artone Haak enige verkoopsters chef kok Jcisge man gevraagd Verzoek aanbesteding viaduct voorlopig uit te stellen Hoofdbode Nijenhuis van raadhuis Heemstede gehuldigd administratieve krachten Hoofdredacteur legt functie neer Rijksleerschool gaf een instuif Perssiers, mangelsters en flinke meisjes gevraagd chemisch strijkster geroutineerde kracht Meisje of juffrouw gevraagd vertegenwoordiger WAGENWASSERS gramophone Adverteert in dit blad DINSDAG 1 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Kuip of viaduct bij Julianalaan VANDAAG MET PENSIOEN Tegen Haagse acteur voor het hof twee jaar geëist Wethouder Van Gelukpark volgend jaar gereed Complete röntgenapparatuur voor ziekenhuis Paramaribo Vergadering Heemsteedse pluimveehouders Snack-hal! „ISTIMEWA" ACTIEVE JONGEDAME THE INDIANA NETTE BUFFETBEDIENDES Melkinrichting KRANENBURG EEN FLINKE JONGEN EEN FLINK ECHTPAAR f Leerling MONTEUR/WAGENWASSER WAT EEN RIJKDOM O U r 3Kfl$£M In de gemeente Bloemendaal worden alsnog pogingen in het werk gesteld by de Julianalaan te Overveen een „open kuip" te maken, als onderdeel van de westelijke randweg tussen de Heussensstraat en de Zylweg te Haarlem, in plaats van een viaduct, zoals de plannen van de provincie Noordholland zyn. Mr. dr. P. J. Witteman heeft zich namens een comité van actie uit Overveen tot het college van Gedepu teerde Staten van Noordholland gewend met het verzoek de voor donderdag 17 maart uitgeschreven aanbesteding van de bouw van een viaduct uit te stellen en een plan van ir. W. van der Laan, raadgevend ingenieur te Bloemendaal, die een open kuip ontworpen heeft, nader te bestuderen. In de maandagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal is met algemene stemmen besloten adhesie aan het verzoek van mr. Witteman te betuigen. Voor de vergadering van de gemeente raad bestond grote belangstelling. Mr. Witteman was als gast aanwezig. Deze deelde mee, dat hij vorige week de brief naar Gedeputeerde Staten verzonden heeft, waarin om uitstel van de aanbeste ding verzocht is. Het is van belang dat de provincie op de hoogte wordt gesteld van het plan van ir. Van der Laan. Dit plan is reeds bij de hoofdingenieur di recteur van de Provinciale Waterstaat, ir. G J. de Borst, toegelicht. Indien de aanbesteding doorgaat en het werk ge- Auto-ongeluk bij Aalsmeer gund wordt kan niets meer met het plan bereikt worden. Weinig verschil in kosten Ir. Van der Laan. die ook lid is van de gemeenteraad van Bloemendaal als ver tegenwoordiger van de V.V.D., heeft een toelichting op zijn plan gegeven en mee gedeeld, dat hij de kosten voor een viaduct geraamd heeft op 2.450.000 (kunstwerk f 2.100.000, bijkomende werken 150.000 en schade f 200.000) en voor een open kuip op 2.650.000. Volgens hem mag een ver schil van f 200.000 geen rol spelen, want als een open kuip tot stand komt hebben omwonenden geen hinder van het verkeer en wordt hun geen schade berokkend. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het kostte de 42-jarige Haagse toneel speler-regisseur, die maandagmiddag voor het Amsterdamse gerechtshof twee jaar gevangenisstraf en drie jaar onzeg- ging van de rijbevoegdheid hoorde eisen, moeite zich te beheersen. „Zijn gedrag moet worden vergeleken met dat van de ergste wegpiraat", zo had de procureur-generaal mr. W. B. J. Aber- son gezegd. En: „Alle leed dat uw hof hem kan aandoen, staat in geen verhouding tot het leed dat het gezin van de omgekomen vrouw is overkomen". „Wij hebben hem vreselijk hard nodig. Wij hebben nu geen regisseur. Wij kunnen niet verder", verklaarde als getuige a dé charge de directeur van de Toneelgroep Theater. „Hij is een fatsoenlijk mens, die de morele schuld van het gebeurde altijd met zich mee zal dragen. Hij wil vrijwillig voor het gezin gaan zorgen, maar hij kan dat niet zolang hij in de gevangenis zit", aldus de raadsman mr. dr. L. P. van der Does uit Den Haag, die het hof onmiddel lijke invrijheidstelling verzocht. Het hof wees dit verzoek na raadkamer af. Zoals men weet is de acteur-regisseur op 26 mei van het vorig jaar na het drinken van vier of vijf glazen sherry, met zijn auto van Wassenaar naar Aalsmeer gereden. Op de Kudelstaartseweg verloor hij de macht over het stuur, schampte een lan taarnpaal, reed vervolgens over de linker weghelft en botste daar tegen een tege moetkomende wielrijdster, een 44-jarige moeder van vier kinderen. Zij was vrijwel op slag dood. De auto schoot na de aanrij ding van de weg en kwam in een weiland tot stilstand. In oktober eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouman de maximumstraf van drie jaar gevangenisstraf en vijf jaar niet-rijden. De rechtbank veroordeelde de acteur tot een jaar gevangenisstraf en een rijverbod van drie jaar. Van dit vonnis ging de officier van justitie in beroep. Voor het hof verklaarde de acteur zelf geen beroep te hebben aangetekend we gens familieomstandigheden en wegens de publiciteit. Onder de strakke leiding van president mi-. C. H. Beekhuis besteedde het hof in een zitting van bijna vier uur grote aan dacht aan alle details van het fatale ge beuren op die meidag. Deze details wer den aangedragen door merendeels dezelf de getuigen die destijds voor de Haarlem se rechtbank verschenen. Het waren nu tien getuigen a charge en vijf a décharge. Er kwamen enkele nieuwe feiten uit het getuigenverhoor. Is de acteur uitgeweken voor een hoopje zand dat veertig centime ter van het 5.60 meter brede wegdek in be slag nam? Of voor de scooter van een wa terbouwkundige die achter het hoopje zand langs de kant van de weg stond? Een Goudse oliehandelaar die de auteur als tegenligger kort voor het ongeluk had gepasseerd verklaarde: „Ik kreeg de in druk dat hij wat onzeker reed, maar ik kan niet zeggen wat het was. Ik stopte om te kijken hoe het zou aflopen. In de achter uitkijkspiegel zag ik de auto van verdach te naar links gaan. Maar ik zou ook uitge weken zijn, want er lag zand op de weg", aldus getuige. Evenals andere collega's van verdachte verklaarde de directeur van het toneelge zelschap dat hij de acteur sinds lang niet meer heeft zien drinken. „Hij had het for midabel druk. Dit alles is voor ons zo fu nest geweest, dat het weinig heeft ge scheeld of ons gezelschap was er onder door gegaan". De procureur-generaal achtte de tenlas- tegelegde feiten duidelijk bewezen. De vermoeidheid van de acteur, zijn geeste lijke verwarring en de 4 a 5 glazen sherry met daarbij in aanmerking genomen het feit dat de grote Amerikaanse auto op de wat bol staande weg moeilijk te besturen viel, moesten wel katastrofale gevolgen hebben. De in Haarlem geëiste straf acht te hij te hoog, het rechtbankvonnis echter te laag. Mr. dr. Van der Does vond de thans ge- eiste twee jaar een „afgrijselijke straf' Zijn cliënt verblijft thans in het Huis van Bewaring te Amsterdam in een milieu waarin hij als intellectueel allerminst past. Hij probeert zich echter van zijn om geving af te sluiten door toneelstukken te lezen en zelfs rollen te leren. De negen maanden die hij nu reeds in voorarrest heeft doorgebracht, achtte de raadsman voldoende. Het hof zal op 14 maart arrest wijzen. Spreker zei, dat gesproken kan worden van een gedurfd en niet van een gewaagd plan. Als een viaduct bij de Julianalaan gebouwd wordt zullen omwonenden ei- hinder van ondervinden. De doorrijhoogte wordt daar 4.20 meter en bij de Prins Mauritslaan en de Oranje Nassaulaan 3 meter. Een viaduct is storend voor de omgeving en maakt een allerminst fraaie indruk. De heer Van der Laan vergeleek het door de provincie ontworpen viaduct met een olifant die met vier poten op een drassig land staat en de open kuip met een rups die zijn vele poten gelijkmatig over de gehele bodem uitstrekt. Voorts gaf de heer Van der Laan een toelichting op de constructie van de kuip, die afwijkt van de normale con structies. Er zou een stalen damwand kunnen ontstaan met een betonnen vloer. De kosten hiervan vallen mee. De pro vincie heeft ook een plan gemaakt voor een kuip en de kosten waren hoog begroot, omdat de kuip dieper was dan het ont werp van ir. Van der Laan. Jhr. Van Lennep (Prot. Chr Groep) merkte op, dat een ieder wel voor stander zal zijn van een kuip, maar dat de provincie al zover is gevorderd met het maken van plannen van een viaduct, dat het niet gemakkelijk zal zijn de aan besteding uitgesteld te krijgen. Ook is te verwachten dat technici zich sterk zullen verzetten. Voort zeide de heer Van Len nep, dat het rijk een subsidie voor de aan leg van de weg beschikbaar heeft gesteld onder voorwaarde dat de weg binnen een bepaalde tijd in gebruik genomen zal worden. Mr. Witteman deelde mee zich ook tot de minister van Verkeer en Water staat te zullen wenden, waardoor aan het bezwaar over het op tijd gereed komen van de weg tegemoet kan worden ge- komeji. - Tenslotte werd een mbtie- ingediend door mr. Vliegen, mede namens andere fracties aangenomen om adhesie te betuigen aan het verzoek van de mr. Witteman. Aan Gedeputeerde Staten zal worden gevraagd ir. Van der Laan en mr. Witteman in de gelegenheid te stellen het plan toe te lichten. WILLEMSTAD De hoofdredacteur van het Antilliaanse blad Beurs- en Nieuwsberichten, de heer Max van Gijn, heeft zijn functie, die hij negen maanden heeft vervuld, neergelegd. De heer Van Gijn komt naar Nederland terug. De di recteur van Beurs- en Nieuwsberichten, de heer Boer, zal nu tevens als hoofdredac teur optreden. Omstreeks 29 maart van het volgend jaar zal het wethouder Van Gelukpark aan de Zeeweg te Overveen in gebruik worden genomen, aldus deelde de heer A. van Ge luk, naar wie het park genoemd is, mee. Er moet een paviljoen gebouwd worden en in de maandagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bloe mendaal is besloten aan architect J. Lou- rijsen te Aerdenhout opdracht te geven tot het vervaardigen van een ontwerp van een paviljoen aan het duinmeer. De heer Van Geluk verwacht dat om streeks 1 juni met de bouw van het pa viljoen begonnen kan worden en dat dit in maart van het volgend jaar in gebruik genomen zal worden. Dan zullen ook an dere werkzaamheden, zoals de beplanting en de aanleg van paden gereed zijn. In de vergadering van de gemeenteraad van 17 december van het vorig jaar heeft de raad B. en W. gemachtigd over te gaan tot uitbreiding van het bestaande duin- meer. De opbrengst voortvloeiend uit het daartoe gesloten ontzandingscontract zal worden bestemd voor de afwerking en be planting van het terrein en voor de bouw van een paviljoen aan het meer. Gift voor radio-actie (Van onze Haagse redacteur) Een gever die onbekend wenst te blijven, heeft voor de actie „Vier maal Z....N" van de N.C.R.V. ten behoeve van het in Paramaribo te bouwen diaconessenhuis, een complete röntgenapparatuur geschon ken. Deze kostbare installatie wordt door een Leidse fabriek geleverd. De waarde van deze installatie wordt op bijna vijfen twintigduizend gulden geschat. De aloude Rijksleerschool aan de Leid- sevaart, zo hebben zij die het nog niet wisten, zaterdag jl. in Erbij kunnen lezen, geldt als een der vooruitstrevendste on derwijsinstellingen van haar soort. Pro gressie was hier van oudsher troef en in de loop der jaren zijn er dan ook tal van nieuwe methodieken en middelen ten doop gehouden, die later algemene ingang von den. Om het niet bij deze grijze theorie te la ten, heeft „de Leerschool" gisteravond haar deuren geopend voor een gezellige in stuif teneinde belangstellenden de gele genheid te geven, met de praktijk van de ze gestage vernieuwing en verjonging ken nis te maken. De nadruk lag daarbij voor al op de moderne leermiddelen voor de lagere klassen, zoals die vorig jaar dooi de school als een der eerste in Haar lem zijn ingevoerd. Het betreft hier het „Speel- en Leer"-systeem van de onder- wijsinspecteur Duchateau, bestaande uit een rijke verscheidenheid van eenvoudige spelletjes, die het prille schoolkind haast „ongemerkt" uit zijn ongerichte speel- sfeer in die van het elementaire schoolse denken en doen binnenvoeren. Soms wordt er „echt" speelgoed bij gebruikt: een plastic spoortreintje of een blikken zieken auto, waarbij de kleintjes dan de bijbe horende tekstkartonnetjes moeten zoeken: „De trein rijdt heel hard" of: „De zieken auto heeft een rood kruis opzij." Kunt u zich, voor zesjarige kleuters, een boeien der leesoefening voorstellen? Andere spellen werken b.v. weer met kleurige plastic-dierenfiguurtjes op een soort ganzenbord, waarvan de vakken ge nummerd zijn van 1 tot en met 10. In ieder vakje moeten de eerste-klassertjes dan het overeenkomstige aantal dierenfiguur- tjes plaatsen, om aldus al spelend ver trouwd te raken met de eerste beginselen der rekenkunst. Zo zijn er in totaal vier honderd verschillende „doelspelen," op klimmend in moeilijkheid en tezamen vrij wel de gehele lees- en rekenleesstof tot en met de derde klasse dekkend. En men be hoeft niet eens te zien, met hoeveel ver voering de prille spes patriae zich door deze voorraad leuke spelletjes heenwerkt De Heemsteedse vereniging voor pluim veehouders en konijnenfokkers „De Een dracht", houdt maandag 7 maart haar jaarvergadering in de tuinzaal van het „Cafetaria-restaurant" aan de Binnen weg. De agenda vermeldt onder meer de gebruikelijke jaarverslagen van secreta ris en penningmeester en de uitreiking van de ere-prijzen van de laatst gehouden tentoonstelling. Verder zullen diverse me dedelingen worden gedaan over de komen de tentoonstelling van konijnen en pluim vee. Bij de bestuursverkiezing zijn de vol gende heren aan de beurt voor periodiek aftreden: H. van Bakel, R. Donkelaar, W. de Harder, H. Mulder en M. van Iperen. Behalve eerstgenoemde, hebben alle be stuursleden zich weer hei-kiesbaar ge steld. om te begrijpen: dit systeem is aanmer kelijk aantrekkelijker en doelmatiger dan alles wat er totnogtoe aan lager onderwijs methodiek geweest is. Grote aandacht wordt op de Rijksleer school ook besteed aan de expressievak ken en daarvan hebben de talrijke belang stellenden gisteravond eveneens de ver heugende resultaten kunnen aanschou wen. Eerst op de tentoonstelling van werk stukken, waar vele treffende en grappige wrochtsels in klei, gips en zand, in teken- kleur- en knipwerk, ja zelfs in de moeilij ke techniek van het linoleumgutsen, ge tuigden van de vrijheid, die de jeugd hier geniet bij het uitbeelden van wat er in haar leeft. Dan in verschillende klasselo kalen waar de voortbrengselen der kinder lijke fantasie de wanden en tafeltjes over dekten, met als onmiskenbare hoogtepun ten de klassikale „cultuurdaad" een collectieve bordtekening in felle primaire kleuren van een circus of een negerdorp bijvoorbeeld, die (een wonderlijke erva ring) in al haar chaotische veelvormigheid vaak onbegrijpelijk „harmonisch" aan doet. En ten slotte: de schoolfilms ook in eigen beheer, en lang niet onverdienste lijk, vervaardigd door een der leerkrach ten waarin men de schooljeugd zelf naar hartelust zag kleien en verven, za gen en pottenbakken, maar ook turnen, schoolzwemmen en zingen alles uiter aard onder de geestdriftige leiding van schoolhoofd E. van Zoest en zijn staf, die De heer G. Nijenhuis, hoofdbode van het Heemsteeds raadhuis, is vandaag met pensioen gegaan. Maandagmiddag is hij tijdens een afscheidsbijeenkomst in het verversingshuis „Groenendaal" hartelijk gehuldigd, waarbij met waarderende woorden zijn kwaliteiten werden opge somd en enkele geschenken werden over handigd. Leden van B. en W. en de raad, en het secretariepersoneel woorden het afscheid bij. In het met vele bloemen versierde zaal tje van het verversingshuis heeft aller eerst burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard de heer Nijenhuis en diens echtgenote zijn dank betuigd voor het goe de werk dat zij in vele jaren voor de ge meente Heemstede hebben verricht. De burgemeester zei dat men jaren te rug met de benoeming van de heer Nijen huis tot bode geen beter besluit had kun nen nemen. Een bode neemt een vertrou wenspositie in. Steeds heeft bode Nijen huis zich dit vertrouwen waardig getoond. Voorts was hij altijd in zijn optreden zeer beschaafd. Met honderden mensen is hij in de loop der jaren omgegaan. Talloos zijn de bruidspaartjes, die door de heer Nijenhuis het raadhuis zijn binnen geleid. „U hebt meer dan uw plicht gedaan, daar om bent u algemeen gerespecteerd", al dus mr. Van Rappard. „Onze dank, vriend schap en achting vergezellen u op uw ver dere levensweg". De burgemeester bood als afscheidsgeschenk van het secretarie- personeel een mooi tapijt aan. Mevrouw Nijenhuis werd in de hulde betrokken. Voor de wijze waarop zij haar man in diens werkzaamheden vele jaren heeft bij met deze bijzondere schoolavond weer eens duidelijk hebben aangetoond dat de Rijksleerschool niet alleen een goede, maar ook een prettige school is, waar de verhouding tussen leerlingen en leerkrach ten zo gezond is als men zich slechts wen sen kan. gestaan, ontving zij bloemen. Als persoon lijk geschenk overhandigde de burge meester de scheidende hoofdbode de draagmedaille, behorende bij de reeds verleende eremedaille in brons van de orde van Oranje-Nassau. De gemeentesecretaris, de heer A. van Wingerde, zei: „Iedereen vindt het jam mer dat u weggaat". De heer Van Win gerde haalde vele herinneringen op, wees op de groei die de gemeente in de loop der jaren heeft doorgemaakt en zei dat de hoofdbode altijd „een opgewekt humeur en een vriendelijk gezicht" had getoond. De secretaris bracht in herinnering dat de voorganger van de heer Nijenhuis 39 jaar lang van diens pensioen had genoten. Hij zei te hopen dat de scheidende hoofd bode van thans dit prachtige voorbeeld zou navolgen. De heer N. Vos, oud-gemeentesecretaris, bracht eveneens zijn dank onder woorden. Hij wees erop dat de heer Nijenhuis steeds het vertrouwen had ondervonden. Me vrouw Nijenhuis kreeg te horen dat zij lange tijd haar man voortreffelijk had bij gestaan. Nadat de heer Vos een geschenk had aangeboden, voerde de nieuwe hoofd bode, de heer J. Slot, het woord tot zijn voorganger. „Ik heb veel van u geleerd, maar het zal moeilijk zijn een goede op volger te zijn. Vooral in de eerste tijd zal ik me als een wees voelen", aldus de heer Slot. De scheidende hoofdbode sprak ten slot te een dankwoord. Hij deelde mee een brief en een geschenk van oud-secretaris Schelling te hebben ontvangen. De heer Nijenhuis zei steeds veel sympathie van iedereen te hebben ondervonden. „Ik heb geprobeerd altijd mijn plicht te doen", zei hij, waarna hij dankte voor de waarde ring en geschenken. Hierna was er een receptie, waarop raadsleden, personeelsleden van gemeen tediensten, afgevaardigden van officiële instanties en particulieren het echtpaar Nijenhuis de hand kwamen drukken. Met groot succes openden wij zaterdag onze gerestau reerde Gerenommeerde Indische keuken. Alle gerechten kunnen binnen de kortst moge lijke tijd bij u aan huis bezorgd worden, zonder prijsverhoging. Geopend van 10—01 uur. KRUISWEG 17 A t/o „LION D'OR" - TELEF. 11783 WASSERIJ RHEE BLEEKERSVAARTWEG 57 HEEMSTEDE Op klein gezellig kantoor is plaats voor voor de administratie. Goed kunnende typen. Diploma Boekhouden en Steno strekt tot aanbeveling. Zeer zelfstandige werkkring. Salariëring naar capaci teit. Sollicitaties dagelijks van 14—20 uur ZIJLWEG 111 - HAARLEM - TELEFOON 17877 GEVRAAGD in Kantoorboekhandel Fa. 1 MUIJS Ged. Oude Gracht 103 - 105 - Haarlem. Sollicitaties tot 6 uur. Telefoon 22175. WASSERIJ N.V. PEEPERKORN vraagt voor de afdeling chemische wasserij een ervaren of LEERLINGE. Aanm.: Bleekersvaartweg 43, Heemstede, Tel. 38890. GEVRAAGD op textielimport en -groothandel in Amsterdam voor faktureren en eventueel administratief en boekhoudkundig werk. Gedacht wordt aan iemand met ruime kantoor ervaring en verantwoordelijkheidsbesef. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met opgave van vroegere werkkring, schoolopleiding, salaris eisen enz. onder no. 2185 aan het bur. van dit blad. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Leeftijd boven 18 jaar. v.g.g.v. Aanmelden bij de portier van Café-Restaurant Ge broeders Brinkmann, Grote Markt 9-13, Haarlem. voor eenvoudige bezigheden. Aanm. Fa. J. LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30 Bij bekende VERFGROOTHANDEL, met zeer goed ingevoerd merkartikel, komt een plaats vrij als Wij zoeken: prettig, vlot, ijverig, eerlijk persoon. Vereist: rijbewijs B. Voorkeur: verftechnische kennis. Gewenst: wonend in Haarlem of onmidd. omgeving Onvolledige brieven kunnen niet worden behandeld. Met de hand geschreven br. met refer, en uitv. ge gevens onder 2183 aan het bureau van dit blad. vraagt voor de spoel- en vulafdeling. Loon volgens C.A.O Persoonlijke sollicitaties Ged. Raamgracht 25 Melkinrichting KRANENBURG vraagt voor haar filiaal in Zandvoort liefst in het bezit van de vereiste diploma's Melk en Zuivel. Man moet genegen zijn melkwijk te bedienen. Woning aanwezig. Sollicitaties gaarne schriftelijk Ged. Raamgracht 25 Haarlem. GEVRAAGD Beslist bekwaam vakman. Goed leiding kunnende geven. EETHUYSJE „DE LANTAERN" - FRANKESTRAAT 33. voor lichte werkzaamheden. Aanm. Fa. J. LOTTGERING. Amsterdamsevaart 30 Bij ons bedrijf kunnen voor het schoonhouden van ons wagenpark geplaatst worden leeftijd 35 tot 60 jaar. Gegadigden dienen bereid te zijn ook nacht en zondagsdienst te verrichten. Brieven onder no. 2175 aan het bureau van dit blad vraagt Gezocht wordt een nette ijverige jongeman tussen 15 en 20 jaar. Aanmelden: ARTONE GRAMOPHONE, afd. Perso neelszaken, Kruisstraat 810, Haarlem. dat heerlijke frisse wasgoed! Soepel en zacht, om zo in de linnenkast te bergen. Volgt U toch ook het voorbeeld van de ruim tienduizend huisvrouwen, die haar was door ,,HAAK" laten verzorgen. Zelfs velen die een wasmachine hebben, laten de grote stukken wassen bij ,,HAAK". Die grote la kens, slopen en tafellakens, 't is ook geen doen. Eerst wassen en dan nog het drogen en str,ijken. BELT U EVEN 1 7487 OF STUUR EEN KAARTJE NAAR HAAK, POSTBUS S80. HAARLEM EN DE BESTELLER KOMT DIRECT BIJ U. Voor uw stoomgoederen garanderen wij een prima volledige aflevering door all-round vakmensen. Dit is het behoud van uw kostbare garderobe WASSEN STOMEN Groot fabriekskantoor zoekt enige voor diverse bedrijfsafdelingen. Leeftijd 18 tot 30 jaar. Mulo-opleiding en typediploma zeer gewenst. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen over opleiding, vroegere en huidige werkkring, salaris enz. onder no. 2186 bur. v. d. bl. y V. .4

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4