Johannesen en de Rus Stenin zijn de grote favorieten in Davos Zesde plaats voor Jan Pesman zou al goede prestatie zijn Sjoukje en Joan, de twee Nederlandse troeven Dames Die Raeckse voegden twee punten aan totaal toe OM DE WERELDTITEL HARDRIJDEN Teleurstelling voor Rie Meyer Spurs maakte korte metten met Crewe Alexandra: 13-2 West-Indië met 256 runs verslagen DONDERDAG 4 FEBRUARI 1960 15 Ook Australië is voor de open tennistoernooien Weersomstandigheden Liefde sterker dan sport Laat de jeugd op half- verharde velden spelen Moeilijke keuze Niet naar de Spelen Trip naar West gaat door Misschien ook nog match tegen en in Mexico Internationale matches rest van seizoen De tweede test match De Australische ploeg voor „het buitenland" Ranglijsten „The Ring" Finale tweede klasse bent S» aan Klaas Schenk had ons nog zo gewaarschuwd. „Kom als je met Noorse schaatsliefhebbers spreekt nóóit aan Knut Johannesen", zei de coach van het Nederlandse team, „want dat nemen ze eenvoudig niet". Maar laten we als eigenwijze Nederlander nu toch „aan Johannesen gekomen zijn". Dat was gistermorgen op de prachtige ijsvlakte, waar zaterdag en zondag het puikje van de hardrijders gaat strijden om de wereldtitel. Noren, Fin nen, Zweden, Chinezen Russen, Nederlanders, enfin de schaatselite was al aanwezig en draaide soepel en stijlvol op „olie-ijs" zijn rondjes voor de ogen van officials en journalisten, die zich in het winterzonnetje koesterden. Ook de Australische Lawtennisbond heelt zich nu in principe uitgesproken voor open toernooien, wedstrijden dus waaraan zowel professionals als amateurs kunnen deelnemen, maar het enthousiasme was niet groot: drie leden van het hoofdbestuur stemden voor en drie tegen. De stem van voorzitter Ferguson was tenslotte be slissend. „Die Russen gaan heel hard!", zeiden wij terloops. „Kyk die Stenin eens door de bochten schuiven. Het lijkt wel of er een motor in zit." „Hij mag zo hard gaan, als hij wil", was het prompte en bitse ant woord van een Noor, die met een groepje landgenoten naast ons stond, „maar Jo hannesen haalt hij niet. Die is van super klasse'". „Stenin is een betere sprinter", vonden wij. „Best mogelijk, dat hij zaterdag op de 500 meter op goed ijs ruim twee seconden sneller is dan Johannesen. En dan zal deze toch op de 10.000 meter bijna een minuut goed moeten maken. Kan dat?". Volgens de Noren kan dat inderdaad. „Johannesen kan alles", zeiden zij. „Hij is Europees kampioen, hij wordt wereld kampioen en verbaas je maar niet als ..Kuppern" in Squaw Valley ook nog de Olympische titels op de 1.500, 5.000 en 10.000 meter meepakt". Het lag ons op de lippen om te vragen, waarom Kuppern dan niet meteen „alle vier de titels meepakte", drie van de vier staat zo slordig, maar we hebben het maar niet gedaan. Het zou oorlog hebben bete kend!" U merkt wel, dat de Noren zonder meer in Johannesen de toekomstige wereld kampioen zien. Terecht? Misschien wel. De tanige Noor is inderdaad van bijzon dere klasse en als deze kampioenschap pen geheel normaal verlopen, hcuden we het op hem. Maar in de schaatswereld verloopt een titelstrijd zelden normaal. De weersomstandigheden spreken een hartig woordje mee. Een kleine vijftig rijders uit zeventien landen heeft zich voor Davos gemeld. Dit betekent, dat op de 5.000 meter de laatste deelnemer drie uur na de eerste op het ijs komt. In drie uur kunnen de weersom standigheden totaal veranderen. Het kan zijn, .dat Stenin of een van de andere cracks in volslaèen wtndstilte op „öTiè-ijs" glijdt, terwijl Johannesen tegen wind en sneeuw op een stroeve baan moet worste len. Het zou de eerste keer niet zijn, dat een favoriet' op deze wijze werd uitgescha keld .-. Daarom is een revolutionair voorstel van Klaas Schenk niet zo mal. Onze coach redeneert als volgt: van bijna alle rijders zijn de in dit seizoen gemaakte tijden be kend. We weten dus ook zo ongeveer, wie de zestien beste in het klassement zullen zijn. Laat die dan achter elkaar op de eer ste dag in de 500 en 5.000 meter rijden en maak voor de zondag een „nieuwe groep" van de zestien snelsten maar twee afstanden. De voordelen zijn, dat steeds vrijwel gelijkwaardige krachten tegen el kaar zullen rijden onder bijna dezelfde weersomstandigheden, terwijl het nu kan voorkomen, dat twee cracks elkaar bij ideaal weer naar eep snelle tijd jagen, ter- De Britse vèrspringster Marian Meed- han (18 jaar), die in aanmerking zou komen voor uitzending naar Rome, heeft besloten niet aan de Olympische Spelen deel te nemen. Zij heeft ver klaard dat zij er niets voor voelt haar verloofde drie weken niet te zien. „Als mijn verloofde meegaat, kost ons dat 100 pond en dat hakt te veel in op de spaarduiten voor ons trouwen", aldus Marian. De technische raad van de Nederlandse Sportfederatie heeft de aangesloten veld- sportbonden geadviseerd om, gezien de terreinnood, in de toekomst een aantal competitiewedstrijden voor aspiranten en junioren te laten spelen op zogenaamde half-verharde velden. De technische raad is tot dit advies ge komen naar aanleiding van de toeneming van het aantal sportbeoefenaren (onder meer door de „geboortegolf" omstreeks 1946) en liet grote tekort aan sport accommodaties. De beoefening van veldsporten op de zo genaamde half-verharde velden wordt door de technische raad, hoewel niet ideaal, ver antwoord geacht. In het buitenland is reeds gebleken dat de bewegingstechniek der spelers zich spoedig aanpast aan de nieuwe omstandigheden en dat de kans op ver wondingen daardoor vrijwel nihil wordt. Aan de kenmerkende eigenschappen van de veldsporten wordt geen afbreuk ge daan. De technische raad voegt hieraan toe dat in recreatief opzicht de grasvelden zonder twijfel de voorkeur verdienen boven de zo genaamde half-verharde velden. Maar het staat vast dat grasvelden in verreweg de meeste gemeenten in lang niet toereikende mate kunnen worden aangelegd, waardoor de jeugd het eevaar loopt van iedere mo gelijkheid tot sportbeoefening te worden verstoken. Vandaar het advies, dat beoogt de beschikbare ruimte zo doelmatig en intensief mogelijk uit te buiten. Tenslotte wordt gesuggereerd de af metingen der zogenaamde half-verharde velden aan te passen aan de jeugdige sportbeoefenaren, niet alleen in verband met het ruimtelijke voordeel, doch ook zoals de ervaring heeft geleerd ten einde de spelvreugde en de sporttechnische vorming in de jeugdsport te vergroten. wijl een andere favoriet door het lot tegen een hem niet-stimulerende zwakke Deen of Zwitser moet rijden op stroef en stuk getrapt ijs. We hopen dat de technische commissie van de Internationale Schaatsenrijders Unie, waarin ook onze landgenoot Henny Roos zitting heeft, dit voorstel zal accep teren. Die commissie moet trouwens nóg een beslissing nemen. Er zijn achtenveer tig inschrijvingen en dat is rijkelijk veel. De commissie kan rijders weigeren en dit zal betekenen, dat Nederland maar met vier man zal mogen deelnemen. Vijf zijn er ingeschreven: Pesman, Broekman, De Graaff, v. d. Berg en v. d. Grift. Wie zou dan af moeten vallen, Van der Grift of Van den Berg? Er zijn er, die zeggen: „Van der Grift. Vtant de man uit Breukelen gaat als ras sprinter toch zeker naar Squaw Valley en Van den Berg moet in Davos zijn retour tje Amerika nog verdienen." Anderen be weren: „Van den Berg moet afvallen. Want Van der Grift kan in Squaw Valley hoge ogen gooien. Eindelijk hebben we nu een pure sprinter en geef die dan ook de kans. Henk is razend snel en heeft alleen nog meer ijs-vastheid en routine in inter nationale wedstrijden nodig." We hopen voor Schenk dat hij de keuze niet behoeft te maken. Daar bestaat een vlotte kans op. Want op het moment dat we dit schrijven heeft de technische com missie het plan om de selectie toe te pas sen op de rijders uit zwakke schaatslan den als Australië, Oostenrijk, Frankrijk, Italië en West-Duitsland. Of de heren bij dit plan blijven? Ook in de schaatssport lopen politici rond Welke kansen hebben de Nederlanders nu? Wij zouden al blij zijn als drie land genoten zich bij de eerste zestien zouden plaatsen, Pesman op de vijfde of zesde plaats ^al komen ep. Kees Broekman hij de eerste tien zou ëindigén. Vaflader Grift kan op de sprint-afstanden voor vuurwerk zorgen, maar een klassementrijder is hij nog niet. Over een paar jaar wel, daar durven we heel wat op te verwedden Onze rijders komen hier in Davos voor hete vuren te staan. De concurrentie is De Europese kampioen Knut Johan nesen, die ook het aanstaande week einde weer favoriet is, dit keer bij de wereldkampioenschappen in Davos. sterk. De favorieten Johannesen en Ste nin noemden we al, maar ook voor hen zijn er kapers op de kust. De Finse we reldkampioen Jarvinen en zijn landgenoten Tapiovaara en Salonen kunnen bij voor beeld voor verrassingen zorgen. Dat geldt ook voor de Russen Gontsjarenko en „black horse" Kotov, de Chinese stayer Wang Chin Yu, de Noor Aas, Kuhnert bit-Opst-Duitsland en de Zweedse leerling van dé Onvergetelijke Noor 'rffafrria? 'A-h- dersen, de vederlichte Ivar Nilsson, een wielrenner, die pas kort op de schaats staat maar bijzonder talentvol is. Ziet u nu dat in dit gezelschap een vijfde „f zesde plaats van onze Jan Pesman een fraaie prestatie-zou zijn?! De grote vraag, die allen, die van hein de en verre naar Garmisch Partenkirchen zijn gekomen, beheerst, is die van „wie zal de kroon van de Oostenrijkse Hanna Walter overnemen en wie die van Karl Divin, de Tsjech, die door een blessure op het laatste moment van deelneming aan deze kampioenschappen kunstrijden werd uitgeschakeld". Reeds nu, ofschoon de strijdbijl nog on der de sneeuw licht verscholen, hebben tientallen hun oordeel gevormd, daarbij afgaande Op hetgeen zij tijdens de trai ningsuren door de titelkandidaten op het ijs kregen voorgeschoteld. Er wordt hard geoefend hier in het door de zon overgo ten ijsstadion in Garmisch-Partenkirchen, waar in 1936 werd gestreden om Olympi sche lauweren. En wanneer wij deze gro te stap in de geschiedenis teruggaan, stui ten wij op namen, die in de wereld van het kunstrijden een historische klank heb ben, zoals die van Sonja Henie, Erns Baier en Max Iierber. Reeds lang zij zij van het strijdtoneel verdwenen om nieuwe lauweren te oogsten in de showbusiness. In de rij van kampioenen na Sonja He nie hopen zich dezer dagen twee landge noten te plaatsen. De Haagse Joan Haan appel (rechts op de foto) en haar jongere rivale, Sjoukje Dijkstra uit Amstelveen. In een tijdbestek van enkele jaren heb ben zij zich naar de top van de Europese keurklasse gewerkt, niet in het minst door de ambitieuze training onder leiding van Arnold Gerswhiler, die in 1956 zich over beide meisjes als volgt uitliet: „Joan 'Haanappel en Sjoukje Dijkstra zullen, als zij zo ernstig en met grote wilskracht blij ven trainen, over twee of drie jaar aan de top van de Europese kunstrijdsters staan. Dat wil zeggen, dat zij dan op de Europe se kampioenschappen kans hebben op een van de eerste drie plaatsen". In de Nederlandse harten leeft nu de hoop, dat een van beiden ditmaal zal door breken naar de top, naar het Europese kampioenschap en dat daarmee de voor spelling van Gerswhiler in vervulling zal gaan. De concurrentie is echter zwaar en de Duitsers zien vooial in de 19-jarige Ina Bauer hun grote favoriete voor de ti tel. Sjoukje Dijkstra was woensdagmorgen reeds om zeven uur in het ijsstadion, maar het duurde tot half acht eer zij gelegenheid kreeg tot trainen. Na haar volgden er op de laatste dag voor de kampioenschappen nog velen, die hun stijl en vorm kwamen bijpolijsten, terwijl honderden met kriti sche blik het schouwspel gadesloegen en niet nalieten met applaus hun waarde ring over het rijden te uiten. Het was het gebruikelijke voorspel van een grote strijd, die echter slechts een schakel is in de reeks van grote toernooi en, die ditmaal op het programma staan. Want na Garmisch volgen de Olympische Winterspelen in Squaw Valley en de we reldkampioenschappen in Vancouver. De ze ouverture van de reeks zal uitwijzen, wie de erfenis van Hanna Walter zal krij gen: Sjoukje Dijkstra, Joan Haanappel of misschien toch de wisselvallige Ina Bauer. Rie Meyer, de Nederlandse schaats kampioene kreeg dezer dagen de teleur stelling van haar leven. In november ging zij al naar Davos om in de linnenkamer van hqk^i'ederlapds Sanatorium te werken •en in de vrije uren te trainen voor haar grote sportideaai: deelnemen aan de we reldkampioenschappen te östersund in Zw eden en de Olympische Spelen in Squaw Valley. Zij ging steeds beter rijden, stelde tien records scherper en kon dus wel een uit zending verwachten. Dat gebeurde niet. Rie ging niet naar östersund en zal ook niet naar Squaw Valley gaan. Waar om niet? „De emancipatie van de vrouw is nog niet tot de KNSB doorgedrongen", klaagt het 25-jarige meisje uit Wormer bitter. „Bij de KNSB letten ze alleen op de mannen". „R;e heeft het aan zichzelf te danken," is het commentaar van KNSB-officials. „In november heeft ze niet geantwoord op een brief van de bond over training in Noorwegen." De Nederlandse kampioene beweert, dat ze niets van een brief afweet. Maar ze is er terecht van overtuigd, dat ze in öster sund en Squaw Valley hetzelfde had kun nen bereiken als de Nederlandse manne lijke rijders op hun terrein. En ze weet, dat haar harde training, van deze winter niet voor niets is geweest. Zondag werd ze in Davos tweede bij internationale wedstrijden achter de Oost- duitse Haase, maar vóór de drie overige meisjes uit Oost-Duitsland en ook vóór die uit andere landen. Vele van deze deel neemsters zijn gisteren naar Squaw Val ley vertrokken. In die landen is meer geld voor de sport beschikbaar dan bij ons, we weten het. Maar voor Rie Meyer is dat een schrale troost! Voetbal Het is thans zeker dat de trip van het Nederlands elftal dit jaar naar de west, doorgang zal vinden. Het ligt in de bedoe ling dat het team vrijdag 10 juni per vlieg tuig naar de West vertrekt en dinsdag 21 Juni naar Nederland terugkeert. In die periode zal een drietal wedstrij den worden gespeeld. Vast staat al dat het nationale team tegen Suriname en Cura sao zal uitkomen. Over de derde wedstrijd is nog geen zekerheid. De K.N.V.B. voert reeds geruime tijd onderhandelingen met Mexico. Deze besprekingen hebben ech ter nog geen definitief resultaat opgele verd. Indien de K.N.V.B. en de voetbal bond van Mexico tot overeenstemming zouden komen houdt dat tevens in dat het Mexicaanse elftal naar Nederland zal ko men voor een ontmoeting Nederland— Mexico. Het KNVB-bestuur heeft in zijn laatste vergadering besloten de organisatie van {le amateur-interland Nederland—Groot- Brittannië een wedstrijd geldend voor de voorronden van het Olympische voet baltoernooi op te dragen aan ZAC. De ontmoeting wordt op 2 april in Zwolle ge speeld. Ook van een aantal andere wedstrijden werden de plaatsen vastgesteld, zodat thans van alle ontmoetingen van vertegen woordigende Nederlandse teams bekend is in welke steden zal worden gespeeld. Het volledige programma voor het ver dere seizoen 1959-1960 luidt: 16 maart Sheffield: Engeland (onder 23 jaar)Jong Oranje. 23 maart Rotterdam: Bondselftal—Lon don Combination. 2 april Zwolle: NederlandGroot-Brit- tannië amateurs (voorronde Olympisch voetbaltoernooi). 3 april Amsterdam: Nederland-—Bulga rije. 13 april Londen: Groot-Brittannië— Nederland amateurs (voorronden Olym pisch voetbaltoernooi). 20 april Dublin: IerlandNederland amateurs (voorronde Olympisch toernooi) 20 april Groningen: Noord-Nederland— Noord-Duitsland jeugd. 23 april Venlo: Nederland B—België B. 24 april Antwerpen: BelgiëNederland. 7 mei Antwerpen: BelgiëNederland zaterdagvoetbal (drie-landentoernooi). 18 mei Tilburg: Nederland BZwitser land B. 18 mei Zürich: Zwitserland—Nederland. 21 mei Zwolle: NederlandFrankrijk zaterdagvoetbal (drielandentoernooi). Tottenham Hotspur heeft woensdag avond aangetoond, dat het gelijke spel in de eerste ontmoeting tegen Crewe Alexan dra om de Engelse voetbalbeker op een misverstand berustte. De bescheiden ge klasseerde vierde divisieclub werd name lijk ten aanschouwe van 64.365 toeschou wers stadion White Hartlane was ge heel bezet volkomen van het veld ge speeld. Het werd ten slotte 13-2, omdat de Spurs, die bij de rust reeds met 10-1 leid den, het na de hervatting wat kalmer aan deden. Linksbinnen Les Allen was met vijf doel punten topscorer bij de Londenaren. Hij werd op de voet gevolgd door middenvoor Bobby Smith, die vier maal de roos trof en linksbuiten Cliff Jones, die drie tref fers voor zijn rekening nam. De dertien doelpunten van Tottenham betekenden de hoogste score in het Engelse voetbal se dert 1946, toen Preston North End met 13-0 van Newport won. In de vijfde ronde speelt Tottenham Hotspur thuis tegen Blackburn Rovers dat door twee doelpunten van rechtsbinnen Peter Dobing en één van de middenvoor Derek Dougan met 3-0 van Blackpool won In de derde „replay" verloor Blackpool op eigen terrein met 3-0 van Blackbunr Ro vers. dat in de vijfde ronde uitspeelt te gen Tottenham Hotspur. Brighton and Hove AlbionRotherham United eindigde in 1-1 (na verlenging). Deze clubs zullen maandag op het terrein van Arsenal opnieuw tegen elkaar uitko men. De damesploeg van Die Raeckse heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem op eenvoudige wyze twee kostbare punten aan het schamele totaal kunnen toevoegen. Tegenstandster SVV uit Utrecht speelde ver beneden haar kunnen en bereikte zeker geen hoofdklasseniveau. In de eerste set serveerde Mary v. Duffelen Die Raeckse naar een ruime 101 voorsprong, voldoen de om met 158 de set te winnen. In de tweede set lieten de Haarlemse dames tal van serves glippen en liep de achterstand op tot 82 en 10—4 voordat wederom Ma ry v. Duffelen aan opslag in een rush Die Raeckse naar een beslissende 14ÏO voor sprong leidde. Het laatste punt liet toen niet lang meer op zich wachten. Berekend spel van Lydia Baay in samenwerking met de dames Andrea en Bcrkhoff bracht nog wat franje aan de laatste set, die na een 41 achterstand met 154 door Corry v. d. Haar en haar teamgenoten werd ge wonnen. MHBS verloor in Hoorn van TOG met 155, 1511, 915 en 1614 en moet nu de leiding van de overgangsklasse weer delen. Het was een goede strijd waarin men zowel aanvallend als verdedigend tot goede prestaties kwam, met de gastvrou wen beweeglijker. Gisteravond herstelden de „witten" zich met een fraaie zege op het uitstekend spelend Wormerveerse VGW. Tegenover het goed verzorgde spel van de gasten, stelden de Haarlemse da mes v. Calmthout, Claassen, v. d. Putte en Fortanier een stevige smash. Bovendien was de Haarlemse opslag van meer impor tantie. Setstanden: 157, 1315, 159 en 15—7. De Blinkert nam in Zaandam tegen SES met 1015, 1510 en 152 een 21 voor sprong, had ook in de laatste set met een 60 voorsprong de beste papieren, maar verloor uiteindelijk na een spannend ge vecht de set met 1512. Zodat een punten verdeling het resultaat werd. Weer gelijk De herenploeg van Die Raeckse speelde voor de overgangsklasse voor de vierde achtereenvolgende keer gelyk. Die Raeckse liet tegen het Helderse HCSC in de eerste sets pittig volleybal zien en vooral aan voerder Co de Nobel toonde een grote slagvaardigheid. De roodwitten kregen loon naar werken met tweemaal 158. In de derde set viel het spel van de gast- De volleybalcompetitie heren door een te lichtvaardige opvatting aanmerkelijk terug en boekten de Helder se tegenstanders een ruime 154 zege. In de laatste set ontbrak de zuiverheid bij het aangeven en moest men steeds van een smash afzien. De gasten, met een beter ploegverband, hadden onder deze matige druk vrij spel en wonnen de set verdiend via 10—8. 13—10, 13—12, 14—12 en 14—13 met 15—13. Eerste klasse Met een verrassende zege op een met in valsters spelend Die Raeckse 2 heeft Onze Gezellen de spanning onder aan de rang- lijst van de eerste klasse dames weer enigszins teruggebracht. De Gezellen won- De tweede testmatch tussen West-Indië en Engeland, die in Port of Spain is ge speeld, is door de Engelsen met 256 runs gewonnen. Engeland scoorde in de eerste en tweede innings respectievelijk 382 en 230 runs voor 9 gesloten; West-Indië kwam tot 112 en 244. Engeland heeft thans de leiding in de serie; de eerste testmatch, in Barbados ge speeld, eindigde in een draw. West-Indië stond op de laatste dag voor de hopeloze taak om een achterstand van 366 runs weg te werken. De Engelse fast- bowlers Freddie Trueman en Brian Statham zonden in de morgenuren Gar field Sobers en Frank Worrell terug. So bers had 31 runs gescoord. Bij de lunch verkeerden de Westindiërs nog steeds in moeilijkheden. Met nog 6 wickets in han den hadden zij nog een achterstand van 316 runs. Ondanks een prachtige century (110) van Rohan Kanhai, (1 x 6 en 19 x 4) in 6 uur en 18 minutep bijeen geslagen, moesten de gastheren Engeland de over winning laten. Tennis De Australische Lawntennisbond heeft vier spelers aangewezen voor de officiële 1 .Ldenploeg, die o.m. deel zal nemen aan de internationale kampioenschappen van Frankrijk en Wimbledon. Het zijn de 22- jarige kampioen Rod Laver, Bobb Hewitt, de 19-jarige Martin Mulligan en tot ver rassing van zelfs de insiders het enfant terrible van de Australische tenniswereld, Bob Mark. Ook Neale Fraser en Roy Emerson zullen dit jaar de voor topten- nissers gebruikelijke reis door Europa en de Verenigde Staten maken, zij het voor eigen kosten. Boksen Het gezaghebbende Amerikaanse boks- tijdschrift „The Ring? beschouwt Floyd Patterson niet langer als de eerste kan didaat voor een gevecht tegen Ingemar Jo hansson om de wereldtitel-zwaargewicht. In de maandelijkse ranglijsten staat hij namelijk als tweede geklasseerd, achter Zora Folley. Tot de eerste vijf der zwaar gewichten behoren verder Sonn: Liston, de Brit Henry Cooper en Eddie Machen. Harold Johnson wordt als eerste „recht hebbende" uitdager van de wereldkam pioen in het halfzwaargewicht, Archie Moore, genoemd. De Duitser Erich Schöppner staat in deze categorie als twee de vermeld. Bij de middengewichten, ten slotte, acht „The Ring" Ray Robinson en Gene Full mer gelijkwaardig als kandidaten voor de wereldtitel, die nu in het bezit is van Paul Pender. Biljarten Na de wedstrijden van dinsdagavond ls er iets meer tekening gekomen in de strijd om het kampioenschap tweede klasse libre klein biljart. Alleen H. Nieuwenhuis is nu nog ongeslagen, alhoewel er drie preten denten op de lijst staan die zich nog niet bij zijn kampioenschap neer zullen leggen. De stand is op het ogenblik: 1. H. Nieuwenhuis 450 117 39 3.84 6 2. J. Dreyer 446 93 41 4.79 4 3. W. Geerts 427 93 23 4.59 4 4. F. Heekelaar 424 107 17 3.96 4 5. H. v. Wonderen 348 97 25 3.59 2 6. L. v. d. Mey 338 109 25 3.10 2 7. A. v. Leeuwen 352 123 16 2.86 2 8. J. Winnubst 345 119 24 2.89 0 De wedstrijden worden gespeeld bij café Engwerda, Lange Begijnestraat 10 in Haarlem. Advertentie nen de ontmoeting met 156, 1416, 156 en 15—7. HBC werd in eigen zaal door Vesmia in de eerste set met 15—13 geklopt maar her stelde veelzeggend met 15—4, 157 en 15—4. Bij de heren kostte het OVRA geen moei te om Die Raeckse 2 te verslaan; 1614 en tweemaal 156. In de tweede klasse A hebben de titel kandidaten HBC 2 en DSS de punten ge deeld met een zonderling scoreverloop. Na een achterstand van een tiental pun ten won DSS niettemin de eerste set nog met 1715. In de overige sets liepen de setstanden opvallend uiteen; 155, 615 en 154. De uitslagen luidden: Heren: DSS 2—CIOS 4 2—2, Die Raeckse —HCSC 2—2, Die Raeckse 2—OVRA 0—3, VVCL—WIK 2 3—1, Topscore—CIOS 3 0—3, OSS 2—Energie 0—3, HBC 2—DSS 2—2. Dames: OGDie Raeckse 2 31, Die Raeckse—SVV 3—0. MHBS—VGW 3—1, Die Raeckse 4—AVC 2 0—3, OSS 3—De Blinkert 5 2—2, MHBS 2—OSS 0—3, Ec- lecta 2Gios 2 13, Set up 3—DSS 2 03, PWNJBS 3—1, THB 2—De Blinkert 4 0—3, HBC 4—DSS 0—3 PWN 2-Velox 3 3—0, Set up 2—Gios 3 3—1, OSS 2—SSO 0—3. THB—Velox 2 0—3 HBC 3—Vesmia 2 03, HBCVesmia 31.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15