Mode Bewoners van Parkwijk op het „slechte pad DUSTER 1 Zandvoortse middenstand en „Touring" geen goede maatjes Forumavond gewijd aan contact tussen school en bedrijf Bloemen op Westfriese Flora zijn van uitstekende kwaliteit Agenda voor Haarlem en de IJmond Show in het Concertgebouw DINSDAG 16 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Vragen in Raad Afscheidsreceptie van echtpaar Verkaaik Velsen-/J muiden Beverwijk Actie Doe Open Donderdag installatie jeugdwerkcomité Uitkeringen aan gemeenten Mij. voor Nijverheid en Handel gaat ouders van middelbare scholieren voorlichten Opdracht voor opera gebouw aan ir. Bijvoet Spanning duurt voort in kegelcompetitie ODO bleef aan de top na dubbele zege op EVA Bedrijfvoetbalcompetitie Burgerlijke Stand van Haarlem 1 99 pp! "-rW:':-"'. Reeds geruime tijd verkeren de toe voerwegen naar Haarlems oostelijke stadsuitbreiding Parkwijk in een mise rabele toestand. Is het gebruik van deze slecht bestrate aanvoerwegen bij droog weer al geen pretje, na het min ste regenbuitje moeten de bewoners maar zien hoe zij droogvoets tussen en over de talrijke modderplassen hun weg kunnen vervolgen (foto links). Op een ander gedeelte ontbreekt een bestrating helemaal en sjouwen de mensen tot aan hun enkels door het zand (foto onder). Van deze „weg", die de kortste verbinding tussen de De Bazellaan, Prinses Beatrixplein en de Prins Bernhardlaan vormt, wordt da gelijks een zeer druk gebruik gemaakt. Vooral nu er in Parkwijk zelf nog geen winkels zijn en vele bewoners van Parkwijk hun dagelijkse boodschappen in het winkelcentrum aan het Van Zeggelenplein halen, zou de aanwezig heid van een goed geplaveide straat hier beslist geen luxe betekenen. Zo als wij gisteren berichtten is de toe stand van toevoerwegen naar Parkwijk voor het gemeenteraadslid A. Rood (K.V.P.) aanleiding geweest tot het stellen van schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders van Haarlem. Na ruim eenenveertig jaar aan de Raad huisstraat te Heemstede de parfumerie „Heemsteedse Tip-Top" te hebben gedre ven. hebben de heer en mevrouw J. Ver- kaaik-Cattel besloten dit bedrijf van de hand te doen en zich uit het zakenleven terug te trekken. Dinsdag 23 februari wordt in hun woon huis, Raadhuisstraat 34, van half vier tot half zes een receptie gehouden, waar een ieder in de gelegenheid is van de heer en mevrouw Verkaaik afscheid te nemen. HARMONIE ST. MICHAëL GEEFT CONCERT. De r.-k. harmonie St. Michaël geeft woensdag 17 februari in het Minerva- theater een concert voor donateurs en ge nodigden, waarbij werken uitgevoerd worden van C. S. Grafulla, A. Thomas, R. Wagner, C. Friedemann en A. E. Kelly. Na de pauze wordt een film over het leven van Chopin, „Onvergetelijke Melo die" getoond. Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De ideale vrouw", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Sapphire, het meisje uit de tulipbar", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Zoals zij geschapen zijn," 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Tyfoon over Nagasaki," 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Menschen im Hotel", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest," 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Ik ben een verklikker", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Het lot van een mens", 14 jaar. Theater Monopole Zand voort): Vandaag 20 uur: „Jacht zonder genade," 18 jaar. Woensdag 20 uur: „U spreekt met uw moordenaar", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Woning Spaarndammerdijk 100 (Spaarn- dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 en zondags van 13 tot 17 uur: Expo sitie van leden-beeldende kunstenaars van de Haarlemse Sociëteit Teisterbant. Raamsingel 30: Vandaag 20.15 uur: dr. F. W. Zeylmans van Emmichoven spreekt over .Christendom en reïncarnatie". (Cen trum voor Vrij Geestesleven). (Verder raadplege men de rubriek ..Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 12 febru ari). DINSDAG 16 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Opstand der sexen". Fidelisgebouw, 20 uur: Vergadering R.K. bond Werknemers Transportbedrijf. Rex, 20 uur: VARA-avond met Dorus. Zaal Abclenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. Jeugdgebouw, 20 uur: Toneelavond Plan keniers. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 1416.30 uur. WOENSDAG 17 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Huis onder verdenking". Thalia, 20 uur: „Opstand der sexen". Ra'adhuis, 19.30 uur: Raad Velsen. Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur wet- ïouder sociale zaken. DINSDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De wet". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes in gevaar". Gebouw „De Opgang", 20 uur: Vergade ring Nederlandse Christelijke Vrouwen bond. Kennemer Theater, 20 uur: Filmavond Vakantiereizen. WOENSDAG 17 FEBRUARI Bioscopen: Als dinsdag. In restaurant „Zomerlust" hield de Zandvoortse Handelsvereniging maandag avond haar jaarvergadering. De voorzit ter, de heer H. Hildering, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de heer H. Lansdorp, die vele jaren lang een trouw verenigingslid was. Staande heb ben de aanwezigen een minuut stilte in acht genomen. De voorzitter zei dat de feestavond in januari een groot succes is geweest. Het bestuur stelt zich dan ook voor, ter ver sterking van de band tussen bestuur en leden dergelijke avonden meermalen per jaar te organiseren. Het vorige seizoen gaf een fraaie verlichting van raadhuis en Hervormde kerk te zien, waarvoor spre ker het gemeentebestuur dank bracht. Met de seizoen-feestverlichting in de hoofdstraten werd een aantrekkelijk ver licht centrum verkregen. Spreker bepleit te uitbreiding van deze feestverlichting tot het Gasthuisplein en zo mogelijk het inrichten van een openluchttheater aldaar. Het bestuur wil deze suggestie aan de Con tactcommissie Culturele belangen voor leggen. Voorts sprak de heer Hildering de hoop uit, dat voor het nieuwe seizoen de Zandvoortselaan en de Midden-boulevard beter zouden zijn verlicht. Uitvoerig stond de voorzitter stil bij de nog altijd scheve verhouding tussen stich ting „Touring Zandvoort" en de Zand voortse Handelsvereniging. Spreker zou niets liever willen dan een hechte samen werking, doch nog altijd ligt daar als een onopgeloste kwestie de „oude-broodjes- affaire" van de wereldkampioenschappen wielrennen. Een bemiddelaar, door de Zandvoortse Handelsvereniging daartoe aangezocht, kon tot nu toe geen enkele toe nadering tussen beide partijen bewerken. Nu krijgt de Zandvoortse middenstand overal de schiild van, doch het bestuur van de Handelsvereniging wil niets liever dan samenwerking, omdat beide par tijen daarbij gebaat zijn en dit in het be lang van Zandvoort is. Ten slotte stelde de voorzitter dat aan beide kanten fouten zijn gemaakt, waarna hij besloot: „Laten we het verleden vergeten en gezamenlijk trachten het onze gasten in het komende seizoen zoveel mogelijk naar de zin te ma ken. Op welke wijze dit tot elkaar komen zal gaan interesseert mij niet, hoofdzaak is, dat het gebeurt". Op verzoek van de voorzitter ging de vergadering er mee ak koord, dat de heer I. Petrovitch, die op 1 maart zijn tachtigste verjaardag zal vie ren, en die zich in de loop der jaren voor de vereniging zeer verdienstelijk heeft ge maakt, tot erelid van de vereniging werd benoemd. Het optimistisch gestelde jaar verslag van de secretaris maakte er mel ding van dat 1959 een topseizoen was, zo als dat slechts uiterst zelden voorkomt. Het aantal leden bleef ongeveer gelijk en bedraagt thans 166. De tanende belang stelling voor het bijwonen van vergade ringen heeft de speciale aandacht van het bestuur. Het bleek dat Zandvoort ook vo rig jaar een grote aantrekkingskracht op winkeliers uitoefende. Abnormaal hoge prijzen werden voor een klein winkel pand geboden. Ook het jaarverslag van de penningmeester had een optimistische toon. De financiële positie der vereniging bleek kerngezond. Besloten werd een be drag van f 2.000 voor het reservefonds te bestemmen. 'T Bij acclamatie werden de heren H. Hil dering (voorzitter) en J. Kroon (secreta- Donderdagmiddag half vijf zal burge meester mr. O. P. F. M. Cremers in het Haarlemse stadhuis een jeugdwerkcomité installeren, dat aan het hoofd zal staan van de actie „Doe Open", ten bate van de vluchtelingen in West-Duitsland, van de jeugd in Haarlem. Acht leden van dit comité, vertegen woordigers van de verschillende scholen in Haarlem, werden maandagavond tij dens een bijeenkomst in de aula van de vroegere HBS-a aan de Zijlvest gekozen. Deze bijeenkomst was, evenals de reeds gehouden samenkomsten, een informatie ve bijeenkomst waarop de jeugd, in dit ge val afkomstig van de scholen, door middel van de vertoning van een film en een toe lichting door meiuffrouw Trudy van Oord iets te horen en te zien kreeg over wantoe standen in de vluchtelingenkampen en de geestelijke nood waarin de vluchteling leeft. Na de pauze vertelde de heer A. van Moock de aanwezig jongeren wat de be doeling van de actie is: het zoveel moge lijk verkopen van „sleuteltjes" ten bate van de oprichting van een centrum in twee vluchtelingenkampen in West-Duitsland. In één week zijn er al 10.000 sleuteltjes verkocht, aldus de heer Van Moock. die eraan toe voegde dat de jeugd zelf de plan nen tot het verkonen van deze speldjes moest uitd°nken en uitvoeren. De heer C. P. H. Abbing, waarnemend hoofd van de afdeling Onderwijs, las ten slotte de namen voor van die leerlingen, die zich tijdens de pauze bij hem opgege ven hadden voor een plaats in het werk comité. Er waren vertegenwoordigsters bij van de Christelijke Huishoudschool, het Lau rens Costerlyceum, het Karei v. Mander- lvceum, de Kennemer Streekschool voor kleuterleidsters en vertegenwoordigers van de H.T.S., de Rooms Katholieke Tech nische school. Tetterodeschool en de Ko ningin Emmaschool. Deze acht leden zullen samen met vijf vertegenwoordigers van het verenigings leven, onder wie al vergevorderde plan nen leven tot het op 12 maart houden van een jazz-feest in het gebouw St. Bavo. het werkcomité van de actie „Doe Open" in Haarlem vormen. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën hebben aan de gemeente besturen meegedeeld, dat, uitgaande van de verlenging der financiële verhoudings regeling tot en met 1960, de percentages van de algemene uitkering en de belas tinguitkering voorlopig zijn vastgesteld op respectievelijk 158 en 156. De ministers zijn voornemens na het totstandkomen van de verlengingswet voor 1960 een wijziging van het financiële verhoudingsbesluit 1953 te bevorderen, ten einde de mogelijkheid te oj5enen tot het alsnog indienen van aan vragen om toekenning van een subjectieve verhoging d^r algemene uitkering met ingang van I960. Onder auspiciën van het departement Haarlem van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel wordt maandagavond 22 februari om acht uur in het Concertgebouw in Haarlem een fo rumavond gehouden, tijdens welke ouders van leerlingen van het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in de gele genheid worden gesteld kennis te maken met het contact onderwijs - bedrijfsleven en hen voorts in algemene zin te informe ren over de toekomstmogelijkheden van hun kinderen in het bedrijfsleven. Na een inleiding door dr. S. Wiegersma, beroepskeuzeadviseur verbonden aan het Instituut voor Preventieve Geneeskunde te Leiden, over de algemene problematiek van de beroepskeuze aan het einde van de middelbare school, volgt een forumdis cussie onder leiding van dr. L. M. van Dis, hoofdinspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs. Het forum bestaat, wat de ouders betreft, uit mevrouw E. Harms-Van Santen en de heren M. Boll en ir. G. H. Meijer, terwijl het bedrijfsleven wordt vertegenwoordigd door de heren J. R. Gunning (directeur van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen n.v., Haarlem), H. Moltzer, directeur Twentsche Bank, Haarlem) en ir. E F. Peltzer (direc teur van De Plaatwellerij, Velsen en Brons- werk. Amersfoort). Ouders van leerlingen van de hogere klassen van het voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs die zich voor bijwoning van deze forumavond nog niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog schriftelijk doen bij de heer J. H. Schmidt van Gelder, Postbus 54, Bever wijk. Het departement Haarlem van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel streeft sedert 1952 naar het leg gen van een hecht contact tussen het mid delbaar en voorbereidend hoger onder wijs en het bedrijfsleven in Haarlem en omstreken. Het doel hiervan is meer -be kendheid te geven aan wat het bedrijfsle ven inhoudt, opdat door dit verworven in zicht een bewuster keuze kan worden ge daan ten aanzien van de verdere opleiding en het beroep der leerlingen. De Maat schappij ziet dit contact alleen als hulp middel bij het bewustwordingsproces en bepaald niet als een wervingsactie. Eens per jaar gaan de leerlingen van de voor laatste klassen bij een door hen gekozen bedrijf op bezoek. Dit wil niet zeggen, dat zij „even rondneuzen" in een voor hen vreemd en wel interessant bedrijf, maar wel dat zij een tussen de contactpersoon van de school en van het bedrijf grondig voorbereid bezoek brengen. Vóór de leerlingen het bedrijf binnen gaan is een hoeveelheid commerciële, fi nanciële, organisatorische en sociale pro blemen van de desbetreffende onderne ming met hen behandeld. Voor de rectoren, directeuren en lera ren, alsmede voor de bedrijfsdirecties en hun staf is dit jeugdig bezoek zo langza merhand een traditie geworden. Een zeer belangrijke groep, namelijk de ouders der leerlingen, was tot dusverre bij deze contacten niet betrokken. Tenein de dit hiaat op te vullen heeft het departe ment Haarlem van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel ge noemde forumavond voor maandagavond 22 februari georganiseerd. ris) voor de tijd van drie jaar herbenoemd. Tijdens de rondvraag werd onder meer het voorstel gedaan een verzoek te rich ten aan de gemeenteraad om gedurende het seizoen bromfietsen uit het dorpscen trum te weren. Het bestuur zal zich hier over beraden. Uitvoerig werd daarna nog van gedachten gewisseld over de Priba- grootwarenhuizen waartegen de voorzit ter een waarschuwend geluid liet horen. Ook de verhouding met de stichting „Tou ring Zandvoort" maakte nog vele tongen los, zonder dat een afdoende oplossing werd verkregen. (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Voor velen is de jaarlijkse Margriet show een gebeurtenis waar al maanden van tevoren naar uit wordt gezien, voor al voor degenen, die handig zijn met draad en naald en het geduld kunnen opbrengen iets voor zichzelf of één van de kinderen in elkaar te prutsen. Moeite en geduld wor den echter ruimschoots beloond, daarvan konden we ons gisteren in het Concertge bouw te Haarlem overtuigen, toen daar in bonte mengeling de meest uiteenlopen de zomerkleding langs ons paradeerde, die volgens Margriet patronen vervaar digd was. Men heeft zich niet alleen beperkt tot het eenvoudige zomerkatoentje, dat met een beetje handigheid en flair in een hal ve dag kant en klaar kan zijn. Ook meer ingewikkelde ontwerpen, zoals bij voor beeld modellen, gebaseerd op patronen van Cardin, waren aan de collectie toege voegd en er is voor iedere gelegenheid en iedere maat en leeftijd wel iets geschikts te vinden. Zoals steeds werden de jeugdige mo delletjes met het meeste enthousiasme be groet en vooral door de „tieners", die wel wat voelen voor de wijd uitstaande japon netjes, die rijkelijk van richelieu kant zijn voorzien. Zoiets stemt altijd een beetje romantisch en Brigitte Bardot zal bij de keuze van haar geruite bruidsjapon, die gegarneerd was met geplooide kant, niet hebben kunnen vermoeden, dat dit model zo inspirerend op de mode zou werken. Veel rokjes waren in platte plooien ge legd en er werd nadrukkelijk bijgezegd: petticoats dienen dan in de kast te blijven. Als nieuwe kleuren voor het komende seizoen zagen we veel zwart, wit en aller lei nuances bruin en een mooi warm fuch- siarood. Een aardigheidje, overgenomen uit Italië waren de blouses gemaakt van vier zijden shawls. Dat Parijs bij het. ontwerpea sterk on der Japartse invtoeti* heèft gestaah"wisten we al en ook bij deze collectie konden we het constateren bij de diverse japonnen in kimonomodel in helgekleurde tinten en Japanse gestileerde bloemdessins. De mantels en ook enkele tailleurs vertoon den de nieuwe mouwlengte: driekwart en recht vallend. De tailleurjasjes waren óf kort tot net in de taille of juist erg lang met een vaag aangeduide taille a la Car din. In de Japonnetjes werd een grote voorkeur getoond voor een laag decolleté achter en een vrij laag geplaatste ceintuur door een sleuf geregen en vóór losgestrikt. Het tuniek model is ook dit seizoen nog zeer gevierd en op allerlei manieren toe te passen. Het hartvormige lijfje en een soort sleutelgat decolleté zorgen voor nieuwe variatiemogelijkheden. Er werd ons in deze show een vriende lijke mode gepresenteerd die velen tot naaien zal inspireren. Katij Voorstel van B. en IV. A msterdam (Van onze Amsterdamse redacteur) Het Amsterdamse Operagebouw, waar van de gemeenteraad op 20 januari be sliste, dat het zal worden gebouwd op het vrijkomende terrein van het R.A.I.-gebouw aan de Ferdinand Bolstraat zal vijftien miljoen gulden kosten. Vier jaar geleden, toen de opera nog op het Frederiksplein was gesitueerd, werden de bouwkosten begroot op tien a twaalf miljoen gulden- B. en W. van Amsterdam hebben thans de gemeenteraad voorgesteld aan ir. B. Bijvoet definitief opdracht te verlenen tot het maken van een voorlopig ontwerp op de grondslag van het vastgestelde pro gramma van eisen, waaraan het operage bouw moet voldoen. Een commissie uit de Amsterdamse kunstraad heeft destijds de wenselijkheid uitgesproken dat ir. Bijvoet aan de voorbereidende studie zou deel nemen en de architect heeft toen een be gin gemaakt met een voorlopig ontwerp voor een operagebouw aan het Frederiks plein. In verband met de gestegen bouwkosten en de gewijzigde honorariumschaal van de Bond van Nederlandse Architecten (vijftien percent in plaats van tien per cent) stellen B. en W. voor de honorering van ir. Bijvoet te verhogen tot een bedrag van negentigduizend gulden. Met nog twee competitiedagen voor de boeg begint er steeds meer tekening te komen in de ranglijsten van de Haarlemse Kegelbond. In de A-klasse blijft ODO de leiding behouden door een dubbele zege op EVA met 369—331 en 371—338 hout. Pax verspeelde echter 2 kostbare punten tegen Volharding door een matige eerste baan, waarvan Volharding dankbaar pro fiteerde. Uitslag PaxVolharding 326 353 en 366—337. De onvolledige ploeg van HFC Haarlem heeft niet over pech te klagen gehad en won met weinig hout toch beide banen van Naast de Plank met 333310 en 339321. Voor Haarlem noteerde W. Oonkenhout een uitstekende baan van 80. Van de hoogste drie clubs hebben de voet ballers nog de zwaarste twee wedstrijden te spelen namelijk tegen Pax en ODO. De grote strijd tussen de degradatie kandidaten HBS en De Prins zagen de HBS'ers met een dubbele zege bekroond, 329280 en 323319. De laagst geplaatste club degradeert naar de B-klasse. De stand in de A-klasse is momenteel: ODO 14 13 0 1 5185 26 HFC Haarlem 12 11 0 1 4146 22 Pax 12 9 0 3 4357 18 DW 12 6 0 6 4180 12 Volharding 14 6 0 8 4715 12 EVA 12 4 0 8 4096 8 Naast de Plank 12 4 0 8 4030 8 HBS 12 2 0 10 4006 4 De Prins 12 1 0 11 3888 2 In de B-klasse heeft Zet m Op het tegen deling kunnen brengen met 320323 en 335—309. Aan de Rol en HVK hebben daardoor nog een kans op het kampioen schap gekregen. Frans Hals stelde zich in veiligheid door een dubbele zege op LUMG met 329—324 en 374—327 waarbij W. Kilk een prachtige baan van 84 hout wierp. De kleine damesclub Aan de Rol behaalde de volle winst op Blijf Sportief met 304—294 en 336—323. terwijl HVK ook een dubbele overwinning boekte op NRV met 333298 en 364323 hout, waarbij H. Dreijer met een uitstekende baan van 80. De stand in de B-klasse is: Zet 'm Op 14 12 0 2 4721 24 Aan de Rol 12 10 0 4 4098 20 HVK 12 8 0 4 4098 16 HHC 12 7 0 5 4034 14 LUMG 14 5 0 9 4563 10 Frans Hals 12 5 0 7 3879 10 NRV 12 4 0 8 3799 8 Blijf Sportief 12 3 0 9 3888 6 Haarlem 12 2 0 10 3682 4 In de veilinggebouwen van „Westfries land" in Bovenkarspel is vandaag weer de Westfriese Flora geopend. Deze ten toonstelling van vierduizend vierkante meter bloemen is weer beter dan verle den jaar. De arrangeur, de heer Van der Henst uit Bennebroek, heeft kans gezien om het geheel wat luchtiger te maken. Hij heeft de beschikking gekregen over grote hoeveelheden kleine bolgewassen, die hij op geslaagde wijze in het arrangement heeft verwerkt. Het belangrijkste gedeelte van de expo sitie is een burg van 17 meter lengte en 1.60 meter hoogte, waarvan de taluds zijn beplant met zeer kleine blomen, zoals mi- Advertentie ZtJLSrRAAT97- HAARLEM TELEFOON 127.2 6 Evenals voorgaande jaren houdt de Commissie Bedrijfsvoetbal van de KNVB afdeling Haarlem een zomeravondcompe titie voor bedrijfsvoetbalelftallen. Bedrij ven, die dit jaar deel willen nemen kun nen inlichtingen hierover verkrijgen aan onderstaande adressen: J. Berk, Visscher- einde 25, Spaarndam, J. Hagedoorn, Aca ciastraat 28, Haarlem, J. H. v. Maren, Von- delweg 428, Haarlem. J. Kampman, Reyer Anslostraat 17, Haarlem. De inschrijving sluit 29 februari a.s. Vergadering P. v. d. A. Woensdag avond vergadert de afdeling Hillegom van de P.v.d.A. in gebouw Haven 50. Onder meer staat de vertoning van de kleuren film „Alle begin is moeilijk" op het pro gramma. nicule cyclamen, species krokussen, klei ne irissen, zoals cantab reticulata, ane monen blanda, kleine narcissen en ver der de beroemde kaufmaniana tulpjes Deze brug loopt over een beekje dat een verval van twee meter over honderd me ter heeft. Hieromheen is de tentoonstel ling gegroepeerd. De vakmensen kunnen hier ook enkele nieuwigheden op het gebied van tulpen bewonderen, want de bekende firma's hebben hun allernieuwste zaailingen inge zonden. Opvallend is de buitengewone kwa liteit van alle tulpen. Zij zijn groot, staan stevig en zijn uitstekend op kleur. De Westfriese kleibollen zijn bekend om hun diepe kleur. Zeer bekende voorbeelden hiervan zijn Kees Nelis, een donkerrode tulp met helgele rand, een tamelijke nieu we soort en „Lustige Witwe", een donker rode met witte rand. Oomerkelijk zijn de in diskrediet rakende dubbele vroege tul pen die hier worden gedemonstreerd door de heer F. Singer uit Wijdenes. Deze heeft uitstekende resultaten met zijn selecties bereikt. Zoals gebruikelijk is staan er ook beken de leliebloemige tulpen, zoals Queen of Sheba. Dyanito en China Pink. Er zijn nog twee opmerkelijke inzendingen, te weten die van de n.v. P. Bakker Mzn uit Enkhui zen, die zijn stand heeft laten opbouwen van bloemstukken, met als belangrijkste zijn aanwinst Queen of Bartigons. Heel grappig is het bloemstukje van de roze tulp Picture. Deze tulp heeft gekrul de bladeren en maakt in het rococo-arran gement een zeer gunstige indruk. Daar naast kan men fresia's van Wülfinghoffs Bloembollenbedrijf uit Rijswijk bewonde ren. Ook dit zijn allemaal bloemstukken, die vooral de dames bijzonder zullen be koren. Hyacinten zijn er niet veel, maar de geëxposeerde exemplaren zijn buitenge woon groot, misschien zelfs iets te groot. Er is voor de liefhebbers van bloemen en kleur zeer veel te genieten. Voor technisch georiënteerden is er een zeer grote me- chanisatietentoonstelling en voor de da mes is er een grote middenstandsbeurs De secretaris-generaal van Landbouw, dr. J. H. Patijn heeft vanmiddag de ten-, toonstelling geopend. In de C-klasse wonnen de vijf dames van Ethousiast van Commando Post met 334307 en 332331 hout en de dames van Pax van IVO met 316265 en 349312. In deze afdeling is de competitiestand: Richten en Rollen 10 10 0 0 3462 20 Dames Pax 12 8 0 4 3795 16 Enthousiast 12 6 0 6 3808 12 Commando Post 12 3 0 9 3770 6 IVO 10 1 0 9 2924 2 Advertentie aanstaande moeder is onze nieuwe, speciale Slank afkledend. heerlijk los en gemakkelijk in huis, in verrukkelijke zachte kleuren Prijzen o.a. 22.50, 27.75 Alleen in uw Speciaal zaak BEVALLEN van een zoon 11 febr.: H C. M. Stevens-Van Gennep; 14 febr.: H. Geluk-Schijff, M. M. Kerssens-Van Berkel. BEVALLEN van een dochter: 12 febr. C. van Bochove-Keijts, A. L. Molenaar- Jansen, G. H. Douma-Van der Pols; 13 febr.: A. W. Vermeij-Van Klaveren. E. Jan- sen-Hofstra, M. T. Sips-Berendonk; 14 febr.: M. Ruiter-Buddingh; 15 febr.: C. Erb-De Waal. OVERLEDEN: 12 febr.: W. C. Takes. 72 j„ Ruysdaelstraat; G. Raams, 46 j., Gast- huisvest; 13 febr.: M. G. Braamse-Rusius, 88 j., Orionweg; C. C. de Vries-Baak, 83 j. Spaarnrijkstraat; J. M. de Koning-Van der Waag. 67 j.. Kastanjestraat; J. J. Cre- mer. 85 j.. Linnaeuslaan; W. J. P. Merten, 54 j„ Sparrenstraat; P. C. Kunnen, 66 j„' Pijnboomstraat.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5