KERKDIENSTEN Katholieke bollenkwekers durven grotere vrijheid niet aan Raad Lisse garandeert geldlening voor bouw bejaardencentrum Agenda voor Haarlem en de IJmond Poging tot inbraak in juwelierszaak Radio Moors ZATERDAG 20 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Velseti'IJ muiden Beverwijk 1 eemskerk GRATIS STOFZUIGER Feestavond van SIZO Christelijke Burgerschool wil nieuw gebouw Filmavond van Besturenbond Ambtenaren vergaderen Fotografen gaan op pad Uitvoering van koren Gouden eremedaille toegekend Feestavond jeugd Lisser Boys Cafés mogen tot twaalf uur open Medische verzorging tijdens het weekeinde Dader verschool zich Prachtige opdracht voor Bureau Wijsmuller UIT STAD EN STREEK Volgens de heer W. C. Witteman, voor zitter van de afdeling bollenstreek-cen trum van de Katholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf, heeft het bestuur veel klachten over de maatregelen tot beheersing van de teelt gekregen. Het bestuur meende meer vrij heid te krijgen door het stelsel van de op koop van onverkochte bloembollen en dus ook de binnenlandse minimumprijs af te schaffen. Daarbij zou dan de minimum exportprijs niet meer kunnen zijn dan een anti-dumpingsprijs, gebaseerd op de kost prijs verhoogd met veertig percent export- kosten voor de Verenigde Staten en der tig percent voor de andere landen. Het bestuur heeft een grote nederlaag geleden, nergens was enige vreugde te bekennen over dit voorstel. Maar één man had de moed te zeggen dat hij dit niet aan- Advertentie SFEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand". Zondag 20 uur: „De Haagse Come die" met „De Herberg". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Aan de Riviera", 14 jaar. Frans llaistheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maan dag 14. 19 en 21 15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De hel in de stad", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Sluipmoord op rubberzolen", 18 jaar. Minerva Theater: Zondag 19 en 21.15 uur en maandag 20.15 uur: „Kat op een heet zinken dak", 18 j. Zondag 14 en 16.15 uur: „De zoon van Lassie", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwij nen moest", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „King Creole", 18 jaar. Maandag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De scherp schutter", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Dracula", 18 j. Zondag 14.30 uur: „Rin Tin Tin s verjaardag", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20 uur: „Van het westelijk front geen nieuws", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uu." (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 1022 uur: Ex positie van tekeningen van Hans Mulder Woning Spaarndammerdijk 100 (Spaarn- dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 1630 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 en zondags van 13 tot 17 uur: Expo sitie van leden-beeldende kunstenaars van de Haarlemse Sociëteit Teisterbant. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 januari) ZATERDAG 20 FEBRUARI Thalia, 19 30 uur: ..The Nun's Story". Rex, 20 uur: ..Liefde is mijn beroep". Oudkatboliek Verenigingsgebouw, 14.30 -17 uur: Kinderfeest. Patronaatsgebouw, 20 uur: Velser accor deonvereniging. Jeugdhuis, 20 uur: Advendo met „De voetbalpool". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 14—16 30 uur. ZONDAG 21 FEBRUARI Thalia. 15 uur- ..New York op stelten": "130 uur: „The Nun's Story". Rex. 15 uur: „Het geweten van het Westen: 20 uur: „Liefde is miin beroep". Oudkatholiek Verenigingsgebouw: Ker kelijke viering jubileum zondagsschool. Patronaatsgebouw. 20 uur: Feest R.K. Transportarbeiders. Cultureel Centrum. 10.30 uur: Humanis tisch Verbond. Schoonenberg, 14.30 uur: V.S.V.D.H.C. ZATERDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: ..Het rijkste meisje ter wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur „Du bist wunderbar". W.B. Theater, 20 uur: „Diamanten ver mist". Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond. ZONDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater. 14.30 uur: „Geef 'm de ruimte": 1630, 19 en 21.15 uur: „Eens op een nacht. Luxor Theater, 14.30 uur: „Schok cn schat"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar". W.B. Theater. 14.30 uur: „In dienst des Konings"; 16.30 en 20 uur' „De zweep der wraak". Statenhuis Velserweg. 10.30 uur: Bijeen- kmost Humanistisch Verbond. MAANDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: ^ons on een nacht..." I .uxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Du bist wonderbar". W R Theater, 20 uur: „De zweep der •raak". Marquette-theater. zaterdag 20 uur. zon dag 14 30 en 20 uur: „Familie Trapp in Amerika". durfde. De rest van de aanwezigen ver klaarde het nu zo goed te hebben en best wel die paar percent surplus te willen be talen. Nu het zo goed ging, was het niet de tijd om het surplus op te ruimen. Vele sprekers waren bang voor de uit breiding van het areaal, hoeveel keer de voorzitter ook beweerde dat men het areaal bleef beheersen. De bewering van de voorzitter dat men al die gecompliceer de maatregelen toch niet zou kunnen hand haven in de Euromarkt en dat men dan plotseling voor het feit zou staan, dat er geen maatregelen meer zouden zijn, kon den de stemming niet veranderen. Voor dat de voorzitter het debat opende had hij gezegd, dat het voorstel twee derde meer derheid zou moeten halen. Deze meerderheid zat echter in het kamp van de tegenstemmers, 143 stem men waren tegen en 42 voor. De verdeling van de teeltvergunningen is ook niet juist. Het bestuur zocht door middel van standaardvergunningen naar een socialer oplossing, zodat grote zaken en renteniers niet steeds konden blijven leven van het verhuren van teeltrecht aan kleine kwekers. Men zou daarvoor het teeltbewijs van dit jaar moeten blokke ren. Dit zou dan standaardteeltbewijs ge noemd worden en eigendom van de kwe ker worden. Die kwekers, die dit helemaal zouden volplanten zouden in aanmerking komen voor een uitbreiding, de anderen niet. De uitbreiding zou opslagpercentage worden genoemd. Dit zou bij een verklei ning van het areaal dan het eerst moeten worden afgebroken. Ruw gezegd waren de stemmen ver deeld tussen de kleine kwekers, die toch wel enig perspectief in dit voorstel zagen omdat zij dan vermoedelijk goedkoper zouden kunnen huren en de groten, die hadden uitgerekend, dat het teeltbewijs nog duurder zou worden. Het debat was een voortdurende berekening aan de hand van cijfers over het voor en tegen. De stemming werd spannend, want er waren 94 stemmen voor en 91 tegen. Advertentie in bruikleen bij reparatie O//-- GR. HOUTSTRAAT J£U$CL Tel 16693 132 Hillegom De voetbalvereniging SIZO in Hillegom heeft donderdagavond in zaal „Flora haar traditionele feestavond gehouden. De heer A. van Leeuwen drong in zijn ope ningswoord aan op meer belangstelling voor het werk van de jeugdclubs; er zijn maar tien jeugdleiders op vijfhonderd le den. Het cabaret „Florida" voerde met groot enthousiasme de revue „Sterren stralen uit Den Haag" op. Conferencier Harry Touw kreeg steeds een warm ap plaus door zijn humoristische praatjes. Ook de drie clowns Les Bollinies zorgden voor lachsalvo's. Het sterk gevarieerde programma ontketende veel vrolijkheid. Na afloop bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen. Woensdagavond vergadert de gemeente raad van Hillegom. Onder meer komt een voorstel aan de orde om mee te werken aan de stichting van een nieuw school gebouw ten behoeve van de Christelijke Burgerschool. Voorgesteld wordt voorts een lening van 135.000 aan te gaan. Als de raad hiermee akkoord gaat zal de schooljeugd ter gelegenheid van bevrij dingsdag het boekje „Volk in onderdruk king en verzet" krijgen. De heer A.- van der Kooy heeft ontslag gevraagd als leraar aan de Avondnijverheidsschool. Bennebroek BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEBOREN: Johannes L., z. van J. v. d. Aar en H. A. C. van Lippen; Tiny, d. van H. P. Beugeling en T. v. d. Schrier. OVERLEDEN: D. Kloosterman, 66 jaar, ongeh. (man). Zandvoort De Christelijke Besturenbond in Zand voort gaf vrijdagmiddag en -avond een filmvertoning. 's Middags was de Zandvoortse jeugd in groten getale naar restaurant „Zomer- lu$t" gekomen om te genieten van de boeiende kinderfilm: „Kalle leeft in span ning". 's Avonds werd de belangstelling niet zo groot, toen werd de kleurenfilm: „Echo der bergen" vertoond. In het voorpro gramma zag men flitsen van de viering van het vijftig-jarig bestaan van het C.N.V. in 1959. De voorzitter van de plaatselijke afde ling, de heer P. Brüne, sprak 's avonds een kort welkomstwoord en sloot de avond met gebed. De afdeling Zandvoort van de Algemene Bond van Ambtenaren zal volgende week vrijdag in „Ons gebouw" aan de Brug straat haar jaarvergadering houden. Tijdens deze jaarvergadering zal het N.V.V.-insigne worden uitgereikt we gens respectievelijk 40- en 25-jarig lid maatschap aan de heren A. Keur en J. G. Bisenberger. De Zandvoortse amateur-fotografenver eniging houdt zondag een fotografische wandeling van ongeveer twee uur door en om Zandvoort. Het is de bedoeling, dat de deelnemers tijdens deze wandeling fo tograferen De meer ervaren fotografen zullen dan aanwijzingen geven. Er zal ge start worden om tien uur op het Raadhuis plein. Ook niet-leden kunnen aan de tocht deelnemen. Hoofddorp Donderdagavond gaven het Chr. Ge mengd Koor onder leiding van de heer J. Silvis en het Kinderkoor „de Vinkjes" on der leiding van Marijn Ros jr. hun jaar lijkse uitvoering in de gereformeerde kerk in Hoofddorp. Het grote programma dat werd gebo den werd na het korte openings- en wel komstwoord van de voprzitter de heer G. Noordhof, op vlotte wijze afgewerkt. Op gevoelige wijze zong het Gemengd koor het „Christus factus est" (G. O. Pi- tonie) en het „Et Verbum caro factus est" (Josquin de Prés). Ook het kinderkoor „de Vinkjes" zong mooi, vooral de canon „Dona nobis pacem" vond veel bijval. Eveneens onder leiding van de heer J. Silvis speelde een blokfluitensemble enkele leuke wijsjes. De sopraan mevrouw F. Alewijn-van Voorthuyzen en de tenor de heer D. Schut te maakten zich zeer verdienstelijk door hun prachtige soli, respectievelijk in de Cantate „De Heer is God" (Piet Post) en „Dank, sei der Herr" (Handel). Tussen de zang door werd het orgel bespeeld door Marijn Ros jr. Bij het veertigjarig bestaan van de eer ste zondagsschool in Haarlemmermeer is aan de stichters van deze school, de heren Boogaard, de gouden eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, toe gekend. Lis se De jeugd van Lisser Boys heeft vrijdag avond een feestavond gehad in gebouw Rehoboth. De zaal was eivol met jeugdige voetballers en ouders. Het gezelschap „Fantasto" en Nan Miller traden op in de jeugdrevue „Variété-Festijn". Het is voor de jeugdige voetballers een leuke avond geworden. Een zeer afwisselend program ma zorgde er voor dat de jeugd zich goed vermaakte. Tot slot werd een verloting gehouden. ZONDAG 21 FEBRUARI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, ingang Oude Groenmarkt. 10: Ds. Joh. Brons geest. 15.30: Liturgische dienst voor slecht horenden in de Consistoriekamer van de Grote Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 19: Ds. J. J van Ravenzwaaij. Bijzondere kerkdienst Medewerking van het „Nieuwe Kerk-koor" Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16 tot 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Prof. Dr. E. L. Smelik, van Am sterdam. 19: Lezing te houden door Dr. W F. Golterman. van Amsterdam. Onderwerp „De Heiligen der Laatste Dagen". Ooster kerk, Zomerkade. 10: Ds. R. BijL Bakenes serkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk dhr G. Kooistra. 10.30: Jeugddienst. Ds. W. M. v Asperen. 16.30: Padvinderswijdingsdienst o. 1. v. Oübaas E. de Boer, van Zaandam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. J. H. Bethe, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. L. D van Dijl, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Dr. J. L. Springer van Leiden. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30 Ds. C. J. Lasschuit. Diaconessenhuis, Haze paterslaan. 9.30: Ds. W. M. van Asperen Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30 dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade. 10: dhr L. Kip. West, Leidsestraat. 10: Kandidaat R Hengstmangers. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. W. Dam. Eglise YVallonne, Begijn hof 30. 10 h. 30: Pas de service. Church of England, Kinderhuissingel 76. Evening ser vice 3 p. m. Holy Communion 4 p. m. Alle Dag kerk. Gedurende de maand febru ari geen dienst. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeen komst. Pentecostal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. Zondag 10 uur: dienst (ook Ma- leise dienst». Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3. Zondagmiddag 15 uur: dienst met H. A. Donderdag 19.30 uur bidstond Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zon dag 10 uur: dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen a/d Rijn. Zang door de dames Punt en Verboom. 17: dezelfde. 20: Jeugd- samenkomst o.l.v. F. Niemeyer. Dinsdag 23 febr. 20 uur: Zendingsbidstond voor Nieuw- Guinea. Opwekkingssamenkomsten. Zuider kapel. Zuiderstraat 15. Donderdag 25 febr 20 uur: Ds. H. F. Huson, van Stadskanaal Met medewerking van het Vrij Evangelisch Zangkoor „Asaf". Rooms Kath. Kerk. Kathe draal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenmarkt De gemeenteraad van Lisse heeft zich in zijn vrijdagavond gehouden vergadering met algemene stemmen kunnen vereni gen met het voorstel van B. en W. tot het geven van een garantie voor een geldle ning, die de stichting Protestants Christe lijk Bejaardencentrum in Lisse wil aan gaan voor de bouw van een bejaardencen trum. Aan het begin van de vergadering werd het nieuw benoemde raadslid, de heer W. P. van Dijk, beëdigd/ Langdurig werd daarna van gedachten gewisseld over een ingekomen verzoek van de caféhouders in Lisse om de algemene politieverordening met betrekking tot het sluitingsuur voor café's te wijzigen in die zin dat het slui tingsuur van elf uur tot twaalf uur wordt verschoven. Een van de argumenten van de Lissese caféhouders was dat zij ach tergesteld zijn bij collega's in de omlig gende gemeenten wier bedrijven om twaalf uur sluiten. De gehele prot. chris telijke fractie was er tegen om het ver- HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Apotheken voor Haarlem, Heemstede en Bloemendaal: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800; apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout-apotheek, Overveen, tel. 16760; apotheek Schotsman, Binnenweg 216, telefoon 38320. Tandartsen: J. van Hartesveldt, Staten Bolwerk 12, telefoon 14098. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark no. 13, telefoon 14524, Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, tel. 57753. Overveen: W. D. van Oldenborgh, Bloe- mendaalseweg 223, Overveen, tel. 50158. Aerdenhout: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster L. A. Molenaar, Camp- huysenlaan 18. Heemstede, tel. 40038. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 025608284. Zie verder onder: Haarlem. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat no. 235, Santpoort-Dorp, telefoon 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42. Santpoort-Noord, telefoon no. 02560 8284. HEEMSTEDE Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en J. Laaijendec- ker. Raadhuisplein 9, Heemstede, telef. no. 38103. Wijkverpleegster: zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9, telef. 34673 (bij geen gehoor nummer 35235). Tevens in de week van zaterdag 20 tot en met vrijdag 26 februari, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. LISSE Artsen: N. Bet. Nassaupark 43, tel. 3996. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf. Rijksstraatweg 53. telefoon 02502 6300. HILLEGOM Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, telefoon 5417. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dokter Van der Zee, tel. 6135 Nieuw Vennep: Dokter Smit, tel. 5860. Badhovedorp: Dokter Den Ouden, tel. 2368. Zwanenburg: Dokter Hoekstra, tel. 4454. M.FWEG Artsen: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 85. Zwanenburg, tel. 4454. Wijkverpleging: Zuster M. v. d. Meulen. tel. 4313. zoek van de caféhouders in te willigen Aangezien de andere fracties deze bezwa ren niet hadden zullen de café's in Lisse binnenkort tot twaalf uur open mogen zijn Bij de behandeling van het garantie- voorstel ten aanzien van de geldlening aan te gaan door de stichting Prot. Chr Bejaardencentrum, gaven de heren M o n tagne- (A.R.) en Van Leeuwen (Arb.) uiting aan hun waardering voor de bereikte samenwerking tussen het stich tingsbestuur en het gemeentebestuur. De heer De Koning (K.V.P.) merk te op dat als gevolg van de hoge bouwkos ten van het bejaardencentrum de ver- pleegprijs slechts door een zeer beperkt aantal mensen betaalbaar zal zijn. De heer S c h o 11 e (A.R.) informeerde of ook leden van kerken die niet in de stich ting samenwerken in het bejaardencen trum onderdak kunnen vinden. De voorzitter, burgemeester mr Th. M. J. de Graaf, zei in zijn antwoord het volste vertrouwen te hebben in het be leid van het stichtingsbestuur ten aanzien van de plaatsingsmogelijkheden in het be jaardentehuis. Als het bejaardencentrum er eenmaal is zal ongetwijfeld de behoef te stijgen. De voorzitter was van oordeel dat de belangen van de gemeente zo veilig mogelijk zijn gesteld. Hij vond het uiter mate belangrijk dat de kerken de handen ineen hebben geslagen om tot de bouw van het bejaardencentrum te geraken. Mr De Graaf wilde dan ook gaarne alle hul de brengen aan de initiatiefnemers daarbij de hoop en de wens uitsprekend dat het bejaardencentrum een goede toe komst tegemoet zal gaan tot welzijn van de bewoners. De overige voorstellen verkregen vlot de goedkeuring van de raad. Tijdens de rondvraag sprak de heer Van D ij k zijn teleurstelling uit over d(* slech te opkomst bij de oefeningen van de B.B en op de voorlichtingsavonden. Hierna ging de raad in besloten vergade ring. In de afgelopen nacht omstreeks half- twee Is een poging tot inbraak gedaan in een juwelierszaak aan de Lange Nieuw- straat te IJmuiden. Met behulp van een steen, omwonden met een zakdoek, heeft een IJmuidenaar de spiegelruit van de etalage, waarin voor circa tienduizend gulden aan horloges en sieraden lag, ver nield. De dader is door de politie na een korte maar intensieve speurtocht in de kraag gevat. De juwelier sliep toen de IJmuidenaar de ruit ingooide. Hij werd niet meteen wakker, hoewel de alarmbel rinkelde. De alarminstallatie was onmiddellijk in wer king getreden na het verbreken van de spiegelruit. Een buurman was nog wakker en rende op het luide gerinkel van glas naar bui ten, waarop de steen werper de benen nam Twee van een feestje terugkerende stu denten zagen de man ook hard weglopen, de Diezestraat in. De buurman belde onmiddellijk de poli tie, die zeer kort na de melding met de radio-auto ter plaatse was. Na een inten sieve speurtocht door de IJmuidense stra ten trof zij de IJmuidenaar staande ach ter een boom in de De Ruyterstraat aan. Overigens blijkt uit het optreden van de gearresteerde dat hij geen „vakman" is, wan# behalve dat de alarmdraadjes ach ter de spiegelruit duidelijk zichtbaar zijn. bevindt zich achter de ruit bovendien het onbreekbare juweliersglas. De gearres teerde is een bekende van de Velser poli tie. Het is een 26-jarige los-arbeider. Hij heeft bekend. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15 Hoogmis. 11 cn 18 uur (Avondmis). O. L. Vr Rozenkrans, Spaarne. 6. 7.30, 9, 10.30: Hoog mis en 12 uur. Sint Jan. Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis 11 en 12.15 uur H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9. 10.30: Hoog mis en 12 uur. Apostolische Gemeente, Jaco- bijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening Evangelische Broedergemeente, Parklaan 34 10.30 uur: Ds. J. Mittemeyer, van Zeist Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. D. Solinger (liturgie). Ds. G Kroes (preek). „Gezinsdienst". Maandag 22 febr. 20 uur: Wijk II. Contactavond in het Jeugdgebouw Schoterweg, hoek Pijnboom straat. Optreden van de cabaretgroep „De Pompadours", Vrjje Evangelische Gemeente, Lange Heerenstraat 6 10 uur: dhr. Jansen Klomp. 18.30: Voorg. H. Raven. Remonstr Kerk, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente. Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder 10.30: Jeugddienst o.l.v. W. Dorrepaal. Geref Kerk. Wifhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61 10: Ds. G. Rang. 17: Ds. W. J. van Otterlo. van Amsterdam. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Dr. J. v. d. Berg, van Am sterdam. 17: Ds. G. Rang. Lyceum Aula ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. P. J. Richel van Heemstede. 17: Dr. J. v. d. Berg Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17 uur: Ds J. P. Geels. Woensdag 24 febr. 20 uur: Ds J. P. Geels. Lezing „Orde des Heils". Geref Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 uur Kandidaat H. Lightenberg, van Rijssen Geref. Gemeenten in Nederland, Nassau plein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur leesdienst. Baptistengemeente. Begijnhofka pel. 10.30 en 19 uur: Ds. J. van Dam. 10.30 Kinderdienst. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dins dag 23 febr. 20 uur: Zusterhulp. O.R.G. Cen trum. Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Sa menkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer. Koudenhorn 46A rd. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30 uur: Zondagsdienst voor kinderen. 10 uur: De Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 25 febr. 20 uur. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken) Oud Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. Zon dag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 24 febr 9.30 uur: H. Mis. Pinkstergemeente. Imma nuëlkapel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. C. van Ingen. 19.30: Jeugddienst. Dinsdag 23 febr 20 uur: Zangrepetitie. Woensdag 24 februari 20 uur: Jeugddienst. Donderdag 25 februari 20 uur: Bidstond. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel. Paul Krugerstraat 36 10: Openbare samenkomst. 19: Opwekkings samenkomst met verschillende sprekers Dinsdag 23 febr. 20 uur: Zangrepetitie Donderdag 25 febr 20 u.: Gebedssamenkomst Pinkstergeloofsgemeenschap. Wolstraat 7 Zondag 10 uur: dhr. A. de Reus. van Am sterdam. 19.30 uur: dhr. E. Schuurman. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur predi king. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur ge meenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. Zondag 10 en 17.30 uur: samenkomsten Ver. De Vrije Gemeente, Restaurant Brink man. Grote Markt. 10.30 uur: Voorganger J. H Ritzema Bos. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19 Zondagmorgen 10 uur: dhr. J. F. Snoeks. Vrijdagavond 26 febr. 20 uur: Bijbelstudie. Voor de Jeugd: Zondag 12 uur; woensdag 14.15 uur. Dinsdag 23 febr 19 uur: Meisjesvereniging „Tabitha". Leger des Heils. Schagchelstraat 26. Zondag 10 uur: Heiligingssamenkomst. 18.45 uur Openluch'.samenkomst. 19.30 uur: Verlos singssnmenkomst o.l.v. Kapt. W. Verschoor. Soefi-Beweging. Universele Eredienst om 11 uur in de Aula van het Stedelijk Gymna sium op de Prinsenhof. Jehovah's Getuigen Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wacht -torenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur. Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned Herv. Kerk Julianakerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19.30 Avondgebed Zondag 10: Ds. G. Koch. 19 Dr. G. Snijders, van Haarlem. Open-deur dienst Immanuëlkerk, Van Egmondstraat 5 10: Ds. N. de Schrale, van Rotterdam. Jeugd dienst. Herv. Kapel, Eenhoornstraat 29. 19 19: Ds. G. Koch. Oppasdienst (leeftijd 3-' jaar). 10 uur: beide kerken. Jeugdkapel Jeugdhuis, Schoterweg. 10: dhr. A. G. Oonk Zondagsschool. 12 uur: Marnixschool, Herv. Kapel. Eenhoornstraat en Kleuterschool, Co- lensostraat. Sionskcrk. Eksterstraat (Spaarn dam-West». 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 19. Ds. G. Lans. Onderw'erp: „God heeft de mensen nodig", m. m. v. Mej. A. Attema, Mevr. C. Lindeman. Bijzondere dienst. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10 uur: Kon. Emmaschool (Raafstraat) Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan) 10.30: Elout van Soeterwoudeschool (Mui derslotwegi. Kleuterdienst <4-6 jaar). 10 uur Koningin Emmaschool aan de Raafstraat Ver. Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel Indischestraat. 10.30 uur: Ds. C. Soutendijk Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds J. van Rossum. van Voorburg. Rooms Kath Kerk. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kru gerstraat. 6.30. 7.45. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina. Rijksstraatweg. 6.30. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avond mis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschade straat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw van de speeltuin „Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg. Zondag 10 uur: dhr. Th Dik kes. evangelist te Leiden. 19.30: Jeugdsamen komst. Woensdag 24 febr. 20.15 uur: dhr. E. W. Pera, spreekt over „De Persoon van de H. Geest en Zijn uitstorting". Zondags school voor kinderen tot 12 jaar, elke zon dagochtend van 10-11.30 uur in het lokaal Vergierdeweg 225. Geref. Kerk. Koningkerk Kloppersingel. 10: Ds. H. de Wit, van Leeu warden. 17: Ds. P. de Ruig. Goede Herder kerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. v. Arkel 17: Ds. H. de Wit. Sionskerk. Eksterstraat 11.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. A. v. Arkel Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10: Ds. J. J Rebel. 17: Ds J. C. Maris. Jehovah's Ge tuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15 tot 16 uur: Wachttorenstudie. 16 tot 17 uur: Prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. Donderdag 20.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool. Berkenstraat 10. Zondag 18.30 tot 19.30 uur: Wachttoren studie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). 10: Heiligingsdienst. 12: Zondags school. 19: Openluchtbijeenkomst. Generaal Cronjéstraat. 20: Opwekkingssamenkomst. Alle dientsen o.l.v. Kapiteins Verhagen. Dinsdag 23 febr. 14.15 uur: Vrouwenvereni ging. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilbel- minaplein. 10: Ds. Oskamp, Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. D. ter Steege. Jeugd dienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Dijl. Nederl. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. J. N Sevenster, hoogl., Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30. 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vr. Hemel vaart. 6.45, 7.45. 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Ds. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Heren weg 111. 9.30 en 17 uur: Ds. C. P. Plooy Jehovah's Getuigen, Crayenestersingel 7. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel- 14609 Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. Ir. Lelylaan 63. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Prof. Dr. A. A. van Ruler. 10.30: Kinderdienst voor kinderen van 5 tot 12 jaar Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mevr. Ds. H. v. Holk-Meyer, Rem., Oegst- feest. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30, B Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. P. G. de Vey Mesdagh. van Den Haag. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Ds. W. Hoekstra, van Noord- wijk aan Zee. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Schouten, voorbereiding H. A. 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16.30: leesdiensten. Geref. Kerk vrij gemaakt) 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Donderdag 25 febr. 19.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond. 10.30: Prof Dr J. A. Oos- terbaan, van Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7. 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10 en 17: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Dr. G. Hubeek, van Oegstgeest. Evangeli satie-samenkomst nam. 15 uur in het Nuts- gebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. J. Zee- gers. evangelist te Haarlem. Maranatha-bü- eenkomst woensdag 24 febr. nam. 20 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. Ds. A. Agtereek. evangelist te Den Helder. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 7.45, 9: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 7.15, 10: Hoogmis en 11 uur. Jeohvah's Getuigen. Zondagmiddag 5 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52: Theocratische bedieningsschool. Dinsdag 23 februari nam. 8 tot 10 uur: Oplei ding tot de prediking van het evangelie. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 0 30 en 11 uur: Dr. J. H. Stelma. 19 uur: Dr. J. H. Stelma, H. A. Jeugdkapel om 9.30 uur in Maranatha. Zondagsschool. 11 uur: Maranatha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond. Potgieter- weg 4. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernike. Doopsgez., Rotterdam. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk, Vijverweg 1. 9.30: Ds G. Toornvliet. 15.30: Prof. Dr. J. H. Bavinck. van Amsterdam. 19.30: Ds. G. Toornvliet Vrü Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H Mis. Woensdag 24 febr. 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. O. Norel. Zondagsschool. 12 uur in Wijkge- bouw Irene. Julianakwartier om 10.15 uur in de Kon. Wilhelminaschool. Marine Hospi taal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. 19: Ds. J. C. Remijn. Adventskerk. 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Remonstr./Doopsgez. Gemeenten. Gebouw „Spaarnberg". Wüste- laan 75. 10.30: Mej. Dr. J. L. Klink. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10: Ds. J. C. Maris. 16: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude 5e!?* ,uur: Ds. J. C. Koppert. Rooms Kath. Kerk.. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. Medewerking van het kerkkoor. 19: Jeugddienst in het Jeugd huis. Voorg. Ds. R. H Oldeman. Medewer king van het Cross-kwartet. Jeugdkapel om 10.30 uur in het Jeugdhuis. Spr. dhr J A Wagtendonk. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Prof. Dr. C J. Bleeker, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Gro^e Krocht. H. H. Missen om >7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 23 febr. n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuider straat 3. Spr. dhr. J. W. v Zeijl. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 23 februari n.m. 20 uur Gemeenteboekstudie in het Gemeenschaps huis (ingang Willemstraat). Bureau Wijsmuller te IJmuiden heeft opdracht ontvangen tot het slepen van drie Amerikaanse vliegkampschepen, die voor de sloop bestemd zijn, naar Hongong en Rotterdam. De sleepreizen zullen wor den uitgevoerd door de „Noord-Holland", de „Zeeland", en de „Utrecht". Dit laat ste schip is als Joseph Moran II vrijdag middag in de Verenigde Staten gekocht van de Moran Towing and Transportation Cy Ine te New York. Het wordt de twaalfde sleepboot van de firma Wijsmuller. Nieuws in het kort Toogavond. Donderdagavond houdt de C.H.-kiesvereniging in Haarlemmer meer haar jaarlijkse toogavond in de zaal van hotel „De Landbouw" in Hoofddorp. De Tweede-Kamerleden D. F. van der Mei en Th. van de Wetering spreken respec tievelijk over „Enkele actuele problemen en de C.H.U." en „De nieuwe koers van dé regering". Veertig jaar. De afdeling Hoofddorp van de Algemene Nederlandse Bouwbe- drijfsbond bestaat veertig jaar. Zij houdt volgende week zaterdagavond in „De Landbouw" een feestavond, waar het Haarlems Radiocabaret de revue „Hallo.... 't is weer feest" opvoert. „Doe open". Volgende week zaterdag avond geeft het Hillegoms jeugdcomité van de sleutelactie „Doe Open" in café restaurant „Treslong" een cabaretavond ten bate van het vluchtelingenwerk. Kinderoperette. Donderdagavond voert het kinderkoor van de r.-k zang vereniging „Flora" in Hillegom in de eveneens zo genoemde zaal onder leiding van de heer L. van der Steen de kinder operette „De Witte Wolf" op. Humanisme. De Gemeenschap Zand voort van het Humanistisch Verbond houdt dinsdag een openbare vergadering in het Gemeenschapshuis. De heer W. Holtland uit Amstelveen zal spreken over „Wat heeft het humanisme de moderne mens te bieden?" Ontvangsten. Burgemeester en wet houders van Haarlem zullen dinsdagmid dag officieel ten stadhuize ontvangen de leden van het Londens Symfonie Orkest. Volgende week zaterdagmorgen zullen zij ten stadhuize ontvangen de leden van het hoofdbestuur van de Nederlandse Christe lijke Reis-Vereniging. alsmede de afge vaardigden naar de in Haarlem te houden jaarlijkse algemene ledenvergadering.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9