tVcvMWtaxvi* A&rïïlöjers Koffie MMHWi POULARDE Kruyer's Wildpaleis WEEKEND ATTRACTIES WOONHUIZEN TE KOOP mnl. arbeidskrachten laborant(e) Vanaf ƒ1- per week BROKX Veren Bedden Kies nu eieren Bert Samson herenhuis Bollenvak houdt ontwikkeling Euromarkt onvoldoende in 't oog Onderzoek naar de vervuiling van badstranden FLINKE FABRIEKSARBEIDERS MAGAZIJNBEDIENDE DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kwekers nemen te veel afwachtende en zorgeloze houding aan mm mm HM Ned. Ver. van Huis vrouwen bezocht Haarlems Dagblad/O.H.C. Kerkelijk Nieuws „Gieren op 't veilig nest" Spelpeil in zevende ronde steeg boven normale S. Koster sprak over „De Amerikaan en zijn krant" „D'r kan nog meer bij" voor „De Kern" H. N. A. Vooges 40 jaar bij Openbare Werken Heemstede Oecumenische kerkdienst in Heemstede Het geval-Rally Niets onregelmatigs GOEDE BED" De EXPOSITIE „HET Krijgt U gasten OPZEELAND de koffie met het verzegeld aroma! (Van onze medewerker voor bloembollencultuur IN HET BLOEMBOLLENVAK beginnen langzamerhand de discussies over de teeltmaatregelen op gang te komen. Het bestuur van de afdeling bollenstreek van de Katholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf heeft bijvoorbeeld de moed gehad voor te stellen het surplusfonds en de binnenlandse op te heffen. De leden waren het hiermee helemaal niet eens, omdat het nale ontwikkeling goed bijhoudt en tot de conclusie is gekomen dat men de prijzen op te netten, ue leden wa nun tegenwoordig goed gaat. Zij verdienen flink en willen een steuntje in de rug beslist niet missen. Daartegenover staat een groep jonge vakgenoten - meest oud-leerlingen van de Rijkstuinbouwschool in Lisse - die de internatio- teeltmaatregelen uit het verleden best maar zo snel mogelijk kan vergeten. Doet het bollenvak dit niet, dan zou het straks in een situatie kunnen worden gedwongen, waarin het niet graag verkeert. den dus voldoende winst maken en voel- Zoals bekend is, vormt de landbouw het moeilijke onderdeel van de Europese economische eenwording. Deze situatie is historisch gegroeid: allerlei landen heb ben voor hun landbouw beschermende maatregelen genomen. De kostprijzen lo pen mede hierdoor ver uiteen. De groot ste moeilijkheid is nu de tegenstrijdige standpunten van de diverse belangenge meenschappen tot elkaar te brengen. Eind vorig jaar heeft de Europese com missie voorstellen betreffende de gemeen schappelijke markt ingediend, die thans bij de verschillende landen in studie zijn. Over het Europese tuinbouwbeleid is ech ter niets bekend geworden. Men neemt aan dat de Europese commissie eerst de voorstellen van tuinbouwzijde afwacht Deze zouden voor de siergewassen kun nen worden gedaan door de internationale organisatie van kwekers, de Association internationale des producteurs horticol (A.J.P.H.), die in staat moet worden ge acht een vrij bevredigende regeling voor de internationale handel in de Euromarkt- landen te ontwerpen. Dank zij dr. A. J. Verhage heeft ons land in deze organisatie een gezagheb bende stem. Het belangrijkste punt van bespreking in deze organisatie is de vraag, hoe men een overproduktie zal kunnen voorkomen. Land^ en tuinbouwprodukten kan men zo snel vermenigvuldigen, dat het aanbod binnen een of twee jaar veel groter kan worden dan het publiek kan opnemen. In het bloembollenbedrijf heeft men dat omstreeks 1930 ervaren. Toen de bloem bollen niets meer waard waren kwam men tot de conclusie, dat men de overschotten door middel van een surplusfonds geza menlijk moest opkopen. Om een norm te hebben stelde men een minimumprijs in, waaronder niet mocht worden verkocht. Dit systeem bestaat nog. Jaarlijks wordt vastgesteld hoe groot de oppervlakte zal zijn, die de kwekers met hyacinten, tul pen en narcissen mogen betalen. De laat ste jaren is dat „areaal" aan de krappe kant gehouden, waardoor de vraag gro ter werd dan het aanbod. De kwekers kon- In de loop van dit jaar zal de vervui ling van de badstranden in studie worden genomen door het Rijksinstituut voor Zui vering van Afvalwater (R.I.Z.A.) en de afdeling Water, Bodem en Lucht van het Instituut voor Gezondheidstechniek T.N.O. Vorig jaar is aan dit vraagstuk ook reeds aandacht besteed. De toenemende vervuiling van de stran den meer in het bijzonder van de zui delijke schijnt vooral het gevolg te zijn van het afnemen van de zuiverheid van het zeewater door het opdringen van het afvalwater uit de monding van de Nieu we Waterweg, waarop veel rioolwater ge loosd wordt Het zoete rivierwater ver mengt zich moeilijk met het zoute zeewa ter, met als gevolg vervuiling van de stranden. Het ligt in de bedoeling het onderzoek in zee te doen geschieden door het R.I.Z.A. en dat aan het strand door T.N.O. Dit zal verschillende malen moeten plaats heb ben, namelijk in een periode, dat er geen badgasten zijn en in een periode dat dit wèl het geval is. In deze en de vorige week heeft een aantal van meer dan honderd leden van de afdeling Haarlem der Nederlandse Ver eniging voor Huisvrouwen in vier groepen een bezoek gebracht aan het drukkerij bedrijf van Haarlems Dagblad Oprechte Haarlemsche Courant. Voordat de bezoeksters het bedrijf van de vervaardiging van dagbladen in wer king zagen, werd haar in de kantine een serie kleuren-diapositieven getoond, ver gezeld van een mondelinge toelichting. Hierna werd een rondgang door het be drijf gemaakt, waarbij zij de vele ma chines en produktiemethoden in werking konden aanschouwen. De dames verklaarden zich hoogst ge ïnteresseerd en keerden na het bezoek van ongeveer twee uur weer huiswaarts in het bezit van het antwoord op de vraag: hoe maken ze een krant nu eigenlijk in zo korte tijd? Reeds geruime tijd ontvangt Haarlems Dagblad/O.H.C. gezelschappen uit leden van verenigingen en clubs voor dergelijke bezoeken, waarbij men zich onveranderlijk vol belangstelling en ook veelal verrast toont voor de wijze waarop een modern dagblad dagelijks in zulk een omvang en zo grote getale wordt gereedgemaakt. den zich zeer veilig. Intussen is gebleken dat ook in het bui tenland bloembollen kunnen worden ge teeld. De buitenlandse kwekers, dikwijls geëmigreerde Nederlanders, hebben het voordeel van een goedkope grond, ze kun nen de bloemen verkopen en ook de bol len. De Nederlanders mogen óf alleen bloemen óf alleen bollen verkopen. Ongeremde produktie voorkomen In de A.I.P.H. heeft men de daaruit voortbloeiende problemen onderkend en gezocht naar een methode om een onge remde produktie te voorkomen. Tot nu toe is alleen bekend, dat men dit zal probe ren te bereiken door het instellen van er- kennings- en vestigingseisen. Men geeft wel toe, dat het Nederlandse systeem van minimumprijzen en opkoop van het sur plus wel prachtig is. maar dat men daar voor een hechte organisatie moet opbou wen, die in de andere landen nog nergens bestaat of slechts in het beginstadium verkeert. Zou men dus al iets dergelijks willen dan zou dat in korte tijd toch niet te bereiken zijn. Bovendien acht men een intensieve con trole als in Nederland in Europees ver band uitgesloten. Tot nu toe ziet men dus geen kans de pro duktie te regelen. Dat betekent dus, dat Nederland wel mee zal moeten doen en zijn stelsel van maatregelen zal moeten afbreken. Met andere woorden: de kwe kers van siergewassen zullen geheel op eigen benen moeten gaan staan. Er zitten aan deze kwestie nog meer problemen vast, onder meer die van de prijzen. Deze zal men in de overgangspe riode aan de grenzen nog wel kunnen re gelen. De afzet wil men verhogen door middel van een intensieve propaganda, omdat men uitgaat van het standpunt dat de welvaart in de Euromarkt zal stijgen. Bij een stijgende welvaart worden atlijd grotere gedeelten van het inkomen be steed voor produkten, die het leven ver aangenamen. Op de vergadering van de afdeling bol lenstreek van de K.V.O.B. zijn twee din gen duidelijk gebleken. Deze groep bloem bollenkwekers onderkent de problemen van de Euromarkt niet, gaat bovendien van het standpunt uit dat „die hele E.E.G. pas over een jaar of tien, vijftien begint te werken" en wacht liever af. wat er dan gebeuren zal. Men ziet dan met verre gaande nonchalance over het hoofd, dat de Sociaal-Economische Raad niets voelt voor vestigingseisen en dus helemaal niets voor teeltbeheerscnde maatregelen Welke politiek uiteindelijk uit de bus komt, staat nog niet vast. Wel zal men er rekening mee moeten houden, dat het strakke beleid van dit ogenblik binnen af zienbare tijd kan veranderen. Opmerkelijk is dat de grote organisaties van het bloembollenvak. de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur en de Bond van Bloembollenhande laren de ontwikkelingen in de Euromarkt niet voortdurend onder de aandacht van hun leden houden. Zij lopen hierdoor het gevaar, dat de Nederlandse bloembollen cultuur straks overrompeld zal worden en pas dan zal moeten gaan proberen zich te handhaven. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Generale Synode als zendingspredikant van de Evangelisch Christelijke Kerk op Nieuw-Guinea: H. J. Teutscher, predikant voor buitengewone werkzaamheden te Rotterdam; te Zetten- Andelst (toez.): L. Roetman te Wierden. Aangenomen naar Raamsdonk: P. Kolijn te Aalst (Geld.). Bedankt voor Nederhe- mert (toez.): T. Langerak te Vinkeveen. Ned. Prot. Bond Benoemd tot voorganger van de afdeling Baarn: F. H. van Aalst te Assen. Geref. Kerken Beroepen te Gees: D. C. Firet, kand. te Bergambacht. Chr. Geref. Kerken Twetal te Doornspijk: J. C. van Ra- venswaaij te Scheveningen en E. Venema te Zwijndrecht. Baptisten Gemeenten Beroepen te Groningen-Zuid: S. Zijlstra te Eindhoven. Geref. Gemeenten Bedankt voor Nieuw-Beijerland: A. F. Honkoop te Goes. C.P.N, niet in raadscommissies. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 22 tegen 21 stemmen een motie verworpen die de strekking had leden van de C.P.N. weer in de Amsterdamse raadscommissies toe te laten. Deze motie was ingediend door de voorzitter van de P.S.P.-fractie. de heer A. Redeker. Sinds april 1955 zijn de communisten uit de Amsterdamse raadsfracties geweerd vanwege hun hou ding bij de staking van het gemeenteper- soneel. De motie werd gesteund door de V.V.D., de P.S.P., de communistische frac tie, de fractie Sportbelangen en de Protes tants-christelijke fractie. Advertentie A mateurtoneel Het Heemsteeds afdelingsbestuur van de Katholieke Arbeiders Beweging zal geen spijt hebben gevoeld over zijn be sluit, de verzorging van het jaarlijks vas tenavondfeest op te dragen aan de r.k. gemengde toneelvereniging „Sint Gene- sius" uit Haarlem. Dit ensemble heeft woensdag in gebouw „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg een amusante vertoning kunnen geven van een komische thriller, die ook in deze omgeving reeds druk door amateurs werd gespeeld, namelijk Harold Mc. Phersons „Gieren op 't veilig nest," in de Nederlandse bewerking van mr. M. H. Planten. Naar aanleiding van voor gaande opvoeringen werd de inhoud van dit vrolijke griezelstuk reeds eerder uit voerig in deze kolommen besproken zodat wij ons thans kunnen bepalen tot de re cente voorstelling. Bij de voorbereidingen hiertoe heeft „Sint Genesius" nogal met het pechdui- veltje te kampen gehad, die twee mede spelers op een bijzonder ongunstig mo ment een griepje had bezorgd. Zo heeft men nog pas dinsdag een beroep moeten doen op Henk Jordan van „De Planke niers" uit IJmuiden, die moest invallen voor Theo Krouwels als de aan crypto grammen verslaafde hoteleigenaar en om dezelfde reden had de letterlievende ver eniging „Cremer" uit Haarlem Nelliëtte Vis-Mooy afgestaan voor de rol van Pa tricia. Gelukkig wisten beide remplagan- ten waarvan vooral laatstgenoemde hun vereniging op waardige wijze te ver tegenwoordigen. Wat de spelers van „St. Genesius" betreft, kon in het bijzonder een voortreffelijk getypeerde Linky wor den opgemerkt; een door Fer van Zijp knap volgehouden gebochelde ellendeling, welke figuur voorbeeldig bij de specifieke thrillersfeer was aangepast Een dergelij ke typering voor te schrijven betekende tevens een gelukkige vondst van regis seur Jan Kraakman, welke wij nog bij geen enkele andere voorstelling in toepas sing zagen gebracht Daarnaast had de re gie, door middel van een even logisch als levendige mise en scène een vlot verlo pende opvoering mogelijk gemaakt. De regisseur was bovendien zo fortuinlijk ge weest de dubbelrol van Jack en Dick te kunnen toebedelen aan Harry van Stigt die wegens zijn permanente transforma ties van optimistische stoethaspel tot kil le gangsterkoning, al spoedig de grote fa voriet van de avond was 'geworden. Zeer verdienstelijk waren ook Toos Bakker en Cor Boonman als Mary en Odillia, waar naast het ondergeschikte gangsterpaar echter iets minder sterk werd aangege ven. Als geheel behaalde de voorstelling een groot en verdiend succes, zodat een vollere zaal stellig gerechtvaardigd zou zijn geweest. Het was immers een aller plezierigste inleiding tot het geanimeerde bal, waarmee dit vastenavondfeest werd besloten. Deze avond had daarvoor een enigszins tragische inzet verkregen, omdat de heer P. Zegwaart als voorzitter moest medede len dat de afdeling door 't overlijden van de heer Herman Boot zojuist een bijzon der actief lid had verloren. Voor de zie- lerust van de overledene werd een kort gebed uitgesproken. Damtitel Kennemerland Naarmate de ronden van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van Ken nemerland vorderen en de spanning toe neemt, ontplooien verschillende spelers een ongekende strijdlust die de partijen, wat spelpeil betreft, boven het gemiddel de doet stijgen. Ook de zevende ronde bracht enige solide en interessante par tijen, die gerangschikt kunnen worden on der de beste van deze titelstrijd. Zo leverde veteraan A. de Jong in groep A van de hoofdklasse een zeer goede pres tatie tegen Belien. In een open klassieke partij nam De Jong door sterke druk uit te oefenen op de stelling van zijn tegen stander een goed berekende doorbraak naar dam, welke hem een verdiende over winning opleverde. H. v. Gerrevink en N. Blom bestreden elkaar eveneens met klassieke wapens. Beiden konden, in tijd nood, de stelling niet meer berekenen, waardoor niet de sterkste zetten werden gekozen en remise het resultaat was. A. Douma en F. Langeveld beproefden hun geluk in een flankspelpartij. Ook hier trad hevige tijdnood op, welke door het kiezen van een afruilvariant werd overwonnen, doch remise tot resultaat had. A. de Jong leidt nu met 10 uit 6, waarmede hij een vrij zekere finaleplaats zal bereiken. A. Douma is tweede met 7 uit 6, gevolgd door J. Drayer met 6 uit 5. Groep B miste de met zoveel spanning tegemoetgeziene ontmoeting F. Slot H. Meure, wegens ziekte van eerstge noemde. De resultaten van de overige partijen zorgden evenwel voor een toene mende spanning. J. v.d. Kroft kreeg aan sluiting op de kopgroep door een fraai be vochten zege op J. Poppen. Krijgsman ont snapte maar tenauwernood aan verlies tegen J. Warmerdam, die in tijdnood niet tot scherp spel kwam en met remise ge noegen moest nemen. J. ter Haak en C. Schelfaut deelden de punten na een spec taculaire partij. Een zelfde resultaat kwam tot stand tussen L. Visser en P. v.d. Berg. Met 10 uit 5 behield Slot de lei ding, gevolgd door J. H. Meure met 9 uit 6. J. v.d. Kroft en M. Krijgsman delen met 8 uit 7 de derde en vierde plaats. Eerste klasse: Met een mooie winstpar tij tegen Th. v. Wort nam L. Binkhorst de leiding in deze afdeling. J. Boerkoel stuit te op sterke tegenstand van C. Kaan en kwam niet verder dan remise. H. Mast boekte winst tegen Th. Bot die een goed opgezette partij slordig afwerkte. H. Ie Noble en W. Gomes deelden de punten, ter wijl W. Persoon winst behaalde tegen H. Leeuw. Met 10 uit 7 heeft Binkhorst de leiding overgenomen van Boerkoel, die nu met 9 uit 6 tweede staat. J. Oorthuys en W. Persoon volgden met elk 7 uit 6. Tweede klasse: De jeugdige J. de Boer zette zijn overwinningenreeks voort. Hij versloeg zijn naaste concurrent S. Lem mer gedecideerd. De overige partijen re sulteerden in: G. ter WolbeekC. Lenaarts 0-2; L. v. d. Meei^—J. van Kempen 2-0; D. DouwstraJ. Thyms 0-2 en A. Zand bergen J. v. d. Wereld 0-2. Met 12 uit 6 heeft De Boer de leiding stevig in handen. S. Lemmers is tweede met 10 uit 7, ge volgd door L. v. d. Meer 9 uit 6 en J. v. d. Wereld 9 uit 7. Vrijdag 26 februari wor den de wedstrijden in het „Hof van Hol land" in Haarlem voortgezet. De typische provinciale Amerikaanse krant is meestal redelijk en fatsoenlijk en besteedt vooral aandacht aan het plaatse lijke nieuws. Het is een braaf burgerlijk, ietwat conservatief blaadje, waarin men pas op de laatste plaats buitenlands nieuws opneemt, aldus de heer Simon Kos ter die gisteravond een lezing hield voor de Volksuniversiteit over het onderwerp „De Amerikaan en zijn krant". Het gemiddelde Amerikaanse dagblad heeft bij lange na niet zo'n grote oplage als hier vaak wordt aangenomen. Alleen de New York Daily News heeft een oplage van ongeveer twee miljoen exemplaren en is daarmee de enige krant in de Verenigde Staten die boven het miljoen uitkomt Er verschijnen in de V.S. op het ogenblik on geveer 1400 dagbladen en voor meer dan de helft ligt de gemiddelde oplage bij de 15.000, hetgeen aanmerkelijk minder is dan die van een behoorlijk Nederlands provinciaal dagblad. Spreker ging in op de betekenis van twee om hun objectiviteit, volledigheid en fatsoen bekend staande Amerikaanse bla den, de New York Times en de Christian Science Monitor. Zij staan in schrille te genstelling tot de praktijken van de zoge naamde „massapers", die niet terug schrikt voor de gemeenste aantijgingen en het gebruik van de grofste beledigingen. Dit soort kranten heeft echter, zo zei de heer Koster, geen enkele politieke in vloed, zoals onderzoekingen hebben uitge wezen. Integendeel, hun felle, ongepaste critiek heeft vaak het tegenovergestelde gevolg van wat betoogd werd. Men mag echter de Amerikaanse pers zeker niet over één kam scheren met deze uitwas sen. De culturele vereniging „De Kern" in Vogelenzang sloot woensdagavond het sei zoen af met een vrolijke avond, verzorgd door het toneelgezelschap „Raffi". De keuze was gevallen op een uit het Engels vertaald stuk, dat de Nederlandse titel „D'r kan nog meer bij" draagt. Het is de geschiedenis van een jong echtpaar dat een huis gaat bewonen, dat de moeder aan haar pas gehuwde zoon ten geschenke heeft gegeven. Op de morgen dat zij het huis zullen betrekken, krijgt de verhuis wagen waarin alle meubelen zijn gepakt pech en aangezien het huis op een stille weg staat, is het niet eenvoudig, hulp te krijgen. Achter elkaar stapelen de moei lijkheden zich op, tot eindelijk de jonge man vastberaden de zaak in handen neemt. Regisseur Jacques van Wezep had het que decor erg makkelijk, want van het eerste tot het laatste bedrijf was er geen stoel of ander meubel op het toneel te be kennen. Het spel had stellig meer vaart kunnen hebben; ook aan de rolkennis ont brak nog wel het een en ander. Lof ver dient vooral Hpn Bosdijk die voortreffe lijk de rustende dominee James Sanders op de planken zette. Nel Bosdijk als Har riet Sanders, zijn vrouw, had wel vele goede momenten, maar miste toch wel een vaste lijn in haar spel. Cees van Sab- ben wist aan de rol van Philip Sanders wel reliëf te geven, maar was nogal on duidelijk. Lia Leising was in de rol van Ann Sanders, echtgenote van Philip het allerbeste tijdens de flirtpartij met John Brent. dé toneelspeler, goed vertolkt door Ben Sipman. Jan Ham speelde aardig als George Temple, de chauffeur, en Lia de Keulenaar was een leuk vriendinnetje Shirley Cameron, vooral in de verkleed partij. Ineke de Jong bracht tenslotte als Alice Potter in het laatste bedrijf veel leven in de brouwerij waardoor het spel toch nog op een daverend-vrolijke wijze eindigde. Na afloop kregen de dames en de regis seur bloemen. Op 1 maart hoopt de heer H. N. A. Voo- ges, technisch hoofdambtenaar bij het be drijf van Openbare Werken van Heemste de, de dag te herdenken waarop hij veer tig jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. De heer Vooges kwam namelijk op 1 maart 1920 als tekenaar in tijdelijke dienst bij Openbare Werken, waar hij onder lei ding van de toenmalige directeur, de heer Schelling, onder meer werd belast met het maken van de tekeningen voor de di verse bouw- en waterbouwkundige wer ken. Op 1 januari 1923 werd hij als tekenaar vast aangesteld bij de gemeente, waarna in 1945 en 1948 benoemingen volgden tot respectievelijk eerste tekenaar en tech nisch ambtenaar. Na 1954 werd hij bevor derd tot technisch ambtenaar A en ten slotte per 1 januari 1959 tot technisch hoofdambtenaar. Vele tekeningen van bouwwerken, burggen en andere werken werden door hem vervaardigd. Hij vorm de een onmisbare schakel tussen de di rectie en de uitvoering der werkzaamhe den. In de latere jaren en speciaal na 1945 werd de heer Vooges belast met de uit werking en het gereedmaken van de ste- debouwkundige plannen in de gemeente. Vele stedebouwkundige plannen zijn door zijn grote vaardigheid „leesbaar" gewor den. Daarnaast is de jubilaris belast met de werkzaamheden verbonden aan het ka daster, het verstrekken van de gegevens daarover en het bijhouden van de karto- theek van de begraafplaats. Behalve om zijn deskundigheid staat de heer Vooges bij zijn directie en collega's ook hoog aan geschreven om zijn kwaliteiten als mens en collega. Dinsdag 1 maart zal de heer Vooges 's morgens in het Verversings huis in Groenendaal worden gehuldigd voor zijn verdiensten. Des middags reci- pieert hij van drie tot halfvijf, eveneens in het Verversingshuis. Nieuw schip. Het m.s. „Kreon", een vrachtschip van de K.N.S.M. met accom modatie voor 12 passagiers, dat gebouwd is door Vuyk's scheepswerven te Capelle aan de IJsel, is tijdens de proefvaart op de Noordzee aan de rederij overgedragen. De „Kreon" (draagvermogen circa 4500 ton) is de zevende van een serie van 13 zuster schepen, waarvan er reeds zes in de vaart zijn. Vrijgesproken. De rechtbank te 's Her togenbosch heeft een mijnwerker uit Sit- tard vrijgesproken van schuld aan een aanrijding te Leende, waarbij onder meer mej. C. Houben, dochter van de Commis saris der Koningin in Limburg, om het leven was gekomen. Hij werd alleen ver oordeeld tot 25 gulden boete omdat hij een auto had bestuurd zonder daarvoor een rijbewijs te hebben. Afscheid van J. M. Koksma Op zondag 28 februari zal om 19 uur in de kerk aan het Wilhelminaplein te Heem stede een oecumenische kerkdienst wor den gehouden, waarin zullen voorgaan ds. A. Oskamp en dr. J. L. Klink. In deze dienst heeft de plechtige uitzending plaats van de heer J. M. Koksma. Deze vertrekt met zijn echtgenote ongeveer 10 maart naar het eiland Kythera, een thans zeer onvruchtbaar en arm eiland van Grieken land. De heer Koksma is cultuur-technicus en zal op dat eiland door verbetering van de bevloeiing en het voorkomen van over stromingen de teelt van druiven en olijven en de akkerbouw weer op hoog niveau brengen, waardoor de bevolking zich zal kunnen oprichten uit haar armoede en apathie en een menswaardig bestaan zal kunnen leiden. De algemene inspectiedienst van het ministerie van Landbouw heeft het onder zoek naar het geval-Bally, ingesteld op verzoek van de gewestelijke raad Overijsel van het Landbouwschap, voltooid. De con clusie van dit onderzoek is, dat er bij de overeenkomst tussen de onvolwaardige landarbeider Bally uit Diepenveen en diens werkgever geen sprake is van een onregelmatigheid. Zoals al eerder is be richt had de plaatselijke sociale commis sie van het Landbouwschap te Diepenveen haar goedkeuring gehecht aan de indivi duele arbeidsovereenkomst, waarbij Bally van zijn werkgever vrije kost, inwoning, kleding, verzorging en een rijksdaalder zakgeld kreeg. Kerkstraat 16, Zandvoort in hotel-restaurant „DELICIA wordt 5 dagen verlengd. Heden, donderdagavond van halfacht tot 10 uur. Vrijdagmiddag, zaterdagmiddag en maandagmiddag van 2 tot 6 uur. Jansweg/Stationsplein, Haarlem HAARLEMS BEDDENSPECIALIST Kerkplein, Zandvoort Kousenfabrieken H I N N V. heeft plaats voor voor diverse afdelingen. Persoonlijke aanmelding Zijlweg 138, Haarlem. GEBRADEN AAN HET SPIT 4 a 5 pers., en VERS GESLACHT 5. per stuk Vanouds bekend WARMOESSTRAAT 4 Telef. 10924 Margarine 2 pakjes 49. Roomboter per pakje 98. Voor iedere bezoe ker niet meer dan 2 pakjes! Zandwafels groot pak 39. Export Pork 150 gr. nu 29. Füne Geld. Ham 150 gr. nu 59. Beschuit, kersvers, 2 rol voor 35 Eieren no. 3, kersvers, doos 6 stuks 59. Dik Vet Spek 500 gr. nu 59. Rijst hele korrel 500 gr nu 39. Mokka Kof fie van 143 nu 133 Slaolie gr. fles nu 89. Zoute Pinda's 500 gr. 89. Sperziebonen l.blik 89. Pindakaas, goud- merk p. pot 59 Vette Edammer 500 gr. 119. Belegen Kaas 500 gr. 135. Korstloze Kruidkaas 500 gr. 98. Slasaus Salino nu 59 Kalfslappen van de fricandeau 198. Var kensfricandeau, mager, 218. Schouderkarbo nade 168 Gehakt half om half 125. Doorr. Varkens lappen 115. Runderlap pen 168 Wijnsapappelen 500 gr. 25. Harde Spruiten 500 gr. 25. Gele Andijvie 500 gr. 39. 10 Sinaas appelen 75. 10 kg. Aardappelen 165 (SUPERMARKT GEN CKONJESTR A AT 1JO 13^ Schoolldan 23 Bennebroet voor verhuur van modern glaswerk, serviesgoed, cou vertartikelen ZIJLSTRAAT 24—30 HEEMSTEDE, middenhuis met suite, keuken. 3 slaapk., badk., vliering etc. 22.500.—. Uitsluitend voor inge zetene van Heemstede. HEEMSTEDE, moderne tussenwoning met woon-eetkamer, keuken, 3 slaapk douche, zolder etc. 31.500.— incl. stoffering. HEEMSTEDE, halve villa met garage, suite. 3e kamer, keu ken, 5 slaapk.. badk., etc. 30.000.—. Uitsluitend voor ingezetene van Heemstede. HEEMSTEDE, modern gerieflijk middenhuis met oliestook c.v., woon-eetkamer. keuken, 3 slaapk., badk., vlie ring met kamer etc. 46.000 incl. stoffering. HEEMSTEDE, ruime halve villa met garage en c.v., 3 grote kamers, keuken. 6 slaapk.. badk.. zolder etc. 65.000. AERDENHOUT. ruime vrijstaande villa met garage en c.v., 2 grote kamers, zijkamer, keuken, hall. 3 grote slaap kamers. badk.. zolder met 1 kamer etc. f 60.000.— HEEMSTEDE, moderne vrijstaande villa met garage en c.v., woon-eetkamer, keuken, bijkeuken, hall, 3 slaapk., badk. etc. 1200 m2 grond, 95.000.—. HAARLEM, vrijstaande villa, 2 kamers, keuken, kelder. 3 slaapk., badk., zolder met 1 kamer etc. 65.000. Makelaarskant. W. Bos, Heemstede - Tel. 34271 GEVRAAGD liefst met de sanitairbranche bekend. Rijbewijs B strekt tot aanbeveling. Prettige werkkring voor ambitieuze serieuze kracht. Persoonlijk te melden: LEO MEIJERS SANITAIR- EN METAALHANDEL N.V. Korte Veerstraat 3 - Haarlem - Tel. 15474 - 18623 N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJS VRIES vraagt enige flinke voor diverse afdelingen in het bedrijf. Aanmelden: KANAALSTRAAT 36 - IJMUIDEN CEDONA Haarlemmer Pharmaceutische Fabriek vraagt voor haar laboratorium Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht aan ons adres: Zd. Schalkwijkerweg 37. DAMES PULLOVERS wol. vanaf 13.95 DAMESVESTEN wol, vanaf 16.75 DAMES TERLENKA ROKKEN vanaf 23.95 Grote sortering HEREN- en JONGENSPANTALONS in kamgaren. terlenka en perion WERKOVERHEMDEN vanaf 7.95 HERENCOSTUUMS kamgaren 2-delig, 109.50 Hogerwoerdstr. 58 Telef. 51721 SPECIAAL MATRASSEN Joh. v. Wunnik en Zn. Schagchelstraat 13 TeL 10286 Haarlem, 3 de lig maken en overtrekken met prima VERENTIJK VOOR UW GELD! Zo van de Pluimveehouders op uw tafel. Kakelvers. Ja 2 a 3 cent goedkoper! No. 0. 10 voor1.30 No. L 10 voor 120 No. 2. 10 voor ..0»» 1 1-M No. 3. 10 voor ...tXrt. 1.00 No. 4. 10 voor0.95 Het Boter- en Kaashuis 46 GIERSTRAAT 46 TE KOOP Koninginneweg te Haarlem Gedeeltelijk leeg Koopsom 20.000.— H. TH FIBBE ZN. NASSAUSTRAAT 14 te Haarlem - Telef. 13781 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9