Haarlemse raad voteert 5,5 miljoen ten behoeve van Schalkwijk HUG KOFFIE Demonstratie-avond Fotohandel HEUPERS LOHR VAT 69 B. en W. zullen speciale aandacht aan toegangswegen wijden Debat over „verzuiling" van speeltuinwerk Agenda voor Haarlem en de IJmond Twee maanden geëist tegen vrouw die motorrijder doodreed Chr. Lyceum werkt mee aan NCRV-uitzending Feestprogramma voor Haarlem-Zuid-West AFGA R0LLEI Uitspraken Haarlemse rechtbank Jiia Tliessen HAUTE COIFFURE Fa. A. EVERTS iSSS5,IT"s Velsen-IJ muiden Beverwijk Santpoort Tijdnood schenkt u meer voldoening Opwekkingssamenkomsten in de Zuiderkapel Moeilijkheden? Haarlemse rechtbank UIT STAD EN STREEK Leerlingen verzorgen vijf „Passiestonden Oosthoek bestaat 25 jaar Examens KNBRD Compositieopdracht van N.Ph.O. aan Otto Ketting H. J. Lensen 40 jaar bij Nederlandse Spoorwegen Streekconferentie van speeltuinorganisaties J. P. Griffioen viert jubileum bij G.E.B. er is geen incognito Burgerlijke Stand van Haarlem DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE HAARLEMSE gemeenteraad heeft woensdagmiddag in betrekkelijk korte tijd een agenda van 43 punten afgewerkt. Zonder veel discussies werd besloten een krediet van bijna drie miljoen gulden voor de ophoging van het derde ge deelte van Schalkwijk ter beschikking te stellen, alsmede bijna tweeëneenhalf miljoen voor de riolering en bestrating en inrichting van vrije speelgelegenheden voor het tweede gedeelte van Schalkwijk. Bij deze gelegenheid zegde wethouder Happé toe ervoor te zullen zorg dragen, dat de bewoners in dit nieuwe stads deel bij het betrekken van hun huizen onmiddellijk over een goede toegangsweg zullen beschikken, die eventueel niet zal mogen worden gebruikt door het zware verkeer. Bovendien werd 2.000 gevoteerd voor het verrichten van voor bereidende werkzaamheden ten behoeve van de restauratie van het Cavaillé Coll-orgel in het Concertgebouw. De aanvrage om aanvullende subsidies voor het speeltuinwerk gevolg van de bij de begrotingen aangenomen motie-Van Liemt (K.V.P.) gaf aanleiding tot een debatje met principieel tintje tussen de heren Pielage (Arb.) en Van Liemt over het „verzuilde speeltuinwerk. De andere voorstellen \yerden alle zonder of met geringe discussie aangenomen. Met betrekking tot de kredietaanvrage voor de verhoging van het derde gedeelte van Schalkwijk zei de heer Van Velsen (KVP) verbaasd te zijn, dat bij dit krediet wèl de aanleg van vrije speelgelegenhe den, maar niet die van speeltuinen was be grepen. De heer Willemse (Arb) vroeg speciale aandacht voor de toegangs- Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 20 uur: Kamermuziekavond „Die Haerlem- sche Musyckcamer". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Theater met „J. B.". BIOSCOPEN Cinema* Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Aan de Rivièra", 14 jaar. Vrijdag en za terdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woens dag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De hel in de stad", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Snows of Kilimanjaro", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Stranding" 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Aparte tafels". 18 jaar. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur „Room at the top", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De scherpschutter", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het teken van Zorro", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met za terdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: en schiep de vrouw" 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Heimatlos", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 24 maart dagelijks van 917 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. „In 't Goed Uur" (Korte Houtstraat 1) Tot 1 maart dagelijks van 1022 uur expositie van tekeningen v. Hans Mulder Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 1317 uur expositie van leden-beeldende kunste naars van de Haarlemse Sociëteit Teis- terbant. (Verder raadplege men de rubriek -„Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 februari.) DONDERDAG 25 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Escapade in Japan". Thalia, 19.30 uur: „The Nun's Story". Wükerstraatweg hoek Stratingplantsoen: in de avonduren expositie rijdend bijbel huis. Hervormd Jeugdgebouw. 20 uur: Jeugd koor „De Goede Herder". Zaal Ablenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. VRIJDAG 26 FEBRUARI Rex, 20 uur: „De naakte Maja". Thalia, 20 uur: „Some like it hot". Duinwykkerk, 20 uur: Orgelconcert. Du Commerce. 20 uur: P.T T.-avond met reddingsfilms. Cultureel Centrum, 20 uur: Vergadering fotokring. DONDERDAG 25 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Filmavond Commissie Cultureel Beverwijk: „Een vrouw verdwijnt". K.S.A.-gebouw, 20 uur: IJmond-cabaret met „Alweer present met lachgassement" VRIJDAG 2o FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Danny Kaye aan de Riviera". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die Gitarre und das Meer". W. B. Theater. 20 uur- „De zevende reb naar de Zuidpool". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lies Anonymus. DONDERDAG 25 FEBRUARI Badhuis, 20 uur: Bijeenkomst NVSH. wegen, opdat in Schalkwijk niet die moei lijkheden zullen worden ondervonden, waar Parkwijk thans mee worstelt. Wethouder Happé stelde vast, dat men bij vroegere stadsuitbreidingen er mee kon volstaan bestaande wegen door te trekken. Met Parkwijk was dit niet mo gelijk geweest. Daar zijn noodstraten aan gelegd. Klinkerbestrating zou volgens de wethouder dezelfde bezwaren hebben ge had als de thans aangelegde noodstraten, maar bovendien nog dit nadeel hebben dat de klinkers door het zware verkeer (ten behoeve van de woningbouw) zouden bre ken. B. en W. streven naar een oplossing, die ook ten aanzien van Schalkwijk zal worden toegepast, waarbij voor de bewoners een met klinkers bestrate weg zal worden aan gelegd. die niet toegankelijk is voor zwaar verkeer. Dit zou dan van noodwegen ge bruik moeten maken. Wat de speelgelegenheden betreft merk te de heer Happé op, dat deze samenhan gen met de plantsoenaanleg en daarom meteen in het eerstgevraagde krediet zijn begrepen. De heer Van Liemt juichte het voorstel tot ophoging van het derde gedeelte van Schalkwijk toe, maar zei teleurgesteld te zijn, dat het uitbreidingsplan B nog niet aan de raad is voorgelegd. Hij herinnerde aan de toezegging van B. en W. de raad tijdig op de hoogte te stellen, opdat men niet in tijdnood komt en overhaast beslui ten moet nemen. Wethouder Happé was van mening, dat er al van een noodsituatie sprake is. Er is in het aanvankelijk ontwerp-uitbreidings- plan echter speelruimte gelaten voor va riatie van de verhouding tussen één- en meergezinswoningen. De heer Van Liemt hoopte dat de raad volledige vrijheid ten aanzien van de uitbreidingsplannen zou behouden. Wethouder Happé stelde hem gerust, maar kon nog geen termijn ten aanzien van de indiening noemen. Mevrouw Van Rappar dK obus (V.V.D.) had bezwaar tegen de samenstel ling van de adviescommissie voor de res tauratie van het orgel in de Grote Kerk. die tevens adviseert ten aanzien van de restauratie van het Cavaillé Coll—orgel. Zij betreurde het dat er geen Haarlemse stadsorganist in deze commissie zit en zij wilde één van beiden benoemen in de va cature- dr. H. L. Oussoren. Wethouder Geluk zei dat niet elke or ganist tevens een deskundige is op orgel- bouwgebied, maar deelde mee, dat beide Haarlemse stadsorganisten bij de verga deringen van de commissie aanwezig zijn en aan het rapport meewerken. Hij achtte het niet nodig één van hen in de commissie te benoemen. De heer Van Liemt zegde hij toe, dat er te zijner tijd spoed met de res tauratie zal worden betracht. Met de voorgestelde verhoging van de subsidie aan de twee Haarlemse speel tuinverenigingen was iedereen het eens. De heer Pielage (Arb) greep dit voorstel aan om nog eens te verklaren dat het bestaan van twee speeltuinverenigin gen, waarvan één op levensbeschouwelij- Advertentie COFFEINEVRIJ Onder auspiciën van de Stichting tot Verkondiging van het Evangelie en ver spreiding van christelijke lectuur, zullen in de maand maart in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 te Haarlem opwek kingssamenkomsten worden gehouden, donderdagsavonds om acht uur, tijdens welke predikanten en evangelisten van verschillende kerken en kringen actuele onderwerpen zullen behandelen. Donderdag 3 maart spreekt de heer Jac. Klein Haneveld uit Bodegraven over „De komende topconferentie en het Profetisch Woord"; 10 maart vertelt de heer C. Van- derbregeen uit Rijnzaterwoude over zijn reis door Suriname met als onderwerp „Suriname schreit", toegelicht door kleurendia's; 17 maart ds. S. Zijlstra uit Eindhoven over „Israël in de branding"; 24 maart de heer D. Jan Bruijn uit Wasse naar over „Jezus- of Bar-Abbas, een keuze waarvoor de wereld nog eens ge steld zal worden". ke grondslag, naar zijn mening niet juist is. Een speeltuin moet volgens hem voor iedereen toegankelijk zijn. Hij zou graag zien, dat B. en W. het ini tiatief namen tot een bespreking met de betrokken instanties om de „moeilijkhe den" zoals hij het noemde op te hef fen. Wethouder Schippers en de heer Van Liemt (KVP) ontkenden het be staan van moeilijkheden. Eerstgenoemde voelde er niet voor om een als door de heer Pielage bedoeld initiatief te nemen en de heer Van Liemt vond een organisatie op levensbeschouwelijke grondslag helemaal niet zo gek, omdat met de speeltuinen het club- en jeugdwerk is verbonden. „Kan dit er dan niet van los gemaakt worden?" vroeg de heer Pielage. De heer Van Liemt ontkende het geslo ten karakter van de rooms-katholieke speeltuinen. „Iedereen kan er lid van wor den", merkte hij onschuldig op. Hij vond het niet op de weg van de raad liggen van deze kwestie een probleem te gaan maken, vooral niet omdat de samenwerking en verstandhouding tussen de twee speeltuin verenigingen van prettige aard is. In antwoord op een vraag van mevrouw Smit z-P e p e r (Arb) deelde wethou der Schippers mee, dat de winkels van de Woningstichting „Vooruitgang" in Park wijk, waarin een centrale verwarming zal worden aangelegd, slechts een vergoeding behoeven te betalen over het verwarmd oppervlak dat zij gebruiken. De heren Spek (Prot. Chr.), Loer akker (K.V.P.) en Bettink (V.V.D.) hadden veel waardering voor de beperking van de kosten ten aanzien van de bouw van een kleedhuis op het sportterrein aan de Prins Bernhardlaan. Dit kleedhuis kost thans 62.500. De heer Pielage (Arb) was iets meer gereserveerd. Hij sprak uitdruk kelijk van een proefneming. De heer Pro per (Comm) was niet erg verrukt over de bescheiden opzet. Op 29 oktober des middags om kwart voor zes botste op de Schipholdijk in Haarlemmermeer een personenauto bij het inhalen tegen een tegemoetkomende motorrijder. De auto reed vervolgens een fietser aan, zwenkte het trottoir op en kwam tegen een lantaarnpaal tot stil stand. De motorfiets sloeg tegen een be tonnen paal. De berijder, een jongeman van dertig jaar, kwam om het leven. Te gen de automobiliste, een 26-jarige Haarlemse kantoorbediende. eiste de officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. vanmorgen twee maanden hech tenis en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Verdachte heeft sinds zes jaar een rij bewijs maar ze heeft geen eigen wagen meer. Af en toe krijgt ze een auto ter leen van haar aanstaande zwager. Zo ook die fatale middag. „Ik zag plotseling een groot licht op me afkomen. Ik had geen tijd meer om te rea geren. De motorrijder heb ik helemaal niet gezien", vertelde verdachte. Ze zei dat ze op het moment van de aanrijding ongeveer vijftig kilometer per uur reed. De president mr. H. J. Ferwerda vroeg haar of zij zich misschien niet goed thuis voelde in de voor haar vreemde wagen. Verdachte antwoordde ontkennend. Te genover de politie heeft zij verklaard „uit stekend te kunnen rijden". De president vond het feit dat zij de motorrijder niet tij dig heeft gezien niet bepaald een teken van goed kunnen rijden. Een tekenaar-constructeur die met zijn wagen achter die van verdachte reed ver klaarde als getuige dat de motorrijder lichtsignalen heeft gegeven. Hij zei ver der de indruk te hebben gekregen dat ver dachte te langzaam een personenwagen inhaalde. Hij meende dat er voldoende ruimte was om nog „terug te vallen". Een 24-jarige elektronicus verklaarde dat de motorfiets geen verblindend licht voer de. De officier van Justitie verweet ver dachte gemis aan verantwoordelijkheids gevoel. Zij heeft de ene fout op de andere gestapeld en geen maatregelen genomen om ze te herstellen. Hij eiste twee maan den hechtenis en vijf jaar niet-rijden. De raadsman, mr. O. H. van Wijk, be streed dat zijn cliënte hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden. Hij acht te het niet uitgesloten dat de motorrijder pas vlak voor het ongeluk gebeurde zijn licht had ontstoken. Mede tengevolge van het schemerig druilerige weer is het mo gelijk dat zij de motorrijder niet tijdig heeft opgemerkt. Verder achtte hij het mogelijk dat zijn cliënte de motorrijder heeft ingedeeld bij het verkeer op het fietspad en heeft gemeend met een haar tegemoetkomende bromfietser te doen te hebben. Hij bepleitte vrijspraak van het primair ten laste gelegde. Uitspraak 10 maart om half tien. Nieuws in het kort Ds. Tees bedankte. Ds. B. Tees te Kinderdijk heeft voor het beroep naar de Oud-Geref. Gemeente in Lisse bedankt. Demonstratie. Zondagavond 6 maart aanstaande geeft de gymnastiekvereniging BATO een zaaldemonstratie in het Con certgebouw in Haarlem. De herenafdeling van de vereniging zal daarbij een demon stratie trampolin geven. BATO's drum band verleent medewerking. Wachtverbod. B. en W. van Benne- broek hebben besloten met ingang van 1 maart een wachtverbod voor de Zublilaan in te stellen. Advertentie De jaarlijkse Passiestonden van de N.C.R.V. gedurende de lijdensweken on dergaan dit jaar een belangrijke wijziging: voor het eerst zullen deze uitzendingen niet „in eigen beheer" van deze omroep of uit kerken worden uitgezonden, maar geheel worden toevertrouwd aan een schoolgemeenschap. En de eerste school welke daarvoor is uitgekozen is het Eer ste Christelijk Lyceum aan de Emmaka- de te Haarlem. Vijf woensdagavonden van 16 maart af, telkens van acht uur tot twin tig voor negen, zullen er rechtstreeks pas siestonden voor de N.C.R.V. worden uit gezonden, verzorgd door de leerlingen van dit lyceum. De lyceïsten zullen alles zelf doen, behalve de meditatie, die telkens zal worden uitgesproken door de lyceum predikant ds. D. ter Steegen. Zij komen daarvoor in de aula van hun lyceum bij een, waar een hunner het orgel bespeelt een ander de schriftlezing verzorgt, koren van de vijf M.M.S. (meisjes)-klassen zin gen, en enige leerlingen die ook in de af deling voordrachtkunst aan de interscho- laire wedstrijden van dit jaar deelnemen zullen declameren. De orde van dienst voor deze passiestonden is als volgt: sa menzang, schriftlezing, declamatie, koor zang, meditatie, gebed en samenzang. De Haarlemse korfbalclub „Oosthoek", die op 28 februari 1935 is opgericht, herdenkl zondag zijn 25-jarig bestaan De vereniging is voortgekomen uit de Drents-, Gelders-, Dverijselse Ontspanningsvereniging „De Oost hoek". Gedurende 20 jaren heeft „Oosthoek" in de Haarlemse Korfbalbond gespeeld. Doch in 1956 behaalde het eerste twaalftal het kampioenschap van de H.K.B. en promoveer de naar de derde klasse van de K.N.K.B.. waarin het thans nog uitkomt. Evenals zovele sportverenigingen heeft de vereniging goede en slechte jaren gekend, doch de goede overheersen. Momenteel, on der leiding van voorzitter Landwehr, is de vereniging kerngezond, en het aspiranten- wezen waaraan „Oosthoek" zeer veel aan dacht besteedt, groeit gestadig De vereni ging neemt deel met 4 senioren- en 3 aspi ranttwaalftallen aan de H.K.B.- en K.N.K.B.- competities. Voorzitter Landwehr wordt in zijn be stuurstaak bijgestaan door Mevr. A. Velt- huis-Bakker, secretaresse, penn. A. Doets en de bestuursleden A. v. d. Leuvert en J v Aken. Het bestuur houdt zondagmiddag van 4 uur tot half zes receptie in het speeltuingebouw van D.V.S.; des avonds volgt hier een feest avond voor leden en donateurs. In het Sportfondsenbad in Haarlem zijn examens reddend zwemmen afgenomen Van de Haarlemse Reddingsbrigade slaagden voor diploma A: mevrouw J v. d. Ben-Lascaris en de heren: J. v. Zand voort, R. Hoogland, G. Coumou, P. Krüger, H. M. de Kort; G. Küntzel en voor diplo ma B, de heren: W. C. 't Hoen, E. Bouc- kaert en M. v. d. Wielen. Mej. A. van Houten, lid van de Heerh- steedse Reddingsbrigade legde met goed gevolg de technische proef voor diploma B af evenals de heer W. H. van Keulen van de Zandvoortse Reddingsbrigade. Van de Bloemendaalse Reddingsbrigade legden met goed gevolg het technische gedeelte van diploma A af de heren B. J. Keppler en A. van Sabben. LEWENSTEIN - ANEGANG 29 - HAARLEM - TEL. 12472 Koninginnedag en 5 mei De afdeling Zuid-West van het Haar lems Comité voor viering van nationale feesten heeft het programma voor Ko- ninginne- en Bevrijdingsdag samenge steld. Het programma voor de dertigste april begint om halfnegen met een muzikale wandeling door het volledig C.J.M.V. tamboers- en pijperskorps „Haarlem van het Theemsplein naar het feestter rein achter de Christiaan Huygensschool. Om kwart over negen volgt het vlag- hijsen, gevolgd door de officiële opening. Om kwart voor tien beginnen de kinder spelen voor meisjes en jongens van vijf tot en met tien jaar. Des middags om twee uur treden de microfoon-debutantjes op, gevolgd door een turndemonstratie van de gymnastiekvereniging „Bato" om kwart over drie. Om acht uur 's avonds heeft er een lampionoptocht plaats met medewerking van de harmonie „Crescen do" uit Hillegom. Hierbij aansluitend wordt een wedstrijd in gevelversiering en raamverlichting gehouden. De Bevrijdingsdag begint om half ne gen met een rondgang door de wijk door het christelijk fanfarekorps „Arti et Reli- gione". Om kwart over negen heeft het vlaghijsen plaats, gevolgd door de feeste lijke opening. Om kwart voor tien zijn de kinderspelen voor meisjes en jongens van elf tot en met veertien jaar. Des middags om twee uur treedt Truxini's Jeugdvariété op, met medewerking van Truxini als goochelaar, Up Kiki, acrobatisch clown, Joe Andy, John Davids en anderen. Om acht uur 's avonds volgt het optre den van het cabaret-variété „Truxini", met medewerking van André Meurs als conférencier, Gerry en Janine, jongleurs. Tonny Huurdeman, cabaretière, The Dutch Rolling Stars, de Bollini's, muzikale clowns en anderen. Op zaterdagavond 7 mei wordt in „Ons Gebouw", Kamerlingh Onnesstraat 83, een bevrijdingsbal gegeven, dat om acht uur begint. Advertentie Maandag 29 februari a.s. - 20 uur Gaarne tijdig bericht van uw komst. Zandvoortselaan 163 Telefoon 40702 HEEMSTEDE - AERDENHOUT Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Genootschap van Ne derlandse Componisten heeft het Noordhollands Philharmonisch Or kest aan Otto Ketting te Rotterdam opdracht gegeven tot het schrijven van een feestelijk werk voor koper blazers en slagwerk. (ANP). De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 34-jarige Hillegomse opperman wegens flessentrekkerij en verduistering veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. De opperman was ten laste gelegd dat hij zich, terwijl hij wist niet te kunnen be talen, partijen bollen, planten en sierbo- men, alsmede radio's, een bandrecorder en herenkleding, in totaal voor meer dan 8300, heeft aangeschaft. Verder had hij 'n radio-in-huurkoop verduisterd door het toestel te verkopen, terwijl hij er nog maar 60 op had betaald. De officier van Justi tie had twee jaar met aftrek geëist. Een 25-jarige Hillegomse bloemenkoop- man had zich aan soortgelijke praktijken schuldig gemaakt en hij was de opperman behulpzaam geweest bij het kopen van goederen zonder betaling. Hij werd ver oordeeld tot acht maanden met aftrek. De eis luidde een jaar met aftrek. De recht bank veroordeelde een 40-jarige bloemist arbeider uit Haarlemmermeer tot drie maanden gevangenisstraf, omdat hij de opperman bij de flessentrekkerij zou heb ben geholpen. Tegen hem was vijf maan den geëist. Een 40-jarige cacaobewerker uit Haar lem die terecht had gestaan omdat hij on der valse trouwbeloften een 25-jarige we duwe uit Wateringen heeft opgelicht, werd conform de eis veroordeeld tot twee maan den. Verder deed de rechtbank uitspraak in een verduisteringszaak van cyclamenzaad in Aalsmeer. Een 62-jarige gewezen be drijfsleider van een grote bloemkwekerij kreeg acht maanden gevangenisstraf met aftrek. De rechtbank achtte verduistering van het zaad bewezen, de verduistering van bloemen echter niet. De jis was ne gen maanden met aftrek. Een 52-jarige Aalsmeerse sigarenhande laar werd wegens heling en opzetheling veroordeeld tot drie maanden met aftrek (eis: zes maanden). De rechtbank veroor deelde een 49-jarige kweker wegens opzet heling conform de eis tot een maand ge vangenisstraf. Een 50-jarige kweker die 4000 zaadjes als geschenk van de ex-be drijfsleider heeft aangenomen werd con form de eis gestraft met 40. Op dinsdag 1 maart zal de heer J. H. Lensen, adjunct-commies eerste klasse bij de Nederlandse Spoorwegen en thans als zodanig werkzaam op het station Bloe- mendaal veertig jaar in dienst van de spoorwegen zijn. De heer Lensen, die op 5 juni 1898 in Vogelenzang werd geboren, kwam op 1 maart 1920 als blokwachter bij de spoor wegen in dienst met standplaats Vogelen zang. In oktober 1922 werd hij als tele grafist overgeplaatst naar Hillegom en in 1944 aldaar benoemd als stationsambte naar. In 1946 volgde zijn benoeming tot adjunct-commies in Hillegom en in juli 1948 werd hij over geplaatst naar Bloe- mendaal, waar hij in juli 1957 werd be noemd tot adjunct-commies eerste klasse. Dit jaar hoopt de heer Lensen, die thans dus eenenzestig jaar is, met pensioen te gaan. In Bloemendaal is hij bij de reizigers zeer bekend. Het zal tal van forensen en ook bewoners van Haarlem-Noord die per trein reizen, ten zeerste spijten dat deze joviale, populaire spoorman de dienst bin nenkort gaat verlaten. Dinsdagmorgen zal de heer Lensen om half elf in het Bloemendaalse station ter gelegenheid van zijn jubileum worden ge huldigd. 's Middags zal er te zijnen huize, Zwaluwstraat 63 in Haarlem-Noord, ge legenheid zijn hem te complimenteren. De Nederlandse Unie van Speeltuinorgani saties houdt zaterdag 5 maart in samenwer king met de speeltuinvereniging Kinder vreugd te Zandvoort een streekconferentie in gebouw Zomerlust te Zandvoort. Des middags om half vier spreekt mevrouw E. A. Bos-Thiele, voorzitster van de plaat selijke vereniging, een openingswoord, ge volgd door een openingswoord van de voor zitter van de conferentie, de heer J. Schui temaker. De heer A. van Moock, ambtenaar voor Jeugdzaken te Haarlem, houdt een inleiding over „Jeugdzorg en speeltuinwerk". Na de pauze behandelt een medewerkster van „De Werkschuit" te Amsterdam het on derwerp „Creatief werken met de jeugd". Na afloop van beide inleidingen bestaat ge legenheid tot het stellen van vragen. Op 1 maart zal de heer J. P. Griffioen, technisch hoofdambtenaar A bij het ge meentelijk energiebedrijf van Haarlem, veertig jaar in gemeentedienst zijn. In zijn functie van chef-tekenkamer is de heer Griffioen mede belast met de plan ning van de hoog- en laagspanningsnet ten, terwijl hij tevens een belangrijk aan deel heeft in de uitvoering van diverse feestverlichtingen in de gemeente Haar lem. Dinsdagmorgen 1 maart zal hij door de burgemeester worden ontvangen. Des middags recipieert de jubilaris van drie tot half vijf in café-restaurant „Bolwerk". Advertentie Extraatje door geknoei. Ettelijke dui zenden guldens extra heeft geknoei met kassabonnen drie kelners en een buffet juffrouw van een Haags hotel opgeleverd. Onlangs viel het de hotelhouder op dat zijn inkomsten zo gering bleven. Hij nam een aantal steekproeven en het bleek hem. dat er op niet geringe schaal werd ge knoeid door zijn personeel. Het viertal was twee jaar geleden met fraude begonnen en verdiende er honderd gulden per week extra mee. voor at man dit wttt wat hij wil tn ttn gotdt smaak httft. U hirktnt htm dirtct aan zijn vastt gewoontt FINEST SCOTCH WHISKY BEVALLEN van een zoon: 23 febr.: J. de Wette-van Nimwegen; E. de Vries- Walgien; E. P. J. Bolland-van Herwaarde; 24 febr.: W. C. G. Sanberg-Rouwhorst; W. Grotenhuis-Bols. BEVALLEN van een dochter: 23 febr.: M. M. van der Lem-van Lieshout; 24 febr.: M. van Veen-Pols; K. G. J. Hoogkamer- Schipper. OVERLEDEN: 21 febr.: G. J. van Manen- Schoeman, 65 j., Kamperlaan; J. C. van der Vossen, 62 j., Teijlerstraat; 22 febr.: C. Vijzelaar, 79 j„ Brandtstraat; 23 febr.: D. H. E. Reddering-Richard. ONDERTROUWD: 23 febr.: G. S. de Heij en C. van Kapel; 24 febr.: A. C. M. Kom pier en T. M. van der Meer; G. J. Smit en C. P. M. Geuke; M. J. Beerenhout en M. F. Zorge; W. Philippo en T. M. J. Hoogkamer; A. Vernout en M. Blom; M. Storchart en M. F. van Eijk; A. O. Canciello en Y. War ners; S. H. Tiesma en J. Gorter; C. H. G. Koster en M. Paesy; J. Amelink en J. Pol derman; J. Butter en W. van Vuuren; C. Heemskerk en J. Schenk; J. W. H. Prins en M. L. Posthuma; W. Romeijn en H. D. Fernhout; A. C. van Baekel en A. M. G. Kuijper. GETROUWD: 24 febr.: H. F. van Eis en M. E. Gerritsen; G. C. Bakker en W. J. van Tunen; P. J. Oosterveer en B. de Haas; C. A. Albers en C. A. Kager; R. van Leeuwen en C. A. van den Rotten; C. G. M. Blom en R. Jansen; N. Beemsterboer en G. K. Klooster; J. W. van den Berg en M. W. Divendal; A. J. Elferink en H. Hart man; W. P. Nouris en W. Lodewijks; M. T. van der Groef en R. Schipper. Advertentie SCHOONHEIDSSPECIALISTE opent heden een aparte salon (FRANcAISE) Alléén na telefonische afspraak 13796 FLORAPLEIN 18 t.o. Diaconessenhuis BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: H. J. Boon en J. Th. A. Kroft; J. P. H. Jansen en C. C. Sampi* mon. GETROUWD: H. B. de Wolff en J. M. Th. van Empelen; M. A. Strumphler en C. T. de Jong; L. W. Snoek en G. M. Snoeijing; G. Koopman en E. J. C. van Veen; W. de Hoop en P. Koopman. GEBOREN: Caroline Franciena Maria, d., van N. J. van der Meer en A. Th. van Looij; Jannetje Theodora, d. van A. Haars ma en G. D. Rietveld; Willem, z. van W. de Visser en M. A. Spaargaren; Wilhelmus Theodorus, z. van W. A. de Zwart en W. Th. de Vries; Ronald Johannes Karei, z. van J. H. Sloeserwij en B. J. van Schen- delen; Victor n Willem, z. van A. Schoof en M. G. van Mierlo; Engelmundus Theo dorus, z. van J. M. Tervoort en J. E. van Honschooten; Sandra, d. van G. A. Vedder en C. G. H. B. F. Geoffroy de la Mothe Advertentie Hofdijkstraat J2 - Haarlem - Tel 12181 Showroom: Wagenweg 104- Tel. 12730 GASFORNUIZEN GEYSERS BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: N. Pont-Diemer Kool, z.; A E. Bar v. Laamsweerde-Bernet Kempers, da; J. Lamars-Bouman, z.; B. M. van Steijn-Drew, z. ONDERTROUWD: N. van Lookeren Campagne en jkvr. A. E. van Lennep; D. Bosgraaf en C. Tukker. GETROUWD: J. N. Bart en J. C Gorter; A. R. Peddemors en C. de Kleijn. OVERLEDEN: Wed. M. de Groot-Ma- chielse, 88 j.; I. D. van Putten-Schilstra. 72 j.; L. Warmerdam. 63 j.; J. H. Schous. 78 j.; P. Breeuwer. 89 j.; P. J. Eijkenaar 65 j.; A. Rijnders-van Cleeft, 71 j.; P. Kla- bou, 70 j.; Wed. J. J. Rosbach-te Groen, 92 j.; Mevr. J. Scheffer-van Veen. 57 j.; Mevr. E. J. P. Eijke, 87 j.; R. V. v. d. En den, 69 j.; Wed. I. de Jong-de Vries, 85 J.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7