Jury zal waarschijnlijk nog heden uitspraak doen Negen doden in het verkeer H0UT-0-LUX Bezorgdheid van bollenkwekers over tulpenaaltje Kort en bondig Aanhoudend zacht weer Gestrande smokkelaars deelden boter uit Weer spijtoptanten in Nederland gearriveerd Germanismen in de Troonrede" DE H0UTWERF N.V. Kort geding in de autohandel Brand in Instituut voor de marine 2 VERLAAGDE PRIJZEN: Junior bus a 25 gram f 1.20 Normale bus k 50 gram f 2.- Familie bus a 200 gram f 7.25 Coffeinevrij Normale bus k 50 gram f 2.25 Familie bus a 200 gram f 8.25 Espresso: Normale bus a 50 gram f 2.30 *t helpt en... 't is lekker Senatoren klagen: Salarisverhoging GAK-personeel Onderwijspionier Maarten Vrij gehuldigd n nieuw Hou twerfproduct Bruynzeel kasten en keukens VERENIGING „DE TULP" Grote Afrika-tournee van de „Friendship" Zaak-Van R nadert einde Rechter weigerde verdere getuigen DINSDAG 1 MAART 1960 Advertentie PITTIG KOFFIE-NIEUWS NESCAFÉ NU 2.- Nescafé fs een gedeponeerd handelsmerk van Nestlé Instant Coffee Op de rijksweg Castricum-IJitgeest ter hoogte van de Castricummerweg is maan dag omstreeks twaalf uur de 30-jarige mo torrijder J. Boonacker uit Den Haag met zijn motor met zijspan tegen een uit de richting Alkmaar hem tegemoet komende vrachtwagen gereden toen hij een voor sorterende personenauto en een vracht wagen passeerde. Bij de frontale botsing werd de 30-jarige echtgenote van de motor rijder mevrouw J. M. Doonacker-Clee op slag gedood en liepen hijzelf en zijn drie jarig dochtertje ernstige verwondingen op. In de loop van de middag is de heer Boon acker in het Alkmaarse ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. De bestuurder van de vrachtwagen en diens bijrijder, beiden uit Hellevoetsluis, kregen een shock en konden pas later op de middag over de oorzaak van het onge val worden gehoord. Vast kwam te staan dat de motorrijder, inplaats van rechts de voorsorterende auto's te passeren dit links deed. Pas op het laatste moment remde hij af. Ook de vrachtwagenbestuurder remde uit alle macht en trachtte naar rechts uit te wijken maar slaagde hierin niet. De motor met zijspan was zo ernstig beschadigd en in elkaar gedrukt dat het stoffelijk overschot van mevrouw Boon acker met snijbranders losgemaakt moest worden. Het lichaam werd opgebaard in het rouwzaaltje van het provinciaal zie kenhuis Duinenbosch te Bakkum. Het dochtertje maakte het tegen de avond re delijk wel. Maandagmiddag is een personenauto op de weg tussen Sneek en Jutrijp in botsing Een vrachtauto, beladen met 2.000 kg. smokkelboter is maandagmorgen _op de rijksweg Breda-Roosendaal nabij Etten door een defect aan de stuurinrichting te gen drie bomen geschampt, waarbij de boter uit de laadbak op de weg terecht kwam. De chauffeur werd aan het hoofd gewond, wat hem niet verhinderde, snel een medeplichtige te hulp te roepen en de nummerborden van de wagen te slopen. In een nabijgelegen winkel belde hij een andere trawant op, die spoedig met een kleine vrachtauto te hulp snelde. Hierin werd de overgebleven boter de chauf feur had aan omwonenden en voorbijgan gers grote pakken boter van 25 kg. elk uit gedeeld ingeladen, waarna het tweetal op de vlucht sloeg. De douane-recherche nam bij omwonenden 700 kg. boter in be slag. De waarde van de partij wordt geschat op 9.000. De smokkelauto werd in beslag genomen en naar Tilburg ge sleept. Later is ook de chauffeur van de smokkelauto, de Volendammer N. P. aan gehouden. Advertentie Maandagochtend arriveerde in Rotter dam het regeringsschip „Waterman" met aan boord 465 passagiers. Onder hen bevonden zich er 451, die zich in Djakarta of Surabaja hadden ingescheept. De ove rigen kwamen uit Nieuw-Zeeland en Australië. Onder de 451 uit Indonesië komende pas sagiers waren 294 zg. spijt-optanten, van wie 150 kinderen. Het ministerie van Maatschappelijk Werk dat deze 451 ge- repatrieerden van kleding voorzag (waar mee 33.000,- was gemoeid), zal er 379 in zg. contractpensions onderbrengen. De overigen hebben zelf voor onderdak ge zorgd. Van de 451 is ongeveer tachtig pro cent nog nooit in ons land geweest. Hun beroepen variëren van hoofdboekhouder tot hutbediende. Velen hebben een am bachtschool gevolgd en allen spreken Ne derlands. Er zijn reeds plm. 2.500 spijtop tanten in ons land. Tot nu toe konden al ien in het arbeidsproces een plaatsje vin den. Ook voor de nu aangekomenen wor den op dit gebied geen moeilijkheden ver wacht. gekomen met een vrachtauto. De botsing ontstond vermoedelijk doordat de be stuurder van de personenauto onwel werd. Drie van de vier inzittenden uit deze auto kwamen om het leven: M. Band uit Oudedijk. P. Hidjus uit Middelie en J. Ruiter uit Wijde Wormer. De heer J. Kout uit Wormer is zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sneek gebracht. De vier mannen waren van Noordholland naar Friesland gereden om vee te kopen. De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. In Rotterdam is de 26-jarige machine bankwerker E. C. Brandt uit de Koepel straat aangereden door een bestelauto. Met een schedelbasisfractuur is hij in het westerziekenhuis opgenomen waar hij na dien is overleden. De dertienjarige J. Kuppens uit Weert is op de Maaseikerweg aldaar door een auto aangereden toen hij op zijn fiets de weg overstak. In een ziekenhuis is hij la ter overleden. Maandagmiddag reed een tractor met aanhangwagen op de Rijksstraatweg te Pijnacker. Op de tractor reden twee kin deren mee, op de aanhangwagen vier. Door nog niet vastgestelde oorzaak sloe gen tractor en aanhangwagen om. Hierbij werden de twee- en vijfjarige zusjes Van der H. uit Pijnacker zo ernstig gewond, dat zij op weg naar het ziekenhuis over leden. De andere kinderen bleven onge deerd. In het voorlopig verslag van de commis sie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begroting van Algemene Zaken uiten verscheidene leden kritiek op de Troonrede. Zij menen dat uit een stilis tisch en taalkundig oogpunt beschouwd aan de jongste Troonrede niet een zodanige zorg was besteed als dit staatsstuk toe komt. Zij geven een aantal voorbeelden, onder meer van verscheidene germanis men. Zij zeggen verder dat het hun ont gaat hoe tot de „uitbouw van een beleid" kan worden overgegaan. Deze leden drin gen er bij de regering op aan de Troon rede, vooral ook omdat het hoofd van de staat haar pleegt uit te spreken, voortaan meer zorg te geven. Geen reclame op vlaggen Deze leden verzoeken de regering ver der een regeling bij de wet van de vaststel ling van de nationale vlag. Daarbij zou huns inziens tevens dienen te worden be paald dat. het aanbrengen van reclame op de Nederlandse vlag verboden is. Het personeel van de bedrijfsverenigin gen en het Gemeenschappelijk Admini stratiekantoor krijgt een salarisverhoging van vijf percent. Deze verhoging is van terugwerkende kracht tot 1 januari 1960. Ter gelegenheid van zijn tachtigste ver jaardag is de oprichter der eerste Dalton vereniging in ons land, Maarten Vrij, in de „Vrij-school" te Amsterdam, waarvan hij bijna dertig jaar hoofd is geweest, in een bijeenkomst met oud-leerlingen op bijzonder hartelijke wijze gehuldigd. Na mens de oud-leerlingen bood mr. Theo Ph. van Raalte de jarige diens door zijn oud- leerlinge, mevrouw Beppie Sturm-Van den Bergh vervaardigd borstbeeld aan, dat in de school geplaatst zal worden. De heer Vrij nam in 1931 het initiatief tot het geven van verkeerslessen op school en na de be vrijding tot het instellen van jeugdbrige- des. Voorts introduceerde hij het ringbal- spel, de handenarbeid en het blokschrift op de scholen. Na deze huldiging volgde een druk be zochte receptie. Kinderen van de „Vrij school" hadden op het schoolplein in levende letters de naam M. Vrij geformeerd als hulde blijk voor de jubilaris. Advertentie Een luxe betimmering van massief hout voor een normale beurs. Kampersingel 20-24 - Tel. 12104 - 11932 De vergadering van de vereniging „De Tulp" die maandagmiddag in café-restau rant Brinkmann in Haarlem is gehouden, is de eerste, waar men openlijk en zon der terughouding heeft gesproken over de nieuwe bedreiging door het tulpenaaltje, dytilenchus dipsaci. Volgens professor Van Slogteren is er nog lang geen tiende per cent van de met tulpen beteelde opper vlakte door geïnfecteerd. Een gewaar schuwd man telt echter voor twee. De voorzitter, de heer George Vreeburg, sprak in zijn openingswoord over maatre gelen om de getroffen kwekers schadeloos te stellen voor de vernietiging van de aan getaste partijen. Er zal vermoedelijk een apart fonds worden gesticht om de nog geringe hoeveelheden te vernietigen. Iedere kweker moet zonder angst voor gel delijke verliezen de Plantenziektenkundi- ge Dienst kunnen waarschuwen als hij „verdachte" planten ziet. De heer Vreeburg signaleerde nog een gevaar en wel, dat de kwekers verleden jaar te veel „leverbaar" aan de markt hebben onttrokken, waardoor de prijzen voor de bollen nu hoog zijn. In vergelij king daarmede zijn de Engelse prijzen voor de bloemen laag. Hier is een opti mistische stemming, maar daar kijkt men somber. De kwekers zullen een groot gedeelte van hun produkt ter beschikking moeten stellen tegen redelijke prijzen. Bij twee keer de minimumprijs kan de kwe ker best leven en de exporteur blijven ver kopen. „Indien we twee dubbeltjes voor een tulp moeten vragen, dan kunnen we binnen twee of drie jaar weer grote sur- pluskortingen gaan betalen." Volgens de heer Vreeburg is er nog nooit zo'n klein overschot geweest als in 1959. De agenda leverde geen bijzonderheden op. De financiën verkeren in een zeer ge zonde staat. De heren H. de Vroomen uit Lisse en W. Reus Avenhorn traden af en zullen worden opgevolgd door de heren Chr. Eggink Jzn. en Jn. Swagerman, Berk hout De heer A. Priester uit de Kring Kennemerland en de heer P. A. van Saa- se uit Hillegom zagen hun plaatsen inge nomen door de heren H. van Duin en G. Meskers. Alle kringen waren van mening, dat men geen tulpen-uitschot meer moet opkopen. De afdeling Overveen-Bloemendaal meen de echter, dat men toch weer eens moest gaan bekijken of die maatregel niet terug kon komen. Het bestuur zal het bekijken. De heer F. Limburg, directeur van de keuringsdiensten, gaf in een verslag de be vindingen op de proef- en monstertuinen. Te weinig kwekers maken gebruik van de gelegenheid om hun partijen door deskun digen te laten controleren. De percenta ges die in aanmerking kwamen voor een certificaat waren niet bijzonder hoog en dus is er wel reden om bij de aankoop van een partij te vragen of deze een cer tificaat heeft gehaald. De Plantenziekten- kundige Dienst heeft bij de keuring te vel de ook wel enkele onaangenaamheden ge vonden, die de kwekers geld kosten, daar dergelijke partijen moeten worden vernie tigd. Er is uitvoerig over het aaltjesziek ge delibereerd, omdat de kwekers het gevaar wel onderkennen, andere aaltjes brachten de narcissencultuur aan de rand van de afgrond. Ook heeft men vele ernstige woor den gewijd aan het probleem van de juis te toekenning van de uitbreiding van de teeltvergunning. Het is de bedoeling dat mensen die teeltbewijs verhuren geen aan deel zouden krijgen in de uitbreiding. De heer Timmer uit Breezand maakte echter wel duidelijk, dat men al vijfentwintig jaar lang naar verbeteringen van de maat regelen zoekt. Iedere keer weer komt men ook van die veranderingen terug. En bo vendien wordt jaarlijks maar twee per cent van het totale areaal verhuurd, zodat men zich er volgens de heer Timmer maar niet al te druk over moest maken. Hij de monstreerde al met een voorbeeld hoe men de voorgestelde systemen kan ont duiken. Nieuwe „Gaasterdtjk". Het bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij voor de HollandAmerika Lijn in aan bouw zijnde vrachtschip van 10.000 dead weight zal „Gaasterdijk" worden gedoopt. Het schip zal, zo is het streven, in septem ber 1960 worden opgeleverd. Maandag is van Schiphol vertrokken de Fokker „Friendship" PH-NVF, eigendom van de Fokkerfabrieken voor het maken van een grote tournee door Afrika. Met de vliegers Sjoerd Wolters en Ronald Wal ker en de boordwerktuigkundige Dik in de stuurhut wordt een tournee gemaakt via Casablanca, Dakar, Monrovia, Accra, La gos, Leopoldstad, Luanda, Livingstone, Johannesburg, Kaapstad, Port Elisabeth, Durban, Lorengo Marques, Salesbury, Nairobi, Khartoem, Bengazi, Tripoli en Tunis. Op 9 april keert de „Friendship" terug op de thuishaven. Voor de president van de Amsterdamse rechtbank zijn vandaag pleidooien gehou den in twee korte gedingen betreffende de autohandel. Het gaat hier om de onlangs ontstane geschillen tussen de n.v. Pon, de importeur van de Volkswagen, de door de ze n.v. opgerichte n.v. Autopon, die thans voor een deel van Amsterdam als dealer optreedt en anderzijds de n.v. garage Kost, die jarenlang hoofddealer voor Amster dam is geweest. Het hoofdgeding in deze kwestie over de vraag of het dealerschap van Kost ontijdig door de n.v. Pon is beëindigd, is aanhangig gemaakt bij de rechtbank te Utrecht. Het gaat hier om een aantal eisen van Kost te gen Autopon en vice versa. De garage Kost heeft gesteld dat Auto pon in strijd met de waarheid het publiek mededeelt-, dat Kost niet meer in staat is voldoende service te verlenen en niet over een voldoende assortiment onderdelen be schikt. Voorts, dat Autopon discrimine rende maatregelen jegens garage Kost neemt, onder meer door aanzienlijk lange re levertijden te bedingen dan normaal, dat Autopon door Kost opgegeven kopers benadert en hun tracht te bewegen, de koop met Kost ongedaan te maken en tenslotte dat Autopon een rantsoenering ten aan zien van de levering van Volkswagens aan Kost heeft ingesteld. Namens de garage Kost vroeg mr. J. Spanjaard de president, al deze maatregelen ongedaan te maken op straffe van 5 dwangsommen, namelijk een maal 1000 en vier maal 10.000. Daartegenover stelde mr. L. J. van Apeldoorn namens Autopon in reconventie de eis, dat Kost moet ophouden bij het pu bliek de indruk te wekken nog steeds de hoofddealer voor Amsterdam te zijn en dat Kost verboden moet worden, het em bleem en de naam Volkswagen te blijven voeren. Dit op straffe van een dwangsom van 1.000. De president van de rechtbank zal in deze gedingen op dinsdag 8 maart uitspraak doen. Advertentie BOSTON (AFP, Reuter) De verdedi gers van de Nederlandse marconist W. van R., die in Boston terecht staat op beschul diging van moord op mevrouw Lynn Kauff- man, hebben maandag meegedeeld, dat zij afzien van het horen van nieuwe ge tuigen a décharge. Hun laatste getuige, het hoofd van de dienst voor geneeskun dig onderzoek van de stad New York, dr. Milton Helpern, had zaterdag als zijn me ning te kennen gegeven, dat Lynn Kauff- man niet was geslagen, toen zij op 18 sep tember van het vorige jaar in de haven van Boston verdronk. Volgens hem was zij bij kennis toen zij van de „Utrecht" in het water viel. Deze getuigenis ging lijnrecht in tegen de stelling van de openbare aan klager, dat Van R. Lynn geslagen zou hebben en haar toen in bewusteloze toe stand overboord gegooid had. Toen de verdediging dit besluit, dat eni ge verrassing wekte, had bekendgemaakt liet de openbare aanklager, John McAuliffe Bernard Hurley van de afdeling moord zaken van de politie te Brooklyn voorko men. In antwoord op vragen verklaarde deze getuige, dat Van R. tijdens het lang durige verhoor van beklaagde dat op 29 september begon en dat in de ochtend van de dertigste met een volgens Van R. afgedwongen bekentenis eindigde ,geen maaltijden waren verstrekt, maar dat Van R. wel koffie had gehad. Ook waren hem broodjes aangeboden, maar deze had hij geweigerd. Van R. heeft eerder ver klaard, dat hij pas in de ochtend koffie en broodjes had gekregen en dat hij de brood jes niet door de keel had kunnen krijgen. Getuige Hurley verklaarde dat hij Van R. ook sigaretten had gegeven. De laatste getuige a charge was de arts dr. Arthur O'Dea, die in tegenstelling tot wat dr. Helpern getuigd had, van mening was dat de verwondingen, die het lijk van mevrouw Kauffman vertoonde in de eer ste plaats geïnterpreteerd moesten wor den als gevolgen van slagen. Bepaalde verwondingen, met name aan de borst, zouden volgens hem echter ook het gevolg kunnen zijn van een val van het dek in het water, een hoogte van twaalf meter. Hoewel hij toegaf eerder te hebben gezegd dat de verwondingen alle ongeveer op het zelfde tijdstip moesten zijn ontstaan, kon hij niet inzien, op welke wijze alle wonden het gevolg van een val in het water zou den kunnen zijn. Toen de aanklager daarna nog een me dische deskundige als getuige wilde doen horen, onderbrak rechter Murray hem kortaf met de mededeling dat zulks zijns inziens niet meer noodzakelijk was. Murray zei, dat de aanklager en de ver dediging nu een aanzienlijke hoeveelheid getuigenissen en bewijzen hadden opge stapeld, waarover zij het samen eens zul len zijn, dat zij geheel bykomstig („wholly circumstantial") is. Laten wjj dit alles dus nu besluiten opdat de officier van justitie en de verdediging gelegenheid heb ben, op een rustiger plek de „samenvat tingen (requisitoir en pleidooi) voor te be reiden, die zij morgen aan de jury zullen voorleggen", aldus Murray. De zitting werd daarna verdaagd tot heden, dinsdag ochtend tien uur (plaatselijke tijd). Na het aanhoren van requisitoir en pleidooi zal de jury zich terugtrekken om zich te beraden over de vraag of Van R. naar haar oordeel schuldig of onschuldig is. Hoewel uiteraard niet te voorspellen valt hoe lang de gezworenen voor dit beraad nodig zullen hebben, verwacht men in Boston dat de uitspraak der jury wellicht nog van 'aag verwacht kan worden. Rode Kruiscampagne. De campagne van het Nederlandse Rode Kruis heeft in 1959 1.475.417.—, iets meer dan in 1958, opgebracht. De kring Zeeland stond in 1959 met 85 pet. van het streefbedrag boven aan de ranglijst van de elf kringen en ver overde daarmede voor de zevende maal het campagne-herinneringsbord voor een kring. Esperantist overleden. Te Amsterdam is op 68-jarige leeftijd overleden de heer A. van Haren, voorzitter van de Bond van Arbeiders-Esperantisten. De heer Van Haren was ruim 25 jaar lid van het hoofd bestuur van deze bond waarvan 13 jaar voorzitter. Hij was tevens voorzitter van het overkoepelend orgaan der gezamenlijke Nederlandse Esperanto-organisaties. Leerstoel. Prof. Eykemans, secretaris van de bisschop van Suriname, zal binnen kort naar Nederland vertrekken, waar hij aan de universiteit van Nijmegen een leer stoel zal bezetten. Prof. Eykemans zal via Rome reizen, waar hij besprekingen zal voeren. Hulpfonds droogteschade. In het hulpfonds droogteschade landbouw 1959 is tot eind februari binnengekomen een be drag van 442.000. Hiervan zijn reeds 150.000 Verdeeld over de vijf zwaarst getroffen provincies. Voor een deel is het bedrag van 442.000 bijeengebracht door grote giften. Sociaal centrum Hollandia. In aan wezigheid van de resident van Hollandia, mr. F. R. J. Eibrink Jansen, is in de Pa- poease wijk van Hollandia (op Nieuw Gui nea), Hamadi, een nieuw sociaal centrum geopend. Het gebouw, dat bestemd is voor de papoea's, bevat een polikliniek en een moderne ontspanningszaal, die voor ver schillende doeleinden kan worden gebruikt. Noors vlootbezoek. Van 4 tot 9 maart zal het Noorse opleidingsfregat „Haakon VII" (pl.m. 1800 ton) een niet-officieel be zoek brengen aan Den Helder. De comman dant is de kapitein-luitenant ter zee Brei- rem. De bemanning bestaat uit 13 officie ren, 28 onderofficieren, 48 leerling-onder officieren en 90 manschappen. Luchtpost. De luchtpostsluitingen bestemd voor de opvarenden van Hr. Ms. jager Limburg, zijn vastgesteld op: 2 maart 10 maart, 16 maart en 21 maart (alle te 13 uur). Voor de opvarenden van Hr. Ms. fregat Evertsen: 3 maart te 9 uur; 9 maart te 15 uur; 16 maart te 10 uur; 18 maart te 13 uur en 26 maart te 16 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn p.a. Amster- dam-c.s.-Marine. Haring voor de broeders. Burgemees ter en wethouders van Venlo hebben een tonnetje haring aan de kloostergemeen schap van de paters Franciscanen („min derbroeders") te Venlo overhandigd. In de late middeleeuwen hebben de minder broeders zich verdienstelijk gemaakt tij dens een pestepidemie in Venlo. De stede lijke magistraat schonk hun sindsdien uit erkentelijkheid ieder jaar een halve ton haring. De traditie, die in onbruik was geraakt, zal nu opnieuw voortgezet wor den. Maandagavond is brand uitgebroken in het Koninklijk Instituut voor de marine in Den Helder. De zolders benevens de voor- en de linkerzijkant van het gebouw liepen zware schade op. De marine-beroepsbrand- weer was twee minuten na het alarm ter plaatse, later bijgestaan door de gemeente brandweer. De brand was om één uur van nacht geblust. De adelborsten kunnen hun studie voortzetten. De vermoedelijke oor zaak is kortsluiting. Het onderzoek zal heden worden voortgezet. Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie bij Schotland, die het zachte weer bij ons veroorzaakt beweegt naar het noordoos ten. Op het westelijk deel van de Oceaan is echter een nieuwe depressie in ontwik keling, die in de richting van West-Eux-opa trekt. De Zuidwestelijke stroming zal in verband daarmee aanhouden, zodat er aan het zachte weer de eerstkomende dagen nog geen eind komt. Een kleine storing in de zuidwestelijke stroming, die vanoch tend de ingang van het Kanaal naderde, zal Nederland passeren, hetgeen met wat regen en een tijdelijk toeneming van de wind gepaard zal gaan. Een hoge druk- gebied boven Finland, dat in Scandinavië strenge vorst brengt, trekt langzaam naar het oosten weg, waardoor de zachte lucht nu ook in de richting van Denemarken, Zuid-Noorwegen en Zuid-Zweden begint op te dringen. WEERRAPPORTEN Woensdag 2 maart Zon op 7.25 uur, onder 18.21 uur. Maan op 9.30 uur, onder 23.57 uur. Maanstanden 5 maart 12.06 uur eerste kwartier. 13 maart 9.26 uur volle maan. 20 maart 7.41 uur laatste kwartier. 27 maart 8.38 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 1 maart Hoog water 6.09 en 18.26 uur. Laag water 1.47 en 14.10 uur. Woensdag 2 maart Hoog water 6.48 en 19.05 uur. Laag water 2.21 en 14.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen *0 C W a binnen- en buitenland. w'3 2 1 Neerslag: laatste 24 uur. af O ca Den Helder onbewolkt zw 14 0 Ypenburg half bew. zw 17 0 Vlissingen zwaar bew. zw 12 0 Eelde half bew. zw 14 1 De Bilt half bew. zw 16 0,1 Twente geheel bew. zw 17 1 Eindhoven zwaar bew. zw 17 0 Zd Limburg zwaar bew. zw 19 0,1 Helsinki onbewolkt nno -11 0 Stockholm zwaar bew. zo -6 0 Oslo sneeuw nno -7 9 Kopenhagen geheel bew. zo 2 0 Aberdeen zwaar bew. zzw 11 5 Londen zwaar bew. zw 17 0 Amsterdam onbewolkt zzw 16 0 Brussel regen zw 20 0,4 Luxemburg regen wzw 18 0,2 Parijs zwaar bew. wzw 17 0 Bordeaux onbewolkt zzw 19 5 Grenoble regenbui nw 17 16 Nice onbewolkt nnw 14 0 Berlijn geheel bew. ozo 11 0 Frankfort regen wzw 16 5 München geheel bew. w 20 0 Zürich regen wzw 16 4 Genève regen nno 16 6 Locarno regen z 14 0,1 Wenen mist zo 17 0 Belgrado mist O 18 0 Athene onbewolkt windst. 15 0 Rome zwaar bew. zzw 19 0 Madrid onbewolkt windst. 16 0 Mallorca half bew. n 25 0 Lissabon onbewolkt verand. 17 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2