Belhamel nieuwjaarsrelletjes in Lisse krijgt flinke boete Jiia MATRASSEN „Astrid" Gouden eremedaille voor technisch hoofdambtenaar Haarlemse Luchtvaartclub viert zaterdag 25-jarig bestaan mm HAUTE COIFFURE Agenda voor Haarlem en de IJmond Griep in Haarlem niet verontrustend Ouderraad in Haarlem voor kleuteronderwijs Modelvliegtuigen halen 150 km. per uur Seewald provinciaal kampioen Noordholland DINSDAG 23 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 HAARLEMSE POLITIERECHTER V el sen-IJ muiden Beverwijk B. en W. vragen 27.212,- voor voorzieningen aan brandweerkazerne Miss Bril wordt 12 maart in Hillegom gekozen Rijksleerschool houdt instuifavond Voorzieningen voorgesteld aan secretarie-afdelingen Interscholaire gaat vrijdagmiddag niet door „Spook van Canterville' door leerlingen van Bronsteeschool Parkwijk krijgt tijdelijk houten hulplokalen Quiz-avond voor Heemsteedse scholieren ...formidabel! j»/C3 V 1 Formitrol tablet ten op basis van formaldehyd wer ken sterk antlsep-i tisch en desinfec-j terend! een produkt van Dr. Om het kampioenschap van Haarlem Het basketbal programma Op oudejaarsnacht ging het in Lisse nog al rumoerig toe doordat opgeschoten jon gelui het nieuwe jaar meenden te moeten inzetten met het stoken van vuurtjes, het veroorzaken van verkeersopstoppingen en het tegenwerken van de politie. Op een plaats werd de politie zelfs uitgejouwd en met vuurwerk en sinaasappelen bekogeld. Een van de belhamels stond maandag voor de Haarlemse politierechter, mr. H. J. Ferwerda. terecht. De verdachte, een 22-jarige dameskap per, deed het tegenover de politierechter voorkomen alsof zijn aandeel in de relle tjes maar heel gering was geweest. Hij zou slechts geholpen hebben bij het aan steken van een paar plankjes. Een opper wachtmeester van de rijkspolitie ver klaarde echter als getuige dat verdachte hem veel last had bezorgd bij het herstel len van de orde. Onder meer was verdach te haantje de voorste geweest van een groep jongelui die automobilisten het doorrijden belemmerde. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, noemde het optreden van verdachte en zijn kornuiten schandalig. „Ze moeten in Lisse goed weten dat deze ordeverstoringen niet getolereerd kunnen worden. Hier moet een voorbeeld worden gesteld. Ik eis een week gevangenisstraf," aldus mr. Wiarda. De politierechter veroordeelde de ver dachte tot 100 boete en een week gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Advertentie SCHOONHEIDSSPECIALISTE opent heden een aparte salon (FRANcAISE) Alléén na telefonische afspraak 13796 FLORAPLEIN 18 t.o. Diaconessenhuis Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Con cert London Symphony Orchestra. Stadsschouwburg: Vandaag en woensdag 20 uur: Toneelgroep Theater met „J.B.". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Lezing dr. Paul Julien over „Onder de bergwilden van Noord-Cameroun (We reldreizigersserie). BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Aan de Riviera", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur. „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „De hel in de stad", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Sluipmoord op rubberzolen' 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Snows of Kilimanjaro", 18 jaar. Minerva Theater: Woensdag en donder dag 20.15 uur: „Aparte tafels", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De scherp schutter", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „Van het westelijk front geen nieuws". 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland lrd.): Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur expositie van werken van Haarlemse schilders. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1) Tot 1 maart dagelijks van 10 tot 22 uur expositie van tekeningen van Hans Mul- der. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: expositie van leden-beeldende kunste naars van de Haarlemse Sociëteit Teister- bant. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 februari.) DINSDAG 23 FEBRUARI Thalia, 19.30 uur: „The Nun's story". Rex, 19.45 uur: Uitvoering Soli Deo Gloria. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Jaar vergadering Sportbond. Cultureel Centrum, 20 uur: Vergadering Nederlandse Onderwijzersvereniging. Patronaatsgebouw, 20 uur: Feestavond bejaarden. Zaal Abelenstraat, van 10 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. Voormalige halte Velsen-Hoogovens: ex positie rijdend bijbelhuis in de avonduren. WOENSDAG 24 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Escapade in Japan" Thalia, 19.30 uur: „The Nun's story". Jeugdgebouw, 20 uur: Filmavond CEFA. Cultureel Centrum, 20 uur: Filmavond IVAO. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: NCVB IJmuiden-West. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 14—16.30 uur. Ra*adhuis, 10—12 uur: spreekuur wet houder van sociale zaken. Pontplein Velsen-Noord, expositie rij dend bijbelhuis in de avonduren. DINSDAG 23 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Eens op een nacht....". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar". Het Centrum, 20 uur: Katholieke Vrou wenbeweging, cabaretavond. Het Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Algemene Bond van Ambtenaren. WOENSDAG 24 FEBRUARI Bioscopen: als dinsdag. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Jaarvergade ring Kennemer Motor- en Auto Club (K.M.A.C.). Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: Ver gadering Vrouwengroep N.V.V. Messetrekker Een 23-jarige landarbeider uit Hille- gom werd veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf wegens mishandeling van een 24-jarige bloemist. Na een woorden wisseling in een café op zondagavond 13 december had verdachte de bloemist bui ten met een getrokken dolkmes opge wacht. De bloemist getuigde dat hij in zijn voorhoofd en rug was gestoken. Bij zijn aanhouding had verdachte het mes niet meer bij zich. Hij had het ergens verlo ren, zei hij. Overigens verklaarde ver dachte dat hij uit zelfverdediging had ge handeld. De officier van Justitie vond het een vrij ernstig feit. Hij wees er op dat er in de laatste tijd in Hillegom veel wordt gevochten. Zijn eis luidde twee weken ge vangenisstraf. Clematis Een 30-jarige metselaar uit Heemstede kreeg overeenkomstig de eis een boete van f 50 omdat hij een aan zijn buurman toebehorende clematisboom tot 30 cm. bo ven de grond had afgezaagd. De boom hing gedeeltelijk over de tuin van verdach te tegen een houten schutting. Toen deze schutting vervangen werd door een ste nen muur vond de metselaar dat de clema tis hem in de weg stond en had hij er de zaag ingezet. Bovendien werd de ver dachte veroordeeld tot vergoeding van de schade ten bedrage van 50. De heer D. Heymans, directeur van de gemeentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst in Haarlem, heeft verklaard dat het aantal zieken ten gevolge van de heersende griep in Haarlem weliswaar vrij hoog is, maar bepaald niet verontrustend genoemd kan worden. Bij de G.G.D. waren nog geen berichten binnengekomen van gemeentelijke of par ticuliere bedrijven, waar men te kampen zou hebben met een groter aantal zieken dan normaal tijdens een griepperiode. Ook de lessen op de Haarlemse scholen kunnen normaal voortgang vinden in tegenstelling tot enkele andere steden, zo als bijvoorbeeld Utrecht, waar de leer krachten soms gedwongen waren de lessen te staken omdat het grootste deel van de leerlingen afwezig was. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om een bedrag van 27.212.- beschikbaar te stellen voor het treffen van verschillende voorzieningen aan de brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht. Door de bouw van een nieuwe kantine is het namelijk mogelijk geworden de oude kantine in te richten tot. woning "voor een lid van het personeel. Verder is gebleken, dat de toegang tot de brandweerkazerne aanleiding geeft tot misverstand waar door de bezoekers veelal terecht komen op voor hen niet bestemde plaatsen. Met het oog hierop is het. aldus B. en W., ge wenst het trappenhuis tot aan de eerste verdieping te wijzigen en voorts op de plaats van de hoofdingang een lichtbak aan te brengen. Vervolgens is de behoefte ge bleken aan een wasgelegenheid voor het personeel op de begane grond en ten slotte dient de oude brandstofbunker ingericht te worden als opbergplaats van slangen. Esperanto-jcugdcongres. Van 23 tot 30 juli zal in Rotterdam het zestiende In ternationale Esperanto Jeugd Congres worden gehouden. Dit congres staat onder auspiciën van dr. W. Drees en van het 45ste Wereld Esperanto Congres, dat in augustus in Brussel gehouden zal worden. Advertentie overtrekken en bijvullen Deze maand nog 10% korting Enorme collectie DAMAST. Wij komen gaarne met stalen aan huis. Ie klas VAKWERK. 1 dag retour BEDDENSPECIAALZAAK GIERSTRAAT 73 - TELEFOON 15777 B. cn W. van Haarlem stellen aan de gemeenteraad voor een ouderraad voor het kleuteronderwijs in te stellen. Deze ouderraad zal dienen als overkoe pelend orgaan voor de reeds aan iedere openbare kleuterschool in Haarlem ver bonden oudercommissies. Hierdoor zal de samenwerking tussen de oudercommis sies bevorderd worden, waardoor deze commissies meer aan haar doel beant woorden. De ouderraad heeft tot taak bij de ouders, voogden en verzorgers liefde en belangstelling voor het kleuteronder wijs aan te kweken en de leidsters te steu nen in haar verantwoordelijke werk. Vóór de totstandkoming van de kleuteronder wijswet heeft de ouderraad voor het la ger onderwijs mede de belangen van het kleuteronderwijs behartigd. Twaalf brildragende jongedames zul len zaterdag 12 maart strijden om de ti tel van Miss Bril. De „voorgevechten" zijn maandagmiddag in Utrecht geleverd. Uit alle provincies, waar selectieshows zijn gehouden, kwamen 31 meisjes naar het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht voor de demi-finale. De stichting „Oog en Bril" die deze ver kiezing van Miss Bril organiseert, wil aan tonen dat een bril de vrouw niet ontsiert, ja, zelfs aantrekkelijker maakt. De twaalf dames, die straks in Hillegom zullen wedijveren om de titel van Miss Bril zijn, mej. J. Kuipers uit Venlo, mej. Cissie Greveld uit Den Bosch, mej. Brigit Kranenburg (Amsterdam), mej. C. Mol (Rotterdam), mej. L. Rutgenberg (Rot terdam), mej. Christine Schoerte (Amster dam), mej. M. van Schouwen (Utrecht), mej. L. Stroebei (Rotterdam), mej. J. van Tooren (Utrecht), mevr. C. Hansen (Rot terdam), mevf. A. Visser-Van Putten (Haarlem), mevr. H. van der Wal-Es- werda (Sneek). Er werden drie reserve-finalisten gekoze te weten mej. A. Niehe (Amsterdam), mej. G. van Hattem (Arnhem) en mej. A. van der Weyden (Utrecht). De Rijksleerschool, Schreveliusstraat 220, Haarlem houdt maandagavond 29 februari van half acht tot half elf een in stuif voor belangstellenden. De bedoeling is, dat de bezoekers kennis kunnen nemen van de moderne leermiddelen, speciaal voor de lagere leerjaren en van de presta ties van de leerlingen in de expressievak ken. Tot dit doel zal een bescheiden ten toonstelling worden gehouden op het ge bied van tekenen, handwerken cn handen arbeid. Een filmpje zal activiteiten van de kinderen laten zien in de klas, op gym nastiekles en in het zwembad. Enkele leerlingen uit de hoogste leerjaren zullen een poppenkastspel met zelfgemaakte pop pen opvoeren. Voorts zal een bezoek wor den gebracht aan de gymnastiekzaal en de handenarbeidzaal. Advertentie Vele vakantiegangers is al eens het luid-brommende geluid op gevallen, dat in de duinen weerklonk, even voordat zij het strand in Bloemendaal bereikten. Als men ging kijken, zag men enkele heren staan, druk doende om met een lijn het luid rondronkende ding, dat bij nader beschouwen een bliegtuigje bleek, letter lijk en figuurlijk in de hand te houden. Vliegtuigjes modellen Haarlemse Luchtvaartclub. De heren, die in de dui nen en op de schietbaan van de politie te Bloemendaal zo ijverig met hun zelfge bouwde modellen oefenden, waren allen lid van de Haarlemse Luchtvaartclub die op 27 februari haar 25-jarig bestaan hoopt te vieren. „Eigenlijk hebben we dat jubileum al lang achter de rug", aldus de heer A. L. Aarts, secretaris van de Haarlemse Lucht vaartclub met wie wij over dit feit een praatje hebben gemaakt. „Zoals vele andere clubs op luchtvaart gebied zijn wij lid van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart en de afdeling modelvliegtuigsport van deze vereniging ging op 1 september 1934 offi cieel draaien en wij waren er toen ook bij". Het is de club goed gegaan. Zij heeft nu 42 leden en behoort tot de grootste van de afdeling modelvliegtuigsport. De heer Aarts wordt enthousiast als hij verschil lende modelvliegtuigen tevoorschijn haalt B. en W. van Haarlem wensen door het doen uitvoeren van enige betrekkelijk een voudige voorzieningen een doelmatiger indeling van de afdelingen militaire zaken en burgerlijke stand op de gemeentese cretarie te verkrijgen Voor dit doel vraagt het college de raad een krediet van 8.500. Het ligt in de bedoeling de afdeling mi litaire zaken te verplaatsen en het bureau burgerlijke stand te doen aansluiten aan het bureau bevolking. Voor het ontvangen van aanstaande echtparen moet dan een nieuwe accommodatie worden geschapen. Ook voor de aangiften van geboorten werd de behoefte gevoeld aan een spreekruim- te, waarin met de betrokken ambtenaar vertrouwelijk van gedachten kan worden gewisseld. Daarom zijn op de plaats van de thans bestaande loketten voor de bur gerlijke stand een viertal eenheden ont worpen, door tussenwandjes van ondoor zichtig glas van elkaar gescheiden. Elk dezer eenheden kan plaats bieden aan twee personen. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, heeft van morgen de gouden eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, uit gereikt aan de heer C. Büthker, technisch hoofdambtenaar A bij het bedrijf voor Openbare Werken in Heemstede. Dat ge beurde in het verversingshuis in „Groe- nendaal" ter gelegenheid van het feit, dat de heer Büthker veertig jaar in dienst van de gemeente was. De echtgenote van de jubilaris en enige familieleden, wethou der E. J. van Lent, gemeentesecretaris A. van Wingerde en personeelsleden van Openbare Werken waren van de uitrei king van de koninklijke onderscheiding getuige. De burgemeester zei dat het gemeente bestuur zeer dankbaar is voor hetgeen de heer Büthker in de afgelopen veertig jaar heeft gepresteerd. „Op voortreffelijke wijze hebt u de belangen van onze mooie gemeente behartigd. Uw goede capacitei- ten hebt u volledig dienstbaar gemaakt", i aldus mr. Van Rappard, die hieraan toe voegde dat de jubilaris zijn aandeel heeft bijgedragen aan de totstandkoming van vele belangrijke werken. Met veel plezier deed hij mededeling van de onderschei ding, die aan de heer Büthker is toegekend. De burgemeester speldde de jubilaris ver volgens de gouden eremedaille op. Eerder had wethouder Van Lent de amb telijke loopbaan van de jubilaris geschetst. Hij wees erop dat de jubilerende tech nisch hoofdambtenaar jarenlang belast is geweest met de uitvoering van weg- en waterbouwkundige werken. Ook noemde de wethouder de werkzaamheden van de heer Büthker voor de brandweer. Dertien jaar lang heeft de jubilaris de brandweer als brandmeester, ondercommandant en la ter enkele jaren als commandant gediend. De wethouder liet zijn gelukwensen ver gezeld gaan van een geschenk onder cou vert namens het gemeentebestuur met de traditionele oorkonde. De directeur van het bedrijf voor Open bare Werken, ir. Th. J. Mebius, zei dat vele verbeteringen aan wegen, bruggen en rioleringen in Heemstede en Bennebroek onder leiding van de heer Büthker tot stand zijn gekomen. Daarenboven heeft de ju bilaris de brandweer van zijn capacitei ten laten profiteren. „Bij de commando wisseling vorig ja.w nam ik een voortref felijk korps van u over". Namens het per- Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard speldt de jubilerende C. Büth ker de gouden eremedaille op. soneel bood de heer Mebius een tweetal geschenken in de vorm van een schemer lamp en een slijpsteen aan. Dc voorzitter van de personeelsvereniging, de heer C. van Dijk, betrok speciaal mevrouw Büth ker in de huldiging. Hij overhandigde haar een boeket bloemen. De jubilaris ontving van hem een geschenk onder cou vert. Ten slotte sprak de heer Büthker een dankwoord. De interscholaire demonstratie van to neel, dans en voordracht op vrijdagmid dag 26 februari in de Stadsschouwburg, kan wegens het geringe aantal aanvragen om kaarten geen doorgang vinden. De scholieren, die aan deze middag zou den deelnemen kunnen nu op woensdag avond 2 maart hun kunnen tonen. De voor stelling van vrijdagavond gaat echter door. De heer A. L. Aarts met zijn „demon stratie-kis t". en in vaktermen begint uit te leggen, wat wat is en wat er allemaal gebeurt als men aan de ijzerdraadjes van de lijnbesturing trekt, die opzij uit het toestel te voorschijn komen. Wij krijgen een „stunter" in onze handen een sierlijk gebouwd vliegtuigje, dat er op gemaakt is een forse demonstratie stuntvliegen weg te kunnen geven. „Er zit een dieselmotortje in", vertelt de heer Aarts, „dat op een mengsel van ether, petroleum en smeerolie loopt". Hoe duur nu zo'n motortje is? Veertig tot vijftig gulden. Het vliegtuigje zelf is gemaakt van balsa-hout met daarover heen papier. „Je kunt er een snelheid van 150 km mee halen". Mevrouw Aarts beaamt dit: „Die „kis ten" zijn snel". Het vakjargon valt onmid dellijk op. Zij is zelf ook enthousiast voor de modelbouw. Er bestaan vele modellen. Zelfs beschikt de club in Haarlem over drie radiografisch bestuurbare vliegtuig modellen. „Zo iets kost echter veel geld". En dit kunnen alleen onze oudere leden opbrengen". De organisatie bij de Haarlemse Lucht vaartclub is perfect. In de onderlinge com petitie die al dertien jaar draait tussen de verschillende modelbouwclubs, heeft de afdeling Haarlem zeven maal de wis- selprijs, door de K.L.M. beschikbaar ge steld, in de wacht gesleept. De feestdag 27 februari wordt door de Haarlemse Luchtvaartclub gevierd met een dineetje in de stad, waarna in een zaal van Brinkmann enkele oude films over het vliegen met modelvliegtuigen gedraaid zullen worden. Zaterdagavond heeft de Heemsteedse Bronstee-uloschool in het Minerva-theater in Heemstede een schoolavond gehouden, tijdens welke leerlingen van de school het door mr. H. M. Planten bewerkte stuk „Spook van Canterville" van Oscar Wilde hebben opgevoerd Nadat het hoofd van de school, de heer W. H. Snoek, de gasten onder wie zich on der meer bevond de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap pard, had welkom geheten, gaven de leer lingen onder regie van hun leraar de heer Th. Dekker een opvoering van het stuk, die blijkens de enthousiaste reacties in de zaal zeer in de smaak is gevallen. De ge slaagde rolbezetting en de inspirerende leiding van de regisseur zorgden voor een avond vol amusement. Vooral de jeugdige vertolker van de dubbelrollen van spook en Sir Simon oogstte met zijn spel veel in stemming. De zaal reageerde herhaalde lijk spontaan met lachsalvo's en applaus. Na afloop van deze opvoering bestond er voor de derde en vierde klassen gelegen heid tot dansen in de foyer. Tengevolge van het gereedkomen van een groot aantal woningen in de nieuwe stadswijk „Parkwijk" doet zich daar het gebrek aan schoollokalen klemmend ge voelen. Aangezien het niet uitgesloten is, dat binnen afzienbare tijd voor de bouw van een veertienklassig schoolgebouw aan de De Bazellaan, alsmede voor een nieuw gebouw voor de Koningin Julianaschool, rijksgoedkeuring zal worden verleend, hebben B. en W. van Haarlem gezocht naar een oplossing door middel van een tijdelijk opvangen van leerlingen in hou ten hulplokalen. B. en W. hebben een set van twee houten lokalen kunnen huren. Hoewel deze lokalen, aldus de toelichting van B. en W„ niet geheel voldoen aan de te stellen eisen, meent het college van B. en W. aan deze oplossing de voorkeur te moeten geven boven het kopen van loka len. De huur van de lokalen bedraagt 70 per maand, de kosten van inrichting wor den geraamd op 9.500. De raad wordt een krediet van 10.200 gevraagd. Op vrijdag 26 februari 's avonds om acht uur wordt in gebouw Nieuw Berkenrode aan de Herenweg 101 te Heemstede een wedstrijd in quizvorm gehouden door de afdeling Heemstede van het Verbond voor Veilig Verkeer tussen een vijftal leerlingen van de Brónsteeschool en de Gerrit Bar- gerschool. De winnaars van deze quiz zul len worden afgevaardigd naar de districts wedstrijden van het Verbond. Tevens zul len, als finalisten van de voorwedstrijden voor de lagere scholen, de Bosch en Hoven- school en de Dreefschool, op deze avond eikaars krachten meten om uit te maken welke school zich „kampieoen van Heem stede" zal mogen noemen. De jeugdband „De Vuurpijlen" en „De Teenagers" zullen op deze avond hun mu zikale medewerking verlenen. f AAm Al AA Formitrol voorkomt keel aandoeningen en griep! NT"* ,fM— HM» m-üm T 1 OJ? 1 go.» Formitrol 4 FA'. \YiftSnHM i» w 1 A. Wander A.G. Bern De VVV-er P. Seewald uit Bergen is er in geslaagd voor de derde achtereenvol gende maal de Noordhollandse schaakti tel op zijn naam te brengen. Hij boekte dit succes door in de finale zijn rivalen K. Steijn uit Velscn en D. Brink uit Krom menie op eerbiedige afstand te houden. Beide laatste spelers zijn nog in duel ge wikkeld om de bezetting van de overigens totaal onbelangrijke tweede plaats. Heeft de strijd bij de senioren dus der traditie weer vele maanden in beslag ge nomen, bij de jeugd gaat de strijd heel wat vlotter. De spelers spelen trouw elke week hun partijen. Zo kon zaterdagavond laat bekend worden welke spelers zich voor de finale hebben geplaatst. In de hoofdklasse kwamen uit afdeling A de hui dige kampioen F. Vlugt (Volendam) en E. J. Petersma (Haarlem) in de finale. De B-afdeling leverde de spelers H. Bos- scher (Santpoort) en D. G. Vonk (Haar lem). De laatste resultaten van deze wedstrij den zijn: Afd. A: P. Steeman—F. Vlugt 0-1, K. HenstraH. Mostertman 0-1, E. J. Peters- maK. Nederkoorn 1-0, Nederkoorn Steeman 1-0, MostertmanPetersma 1-0, VlugtHenstra remise, SteemanHen stra 0-1, PetersmaVlugt remise, Neder koornMostertman 1-0, Mostertman Steeman 1-0, VlugtNederkoorn remise, HenstraPetersma remise. I* f Afd. B.: K. Schepel—H. C. Honsbeek 0- 1, R. Vlugt—H. Bosscher 0-1, D. G. Vonk— Chr. v. d. Vegt 0-1, v .d. VegtSchepel 0-1, BosscherVonk 1-0, HonsbeekVlugt 1-0, SchepelVlugt 0-1, VonkHnosbeek 1-0, v. d. VegtBosscher remise, Bosscher Schepel remise, Honsbeekv. d. Vegt 1-0, VlugtVonk 0-1. De eindstanden werden door deze resultaten: Afd. A.: 1. F. Vlugt 3VS punt, 2 (na besl. wedstr.) E. J. Petersma 3 pnt. 3. en 4. H. Mostertman en K. Nederkoorn 3 pnt., 5. K. Henstra 2'/s pnt. 6. P. Steeman 0 punten. Afd. B.: 1. H. Bosscher 3'/s pnt., 2 (na besl. wedstr.) D. G. Vonk 3 pnt.; 3. H. C. Honsbeek 3 pnt., 4. en 5. Chr. v. d. Vegt en R. Vlugt 2 pnt., 6. K. Schepel IJ4 punt. De vier finalisten zullen elkaar in een enkelrondige finale het kampioenschap be twisten. De winnaar die over drie weken in het Statenhuis in Beverwijk bekend wordt zal aan de nationale jeugdschaak- titelstrijd mogen deelnemen. Bij de eerste klasse kwamen de volgen de spelers in de finale H. Vlam (Warmen- huizen), R. v. d. Linden (koog a. d. Zaan), J. Moltzer (Haarlem) en J. Lienos (West- zaan). Ook zij zullen een enkelrondige fi nale spelen. De uiteindelijke winnar is eerste klasse kampioen en zal volgend jaar, indien zijn leeftijd zulks toestaat aan het kampioenschap in de hoofdklasse mo gen deelnemen. Ook de finales staan onder leiding van de heer F. H. Piët uit Beverwijk, die jeugdleider van de NHSB is. Advertentie Na afloop van de competitie, gaan de basketbalsters en basketballers het sei zoen besluiten met wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem. Hoewel de duels om deze titel pas half april kunnen beginnen, heeft de loting al plaats gehad. Er zal volgens het afvalsysteem worden gespeeld. De eerste ronde bij de dames is: HOC- Antiloen en White Stars-SC Haarlem. Bij de heren viel de loting voor de eerste ronde als volgt uit: ZBVS—White Stars, The Typhoons—HOC, Antilopen—SC Haarlem en Flamingo's— The Typhoons 2. Het basketbalprogramma voor deze week is als volgt: donderdag: heren: hoofdklasse Antilopen—ROVS; eerste klas se Aurora—Sibaba, Antilopen2—Flamin go's 2; tweede klasse The Typhoons 4 Exercitia; dames: hoofdklasse Antilopen— Fortuna; overgangsklasse White Stars 2— HOC 2. Vrijdag: heren: hoofdklasse Flamingo's- The Typhoons; eerste klasse White Stars— HOC; tweede klasse SC Haarlem 4—The Typhoons 3, Antilopen 3—ZBVS 2; dames: overgangsklasse SC Haarlem—Rapiditas; tweede klasse HOC 4—SC Haarlem 2, HOC 3Exercitia 2.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5