en zon dag 7 februari in Davos wordt gehouden, dezelfde rijders als voor het Europese kampioenschap in Oslo zal inschrijven. Dat vijftal bestond uit Jan Pesman, Kees Broekman, VVim de Graaff, Jeen van den Berg en Henk van der Grift. Op de lijst van de voorlopige inschrijvin gen voor het titeltournooi in Davos komen ongeveer 50 namen voor. De kans is groot dat het wedstrijdcomité zal besluiten slechts 40 rijders toe te laten. In dat geval zal Nederland zonder twijfel gedwongen worden een van de vijf inschrijvingen te rug te nemen. Shilikovski Uit Alma Ata, het in Kazakhstan gelegen schaatscentrum, worden enkele sensatio nele prestaties gemeld. Op de ongeveer 650 meter hoog gelegen baan (belangrijk langer gelegen dan de baan, waarop reeds zovele wereldrecords zijn gesneuveld) heeft de een-armige Russische rijder Vladimir Shilikovski de 10.000 meter ge reden in 16 minuten 13.1 sec Kort tevoren had Nikolai Stelbaum, die reeds in 1959 16.31.4 had gemaakt, de af stand afgelegd in 16.18.9. Het officiële wereldrecord staat met 16 min. 32,6 sec. sedert 10 februari 1952 op naam van Hjalmar Andersen (Noorwe gen). De 16.31.4 van Stelbaum werd niet door de ISU gehomologeerd omdat de tijd ge maakt werd tijdens wedstrijden, die niet tot de door de Internationale Schaatsunie erkende wedstrijden behoorden. Het is dus nog helemaal de vraag of „Hjallis" zijn record thans kwijt is, doch vast staat intussen echter, dat hij niet meer de snel ste 10 kilometer specialist is aller tijden. Ook op de 3000 meter ging het hard in Alma Ata. Boris Nikishin won in de nieu we nationale recordtijd van 4.40.8, slechts 0.6 boven het wereldrecord, dat nog steeds op naam staat van onze landgenoot An ton Huiskes. De Koninklijke Nederlandsche Motor rijdersvereniging heeft zaterdagmiddag in Utrecht haar jaarlykse kalendervergade ring gehouden. Het is, zoals zich dat trou wens al liet aanzien, een uitermate bewo gen vergadering geworden. Toen de voor zitter van de sportcommissie, de heer H. Burik, de vergadering opende, was er slechts een betrekkelijk gering aantal af gevaardigden van de clubs aanwezig. Een aantal verenigingsafgevaardigden zijn, zo zei de heer Burik in zijn openings- Motor sport woord, in een ander lokaal bijeen om daar van gedachten te wisselen over het voor nemen van het hoofdbestuur de retribu tie te verhogen van 5 tot 10 percent. Dat is een aangelegenheid waar de sportcom missie geheel buiten staat. Wij, zo stelde de heer Burik uitdrukkelijk, bespreken hier alleen onze wedstrijdagenda en voe ren uit hetgeen de KNMV meent dat goed is. Ook deed de heer Burik mededelingen over de gewijzigde promotie- en degrada tie-regeling. Aangezien iedere nationale wedstrijd zal meetellen voor het Neder landse kampioenschap, verwachtte de voorzitter het komende seizoen aanzienlijk meer strijd bij de nationale wedstrijden. Op het moment waarop de wedstrijd agenda voor 1960 aan de orde werd ge steld, betrad een aantal verenigingsafge vaardigden het vergaderlokaal. Nadat de 21ste februari was vastgelegd als datum voor de internationale motorcross in Ge- mert, vroeg de heer E. W. Polle het woord. Hij verklaarde dat er op 21 februari in Ge- mert. niet zal worden gereden, als het hoofdbestuur van de KNMV blijft bij zijn besluit de retributie tot 10 percent te ver hogen. „En wij hebben ons verbonden," zo vervolgde de heer Polle, „nergens in ons land een internationale wedstrijd te or ganiseren. Wij wensen voor maandag 8 februari uitsluitsel van de KNMV". Na dit ultimatum stelde de heer Burik nogmaals vast dat de sportcommissie in De Russische Valentina Stenina is de nieuwe wereldkampioene hardrijden. Zy heeft de titel overgenomen van haar land genote Tamara Rylova, die na de eerste dag, waarop de 500 en 1500 meter werden verreden, achter Lydia Skoblikova de twee de plaats bezette, door een voortreffelijke 1000 meter opklom naar de eerste plaats, doch hiervan op het laatste nummer (3000 meter) werd verdrongen door Valentina Stenina, die met haar grote rivale tot de finale vrijwel gelijke tred had gehouden. Op de 3000 meter kwam Rylova niet ver der dan de zesde plaats en bijna acht se conden lag haar tijd boven die van Stenina die daarmee de wereldtitel inpalmde. De achterstand van Stenina, die na drie num mers 0.433 bedroeg, had zij volledig weg gewerkt en omgezet in een beslissende voorsprong. De Russin Skoblikova, die na de eerste dag het klassement aanvoerde, speelde zondag een slechts bescheiden rol en eindigde tenslotte als derde. 500 meter: 1. Lydia Skoblikova (Rusland) 49,5 sec.; 2. Tamara Rylova (Rusland) 49,7; 3. Valentina Stenina (Rusland) 50,1. 1500 meter: 1. Stenina 2.37,6; 2. Skobli kova 2.37,7; 3. Rylova 2. 38,4. 1000 meter: 1. Guseva (Rusland), 1.40,2; 2. Pilejczyk (Polen) 1.40,7; 3. Rylova (Rus land) 1.41,2; 4. Stenina (Rusland) 1.41,7. 3000 meter: 1. Skoblikova (Rusland) 5.23,9; 2. Stenina (Rusland) 5.31,8; 3. Hut- tunen (Finland) 5. 34,8. Eindklassement: 1. Valentina Stenina (Rusland) 208.833 pnt; 2. Rylova (Rusland) 209.633 pnt; 3. Skoblikova Glusland) 210.600 pnt; 4. Donchenko (Rusland) 211.083 pnt; 5. Pilejczyk (Polen) 212.784 pnt; 6. Huttu- nen (Finland) 213517 pnt; 7. Sihvonen (Fin land) 214750 pnt; 8. Sun Hung-Hsia (C'r'n 214.784 punten. deze in het geheel geen zeggenschap heeft. Hij vestigde er voorts de aandacht op dat het zeer de vraag is of een dergelijke be slissing voor 8 februari genomen zal kun nen worden, aangezien de eerstvolgende vergadering van het hoofdbestuur is vast gesteld op zaterdag 13 februari. De voorzitter wees de afgevaardigden op de consequenties van een en ander. Hoewel de cauties en borgstellingen kun nen vervallen en data kunnen worden toe gewezen aan organisatoren van andere wedstrijden, bleven de afgevaardigden bij hun standpunt. Mocht het KNMV-be- stuur bij zijn voornemen blijven, dan houdt dat in, dat de internationale motor wedstrijden in Gemert, Sint Anthonis, Boe kei, Schijndel, Norg. Markelo, Lichtevoor- de en Alkmaar dit jaar niet zullen door gaan. Besloten werd de eerder gepubliceer de voorlopige kalender voor 1960 tot na der order aan te houden. Hoofdklasse B: Wibo 3—OTTC 3—7, Maasbree Batswingers 2 5—5, Atoom—Elan 64, Docos Togido 8—2, Luck Raek—Treffers 5—5. Over gangsklasse D: Shell—VVGA 2—8, Povac 2—Hotac 4—6. Nedlloyd 3—Barna l(>—0, GTTC—KLM 7-3. Overgangsklasse E: Treffers AVGA 2 4—6, AMVJ —Smash 3 5—5. Scylla 2—Togido 2 8—2. Tennis De Australische tennistitel in het da mes enkelspel is in het bezit gekomen van de 17-jarige Australische speelster Marga ret Smith. In de finale versloeg zij haar 18-jarige landgenote Jane Lehane in twee sets: 7-5, 6-2. Margaret Smith, die op haar weg naar de eindstrijd op verrassende wijze de Wim- bledonkampioene Maria Esther Bueno had uitgeschakeld, startte nerveus, doch na verloop van tijd kreeg zij zelfvertrou wen. Jane Lehane, die in de halve finales ook een opmerkelijke prestatie leverde door Christine Truman te verslaan, gaf haar landgenote in de eerste set uitste kend partij. Zij werd echter in de tweede set uit haar evenwicht gebracht en ver loor deze met 6-2. De titel in het heren dubbelspel bleef in het bezit van Laver en Mark. Zij wonnen in de eindstrijd van de Wimbledonkam- pioenen Fraser en Emerson met 1-6, 6-2, 6-4. 6-4. De nationale tenniskampioenschappen 1960 zullen van 15 t/m 31 augustus op de Mets-banen in Scheveningen worden ge houden. Het weekeinde daarna, op zater dag 27 en zondag 28 augustus, wordt de landenwedstrijd Nederland-België (ge mengd) gespeeld. De landenwedstrijd Duitsland-Nederland (gemengd) is op 3 en 4 september vastgesteld. De dames-landendriekamp Nederland- Frankrijk-Zwitserland wordt van 21 t/m i 14 juni gespeeld. Het districtskampioenschap van de Ne derlandse Volleybalbond, traditiegetrouw perfect door de afdeling Haarlem in het Krelagehuis georganiseerd, heeft na een aantal tamme poulewedstryden zaterdag avond een zeer spannende ontknoping ge kregen. Gewoonlyk behoort het district West 2 (Amsterdam, Het Gooi en Utrecht) tot de finale-tegenstander van West 3 (Den Haag en Rotterdam), maar door de afwe zigheid van de Stichtse en hoofdstedelijke volleyballers, stonden nu tegenover west 3 bij de dames Groningen en bij de heren Limburg. Na twee fantastische eindstrij den, met voortreffelijk volleybal en een summum aan spanning, werd Den Haag (Rotterdam) na zes jaar achtereen bij de dames en drie jaar by de heren, de titel te hebben veroverd, door Groningen en Limburg onttroond. By de heren stond men in de beslissende set niet minder dan der tien maal op matchpoint en werd de stryd na een sensationeel, langdurig meesleepend duel, vaak door ovaties van de talrijke toe schouwers onderbroken, met 2119{!) door Limburg gewonnen. De volleybalcompetitie Hoewel de bezetting van de halve finales en finales gelijk aan onze verwachting was en wij de Limburgers een finaleplaats had den toebedacht, hadden wij toch niet ver wacht dat zij een reële bedreiging voor de Hagenaars zouden vormen en zeker niet na de eerste set, die door Kapteijn en zijn mannen met een belangrijke technische meerderheid met 155 werd gewonnen. Wel hadden de Limburgers in samenwer king met Oostbrabanders voor het net een grote slagvaardigheid getoond, maar hun technisch kunnen en hiermede hun de fensieve kracht was ontoereikend en bo vendien speelden aan opslag de zenuwen een remmende rol. In de tweede set lieten de Hagenaars nog weinig vermoedend hun tegenstanders uit lopen tot 41 en 83. De enthousiaste zui- delingen zagen mogelijkheden, wonnen de gunst van het publiek, ontwikkelden met de kanonniers Ferries en Dassen een ver vaarlijk netspel en kwamen ook in de ver dediging tot grote daden. Weliswaar redu ceerde Den Haag tot 1010 en na 1310 tot 1313, maar Limburg bleek niet meer te stuiten en met 1513 brachten de Lim burgers de balans weer in evenwicht. En thousiasme bij de Limburgers, enthousias me bij het publiek, het leek wel of Lim burg de beker reeds had veroverd. Maar dit was zeker niet het geval, want nog een titanenstrijd, een marathonset, zou nog volgen. Een rijke game, met spectacu laire reddingen, vlijmscherpe smashes, goede bloks, maar veel gemiste serves die de spanning nog verhoogden. Een set, waarin alle facetten van het volleybal tot uiting kwamen en waarin beide ploegen elkaar bleven volgen van 66 tot 1919. Ook de laatste twee beslissende punten verkreeg Limburg pas na ettelijke keren serve-over en het was begrijpelijk dat na het beslissende punt het enthousiasme bij de Limburgers geen grenzen kende en de talrijke toeschouwers beide ploegen een ovatie brachten. De Rotterdamse scheidsrechter P. Moer man sloeg zich er aanvaardbaar door, zijn taak was geen sinecure. Dames Ook bij de dames zagen wij een eind strijd, die op een zeer behoorlijk niveau stond en bijzonder verrassend door een sterk verdedigend Groningen werd gewon nen. Nadat Groningen de eerste set won (159), mochten wij in de tweede set een kentering verwachten. Maar na een aan vankelijke Haagse voorsprong, die door foutieve serves langzaam wegslonk en via 77 plaats moest maken voor een 107 achterstand, hebben de Haagse dames zich niet meer van de druk van de Noordelin gen kunnen los maken. Op 137 onderbrak de Haagse coach met een tweede time-out, zag zijn pupillen de marge terugbrengen tot 1310, maar moest uiteindelijk lijdzaam toezien hoe Tinie Brada, de aanvoerster van het Gro- Atletiek De 18-jarige Amerikaanse student John Thomas heeft tijdens de Milh-ose Games in New York zaterdagavond een officieus wereldrecord gevestigd bij het hoogsprin gen met een sprong van 2.17 meter. Het wereldrecord staat sinds 13 juli (1957 Le ningrad) op naam van de Rus Stepanov met 2.16 meter. Thomas' prestatie zal niet als wereldre cord kunnen worden erkend, daar het is gemaakt bij indoorwedstrijden. De Amerikaanse negersoldaat Herbert Carper heeft zaterdagavond in de Westfa- lenhalle te Dortmund de 60 yards gelopen in 6 seconden, de beste tijd ooit op dit num mer bij indoorwedstrijden gemaakt. Een officieel wereldrecord bestaat hiervoor niet. Vorig jaar heeft Carper de 60 yards ook al in 6 seconden gelopen. Hij blesseer de zich toen en werd lange tijd uitgescha keld. Bij de race in Dortmund werd de Frans man Delecour tweede in 6.1. sec. en de Ghanees Teddoy derde in 6.3. sec. Handbal DISTRICT WEST A DAMES. Eerste klasse: AVA—Zeeburg 15. HEREN. Eerste klasse: Aalsmeer—AHC 134, AalsmeerBlauw Wit 128, Blauw Wit—Niloc 10—12 (Niloc kampioen). Tweede klasse: ConcordiaAalsmeer 2 613; De BlinkertAchilles 1211. AFDELING ALKMAAR-HAARLEM DAMES. Eerste klasse: FSA-AOG 2-4, SEW— Foresters 61, FSAForesters 5—3, SEWAOG 4—1. Tweede klasse: IJmond—St. Victor 3—1. HEREN. Eerste klasse: AVA—Adelborsten 5—2. ningse team, met een welbekeken plaats bal de serve weer in handen van haar team bracht en de strijd met 1513 beslist werd. De Noordhollandse teams (west 1), waar in de beste Haarlemse spelers en speelsters een plaatsje hadden gevonden, brachten het beide niet verder dan de halve eind strijden (kruisingswedstrijden). De heren behaalden een derde plaats door een zege op Groningen, de dames die een magni fieke eerste set speelden tegen West 3 werden door de Friezinnen geklopt en ein digden op de vierde plaats. Te weinig voor bereiding en een te „oude" samenstelling bij de heren, stonden verdere successen in de weg. De Haarlemse stedenteams, die uiteraard hun sterkste spelers(sters) hebben moeten afstaan aan de districtsteams, hebben zich kranig geweerd en de heren hebben zelfs met een gedecideerde overwinning op Oost 1 en een uiterst kleine nederlaag tegen Noordholland (1917 in de derde set) een rol van betekenis gespeeld. Resultaten: Heren, poule A: west 3oost 2 21, zuid 1noord 1 20, west 3zuid 1 20, oost 2noord 1 20, west 3noord 1 20, oost 2zuid 1 02. Poule B: Haarlemwest 1 12, oost 1 noord 2 02, Haarlem—oost 20, west 1 noord 2 20, Haarlemnoord 2 12, west 1oost 1 20. Dames poule C: west 3Haarlem 20, oost 1noord 1 02, west 3oost 1 20, Haarlemnoord 02, west 3noord 1 10, Haarlemoost 1 02. Poule D: west 1noord 2 12, zuid 1 oost 2 21, west 1zuid 1 20, noord 2 oost 2 20, west 1oost 2 20, noord 2 zuid 1 21* Heren, halve eindstrijden: west 3 noord 2 1513, 154; zuid 1west 1 157, 15—6. Eindstrijd; west 3zuid 1 155, 1315 en 19—21. Om de 3e plaats: west 1noord 2 152, 15—6. Dames, halve eindstrijden: west 3west 1 1614, 158; noord 2noord 1 155, 155. Eindstrijd: west 3noord 2 915, 1015. Om de 3e plaats: west 1noord 1 1115, 9—15. Een moment uit de herenfinale tussen Zuid 1 en West 3, die verrassend door de Limburgers werd gewonnen. Cricket De ruim 28.000 supporters van West In dia zagen het als een grove onrechtvaar digheid. Nauwelijks had de umpire op de derde dag van de tweede testmatch tussen West Indië en Engeland, die in Trinidad wordt gespeeld, debutant Charran Singh run out gegeven of de hel barstte los. Het begon nog tamelijk onschuldig, met het gooien van enkele flessen en blikjes. Toen echter de umpire weigerde zijn beslissing te herzien, hadden de West Indische sup porters heel snel de pitch bezet. Met een politie-escorte werden het En gelse team en de umpires nog juist veilig naar het paviljoen gebracht. Ruim een uur voordat de officiële speeltijd verstreken was moest de wedstrijd worden beëin digd. Het ziet er heel erg sober uit voor West Indië. In antwoord op het eerste innings totaal van Engeland, dat 382 bedroeg, scoorde West Indië slechts 98 runs voor het verlies van 8 wickets. In Utrecht werd het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Neder land voortgezet. De uitslagen waren: vijfde ronde: MeijerBom 02; De VriesVan der Sluis 02; OkrogelnikHuisman 02; Van HeerdeW. Roozenburg 02; Vos Gordijn 11; BastemeijerEdink 02; De JongVan Silfhout 20. Zesde ronde: Van Silfhout—Bergsma 1—1; Edink—Vos 1—1: Gordijn—Van Heer- de 20; RoozenburgOkrogelnik 11; BomVan der Sluis 11. Na de zesde ronde is de stand: 1. De Jong 8 pnt. uit 5 partijen; 2, 3 en 4. Huis man, Gordijn en Bom elk 8 pnt uit 6 part.; 5. Roozenburg 7 pnt. uit 6 part.; 6 t/m 9. Edink, Van der Sluis, Vos en Okrogelnik elk 6 pnt. uit 6 part.; 10 en 11. Van Silf hout en Meijer elk 5 pnt. uit 6 part.; 12 en 13. Bastemeijer en Bergsma elk 4 pnt. uit 5 part.; 14. Van Heerde 4 pnt. uit 6 part.; 15. Van Dijk 3 pnt. uit 4 part.; 16. De Vries 2 pnt. uit 5 part. Korfbal De Nederlandse micro-achttallen hebben tegen België gezegevierd: de jeugd won met 71 en de A-ploeg met 42. Vijftien honderd Belgen, die deze micro-wedstrij den bijwoonden zijn in de ontmoeting van de jeugd getuige geweest van een zeer snelle en goede korfbalwedstriid. Vooral de Nederlandse speelsters staken zowel letterlijk als figuurlijk met kop en schou ders boven hun Belgische collega's uit. De Belgen konden na een 11 stand, nog enkele aanvallen ondernemen maar steeds werden deze door de dames Sieben- list en Knoop onderbroken. Daardoor kon Nederland door H. de Voos en T. v. Rhee nog voor de rust de score tot 31 op voeren. Ook in de tweede helft lieten beide ploe gen snel korfbalspel zien, waarbij het Nederlandse team tot 71 uitliep. Aan voerder Van Pareen scoorde zelf drie keer en H. de Voos en T. v. Rhee schoten beiden tweemaal raak. De daarop volgende A-wedstrijd was niet zo fraai, doch spanning in het score verloop vergoedde hier veel. Onder de verdienstelijke leiding van arbiter Reen mocht Munnikes reeds na 4 minuten een strafschop nemen. Onder het geloei van het Belgische publiek, dat de strafworp te zwaar achtte, deponeerde Munnikes de bal zuiver in de korf (01). De fanatieke Belgen kwamen snel terug en namen nog voor de rust door mevrouw Gerlof en Vandervelde een verdiende 21 voorsponrg, ook al omdat C. v. Lunteren nog een strafworp miste. Na de thee bracht H. v. Eek, na fraai combineren met C. v. Lunteren, de stand op 22; even later zat Nederland in de lift. toen mevrouw Bekker een goede door loopbal inschoot (23). Toen Munnikes even later wederom onder luide afkeuring der Belgen een straf worp inschoot (24), stond de Nederlandse zege vast. Uitblinkers waren Munnikes en zijn echtgenote B. v. Os. Bij de Belgen speelde aanvoerder Roth een gave partij. BILARTEN. De ereklasser Lorist is er in ge slaagd de Gerrit Heese-wisselbeker, de inzet van het jaarlijkse driebandentoernooi tussen de sterk ste Amsterdamse driebandenspelers, voor een jaar te veroveren. Wielrennen De Italiaanse Wielerbond zal dit jaar geen officiële landenploeg afvaardigen naar de Tour de France. Het besluit werd zaterdag door het hoofdbestuur genomen op voorstel van de commissie voor pro fessionals. Veel zorgen zal Goddet over dit besluit overigens niet hebben. De Ita liaanse renners zullen namelijk wel aan de ronde mogen deelnemen, mits deze deel neming geen „officieel" karakter heeft. De Duitser Rudi Altig, sedert 1 januari professional, heeft zondag bij Narbonne het criterium „Fausto Coppi" gewonnen. Het was een wegwedstrijd over 99 km, waaraan door verschillende prominente coureurs, die bij Narbonne in een trai ningskamp verblijven, werd deelgeno men. De tijd van Altig was 1 uur 4 minuten en 33 seconden. De Fransman Dejouannet werd tweede, Rivière derde, Willy Altig vierde en de Brit Robinson vijfde, allen in dezelfde tijd. Peter Post is zondagmiddag in het Hallen stadion in Zürich winnaar geworden van het „toernooi der achtervolgers". De rit ten gingen over 3 km. In de series won Post met een tijd van 3,36,8 van de Ita liaan Leandro Faggin (3.38,6) en daarna in de famile van de Zwitser Max Wirth, die de Luxemburger Gillen had uitgescha keld. Faggin klasseerde zich als derde. Het Belgische koppel Van Steenbergen- Severeyns was superieur in een rit ach ter dernymotoren (30 km.) en in een kop- pelrit over 40 km. In de wedstrijd achter derny motoren bereikten de Belgen een moyenne van 59,471 km./uur Zij hadden een ronde voorsprong op de Zwitsers- Australische combinatie Bucher-Arnold, op de Zwitsers Roth en Pfenningen en op Plattner-Gillen. De koppelrit wonnen zij met een moyenne van 52,920 km./uur. Het koppel Roth-Pfenningen werd tweede, Bucher-Arnold derde en Plattner-Gillen vierde.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 12