Groentjes TALEN Broederstrijd om een naam in de circuswereld Kort en bondig Papegaai gestolen uit Avifauna Advocaat verdacht van verduistering van halve ton Ds. G. Rang deed intrede in Haarlem Prins Bernhard naar Afrika vertrokken Verkoopster MOORE'S TONNY VERSUS JOHNNY Wie is de enige echte" Boltini? Ramp „Hugo de Groot" op 4 maart in behandeling Wereldraad krijgt een nieuw gebouw in Genève Haarlemse politierechter Engelse matrozen maakten ritje in gestolen auto Vier gewonden bij busongeluk Ernstig gewonde niet direct opgenomen Begin maart opening van r.k. huishoudschool Verhuur van pand aan Spekstraat Radioverkeer Hawaii- Maryland via maan Persoonlijk kampioenschap van Kennemerland kleiaardappelen Duursma spuit alles! aankomend draaier Flinke kracht Tijdelijke kracht STENO - TYPEI MIDDENSTANDS Kleine Zaken-annonces MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHP COURANT Voor de president van de Utrechtse rechtbank, mr. J. Plugge, diende in kort geding het conflict tussen de gebroeders W. M. A. A. te Leersum en J. P. M. A. te Zeist, over het voeren van de naam Boltini in de respectievelijke, door beiden geëxploiteerde circus-bedrijven. Voor de heer W. A. trad op mr. G. ter Laan te Utrecht, die erop wees dat zijn cliënt, die zijn bedrijf voert onder de naam Tonny Boltini, het uitermate be treurt, dat hij in rechten tegen zijn broer, die zich Johnny Boltini noemt, moet op treden. Het is namelijk de gewoonte in de circuswereld dergelijke conflicten in eigen kring op te lossen. Maar hier schijnt aldus pleiter, geen andere weg mogelijk. Moeilijk is de zaak intussen niet, want het geval is volgens pleiter „waterdicht". Van 1 juni 1955 af drijft zijn cliënt onder de handelsnaam Tonny Boltini een circus-, variété- en amusementsbedrijf op kermis sen. De onderneming is ingeschreven in het Haagse handelsregister op 1 maart 1955 en daardoor wettelijk beschermd. Het werd door de grootvader van eiser om streeks 1895 gesticht. De naam Boltini kwam voort uit grootvaders familienaam Boltij. De vader van eiser nam het be drijf onder de naam Boltini over. Hij deed het vervolgens wegens familie-omstandig heden met de handelsnaam over aan zijn van hem gescheiden echtgenote. Op 1 juni 1955 nam pleiters cliënt het bedrijf over Raad voor de Luchtvaart Op 4 maart zal de Raad voor de Lucht vaart onder voorzitterschap van mr. J. E. van der Meulen in het gebouw van de Hoge Raad te Den Haag, bijeenkomen ten einde een openbaar onderzoek in te stellen naar de oorzaken van het ongeluk met de PH-LKM, de superconstellation „Hugo de Groo't", die op 14 augustus 1958 op weg van Shannon naad Gander op de lijn Am sterdam-New York in zee is gestort, waar bij 99 personen (de acht leden van de be manning inbegrepen) om het leven kwa men. Op de vrijdag te Utrecht gehouden maandelijkse vergadering van de Oecu menische raad van kerken in Nederland heeft de commissie voor internationale zaken van de raad een studie-document van de Wereldraad van Kerken te Genève ter tafel gebracht, getiteld „de christenen en de voorkoming van oorlog in de eeuw van het atoom". Aan de commissie voor internationale zaken zal gevraagd worden een samen vattende studie over dit onderwerp samen te stellen, welke als leidraad zal kunnen dienen bij de bestudering van het atoom- vraagstuk in de kerken. Uit een verslag van de bijeenkomst van het comité voor het nieuwe gebouw van de Wereldraad van Kerken te Genève bleek dat het comité plannen voorbereidt ter be reiking van een bijdrage voor dit doel uit d Nederlandse kerken. De Wereldraad gaat te Genève een nieuw hoofdkwartier bouwen, waarvan de kosten twee en een half miljoen dollar bedragen. Men verwacht dat de bouw in de loop van dit jaar zal beginnen. Volgens de plannen zal een gebouw van drie verdiepingen verrijzen te Grand Sa- conex, een voorstad van Genève. De nieu- wt plaats zal het hoofdkwartier van de Wereldraad dicht bij het centrum van de stad en eveneens dicht bij het Palais des Nations (UNO) en andere internationale organisaties brengen. Dr. W. A. Visser 't Hooft, secretaris-ge neraal van de Wereldraad, deelde mee, dat het snel uitbreidend programma van het oecumenisch bureau het al sinds lang nodig had gemaakt om meer ruimte te hebben voor besprekingen alsmede bu reau-lokaliteiten voor het groeiende aan tal stafleden. Hij zei, dat de huidige staf van 150 personen ongeveer het dubbele is van tien jaar geleden en dat er nog meer staf leden bij zullen komen na de derde as semblee, die vastgesteld is op eind 1961 en gehouden zal worden te New Delhi, India. Gedurende deze tien jaar, aldus Visser 't Hooft, is het algemeen budget van de wereldraad van 250.000 dollar jaar lijks opgelopen tot 505.000 dollar in 1959 en de huidige plannen wijzen op een verdere toename na de derde assemblee. In het nieuwe gebouw zal een centraal gelegen kapel zijn, die vijfhonderd men- ser. zal kunnen herbergen. Buit uit het water gehaald. Twee duikers van de Koninklijke Marine heb ben in Amsterdam uit het water van de Prinsengracht 183 zilveren en doublé dames- en herenringen opgehaald. De sieraden behoren tot de collectie, die op 19 januari op de Jacob van Lennepkade was gestolen uit de auto van een ver tegenwoordiger. Thans is ruim driekwart van de gestolen sieraden terecht. Burgemeesters. Aan de heer A. D. C. Snels is op zijn verzoek net ingang van 1 maart eervol ontslag verleend als burge meester van Drunen. Voorts is aan de heer J. B. R. van der Meulen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Gendt. Inbraak snel opgehelderd Twee jon gemannen hebben een inbraal gepleegd in een winkel aan de Distelstraat te Nijmegen. Hierbij maakten zij f 8.000 buit. De politie kwam spoedig op het spoor van de daders en dit leidde tot de arrestatie van twee Nijmeegse jongens van 21 en 19 jaar oud. In hun woning werd nog een bedrag van 7.600 teruggevonden. van zijn moeder, waarbij ook het grootste gedeelte van de inventaris aan hem over ging. Aanvankelijk werkte de tegenpartij J. P. M. A. met zijn broer, doch deze ves tigde zich in 1959 zelfstandig onder de naam Circus Mexico, waarbij hij te ken nen gaf de naam Boltini niet te zullen voe ren. Kortgeleden is hij dit echter toch gaan doen nadat hij zich op 11 januari 1957 reeds in het handelsregister te Utrecht had laten inschrijven onder de handelsnaam Johnny Boltini's internationaal theeater- muziek-, circus- en amusementsbedrijf. Mr Ter Laan was van oordeel, dat deze in schrijving van „Johnny" onrechtmatig en onjuist was geweest jegens zijn broer Tonny. Pleiter concludeerde, dat de ge dragingen van gedaagde J.A., zowel bij het publiek als bij de autoriteiten verwar ring stichten, waardoor de zaken van zijn cliënt belemmerd en benadeeld worden. Derhalve verzocht hij de president om aan J.A. het recht tot het gebruiken van de naam Boltini te ontzeggen op straffe van betaling van een dwangsom van f 5000 aan de eisende partij. Namens de gedaagde J. A. trad op mej. mr. M. Kou semaker uit Zeist, die betoogde dat de in schrijving van het theaterbedrijf door eiser te 's Gravenhage zijn betekenis ver loren heeft, doordat het eind 1956 opnieuw bij de Kamer van Koophandel te Utrecht werd ingeschreven. Dit geschiedde onge veer terzelfder tijd als de inschrijving door de andere broer. Verder wees pleit- ster er op, dat alle leden van de familie A in het maatschappelijk verkeer de naam Boltini dragen en het dus vanzelfsprekend is, dat ze die naam ook in de door hen geëxploiteerde bedrijven voeren. Dit ver schijnsel doet zich ook voor in andere cir- cusbedrijven, zoals Althoff en Hagenbeek. Mej. Kousemaker meende, dat haar cliënt dus volkomen rechtmatig was opge treden en dat „Johnny" evenzeer gerech tigd was zich te beklagen over schade door de verrichtingen van „Tonny". Zij con cludeerde dan ook tot verwerping van de eis van deze laatste. De president bepaal de de uitspraak op 5 februari aanstaande Opnieuw is een diefstal in „Avifauna" gepleegd. Ditkeer wisten de dieven een papegaai ter waarde van ongeveer 250, te pakken te krijgen. Personeel van het park heeft het nummer van een gepar keerde auto genoteerd, omdat de inzitten den ervan zich geruime tijd verdacht in het park hebben opgehouden. Toen men de mannen enige tijd later uit het oog had verloren, was ook de auto weg en miste men de vogel. Zaterdag heeft een bij de Haarlemse balie ingeschreven advocaat zich bij de Haarlemse politie gemeld met de mede deling, dat hij vijftigduizend gulden zou hebben verduisterd. De verduisteringen van dit bedrag heb ben zich uitgestrekt over een periode van tien jaar. De advocaat was ondermeer curator in diverse faillissementen, uitge sproken door de Haarlemse rechtbank. Uit deze faillissementen zou hij een bedrag van ongeveer f 35.000 in eigen zaken heb ben gestoken. Bovendien zou hij nog een bedrag van ongeveer f 15.000 dat hij ont vangen had uit een echtscheidingszaak. niet hebben afgedragen. De Haarlemse politie deelt mee. dat de advocaat zeer sober heeft geleefd. Aange zien het hem in zijn praktijk minder gun stig ging. heeft hij getracht het ene gat met het andere te stoppen. Hij is door de politie ingesloten. Twee Engelse matrozen moesten zich vanmorgen voor de Haarlemse politierech ter mr. H. J. Ferwerda verantwoorden voor de gevolgen van verscheidene bezoe ken aan Beverwijkse cafés waarbij zjj meer geestrijk vocht tot zich namen dan goed voor hen was. De eerste verdachte, een 22-jarige matroos uit Newcastle on Tyne, werd veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Zijn evenoude maat, afkomstig van Southampton, kwam er met tien dagen hechtenis met aftrek af. Beide zeelieden, opvarenden van een Engels schip dat in de haven van IJmuiden lag, waren op de avond van 20 januari in Beverwijk uit passagieren geweest. Beiden verklaarden dat ze tussen de twintig en dertig glazen bier, whisky en cognac had den gedronken. Ze hadden naar een taxi uitgekeken, maar konden er geen vinden. In de Breestraat zagen ze een auto staan en hoewel geen van beiden kon rijden, waren ze toch ingestapt. Ver waren ze niet gekomen, want na achtereenvolgens een hek en een lantaarnpaal te hebben geramd, waren ze door de politie aange houden. De auto, eigendom van een Bever wij kse caféhouder, liep zware „averij" op. Bij afwezigheid van een tolk ondervroeg mr. Ferwerda de verdachten in hun lands taal. Zij zeiden dat ze die avond zwaar dronken waren. Ze hadden echter niet de bedoeling gehad om de wagen te stelen. Na gebruik zouden ze de auto op de kade hebben achtergelaten. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wees op de afschuwe lijke gevolgen welke uit dit soort „plezier- ritjes" kunnen voortvloeien. „Joy-riding is een veel te mooi woord voor dit soort misdrijven". Hij eiste tegen de matroos die de auto had bestuurd en die hij als de hoofdschuldige beschouwde vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen de andere verdachte vorderde hij drie weken met aftrek Mr. W. Broers en mr J. Roggeveen, die als raadman van de Engelsen optraden, be pleitten clementie. Volgens hen waren hun cliënten te zwaar onder de invloed van sterkedrank geweest om te weten wat ze deden. Voorts wezen pleiters op het blanco strafblad van de verdachten. Zondag heeft ds. G. Rang die van 1956 tot twee weken geleden predikant in Vijfhuizen was zijn intrede gedaan bij de gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid In de morgendienst werd ds. Rang be vestigd door zijn voorganger ds. D. J. Roos thans predikant in Den Haag. Deze hield een predikatie uitgaande van de tekst uit 1 Thessalonissensen 5: „God, Die u roept is getrouw; Hij zal het ook doen". Des avonds hield ds. Rang in de voilé Wilhelminakerk aan de Gedempte Oude Gracht zijn intrede-predikatie. Onder de aanwezigen bevonden zich verscheidene Haarlemse predikanten, vertegenwoordi gers van de classis Haarlem en van de kerkeraden uit Haarlem-Noord, Heemste de en Vijfhuizen, alsmede vele leden van de kerk in Vijfhuizen. Ds. Rang las He breeën 4: 1 tot 13 en sprak daarna over Handelingen 24 24 en 25. „Op dit uur," aldus ds. Rang, „is een zeker gevoel van aarzeling, schroom en ertegen opzien, mij niet vreemd, nu ik na de kleine dorpskerk de grote stad moet die nen. Een predikant is maar een gewoon mens en zijn hoorders verwachten elk op zich naar hun eigen instelling de verkon diging van het Woord. Er zijn honderden manieren om dit te brengen, maar één ding moet steeds centraal staan: het stel len van de keus vóór of tegen Jezus. Hier op is slechts één reactie mogelijk: aan nemen of verwerpen van de boodschap." Onder het thema „De diepe ernst der woordbediening in het heden der genade behandelde ds. Rang hierna de Bijbel tekst. Deze geeft een beeld van het mo ment, waarop de apostel Paulus werd ge roepen om voor de Romeinse landvoogd Felix en zijn vrouw Drusula over Jezus te vertellen. Felix was van onwaardige slaaf opgeklommen tot procurator in het Ro meinse wereldrijk. Zijn regering was hard vochtig en meedogenloos; hij was gevoe lig voor gevlei en kruiperij. Drusula, zijn echtgenote, was zijn derde vrouw. Hoewel ze nauwelijks twintig jaar was, had zij haar eerste man al in de steek gelaten. Paulus wees op hun privéleven en Felix' rechtverkrachtende regering. De land voogd verontschuldigde zich echter met de woorden, die ook heden ten dage zo vaak worden gebruikt: geen tijd. „Ga voorhe den heen; wanneer ik weer gelegenheid heb zal ik u opnieuw ontbieden" was zijn bescheid. De vraag: „Hoe sta ik tegen over God?", komt tot een ieder want het mes van Gods Woord snijdt scherp en diep en over elk mens komt eens het oor deel. Er is maar één redder, namelijk Je zus, die op Golgotha stierf en het ambt van een predikant is het uitdragen van Je zus' liefde. Felix was wel even onder de indruk, maar zei vriendelijk „Nu heb ik heus geen tijd meer." Doch de volgende keer kwam niet. Wacht daarom niet tot morgen, want u kunt niet over morgen be schikken. Niets is onzekerder dan het le ven. Daarom is vandaag de tijd, die u moet benutten. Kom vandaag tot Jezus, want Hij gaat heden voorbij." Ds. C. Goeman heette ds. Rang thans de jongste predikant van Haarlem wel kom namens de kerkeraad en de gemeen te van Haarlem-Zuid. „U krijgt hier als predikant de volle gelegenheid om u te ontplooien naar de mate van de eigen schappen en de talenten die God u heeft geschonken," aldus ds. Goeman, die te vens vertelde dat vooral ook de jeugd met belangstelling uitzag naar de komst van ds. Rang. Prins Bernhard is heden voor enige we ken vertrokken naar Frans Equatoriaal Afrika om een niet-officieel bezoek te brengen aan de regering van de republiek l'ohad, aldus deelt de rijksvoorlichtings dienst mee. Daarna zal de Prins, op uit nodiging van enkele Franse vrienden, een film- en jachtsafari in de zuidelijke Sa hara meemaken. Vervolgens zal de Prins zich naar Khartoem begeven om met de regering van de republiek Soedan een groot project van samenwerking tussen Soedan en het Nederlandse bedrijfsleven te bespreken. Eind februari wordt de Prins in Nederland terug verwacht. Op de rijksweg HengeloOldenzaal moest een autobus uitwijken omdat een tegemoetkomende vrachtwagen naar het midden van de weg zwenkte om een van een parkeerplaats wegrijdende bestel wagen te ontwijken. De bus reeds de berm in, schoot na 40 meter rakelings langs een boom, zwenkte naar de overzijde, schuur- d ook daar langs een boom, reed het fietspad over, dook in een droge bermsloot en kwam enkele meters voorbij de sloot in een weiland tot stilstand. De voorzij de van de bus was grotendeels vernield In de bus zaten vijftien passagiers van wie vier werden gewond. Een van hen, een 24-jarige inwoonster van Hengelo, moest in een ziekenhuis worden opgeno men. Opnieuw is een ernstig gewonde, ditmaal de 64-jarige W. Bosch uit Naarden, die za terdagavond in Amsterdam door een be stelauto werd aangereden, na de eerste hulp in het Onze Lieve Vrouwegasthuis in ernstige toestand per ziekenauto naar een ander ziekenhuis vervoerd en daar de vol gende dag overleden. Het slachtoffer, dat hardlopend de weg overstak naar een bushalte, liep bij de aanrijding een schedelbasisfractuur op Hij werd naar het O.L.V. Gasthuis over gebracht, maar daar na de hem verleende eerste hulp niet opgenomen. In plaats daarvan werd hij naar de Diaconessen- inrichting te Naarden overgebracht, waar hij zondagavond is overleden. De nieuwe rooms-katholieke huishoud en industrieschool „Mons Aurea" aan de Garenkokerskade wordt begin maart in ge bruik genomen. Een inzegening door de bisschop van Haarlem zal aan deze inge bruikneming voorafgaan. De officiële openingsplechtigheid heeft echter 11 mei plaats, waarbij gelijktijdig het veertigjarig bestaan van de school ge vierd zal worden. Op 18 september 1959 bestond de school reeds veertig jaar, maar er is toen alleen in een kerkelijke herden king aandacht aan dit feit besteed. Het bestuur van de stichting „Bijzonde re sociale zorg en maatschappelijk buurt werk Haarlem" heeft het college van B en W. van Haarlem verzocht het perceel Spekstraat 14, met uitzondering van de be nedenverdieping en de kelderruimte, van de gemeente in huur te mogen ontvangen voor de vestiging van het kantoor en het secretariaat van de stichting, die thans zijn gevestigd op het adres Wilhelmina- straat 5. De huur van laatstgenoemd per ceel is namelijk verstreken. B. en W. stel len de raad voor het pand in de Spek straat tot wederopzeggens toe aan ge noemde stichting te verhuren voor ten hoogste twee jaar. Dit met het oog op de bestemming van het pand als ruilobject bij een toekomstige verplaatsing van de ingang van het ontvangerskantoor. Bovendien vragen B. en W. de raad een krediet van 2.350 voor het treffen van enige kleine voorzieningen aan genoemd perceel. CHELTENHAM, MARYLAND (UPI) De Amerikaanse marine heeft aan de pers een grotendeels nog in het experi menteel stadium verkerend transmissie systeem gedemonstreerd, waarin gebruik van de maan wordt gemaakt om bood schappen en foto's in een enkele seconde ongeveer naar de andere kant van de we reld te sturen. Telex-boodschappen en fac simile-reproducties werden via de hoog frequent radioroute van 480.000 mijl ge stuurd van Maryland, nabij Washington, naar de maan en vandaar naar stations nabij Pearl Harbour op Hawaii. De marine zeide, dat ook experimenten aan de gang zijn wat betreft de oversei ning van stemgeluiden via de maan, maar dit project heeft minder prioriteit. Admi raal Arleigh A. Burke, chef van marine operaties, beschreef de maan als de goed koopste satelliet, die de mens kent. Hij zeide, dat het nieuwe systeem waardevol blijkt voor research en dat het gebruikt zal worden voor operationeel verkeer wanneer atmosferische of andere omstan digheden normale verbindingen uitscha kelen. Reeds is dat gebeurd bij ionosferi- sche storingen als gevolg van zonnevlek ken. Bij de voortzetting van het toernooi om liet persoonlijk damkampioenschap van het district Kennemerland blijkt meer en meer dat de deelnemers in kracht wei nig voor elkaar onder doen. Slechts en kelen zijn erin geslaagd een kleine voor sprong te nemen, doch door het gedrang op de ranglijst is de verkregen positie nog onzeker. Alleen van Slot ('t Oosten) kan gezegd worden, dat hij in alle onder delen van het spel zijn tegenstanders vooruit is. Hij wordt beschouwd als de speler met de beste kansen op de titel. De vierde ronde resulteerde in groep A van de hoofdklasse in een overwinning van De Jong op Langeveld. Belien her stelde zich van zijn slechte start en won van Van Straten. Drayer en Douma be- kampten elkaar met veel elan, maar geen van beiden slaagde erin enig voordeel te behalen, zodat remise het gevolg was. De partijen Blom—Van Wort en Van Gerre- vinkVan Horick werden uitgesteld. De Jong heeft nu de leiding met 7 uit 4, gevolgd door Douma met 6 uit 4. In groep B voerde Slot in zijn partij met Ter Haak dezogenaamde Lochtenberg zet uit, welke hem in het gevorderde mid denspel schijfwinst en ten slotte winst van de partij opleverde. Van der Berg en Warmerdam waagden zich in een onoverzichtelijke klassieke stelling. Beiden wikkelden foutloos af met remise als resultaat. Meure werd in een gewonnen eindspel verrast door een dub bel offer van Van der Kroft, die daarmee op fraaie wijze remise forceerde. Krijgs man kwam ook tegen Visser niet verder dan een puntenverdeling. Slot leidt in deze groep met 8 uit 4, ge volgd door Krijgsman en Meure met elk 5 uit 4. Ook in de eerste klasse wisselt het beeld van de leidende posities van week tot week. Mast verraste Gomes door in een goed gespeelde Hollandse partij remise af te dwingen. Bot versloeg Leeuw en Cort- huys zegevierde over Van Wort. Boer- koel en Le Noble deelden de punten na een boeiend spelverloop. Kaan was niet opgewassen tegen zijn clubgenoot Bink horst en verloor. In deze klasse heeft Oorthuys de leiding genomen met 6 uit 4, op de voet gevolgd door L. Binkhorst en W. Gomes met elk 5 uit 4. De Boer wist in de tweede klasse zijn eerste plaats op de ranglijst te behouden. Hij heeft nu 6 punten uit 3, doch wordt bedreigd door Van der Does, Lemmers en Van de Wereld, die eveneens 6 punten be haalden doch uit 4 wedstrijden. De voor de vierde ronde gespeelde par tijen resulteerden in: Zandbergen—Van der Meer 0-2; Van der Wereld dwong Lem mers na het uitvoeren van een fraaie com binatie tot overgave. ThymsTer Wol beek 2-0; Van KempenVan der Does 0-2 en De BoerLenaarts 2-0. Vrijdag 5 februari worden de wedstrij den in het „Hof van Holland" voortgezet. TE KOOP: Meerlander Afgehaald 6.per 35 kg. Blesheuvel, Noorderweg 17 Spaarndam, Tel. K 2504-238 Ook textielstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. URBACH's STOFFENHUIS vraagt en Aank. Verkoopster Gen Cronjéstraat 39 Telefoon 56880 - Haarlem GEVRAAGD: Vast werk. T. g. t. opname in Pensioenfonds mogelijk. voor inpakken van export- kisten. Niet ouder dan 25 jr. Vast werk. T.g.t. opname in Pensioenfonds mogelijk. voor Plamuren en Verf spuiten. Circa 1 a 2 maanden KEUR SNELTJES HARMENJANSWEG 21 Telef. 17610 Huish. pers. gevraagd NET DAGMEISJE v. hele of halve dagen, in kl. gezin Jac. v. Ruysdaellaan 34. Heemstede. NET MEISJE gevr. van 9- uur. Aanm. Telef. 34639. Weg. teleurst. v .zo spoedig mog. NET MEISJE v. hele dagen, tevens oppas kindje 2 jaar, waarvan moeder overdag afwezig is. Aanm Bronsteeweg 11, H'stede. Na 6 uur. Gevr. NET MEISJE voor d en n. Hoog loon. Heemst Dreef 246, Telef. 34961. WERKSTER v. 2 ocht. of 2 midd. p. w. Lanckhorstlaan 73. Heemstede. WERKSTER gevr. Mevrouw Meulman, A'damsevaart 28. Welk lief en handig MEISJE 15 jr. wil Jacobine 4'/a jr. halen en brengen kleuter school en tevens lichte huish bezigh. verrichten voor haar en haar moeder, die onder wijzeres is. Br. G 4022 of Tel 15086. FL. WERKSTER v. 4 ocht. p w., van 9 tot 12.30 u Mevr Schultheiss, Heussensstr. 40 Haarlem, Tel. 54153. NET MEISJE, 16 jr. Maan dag t/'m zaterdag 8.30-12.30 u 17,50 p. w. Tel. 38508, Craye nesterlaan 56. Haarlem-Zuid Gevr.: tegen 15 febr. een WERKSTER v. 5 halve dagen in de week. Zich aanmelden na 4 u. Tel. 50608. Potgieter- weg 7. Bloemendaal. WERKSTER gevr. Hazebroek Planetenlaan 8. Gevr. NETTE WERKSTER 3 ocht. p. w. Tel. 42333 of Br G 4044. Bedrijfspers. gevr. AVOND-BEDIENDE voor benzine-station. Hennekens en Rekelhof, Herenweg 23c Heemstede. Kerko, ateliers voor over hemden, vraagt een CORRE SPONDENTE. Vereist zijn dipl. Mulo, Ned. Handelscorr. Typen en Steno Ned. Schr soil, aan de afd. Personeels zaken, Stephensonstraat 50. Libelle Nylon-ateliers plaat sen VORMSTERS (v.a. 18 jr.) in wisselende (ochtend/ avondddienst). Aanv.loon 50 br. p. w. Snel bereikbaar toploon 75 br. p. w. Aanm Personeelsafd. Zijlweg 138 Haarlem. FLINKE VERKOOPSTER gevr., liefst met het vak be kend. Hoog loon. v. Ameron- gens's Modemag. Aanmelden: Frankestraat 5 N.V. Hollandia Meubelfabr. Bennebroekerlaan 69, Benne- broek, vr. v. spoed, indienst treding MEUBELMAKERS, halfwas- of leerling meubel makers, jongere en oudere werkkrachten, om opgeleid te worden v. montage van stalen meubelen. Aanm. dag. 8.30-5 u. aan de fabriek. NET MEISJE gevraagd voor koffie zetten en lichte kan- toorwerkzaamh. Niet onder 17 jaar. Brieven G 4006. Gevr- nette eerlijke JONGEN v. rijwielstalling, 15 a 16 jr Jansweg 16. Gevr. net WINKELMEISJE. H. Akerboom, Pijlslaan 108, Haarlem. Huish. pers. aangeb. NET MEISJE, 26 jr., v.g.g.v. b.z.a. als hulp in de huish. v. 8.30 tot 5 u. Zaterd. 12 u. Br. G 4017. HUISHOUDSTER gevr. bij bej. r.-k. echtp. (Vrouw reu ma-pat.) Hulp voor ruwwerk aanw- Was buitenshuis. Br. G 4019. Bedrijfspers. aangeb. NOODHULP BAKKER. Br G 4010. B.z.a. GEPENS. PERS. 65 jr voor 3 hele of halve dag. p. w. Beheerst het timmervak Brieven G 4000. THUISWERK gevr. door ge- rout. typiste, nieuwe machine Brieven G 3650. B.z.a. 1ste KAPSTER, bezit al de vereiste diploma's. Br. G 4005. Gepensioneerde zoekt BIJ VERDIENSTE, onversch. wat, ook voor timmerwerk, onder houd van huizen of in de bouw. Brieven G 4004. Huizen gevraagd Te koop gevr. HUIS, leeg te aanv. Br. G 4031 of 50687. Nederl. H. C. Duits H. C. Engels H. C. 3 febt 5 febr 5 febr opleiding 1961: 3 februari SCHOOI Fr. Halsstraat 1, Telef. 61954 Haarlem I KL. HUIS te koop of te huur gevr. v. zelfbew., omg. H'lem. Ruilw. te A'dam aanw. Br. G 4030. Gezin van 4 personen vraagt HUIS te koop. Prijs plm. 10.000. Breiven G 4002. Huizen aangeboden LEEG TE KOOP: woonboot, gelegen a/h Z.B. Spaarne. Inl. J. A. Schouten, Makel. N. B. M„ Kinderhuissingel 104, Telef. 19796. LEEG TE KOOP: wegens ornst.h. modern huis (2 jaar oud), gelegen a/d L. van Dalelaan te Haarlem. Inl. J. A. Schouten, Mak. N.B.M., Kinderhuissingel 104, Telef. 19796. LEEG TE KOOP: groot he renhuis, 11 kam., achterst, onderh., gelegen a/d Ooster- houtlaan te H'lem. Inl. J. A. Schouten, Mak. N.B.M., Kin derhuissingel 104, Tel. 19796 Kamers gevraagd KAMER, slaapkamertje en keuken voor dame alleen. Gel. Hagelingerweg, S'poort. Br. G 4014. Jong a.s. echtp. zoekt 1 of 15 mei WOONRUIMTE, liefst m eigen keuken, w c. en gebr. van badk. Br. G 4018. WIE HELPT ons aan 2 ka mers en keuken, of iets der- gelijks? Brieven G 4001. GEM. KAMER met stook- en kookgel. in centrum. Brieven G 3997. Kamers aangeboden Nette burgermensen vragen een WERKMAN op leeft, of gepens.. m. huisel. verk.. geen r.-k. Br. G 4033. KAMER PARTERRE met pension, event, lichte verzor ging, le stand. Haarlem-cen trum. Brieven G 4011. Riante nieuw GESTOFF. ETAGE. Heemst. Dreef. Tel. 39136 of Brieven G 3989. Woningruil Wie ruilt mijn FLATW., 1 gr en 3 slaapk. Huur 10,50 p w. v. d. zelfde woning te H' lem. J. Moerman, Plantsoen laan 117, Zwanenburg. Diveien Dame, m.l. zoet aansl. bij KAARTCL. (Jceren), liefst zondagav. Br. C4016. Heer met 2 scoolg. kinde ren zoekt INTONING bij wed. P.G. Brieen G 3998. Besch. alleenst.DAME m. 1., zoekt alg. ontv, gezelsch. v. bioscoop- en teaterbezoek. Ieder v. eigen ekening. Br. G 3996. In centrum :inke droge MAGAZIJNRUHTE gezocht. Luxe Cartonnap Ind.. Gast huisstraat 18 rood. Telef. 13330. Te koop aaigeboden Te koop of ril PETROL. HAARD, voor 2-p. gasstel, liefst Buta. Telf. 42252. VOLKS WAGEI type 1958, de Luxe, m. rolcak, nwe. bnd. In uitz. g. st. 3900. Bevr. Telef. 53988. Spoed. Grote COLL. POST ZEGELS en gd. inb. plus vloerbedekking enz. en Van Nelle en D.E. >unten. Indi- schestraat 37. VAUXIIALL VCLOX '52, d- blauw, 6 pers. n uitst. staat. Pr. bnd., nwe acu, weg. om- standigh. Zeer billijk prijs. Ged. Óude Graht 9. T k. agb. FIAT 600 van le eig. In zeer moie st., extra bekleding, benane 1 op 18. 2600, Tel. 250t-52556- HERENCOSTUÏM. zwart m. streeppantalon, f 25. C. W. de Koe, Jan Slu:terslaan 100, (Parkwijk). Te koop AUSTIN A 40 met kachel en radic 550. Na 18 uur. Jansstraat 51 A. KACHEL te kiop. Bantam- straat 32. BOXERS. 9 w. Rijer Anslo- straat 19. BABY-COMMODE te koop Tel. 52419. HERENRIJWIEL „Magneet'' in pr. conditie, compl. met trommelremmen en versnel- lingsn. Middenweg 93, H.-N. BROMMER N.S.U. Quickly, zo goed als nieuw. Allard Piersonstraat 3, na 6 uur. V.W. de Luxe '51, pr. st., evt. inruil Fiat 1100, V.W. '54 o. i. d. Tel. 17010. Ma. na 6 u. Te koop aangeboden COLM HANDDOEKENHANGER. Ook voor u, prijs 0.65. Een fantastische moderne ejectr. YOUTH ZIG-ZAG naai machine voor uw leven. Prijs 350.—. 3 jaar schr. garantie. Vitex, Jansstraat 56 b. d. Gr. Markt, Tel. 14360 en 57259. Ik heb te koop: NIEUWE KOFFERSCHRIJFMACHINE Te betalen met 3.p. week. Goedkoper dan huren. Gratis 1 week op proef. Brieven No. 1891. DE ORIëNT RUIMT OP: Pindastellen, prachtig Chin. ..Blanc de Chine" (wit por selein), 8-delig. Nu 4.39. R. C. v. Eif, Paarlaarsteeg 8 Z.g.a.n. Beckers KOLEN HAARD. Prijs zeer billijk. Dr. Leijdsstraat 93. NW. BABYBOX m. vlonder 15.50, boxkleed 7.95, kin derstoel, ledikantje 55 x 110 ongelakt 19.75. Frans Hals straat 4, Tel. 61483, linkerbei 4 pracht PHIL. T.V.'s 43 cm, met nwe. antenne enz. en gar.bewijs a 475. Zuidpol derstraat 56 rood, Haarlem. OLIEHAARI), nieuw, met volle fabr. gar., cap. 11000 Kcal., van 425 voor 235. Telef. 61660. Mooi PHIL. SALONMEU BEL, bevat radio en 10 pl. wisselaar, iets aparts, 275. Zuidpolderstraat 56 rood, Haarlem. PHIL. T.V. 36 cm, z.g.a.n., met gar., antenne enz. 385. Zuidpolderstraat 56 rood. AQUARIUMHOUDERS! Bij Gebr. Veeninga, Naturalis ten, Jacobijnestraat 10-18: Neon Tetra (extra groot) 78 ct., Black Molly 40 ct., 4e Danio 30 ct., Danio Rerio 40 ct., Maanvis 35 .ct. Rasbora Petensis 35 ct. Gobins Nunus (bijtje) 80 ct. Wegens uitvallen van export order CENTRIFUGES met unieke fabrieksgar. van 200 voor 135. Inh. 3 kg. Luxe uitvoering. Telef. 61660. 2 z.g.a.n. SLEE STOFZUI GERS compl. met gar.bewijs voor 1 jaar. 45 en 55. Zuidpolderstraat 56 rood, Haarlem. Te koop gevraagd WIJ KOPEN BOEKEN tegen aantrekkelijke prijzen. Ro mans, Kunst, Encyclopedieën, Pocketbooks enz. Boekh. Eureka, Kruisweg hoek Stationsplein, telefoon 21677. INKOOP. Verkoop, ruilen, huurkoop. Radio's, bandre corders, pick-ups, grammo foonplaten, T.V. enz. Onder garantie. J. v. d. Mije, Am sterdamstraat 2022, Telef. 17601. BROEKMAN BETAALT veel geld!!!! voor alle soorten meubilair, tapijten, anti porselein, kristal, noten of mah. meubelen, naaimachines enz. Doelstraat 5 ,Tel. 10794 GEERTS KOOPT!!!! Inboe dels, antiek, porselein, kris tal, goud, zilver, juwelen enz. Taxatie, Expertise. Ged. Oude Gracht 34, Telef. 15602-14672 VELLEMAN KOOPT!!! In boedels, antiek, ouderwetse meubelen, kristal, porselein, Perz. tapijten, zilver, curiosa, etc., etc. voor hoge prijzen! Sinds 30 jaar DE man van Haarlem. Tel. 14637. Taxatie. Zijlstraat 62. Diversen DOET U UW OLIEHAARD OF KACHEL WEG? Natuurlijk vanwege de koude voeten Doet als vele anderen. Laat uw haard door ons van vloerwarmte voorzien. Wij garanderen u een prima resultaat. Staber Oliestook Service, Telefoon 11686 02500. (Oliehaarden in bruikleen). AANGEBODEN INRUIL KOLENHAARDEN EN KACHELS van 20.tot 60.Inruil oliehaarden en kachels f 125. tot 250.Alles in prima staat. Staber Oliestook Service, Hertzogstraat lOrd (bij Kloosterstraat). MET EEN AUTO VAN ATLAS BENT U ER ZO. Atlas auto verhuur verhuurt ook voordelig per avond. Rijksstraat weg 145, Ostadestraat 7, Binnenweg 97, tel. 55946. SNELSTOMERIJ RAPID, Spaarnwouderstraat 114 en Jaco bijnestraat 20. Extra aanbieding nü Colbertcostuums f 2.50. Mantelcostuums f 2.50 Mantels f 2.50. BOUWENS AUTOVERHUUR ƒ7.— per dag plus 7 ct p. km Nieuwe auto's met radio. Allrisks verz. Dauphine, V.W.. Ford Anglia. Grote sortering V.W.-busjes 1960, Ford Busjes Bestelauto's. Burretstraat 10-12, Tel. 19232 - 17734. BONTWERKSTER repareert LAAT NU binnen schilderen en moderniseert al uw bont werk. Mevr. Huyboom, Ver- spronckweg 20, Telef. 61477. Goed werk. Voordelige prijs. Bel Telef. 12769. NAAISTER in H'lem-O. kan weer japonnen aannemen. Bill, prijs. Brieven No. 1893 WITTEN. Plafonds v.a. 7. Vakwerk. Br. No. 1876. KAPSTER PERMANENl AAN HUIS. Telef. 20545. Tegen geringe vergoeding halen wij al uw ROMMEL weg. Telef. 18347.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4