RUHRGEBIED VREEST DOOD TE BLOEDEN WINTERKOST Ontsteltenis onder blanken in Kenya over Londens overleg Rebellenleiders op Sumatra verwachten Sukarno's val Amsterdamse Vleeshouwerijen N.V. N.V. NEDERLAND B. Boekhoudster verstopping mnl. adm. kracht nette jonge man A. Boekhouder C. Assistente bedrijfsadministratie D. Assistente kestprijsadministratie Mensen en mijnen in nood door uitputting van de kolenlagen Arabische Liga is werktuig van VAR Kroesjtsjev is bereid tot staken van de kernproeven WESTDUITSE OFFICIER NAAR OOST-EUROPA GEVLUCHT Interview via geheime zender met U.P.I. HAARLEM 546ste STAATSLOTERIJ 3e HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Iraaks verwijt: Onderzeeboot waar genomen in een Argentijnse baai Sporen van wouden op de zuidpool Russisch atoomgeleerde Koertsjatov overleden Treinongeluk in Chili 33 doden en 40 gewonden Acht r.k.-priesters in Joegoslavië gevonnist Hij werkte zich als Voti Gliga omhoog tot de reisbegeleider van generaal Kammhuber U kunt nu zonder moeite afkomen van DONKERE SPAARNE 22 MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 (Van onze correspondent in Londen) De spanning op de Londense rondetafel conferentie inzake Kenya is thans tot het uiterste gestegen. Overigens mag hierbij niet vergeten worden dat op internationale conferenties zoiets vaak het voorspel is van overeenstemming. Twee Europese ge delegeerden kolonel Briggs van de ex treem-rechtse Blanke Verenigde Partij en I. N. Slade, een van de leiders van de ge mengde, maar door de inheemsen gewan trouwde, nieuwe Kenya-partij, zijn naar Nairobi teruggekeerd om hun volgelingen te raadplegen over de nog geheime Britse voorstellen voor een nieuwe constitutie. Daarvan is echter wel zóveel uitgelekt, dat er in de door de blanken beheerste hoge landbouwgronden een soort paniek dreigt te ontstaan. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat het onder de blanke kolo nisten tot uitbarstingen zal komen. Vooral in de Briggs-groep heerst grote ontstelte nis. Briggs, die in Kenya een vrij ge- isoleerde positie innam, is in Londen met telegrammen vol sympathiebetuigingen overstroomd, hetgeen bewijst dat de kolo nisten zich beginnen te roeren en dat zijn groep steun begint te krijgen van kringen, die tot nu toe weinig van de extremisten gediend waren, maar nu bevreesd worden voor „de grote uitverkoop". Er zijn ook aanhangers van de gematigde Blundell- partij, die thans zijn overgelopen naar de rechtse groep van Briggs. Aan de andere kant heerst onder de Afrikaanse leiders de vrees, dat als het fel tegen fel gaat, zij hun eigen aanhangers niet meer in de hand kunnen houden. Zij hebben deze tot kalm te aangemaand. Dit alles neemt niet weg dat de Britse regering hoopvol blijft dat een politiek resultaat zal worden bereikt. De R.T.C. probeert thans, met de Britse compromis-voorstellen voor zich, gemeen schappelijk grond te vinden om een defini tieve mislukking te voorkomen. Engelands uiteindelijke doel is onafhankelijkheid voor Kenya, maar in een langzamer tempo dan de inheemse leiders willen. Macleod, de Britse minister van Koloniën, gaf in elk geval als zijn standpunt te kennen dat de inheemsen geleidelijk de heersende groep zullen worden. Op het woord geleidelijk komt het hier aan. Kenya moet tenslotte een Afrikaanse staat worden naar het democratische voorbeeld van het Britse parlement in Westminster. In beginsel staat Macleod dus aan de zijde van de in heemsen, maar hij deinst er voor terug om Kenya zonder meer enkelvoudig algemeen kiesrecht te geven omdat het daarvoor nog niet rijp is. De kolonisten willen waar borgen, dat het ingewikkelde kiessysteem, dat de Britse regering thans voorbereidt hen niet geheel zal doen ondergaan in de grote massa van de Afrikaners. Zij eisen een kiesstelsel, waarbij de kolonisten een belangrijke positie in de nieuwe volksver tegenwoordiging en de regering zullen be houden. De Afrikaanse leider Mboya eist daarentegen een inheemse meerderheid, maar heeft geen bezwaar tegen een af zonderlijke blanke vertegenwoordiging. Gezien de druk van zijn linkervleugel kan hij hierbij echter niet te ver gaan! De Britse regering doet haar uiterste best om er voor te zorgen dat donker Afrika dat hoogst waarschijnlijk nog dit jaar door Kroesjtsjev zal worden bezocht de zijde van het Westen kiest. In dit licht moet vooral ook Macmillans opzienbaren de rede in Kaapstad worden gezien. Het ideaal, waarnaar de Britse regering streeft is om de overgang naar onafhanke lijkheid in Kenya en elders zo soepel, or delijk en zowel voor de blanken als voor de Afrikaners zo rechtvaardig mogelijk te doen verlopen, zodat de veiligheid en het bestaan van de blanke bevolking niet in het gedrang komen. Indien zulks gelukt dan hoopt Macmillan, dat dit aanstekelijke voorbeeld ook de gedachtengang van de Unie van Zuid-Afrika gunstig zal be- invloeden opdat het extremisme van de blanken ook daar zal plaatsmaken voor het denkbeeld van samenwerking tussen de rassen. Nu Macmillan zich solidair met de in heemsen heeft verklaard is het niet uit gesloten, dat hij tevens verwacht, dat deze in de gebieden waar Engeland verant woordelijkheid draagt, zich inschikkelijk zullen tonen wat de onmiddellijke prak tische gedragslijn betreft en geduld zullen beoefenen ten opzichte van de verwezen lijking van het theoretische ideaal. Het is de vraag of deze tweeslachtigheid in de Britse houding voor de vurige inheemse nationalisten psychologisch aanvaard baar is. (Van onze correspondent in Bonn) Mensen en mynen zy vormen de ba sis van het leven in een van 's werelds grootste en rijkste industriecentra, het Ruhrgebied in de Bondsrepubliek. Miljoe nen mensen zijn hier in de loop van de afgelopen decennia heengetrokken. Thans doet het merkwaardige feit zich voor, dat voor het eerst sinds mensenheugenis het aantal inwoners van dit gebied aan het af nemen is. Sedert april 1959 verliest het Ruhrgebied maandelijks meer dan zeven honderd mensen, waartegenover geen toe voer van anderen staat. De gemeenten, de middenstand, de handel zy zien daarby met lede ogen hun inkomsten dagelijks te ruggaan. En dat alles omdat het de kolen, West-Duitslands energiebron nummer een niet voor de wind gaat. Omdat er mijnen worden gesloten, mijnwerkers ontslagen, jongeren het ontslag al lang niet meer af wachten Het gebied tussen de rivieren de Ruhr en de Lippe zag nog in 1953 zijn inwonertal toenemen met bijna 150.0000. En nog in he. eerste kwartaal van het vorig jaar kon men hier een inwonerswinst van tweedui zend mensen per maand boeken. Maar de kolencrisis sloeg ten slotte ook brede bres sen in de mentaliteit der mijnwerkers en kantoorbedienden. In het tweede en der de kwartaal van 1959 kwamen er geen mensen meer bij: iedere maand weer ver mindert het aantal inwoners in het Ruhr gebied thans. Het is te boud om te zeg gen, dat het Ruhrgebied reeds aan het doodbloeden is. Maar twee factoren moe ten burgemeesters en politici, midden stand en handel toch te denken geven en een zekere vrees aanjagen. Daar is allereerst de reeds enkele jaren bestaande beweging van de industriële ont wikkeling in noordelijke richting. Waar in het Ruhrgebied zelf geen sprake is van de stichting van nieuwe industrieën op brede grondslag, waar hier, integendeel, het aantal rendabele mijnen constant blijft en het plan bestaat steeds meer onrenda bele mijnen te sluiten daar komt er in het gehele gebied ten noorden van de uit gestrekte „randstad Ruhrgebied" indus trie na industrie bij. Daar verrijzen nieu we mijnwerkerssteden, daar zijn de mij nen wel rendabel, daar zijn de mijnen wel in staat met winst te werken. En daar wordt de strijd kolenolie niet zo pessi mistisch bekeken als tussen Ruhr en Lip pe. Er is dus sprake van een industriële beweging in noordelijke richting, die al ja ren duurt en langzaam maar zeker steeds groter vormen aanneemt. Daarnaast staat de reorganisatie van het gehele Ruhrmijnwezen. In deze dagen is duidelijk geworden, dat twintig mijnen de volledige of gedeeltelijke stopzetting van hun produktie bij het ministerie van Economische Zaken te Bonn hebben aan gekondigd: dat is 34 percent van de totale kolenproduktie in het Ruhrgebied, of wel een stopzetting van de produktie van 3,6 miljoen ton cokes en van 400.000 ton bri ketten. Reeds kon het aantal mijnwerkers sedert 1 januari 1958, dat is dus in precies twee jaar, verminderd worden met 71.000. De nieuwe plannen hebben betrekking op 40.000 mijnwerkers, van wie men hoopt dat zij in tegenstelling tot de genoemde 7*.000 weer werk zullen vinden in het Ruhrgebied zelf En dat is de vraag. Want van de 71.000 ging 85 percent vrijwillig uit de mijnen 7ij lieten zich snel omscholen, werden me taalbewerker of kraanmachinist en trok ken weg. Alle 71.001 vonden trouwens in ker.. Met het vertrek van een groot deel van hen overbleven tot dit moment in clusief de 40.000, die nog ontslagen zullen moeten worden: 420.000 Ruhrmijnwerkers ging een brok welvaart weg. In de grote industriestad Bochum moest de begroting van de gemeente, waar het de te verwachten loonbelastinginkomsten betreft, verminderd worden met bijna twee miljoen mark. De gemeente rekent on een vermindering var de vermakelijk heidsbelasting met miljoenen. De midden standers zien hun omzetten dalen van bioscoopeigenaars tot caféhouders, van schoenmakers tot winkeliers met soms 25 percent vergeleken met jaren als 1957 en 1958. 1 r' 1 Het smartelijkst wordt het wegtrekken van de jeugd gevoeld. De arbeidersjeugd uit het Ruhrgebied wacht het sluiten van de onrendabele mijnen niet af: zij laat zich vroegtijdig omscholen, zij voelt niets meer voor het mijnwerkersvak, zij trekt weg. Daardoor doet zich binnen enkele ja ren, bij een huidig overschot van zeven tien miljoen ton onverkoopbare kolen, de zotte situatie voor, dat er een tekort aan mijnwerkers zal ontstaan.. Want de hui dige mijnwerkersgeneratie in het Ruhr gebied heeft geen opvolgers, als het door gaat. De grote steden in het Ruhrgebied als Bochum, Dortmund, Heme en Essen, trachtten nieuwe industrieën aan te trek ken. Zij vrezen, dat bij een verdergaande rationalisering van de mijnen het aantal mijnwerkers nog meer zal afnemen. Zij zoeken dus in hun eigen gemeenten bouw grond, waarop nieuwe industrieën kunnen verrijzen. Bouwgrond, die evenwel vaak in handen is vah de mijnen, die er uit ju ridische overwegingen niet veel voor voe len afstand te doen van hun grond. Zo vecht een der belangrijkste industrie gebieden van de wereld tegen de vooruit gang, het begrip dat zij zo lange tijd zelf in haar vaandel heeft gevoerd.. Men gaat onafwendbaar naar een bepaald diepte- p.nt toe, wanneer het aantal mijnwerkers onder de 400.000 zal zijn gedaald. Daarna hoopt men te komen tot een stabilisatie en pas na het bereiken van dat dode punt zal blijken of nieuwe industrieën zich hier willen vestigen. Of dat deze bedrijven de voorkeur blijken geven aan het nieuwe gebied in het noorden. BAGDAD (AFP) „De Arabische Li ga is een onderdanig instrument in de handen van Nasser en een soort verleng stuk van het ministerie van buitenlandse zaken van de Verenigde Arabische Repu bliek (Egypte en Syrië) geworden," zo heeft radio-Bagdad zondagavond ver klaard in een commentaar gewijd aan de bijeenkomst van de Raad der liga die maandag in Cairo begint. De secretaris van de Liga en al zijn functionarissen zijn -alleen maar uitvoer ders van de politieke leiders in Cairo, al dus de commentaar. „De bijeenkomst van maandag, waarbij Irak en Tunesië niet aanwezig zullen zijn, verontrust dan ook ten zeerste de Arabische wereld." Volgens de Iraakse radio is de bijeen komst van de raad der Liga in de eerste plaats bedoeld „om het plan van de Iraak se regering voor oplossing van de Pales tijnse kwestie te saboteren". Dit plan voor ziet in de oprichting van een Palestijnse republiek met een regering, die meteen al gezag zou kunnen uitoefenen over het gebied van Gaza en het Palestijnse ge bied, dat bij Jordanië is gevoegd, aldus deze commentaar. BUENOS AIRES (UPI) De Argentijn se minister van Marine, admiraal Gaston Climent, heeft bekendgemaakt dat er een onderzoek „aan de gang" is naar een bui tenlandse onderzeeboot die zich in de Golf van Nuevo zou bevinden, een smalle baai van de Atlantische oceaan aan de Argen tijnse zuidkust. De Golf van Nuevo is on geveer tien mijl breed, hetgeen betekent dat hij gemakkelijk van de open zee kan worden afgesneden. In de afgelopen dagen brachten de dagbladen met grote koppen het bericht dat een onderzeeboot op de bo dem van de golf zou liggen, na een aan val van patrouillevliegtuigen waarbij het vaartuig beschadigd zou zijn. Het ministerie van marine heeft ten stel ligste ontkend dat er een aanval zou zijn geweest, maar zegt wel dat met radar een onderzeeboot in de golf is „ontdekt". Men weigerde mee te delen of het schip zich er nog bevindt. Vorig jaar is in deze baai ook een on derzeeboot ontdekt en aangevallen, waar bij eveneens olievlekken aan de opper vlakte kwamen, daarbij voedsel gevend aan de veronderstelling dat het vaartuig beschadigd was. De regering heeft toen op geen enkele wijze blijk gegeven van welke nationaliteit die vreemde onderzee boot kon zijn, maar algemeen werd aan genomen dat het een Russische was. WASHINGTON (UPI) Russische ge leerden hebben tijdens een zuidpoolexpe ditie tien soorten sporen aangetroffen, die erop wijzen, dat het zuidpoolgebied 200 tot 300 miljoen jaren geleden een vruchtbaar grondgebied met een eigen plantengroei was. De Sporen waren afkomstig van en kele soorten varens. Ook Nieuwzeelandse en Australische expedities hebben kortge leden sporen aangetroffen en zijn tot de slotsom gekomen dat ongeveer 60 miljoen jaar geleden in het zuidpoolgebied wou den bestonden, die dezelfde vegetatie had den als die men tegenwoordig in het zui den van Zuid-Amerika aantreft. Er is steenkool aanwezig in het zuidpoolgebied, hetgeen aantoont dat het gebied in voor bije tijden veel meer zonlicht heeft gekre gen dan thans het geval is want steen kool is onder zonlicht en druk gefossili seerde plantengroei. MOSKOU (Tass) De Russische atoomgeleerde Igor Koertsjatov onder wiens leiding de eerste Russische atoom- en waterstofbom werden ontworpen, is zondag overleden. Hij is 57 jaar gewor den. Er is een officiële commissie inge steld, die zijn staatsbegrafenis op 9 febru ari, zal voorbereiden. Hij zal in het mau soleum aan de muur van het Kremlin wor den bijgezet, zo meldt het officiële Sovjet persbureau „Tass". Koertsjatov was lid van het presidium van de Sovjet-academie van wetenschap pen, directeur van het instituut voor kern energie van deze academie en afgevaar digde naar de Opperste Sovjet. Hij is drie maal uitgeroepen tot held van de socia listische arbeid. Onder zijn leiding slaag den de Sovjet-geleerden er in om in 1949 vier jaar na de Verenigde Staten, een atoombom te maken. In 1953 vervaardig den zij, een jaar vroeger dan de Verenig de Staten een bruikbare waterstofbom. (Reuter) Koertsjatov overleed na een hartaanval. Hij leed reeds geruime tijd aan aderverkalking. MOSKOU (Reuter) Premier Kroesjt sjev heeft in een antwoord aan professor C. F. Powell» voorzitter van de Wereldfe deratie van Wetenschappelijke Werkers, gezegd dat Rusland bereid is onmiddellijk een verdrag te ondertekenen ter beëindi ging van kernwapenproeven voor altijd met een behoorlijke internationale contro le. Volgens het officiële Russische pers agentschap „Tass" schreef Kroesjtsjev dat Rusland zijn kernwapenproeven niet zal hervatten als de westelijke mogendhe den dit ook niet doen. Kroesjtsjev zegt dat het stelsel voor inspectie en controle dat in 1958 door de deskundigerl in Genève was aanbevolen, een volkomen aanvaardbare basis was voor het sluiten van een doelma tige internationale overeenkomst tot het beëindigen van dergelijke proeven. „Als onze partners op de conferentie van Genève het nodige verantwoordelijk heidsbesef aan de dag leggen, zal het vraagstuk van beëindiging der kernproe ven overal en voor altijd worden opge lost", aldus Kroesjtsjev. RANCAGUA (UPI) Bij een treinon geluk in de nabijheid van El Teniente in Chili zijn 33 personen om het leven geko men en 50 gewond, van wie 20 ernstig. Zeven wagons van een trein van een Amerikaanse kopermaatschappij The Braden Co, liepen uit de rails en stortten in een bijna twintig meter diep ravijn in de Andes. BELGRADO (Reuter) Na een proces van een week zijn maandag te Osjjek in Kroatië acht r.-k. priesters en seminaris ten veroordeeld tot gevangenisstraffen. Zij werden ervan beschuldigd dat zij van het r.-k. seminarie te Djakowo „een broeinest van staatsVyandige activiteit" hadden ge maakt. De voornaamste verdachte, de 45- jarige Prof. Ciril Kos, kreeg zeven jaar. Een week geleden werden 14 Kroaten, onder wie een pater franciscaan, te Zagreb veroordeeld tot gevangenisstraffen van maximaal 15 jaar wegens staatsgevaarlijke activiteit. In r.-k. kringen te Belgrado was men nogal verwonderd over de nadruk, die tijdens de processen op de activiteit van de r.-k. kerk is gelegd, daar Tito en de zijnen kortgeleden in het openbaar te ken nen hebben gegeven, dat zij betere betrek kingen met de r.-k. kerk willen. (Van onze correspondent in Bonn) De spoorloos verdwenen voormalige ka pitein van de Westduitse luchtmacht Adam Julius Gliga, zou via Oost-Berlyn en Oost- Duitsland naar Tsjechoslowakye zijn ge gaan. Het openbaar ministerie te Bonn acht dit niet uitgesloten, omdat Gliga uit Pressburg in Tsjechoslowakye stamt, waar familieleden van hem wonen. Gliga, die het gebracht had tot adjudant van de in specteur van de Westduitse luchtmacht, generaal Kammhuber, is sedert medio ja- TOKIO (UPI) In een via een klan- destiene kortegolf zender gevoerde uitwis seling van vragen en antwoorden tussen de voortvluchtige rebellenpremier Sja- fruddin Prawinegara en de UPI-correspon- dent Arnold Dibble, heeft de eerstgenoem de als zijn stellige verwachting uitge sproken, dat het bewind van Sukarno over Indonesië nog dit jaar zal instorten. „De tendenties in deze richting zijn al op Java zelf te bespeuren. Het kabinet zal vallen om economische redenen en door zijn on kundigheid om politieke stabiliteit te be reiken", aldus Sjafruddin. Over de positie van zijn guerilla-strijd- krachten, zei hij, dat zij de verbindings lijnen buiten de grote steden beheersen, alsmede de belangrijkste landgoederen en plantages, die vreemde valuta zouden moeten opbrengen. Zij zouden daardoor de pogingen om de export op te voeren ter stabilisatie en het in evenwicht brengen van de geschokte economie belemmeren Een der vragen luidde: „Kunt u als econoom de zwakheid verklaren van de economische situatie in Indonesië en wat zou u doen om deze weer in het gareel te brengen?" Antwoord: „De principiële zwakheid van de Indonesische economie is niet- economisch van structuur, maar heeft zijn wortels in de politieke onevenwichtigheid. rassenongelijkheid en administratief wan beheer. Daarom zal elke poging om deze zwakheden te overkomen moeten beginnen met een poging de zwakke punten te ver sterken. En dat is precies wat in het eco nomische program van de tegenregering wordt voorgesteld. De buitenwereld kan er van verzekerd zijn, dat de P.R.R.I. (de rebellenregering) voorzieningen zou tref fen, die in volmaakte tegenstelling staan tot de jongste monetaire maatregelen, die het regime van Sukarno heeft genomen, maatregelen die alleen maar de zwak heden en dwaasheden van de huidige regeerders van Indonesië onderstrepen". Vraag: „Wat zal het resultaat van de anti-Chinese campagne zijn?" Antwoord: „De anti-Chinese campagne is een uitdrukking van de wens om het Indonesische volk een grotere economische onafhankelijkheid te geven. Met deze wens zal geen enkele oprechte Indonesiër het oneens zijn. Maar zij is verworden tot een op vreemdelingenhaat gebaseerde wandaad, eerst ten aanzien van de Neder landers ei nu tegen de Chinezen. Dit zal echter de Indonesische economie onbe rekenbare schade toebrengen. De manier waarop de anti-Chinese campagne zich thans ontwikkelt heeft opnieuw aange toond dat de Sukarno-regering in laatste instantie altijd buigt voor de communis tische druk en intimidatie, waarbij dus de comrr"»:<'»m in Indonesië gr"fe expansie- mogr'ijkVeden worden geboden". nuari voortvluchtig. Reeds twee weken lang speurt de Westduitse politie tevergeefs naar de man, tegen wie een vervolging wegens bedrog loopt. Volgens zyn te Mün- chen wonende moeder is Gliga per vlieg tuig naar Berlijn gereisd. Adam Gliga is op vreemde wijze omhoog geklommen in de Westduitse luchtmacht. Hij speelde de rol van een ander: de vroe gere luitenant Von Gliga. Daartoe mat hij zich een adellijke titel aan en noemde hij zich ook „Von Gliga". Hij beweerde, toen hij een baan zocht bij het Westduitse leger, in het bezit te zijn van het einddiploma van de middelbare school. Hij zei voorts dat hij eerste luitenant in de oude „Wehr- macht" was geweest en dat hij in de oorlog het ijzeren kruis wegens betoonde moed had gekregen. Het bleken leugens te zijn, toen men Gliga's verleden nader onder zocht.... Voor zijn ontmaskering speelde hij als adjudant en reisbegeleider van ge neraal Kammhuber de grote meneer. Ten slotte deed een collega-officier, die de echte Von Gliga had gekend, de man de das om. Het was deze officier opgevallen dat „Von Gliga" zo veranderd was. Daar hij bevriend was geweest met de echte Von Gliga lette hij zeer scherp op en aldra kwam hij tot de slotsom dat er bedrog in het spel was. In de doofpot Op net ministerie van Defensie te Bonn wordt wegens deze zaak ernstige critiek geoefend. De critici zeggen dat het ministe rie Gliga vorig jaar maart-april ontmas kerde, maar de man desondanks met on eervol ontslag op geruisloze wijze uit de militaire dienst wilde laten verdwijnen. Er was, aldus het ministerie, door het op treden van de officier immers geen schade aangericht. Gliga werd dan ook gewoon ontslagen, maar het openbaar ministerie te Bonn liet Gliga in juni 1959 arresteren. Onder protest van het openbaar ministerie werd hij op 30 oktober door de rechtbank tegen een waarborgsom van vijfhonderd mark in voorlopige vrijheid gesteld. Hij moest in München gaan wonen en zich iedere week bij de politie melden. Op 16 januari meldde hij zich niet: de vogel was gevlogen. Men zegt nu dat het ministerie van De fensie te Bonn zo bang was een blamage als het geval-Gliga toe te geven, dat het de gehele zaak onder de tafel had willen schuiven. Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille- tjes zorgen voor de gal toe voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de in gewanden daarna op eigen kracht regelmatig- blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERSpilletjesvoldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJS VRIES Kanaalstraat 36, IJmuiden - vraagt voor haar voorraadadm. In de fabriek. Schr. soil, te richten aan bovengenoemd adrës. Voor onze verlichtingsafdeling gev.-aagd voor het plaatsen van verlichtingsornamenten. Goed bekend met electra. CHR. PETERSEN Gen. Cronjéstraat 6-8 Telefoon 57281 Een handelszaak kan niet Duiten reclame. De beste reclame is adverteren. Varkenspoten met veel vlees 45 ct per 500 gram - l'/i kilogr. voor 1.25 Magere ham of knieschijf 1-50 per 500 gram Krabbetjes met veel vlees1.25 per 500 gram Mager pekelspek 1.50 per 500 gram Magere kinnebaksham. gezouten 79 ct per 500 gram - 1 kilogram voor 1.50 Doorregen varkenspoulet 1.50 per 500 gram Halve ossepoot 40 ct - een hele poot75 ct Varkenskop met veel vlees 60 ct per 500 gram Klapstuk 1.80 per 500 gram Hachévlees 1.50 per 500 gram Gelderse rauwe rookworst1 50 per 500 gram Gelderse kinnebaksham, gerookt 79 ct per 500 gram - 1 kilogram voor 1.50 Vet gerookt spek vanaf 60 ct per 500 gram IETS FIJNS VOOR UW HOND OF POES 40 cent per 500 gram Schouderkarbonadc 1.68 per 500 gram - 1 kilogram voor 3.30 Ribkarbonade 1.90 per 500 gram - 1 kilogram voor 3.70 Haaskarbonade 2.10 per 500 gram - 1 kilogram voor 4.10 Doorregen buiklappen 1.35 per 500 gram Kinnebakslappen 79 ct per 500 gram - 1 kilogram voor 1.50 Verse worst en saucijsjes 1.25 per 500 gram Mag. varkenslappen (schouder) 2.25 per 500 gram AFSLAG KALFSVLEES Kalfslappen, vanaf2.00 per 500 gram Kalfsfricandeau 2.50 per 500 gram RUNDVLEES Doorregen osseiappen 1.55 per 500 gram - 1 kilogram voor 3.00 Magere osseiappen 2.10 per 500 gram - 1 kilogram voor 4.10 Riblappen met vet randje 1.90 per 500 gram - 1 kilogram voor 3.70 Volop lever 30 ct per 100 gram - Magere ham 200 gram voor 80 ct WOENSDAG GEHAKTDAG 95 cent per 500 gram Fijne gekookte worst 1-25 per 500 gram Leverworst met veel lever 75 ct per 500 gram Ruime sortering betere vleeswaren Uw adres is A. MEIJER's Ged. Oudegracht 80 - Spaarnwouderstraat 69 - Binnenweg 117, Heemstede Bij ons bedrijf kurmert'Worden geplaatst voor het voeren van de administratie van de onder de vennootschap ressorterende dochterondernemingen. Opleiding: MULO en bij voorkeur in het bezit van het praktijkdiploma boekhouden. Leeftijd tot pl.m. 26 jaar. met enige ervaring op administratief gebied. Opleiding: MULO en bij voorkeur in het bezit van of studerende voor het praktijkdiploma boekhouden. Leeftijd tot pl.m. 24 jaar. Voor deze functie zijn vereist MULO-opleiding en accuratesse. Leeftijd tot pl.m 22 jaar. Vereisten als onder C. vermeld. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrief te richten aan de Directie der Vennoot schap, Donkere Spaarne 22 te Haarlem. HOGE PRIJZEN 35000 6363 5000 7323 2000 13505 1500 16602 21142 1000 9194 13325 14001 18083 20626 400 3921 4287 4428 8725 9702 0806 12958 14627 18070 18565 lhaaU 19U98 19319 20736 20898 200 1173 1346 1 47o 1515 1843 2103 2385 3019 3022 3203 3441 3902 4058 4115 4165 4399 4791 4915 5278 5435 6438 6604 6886 7003 7223 7327 7594 8261 8624 8916 9353 10283 10285 10383 10805 11065 11966 12252 12472 12742 13089 13150 13384 13491 13864 14134 14317 14529 14625 14654 14658 14683 14751 14960 15189 15802 15900 16208 16595 16844 16947 16966 17457 17582 18043 18289 18341 18S6x 19269 20730 21611 21698 21731 21733 22879 PRIJZEN VAN 60. 1005 022 044 096 099 107 117 238 264 269 541 287 300 323 372 382 404 412 427 432 437 698 461 525 539 547 552 574 594 615 634 642 839 668 676 736 795 818 830 859 877 878 897 987 907 915 918 936 937 953 11006 2023 034 039 080 113 151 180 209 239 250 150 282 287 294 295 300 315 323 324 361 406 452 445 456 479 485 531 547 596 603 610 612 608 643 668 717 736 738 744 787 798 884 919 953 940 947 950 971 994 3000 13014 3003 015 039 068 091 113 125 137 138 174 251 194 196 270 280 287 292 318 392 424 483 578 489 491 503 508 521 523 528 531 534 578 921 600 608 614 653 683 710 719 749 756 780 14023 823 857 864 870 872 205 4005 034 039 092 107 121 123 135 145 236 429 265 275 293 314 330 388 429 446 453 464 750 471 489 512 568 622 629 647 664 671 702 15(X>2 705 706 742 765 777 779 804 809 815 830 136 874 880 917 961 997 369 3041 047 056 095 107 113 119 126 185 188 605 213 234 252 254 273 282 319 355 376 451 873 521 573 580 601 665 726 790 814 838 884 16013 887 891 939 958 975 334 6013 075 080 165 169 179 200 222 258 262 553 274 276 309 311 339 345 351 377 400 414 882 469 477 487 507 509 512 565 567 593 597 17006 615 637 644 671 678 684 695 708 758 779 258 793 795 798 799 831 865 876 903 924 951 640 958 980 859 7017 048 058 072 109 159 186 222 249 306 18014 335 432 451 459 575 582 586 596 598 619 202 658 666 734 744 763 778 806 851 890 894 351 906 936 962 594 8002 024 048 095 233 283 300 304 310 370 847 408 441 455 462 468 474 479 553 564 581 948 584 608 610 611 613 625 636 655 718 736 19016 774 805 812 815 844 865 902 915 226 9016 017 088 090 190 196 208 214 230 247 464 267 338 409 452 475 482 487 503 505 512 691 519 546 551 557 5S6 616 652 675 701 707 985 764 775 778 781 824 879 897 908 910 947 20088 972 974 315 10004 045 069 105 107 162 225 226 241 242 579 272 296 302 330 337 342 421 434 445 450 737 527 575 598 638 647 722 736 751 760 776 923 785 856 893 894 907 944 971 973 974 980 21026 984 343 11002 029 040 070 071 075 091 137 141 146 509 173 227 228 246 247 320 328 336 337 345 689 395 400 454 456 463 480 494 496 508 511 902 20b 577 580 615 716 741 762 902 912 934 027 051 063 226 228 278 487 489 509 654 703 712 969 977 051 104 121 322 385 460 640 698 811 071 150 154 260 296 299 534 599 601 817 864 894 036 039 081 174 200 260 420 463 488 693 721 760 922 9b8 120 165 184 406 414 427 695 700 804 919 952 994 108 148 149 359 400 412 712 733 793 076 086 133 245 251 256 445 457 467 671 702 707 884 905 910 043 048 077 254 257 325 498 510 578 746 750 781 183 186 194 350 354 371 600 631 667 777 807 822 146 198 243 416 468 481 582 625 627 735 740 766 932 950 992 618 635 654 672 808 816 824 829 951 957 976 977 068 094 112 145 293 296 332 434 533 537 548 592 773 776 857 950 153 170 177 218 476 479 530 542 820 861 892 899 169 175 316 395 638 646 912 945 085 117 267 280 556 567 762 766 186 189 406 426 685 734 963 989 132 134 288 350 570 578 774 826 207 306 322 323 434 478 491 511 821 829 832 867 184 202 245 255 490 549 603 633 822 836 845 849 146 181 195 200 275 285 315 330 487 491 499 546 757 761 770 827 913 930 935 938 089 156 164 175 341 387 409 438 625 673 674 675 891 898 909 959 203 258 287 310 406 416 449 498 671 677 719 727 829 887 889 890 276 290 318 323 486 487 497 504 638 640 655 664 783 819 835 838 993 VERBETERING. Prijzen van '.00. 22879 moet zijn 21879

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4