STOMSBRfiS „Veldheer van bollenkeur korps" in de bloemetjes gezet Uw Kunstgebit FABER Ir. Th. Heijblom verliet Rijkswaterstaat Agenda voor Haarlem en de IJmond „Gouden Berg" aan Garenkokerskade vanmorgen plechtig ingewijd Eerste paal geslagen voor kantoorgebouw Fluor-Schuytvlot tillage Frederik van Eeden expositie in Haarlem Twee Britse evangelisten drie dagen in Haarlem 5 Velsen-IJ muiden Beverwijk Nieuwe r ,-k .-industrie- en huishoudschool F. LIMBURG GEHULDIGD J.H.Lensen op station Bloemendaal gehuldigd Motorrijder op circuit over de kop geslagen Gouden eremedaille voor H. N. A. Vooges Haarlem heeft de meeste sleutels verkocht Jaarverslag afd. Haarlem Kinderherstellingsoorden V rouwenwereldgebedsure op vrijdag 4 maart Van 27 mei tot 26 juni Jubilaris J. Wolters in Haarlem gehuldigd Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG I MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wegens zijn pensionering heeft ir. Th. Heijblom tijdens een zaterdag op het bureau aan de Wagenweg in Haarlem ge houden bijeenkomst van hoofden van dienstkringen, ingenieurs van de dienst, en overig personeel van de directie Noord holland van Rijkswaterstaat afscheid ge nomen als hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat ter standplaats Haarlem. Ir. Heijblom, die veertig jaar in over heidsdienst is geweest, waarvan sinds 1953 als hoofdingenieur-directeur van de direc tie Noordholland van Rijkswaterstaat, werd eerst waarderend toegesproken door de hoofdingenieur A, tevens oudste hoofd van dienst in het arrondissement Haar lem, ir. W. C. Richter, die getuigde van de aangename samenwerking met de schei dende directeur. Vervolgens voerde namens het overig personeel de chef de bureau, de heer A. Pluut, het woord. Hij bood ir. Heijblom als herinneringen aan zijn Haar lemse diensttijd een radiotoestel en enige langspeelplaten aan. Voorts sprak een woord van afscheid ir. S. H. Ringma. hoofd van de dienst die de nieuwe havendam in IJmuiden bouwt. Tot slot dankte ir. Heij blom voor de blijken van waardering en sympathie die hem ten deel waren ge vallen. Zoals eerder werd bericht is de hoofd ingenieur A van Rijkswaterstaat, ir. A. K. W. Unger, met ingang van 1 maart 1960 ir. Heijblom opgevolgd. 'Advertentie Hebt U maagklachten? Misschien zelfs' reeds maanden of jaren? Neem dan geenlap middel, dat U slechts tijdelijk helpt en dat U dus moet blijven inne men, doch STÓMABRAS dat een blijvende ver betering brengt. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Piano-recital Hans Richter-Haaser. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Ensemble met „Kent u de melk weg?" BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur. „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Stranding", 14 jaar. Donder dag 14 en 20 uur: „The Robe", alle leef tijden. Minerva Theater: Woensdag en donder dag 20.15 uur: „Een vrouw wist te veel". 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bereden bandieten", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „Liefde zoals een vrouw begeert", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Eiland der liefde", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastraat 221 Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: Tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 24 maart dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werken van Haar lemse schilders. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van grafiek en tekeningen van Henk Ruig. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 februari) DINSDAG 1 MAART Thalia, 20 uur: „Some like it hot". WOENSDAG 2 MAART Thalia, 20 uur: „Some like it hot". Rex, 20 uur: „Dr. Corda verdacht van moord". DINSDAC 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Te rug uit de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja". WOENSDAG 2 MAART Bioscopen: als dinsdag. Vanmorgen heeft de bisschop-coadjutor van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodc- waard, de nieuwe rooms-katholieke indus trie- en huishoudschool aan de Garenko kerskade in Haarlem ingezegend. De school heeft de naam „Mons Aurea" (gou den Berg) gekregen. Morgen zal het ge bouw, dat plaats biedt aan ongeveer 500 leerlingen, in gebruik worden genomen. Het gebouw, waarvan de totale bouwkos ten bijna twee miljoen gulden hebben be dragen, telt veertien klasselokalen, een gymnastieklokaal, een wasruimte met 15 douchecellen, een overblijflokaal en ver der kamers voor de directie, de leerkrach ten en de administratie. De fietsenstalling en de garderobe zijn in de kelder onder het hoofdgebouw ondergebracht. Nadat mgr. Van Dodewaard zegenend door het gebouw was gegaan verzamelden het stichtingsbestuur en de genodigden zich in het overblijflokaal. De bisschop- coadjutor gaf uiting aan zijn dankbaar heid jegens allen die tot de stichting van de school hebben bijgedragen en aan zijn bewondering voor het totstandgebrachte. In het bijzonder richtte hij zich met een woord van dank en waardering tot de se cretaris van het stichtingsbestuur, de heer A. J. M. van Emmerik, die sedert 1939 voor de bouw van een nieuwe r.k. industrie- en huishoudschool heeft ge ijverd. Onder luide bijval van de aanwezigen deelde de bisschop coadjutor mee dat Z.H. de Paus de verdiensten van de heer Van Emmerik heeft erkend door hem te be noemen tot ridder in de orde van St. Syl vester. Vervolgens heeft mevrouw N. W. Pel- tenburg-Botje als presidente van het be stuur mgr. Van Dodewaard bedankt voor diens bereidwilligheid de inzegening van het schoolgebouw -te verrichten. Ook was zij erkentelijk voor de adviezen^ van de ken Zijlstra. In het bijzonder" verheugde het haar dat het aandeel van de heer Van Emmerik in de stichting van de nieuwe school aanleiding heeft gegeven tot de pauselijke onderscheiding. Mevrouw Pel- tenburg betrok mevrouw Van Emmerik in de hulde die haar man ten deel was ge vallen. Zij liet haar woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. In zijn dank woord legde de heer Van Emmerik er de nadruk op dat hij de hem verleende onder scheiding beschouwde als een hulde aan allen die bij de verwezenlijking van de bouwplannen hebben samengewerkt. Na de plechtigheid werd men in de gelegen heid gesteld het gebouw te bezichtigen. Sobere vormgeving De school bestaat uit twee gedeelten die door een overdekte brug over de singel langs de Garenkokerskade met elkaar ver bonden zijn. Het gehele complex valt op door zijn straklijnige bijna sobere vorm geving. Plet ontwerp is van het Leidse ar chitectenbureau ir. J. A. van der Laan, ir. J. B. Hermans, Th. M. van Eerden en Ju les H. M. Kirch en uitgevoerd door V. de Vries' Bouwbedrijf uit Haarlem. Het in wendige van het gebouw is zoals men die zich in een hedendaagse school maar wen sen kan. De ruime, doelmatig ingerich te lokalen ontvangen door de hoge, brede ramen een maximum aan daglicht. Mo derne kleuren geven het interieur overal een fris en vrolijk accent. Aan de dagschool zijn de volgende dag opleidingen verbonden: vormingsklasse, kostumière, naaister, kinderverzorgster, assistente in de huishouding alsmede de primaire opleiding als aansluiting op de lagere school. Directrice is mevrouw A. van Wouw Verscheidene kunstwerken zullen het schoolgebouw versieren. In de tuin zal een beeld geplaatst worden van de hand van de Amsterdamse beeldhouwer A. Theeu- wisse en boven de hoofdingang komt een glasmozaïek van de Utrechtse kunstenaar Lambert Simon. In het overblijflokaal zal voorts de kunstenaar A. Jansen een muur schildering aanbrengen. De nieuwe r.k. huishoud- en industrie school „Mons Aurea" gezien vanaf de Kinderhuissingel. Rechts het hoofd gebouw met, verdeeld over drie lagen, de veertien leslokalen. Een overdekte loopbrug over het water van de Garenkokerskade verbindt het hoofdgebouw met het gedeelte, waarin het gymnastieklokaal met de was ruimte en het overblijflokaal zijn ondergebracht. Vanmorgen is de heer J. H. Lensen, ad junct-commies eerste klasse bij de Neder landse Spoorwegen ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband bij de N.S. op het station Bloemendaal gehuldigd in aan wezigheid van familieleden, spoorwegcol lega's en oud-collega's. De heer T. A. F. Toorens, die als inspec teur het woord voerde namens het dis trictsbureau in Amsterdam, gaf een korte terugblik op de loopbaan van de jubilaris en schetste diens kwaliteiten als een plichtsgetrouw en vitaal ambtenaar. De heer Toorens prees de goede verstand houding, die mede dank zij de jubilaris steeds op het station Bloemendaal heeft geheerst en overhandigde de heer Lensen een geschenk onder couvert, alsmede een oorkonde. Namens een aantal Bloemen- daalse en Haarlemse brandstoffenhande- laren overhandigde de heer K. Bouma een kist sigaren. De stationschef van Bloe mendaal, de heer J. Verharen, bood uit naam van het personeel en de oud-colle ga's een sigarettenkoker aan. Tenslotte voerde de oud-stationschef van Bloemen daal, de heer J. Jeronimus, het woord, die de jubilaris namens de gepensioneerden gelukwenste. De heer Lensen sprak tot slot een dankwoord. Vandaag is de heer F. Limburg uit Sassenheim een kwart eeuw directeur van de bloembollenkeuringsdiensten. In 25 jaar heeft hij zijn beste krachten gewijd aan het gezondmaken van de bollengc- wassen. De heer Limburg heeft zich ge heel in de praktijk ontwikkeld en hij is dan ook altijd de praktijkman gebleven, die weliswaar grote waarde toekende aan het wetenschappelijk onderzoek en dan ook met de wetenschappelijke insti tuten nauw heeft samengewerkt. Hoewel de jubilaris in zijn keuringswerk soms voor kwekers onprettige maatregelen moest nemen, heeft hij zich door zijn sym pathieke optreden de waardering van de bollenkwekers verworven. Dat is geble ken tijdens een huldiging, vanmorgen in café-restaurant „De Nachtegaal" in Lis- se. De bollenkeuringsdienst telde een kwart eeuw geleden slechts twaalf losse contro leurs, die de velden op gingen om de ge wassen te keuren. Aanvankelijk stelden de kwekers de activiteiten van die contro leurs in het geheel niet op prijs. Dat is ook wel begrijpelijk, want als bepaalde partijen bollen werden afgekeurd, wer den de kwekers soms voor zware finan ciële offers geplaatst. Eerst bemoeiden de controleurs zich alleen met de narcis sen om deze op aaltjesziek en met hyacin ten om deze op geelziek te controleren. Na aanneming van de bloembollenziek- tenwet in 1937 kreeg de keuringsdienst een wettelijke basis. Thans is de personeels bezetting uitgegroeid tot 67 personen. De keuringen strekken zich uit tot tul pen, hyacinten en narcissen en alle soor ten bijgoed. V/erd zo'n kwart eeuw gele den nog slechts voor 1391 ha aan beplan te oppervlakte gecontroleerd, thans gaat de keuringsdienst de kwaliteit van de ge wassen na op een oppervlakte van niet minder dan 5730 ha. En niet alleen veld- keuringen verrichten de controleurs, ook schuurkeuringen van „droge" bollen voor de overname door het surplusfonds.. Gezien de belangrijke plaats die de heer Limburg als directeur van de keu ringsdienst in het bollenvak inneemt, was het niet te verwonderen dat vooraan staande figuren uit bloembollenvak en -streek de huldiging bijwoonden. Verte genwoordigers van verenigingen en in stanties, waarmee de jubilaris heeft te maken, hebben van hun waardering blijk Advertentie kan niet meer loszitten ot verschuiven! DENTOFIX een nieuw, veibeteid en anti septisch poeder behoeft slechts op de gebitsplaat gestrooid te worden om het gebit de gehele dag rotsvast op zijn plaats te hou den. tl voelt zich zeker en behaaglijk. DEN TOFIX voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeert het nog heden. Ver krijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs I. 2J35, bij apotheken en drogisterijen. gegeven en zijn deskundigheid, rechtvaar digheid. tact en menselijkheid geroemd. Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden wees er als voorzitter van de centrale commissie voor de keurings diensten op dat de werkzaamheden van de keuringsdienst in 25 jaar enorm zijn toe genomen. „Door rechtvaardigheid en on partijdigheid hebt u de naam van de dienst hoog gehouden". De heer Van Nis pen zei dat de jubilerende directeur bij afkeuringen van gewassen de kwekers dikwijls niet voor grote schade kan behoe den. Als partijen werden afgekeurd, dan gebeurde dat echter om het bollenvak voor veel grotere schade te behoeden. „De controleurs zijn onder uw leiding niet geworden tot gehate politicmannen, maar tot een keurkorps dat steeds de kwekers met raad en daad bijstaat. Steeds hebt u geprobeerd de nadelige ge volgen van de keuringen voor de kwekers te verzachten". De heer Van Nispen zei dat op enkele gebieden een verscherpte controle nodig zal zijn. Na de heer en me vrouw Limburg zijn gelukwensen te heb ben aangeboden, overhandigde de heer Van Nispen de jubilaris een geschenk on der couvert. Professor dr. E. van Slogteren, gewaag de van de jarenlange samenwerking tus sen hem en de heer Limburg. „Steeds hebt u iedereen gelijk behandeld. U hebt grote diensten aan het bollenvak, maar ook aan het wetenschappelijk onderzoek bewezen. Wie kan eigenlijk de onschatbare waai'de van uw werk voor de gezondmaking van de bloembollen precies beoordelen? Voor al in het begin hebben kwekers u soms al lerlei verwensingen naar het hoofd geslin gerd, maar als de ziekten onder de bollen Professor dr. E. van Slogteren biedt het echtpaar Limburg zijn geluk wensen aan. niet waren bestreden, dan waren nu de grenzen van vele landen voor onze bloem bollen afgesloten", zei professor Van Slog teren, die eveneens een geschenk onder couvert aanbood. De huidige directeur van het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek in Lisse, professor dr. J. van der Want, zei „Als veldheer hebt u steeds op het juiste mo ment uw keurtroepen in de strijd tegen de ziekten in het veld gebracht". Zij woorden gingen vergezeld van een bloemstuk met. een geldsbedrag erin verborgen. Gelukwensen en dankwoord werden aangeboden door de heer C. Driehuizen namens de verschillende groepen, de heer Th. de Vroomen namens het surplusfonds en ir. P. H. van de Pol als afgevaardigde van de Plantenziektenkundige Dienst. De zaal was opgefleurd met vele prach tige bloemstukken. Onder de aanwezigen bevond zich mr. J. van der Hoeven, parti culier secretaris van de Koningin en oud secretaris van de commissie van scheids lieden van de keuringsdiensten. Zondagmiddag om vier uur reed een in woner uit Maarssen met zijn motor over het circuit van Zandvoort, toen hij in de bocht nabij paviljoen „De Vijverhut" de macht over het stuur verloor en over de kop sloeg. Met een schedelbasisfractuur moest de onfortuinlijke rijder in ernstige toestand naar de Mariastichting in Haar lem worden overgebracht. Onder grote belangstelling heeft de Haarlemse wethouder van openbare wer ken, de heer W. F. Happé, maandag op het bouwterrein op de hoek van de Schip- hohveg en de Schalkwijkerwcg bij de Bui- tenrustbrug in Haarlem-Oost de eerste van de 171 palen geheid die het nieuwe kan toorgebouw van het Haarlemse ingenieurs bureau voor chemische en fysische tech niek Fluor-Schuytvlot n.v. zullen dragen. Het door het Haarlemse architecten bureau Brakel en Buma ontworpen ge bouw, waarvan wij reeds enige tijd gele den een uitvoerige beschrijving gaven, zal naar men verwacht omstreeks juni 1961 in gebruik genomen worden. Ongeveer 500 man personeel zullen er komen te wer ken. Het hoofdgebouw zal acht verdiepin gen tellen en wordt met inbegrip van de dakopbouw 38 meter hoog. De lengte van het gebouw bedraagt 83 meter. Bij het heien van de eerste 21 meter lange en 10 ton zware betonnen paal kweet wethouder Happé zich zo energiek van zijn taak dat een der luitouwen los schoot en de heimachine haar dreunend werk even moest staken. Na afloop van deze plechtigheid die door vele gemeen telijke autoriteiten onder wie wethouder Schippers en hoofden van diensten werd gadegeslagen verzamelde het gezelschap zich in de directiekeet om de directeur van Fluor-Schuytvlot, de heer V. Schuytvlot, met het begin van de bouw te complimen teren. Mede namens de commissarissen en de Amerikaanse moedermaatschappij The Fluor Corporation in Los Angeles dank te de heer Schuytvlot het Haarlemse ge meentebestuur voor de prettige samen werking. Namens het gemeentebestuur wenste de heer Happé de heer Schuytvlot een gunstige ontwikkeling van de bouw toe. De aannemer is de n.v. Aannemings bedrijf W. Thunnissen uit Heemstede. Vanmorgen is in het Verversingshuis in Groenendaal in Heemstede de heer H. N. A. Vooges, technisch hoofdambtenaar bij openbare werken van Heemstede gehul digd. omdat het veertig jaar geleden was dat hij bij het bedrijf in dienst trad. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard schetste de jubilaris als een „man achter de schermen", die onder meer teke ningen van uitbreidingsplannen voortref felijk verzorgde. „Uw werk was altijd af", zei de burgemeester en hij overhandigde de heer Vooges de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst van de gemeente Heem stede en een geschenk in envelop. Vervolgens speldde de burgemeester de jubilaris de gouden eremedaille, verbon den aan de orde van Oi^anje Nassau op. De directeur van openbare werken, ir. Th. J. Mebius zei: „Een geschiktere man voor het maken van stedebouwkundige plannen voor Heemstede en Bennebroek hadden we niet kunnen vinden". Spreker bood een antieke olielamp en een kist sigaren aan. Namens de personeelsvereniging schonk de heer C. van Dijk een geschenk in cou vert en mevrouw Vooges kreeg bloemen. Sleuteltjesactie Doe Open" Advertentie Het Haarlemse plaatselijke comité „Doe Open", onder de voortvarende leiding van de jeugdige voorzitster Anneke Cohen, heeft kans gezien in enkele weken een zeer groot aantal scholen en jeugdgroepen te activeren voor deze nationale jeugdactie voor hulp aan vluchtelingen. Uit berichten, welke ontvangen zijn van het nationaal secretariaat van deze actie in Amsterdam, valt op te maken, dat Haarlem hel hoogste aantal „sleuteltjes" heeft geplaatst van alle deelnemende steden. Reeds zijn 55.000 sleuteltjes aan de man gebracht. Groepen, bedrijven, instellingen en per sonen die bereid zijn medewerking te ver lenen aan deze actie, kunnen alle inlich tingen krijgen bij het secretariaat van de Haarlemse Raad voor de Jeugd. Kleine Houtweg 47, telefoon 12375 of 10101 (na kantoortijd 55977). Het onlangs verschenen jaarverslag van de afdeling Haarlem van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstelllingsoorden en gezondheidskolonies vermeldt de ver koop van huize ..De Bijsterbosch" te Epe en van huize „Heelsum" in verband met de hoge herstellingskosten. In plaats daar van zijn aangekocht het huis „De Heu vels" in Nunspeet en de huizen „Voor Jong Nederland" te Bergen aan Zee en ,,'t Hoge Hout" te Elspeet. De nieuwe methode, die sinds enige jaren wordt gevolgd, waar bij de kinderen in kleine groepen worden verzorgd, voldoet uitstekend, en is vooral van belang voor het nerveuze kind. Deze moderne geneeswijze brengt echter grotere kosten met zich mee. In het jaar 1959 zijn in totaal 74 kin deren uitgezonden. Hiervan gingen 62 kin deren voor zes weken naar de huizen te Ellecom. De Steeg, Elspeet. Egmond aan Zee en Bergen aan Zee. In het jaarverslag is voorts een herdenkingswoord opge nomen, gewijd aan mevrouw A. Steenhuis- Polman, die in december is overleden. Zij was behalve bestuurslid van de afdeling Haarlem tevens lid van het hoofdbestuur en heeft zeer veel voor de vereniging ge daan. Op vrijdag 4 maart zal er weer een Vrouwen wereldgebedsure worden gehou den. Die dag verenigen zich al die vrouwen, die één zijn in het geloof aan Christus en willen gedenken de nood der wereld. Het onderwerp is: „Gods medearbei ders". De aanvang der diensten is om acht uur 's avonds. In Haarlem zullen de volgende diensten worden gehouden: Haarlem-Centrum; Begijnhof kapel: Haarlem-Noord: Gebouw Nederlandse Protestantenbond, Berkenstraat; Haarlem- Oost: Wi.jklokaal Hervormde kerk, Zomer- kade; Heemstede-Noord: Kapel Nieuw Vredenhof; Heemstede-Zuid: Gebouw Nederlandse Protestantenbond, Postlaan; Aerdenhout: Adventskerk, Leeuweriken laan, Bloemendaal: Gereformeerde kerk, Vijverweg; Overveen: Hervormde kerk, Ramplaan; Spuarndam: Sionskapel, Ek sterstraat. INTERIEURVERZORGING Telefoon 38.38.6 Binnenweg 201 207 ETALEERT TERYLENE effen en gedessineerd De tentoonstelling die het Frederik van Eedengenootschap organiseert ter gelegen heid van de eeuwherdenking van de ge boortedag van Frederik van Eeden (Haar lem 3 april 1860Bussum 16 juni 1932), zal van 27 mei tot 26 juni voor Haarlem beschikbaar zyn, nada't zij in Amsterdam en Hilversum is gehouden. Het ligt in de bedoeling deze expositie te doen plaats hebben onder gemeenschappelijke auspi ciën van de gemeente Haarlem, de stich ting Het Huis Van Looy, de Vereniging Haarlem en de sociëteit Teisterbant. De tentoonstelling zal in verscheidene Nederlandse en Vlaamse steden gehouden worden en betreft het leven en werk van de dichter: de diverse uitgaven van zijn werk, foto's, brieven en andere documen ten, memorabilia en bezittingen van de auteur. In Haarlem zal bovendien een deel van de tentoonstelling gewijd zijn aan documenten die betrekking hebben op de vriendschap tussen Frederik van Eeden en Jacobus van Looy. Twee Britse opwekkingspredikers, de heren A. Williams en Barratt van de Pen- tacostal Movement (Pinksterbeweging) in Manchester, die in hun eigen land bekend zijn door hun werk voor radio en televi sie, zullen zondagmorgen om tien uur en zondagavond om acht uur spreken in de Elim-kapel (Paul Krugerstraat 36) op uit nodiging van de samenwerkende Pinkster gemeenten in Haarlem. Maandagavond spreken zij op uitnodiging van het „Inter kerkelijk Evangelisatiecomité" om acht uur in de Begijnhofkapel en dinsdagavond om acht uur in de Broederkerk aan de Parklaan. Hun prediking zal worden in geleid en afgewisseld door zang van twee Pinksterzangkoren en van de solisten Jaap de Cocq en Wim de Moor. Er is gelegen heid voor gesprek en gebed met en voor zieken en vermoeiden. Vanmorgen heeft de huldiging plaats gehad van de heer J. Wolters, die veertig jaar in rijksdienst was en die werkzaam is ten kantore van de Bewaarder der Hypotheken en het Kadaster te Haarlem. In het gebouw Nieuwe Gracht 13 te Haar lem werd de heer Wolters achtereenvol gens toegesproken door de chef de bureau, de heer B. J. W. Imhoff, door de hypo theekbewaarder C. A. van Mensch en door de voorzitter van de algemene bond van ambtenaren, afdeling Haarlem, de heer C. W. Franken, die een groot aantal geschen ken alsmede een gratificatie van het depar tement aanboden. Vervolgens maakten talloze belangstel lenden van de gelegenheid gebruik de jubilaris geluk te wensen. Advertentie DE VOORJAARSMODE voor de aanstaande moeder zal uw grootste verras sing zijn op de Haarlemse Voorj aa rsbeurs. Van 3 t/m 11 maart, dage lijks. ook zondag 6 MODESHOWS u aangeboden door uw grootste Speciaalzaak in HAARLEM Ane- eang 46 BEVALLEN van een zoon: 25 febr.: J. van Wooning-Bliek; 26 febr.: H. M. W. Felix-van Looij; 27 febr.: I. van Eek-Bos; M. Ravenshorst-Halbersma; G. P. Cafs- tens-Lüschen; W. N. Scheffer-Itjeshorst; J. M. F. Kluss-Serné; A. C. Niehot-Oud; A. E. C. Hendriks-Menke; 28 febr.: W. M. C. Jonk-Kenter; T. J. H. Wijnne-Maar- schalkerweerd; J. C. Rollema-de Vries; P. A. van Altena-Mooij; 29 febr.: M. Heij- ligers-Butter; A. A. Bos-Koning. BEVALLEN van een dochter: 24 febr.: T. L. Kranenburg-Hart; 27 febr.: E. A. van der Weide-van Bruggen; H. M. Dekker- Schouten; 28 febr.: A. E. van Kessel- Heeremans; F. J. Scholtens-van den Haak; G. A. Binsbergen-van Dis. OVERLEDEN: 26 febr.: P. Bouterse. 71 j., Hazepaterslaan: P. Ligtenberg, 88 j., Tuinwijklaan; H. J. Dijkzeul, 69 j., Maer- ten van Heemskerkstraat; W. C. Bouma. 79 j., Amsterdamsevaart; K. van Dijk, 60 j.. P. C. Hooftstraat; 27 febr.: A. C. Broeker- Jonker, 74 j., Emmaplein; A. B. Verhagen- Verhagen, 74 j., Klaverstraat; C. van der Heijden-Boekema, 97 j., Kleverparkweg; P. Wals, 86 j., Ted. v. Berkhoutstraat; P. Blom, 62 j., Scheldestraat; 28 febr.: V/. J. Romijn-Slicht, 82 j., Brouwersplein; C. C. P. Maertens-Pattynama, 67 j., Mars straat; J. Koningen, 84 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 29 febr.: H. van Es sen en K. Hart. GETROUWD: 29 febr.: J. B. Heemskerk en J. P. de Jong. Wijziging spreekuur. De Haarlemse wethouder van Volkshuisvesting en Econo mische aangelegenheden, de heer J. A. Schippers, zal deze week spreekuur hou den op vrijdag 4 maart om elf uur, in plaats van op donderdag.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5