VHS tekende beroep aan tegen beslissing van scheidsrechter V an Ladesteyn hielp W atervliet aan ruime zege op SYK Successen voor De Blinkert en 1.1 mond in promotiecompetitie Ongezouten commentaar na België-Frankrijk Volop spanning in de overgangsklasse Stirling Moss won Grote Prijs Cuba Korchnoy is kampioen De Roo behield leiding in Ronde van Sardinië Recette bij Spelen 2.475.000 Winterspelen in Japan? Haarlem en Groen Geel eindigden gelijk Zaalhandbaltitels voor Zeeburg en Niloc Nederlands B-elftal DINSDAG 1 MAART 1960 11 Geen enkele Belgische speler verdient naam voetballer9 Weigering HVG-bestuur moet gaan Squaw Valley staatspark Lorraine Crapp houdt op met zwemmen Murier (Italië) won de Prix d'Europe Nederland-Oost-Duitsland op 10 maart in Den Haag Wordt u gekweld Finales amateurkampioen schappen in Den Haag V oetbal Het is vrij ongewoon dat een voetbal wedstrijd het gesprek van de dag wordt in Brussel, afgezien dan in de kringen van voetbalsupporters die maandag nog niet uitgepraat raakten over de onverwachte 1-0 overwinning van de Belgische Rode Duivels op de Fransen. Een Frans-Bel gisch incident naar aanleiding van deze match werd in de commentaren van de kranten druk besproken. Wat het gesprek in ruimere kring heeft gebracht, is de un faire houding van de president der Franse selectie-commissie, de heer Thépot. De Fransman was scherp en beledigend en zijn verklaringen wekken in Brusselse kringen een onbehaaglijke stemming en een fel protest. Het is heel eenvoudig, zeide de heer Thé pot, na de match, wij zijn er in gelopen! Wij zijn naar Brussel gekomen met de on schuldige bedoeling voetbal te spelen en ik kan u zonder scherts de Fransman gloeide van woede verzekeren dat er geen enkele Belgische speler de naam van voetballer verdient. In de plaats van spe lers zijn wij op een bende gummiknuppe laars gebotst. Verliep het Franse voet balkampioenschap in dezelfde stijl, dan zou het na twee maanden ophouden te bestaan, daar alle spelers in een kliniek zouden lig gen. De beste van uw spelers was de kee per Seghers, namelijk de enige die niet met zijn voeten hoefde te spelen! Boven dien, aldus zette de Fransman zijn woe dende uitvallen voort, was de Zwitserse scheidsrechter zeer partijdig. Alleen in de eerste twintig minuten heeft hij eer lijk geoordeeld. Wat wilt u? Konden wij onder die voorwaarden een wedstrijd win nen tegen een bende vechtjassen? De trainer van de Franse ploeg was voor d.e Belgen al evenmin vriendelijk. Hij noemde de wedstrijd waardeloos en had graag de Franse ploeg alle wedstrijden van het seizoen zien verliezen, behalve tegen de Belgen. Kopa, de aanvoerder van de Franse ploeg, zei dat de wedstrijden tegen de Rode Duivels tot de minst aangename herinneringen van zijn carrière behoren. Tegenover mij hebben de Belgen niet ruw gespeeld, aldus zei Kopa, maar zij hebben nooit een man in de voorhoede zo als aanvoerder Mermans kunnen vervan gen. Het is een pijnlijke nederlaag, aldus ging Kopa verder, des te meer omdat de internationale standing van de Belgische ploeg absoluut onder het nulpunt is. Daarom had ik liever met twee of drie doelpunten verschil verloren, terwijl wij nu hebben verloren van bescheiden die naartjes van koning voetbal. Aldus Kopa. Zelfs de meest Frans gezinde Brusselse kranten zijn niet te spreken over het ge brek aan fair-play van de Franse verlie zers. In verband met het ruwe spel, zo schrijft de Soir, was er op de Heizei zon dag slechts één gummiknuppel: de Frans man Kaélbél die een groot aantal overtre dingen beging tegen de Belgische voor hoedespeler Ritzen. De Belgische selectie-voorzitter Con- stand Vandenstock, die persoonlijk ver antwoordelijk was voor de totaal nieuwe ploeg der Rode Duivels, verweet de Fransen hun onelegante geste om de nauwelijks gekwetste speler Piantoni te vervangen door de meer dynamische Heutte, die inderdaad de Belgische defen sie een paar maal zwaar op de proef stel de. De nieuwe Belgische defensie-tactiek was angstvallig geheim gehouden. Van denstock omhelsde wenend de aanvoerder van de Rode Duivels Mees. Maar de Brus selaars zullen het venijnig commentaar van de Franse ploegleiders niet licht ver geten. Peter May, de aanvoerder van het Engels testteam dat op het ogenblik een toer maakt door West-Indië voor een serie wedstrijden (waaronder vijf test- matches), heeft tijdens de derde test match in Kingston een heel slechte beurt gemaakt. Op de laatste dag name lijk, toen er grote spanning bestond omtrent het resultaat, kreeg de West- indische batsman Kanhai last van kramp en vroeg om een substitute. Maar dat werd door May zeer star geweigerd, eerst bij het verzoek van Kanhai zelf en later van de Westindische aanvoer der Alexander. Later bood Engelands captain zijn excuses aan aan beide tegenstanders, maar dat nam niet weg dat men in Kingston ten zeerste teleur gesteld was door het onsportieve gebaar van Peter May. In Engeland verwacht men dat het laatste woord over dit in cident nog niet is gesproken. JUDO. Zaterdagavond 2 april zal in de sporthal der technische hogeschool aan de Prof. Mekelweg in Delft de judo lan- denwedstrijd NederlandLuxemburg wor den gehouden. In de overgangsklasse van de Noord hollandse Schaakbond heeft de arbiter de uitslag van de voor de degradatie zo be langrijke ontmoeting VHSSantpoort op 55 bepaald. Het gevolg hiervan is dat deze beide clubs met Zaandam 2 opnieuw strijd moeten leveren om uit te maken welke vereniging naar de eerste klasse moet degraderen. Zover is het echter voor lopig nog niet. VHS heeft namelijk beroep tegen de uitslag aangetekend en wil de ontmoeting alsnog met ö'/z\/i gewonnen zien. Indien dit hoger beroep wordt toe gewezen zal Santpoort moeten degraderen. Er heerst dus nog steeds volop spanning. De IJmuidense schaakclub Kijk Uit be sloot het seizoen met een goede 6V23V2 overwinning op het Beverwijkse Pat Mat en bezet nu nog een redelijke plaats in de rangschikking. Deze ziet er namelijk als volgt uit: Het Oosten (Haarlem) 7 13 VVV (Alkmaar) 7 11 Kijk Uit (IJmuiden) 7 7 Heemstede 7 6 Pat Mat (Beverwijk)*) 7 5 VHS II (Haarlem) 7 4 Santpoort 7 4 Zaandam II 7 4 Twee punten in mindering. Bij de eersteklassers werd in afdeling B het vonnis over Kijk Uit 2 voltrokken. Het was Halfweg dat door een voortreffe lijke zege op Bloemendaal de verantwoor ding hiervoor op zich nam. De IJmuidense reserves keren dus reeds na een éénjarig verblijft in de eerste klasse naar de tweede klasse terug. In deze tweede klasse waren ditmaal weinig schokkende gebeurtenissen te mel den. De promotiewedstrijden voor de Beverwijkse schaakclub Weenink met Caïssa uit Hoorn werden bepaald op 8 maart in Hoorn en 22 maart in Bever wijk. Het tweede tiental van Weenink werd in de derde klasse definitief op de laatste plaats gedrukt en zal volgend seizoen dus deel gaan uitmaken van de vierdeklassers. De schaakclub Bergen won in de vierde klasse B de beslissende ontmoeting tegen Assendelft en zal zich nu bij de derde klassers mogen scharen. In de C-afdeling viel nog geen beslissing maar de beste kansen zijn hier zeker aan Santpoort 3 dat de vierde achtereenvolgende zege boekte. In het Noordhollands jeugdkampioen schap is de eerste ronde van de finale ge speeld. De grote verrassing was de neder laag die titelhouder F. Vlugt uit Volendam leed tegen de Haarlemmer D. G. Vonk. Het duel tussen H. Bosscher uit Santpoort en E. J. Petersma uit Haarlem werd afge broken. Bij de eersteklassers gingen de winstpunten naar H. Vlam uit Warmen- huizen en de Haarlemse jeugdspeler J. Moltzer. J. Lienos en H. v. d. Linden werden er de dupe van. De eindstanden in diverse afdelingen van de N.H.S.B. zijn: Eerste kl. A: Schaaklust 10 V.VV.2 5 MSC 5 Edam 4 Schaakmat 4 Oppositie 2 Tweede kl. B: Weenink Castricum Saende De Pion Caïssa 2 Pat Mat. 3 Eerste kl. B: Rolland 9 VHS 3 6 Pat Mat 2 6 Halfweg 4 Bloemendaal 3 Kijk Uit 2 2 Tweede kl. D: Heemstede 2 8 VHS 4 Aalsmeer De Uil De Torens HWP 2.... Tweede kl. A: Caïssa 8 Zaanstr.-N. (5 Zaandam 3 6 KTV5 Purmerend 3 Wier.meer 2 Derde kl. D: Bloemend. 2 10 Zandvoort 2 6 Het Oosten 3 5 Halfweg 2 5 Hoofddorp 4 't Oude Slot 0 Vierde kl. B: Vierde kl. A: Bergen 8 Purmerend 3 3 Caïssa 3 11 Saende 2 6 De Pion 2 3 Schaakmat 3 5 Assendelft 6 Wier .meer 2 4 Westzaan 4 KTV 3 4 De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: K.N.S.B. Hoofdklasse: SpangenDD 6'-31;., Staunton VAS 4—6. DD—Rotterdam 3!'2—5M> voorl., ASC— Staunton 5—4 voorl., VAS—Philidor 63 voorl., VVGA—Spangen 7>,i—2Vi. Eerste kl. afd. A: AmersfoortHiSG 55, HiSG Eindhoven 3145% voorl.. Utrecht—Eindhoven 2 7—3. SMB—Arnhem 54 voorl, Esgoo—Amers foort 6—4. Eerste kl. afd. B: LSG—Res. SC 5"2—4'/«, HVS— DD 2 3—7, H Chr SV—VAS 2 4—5 voorlopig, Dor drecht—DSG 3'l.-6'/2. Tweede kl. afd. A: Philidor 2Unitas 28, NOS—Staunton 2 6—4, Apeldoorn—Hengelo 4—5 voorl., ZutphenZwolle 45 voorl. Tweede kl. afd. B: VVGA 2-ASG 2 2'4—6% voorl.. Watergraafsmeer—Zaandam 64. Baarn BSG 2 6—4, De Pion—ASVU 5-H voorl. Tweede kl. afd. C: Philidor—RLAC M'-i—5V2. Vios—Moerwiik 7—3, H Chr SV 2Spangen 2 3% 6V>. RLAC—Vios 3',2—6Vï, Moerwijk—Rotterd. 2 31:,—6V>, Delft—Philidor 4—6. Tweede kl. afd. D: MiddelburgOSV 4Vi—5'/2, De DomMax Euwe 54 voorl., Philips—MSV 54 voorl., HSV—Middelburg 55, OSVDe Pion 4V2—5Vi- N.H.S.B. Overgangsklasse: VHS 2—Santpoort 5—5, Kijk Uit—Pat Mat 6',2—3M> (F. J. Walda—J. Zoontjes remise, J, Blok—M. P. Suiker 0—1. K. Steijn—P. Zwart remise. Tj. de JongA. Slings 10, G. H. H. C. Maas-P. Thijssen 1—0, A. Kistemaker—J. Sonneveld remise, J. L. WijdoogenK. Comis re mise. C. J. Gordijn-J. C. de Haas remise, T. Lan- Automobilisme De Engelsman Stirling Moss heeft in een Maserati de Grote Prijs van Cuba voor sportwagens gewonnen. De wedstrijd, die in Havana werd gehouden, ging over een afstand van 250,4 km. Moss nam reeds dadelijk na de start de leiding en hij zou deze niet meer afstaan. De Mexicaan Pedro Rodriguez was de enige die althans in de eerste 10 van de 50 ronden de Engelsman kon bedreigen. Daarna liep Moss steeds verder van hem weg en aan de finish bedroeg de achter stand van Rodriguez meer dan een minuut. De Australiër Jack Brabham viel in de 19de ronde uit, aangezien zijn wagen (een Porsche) motorstoring kreeg. De wedstrijd werd bijgewoond door ruim 50.000 toe schouwers. De uitslag was: 1. Stirling Moss (Eng.) met Maseratie, 250,4 km in 1 uur 57 min. 31,5 sec., gemid. snelh. 127,885 km/uur; 2. Pedro Rodriguez (Mex.) met Ferrari, 1 uur 58 min. 51,3 sec.; op 1 ronde: 3. Masten Gregory (V.S.) met Porsche, 1 uur 59 min. 07,2 sec.; op 2 ronden: 4. Huschke von Hamstein (Did.) met Porsche, 1 uur 52 min. 55,8 sec.; 5. Collin Davis (G.B.) met Cooper Maserati, 1 uur 59 min. 33,7 sec.; op 3 ron den: 6. Maurice Ttrintignant (Fr.) met Maserati, 1 uur 58 min. 59,4 sec. Van de 45 ingeschreven wagens versche nen er 37 aan de start. Slechts 17 deelne mers bereikten de finish. gedijkP. Hart 10, T. HölscherP. H. Janssen 1—0. Totaal 6^—3%). Eerste kl. afd. B: Bloemend.—Halfweg 4%5t£. Tweede kl. afd. D: AalsmeerVHS 4 4%—5Mi, De TorensDe Uil 5M4%. Derde kl. afd. A: Schaakmat 2—KTV 2 3—5 v.l. Derde kl. afd. B: Oppositie 2Zaandam 4 5% 4'/2, LaskerWitte Paard niet bekend, Purmerend 2Castricum 2 5—3 voorl. Derde kl. afd. C: DOS—Santpoort 2 4%5%. Derde kl. afd. D: HoofddorpZandvoort 2 4^ 5V2. Halfweg 2Het Oosten 3 73. Vierde kl. afd. A: Caïssa3Wier.meer2 3'A. Vierde kl. afd. B: Westzaan—De Pion 6—4, Ber genAssendelft 5Vu4>4 (Bergen kampioen en promoveert), Purmerend 3—Saende 2 37. Vierde kl. afd. C: VVV 4—Aalsmeer 3 6%—3V2, Santpoort 3—HWP 3 5V2—4%, KSC 2—Weenink 3 64. De competitie wordt deze week voortgezet. Schaken Viktor Korchnoy is door een overwin ning in de beslissende party tegen Suetin nationaal schaakkampioen van Rusland geworden. Plet eindklassement van het kampioen schap luidt: 1. Korchnoy 14 pnt (uit 19 partijen); 2.-3. Petrosyan en Geiler IZV2 pnt., 4. Bagirov 12 pnt., 5. Poloegayevstu 11.5 pnt, 6. Krogius 11 pnt. Wielrennen Ondanks zeer vele ontsnappingspogingen werd maandag de tweede etappe van de Ronde van Sardinië pas door een massale eindsprint op de wielerbaan van Napels beslist. De coureurs namen namelijk geen risico's, vooral niet wanneer Van Looy, Branka-rt of Graczyk bij de aanvallen be trokken waren, zoals nogal eens geschied de. Vrijwel het gehele peloton arriveerde dus in Napels, waar Miguel Poblet de Belg Rik van Looy met miniem verschil klopte. André Darrigade werd zesde. Het tempo was zeer hoog: moyenne 45,323 km/uur. Door deze ontwikkeling behield Jo de Roo de leiderstrui. Coen Niesten en Piet Damen echter kregen een grotere achter stand. Dinsdag staat de derde tappe op het programma. Maandagavond steken de renners en volgers per boot over naar Cagliari en vandaar reizen zij per autobus sen naar Carbonia, waar de etappe naar.. Cagliari (86 km) begint. De uitslag was: 1. Poblet (Spanje) 2 uur 9 min. 48 sec. 2. Rik van Looy (B.) 2.09.48; 3. Pietro Musone (It.) z.t.; 4. Rino Bene- detti (It.) z.t.; 5. Emile Daems (B.) z.t. 6. André Darrigade (Gr.) z.t.; 7. Guido Boni (It.) z.t. 8. Gastone Nencini (It.) z.t. Vervolgens het peloton met O. A. de Roo in dezelfde tijd: 2.09.48. Tijdens de gisteravond in de Amers- foortsë markthal gehouden tweede bui tengewone ledenvergadering van de eerste divisie-club HVC heeft het nog uit vijf man bestaande bestuur van deze vereni ging op voorstel van de tot de oppositie groep behorende mr. J. Hogewoning, een motie van vertrouwen aan de vergadering voorgelegd. Geheel onverwacht bleek de vergade ring tegen de vijf nog zittende leden te stemmen, althans er waren 166 leden, die dit vijftal liever zagen vertrekken tegen 163, die de heren M. van de Linden, A. Mostert, J. Buursma, W. H. van de Wete ring en Sleeking sr. wel als bestuurslid wilden zien blijven aanzitten. Vijf blanco stemmen werden uitgebracht, terwijl er een ongeldig was. Na het bekend worden van de uitslag maakte voorzitter M. van de Linden bekend dat op maandag 28 maart een vergadering zal worden belegd waarop een nieuw bestuur zal worden gekozen. Olympische Spelen Het organisatie-comité van de achtste Olympische Winterspelen heeft bekendge maakt, dat de ontvangsten in totaal naar schatting 2.475.000 dollar bedroegen. Ver reweg het grootste deel van dit bedrag werd verkregen door de verkoop van plaatsen: 2.100.000 dollar. Het vervoer met de skilift (80.000 dollar), het parkeren (95.000 dollar), de verkoop van de programma's (105.000 dollar), en de enkele toezeggingen (in totaal 95.000 dollar) waren de andere bronnen van in komsten. Japan heeft zich bij het I.O.C. als kan didaat gemeld voor de organisatie van de Olympische Winterspelen in 1968. De Ja panners, die reeds de Zomerspelen van 1964 in hun land krijgen, motiveren hun verzoek met te zeggen dat zij in 1940 reeds waren aangewezen om de Winter spelen te organiseren en daarom nu de eerste rechten kunnen laten gelden. De Canadese plaats Calgary staat ook weer op de lijst en verder stelden de Fin nen met Lahti hun kandidatuur. Daar zul len de Winterspelen 1968 echter vrijwel zeker niet gehouden worden. Men kan in Lahti namelijk slechts de Noordse ski nummers en het schaatsen houden en, zo als Avery Brundage, voorzitter van het I.O.C. reeds zei, „een splitsing van de Winterspelen is onmogelijk, hoe gaarne we de Finnen, als groot wintersportland, ter wille zouden zijn". Edmund Brown, gouverneur van Cali- fornië, maakte maandag bekend dat Squaw Valley voortaan een staatspark zal zijn. In maart zal het organisatiecomité van de achtste Olympische winterspelen het dorp aan de staat overdragen. Het ijssta dion en enkele andere installaties zullen tot einde juni in bedrijf gehouden worden. De employees die de laatste zaken afwik kelen gaan in het Olympische dorp wonen. Brown zei nog: „De openbare belang stelling voor Squaw Valley heeft nu haar toppunt bereikt. Ik wil er zeker van zijn, dat de belastingbetalers, die ten slotte hebben meebetaald voor dit grote sport- feest, ook in de toekomst het dal zullen kunnen bezoeken en de Olympische in stallaties gebruiken. Sport in het kort BOKSEN. De Amsterdammer Gerard Berkhout bokst op 11 maart in Stuttgart tegen de Duitser Edgar Basel, die enkele jaren geleden Europees kampioen der amateurs in het vlieggewicht was. Berk hout heeft Basel reeds twee maal als be roepsbokser ontmoet. De eerste maal ein digde de partij in onbeslist, de tweede maal won Basel op punten. BOKSEN. Tijdens internationale boks wedstrijden in Parijs heeft de Nederlandse middengewicht Nelis Oostrum door tech nisch k.o. verloren van Michel Diouf uit Senegal. De scheidsrechter staakte in de tweede ronde de strijd. Het gevecht was afgesloten op tien ronden. ATLETIEK. De Oostduitse atleet Siegried Hermann, Europees recordhouder op de mijl, kwam tijdens indoorwedstrij- den in Oost-Berlijn tot de beste wereld prestatie op de 1500 meter. Hij liep deze afstand in 3 min. 44,6 sec. Tot nu toe stond het officieuse wereldrecord op naam van de Amerikaan Wes Santee met 3 min. 48,3 sec. ZWEMMEN. De Nederlandse kam pioene Greetje Lugthart heeft tijdens in ternationale wedstrijden in Parijs het schoonspringen gewonnen met een totaal van 109,23 punten. Op de tweede plaats eindigde de oud-Europese kampioene, de Frangaise Mady Moreau-Murat, die na een afwezigheid van geruime tijd een come back probeert, met 100,24 punten. Watervliet zal het volgende seizoen zeer waarschijnlijk in de nieuwe eerste klasse uitkomen: daarvoor zorgde het fraaie resultaat van afgelopen zondag: met 72 werd topploeg SVK verslagen. Ook Haarlem zorgde voor een goed resultaat: topploeg Groen Geel zal wel zeer dankbaar zijn met het gelyke spel (55), dat tegen een zeer goed spelend Haarlem werd behaald. Oosterkwartier had weinig moeite met staart- ploeg Fortuna: het werd een 9—2 zege. In de derde klasse twee grote teleurstellingen. Animo Ready verloor met 52 van ZKV, dat door deze zege tweedeklasser werd. Nieuw-FIora struikelde in een onfortuinlijke wedstrijd met 4—3 tegen Vogel. Ten slotte won Oosterkwartier 3 met 8—2 van Blauw Wit 4. Haarlem en Groen Geel hebben een zeer snelle en enerverende wedstrijd gespeeld. Groen Geel, die zeer vele supporters had meegenomen, profiteerde reeds dadelijk van een opening in de Haarlem-defensie doch onmiddellijk daarna schoot T. Kaart de gelijkmaker door de korf (1-1). Groen Geel, dat de wind in de rug had, bleef sterker en liep tot 2-1 uit. Doch een treffer van W. Klasen bracht de ruststand op 2-2. Ook na de rust bleef het hoge tempo in de wedstrijd, eerst had Groen Geel succes, doch een enorm afstandsschot van C. Otte bracht de stand weer in evenwicht (3-3). De Groen-Geel-aanval liep daarna ge smeerd en snel werd het 4-3, gevolgd door een minder fraai punt (5-3). Haarlem kwam verbeten terug, van dit moment was Haar lem veel sterker. R. de Boer bracht de score op 5-4 en W. Klasen scoorde hierna de gelijkmaker. Hoewel Otte daarna enige fraaie kansen schiep, bleef verder succes uit. Watervliet heeft een zeer goede wed strijd gespeeld, en vooral Van Ladesteijn was in uitstekende vorm. Hij scoorde reeds snel drie fraaie goals waarna Van Dijk en Hartman de rust met 4-0 deden ingaan. Even kwam S.V.K. in de tweede helft te rug, doch verder dan 4-2 liet de thuisclub het niet komen. Want de eerste opstelling deed het weer uitmuntend. Van Ladesteijn, H. Scholtink, en J. v. Dijk brachten de eind stand op 7-2. Een door invallers(sters) geteisterd O'- kwartier liep reeds voor de rust tot 7-1 uit tegen Fortuna en won tenslotte met 9-2. Topscorers P. Stam (3x), invaller Roe- lofs (3x) en D. Starink (2x). II A II B Swift 14 24 Groen Geel 15 23 S.V.K. 12 19 DTV 14 21 Watervliet 14 16 DED 13 19 Olympia 14 15 DDV 13 13 Hespa 13 12 BEP 13 13 Z.K.C. 14 11 Haarlem 14 13 Aurora 14 10 O'kwartier 14 12 Landlust 14 9 Fortuna 12 3 MEO 13 6 Victoria 12 3 Animo Ready deed het aanvankelijk zeer goed tegen de kampioensploeg ZKV. Want de dames Sterk en Brink zorgden resp. voor een 1-0 en 2-1 voorsprong. Doch bij de 2-1 stand werd ZKV sterker en liep van de 4-2 ruststand, naar de 5-2 zege. Door een samenloop van omstandigheden werd de Haarlemmer G. Schoon ernstig De korfbalcompetitie aan zijn arm gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Nieuw Flora, dat in de eerste helft een 2-0 achterstand opliep tegen Vogel, kwam in de tweede helft door A. Blauw en K. v. de Eykhof nog resp. tot 2-1 en 3-2 terug, doch verloor onfortuinlijk met 4-3. Ill B III C Amersfoort 12 17 ZKV 14 24 Vogel 12 17 DVD 14 21 KVD 13 15 Animo Ready 13 16 KCN 11 13 De Tovers 12 15 Nieuw Flora 12 11 Oosthoek 13 14 Excelsior 11 9 OBZB 11 7 DSV 10 7 Huizen 12 3 Kameo 11 3 Gibraltar 13 2 De zaalhandbalkampioenen van de af deling Haarlem (De Blinkert (dames) en IJmond (heren) staan reeds met één been in de districts-tweedeklasse. Zondag heb ben beide ploegen in de veilinghal in Alk maar de volle winst behaald in de pro motiecompetitie. De Blinkert versloeg het Utrechtse Attila en het Heemskerkse ADO en IJmond won van Tonegido (Wieringer- werf) en het Stichtse Spirit. De Blinkert won gemakkelijk van At tila; de Haarlemse dames schoven zonder noemenswaardige tegenstand door de zeer trage Utrechtse defensie. Alleen de Attila- doelvrouwe kwam tot grote prestaties maar moest niettemin zeven maal capitu leren: 71. Het enthousiasme van ADO en de aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter stonden De Blinkert een Handbal overwinning in verhouding met de tech nische meerderheid tegen de Heemskerkse dames in de weg. De Haarlemse kam pioenen moesten zich volledig geven om tenslotte met 42 de zege te behalen Zaterdagavond spelen de groenwitten tegen Tonegido, de zwakste uit het gezel schap en na een te verwachten overwin ning treden de Blinkert-speelsters de districtsklasse binnen. Het duel tussen IJmond en Tonegido was het aanzien ten volle waard en in de eerste helft kwamen de ploegen zelfs tót Zwemmen Lorraine Crapp, de Australische zwem ster, die drie jaar geleden vijf wereldre cords op één dag verbeterde, stopt met de wedstrijdsport pas na de Zomerspelen in Rome. Lorraine, die nu 21 is gaat dan trouwen met Ron Day, een onderwijzer Mejuffrouw Crapp maakte dit maandag de laatste dag van de schrikkelmaand fe bruari, in Sydney bekend. Paardesport Het Italiaanse paard Murier heeft de prix d'Europe gewonnen, een draverij over 2500 meter en gedoteerd met 8.400.000 lires, die zondag op het hippo drome van San Siro bij Milaan werd ge houden. De winnaar werd gereden door Silvio Brighenti. De verdere uitslag luidde: 2. Mal- brough (R. Simonard); 3. Lampante (Walter Baroncini); 4. Bagiobbe (M. Mar- dredi). Deze draverij telt mee voor het Euro pees kampioenschap draven en was al leen bestemd voor de vierjarigen. Paar den, die nog geen vijf jaar oud zijn, mo gen natuurlijk niet aan de Prix d'Amé- rique (de eerste race voor het kampioen schap) deelnemen en in plaats daarvan lopen zij dus de Prix d'Europe. De volleybalcompetitie Voor de maand maart staan er voor de Nederlandse Volleybalbond enige belang rijke wedstrijden op het programma. De interessantste is ongetwijfeld de wedstrijd tussen de damesploegen van Nederland en Oost-Duitsland op 10 maart in de grote zaal van de Dierentuin in Den Haag. Op diezelfde avond speelt het herenteam van Den Haag tegen Antwerpen. Een Joegoslavische herenploeg, Zel- jeznicar, begint op 1 maart een tournee door Nederland. Op die datum namelijk spelen de Joegoslaviërs in het A.M.V.I.- gebouw te Amsterdam tegen een verte genwoordigend team van de Koninklijke Luchtmacht, terwijl op dezelfde avond een Nederlands heren bondsteam en de Nederlandse studentenploeg elkaar ont moeten in het A.M.V.J.-gebouw. De toer- nee wordt voortgezet op 2 maart in Amers foort met de wedstrijd Zeljeznicar tegen een vertegenwoordigende ploeg van dis trict west II en op 4 maart te Rotterdam tegen Libanon '50. uitstekend zaalhandbal. IJmond won uit eindelijk nog met een ruime marge: 158. De IJmond-doelman leidde in het treffen met Spirit zijn club naar de 1411 zege. Overigens waren de aanvallers hun tegen spelers ver de baas. De resultaten van de promotiecompe titie luidden: Heren: TonegidoIJmond 815, IJ mondSpirit 1411, SpiritTonegido 1314 en SpiritNiloc 2 99. Dames: De BlinkertAttila 71, Tone gidoADO 13, AttilaTonegido 65. ADODe Blinkert 24 en ADOAttila 4—1. De standen luidden: Heren Dames IJmond 2 4 De Blinkert 2 4 Tonegido 2 2 ADO 3 4 Niloc 2 1 1 Attila 3 2 Spirit 3 1 Tonegido 2 0 Zaterdag en zondag zijn in Rotterdam de Nederlandse kampioenschappen zaal handbal gehouden. Evenals in 1959 behaal de het Amsterdamse Zeeburg bij de da mes het kampioenschap, door in de finale met 2-1 van het tot dan toe ongeslagen Athene (Den Haag) te winnen. Bij de he ren ging de titel eveneens naar Amster dam. Niloc nam het kampioenschap van Aalsmeer, dat reeds in de wedstrijden om het districtskampioenschap was uitge schakeld over. Niloc zegevierde in de finale met 12-5 over het Hengelose Olympia. In de voor ronden, die zaterdag werden gespeeld, werden bij de heren EMM (Middelburg) en Olympia (Groningen) uitgeschakeld. Ook bij de dames waren het de Zeeuwse en Groningse districtskampioenen, respec tievelijk Walcheren (Vlissingen) en Spar ta (Groningen), die zich de kans op een titel ontnomen zagen. Voor Athene dat on geslagen uit de voorwedstrijden kwam en zondag met 4-1 van Olympia (Hengelo) won leek het pad naar de titel geëffend. Maar het Amsterdamse Zeeburg, wetend dat Athene aan een gelijkspel genoeg had, vocht tegen de Haagse ploeg voor wat het waard was. 1-1 was de stand een paar minuten voor het einde. Een klein foutje in de Haagse verdediging werd toen ech ter op de juiste manier afgestraft en het waren de Amsterdamse dames, die even als in 1959 de beker in ontvangst mochten nemen. Bij de heren was het Olympia (Hengelo) dat Niloc zo lang mogelijk de titel betwist te. Van der Heyden en zijn mannen gaven zich echter niet gewonnen en konden zich door een 12-5 overwinning ten slotte kam pioen noemen. Het Haagse Operatie '55 dat Hellas in de strijd om de titel nu eens had afgelost, eindigde als derde na een goede wedstrijd tegen Niloc (7-9) en een overwinning op Sittardia (9-5). Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan uw toevlucht tot Togal, Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat u dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Hockey Het Nederlands B-hockeyelftal voor de wedstrijd tegen België B, die op zaterdag 12 maart in Tilburg wordt gespeeld, is als volgt samengesteld: doel: Mulder (Amsterdam); achter: Both en Leemhuis (beiden SCHC); midden: Marres (Laren), Fiolet (HDM) en N.N.; voor: Berkman (BMHC), Van Vroonhoven (Tilburg), Coster van Voorhout (Amster dam), Voigt (Hurley) en Jansen Schoon hoven (Amsterdam). De linkshalf en de reserves worden aan gewezen na de oefenwedstrijd van de voorlopige B-ploeg tegen een bondsteam, die op zaterdag 5 maart op „Klein Zwit serland" wordt gehouden. Voor deze oefenwedstrijd werd Buteux van der Kamp van Togo uitgenodigd als linkshalf. Het bondsteam voor dit oefenduel is: doel: De Graeff (Togo); achter: Fokker (Laren) en Houwen (Venlo); midden: De Muinck Keizer (SCHC); Mijnarends (Am sterdam) en Van der Valk (Laren); voor: Gielen (Be Fair), Verloop (SCHC), De Beer (Tilburg), Dekker (BMHC) en Verhoeff (SCHC). Boksen In de Dierentuin in Den Haag zijn maandagavond de finales van de Neder landse amateurkampioenschappen gehou den. Twee titelgevechten moesten worden uitgesteld: In het lichtweltergewicht de ontmoeting tussen titelhouder Gerlach (Groningen) en Bouvrie (Maastricht) we gens ziekte van de Limburger en voorts de partij in het halfzwaargewicht tussen de Amsterdammers Kiks en De Vries. Kiks had namelijk een ernstige oogblessure. De uitslagen luidden: Lichtgewicht: Huysmans {J3reda) wint door opgave in de derde ronde van Jan Kneppers (A'dam); zwaargewicht: Gerards (Maastricht) wint op punten van Van der Schelling (Rotter dam); vedergewicht: De Rooy (Amster dam) wint door interventie van de scheids rechter in de tweede ronde van De Rijk (Utrecht). In het vlieggewicht bleef de titel in handen van Wijnholtz (Almelo), de enige inschrijver in dit gewicht. Hij bokste een prestatiepartij tegen de bantamgewicht Te Pas (Amsterdam) die door de laatste op punten gewonnen werd. In het bantam gewicht won Wilbrink (Groningen) op punten van Zwaan (Amsterdam). Zwaarweltergewicht: Bep Kneppers (Amsterdam) wint op punten van Hilster (Amsterdam); middengewicht: Van Dui- venbode (Amsterdam) wint door opgave in de derde ronde van Mazurel (Amsterdam); weltergewicht: Kok (Amsterdam) wint op punten van Schregardus (Amsterdam).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11