Horen en zien Fantoom in de bar PANDA EN DE TROETELTROEP Têjniw mm Bach's Johannes Passion door de Heemsteedse C.O.V. AVONTUREN VAN EEN HOND GR1EP-GR5EP-GR1EP 3 AKKERTJES YDO EN DE DRAAK NAAIMACHINES VRIJDAG 4 MAART I960 11 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Weer Oscar De radio geelt zaterdag T elevisieprogramma Mgr. Huibers spreekt over nieuwe kardinaal Jury voor Internationaal Beiaardconcours Verongelukte politieman schoot uit wanhoop HELPEN DIREKT Meeste mensen in Westen sterven aan hartkwalen Schandaal bij Rode Kruis- instelling te Wenen DOOR WILLIAM IRISH tSLit öf forlfiiFn fij& 14. „Je moet zorgen, dat we niet meer stelen", zei de troetel-tweeling. „Want als we gestolen hebben, krijgen we berouw en als we berouw krijgen, worden we kwaad en als we kwaad worden, gaan we de an dere troetels plagen". En met deze woor den liepen zij boos naar de deur. „Nee! Nee!" riep Panda, uit bed springend, „niet de andere troetels plagen!" Er is hier al herrie genoeg!" Hij wilde ze nalopen, om. hen van dit boze voornemen af te brengen, toen opeens de telefoon driftig be gon te rinkelen. „Wie kan dat nu weer zijn?" dacht Panda, terwijl hij bedrukt de telefoon van de haak nam „Hallo!" klonk het van de andere kant. „U spreekt met uw buurman. Weet u dat..." De rest van de woorden werd overstemd door een donderend gekraak, toen de top van een vallende boom het. raam. versplinterde en naar binnen drong. Het duurde even, voor Panda zich van deze nieuwe schrik had hersteld. De telefoon in zijn hand schet terde nijdig. Werktuiglijk bracht hij hem naar zijn oor. „W-at zei u, buurman?" stamelde hij. „Ik vroeg, of u wist, dat er iemand bezig was in uw tuin bomen te hakken?!" schreeuwde b uurmans over spannen stem. ,.J-ja, buurman", ant woordde Panda zwakjes, „ikik heb het gemerkt!" Voor de derde maal hebben wij donder dagavond „Oscar" gezien, het blijspel van Claude Magnier, dat heel lang repertoir gehouden heeft bij de Nederlandse Come- die. Wij herinneren ons nog als de dag van gisteren de première in Amsterdam. Voor een soort ouverture van de t.v.-vertoning van donderdagavond zorgde Thijs Cha- novski, toen hij een fragment liet spelen in de serie „Van A tot Z" en wel bij de letter K (o van Dijk). Zag de A.V.R.O. er toen meteen brood in? In elk geval kreeg Ton Lensink. de gelegenheid het stuk nu op t.v. maat gesneden aan de kijkers te presenteren en weer waren wij present om de spraakwaterval over ons heen te laten gaan, welke bij monde van Guus Oster de kracht opwekt voor een hele serie verwik kelingen van bijzonder komische aard. Bij zo'n stuk moet men niet denken. De auteur is een goochelaar. Hij tovert steeds nieuwe konijnen uit zijn hoge hoed tot onze oren ervan klapperen. Wel: de hoed van Claude Magnier was tot de rand gevuld. Hij eta leerde alle kluchtspel-effecten, die hij maar kon bedenken of oppoetsen en hij liet het aan de regie en de acteurs om er nog de nodige aan toe te voegen. Toch, zo herinneren wij ons, voldeed ons deze komedie op de planken beter. Niet alleen zit er dan meer contrast in. maar de groteske stijl, waarin zo'n klucht wordt gespeeld, vraagt om veel ruimte. Op het beeldscherm ketst ze soms af, men wordt overrompeld door het tempo, dat een sterke beeldvoering vraagt wil het niet onoverzichtelijk werken. Het totaal van de situatie wordt bijna niet meer overzien. Ton Lensink koos zijn momenten voor close-ups vaak snedig. Men kan hem in feite weinig verwijten, maar de geaardheid van het stuk voor het toneel kon hij toch niet verdoezelen. Dat wij vaak hebben ge lachen moeten wij eerlijk vaststellen: een verdienste, die de acteurs vooral toekomt, omdat zij de tekst zo feestelijk uitspeelden met Ko van Dijk, gespitst op de charge, en de lijzige, ijzige Joop Doderer in de machtige verschijning van bezield masseur Advertentie 10 types PLASTIC BOTEN HILVERSUM X. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 - 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, praatje. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waters!.). VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Meer eenvoud in de sociale verzekeringen?, lezing. 10.30 Opening sportconferentie van de Dr. Wiardi Beek man Stichting. 11.00 Programmafragmenten. 11.30 Quatre mains. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin bouw mededelingen. 12.33 Orgelspel. 12.50 De sportconferentie van de Dr. Wiardi Beekman Stichting. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.40 Sportnieuws. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Meisjes koor. 15.00 Streekuitz. 15.25 De sportconferentie van de Dr. Wiardi Beekman Stichting. 15.40 Filh.- ork., koor en sol. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazz muziek. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en buiten de grenzen, gesprek. 19.40 Christus. Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 Oosten rijkse muz. 22.10 Oude gram.. 22.30 Nieuws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7 00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Piat.ennieuws. 13,35 Dansmuz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Lichte muziek. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Grego riaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperi- scoop. 17 00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Amateursprogr. 18.45 Vragenbeantw. 18.55 Kcrkenbouwzondag. le zing. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Omr.ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 God aan de grens, hoorsp. 21.05 Gram. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Een hart zoekt het geluk, musical. 22.00 Gram. 22.15 Het loonbeleid. praatje. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Gesprekken. 23.55 —24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Praatje. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Radiojoum. 15.00 Zangrecital. 15.20 Gram. 15.30 Gram. 16.35 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Dag klapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 13.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amusementsmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gram. VOOR ZATERDAG VPRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Film. 20.50 Oude films. 21.10 Documentair programma. 21.40 Gevarieerd programma. Donderdag bracht de AVRO-televi- siesectie in vertoning „Oscar", een blij spel van Claude Magnier, in de ver taling van J. E. P. Meyeringh. De hoofdrollen werden vertolkt door Ko rmn Dijk en Guus Osterdie men op de foto in gesprek ziet met Henk Rigters (links). en Guus Oster als rekengenie, gentleman- minnaar en handige jongen. Gedrieën leg den zij de basis voor het vermaak, waar aan Rita Maréchal, Heieen' van Meurs, Adelheid van der Most, Mimi Boesnach, Jaap Maarleveld en Sophie Kohier-Van Dijk hun deel bijdroegen. Het interview met een bestuursambte naar van de Baliem-vallei op Nieuw-Gui- nea, dat vooraf ging, was wel wat erg kort. omdat het ons nieuwsgierig maakte naar meer. De laatste aflevering van „Luipaard op schoot" bleek een boeiend en opwin dend sluitstuk. Beeldscherm&r Naar aanleiding van de verheffing van aartsbisschop mgr. B. J. Alfrink tot kar dinaal heeft de ministerpresident prof. dr. J. de Quay in het KRO-programma don derdag een gelukwens uitgesproken. Deze toespraak zal in het KRO-programma van heden, vrijdag 4 maart, worden herhaald om 19.10 uur. In het avondprogramma van 21.25 tot 22.05 zal de KRO voorts een klankbeeld uitzenden over de persoon van de nieuwe kardinaal. Hierin zullen onder andere spreken: kardinaal Giobbe, de oud internuntius in Nederland, mgr. J. B. Hui bers. bisschop van Haarlem, de hooglera ren Rogier en Post van de Nijmeegse uni versiteit en anderen, onder wie een oud- parochiane van Maarssen, waar de nieuwe kardinaal vroeger kapelaan is geweest. Donderdagavond gaf de Heemsteedse Christelijke Oratoriumvereniging in de Haarlemse Concertzaal een uitvoering van Bachs Johannes-Passion, die door een talrijk publiek met religieuze aan dacht beluisterd werd. Daar was reden toe, want over het geheel genomen was het een vertolking waar wat van uitging en die, waar ze bezield en hartstochte lijk ging leven, als vanzelf vat kreeg op de toehoorders. Vergeleken bij de uit voering' van het .Vorige, jaar, bleek het Heemsteedse C.O.V.-koor niet alleen in klankvolume, maar ook in lenige musi- cëergeèst gegroeid en vooral opvallend was het hoe het subjectieve element dat zijn dan voor het koor in hoofdzaak de koralen een rol is gaan spelen, waar men de vorige keer nog wat angstvallig tegenover stond. In het kort samengevat: directeur Jaap Hillen heeft met dit koor een vruchtbaar jaar achter de rug; hij heeft het ensemble nu ritmisch stevig in de hand en zijn po gingen om evenwicht te brengen in de koorpartijen tonen reeds opmerkelijke resultaten, waardoor het dan ook mogelijk is, waar nodig, een gezonde expressiviteit met het geheel te verwezenlijken. Maar de Johannes-Passie is en blijft een moeilijk werk. Als men het notengetrouw vrijwel beheerst, is men er nog maar halverwege mee op di-eef. Want wat moet die muzikale aartsvader Bach wel bezield hebben, toen hij deze doorgloeide conceptie van het lijden neerschreef in tekens die van dat alles slechts de uiterlijke aanduiding zijn? De hunkering naar de „geest die levend maakt" en de zorg om deze achter de mu zieknoten vandaan te halen, het is in ieder geval een heerlijke taak! Er is geestdrift, maar ook durf en fijngevoeligheid voor nodig; eigenschappen die zich als het ware vanzelf manifesteren bij hen die met over gave luisteren naar de hartklop van de muzikale apostel die Bach heet. Was het ons een genoegdoende ervaring een zo opvallende groei in de prestaties van het koor waar te, nemen, een verras sende indruk maakte tevens de kennis making met de .jonge bas naar het tim bre eigenlijk een bariton Max van Eg- mond. die de kleine partijen van Petrus en Pilatus, benevens een drietal beschou wende aria's zong en die als invaller op trad. Deze zanger heeft niet alleen een aangename en lenige stem, maar hfj weet ze bijzonder muzikaal aan te wenden: be heerst en rustig. Zijn aria „Mein teurer Heiland" met koraal van hel koor, werd waarachtig het aangrijpendst moment van de avond; maar ook reeds zijn arioso „Be trachte, meine Seel'en de aria met koor „Eilt" hadden om de innerlijke kracht van dit ongeforceerde, haast intieme zingen de aandacht getroffen. De Jezus-partij, vertolkt door David Hollestelle, was mede in hoge mate in drukwekkend van klank en uitdrukking; ook bij deze zanger leefde de ziel van de muziek in het nobele timbre. Han le Fèvre was als steeds de correcte Evangelist en de alt Waty Krap verving zeer bevredi gend de ziek geworden Aafje Heijnis. Gretha Krom manifesteerde zich verdien- stelijk met een frisse sopraanstem, waar uit naar ik meen meer artistiek rendement kan gehaald worden bij een strakker door trekken van de klanklijn, dus door een te veel aan nuances te vermijden en het por tamento totaal af te leren. De tenor Gerard Honig maakte een overtuigende beurt met zijn eerste aria. Met zijn tweede kwam hij niet tot evenwicht, omdat het in de triobegeleiding ook niet best wilde lukken. Het lijkt mij dat aldaar de ontbrekende viola d'amore-partijen en beter „è-défant" door violen en sordino kunnen gespeeld worden; voor alten ligt het hachelijk hoog. Mevrouw Corry Jansen-Reder verzorgde smaakvol de belangrijke gamba-partij in de „Es ist vollbracht"-aria met de cemba list Hans Schouwman en de organist Albert de Klerk. Het instrumentale ensemble werd verder gevormd door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, uit hetwelk de fluitist Pieter Odé zich als obligaatspeler wist te onderscheiden. Het was al met al een uitvoering waar perspectief voor jaarlijkse herneming inzit en die het vertrouwen in de leiding van Jaap Hillen wettigt. Jos. de Klerk De jury, die het tweede Internationale Beiaardconcours dat van 27 juni tot en met 1 juli te Hilversum zal worden ge houden, moet beoordelen, bestaat uit mr. Romke de Waard (voorzitter), Jos. de Klerk en Jef Rottiers (leden). Laatst genoemde, die vorig jaar tot de deel nemers aan het concours behoorde, is beiaardier te Meise (België). MONDOVI (Reuter) Een Italiaanse politieman die na een verkeersongeval ge wond langs de weg lag, heeft uit woede over het feit, dat niemand stopte om hem hulp te verlenen, het vuur geopend op de voorbijrijdende auto's. De veertig-jarige Gerardo Appino was met zijn motor tegen een boom gereden, waardoor hij ernstig werd gewond. Gedurende twee uur tracht te hij tevergeefs de aandacht van de pas serenden te trekken. Tenslotte vuurde hij uit woede op iedere auto een salvo af, maar de automobilisten verhoogden hun snel heid, omdat zij dachten met bandieten te doen te hebben. Pas na enkele uren werd de onfortuinlijke politieman gevonden door een vrachtauto vol zwaarbewapende collega's die waren uitgezonden om de „bandieten" te arresteren. Advertentie GENcVE (Reuter) De meeste men sen in de westelijke landen sterven aan hartkwalen, in het bijzonder aan hartvaat- ziekten. Dit blijkt uit een statistisch ver slag over 1956, gepubliceerd door de We reldgezondheidsorganisatie te Genève. Het aantal mensen dat in deze landen aan hartkwalen overlijdt is driemaal zo groot als het aantal dat aan kanker nummer twee op de lijst der meest ge vreesde ziekten bezwijkt. Blijkens de cijfers, die betrekking heb ben op de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië, West-Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland, sterven er in Engeland en Wales meer mensen aan de gevolgen van een hartverlamming dan in de andere vier landen. WENEN (UPI) De politie van Wenen heeft de directeur van een Rode Kruis-de- pendance bij Wenen, Heinrich Juki, en een chauffeur in dienst van het Rode Kruis, Eugen Plankenbiehler, gearres teerd op verdenking van het stelen en ver handelen van duizenden ampullen morfi ne en cocaïne. De affaire is een jaar ge heim gehouden. Een arts werd geschorst wegens twijfelachtige omstandigheden rondom het vervoer naar een ziekenhuis van de acteur Hans Albers". Zweeds geschenk. Het Zweedse Insti tuut voor Culturele Uitwisseling met het Buitenland heeft een kostbare verzameling Zweedse boeken op het gebied van littera tuur. kunst, cultuur enz. aangeboden aan de Universiteitsblibliotheek van Amster dam. Dit geschenk is door de ambassadeur van Zweden, S. W. Dahlman, aan de biblio thecaris aangeboden in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten. 04.95. Wat was er aan de hand? De boer keek met verschrikte ogen naar z'n huis Vlammen en rook sloegen uit het rieten dak. Z'n huis stond in brand! De boerin kwam schreeuwend de deur uit lopen, de boer liet z'n land in de steek en holde naar 't huis. Maar wat moest hij doen? De vlammen loeiden al knetterend langs het dak. Handenwringend zagen de boer en z'n vrouw het aan. Ze konden weinig uitrichten het huis lag een eind, buiten het dorp, en wat konden zij met z'n beiden doen? Het zou er lelijk mee afgelopen zijn, als niet toevallig hulp bij de hand was geweest 5) Zullen we soms teruggaan naar Anselmo's, waar we elkaar ontmoet hebben? We kunnen dan nog wat drinken. Daarna gaan we allebei weer onze weg. Jij de jouwe en ik de mijne. Ik vind het prettig om de dingen af te ronden. Ze zijn meestal leeg in het midden, cirkels, dacht hij, maar het leek hem minder beleefd dit te zeggen. Hij zweeg dus maar. De bar was aanzienlijk drukker dan tijdens hun eer ste bezoek omstreeks zes uur. Hij slaagde er echter toch nog in een kruk voor haar te bemachtigen helemaal aan het einde van de bar, dicht bij de muur. Hij bleef naast haat staan. Wel, zei ze, haar glas even optillend en er verlan gend naar kijkend. Tot ziens. Het is gezellig geweest M'n dank Hij dronk zijn glas in één teug leeg, zij slechts ge deeltelijk. Ik blijf hier nog even, zei ze, waarmede ze te ken nen gaf, dat hij wel kor. vertrekken. Ze stak haar hand uit. Goedenavond en het beste. Ze schudden elkaar kort de hand. zoals kennissen- voor-één-avond trouwens ook niet anders kunnen doen. Juist toen hij zich wilde omdraaien, keek zij hem nog even onderzoekend aan. Waarom ga je niet terug en maak je het weer met haar in orde? Je bent het nu toch wel kwijt. Hij staarde haar enigszins verrast aan. Ik heb het meteen al begrepen, zei ze rustig. Met die woorden gingen ze uit elkaar. Hij liep naar de deur, zij greep haar glas. De episode was voorbij. Hij keek nog even om, toen hij vlak bij de uitgang was. Hij zag haar zitten, helemaal aan het einde van de gebogen bar, dicht bij de muur. Ze keek peinzend naar beneden en speelde waarschijnlijk wat met haar glas. De felle, oranje hoed viel nog net te ontwaren door het V-vormige gat tussen twee schouders aan de andere zijde van de bar, schuin tegenover haar. Dat was het laatste, dat heldere oranje van haar hoed, dat enigszins afgezwakt werd door de wolken sigaret tenrook en de schaduwen; daar helemaal achterin de bar, zoals in een droom, in een scène, die niet werkelijk was en nooit werkelijk was geweest HOOFDSTUK II. Tien minuten later en slechts acht blokken in een rechte lijn verderop eigenlijk twee rechte lijnen; ze ven blokken rechtuit en één linksaf stapte hij uit de taxi voor een flatgebouw op de hoek. Hij stak het wisselgeld, dat hij van de chauffeur had teruggekregen, in zijn zak, opende de voordeur en ging naar binnen. In de hal hing een man rond. die kennelijk op iemand wachtte. Hij was niet gaan zitten, maar liep wat doel loos heen en weer precies zoals een man doet, die in een hal moet wachten. Hij woonde er niet. Henderson had hem nog nooit gezien. Op de lift wachtte hij niet. Deze was niet in gebruik: het rode lampje was gedoofd. Zij hing ergens boven in het gebouw. Henderson liep hem voorbij zonder hem een tweede blik waardig en drukte op de knop voor de lift. De ander had op dat moment een schilderij ontdekt, dat hij aandachtig ging bekijken. Té aandachtig echter, want het schilderij was niets bijzonders. Hij deed ken nelijk zijn best om niet te laten blijken dat hij heel goed wist dat er nóg iemand in de hal was. Hij overdreef het echter wel een beetje. Hij moest een schuldig geweten hebben, meende Henderson. Dat schilderij was het niet waard om zo zorgvuldig bekeken te worden. Hij moest op iemand wachten, die hem in de hal zou ont moeten, iemand, die hij eigenlijk niet mee uit mocht nemen. Henderson dacht: Wat kan het mij ook eigenlijk sche len? Die vent zegt me niets. De lift kwam beneden en hij stapte in. De zware, bronzen deur zoefde vanzelf achter hem dicht. Hij drukte op knopje nummer zes, het bovenste van de rij. Hij staarde naar het kleine diamantvormige ruitje in de liftdeur. De hal verdween langzaam uit het zicht. Even voordat het zover was, zag hij de bewonderaar van het schilderij, die klaarblij kelijk ongeduldig was geworden omdat hij zo lang moest wachten, zich van het schilderij afwenden en naar de huistelefoon lopen. Het drong nauwelijks tot hem door. Hij stapte uit op de zesde etage en zocht naar zijn sleu tel. Het was doodstil op de gang. Er viel geen geluid te ontwaren behalve het gerinkel van het wisselgeld, ter wijl hij zijn zakken nazocht. Hij stak de sleutel in het slot van de deur, direct recht van de lift en opende haar. Er brandde geen licht. Het was volkomen donker. Om een of ander reden maakte hij een verachtelijk geluid, diep achter in zijn keel, waar ongeloof in doorklonk. Hij draaide aan een schakelaar, waarop een kleine hal zichtbaar werd. Slechts deze kubis werd verlicht, achter de aan de bovenzijde afgeronde opening vlak vóór hem was het nog steeds donker, even ondoordring baar donker als de hal enkele ogenblikken voordien nog was geweest. De deur liet hij dichtvallen en hoed en jas wierp hij op een stoel, die er vlakbij stond. De stilte, de ondoor dringbare duisternis, scheen hem te irriteren. De norse uitdrukking op zijn gezicht, die om zes uur, buiten op straat, zo opvallend was geweest, verscheen weer. Hij riep een naam, riep deze in de ondoorgrondelijke donkerte, die achter de gebogen opening lag. Marcella! Hij riep het bevelend en niet bepaald vriendelijk. De duisternis antwoordde niet. Hij stapte het donkere gat in en bleef op dezelfde scherpe, eisende toon spreken. Nu is het genoeg. Schei er mee uit! Je bent wak ker. "Wie denk je dat je voor de gek kunt houden? Ik heb zo juist op straat nog licht gezien op je slaap kamer. Doe nu verstandig, zo komen we geen steek verder! De stilte antwoordde niet. Hij liep diagonaalsgewijze door de duisternis naar een bepaald punt in de muur, dat hij zelfs slapende wel kon vinden. Hij mopperde nu op een iets minder strijdbare toon. Totdat ik terugkom, blijf je klaar wakker, maar op het moment dat je me hoort, ben je vast in slaap! Dat is de moeilijkheden ontvluchten. Hij stak zijn arm uit. De klik kwam echter vóórdat hij nog iets had aangeraakt. De plotselinge vloed van licht deed hem even schrikken. Het was te vroeg ge komen, voordat hij het had verwacht. Hij keek langs zijn arm naar de schakelaar, die nog enkele tientallen centimeters van zijn hand verwijderd was. Er was echter een andere hand, die juist van de schakelaar afgleed. Zijn ogen volgden de mouw, waar uit die hand te voorschijn kwam. en hij ontwaarde het gezicht van een man. Verschrikt draaide hij zich een halve slag om. Daar stond óók een man, die hem aankeek. Hij draaide zich nóg verder rond, zodat hij zich bijna helemaal omge keerd had, en zag toen een derde man vlak achter zich staan. De drie mannen stonden daar volkomen onaan doenlijk, bewegingloos als standbeelden, in een halve cirkel om hem heen. Hij was de eerste ogenblikken zo verbaasd door de drievoudige, doodstille verschijning, dat hij vragend de kamer rondkeek op zoek naar iets bekends, naar een punt van oriëntatie, om zich ervan te vergewissen of hij wel thuis was, of het zijn flat was, waar hij was binnengegaan. Zijn blik bleef rusten op een kobaltblauwe vaas de voet van een lamp. die op een tafeltje bij de muur stond. Ja, dat was zijn lamp. Op een lage, gemakke lijke stoel ergens in een hoek. Ook van hem. Op een foto-standaard, die op een laag ladenkastje prijkte, een foto-standaard, waarin twee foto's zaten. Een mooi, enigszins pruilend meisje met hinde-ogen en een grote bos krullend haar. De andere foto was van hemzelf. De twee gezichten waren van elkaar afgewend. Het was dus tóch zijn eigen flat en hij was inder daad thuisgekomen. Hij was de eerste, die de stilte verbrak. Het had er alle schijn van dat zij dit nimmer zouden doen. Wat doet u hier op mijn flat? zei hij met een vreem de intonatie. Geen antwoord. Wie bent u eigenlijk? (Wordt vervolgd) Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE ENGEL GROTE HOUTSTR. 181 TEL. 14444 Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 8 Maart 1760 NAPELS den 12 February. Sondag na middag werd de 2de Triomph Wagen met Vivr Vivres voor 't Koninglyk Paleys door het Gemeen ge plunderd. In de daags te vooren getrokkene Lotery hebben de entrepreneurs Considarabele Sommen ge wonnen, hetgeen zo groote Speculatie by het Publiek baarde, dat immediaat drie van derzelver Commisen, die eenige 1000 Du- caten gezegt worden verduisterd te hebben, by de Kop gevat en in de Gevangenis getransporteerd wierden. PURMERENDE den 6 Maart. Ter ge- legenheyd van het gewenschte hooge Hu welijk van Haare Hoog'heyd Mevrouw de Princes Carolina met zyne Hoogheyd den Heer Prins van Nassau-Weilburg (daar de bestendige Zegen des Allerhoogslen over zyn uytgesprooken) zijn de Magistraat deezer Stad gisteren avond ten 5 uuren gecompareerd in de Stads Doelen, en hebben aldaar alle de Heeren Leden van den Burger-Krygsraad op een Collation geregaleert, by welke occasie onder het speelen der Klokken van het aangenaame Airtje Wilhelmus van Nassouwen, en het lossen van het Geschut van de Stads Wal len, het bestendige Welvaaren van het hooge Paar, mitsgaders van zyn Hoogheyd onzen tedergeliefden Heer Prins Erf-Stad- houder, en van zyne Hoogheyde den Heer Hertog van Bronswyk-Wolffenbuttel, den voor deeze Landen zo nuttigen Mentor voor den jongen Heer Prince voormeld, met veel hertelykheyd en vreugde is gedron ken; voorts zyn de Stads Doelen, de Huyzen van de Regeering, en die der Burgery ge ïllumineerd geweest, het Oranje Vaendel uytgestoken, Gasteryen gehouden, Vuur werken afgestoken, en by elk en een yder veele Demonstratiën van Vreugde ge- geeven: De Lucht weergalmde geduurig van het geroep van Houzè! Vivat Oranje! Lang leve het hooge Paar, en de Heer Hertog! Zynde dus die blyde avond tot laat in de nacht gecelebreerd.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11