cS^intjvvT Kwatta Reep IJsclub „Nova Zembla" telt op 1 maart acht kruisjes Spaarndamse gemeenschapszin zorgde voor bloeiende vereniging Agenda voor Haarlem en de IJmond De Trouwbelofte" WOENSDAG 17 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Feestavond in St. Bavo op 27 februari Twee gewonden bij botsing nabij Houtbrug Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 5lVa Faillissementen Kruising Juli anal aan Comité van actie wenst omleg door gemeente Bloemendaal Mej. dr. Kurtz sprak voor Elektriciteitsvrouwen Bloemenmeisjes in mei naar Glasgow elegante Meisjes lieten beldoppen van l.t.s.'ers verdwijnen Beiaardbespelingen A mateurtoneel Bloemendaal krijgt 25 woningwetwoningen (Cadeaus Vereniging van gymnastiekleraren vijftig jaar Burgerlijke Stand van Haarlem Bewoners kwamen met bestuur van „Berkenrode" praten Waar dering voor de restauratieplannen Tweejazzconcoursen bij Doe Open-actie in Bloemendaal Tweede donateur^oncert „Haerlemsche Musyck- camer" UIT STAD EN STREEK WIE de oud# jubileumverslagen van de IJsclub „Nova Zembla" uit Spaarndam doorleest icordt getroffen door een groot aantal wisselende gebeurtenissen, die alle iets met ijs of met geld te maken hebben. Er komen goede ijsseizoenen in voor naast kwakkelwinters en periodes waarin men het geld kon laten rollen, naast tijden waarvan alleen maar gezegd kan worden dat de kas leeg was. Deze laatste opmerkingen treft men in de verslagen helaas het veelvuldigst aan. Maar daarnaast springt iets anders ook met grote stelligheid naar voren: de grote gemeenschapszin van allen, die de ijsclub een goed hart toedragen. En dat zijn er heel wat. Bijna de gehele Spaarndamse bevolking staat achter het bestuur van „haar" ijsclub. De club, die op 1 maart haar tachtigjarig bestaan herdenkt. Voor de echte Spaarndammers zegt een zo langdurig bestaan niet zo erg veel. Zij vinden het immers vanzelfsprekend dat iedereen „Nova Zembla" steunt, als er moeilijkheden veelal van financiële aard zijn. En diezelfde gemeenschapszin, die tachtig jaar geleden de oprichters Jan Cornewal, J. J. Stol, J. Kuiper, N. Oud, S. Willemse, F. Dekker en W. Merrienboer ten toon soreidden, heeft het ook mogelijk gemaakt, dat Nova Zembla thans beschikt over een voortreffelijk geoutilleerde ijs baan met clubgebouw, even buiten Spaarndam op gronden van de Genie, en over driehonderd leden. Toen men name lijk enige jaren geleden vrij voordelig een houten gebouw, dat op de Rotterdamse tentoonstelling E'55 had gestaan, kon over nemen, waren in een minimum aan tijd de benodigde vijfduizend gulden er. Het bestuur schreef een lening uit waaraan ieder voor tien gulden kon deelnemen. Vrijwilligers uit Spaarndam trokken naar de Maasstad, demonteerden er het houten gebouw, brachten het over naar het oude vissersdorp en zetten het daar weer in el kaar. Nadat het nog wat was opgeknapt, beschikte „Nova Zembla" plotseling over een prachtig clubgebouw, dat er samen met 't bijna 5 hectare grote terrein borg voor was dat in Spaarndam grote wed strijden konden worden gereden. Zo zou den dit jaar de langebaankampioenschap- pen van Noordholland in Spaarndam zijn gehouden, als de vorst plotseling geen ver stek had doen gaan. Nu hoopt men maar Bij een aanrijding tussen een personen auto en een scooter dinsdagavond om streeks half elf op de hoek van de Raam- vest en de Houtstraat in Haarlem zijn de twee berijders van de scooter, een 22-jari- ge Haarlemmer en een 19-jarige inwoon ster van Heemstede gewond. De jonge man is met een hersenschudding, het meisje met een linkeronderbeenfractuur naar het Grote Gasthuis gebracht. De aanrijding ontstond doordat de bestuur ster van de auto, een 43-jarige administra tieve ambtenares uit Bloemendaal, vol gens de politie geen voorrang zou hebben gegeven aan de scooter die voor haar van rechts kwam. Griep. De P.T.T. in Assen kan voorlo pig geen middagpostbestelling uitvoeren. De griep heeft ook in de P.T.T.-gelederen danig huisgehouden. Meer dan 20 bestellers zijn ziek. Advertentie Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 20.15 uur: Lustrumconcert Haarlemse Sociëteit Teisterbant. Stadsschouwburg: Donderdag 20 uur: Toneelgroep Theater met „J.B.". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De ideale vrouw", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur': „Operatie Petti coat". 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14 19 en 21.15 uur: „Sapphire, het meisje uit de tulipbar", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Zoals zij geschapen zijn", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Tyfoon over Nagasaki". 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag en donder dag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Ik ben een ver klikker", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Het lot van een mens", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: ,U spreekt met uw moordenaar". 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 10 tot 22 uur- Expositie van tekeningen van Hans Mul der. Woning Spaarndammerdijk 100 (Spaarn dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 en zondags van 13 tot 17 uur: Expo sitie van leden-beeldende kunstenaars van de Haarlemse Sociëteit Teisterbant. DIVERSEN Feestzaal Noord (Rijksstraatweg 433) Vandaag 20 uur: Openbare lezing de heer De Rooy over zeesleepvaart. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 12 februariV WOENSDAG 17 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Opstand der sexen". Rex, 20 uur: „Huis onder verdenking". Raadhuis, 19.30 uur: Raad Velsen. Raadhuis, 10—12 uur: spreekuur wet houder van sociale zaken. Pieter Vermeulcnmuseum, 1416.30 uur. DONDERDAG 18 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Huis onder verdenking". Thalia, 20 uur: „U spreekt met uw moor denaar". Vclserbad, 19.15 uur- Afzwemmen Wa tervrienden. Jeugdhuis, 20 uur: Advendo met „De voetbalpool". Griffioen, 20 uur: Avond N.V.V.-vetera- nen met E. Kupers. Raadhuis, 9.30—12 uur: Spreekuur wet houder van Openbare Werken. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. WOENSDAG 17 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vet" Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Meisjes n gevaar". Cantine Oosterwijk. 14.15 en 16 uur ^ilmmiddag door de ontspanningsvereni ging „Oosterwijk". Kennemer Theater. 20 uur: Lezing voor „De Keerkring" Het Centrum, 20 uur: Opheffingsverga dering aanvoerdersvereniging „De Voor uitgang". op een wat late vriesperiode, zodat dit wedstrijdevenement alsnog zal kunnen doorgaan. Lukt het niet, dan maakt Spaarndam ook volgend jaar nog een kans. Daarna zal er weer om moeten wor den geloot. Sjoukje Dijkstra Naast de financiële depressies spreken de jaarverslagen ook over opgewekte feestelijkheden. Het 20-, 25-, 40-, 60-, 70-, en 75-jarig bestaan werd steeds op grootse wijze gevierd. Financiële moeilijkheden maakten viering van het 50-jarig bestaan onmogelijk. Vijf jaar geleden waren er gekostumeer de schaatswedstrijden, waarbij de toen vrij onbekende dertienjarige Sjoukje Dijk stra demonstraties kunstrijden gaf. Ja in derdaad, dezelfde Sjoukje, die zich op het ogenblik in Squaw Valley op de Olympi sche Spelen voorbeïetflt ëh TStCh "Europese kampioene mag noemen. Over de financiële stroppen nog even de volgende anecdote: toen er in 1935 één dag ijs was, had men ijlings een aantal toegangskaarten verkocht. Heel gauw- moest de baan echter worden gesloten, omdat zij meer uit schots en gat dan uit ijs bestond. Het woedende publiek eiste zijn geld terug. De penningmeester, die aan zijn schulden dacht, wist niets beters te doen dan met de kas op de vlucht te gaan, het sussen van het publiek aan de andere bestuursleden overlatend Ondanks de financiële perikelen is men erin geslaagd de prijs van het lidmaat schap voor een heel gezin al jarenlang op drie gulden per jaar te houden. Eén van de weinige voorbeelden van een gezonde prijsbeheersing. al zal de penningmeester daar wel eens anders over denken. In elk geval hebben alle pogingen om de contri butie te verhogen tot dusverre schipbreuk geleden. Zo wordt het tachtigjarig bestaan met opgewektheid tegemoetgezien. Op zater dagavond 27 februari wordt in gebouw St. Bavo in Haarlem een feestavond gehouden den, waarbij zullen optreden „The Maluku Showband" onder leiding van Jac. Nieu- westeeg met zang van Pia Kersbergen en Joop Koster en verder Piet van den Berg. Ben van Wingerden en Rita Horné in de cabaretrevue „Show-time". Na afloop is er bal met medewerking van „The Sunny Side Combo". Tot slot vermelden wij hier de namen van de huidige bestuursleden: G. W. Pol derman .voorzitter, S. P. van Dijk, secre taris, P. Nooij, penningmeester, C. Stapel jr.. vice-voorzitter, J. E. Verharen, C. van Meesche, N. W. C. van Warmerdam, A. Rruygrok en J. C. Zwanenburg, leden. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. A. Buiteman, taxiondernemer, Binnenweg 79 te Heemstede. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. E. Brongers- ma, Wilhelminastraat 5 te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van: H. G. M. Sie- verding. Brakenburghstraat 13 te Haarlem Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen Curator: mr. J. H. A. M. van Son, Ver- spronckweg 3 te Haarlem. Mr. J. H. Junge is als curator in het faillissement van de nalatenschap van N. C. de Vries, in leven boekhouder. Goltzius- straat 18. Haarlem, vervangen door mr H. Jonker, Nieuwe Gracht 51, Haarlem Zó vierde de Spaarndamse ijsclub „Nova Zembla" vijf jaar geleden haar vijfenzeventigjarig bestaan: met een gecostumeerd schaatsfeest. Bij die ge legenheid gaf de toen dertienjarige Sjoukje Dijkstra een demonstratie kunstrijden. Het Comité van actie tegen een viaduct bij de Julianalaan in Overveen is nog eens teruggekomen op de aanleg van het twee de gedeelte van de westelijke randweg van Zijlweg naar Heussensstraat die in principe reeds vaststaat. In een brief aan de gemeenteraad van Bloemendaal schrijft het comité naar aan leiding van de kruising Julianalaan- Westelijke Randweg, dat blijkens door de leden ingewonnen informaties, de kosten van uitvoering van een zogenaamde „lange kuip" niet zullen behoeven uit te gaan boven een bedrag van 2.650.000. Het comité verzoekt de raad een besluit te nemen, volgens welk de gemeente Bloe mendaal aan de provincie zal verzoeken de uitvoering van 450 meter van de randweg aan haar over te laten. Dc gemeente zou dan van de provincie de kosten hiervan tot een bedrag van 2.650.000 vergoed moeten krijgen. Het comité schrijft verder: „Het wil ons voorkomen dat de provincie dit verzoek van de gemeente Bloemendaal in welwil lende overweging zal nemen, mede omdat bij deze oplossing aangenomen mag wor den, dat een reeks van processen, die de gedupeerde inwoners bij het uitvoeren van het viaduct zullen aanspannen, achterwege zullen blijven". Op deze wijze hoopt het comité alsnog te kunnen bewerkstelligen, dat de kruising Julianalaan-Randweg zal worden uitge voerd met een „lange kuip", in plaats van met een door het comité ongewenst geacht viaduct. In restaurant Brinkmann te Haarlem had dinsdagmiddag de jaarvergadering plaats van de afdeling Haarlem en om streken van de Nederlandse Vrouwen Elektriciteits Vereniging. De vergadering werd gepresideerd door mevrouw G. van Putten-Veeman, die een terugblik gaf op het afgelopen jaar, waarin het afscheid van de voorgaande presidente, mevrouw F. van der Noord-Magré viel. Financieel was het een gunstig jaar voor de vereni ging. Voor haar goed en zuinig beheer zwaaide de presidente aan de penning- meesteresse, mevrouw A. W. van Putten- Vlieland, veel lof toe. De vereniging is thans ook aangesloten bij de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, waarvan het belang door de presidente werd geschetst. Na de behandeling van de jaarverslagen las mevrouw L. G. Wrede-Harmsma als vertegenwoordigster van de federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening haar verslag voor. Na de pauze hield mpjuffrouw dr. G. H. Kurtz, gemeente-archivaris van Haarlem een vlotte en interessante causerie aan de hand van zesenvijftig lichtbeelden over oud Haarlem. Mejuffrouw Kurtz nam haar gehoor mee op een wandeling door oud- Haarlem, waarbij zij plaatjes vertoonde van oude reprodukties en afbeeldingen uit de historisch-topografische atlas, veelal pentekeningen en gravures: de meeste da terende omstreeks 1800. Mejuffrouw Kurtz wees erop dat het aantal inwoners van de Spaarnestad in de zeventiende eeuw sterk toenam door de bloeiende nijverheid Zij liet verder onder meer een afbeelding zien van de Grote Houtstraat in het midden van de zeven tiende eeuw naar een schilderij van Dirk Hals, waarop de fraaie zeventiende eeuw- se gevels mooi uitkwamen. Ook aan de diverse Hofjes wijdde de spreekster de no dige aandacht. Na afloop werd mejuffrouw Kurtz met een warm applaus bedankt voor haar bijzonder boeiende causerie. De ROTEL COMBI, het enigé apparaat compleet met mixer, sapcentrifuge en groentesnijder op één motor f. 195,- 2 jaar schrift, garantie gratis receptenboek ROTEL SUPER (nog meer mogelijkheden)!. 246,- Rotel (Holland) N.V., Amsterdamse Veerkade 6 A, Den Haag. Alleenverkoop voor Haarlem: Fa. Keiler Macdonald Zijlstraat 56 De Haarlemse bloemenmeisjes vertrek ken dit jaar al vroeg naar het buiten land van 9 tot en met 14 mei zullen zij na melijk de Nederlandse week in Glasgow met hun aanwezigheid luister bijzetten. In die week zal, zo deelde de burgemees ter van Glasgow Sir Myer Galpern, mee, „een stukje Nederland overgeplant wor den naar Glasgow". De tentoonstelling in de Keivin Hall zal tenminste vijftig stands over de Nederlandse industrie en het le ven in Nederland bevatten. In de parken van Glasgow zijn duizenden Nederlandse bloembollen geplant, die tijdens de expo sitie in bloei zullen staan. De Rotter damse politie geeft een demonstratie op de motor en de agenten zullen voorts ook straatdiensten verrichten. Op muzikaal gebied wordt Nederland vertegenwoor digd door het Rotterdams Philharmo- nisch orkest en door de Dutch swing colle ge band. Eenheden van de koninklijke marine zullen tenslotte de Clyde opvaren. De voorzitter van de commissie voor Nederlandse weken van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Groot-Brit- tannië, John Skelton, heeft tegenover journalisten al gesproken over de moge lijkheid, dat deze Nederlandse week nieu we industrieën in het gebied van Glas gow zal doen ontstaan. Advertentie DAMESLINGERIE PY A MA'S - DUSTERS NACHTHEMDEN In grote verscheidenheid MODEHUIS ANEGANG 6 TELEFOON 10645 De leerlingen van de Haarlemse r.k. la gere technische school aan de Kamper straat, die gistermiddag na schooltijd op hun fietsen wilden stappen, bemerkten tot hun verwondering, dat zij geen Signalen konden geven: vierenveertig fietsbeldop- pen bleken te zijn verdwenen. Een der gelijke geheimzinnige vermissing was wel Iets vffor de politie, meenden zij. In korte tijd werden de daders opge spoord. Of eigenlijk waren het' daderes sen. En wel heel jeugdige. Vier meisjes van de Haarlemse Huishoudschool hadden de jongens van de l.t.s. „er tussen willen nemen". Zij werden, zoals het politierap port vermeldde, door de politie hierover „terdege onderhouden". De beldoppen werden teruggevonden in een fietstas van één der gedupeerde l.t.s.-ers. Donderdag en vrijdag vinden er beiaardbespelingen plaats door Arie Pe ters. Het programma van de beide bespelin gen vermeldt werken van G. Clément, W. Créman, F. Couperin, P. Martini, B. Schepers en Jef Denijn. Op donderdag bespeelt Arie Peters de beiaard van 15.30 tot 16.30 uur en op vrij dag van 11.30 tot 12.30 uur. 5* Voor de tweede maal zag ik dinsdag avond in de stadsschouwburg het geestige blijspel van Kenneth Horne „De Trouw- gelofte". Enige jaren geleden werd het gespeeld door de H.T.C. Ditmaal had de letterlievende vereniging „J. J. Cremer" het op haar repertoire genomen en blijkens de reactie van de zaal viel het in goede aarde. Het is een vrolijk en dwaas stuk. Het schept grappige complicaties en situa ties. zit vol snedige opmerkingen, maar laboreert ook wel eens aan herhalingen en overbodige stopwoordjes, zoals „Het spijt me", dat men in het derde bedrijf drie keer achter elkaar hoort uit de mond van verschillende dramatis personae in een van karakter ingrijpend wisselende scène. Dat wijst op het gemak waarmee Kenneth Horne gemoedsbewegingen over lapt met algmeenheden. Hier ligt al een vingerwijzing naar de speelwijze van dit stuk, dat goed in tempo vertolkt moet worden om niet zwaarwichtig te klinken. Ik neem aan dat regisseur Henk Bakker zijn spelers goed heeft geïnstrueerd, maar de voorstelling schoot toch tekort in tem po en daaraan is een gebrek aan tekst vastheid debet. Ik vond de start van Cremer gister avond erg zwak. Men speelde onzeker. De zenuwen deden zich lange tijd gevoelen. Dat deed afbreuk aan het blije spel, dat voor een blijspel wordt vereist. Geleide lijk herwon men vertrouwen en „vastig heid". Toch heeft deze mesaillanee het tempo ongunstig beïnvloed en Cremer minder doen schitteren dan blijkens uit nemende momenten toch mogelijk was. Ditmaal voldeden mij de kleine rollen het best. Lucie Rinkel bijvoorbeeld was wel heel goed op dreef met haar nerveus- onevenwichtig bruidsmeisje-op-het-pad- der-verleiding. Fons Cornet leverde zijn trouwhartige Charles met voorbeeldige beheersing van zijn caricaturale gaven af. Ans Bijleveld trof in de zeldzame ogen blikken van haar verschijning fraai de juiste toon. Een harmonieus ensemble vormden de overige rollen niet, al groei den ze dan wel in hun spel. Het jonge paar Nelliëtte Vis-Mooy en Wim Rijke wisten het ideaal nog het meest te be reiken, beiden uitgerust met een groot gevoel voor het komische in de situatie, waarin ze kwamen te verkeren. Hun in dividuele verschijning was sterker. Zo was het ook met Arie van Móurik, Eki Oost- wald-Bouwer en Lien Boon, die stuk voor stuk een sterke persoonlijke speelstijl volgden, maar geen goed op elkaar afge stemd totaal vormden. Het was allemaal wat zwaar. Het liep niet -lekker"." "zoals dat" in het "vakjargon heet. Gelukkig merkte, men het minder hahr'frtate' hë't' stuk vorderde, maar een uitgebalanceerde voorstelling kon ik het toch niet vinden. Enfin, amusant was „De Trouwbelofte" in elk geval. Dat is dan ook een waarheid, die verkondigd moet worden! P. W. Franse Bij de verdeling van het provinciaal wo ningcontingent zijn aan de gemeente Bloe mendaal vijfentwintig woningwetwoningen toegewezen, waarbij rekening is gehou den met de werkelijke cijfers van de wo ningbehoefte. In 1958 bedroeg dit aantal twintig, in 1958 achttien woningen. Advertentie voor 10 Kwatta- soldaatjeskrijgtU van Uw winke lier een 20 cents Manoeuvre reep gratis (geldig tot 31 december '60). 't is weer De afdeling Haarlem en Omstreken van de vereniging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland zal dinsdagavond 16 februari onder voor zitterschap van de heer D. Beets, haar vijftigste jaarvergadering houden in café restaurant Brinkmann te Haarlem. Op de agenda staat o.a. vermeld, de be spreking van het jaarverslag. Hierin zijn verschillende activiteiten opgenomen die de vereniging organiseert, zoals de vaar- digheidsproeven die dit jaar alleen al in Haarlem door 2350 leerlingen uit de zes de klassen der lagere scholen werden af gelegd. Bovendien staan er artikelen in over het wel en wee van de lichamelijke opvoeding in de laatste 50 jaar. Een an der agendapunt dat een belangrijk deel der besprekingen zal uitmaken, is de or ganisatie van het congres dat ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan op 19, 20 en 21 april te Haarlem zal worden gehouden. Met gehuurde bussen. Wegens het ge brek aan chauffeurs zal de Rotterdamse Elektrische Tram Autobuslijn 57 van vrij dag af doen rijden met gehuurd autobus- materieel. In elke bus rijdt een conduc teur van de R.E.T. mee, zodat niet aan de chauffeur wordt betaald. ONDERTROUWD: 15 febr.: H. J. W Willemse en J. M. Rutte, W. J. van Olden- mark en A. Weldam, M. A. Jole en N. van Andel, S. Jansen en P Boom, G. J. M. Bakker en M. A. J. van Gelder; 16 febr. F. A. van der Kroef en F. G. Tekelenburg. J. P. van Wijk en H. Lind, L. W. Boeijinga en H. Kolkman. F. L. Hoeboer en W. E. M Janssen, A. W. Spruijt en M. C. Semp, J. J. P. Kraaijer en M. G. Simons, L. J. Spoelstra en Chr. Boon. GETROUWD: 16 febr.: M. P. Houffelaar en H. G. Bakker. R. Ratsma en W. A. van Namen, J. W. H. Tuijten en H. Pompe, D. de Rooij en A. Hooghuis. BEVALLEN van een zoon: 15 febr.: H. J. M. van den Berg-Stammeijer, P Veldhuis-Filius. E. M. Th. Blom-Van den Berg; 16 febr.: T. Evers-Piso, W. S. Kor- teman-Nanninga. BEVALLEN van een dochter: 15 febr J Koeleveld-Kuiper. OVERLEDEN: 14 febr.: L. Spoor. 77 Sint Bavostraat: H. Lensen, 55 j.. Gast- huisvest; J. W. Verhoeven. 31 j., Brou wersvaart; G. Meerburg, 77 j„ Hazepaters- laan: 13 febr.: P. J. Aarsen, 16 m., Taan- plaats; 15 febr.: J. Wesselius, 87 j., Scho tersingel: H Venekamp. 67 j., Johan de Breukstraat. Ongeveer dertig van de 58 bewoners van de huizen aan het Res Novaplein en omgeving in Heemstede hebben dinsdag avond gevolg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur van de Heemsteedse wo ningvereniging „Berkenrode" om over de restauratieplannen van gedachten te wis selen. De bijeenkomst werd gehouden in restaurant Nieuw Berkenrode aan de He renweg. Zoals wij op 6 februari konden be richten beoogt het bestuur met de moder niseringsplannen de achterstand in het woongerief van deze een halve eeuw oude huizen in te halen. Het ligt in de bedoe ling de kosten gedeeltelijk te dekken met een huurverhoging voor de verschillende woningtypen variërend van 10 tot 56 per cent. Onder de aanwezigen op de bijeenkomst waren oude bewoners die aanvankelijk zeiden geen behoefte aan het meerdere wooncomfort te hebben, en jongere bewo ners die de voorgenomen verbeteringen toejuichten. De voorzitter, de heer P. H. M. Pee- perkorn, kreeg talrijke vragen te beant woorden. Vele hiervan betroffen de prak tische kant van de restauratiewerkzaam heden, bij voorbeeld of het mogelijk is tij dens de verbouwingen het huis te blijven bewonen en hoe lang de verbouwingen du ren. Op vragen over de huurverhoging met ingang van 1 april antwoordde de voor zitter dat deze nog helemaal niet vast staat. Er kan in de Tweede Kamer nog van alles gebeuren. Vast staat echter dat de nieuwe huren niet uitgaan boven die van andere huizen in Heemstede met on geveer gelijk woongerief, aldus de heer Peeperkorn. In het algemeen spraken de bewoners hun waardering over de verbeteringsplan nen uit en sommigen brachten bepaalde verlangens naar voren over kleine inciden tele verbeteringen. Tot uiteindelijk zaterdag 20 februari kunnen de bewoners het bestuur nog schriftelijk meedelen of zij al of niet met de verbeteringen, de hogere weekhuur en de vergoeding voor de keukengeiser ak koord gaan. Dinsdagavond 16 februari kwam het Jeugd-Actie-Comité „Doe Open" opnieuw in „Blocmenheuvel" in Bloemendaal bij een teneinde te spreken over de nadere uitwerking van de bestaande plannen. Op zaterdag 27 februari zal er op een nog nader te bepalen plaats een jazzconcours met na afloop bal gehouden worden. Hieraan nemen vier bands deel die een stuk uit hun repertoire zullen spe len, waarna een deskundig criticus zijn oordeel over deze bands zal geven. Op woensdag 2 maart zal een optocht gehou den worden waarbij een band, geplaatst op een vrachtwagen, populaire liedjes ten beste zal geven. Lagere schooljeugd op versierde fietsen zal ook aan de optocht deelnemen. De optocht zal beginnen bij ho tel „Roozendaal" in Overveen en het par cours zal door Overveen leiden, waarbij huis aan huis sleuteltjes verkocht zullen worden. In „Bloemenheuvel" zal daarna de prijsuitreiking plaats hebben voor de best versierde fiets of autoped. Op zaterdag 5 maart zal er in het Jeugd huis aan de Donkerelaan ook een jazz concours worden gehouden met bal na. Verscheidene andere bands zullen hier hun medewerking verlenen. Op woensdag 9 maart zal eveneens een optocht met ver sierde fietsen en een band door Bloemen daal trekken met als beginpunt de Neder lands Hervormde Kerk (Kerkplein). Ook hierna zal in „Bloemenheuvel" de prijs uitreiking plaats vinden. Op zaterdag 12 maart zal een cabaret toneel-muziekavond gehouden worden op een nog nader te bepalen plaats. Voor de publiciteit van deze evenementen zullen leerlingen van de Kennemer Streekschool, de Da Costa Kweekschool en de IVO- school raambiljetten en affiches maken. Voorts zullen ook op de scholen en bij ver eningen sleuteltjes worden verkocht. Het tweede donateursconcert van „Die Haerlemsche Musyckcamer" in dit sei zoen heeft plaats op donderdag 25 februa ri in de tuinzaal van het Concertgebouw. Er moet door omstandigheden echter van het reeds aangekondigde - optreden van de klarinettist Ru Otto worden afgezien. De heer Piet Lentz heeft zich nu bereid ver klaard zijn medewerking aan dit concert te verlenen. De heer Lentz zal het concert viola da gamba en strijkorkest van G. Ph. Telemann uitvoeren. Op het programma staan voorts werken van Bach, Handel, Scarlatti en een hoboconcert van Tele mann, met als solist Kees Kuiper. Nieuws in het kort Expositie. De tentoonstelling van de- monenprenten van de Haarlemse tekenaar Dirk Lindeboom, die in „Bloemenheuvel" in Overveen gehouden zal worden, zal op zaterdagmiddag 12 maart worden geopend en duren tot en met zondag 3 april. Dragline. In het onderschrift bij een foto van een gekantelde dragline in ons blad van gisteren stond, dat deze gebruikt werd bij werkzaamheden ten behoeve van een ringwatertransportleiding Dit moet echter zijn: rioleringswerk? 1 mheden

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5