Olympisch goud voor Zweed Jernberg en het Canadese paar Wagner-Paul Vijf Amerikaanse juryleden van hun functie ontheven OLYMPISCH ALLERLEI Poll leidde ZBVS naar ruime overwinning op Antilopen De opstellingen Brits trio leidt Sparta-Rangers Excercitia verloor van ZBVS-reserves Turnsters niet terug in selectieploeg Hairos komt zondag naar Hilversum SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ZATERDAG 20 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 Geen t.v.-uitzending van kwartfinale Europa-cup Beslissing KNG V-bestuur: Het Canadese paar Barbara Wagner-Robert Paul, de grote favorieten voor de Olympische titel in het paarrijden, stonden vrijdagmiddag met gelukkig lachende gezichten op de hoogste trede van het erepodium, ge flankeerd door de Duitsers Marika Kilius en Hans Jurgen Baumler en de Amerikanen Nancy en Ronald Ludington. Reeds van de aanvang af was het zeker dat het Canadese paar de Olympische titel zou gaan behalen, want het rijden was briljant, een demonstratie van kracht, danskunst en elegance, zo goed zelfs dat de juryleden met o.a. cijfers als 5.9. - 5.9 en driemaal 5.8 punten van hun waardering blijk gaven. Hoe kon het anders. Reeds driemaal achtereen behaalde dit koppel een wereldtitel. De zeven juryleden beloonden hun rijden ieder met het plaats- cijfer één. Het was een aaneenschakeling van sprongen, glijden en beweging op de muziek, die het midden hield tussen „Amour" en „Love Letters", die de toeschouwers vijf minuten lang in een ban gevangen hield. Als tweede eindigde het Duitse paar Marika Kilius en Hans Jttrgen Baumler, die eveneens een goede kör reden, maar schaatstechnisch zeker minder waren Jammer was het ongetwijfeld dat Hans Jürgen Baumler eenmaal met de balustrade in aan raking kwam en daardoor enige figuren miste. De schuld lag hier ongetwijfeld bü de baan die vier meter minder breed is dan gewoonlijk het geval was. De Ameri kaanse kampioenen Nancy en Donald Ludington verrasten met verbluffende vondsten en daaraan was het ongetwijfeld te danken dat zjj de derde plaats bezetten. Er waren slechts 3000 toeschouwers, want de wegen van Reno naar Squaw Valley waren geblokkeerd door het ver keer dat de strijd tegen de sneeuw opeen hopingen hadden moeten geven. Van de overige paren moeten ongetwij feld de Russen Nina en Stanislav Zhuk worden genoemd, die een zeer goede kür reden met het accent op de acrobatiek, hetgeen bij Nina Zhuk na een dubbele axel een val tot gevolg had. Sjoukje Dijk stra en Joan Haanappel, die de verrich tingen van de dertien deelnemende paren met argusogen volgden, waren vol bewon dering voor Barbara Wagner en Robert Paul. Het was volgens hen een demon stratie van overtuiging en zekerheid. Slechts zelden zag men zo'n harmonisch geheel. De cijfers van de juryleden: voor de inhoud: 5.8, 5.8, 5.7, 5.7, 5.6, 5.8, 5.9 en voor de uitvoering: 5.7, 5.8, 5.7, 5.7, 5.6, 5.8, 5.8. De Olympische kampioenen paarrijden, de Canadezen Barbara Wagner en Robert Paul, klasseerden zich vier jaar geleden in Cortina d'Ampezzo als zesde, in 1957 (Colorado Springs), 1958 (Parijs), en in 1959 (Colorado Springs) behaalden zij de wereldtitel. Barbara Wagner, een stu dente, is op 5 mei 1938 in Toronto ge boren. Zij was vier maal kampioene van Canada en twee maal kampioene van Noord-Amerika. Naast het kunst rijden is zij verzot op een lange 23-jarige jongeman, is eveneens student en geboren in dezelfde stad als Barbara Wagner, To ronto. Hij zag op 2 juni 1937 hel levens licht. Won zijn eerste titel in 1954, tijdens de juniorkampioenschappen van Canada. Hij is een fervent liefhebber van ski, ten nis en paardrijden. ;!.De officiële uitslag luidde: LiWsiifner Paul (Canada) plaatscijfer 1, 80.4 pnt.; Kilius—Baumler (Did.) 19, 76.8; 3. Nan cy en Ronald Ludington (V.S.) 26, 76.2; 4, Maria en Otto Jelinek (Canada) 27.5, 75.9; 5. Margriet GoeblFranz Ningel (Did.) 36, 72.5; 6. Nina en Stanislav Schuk (Rusland) 38. 72.3; 7. Rita Blumenberg Werner Mensching (Did.) 53, 70.2. Jernberg kampioen De 31-jarige Sixten Jernberg uit Lima, een plaatsje in Midden-Zweden, kwam in het bezit van het Olympisch goud door golf. Robert Paul, Sixten Jernberg zjjn zege op de 30 km ski-cross country, die 15 mijl van het Olympisch stadion, bü de McKinney Creek is gehouden. De Zweed, die in 1956 in Cortina d'Ampezzo de zilveren plak won, heeft grote concur rentie gehad van zijn landgenoot Rolf Rangard. Slechts met 13 sec. voorsprong ging Jernberg als eerste vóór Rangard over de finish. De thermometer wees 6 graden onder nul toen de 48 deelnemers uit 17 landen aan de strijd om het kampioenschap begonnen. Een parcours van 10 km, dat op een ge accidenteerd terrein was uitgezet, moest drie maal worden afgelegd. De lucht was bedekt en men vreesde een hevige sneeuw val. De weergoden waren de organisatoren echter wederom gunstig gezind, want slechts enkele sneeuwvlokjes daalden op de deelnemers neer. Sixten Jernberg startte in de achter hoede, doch na 5 km had hij reeds de lei ding met Rangard achter zich en de Rus Vanagnov op de derde plaats. Rangard zette alles in het werk om zijn landgenoot te benaderen. Hij verloor echter steeds meer terrein. Lag hij bij 5 km 19 sec. ach ter op Jernberg, 5 km verder was zijn achterstand tot 22 sec. gegroeid. Ook om de derde, plaats in het veld werd tussen twee landgenoten een felle strijd geleverd. Het waren de Russen Anikin en Vaganov, die dit duel uitvochten. Halverwege het parkoers verdrong Anikin zijn rivaal. Hij slaagde er evenwel niet in de beide Zwe den van hun plaats te verdringen. Jernberg behield tot de finish, waar on geveer 500 toeschouwers de komst van de deelnemers afwachtten, de leiderspositie en ook Rangard stond zijn tweede plaats niet af. Jernberg had zijn doel bereikt. Een zware nederlaag leed de Fin Haku- linen. de Olympische kampioen van 1956. Met bijna 3 minuten achterstand op de winnaar werd hij zesde. De officiële uitslag van de 30 km ski cross cfuntry luidde: 1. en Olympisch kampioen Sixten Jernberg (Zweden) 1.51.03,9* 2. Rolf Rangard (Zweden) 1.51.16,9; 3. Nikilai Anikin (Rusland) 1.52.28,2: 4. Gennadyi Vaganov (Rus land) 1.52.49,2; 5. Lennart Larsson (Zwe den) 1.53.53,2; 6. Veikko Hakulinen (Fin land) 1.54.02. Stralend van vreugde verdwenen Jern berg en Rangard in de skihut, waar zij hun materiaal opborgen. Met een glas bier werd de overwinning bezegeld. „Ik was niet bijzonder in mijn schik met die sneeuwval van gisteren, maar toen ik eenmaal op mijn ski's stond merk te ik, dat het best ging", was het commen taar van - Jernberg. „Mijn landgenoten hielden mij per walkie-talkie op de hoogte van de stand van zaken en op deze ma nier kon ik mijn tempo goed indelen". Rangard zei, dat hij wel wist, dat hij achter Jernberg in tweede positie lag. Hij had zijn uiterste best gedaan om hem in te halen, maar „tegen de sterke Sixten kon ik het niet bolwerken". De Zweedse skiploeg heeft de nacht vóór de wedstrijd niet in het Olympisch dorp doorgebracht. Zij hadden in Tahoe City een klein huis gehuurd om voor de start toch vooral van een volledige rust te kunnen genieten. Annalisa Bergstroem had de zorgen van het ontbijt op zich ge nomen. Na zijn overwinning stapte Jern berg eerst op haar af: „Hartelijk bedankt voor de havermout en de gekookte eieren, het was juist hetgeen ik nodig had Het Canadese ijshockeyteam. de Kitche ner Waterloo Dutchmen, in 1956 bij de Spelen in Cortina d'Ampezzo derde achter Rusland en de V.S., maar nu de grote fa voriet, heeft haar eerste wedstrijd, die tegen Zweden met 5-2 (2-1, 1-1, 2-0) op overtuigende wijze gewonnen. Het was een spannende wedstrijd, die de hard spelen de Canadezen in de derde periode konden beslissen. Van de 15 penalties, die in deze wed strijd genomen werden, waren er negen tegen Canada. Twee Zweedse spelers wer den geblesseerd. Vrijdag werden in Squaw Valley vijf Amerikaanse juryleden voor het hardrij den van hun functie ontheven. Na een ver gadering met de hardrücoaches van de verschillende landen voor Nederland Klaas Schenk heeft de Zweed Sven Laftman, vice-president van de I.S.U., meegedeeld dat vijf Amerikanen wegens onbekwaamheid en gebrek aan ervaring van hun functie ontheven zijn. Daar stond men in Squaw Valley wel even raar van te kijken. Maar Laftman is hier hoofd- scheidsrechter voor het hardrijden en hij is dus de machtigste persoon in deze kwes tie. Volgende week woensdag beginnen de hardrijwedstrijden voor de heren met de 500 meter en zo vervolgens tot en met za terdag iedere dag een nummer. Maar nie mand weet nog hoe laat hil moet rijden en het aanvangsuur van iedere race zal pas aan de vooravond van de wedstrijden wor den bekend gemaakt. Enkele dingen zijn echter reeds vrijwel zeker. Zo zullen de 500 en 1500 meter naar alle waarschijnlijkheid 's morgens om ne gen uur beginnen. De 5000 meter zelfs nog een uur vroeger. Maar over het aanvangs- tijdstip van de 10 kilometer tast men nog in het duister. Is het koud en wordt er voor die dag bewolking verwacht dan zal men ook 's ochtends om acht uur gaan rijden maar is er een „zonnige voorspelling" dan is de mogelijkheid heel groot dat Laftman beslist zes uur 's avonds met de tiendui zend meter zal beginnen, als de zon weg is het het ijs weer hard genoeg. De wedstrijden zullen dan echter niet voor 12 uur middernacht geëindigd zijn, d.w.z. negen uur in de ochtend Nederland se tijd. Bovendien is de verlichting van de baan zeer middelmatig. Maar de meesten geloven dat men beter onder slecht licht kan rijden met voor ieder gelijke gesteldheid van het ijs in plaats van overdag te starten onder sterk wisselende omstandigheden. Want dat zo iets bijzonder onbillijk zou zijn tegenover de rijders die in de middaguren op de baan zouden komen, ziet iedereen nu wel in. De Nationalistisch Chinese deelnemers aan de Olympische Winterspelen hebben vrijdag per telegram van hun Olympisch Comité opdracht gekregen onmiddellijk naar Formosa terug te keren. Deze maatregel is het gevolg van het door de internationale Skifederatie ge nomen besluit om Nationalistisch Chinese skiërs te verbieden deel te nemen aan de Spelen omdat Formosa geen lid is van de F.I.S. De Russische pos terijen hebben ter gelegenheid van de achtste Olympische Winterspelen in Squaw Valley een speciale serie van vijf zegels uitgege ven. De afbeeldingen hebben betrekking op ijshockey, hard en kunstrijden, skiën en skispringen. Het kleine Nederlandse groepje komt tijd te kort. Iedere dag weer verrassen de Nederlandse emigranten de leden van de Olympische ploeg met de mooiste uit nodigingen. Helaas kan slechts heel zelden aan die zeer gewaardeerde invitaties wor den voldaan. Maar desondanks doet het de Nederlandse deelnemers zichtbaar goed te weten dat er aan hen wordt gedacht. De jongens van Klaas Schenk hebben vrijdagmiddag weer druk geoefend. In de morgenuren hadden zij „vrij-af', om dat de baan gebruikt werd voor trainings wedstrijden. De rus Malytsjev was hierbij de snelste op de 500 meter. Hij werd eer ste in 40,5 sec. De 1500 meter was een com plete Franse aangelegenheid. Gilloz en Kouprianov deelden de eerste plaats met 2 min. 13,7 sec. De Olympische ijspiste plaatst de deel nemers vaak voor grote moeilijkheden. De vaak zeer snel wisselende weersom standigheden blijken een bijzonder grote invloed op de „snelheid" van de baan te hebben. Een voorval bij het paarrijden was voorts een ernstige waarschuwing voor de hard rijders. Sommige paren bleken bijzonder veel last te hebben van de ijle lucht en meer dan eens was een zuurstofmasker noodzakelijk om de kunstrijders weer tot rust te brengen. De Australische Jacque line Mason gaf zelfs bloed op en werd ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. Gesprek van de dag Goud voor Canada, goud voor Sixten Jernberg. Natuurlijk zijn dat onderwer pen van gesprek in het Olympische dorp van Squaw Valley. Voor de leden van de Canadese en de Zweedse ploeg zijn het zelfs dé onderwerpen van gesprek. Het gesprek van de dag gaat echter noch over de Zweedse houthakker, noch over de stu denten uit Toronto. Dat gaat over het uit stel dat Caryl Chessman ter elfder ure is verleend en over de zoon van konin gin Elisabeth... Beide wedstrijden tussen Sparta en Glasgou Rangers voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbal beker zullen, op verzoek van de clubs, worden geleid door Engelse scheisrech- ters. Zowel de VARA als de BBC zal een gedeeltelijke radio-reportage van de wed strijd verzorgen. Er komt aldus de se cretaris van Sparta, de heer Kleingeld géén televisie-uitzending. Ook al is de jaarlijkse boatrace tussen de universiteitsploegen van Oxford en Cambridge nog lang niet actueel, toch zijn beide teams al geruime tijd aan een zware training bezig. Op de foto ziet men Oxford in volle actie. Pas in de laatste tien minuten van het duel tussen Antilopen en ZBVS, is ZBVS erin geslaagd zün stadgenoot tot capitula tie te dwingen. 40-61 werd de eindstand. Ook ZBVS 2 leverde een knappe prestatie door eerst tegen het leidende Excercitia gelijk te spelen en in de verlenging te win nen met 40-38. SC Haarlem zag zün kam pioenskans definitief verkeken na de 43-51 nederlaag tegen Typhoons 2. Het treffen tussen Antilopen en ZBVS is, gelijk verwacht werd, een goede wed strijd geworden. ZBVS begon overdonde rend. Razendsnel schoot men door de Antilopen-verdediging heen. Maar na elk doelpunt op deze wijze gemaakt, kwam er direct ook weer een treffer van Antilopen. En toen na twee minuten de stand werd opgemaakt, was deze 6-6. Hoewel hierna de gaafheid van de combinaties duidelijk verminderde, was er veelal voortreffelijk spel te genieten. Noë bezorgde de ZBVS-verdedigers ril lingen met zijn haarzuivere afstandschoten die steeds in doelpunten resulteerden. Aan de andere zijde was Poll, in combinatie met Fred Knapp of alleen, bijzonder actief Hierdoor bleven de cijfers dicht bij elkaar 6-9. 13-17, 20-19 en ruststand 22-21 voor Het bondsbestuur van het KNGV heeft zich beraden over de op vrijdag 11 februa ri door de sportpers naar voren gebrach te suggestie de dames Leibbrand en De Wolf alsnog op te nemen in de voorlopige Olympische damesturnploeg indien hun clubtrainer de heer Van Nieuwpoort be reid zou zijn zich tot na de Olympische Spelen van deze beide meisjes te distan- ciëren. Er werd kennis genomen van een op deze suggestie betrekking hebbende brief d.d. 14 februari van de heer Van Nieuwpoort, waarin hij meedeelt bereid te zijn zich te onthouden van inmenging in de Olympische training van de dames Leibbrand en De Wolf, maar tevens op merkt dat de beide turnsters onder zijn leiding de clubtrainingen van KDO zullen blijven volgen. Het KNGV-bestuur heeft daarom beslo ten geen wijziging in de samenstelling van de voorlopige Olympische ploeg te bren gen en de dames Leibbrand en De Wolf daarin niet op te nemen. Antilopen. Terecht klonk er een luid ap plaus op voor beide teams toen de pauze werd aangekondigd. De eerste negen minuten na het basket wisselen bood hetzelfde spelbeeld: 22-23, 26-23, 30-31 en 31-33. Toen maakte Poll een bijzonder fraai doelpunt. Dit was ook het moment, waarop Antilopen definitief werd „aangeslagen" Snel voltrok zich het vonnis over de moe dige blauw-witten. Een golf van uitste kende aanvallen, deed de verdediging vol komen verschrompelen: 31-37, 34-50, 40-61 voor ZBVS. Een uitslag waarmee beide ploegen volkomen vrede konden hebben. Voor Antilopen scoorde Sunter 2-14, Zwiers 5-4 en Noë 7-0. Voor ZBVS had Poll 9-14. Knapp 9-10 en Hennis 3-5. SC Haarlem, zonder Ausma en Jansma heeft zijn laatste kampioenskans verspeeld tegen Typhoons 2, dat ook al twee krach ten van betekenis miste. Starink en Mans- velder. Het werd een slordige, maar span nende strijd. Met de rust leidde Typhoons 2 met 20-28. Vlak voor tijd was SC Haarlem tot op 41-45 genaderd. Even verhoogde Typhoon het tempo, hetgeen door Haar lem te laat gevolgd werd. Eindstand: 43-51. Voor SC Haarlem scoorden Van Bree 10-10 en Kaart 6-2, Bij Typhoons was Hey- mel de beste met 18-2 en Vreeken met 0-11. ZBVS 2 dwong Excercitia niet alleen een verlenging af. maar behaalde tegen de lei ders van de tweede klasse zelfs in deze verlenging de volledig winst. Eindstand 38-40. Bij de dames kreeg de fraaie positie van The Typhoons een geduchte knauw, door een 22-27 nederlaag tegen Aurora. Met rust leidde Typhoons met 11-7. De voor sprong werd hierna zelfs groter. Maar kort na elkaar moesten de zusjes Hetem het veld verlaten, wegens vier persoonlijke fouten. Dit verzwakte de aanval van de geel-zwarten zodanig, dat een nederlaag onvermijdelijk was. Voor Aurora scoorde Ans Stuurman 5-6. Tini Hetem bad voor Typhoons 8-3. De uitslagen waren: «i Heren: hoofdklasse: AntilopenZBVS 40-61; eerste klasse: SC Haarlem—The Typhoons 2 43-51; tweede klasse: White Stars 2The Typhoons 3 17-42; Excercitia —ZBVS 2 38-40; HOC 2—Antilopen 3 50-32 Dames: overgangsklasse The Typhoons- Aurora 22-27, tweede klasse: Aurora 2— Antilopen 3 18-11. Advertentie SCHRIKKELJAAR 1960 Heb de moed eens met mii kennis te maken en u slaat mijn huwelijksaanzoek niet af. RENAULT DAUPHINE (Kroonprinses) Garage „den hout", hoofdagente, wagenweg te haarlem - TELEFOON 12138 en 15056. Koersen in Hilversum Zondag krijgt het internationale num mer in het Hilversumse Sportpark door de aanwezigheid van Hairos II een bijzon dere glans. De winnaar van de Prix d'Amérique moet over een afstand van 2400 meter 60 meter voorgift geven, een opgave, die hij „wandelende" kan verrich ten. Voor de tweede plaats komt in aan merking zijn stalgenoot Trudi Trothan, gevolgd door de Zweed Skymaster. Geersen zal het beslist niet bij deze ene zege laten, want ook met Vlvant Hollandia staat hij op een winnende post, waarmee stal Voordouw dan een dubbele zege zou boeken. De bedreiging komt echter van de in goede vorm lopende Urma Norton. Out sider is de vroegere crack Tiende van Zora, die echter nog lang niet in zijn oude vorm is. In het stayersnummer zal in de strijd om de eerste plaats een groot gedrang ont staan. zo groot is het aantal gegadigden. Daar Uppsala Pluto een vrij gunstig start nummer heeft geloot, zal deze sterke ruin vooral op zware baan hoge ogen kunnen gooien ,doch onder normale omstandig heden zal de snelle Velduil S de succes- senreeks van Stal Oosting kunnen conti nueren. Vrolijke Frans, Vico BS en Vera Hollandia zullen mede in de eindstrijd te vinden zijn. Eveneens goede papieren heeft stal Oos ting in de autostartdraverij met Wiebeline Wip, die al eens erder onder dezelfde voor waarden Vincent Hollandia en Uranus versloeg. Vitalis in ouderwetse vorm zou echter dit trio kunnen verrassen. In het leerlingennummer gaat de voor keur naar Vaja Con Dios, die niet al te grote klasse tegenover zich vindt. Truely Hollandia en Xetra zijn van de overigen nog de besten. Xeres, die zondag ernstig teleurstelde, zal zich in de IJselmeerprijs kunnen re vancheren, daar dit veel belovende paard slechts de tegenstand behoeft te overwin nen-van. de beide vertegenwoordigers van stal Hollandia (Xantina en Xirene Hol landia). Outsiders zijn Xelinotte en Xally. Na een aantal goede verrichtingen heeft Wilma Dear weinig meer gedaan, doch nu zij zondag zeer gunstig staat geplaatst, mag worden aangenomen dat zij haar gro te aanhang niet zal teleurstellen. Vrij buiter en Kitty Erebus zullen het haar echter niet gemakkelijk maken, evenmin als de mogelijke outsider W'ento Con Dios. Hoewel Sador B in het monté-nummer maar weer liefst 140 meter voorgift moet geven, zal dit geen beletsel vormen voor zijn tweede achtereenvolgende zege. die slechts bedreigd wordt door Qui Saint en Vorstin Kittv. Outsider is Quick Jimmv. In het slotnummer zal Wings vermoede lijk weer in het gezicht van de finish het onderspit delven tegen William Erebus, die bovendien nog rekening moet houden met Winni Hollandia en Witvoet. VOETBAL Als het VSV ernst is met de plannen voor de bovenste plaats en daar ge tuigde de overwinning op Alkmaar van zondag jongstleden wel van moet het ook mogclük zün morgen in eigen om geving DHC te kloppen. Hetgeen overi gens geen sinecure zal zijn. aangezien de Delftenaren de laatste elf wedstrijden geen nederlaag meer leden en langzaam maar zeker op de top afstevenen. Maar gaat VSV het veld in met de vaste wil om te winnen, dan wordt de reeks succes volle wedstrüden van DHC in Velsen afgebroken. In dezelfde afdeling strijdt RCH fel om de laatste plaats te kunnen verlaten. Een strijd overigens, die steeds moeilijker gaat worden nu RBC in vorm schijnt te gaan komen. Morgen thuis tegen AGOVV zal het ook weer moeilijk worden iets van de winst te bemachtigen. In de andere afdeling van de eerste divisie moet Stormvogels kunnen winnen van Helmond in een uitwedstrijd. De standen zijn: De stand is hier: Tweede divisie A De Valk 19 18 UVS 16 16 EDO 18 26 LONGA 18 16 Roda Sport 18 22 NEC 18 16 EBOH 17 21 De Baronie 16 13 Haarlem 18 21 ONA 17 12 Wilhelmina 17 20 Xerxes 16 7 A MATEURVOETBAL In de eerste klasse moet HFC, dat vo rige week een sprong maakte naar de derde plaats, de match tegen Quick met een voordelige score kunnen afsluiten. De stand is: Gouda 18 26 SVW 17 18 Laakkwartier 19 23 Spartaan 19 18 HFC 17 19 Quick 17 17 UW 17 19 DWV 18 13 DCG 18 19 Emma 18 13 Unitas 18 19 OSV 16 8 Eerste divisie A Eerste divisie B Leeuwarden 22 29 GVAV 21 35 VSV 22 28 BW 21 30 DFC 21 27 Vitesse 21 30 Alkmaar 21 27 NOAD 21 27 DHC 21 25 Wageningen 21 27 ZFC 22 25 KFC 21 22 Heracles 22 25 Stormvogels 20 21 AGOW 21 24 HVC 20 19 HDVS 22 24 Helmond 20 18 SHS 22 21 Volewijckers 21 18 Go Ahead 22 20 Veendam 21 17 Eindhoven 21 19 SW 21 16 Graafschap 22 17 Excelsior 21 15 Helmondia 22 15 't Gooi 21 13 Limburgia 20 13 Rigtersbleek 21 13 RBC 20 13 Fortuna (VI.) 20 11 RCH 21 10 In de tweede divisie wordt de positie van EDO er steeds beter op en de Haar lemmers zullen zich in Rotterdam dan ook niet laten verrassen door Xerxes Ook Haarlem heeft nog zeer reële kansen, maar krijgt het morgen thuis tegen UVS verre van gemakkelijk. Toch geloven wij wel in een Haarlemse overwinning. In de tweede klasse moet Schoten in staat worden geacht Kennemers op een afstand te houden en tenminste een gelijk spel te behalen. Voor de derde klasse wor den onder andere gespeeld: Velsen—Eg- mondia, Wijk aan ZeeADO '20, Zaan dijkNAS, DHLRipperda en Lisse Vredenburgh. In de vierde klasse worden gespeeld: GVO—EHS, VVZ—Kinheim Geel WitOnze Gezellen, L. en S.THB en TonegidoHillegom. HOCKEY Zondag wordt op de velden van SCHC in Bilthoven de districtshockeydag gehou den. Daardoor zullen in de eerste klassen van de vier districten geen hockeywedstrij den worden gespeeld; in de westelijke overgangsklasse is het aantal te spelen wedstrijden eveneens verminderd. Wel wordt hier de ontmoeting AeolusAlliance gespeeld. RBC heeft zich van de laatste plaats ge- distancieerd bü de dames en zal stellig proberen op eigen terrein tegen BDHC de volle winst te behalen. Gezien de resul taten in deze competitie komt het ons voor, dat RBC eerder geroepen is te degraderen dan TOGO. De wedstrijd GooiAlliance is van ondergeschikt belang geworden. BMHC II moet op eigen terrein van Amsterdam III winnen om de weg naar het afdelingskampioenschap in de promo tieklasse verder te plaveien. Eechtrop moet thuis van Hilversum III winnen om van de onderste plaats af te komen. De overige Kennemer promotieklassers spelen uit wedstrijden, waarbij zij goede kansen heb ben. Alleen BMHC III zal tegen Gooi I niet tot de volle winst kunnen komen. TAFELTENNIS De Haarlemse teams in de overgangs klasse zullen dit weekeinde opnieuw voor goede resultaten kunnen zorgen. Togido 2 ontvangt om 7 uur zaterdag in het tafel- tennishuis Guus Wolters, Disnie uit Hoorn en moet in staat worden geacht met flink verschil te winnen. TYBB krijgt in de Broedersschool aan het Teylerplein Tref fers op bezoek. Ook hier lqkt een forse zege voor TYBB mogelyk. Rapidity krijgt het veel moeilyker. In Amsterdam gaat men Smash 3 bezoeken en dit team zal zeker alles in het werk stellen om de smadelyke uitslag 5-5 van de eerste helft weg te werken! Togido I zal voor de hoofdklasse wel zonder kans op winst strüden tegen Elan. KORFBAL Haarlem krygt zondag een goede kans om twee winstpunten rüker te worden door het op bezoek komende Victoria te verslaan. Ook „Watervliet" heeft die kans in Amsterdam tegen Landlust. In de derde klasse gaat Animo Ready naar De Tovers in Zeist en zal ongetwy- feld twee winstpunten behalen. Hetzelfde kan worden verwacht van Oosthoek, dat vanmiddag in Huizen tegen de gelykna- mige vereniging speelt. In de reserve-klasse zün nog vastgesteld Haarlem 2Koog Zaandyk 2 (122 uur), Watervliet 2Archipel 3 (24 uur) en Koog Zaandük 3Oosterkwartier 3 (aan vang half drie). WA TERPOLO De jeugdploeg van NVA en die van AZ '70 uit Amsterdam spelen vanavond acht uur de openingswedstryd in het Sportfondsenbad in Haarlem. Daarna wor den gespeeld: VZV 3—HPC 4 en VZV 2- HPC 3 en Haarlem 2—HVGB 3. De slot wedstrijd is HaarlemVZV, waarin de De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal. zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (thuis tegen AGOW): Van der Voort; Honout en v. d. Brink; Lief hebber, Rooders en Biesbrouck sr.; Peper, Van der Lippe, Nanal, Bies brouck jr. en Kruyer. Stormvogels (uit tegen Helmond): De Graaf; Van den Oever en Janssen sr.; Van der Lugt, Pirovano en Tol; De Boer. Van Wooning, Janssen jr., Snoeks en Luppens. VSV (thuis tegen DHC): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Brederveld, Spaans en Brom; Farenhorst, Van Deursen, Uniken, Malesteyn en Van der Heyden. EDO (uit tegen Xerxes): v. d. Berg; Petterson en Berends; Klein, Arnoldi en Leonhardt; Plaizier, Duivenvoor den, Spiers, Belfroid en Koek. Haarlem (thuis tegen UVS): Keesman; Maas en Oepkes; Boom, Berendregt en v. d. Berg; Vreeken, Veen, Doren bos, De Graaf en Groeneveld. Amateurs HFC (thuis tegen Quick): Van der Lee; Dekker en Winter; v. d. Maesen, Mo- lün en Wijkhuizen; Geerling, Bouw man, Jansen, Molenaar en De Nijs. DEM (thuis tegen HRC): Aardenburg: Spanjaard en Beentjes; Scheerman, Starmans en Niesten; Stelder, Gode- rie, Vessies, Zonjee en C. van Lies hout. Kennemers (uit tegen Schoten): Groot Lejeune en Van der Sluis; Van den Outenaar, Horeman en Huisman; Kops, Zwanenburg, Telkamp, Ter voort en Mosk. Schoten (thuis tegen Kennemers): Kes- sens; Van Veen en Hogendijk; Din- kelberg. Warmerdam en Van Elk; Van der Meer, Geurts. Koppen, Wykhui- zen en Otten. Velsenaren voor een zorgen. verrassing kunnen I

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21