Feestelijke optocht voor actie Doe Open Achttiende Voorjaarsbeurs vanmorgen officieël geopend Agenda voor Haarlem en de IJmond Stijgend aantal aanvragen voor studiebeurzen Padvindersbeweging gaat jubileren Haarlem krijgt dit jaar 450 woningwetwoningen MARMITE Dr. W. J. Schulte Nordholt in cyclus „levende schrijvers" Raadselachtige dood van Rotterdammer DONDERDAG 3 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHECOURANT 7 Velsen-l Jrn uid en Beverwijk Rijdend bijbelhuis in Haarlem-Centrum Mr. H. Siertsema staat op aanbeveling Hilversum teleurgesteld over toewijzing „LA FEMME ET LA FLEUR IN HAARLEM Volksuniversiteit Beiaardbespeling door Arie Peters Persoonlijke damtitel van Kennemerland Collecte voor „Draagt elkanders lasten" UIT STAD EN STREEK Een lange stoet kinderen met feestelijk versierde fietsen en autopeds trok woens dagmiddag door Overveen. Tijdens de op tocht van de opgetuigde vehikels gingen dertig kinderen uit de hoogste klassen van de lagere scholen van huis tot huis om gelden in te zamelen voor de jeugdactie „Doe Open" ten bate van het vluchtelin genwerk. De optocht met de versierde fietsen en autopeds was georganiseerd door het Stadsschouwburg: Vrijdag 20 uur: To neelgroep Puck met „Pelikaaneiland". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur „On the waterfront". 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur,-maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Maitresse", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14. 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Ferry to Hongkong", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „The robe", alle leeftijden. Vrijdag 14 en 20 uur. zaterdag 14, 19 en 21,15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De liefdes nachten van Lucretia", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur. „Een vrouw wist teveel", 18 jaar. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45 16.15. 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 18.45 en 21.15 uur- „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur „Bereden bandieten", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur: „De strop wacht" 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met za terdag 14.15. 19 en 21.15 uur. zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur- „Eiland der liefde", 18 jaar Vrij dag tot en met zondag 20 uur: „Jeugd in de nacht". 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis I Wilhelminastraat 22) Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: Tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Galerie Espace (Klein Heiligland 36). Tot 20 maart op werkdagen van 11—17 uur Expositie van werken van Alechinsky Appel, Corveille, Jorn en Nanninga „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1) Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: Ex positie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Krelagehuis: Donderdag 19—23 uur en vrijdag 1017 en 1923 uur: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 februari) DONDERDAG 3 MAART Rex, 20 uur: „Dr. Corda verdacht van moord". Thalia 20 uur: „Some like it hot". VRIJDAG 4 MAART Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Thalia, 20 uur: „Ridders van het zwaard" DONDERDAG 3 MAART Luxor Thea'ter, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja". Kennemer Theater, 20 uur: Filmavond Maatschappij tot Nut van het. Algemeen VRIJDAG 4 MAART Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „De vrijende vechtjas". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Opstand der Gladiatoren". W. B. Theater. 20 uur: „Als moordenaar gebrandmerkt". jeugd.comité van de actie „Doe Open" in Bloemendaal. De stoet van 250 kinderen uit de St.- Aloysiusschool, de Koningin Wilhelminaschool en de Julianaschool startte bij hotel „Roozendaal". De gestaag vallende regen kon de enthousiaste stem ming van de kinderen niet drukken. De Haarlemse band „The Jokers" zorgde, gezeten op een gemeentewagen, voor de vrolijke tonen. Nadat de stoet door verscheidene stra ten was getrokken, kwam hij bij „Bloe- menheuvel" aan. Hier heeft een jury de versierde fietsen en autopeds bekeken, waarna mevrouw mr. M. N. Peereboom Voller-Sedee de prijzen kon uitreiken. De eerste prijs voor de mooist uitgedoste fiets cf autoped ging naar René van dei- Steen van de St. Aloysiusschool. Wilma Wicringa van de Koningin Wilhelmina school kreeg de eerste prijs voor de origi neelste versiering. Het festijn bracht 191,58 op. Volgende week woensdagmid dag zal in Bloemendaal-dorp een optocht met versierde fietsen en autopeds worden gehouden. Dan wordt 's middags bij het Kerkplein gestart. Verslag Slichting Financiële Hulp aan studerenden Uit het jaarverslag van de Stichting voor Financiële hulp aan Studerenden in Haarlem blijkt, dat in bet afgelopen jaar het aantal aanvragen om financiële steun wederom groter was dan in de voorgaande jaren. Er is een voortdurende groei te consta teren in de aantallen aanvragen, hetgeen blijkt uit de volgende cijfers: in 1953 don gen 103 sollicitanten naar een studiebeurs of studietoelage. Dit aantal bedroeg in 1954: 113, het jaar daarop: 121. in 1956: 124, 1957: 131, 1958: 170 en in het afgelopen jaar maar liefst 194. Hiervan waren er 50 in de groep academische studenten, 108 voor de groep B (h.t.s., kweekscholen e.d en 36 voor de groep C (middelbare scho len). Na een grondig onderzoek zowel naar de studiecapaciteiten als naar de sociale omstandigheden heeft het bestuur van de stichting besloten aan 37 kandidaten van groep A een aantal toelagen toe te kennen voor een totaal bedrag van 16.350. Van deze 37 studenten studeren er 20 aan de gemeentelijke universiteit in Amsterdam. 2 aan de rijksuniversiteit in Leiden, 12 aan de technische hogeschool in Delft, 1 aan de Landbouwhogeschool in Wageningen, I aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en 1 aan de Stichting voor Klinisch Hoger Onderwijs in Rotterdam. Degenen, aan wie geen studietoelage kon worden ge geven, vielen om verschillende^ redenen af. Enkele voldeden niet aan de eisen, an deren kwamen op grond van de redelijke of nog verbeterde financiële gezinsomstan digheden niet voor hulp in aanmerking. Een zeer groot aantal van de door de Stichting geholpen kandidaten wordt ook door andere instanties (voornamelijk het Bureau voor Rijksstudietoelagen in Den Haag) financieel gesteund. Van groep B hebben 70 kandidaten een toelage gekregen tot een totaalbedrag van 10.000. Aan 14 kandidaten behorende tot groeo C werden enkele kleinere toelagen toege kend. voor een totaalbedrag van 1.375 Afgelopen jaar kwam een bedrag van f 7.000 vrij, doordat een aantal studenten afstudeerde, of door een assistentschap in eigen onderhoud kon voorzien en boven dien een aantal bursalen uit groep B de studie beëindigde. In 1960 zal het aantal afstuderenden niet groot zijn. zodat er weinig gelden vrijkomen. Het bestuur meent dat de taak van de stichting onmogelijk naar behoren zal kunnen worden vervuld, ook al zou het aantal solliciterenden naar een beurs dit jaar niet stijgen, hetgeen zeer onwaar schijnlijk is. Er is derhalve aan B. en W. van Haarlem verzocht de gemeentelijke subsidie te verhogen met 5.000 tot f 30.000 voor het cursusjaar 1960-1961. Van maandag 7 tot en met vrijdag II maart komt een der rijdende bijbelhui zen van het Nederlands Bijbelgenootschap naar Haarlem-centrum. In de morgen- en middaguren maakt het een rondrit, 's Avonds kiest het tussen zeven en acht uur een standplaats. Op maandag- en dins dagavond is de bijbelwinkel te bezichtigen op het Leidseplein, op woensdag- en don derdagavond op het Emmaplein. Met gratis harweitjesvont- de gemeentebesturen Ongeveer 2.500 welpen en verkenners zullen op 30 april meemarcheren in een défilé, dat ter gelegenheid van de ver jaardag van de Koningin in Soestdijk zal worden gehouden. Deze manifestatie vormt een onderdeel van de feestelijke ju bileumviering van de padvindersbewe ging in Nederland, die dit jaar vijftig jaar- bestaat. Dit gouden jubileum wordt ge zamenlijk gevierd door de vekenners van de katholieke jeugdbeweging (V.K.J.B.) en de vereniging der Nederlandse padvin ders (N.P.V.). Op 29 april zullen 's avonds in honder den steden en dorpen alle welpen en ver kenners met lampions en fakkels naar de centra der gemeenten gaan om zich aan het publiek voor te stellen. Schimmenspe len, zang en andere activiteiten staan op het programma. Het publiek zal actief kunnen deelnemen aan een grote wed strijd. Op 18 juni wordt een „nationale rimboe- jacht" voor welpen in alle districten ge houden. Er komen verder plaatselijk de monstraties van verkenners. Ook het Aals- meerse bloemencorso in Amsterdam zal in het teken staan van het padvindersjubi- leum. Welpen en verkenners gaan ook een „jubileum goede daad" voor de gemeen schap verrichten. Daartoe zijn goede diensten aangeboden aan alle gemeente besturen van Nederland. Uit de reacties die zijn binnengekomen blijkt, dat deze on betaalde karweitjes zullen variëren van het verwijderen van stookolie op het strand tot het aanleggen van wegen en het opruimen van terreinen. Een gemeente heeft voorgesteld, schadelijke boktorren in bomen door padvinders te laten vernieti gen. Rechtbank te Dordrecht BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: H. E. van Telgen-de Visser, d.; V. Korfage-Vendel, z.; P. H. van Zoo- nen-Lichtenauer, d.; A. M. Mense-Schra- ma, d.; M. den Toom-van der Veen, z.; M. G. A. B. Barmes-Ricci, z. ONDERTROUWD: J. van Riessen en E. J. T. Postema; J. D. Wardenburg en W. W. van Pelt. GETROUWD: J. N. van Doorenmaalen en R. J. M. Hissink; L. N. v. d. Werff en P. A. Dekker; J. R. Snoeck Henkemans en W. A. Bruijnes; M. Jonkers en S. van de Gein; A. Duivenvoorden en A. M. Sonder- van. OVERLEDEN: O. ten Post, 73 j.; G. Hoffschlag, 83 j.; J. Mulder, 88 j.; J. C. G. Dekker, 73 j. Ter voorziening van een vacature van rechter in de arrondissementsrechtbank te Dordrecht heeft dit college de volgende lijst van aanbeveling in alfabetische volgorde opgemaakt: mr. H. C. U. J. Huber, rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Arnhem, mr. H. Siertsema, substituut-griffier bij en rechter-plaatsvervanger in de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem en mr. P. L. Waardenburg, substituut-griffier bij en rechter-plaatsvervanger in de arrondisse mentsrechtbank te Dordrecht. Het aantal toewijzingen van woningwet woningen in de provincie Noordholland is kleiner dan dat van vorig jaar. Haarlem krijgt er 450 (28 minder dan vorig jaar)', hetgeen echter gezien de aantallen van verschillende andere gemeenten niét on gunstig te noemen is. Hilversum bij voorbeeld ontving ei- slechts 161. Dit geringe aantal is voor de Hilversumse gemeenteraad aanleiding ge weest in een motie zijn teleurstelling hier over kenbaar te maken. De inhoud van deze motie, die tijdens de begrotingsbe handeling is aangenomen, zal ter kennis van de Gedeputeerde Staten van Noord holland worden gebracht. In de motie wordt cr bij G.S. op aangedrongen alsnog een ruimere toewijzing te verlenen, om dat Hilversum grote behoefte heeft aan goedkope woningen. VOOR LEÏDS DIACONESSENHUIS In Lisse is f 2250.29 bijeengebracht voor de bouw van het nieuwe Diaconessenhuis in Leiden. Advertentie alles smaakt veel lekkerder de basis voor een gezonde en smakelijke voeding Vraag vandaag nog de receptenbrochure „Toverspreuken uit de Keuken" aan bij Marmite, Hooikade 58, Den Haag De opening van de achttiende Haarlem se Voorjaarsbeurs voor de vrouw in het Krelagehuis te Haarlem heeft een even vlot verloop gehad als de zeventien voor afgaande beurzen. Mevrouw A. Hamaker- Willink, presidente van de afdeling Haar lem en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heette zo- zals gewoonlijk de vele aanwezigen harte lijk welkom en voorts dankte zij allen die aan het totstandkomen van deze beurs hebben meegewerkt. De voorzitter van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencul tuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, legde vervolgens als „op perhoofd van alle bloembollen" de na druk op het feit, dat zijn vereniging het op zo'n- hoge prijs stelt, dat zij jaarlijks de vereniging voor Huisvrouwen gedurende ruim een week gastvrij onderdak kan ge ven en ten slotte wees hij nog eêns op de nauwe band die er bestaat tussen de vrouw en de bloem, een band, die door het contact op de beurs gelegd, alleen nog maar verstevigd kan worden. Mr. O. P. F. M, Cremers, burgemeester van Haarlem, meende hierna, dat het elk jaar goed is om te laten blijken hoe be langrijk deze beurs is voor het gezinsle ven in Haarlem en dus voor de gemeente zelf. Door middel van de technische appa ratuur in het huishouden krijgt de huis vrouw namelijk, aldus sprekers, de gele genheid meer tijd te besteden aan het scheppen van een bepaalde sfeer in haar huis. Ten slotte merkte mr. Cremers op, dat hij het een bijzonder gelukkige ge dachte vond, deze achttiende beurs in het teken van de vrouw en de bloem te plaatsen, welke beide eenheden zo onver- De heer A. J. ten Hoeve is voorzitter van de R.A.l. maar gaat xrnak op zijn fiets naar het kantoor in het R.A.L gebouw. Oorzaak hiervan is het parkeerprobleem in Amsterdam, ter wijl ook. de „lijn" van de heer Ten Hoeve een woordje meespreekt. De stichting „Fiets...!" vond het een dankbaar gegeven voor haar propa ganda. die de mensen erop wijst dat medisch uitgemaakt, is, dat. fietsen ge zonder is dan autorijden Drie burgemeesters kort na de ope ning van de achttiende Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw in Haarlem. Van links naar rechts de bur gervaders van Haarlem, Hillegom en Bennebroek. brekelijk verbonden zijn met de gemeen te Haarlem. Nadat de burgemeester twee slagen op een gong gegeven had, waarmee de offi ciële opening verricht was, maakte het gezelschap een rondgang langs de tiental len stands waarna in het restaurant de bloemenmeisjes voor het eerst in het openbaar hun opwachting maakten. De beurs, die opnieuw talrijke nieuwe snufjes op het gebied van het huishouden laat zien, zal geopend zijn tot en met 11 maart. In Renaissancezaal van het Frans Hals museum is gisteravond de laatste van drie Volksuniversiteitbijeenkomsten gehouden, de cyclus „Levende schrijvers", tijdens welke de dichter-essayist Ad den Besten met de litteratoren Hans Andreus, Hella S. Haasse en dr. J. W. Schulte Nordholt gesprekken hield over hun iverk en inten ties. Hoewel er niet zoveel aanwezigen waren gisteravond als bij de eerste twee gesprekken, leed de dialoog tussen Den Besten en Schuiten Nordholt daar aller minst onder; zij spraken zeer geanimeerd met elkaar en deden geen enkele poging tot een schematische bespreking te komen, zodat beiden in volle vrijheid en spontaan uitten wat hun maar voor de geest wilde komen en dat leverde bijzonder kernach tige uitspraken op van dr. W. J. Schulte Nordholt, die daarbij alle steun kreeg van de inleider. De toehoorders kregen aldus weliswaar niet een analytische beschou wing van hel werk van de dichter te horen, maar zij leerden er de auteur en zijn werk niet minder goed om kennen. Schulte Nordholt deed er geen twijfel aan bestaan dat hij allerminst een nieuw lichter wil zijn. „Ik ben heel conservatief in die zin dat de vorige generaties het niet. wisten en wij weten het ook niet.; leven is geboren worden en doodgaan, meer niet". In de menselijke kern verandert er niets, poneerde de dichter: „Als je je ver diept in de mensen van vroeger, vind ie uiteindelijk dezelfde mensen. Wat mij meer interesseert dan het verschil is de over eenkomst". Ad den Besten sloot hier gevat op aan door Schulte Nordholt als „mytho- logist" onder te brengen bij Van der Graft, Coert Poort, Jan Wit en Van Tienhoven. De toehoorders kregen een goede indruk van Schulte Nordholt als de alle pose en nieuwlichterij schuwende dichter, die in het onveranderlijke van het menselijk be staan de zekerheid vindt om zich niet door de wilde actualiteit te laten verwarren. „Veel wijzer worden we toch niet",, zei hij, „alles heeft iets heiligs, het leven heeft iets heiligs en dat wordt uitgedrukt in het woord dat het leven graan is." En wat zijn schrijverschap betreft zei Schulte Nordholt onder meer: „Elke dichter is bezig van een tafel meer te maken dan een ding met vier poten. Het schrijversbestaan is jezelf flink opstoken en de asla leeghalen en dan hopen dat de andere er wat warmte van hebben." Na de pauze las de dichter voor uit eigen werk waarna Ad den Besten deze laatste avond van de cyclus „Levende schrijvers" besloot met een dankwoord tot de aan wezigen. De heer H. A. van Daal, bestuurs lid van de V.U., dankte Ad den Besten voor de wijze waarop hij de cyclus heeft geleid. Het programma voor de beiaardbespe ling van morgen, van 11.30 tot 12.30 uur door Arie Peters, vermeldt werken van Brahms, Gluck. Mozart, Schubert, Van Hoof, Gounod, Paap en Badings. Het einde van de voorwedstrijden van het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Kennemerland (hoofd klasse) is in zicht. In groep A van de hoofd klasse is nog een felle strijd gaande tus sen 5 van de 8 deelnemers voor de bezet ting van 3 finaleplaatsen, terwijl in groep B nog 6 van de 10 deelnemers zich kunnen plaatsen voor de drie finaleplaatsen. Het is daarom waarschijnlijk, dat na de sluitings ronde, die 4 maart in het „Hof van Hol land" in Haarlem wordt gespeeld, nog enkele beslissingswedstrijden nodig zullen zijn om alle finalisten aan te wijzen. In de voorlaatste ronde kwam A. de Jong uit tegen J. Drayer. Het werd een boeiende partij, waarin Drayer het midden veld aan zijn tegenstander moest laten, doch door goed berekend kantspel remise kon afdwingen. J. van Straten, die zijn uitgestelde partij tegen N. Blom in winst had omgezet, trachtte zich nig kansen te scheppen door ook F. Langeveld te ver slaan. In een spectaculaire partij boekte hij weliswaar voordeel, maar moest toch met remise genoegen nemen.. H. Gerre- vink, uitkomende tegen H. Belien, kon in een zeer voordelige positie niet de directe winstgang vinden. De partij moest worden afgebroken in een stand welke bij analyse vermoedelijk toch remise zal worden. De stand van de kanshebbers is nu als volgt: 1. Ade Jong, 11 uit 7; 2. en 3. A. Douma en H. Gerrevink elke 7 uit 6. 4. en 5. J. Drayer en J. v. Straten elk 6 uit 6. F. Slot, de leider in groep B, blijkt wel in een uitstekende vorm te verkeren. Na eerst zijn inhaalpartij tegen J. H. Meure in winst te hebben omgezet, versloeg hij in prachtige stijl M. Krijgsman. L. Visser voerde tegen J. v. d. Kroft een aardige slagzet, welke hem schijf winst en tenslotte winst van de partij opleverde. J. ter Haak zorgde voor een verrassing door J. Poppen te kloppen. De in dit toernooi zo onfor tuinlijk spelende J. Warmerdam kwam tegen C. Schelfaut eindelijk tot winst. De situatie aan de top van de ranglijst luidt nu: 1. F. Slot, 14 uit 7; 2. J. H. Meure 9 uit 7; 3., 4. en 5. J. v. d. Kroft, M. Krijgsman en L. Visser elk 8 uit 8. L. Visser is even wel kansloos, omdat van zijn puntentotaal aan het einde twee strafpunten zullen worden afgetrokken. 6. is J. Warmerdam met 7 uit 8. In de eerste klasse won H. Ie Noble fraai van Th. Bot. C. Kaan kwam met H. Mast remise overeen, welk resultaat ook tot stand kwam in de partij H. LeeuwTh. van Wort. De ontmoeting L. Binkhorst J. Oorthuys moest worden uitgesteld. J. Boerkoel moest zijn krachten meten met W. Persoon, die uitstekend verweer bood. De partij werd tenslotte afgebroken in een voor Persoon voordelige stelling. Na de achtste ronde heeft L. Binkhorst de leiding met 10 uit 7. J. Boerkoel is tweede met 9 uit 6, gevolgd door H. Ie Noble 8 uit 7 en J. Oorthuys en W. Persoon met elk 7 uit 6. J. de Boer blijft in de tweede klasse de toon aangeven. Nu versloeg hij zijn con current L. v. d. Meer. S. Lemmers won van C. Leen aarts, Deze week houdt het Algemeen sociaal fonds voor de volksgezondheid „Draagt elkanders lasten" van het Christelijk Na tionaal Vakverbond een collecte. Het fonds verleent hulp aan de leden en huisgenoten die dc-or ziekten zijn getroffen. Vorig jaar kwam het fonds niet op het collecteplan voor en daardoor was het aan tal openbare inzamelingen zeer gering. Plet fonds doet een beroep op de offer vaardigheid van de bevolking om het ont stane tekort weg te werken. Men kan zich ook voor de straatcollecte op zaterdag 5 maart als collectant melden aan het adres Duinoordstraat 61 in Haarlem. Woensdag is het ontzielde lichaam van een 45-jarige Rotterdamse fabrikant, C. J. R. bij de rivier in Capelle a.d. IJssel aan getroffen. Zijn horloge stond stil op half- vier. De fabrikant ging dinsdagavond naar Krimpen aan de IJssel om een boodschap te doen. De rijkspolitie staat voor een raadsel hoe hij in Capelle a.d. IJssel langs een stille en vrijwel ongebruikte weg te water is geraakt en is verdronken. Moord wordt niet uitgesloten geacht. De gehele dag heeft de rijkspolitie te water gisteren getracht de auto van deze fabri kant te vinden. Deze is laat in de middag in zeven meter diep water aangetroffen. Vandaag zal worden gepoogd, met behulp van duikers of kikvorsmannen de wagen te bereiken om te zien of er zich nog an dere mensen in bevinden. Nieuws in het kort Eervol ontslag. Aan de directeur van het post- en telegraafkantoor in Lisse, de heer J. Elsinga, is met ingang van 1 mei eervol ontslag verleend. Wijziging spreekuur. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem zal deze week spreekuur houden op zaterdag morgen om half elf, in plaats van op vrijdag. Dierentehuis. De Stichting „Kenne mer Dierentehuis" houdt van 7 tot 13 maart een collecte in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal. Zoals men weet wil de stichting een asiel, een pension, een hos pitaal en een begraafplaats voor dieren bouwen. Zij die willen collecteren kunnen zich opgeven bij mevrouw Hillinga, Slan- genkruidlaan 36, telefoon 42985.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7