Paramaribo genoot van Eisenhowers oponthoud Plaats een GROENTJE Lissone-Lindeman 5.60 „De Knoopenwinkel" De uitvoer naar de V.S. nam in 1959 minder toe dan in '58 C0NRAD-ST0RK accurate vrouwelijke kracht Goud „de Tijdmeter" Net meisje MODEHUIS „JED0" Grote sortering Voorjaars-Nouveauté's SERVEERSTER Flinke pakhuisknecht gevraagd Totaal aandeel in onze export 6 a 7 Groot vrachtschip op Noorderpier Esperanto-cursisten hielden slotavond Boetje Loen weer in actie? Prof. Korteweg meent dat velen hoger loon prefereren Verzending van zeepost Youth for Christ Ph. O. ROMAANS PRIEEL HET BEIERSE DAL VAN DE INN TELEVISIE HEES Co medewerkster debiteurenadministratie 4 Vragen over infiltraties in Nieuw-Guinea Buitenboordmotor voor filmexpeditie op Nieuw- Guinea afgeworpen Vliegtuig van de president had motorstoring De vijfdaagse werkweek Vragen over Moerdijk- kanaal in Rotterdamse gemeenteraad NOURILAX Dia's over Nw. Guinea FILMAVOND VRIJDAG 4 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Nederlandse uitvoer naar de Verenigde Staten van Amerika is in het afgelopen jaar, evenals in 1958 met circa 15 percent toegenomen. Voor een nauwkeuriger be oordeling van deze ontwikkeling dient echter rekening te worden gehouden met de invloed hierop van enige speciale posten, te weten schepen, waarvan de uitvoer een grillig verloop vertoont en tin en edele metalen, waarvan de uitvoer voornamelijk betrekking heeft op veredelingstransacties en retourzendingen. De uitvoer van schepen was in 1959 bijzonder hoog, die van tin en edele metalen is de laatste jaren geleidelijk in omvang gedaald. Na aftrek van deze posten belopen de stijgingspercen tages van de Nederlandse uitvoer naar de Verenigde Staten in 1958 en 1959 res pectievelijk circa 20 en 15 percent. Dat in 1959 het accrès, hoewel nog vrij aanzienlijk, kleiner was dan in 1958, houdt voornamelijk verband met een lagere exportopbrengst voor vleesconserven, tegenover een forse stijging hiervan in 1958. Deze fluctuaties hangen weer voor een belangrijk deel samen met overeen komstige bewegingen in de Amerikaanse invoervraag. Laat men namelijk ook deze post (de grootste in het onderhavige ex portpakket; in 1959 15 percent van het to taal) buiten beschouwing, dan valt een stijging in genoemde jaren in de afzet naar de Verenigde Staten te constateren van respectievelijk circa 10 percent en 25 per cent. Dit verloop van de uitvoer naar de Ver- Vanmorgen is het Britse vrachtschip „River Afton", bruto 11558 ton, op de kop van de Noorderpier te IJmuiden gelopen. De Brit was met een lading ijzererts op weg naar de Hoogovens. Sleepboten van het Bureau Wijsmuller pogen de vrachtvaarder uit zijn benarde positie te slepen. De „River Afton" is eigendom van Campbell Ltd. en is afkomstig uit New castle. De omstandigheid dat het te IJmuiden zakkend water is werkte niet in het voor deel van de zwoegende slepers. Omstreeks kwart over tien vanmorgen hadden twee slepers van Wijsmuller van achteren vast gemaakt. De hoge golven deden de boten steigeren. De „River Afton" lag dwars voor de Noorderpier en versperde op die manier een groot deel van de havenmonding. Aan boord van het ertsschip liepen beman ningsleden druk heen en weer of stonden aan de railing naar de drukte rondom hen te kijken. Het ertsschip had zijn ankers laten vallen. Toen de beide slepers, de „Simson" en de „Nestor" van Wijsmuller hadden vast gemaakt, voer ook de reddingboot van de KNZHRM „Neeltje Jacoba" uit. Hevig dei nend voer zij om de „River Afton" heen, waarna zij verder zeewaarts ging en in een grote boog om het schip voer. Ook de sle pers „Hector" en „Stentor", alsmede de „Assistent" waren in de onmiddellijke na bijheid. Om tien minuten voor half elf werd de „River Afton", die op de basaltblokken "was vastgeraakt, losgetrokken. Aan boord van het bevrijde schip hief de bemanning een gejuich aan. Twee stoten op de stoom fluit volgden en langzaam werd de afstand tussen de Noorderpier en het schip groter. De vijf sleepboten, drie voor en twee ach ter, brachten het schip daarna de haven binnen. De „River Afton" maakte water doch de pompen waren in staat het binnenstro mend water bij te houden. Het schip zou ligplaats kiezen bij de Hoogovens. Na los sing van de lading zal het schip naar Am sterdam vertrekken voor bodemonderzoek en reparatie. Samenwerkende organisaties geven aanvullende lessen De samenwerkende esperantistenorga nisaties in Haarlem en omstreken zullen de 1500 deelnemers aan de geëindigde Es- perantocursus in Haarlems Dagblad/ OHC verder helpen bij het leren van de taal. Eind volgende week krijgen zij de eerste van een serie lessen die aansluit op de cursus in de krant. Deze mededeling werd gedaan op de slotavond die donder dag in gebouw St. Bavo in Haarlem is gehouden. De cursisten konden op deze avond ken nis maken met de correctoren en correc- trices. Zij zullen de komende lessen recht streeks naar deze mensen kunnen sturen. De postbus 583 wordt met ingang van za terdag opgeheven. Verder besloot men maandelijks in het wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht een bijeen komst te houden, waar de cursisten zich verder kunnen oefenen in het spreken van het Esperanto. Aardige onderdelen van het programma van de avond waren de toespraken van een Portugees en een Chinees. De eerste, de heer Calado maakte het zijn gehoor niet gemakkelijk. Het viel voor deze tem peramentvolle zuiderling niet mee zijn woordenvloed zodanig in te tomen dat de cursisten hem konden volgen. „Mal rapi- de" (niet zo snel) klonk het enkele keren door de zaal en de Portugees deed zijn best om het wat kalmer aan te doen. Hij vertelde dat hij als jongen van zeventien jaar met Espei-anto was begonnen, eigen lijk als een soort amusement. Hij kreeg een correspondentieadres in Nederland en enige maanden later kwam hij naar ons land om te trouwen met een Nederlands meisje. De Chinese gast, de heer Ko, spi-ak met veel zorg articulerend en er zullen weinig cursisten zijn geweest die hera niet kon den verstaan. De heer Ko is na de oorlog uit Indonesië naar ons land gekomen. Hij vertelde van zijn geboorteland, maar hij voegde er aan toe dat hij thuis is in elk land waar hij met de mensen kan opschie ten en spreken. In Esperanto natuurlijk. Vervolgens kwamen de ongeveer dertig correctie-medewei-kers (sters) op het po dium en elke groep van vijftig cursisten kwam te weten wie hun werk heeft ge corrigeerd. I» de loop van de avond zongen de aan wezigen enkele liederen in Esperanto. Me vrouw Keizer zong in deze taal enige volks liederen uit Spanje, Noorwegen en Joego slavië. Verder werden diverse aspecten van het Esperanto zoals conversatie, lit teratuur, onderwijs en correspondentie na der onder de loep genomen. Ten slotte zon gen de cursisten samen „La Espei-o". enigde Staten steekt gunstig af bij de stij ging van de totale Nederlandse uitvoer, die de laatste 2 jaar i-espectievelijk 4 en 12 percent bedroeg. Een vergelijking met de exportontwikke ling van de andei-e Westeuropese landen als geheel naar de Vei-eriigde Staten (op basis van de export exclusief tin, edele metalen en schepen) valt voor 1958 in het voordeel van Nederland uit (circa 20 tegen cii-ca 8 percent; voor 1959 echter in het nadeel (circa 15 percent tegen cii-ca 40 per cent). Deze vergelijkende percentages die nen echter met vooi'behoud te worden ge hanteerd, aangezien het verschil in ar tikelsamenstelling van de betrokken ex portpakketten een zeer belangrijke i-ol speelt. Nedei-land levert namelijk relatief veel landbouwprodukten (in 1959 bijna 40 percent, waaronder vleesconserven en bloembollen) waarvan de afzet weinig conjunctuux-gevoelig is. Dit verklaart in beginsel de vei'betering van de Neder landse positie op de Amex-ikaanse markt in het recessiejaar 1958 en de reactie hier op in het hersteljaar 1959. Voorts bestaat de uitvoer van de andei'e Westeuropese landen voor een belangrijk deel uit me talen halffabi'ikaten en personenauto's, produkten waarnaar vooral in 1959 een bij zonder gi'oter invoervraag in de Verenigde Staten bestond (staalstaking, structurele wijziging in de vraag naar auto's). De Nederlandse uitvoer van walsprodukten naar de Verenigde Staten steeg weliswaar in het afgelopen jaar ook aanzienlijk (na melijk van 12 tot 34 miljoen), doch dit was gezien het aandeel van deze produkten in het Nederlandse exportpakket van be perkte betekenis voor het totale export verloop. Tenslotte kan erop worden gewezen, dat het aandeel van de Verenigde Staten in de totale Nederlandse uitvoer de laatste jaren weliswaar iets is toegenomen, doch niet meer beloopt dan 6 a 7 percent. In 1959 nam dit land na West-Duitsland. België en Engeland en juist nog voor Frankrijk de vierde plaats in onder de belangrijkste afnemerslanden. Lük opgehaald. De rijkspolitie te water heeft uit het water van de Wester- dokskade te Amsterdam opgehaald het lijk van de 54-jarige heer J. P. Hemmers, die sinds 29 januari j.l. werd vermist. Het V.V.D.-Tweede Kamerlid Ritmees ter heeft aan de staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken de volgende vragen ge steld 1. Heeft de staatssecretaris kennis ge nomen van de berichten, dat in Neder- lands Nieuw-Guinea een zekere kapitein Boetje Loen met een groep ongewapende Indonesiërs in twee prauwen, komende uit Ambon, bij Fak-Fak is geland en naar So ring is doorgetrokken? Zijn deze berichten juist en is het voorts waar, dat de bevolking deze infiltranten heeft ontvangen en hun gegevens heeft verstrekt, die waai-schijnlijk voor spion- nage doeleinden zijn bestemd? Wanneer heeft deze infiltratie plaatsge had, hoeveel personen vergezelden Boetje Loen en hoeveel tijd is er verlopen voordat de infiltranten zijn aangehouden? Is het juist, dat de gehele groep naar Manokwari is overgebracht en daar is uit gewezen, omdat geen strafrechtelijke maatregelen tegen hen konden worden ge nomen en vasthouden daarom niet moge lijk was? Is het voorts juist, dat deze Boetje Loen reeds in 1956 met anderen in de Senggala- baai nabij Fak-Fak is geland en toen ook in de gelegenheid is gesteld, naar Indone sië terug te keren? Is het ook juist, dat in de loop der laat ste jai-en verschillende infiltraties hebben plaatsgehad, zonder dat dit voor de infil tranten ook maar enige nadelige gevol gen van betekenis heeft gehad? Als deze vragen bevestigend worden be antwoord, was er dan sedert 1956 niet vol doende aanleiding om van gouverne- mentswege zodanige strafbepalingen in het leven te roepen, dat de infiltranten de lust tot infilti-atie definitief vergaat? HOLLANDIA (ANP) Een „Twin Pio neer" vliegtuig van de Kroonduifmaat- scliappij heeft met succes een buitenboord motor afgeworpen voor de filmexpeditie van Pierre Dominique Gaisseau, die vast zat bij de samenvloeiing van de Marijke- en de Idenbui-grivier in Nederlands Nieuw-Guinea. De expeditie zal nu trachten per „Cata maran" een vaartuig bestaande uit twee samengevoegde prauwen de ri vier over te steken. Pogingen met vlotten waren tot dusver mislukt. De 132 kg. zware kist met de buiten- booi-d motor, die maar net door de deur van het vliegtuig kon, daalde aan twee parachutes en kwam prachtig terecht. Na deze vracht werden nog drie voedseldrop- pings verricht. De :n Hollandia achtergebleven Frans man Delloyé verwacht Gaisseau en zijn gezelschap binnen twee weken in de plaats Wai-is, vanwaar per vliegtuig zal worden doorgevlogen naar Hollandia. PARAMARIBO (ANP) Na het be zoek, dat president Eisenhower bracht aan enige Zuidamerikaanse staten heeft het vliegtuig, waarmede hij naar de Verenig de Staten terugreisde, een tussenlanding gemaakt op „Zanderij", de luchthaven die op zestig kilometer afstand van Para maribo ligt. Voor Suriname was dit korte oponthoud (het duurde ongeveer een uur) een ge beurtenis, waarnaar in brede kringen met veel belangstelling was uitgezien. Vrijwel de gehele Amerikaanse kolonie was aan wezig. Het uur van aankomst viel vroeger dan men had verwacht en hierdoor bleef de publieke belangstelling enigszins bene den de verwachting. De president was bij zijn aankomst op „Zandei'ij" slechts ver gezeld door twee 'journalisten. Een ander vliegtuig met tachtig journalisten dat de president op zijn reis had vei'gezeld, was rechtstreeks van Montevideo (Uruguay) doorgevlogen naar Puerto Rico, de vol gende bestemming van Eisenhower, die daar enige dagen rust neemt, alvorens door te reizen naar Washington. Doordat een der motoren wegens een defect in een olieleiding was uitgevallen maakte het vliegtuig van de president een landing op drie motoren. Het oponthoud op „Zanderij" duurde hierdoor langer dan voorzien was. Het Surinaamse publiek, niet gewend aan de zeer sti-enge instruc ties van de lijfwacht, die een discrete kring om de president hadden gevormd, was teleurgesteld, de president niet van dichtbij te kunnen zien, of hem de hand te kunnen drukken. President Eisenhower werd op het vlieg veld verwelkomd door de consul der Ver enigde Staten in Suriname, de heer E. R. Williams, waarna gouverneur J. van Til burg, de minister-president mr. S. D. Emanuels, de voorzitter der staten, J. P. S. Kraag en de commandant der troepen macht, kolonel T. Beets, aan de president werden voorgesteld. Nadat het Amerikaanse volkslied was gespeeld, inspecteerde de pi-esident, sa men met gouverneur van Tilburg en pre mier Emanuels de erewacht van Neder landse en Surinaamse militairen, die on der commando stond van kapitein Van Veen. Op het laatste moment maakte de president, op verzoek van de autoriteiten, onverwacht een kleine omweg, waardoor het publiek de gelegenheid kreeg hem van dichtbij te zien. Hiermee bezorgde hij zijn lijfwacht een grote schrik, maar een groot deel van de toeschouwers een der meest indrukwekkende ogenblikken van hun le ven. Bij het stationsgebouw werd de presi dent opgewacht door een groep vertegen woordigers en vertegenwoordigsters van alle Surinaamse bevolkingsgroepen, ge kleed in nationale klederdrachten, jui chend en zwaaiend met Nederlandse, Su rinaamse en Amei'ikaanse vlaggen. In het stationsgebouw waren de overige autori- teite aanwezig, onder meer de fractie* leiders van de drie grootste partijen in de Staten en vertegenwoordigers van handel en bedrijf. Hier bood de Surinaamse rege ring president Eisenhower drie geschen ken aan: een klomp bauxiet op een voet stuk van ijzerharthout, met een gouden herinneringsplaatje, voorts een voor deze gelegenheid samengesteld foto-album, een beeld gevend van het Surinaamse land en volk, en een boek van Lou Lichtveld (Albert Helman) in de Engelse taal, „Birth of a Nation". Tijdens het verblijf in de luchtgekoelde zaal van het stationsgebouw genoot de president van Surinaamse lekkernijen, die werden aangeboden door meisjes in de Surinaamse klederdrachten. Voor me vrouw Eisenhower werd hem de bekende Surinaamse bloem, de „rode paloeloe" aangeboden. Namens de oppositiepartij in Suriname bood de heer Findlay, voorzit ter van de „Surinaamse Democratische partij", de pi-esident geschenken aan. Ter hei-innering aan het bezoek heeft de Surinaamse regering een door een Suri naamse schilder, C. Nieleveld, vervaar digd portret van Eisenhower aangekocht, dat zal komen te hangen in het nieuwe stationsgebouw van „Zanderij". Prof. S. Korteweg, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groninger, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van het in dustrieschap Oost-Groningen, heeft in Utrecht tjdens een lunchbj eenkomst van het Departement Utrecht van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, een causerie gehouden over het onderwerp: De vijfdaagse werkweek. Prof. Korteweg noemde het streven naar verkorting van de arbeidstijd ge deeltelijk een onkritisch voortdrijven op een gedachtestroom, die stamt uit de tijden toen de achturige werkdag nog niet was ingevoerd. Hij zei, cfèt het in het ge heel niet zeker is, dat de meerdexTieid der arbeiders de vooi-keur geeft aan verkor ting van de ai'beidstijd boven verhoging van het weekloon. Als oplossing voor deze moeilijkheid deed hij het tegelijkertijd geven van een bescheiden loonsverhoging en de vermindering van de arbeidstijd met een uur per week aan de hand. Uit de internationale statistieken blijkt, dat in vele landen de arbeidsduur korter is dan in Nederland en dat in Nederland de arbeidsduur zeer eenvoudig is geregeld. In de Verenigde Staten werkte in 1958 ongeveer 23.7 percent van de industriële ai-beiders 39 uur per week of minder, 60,1 percent 40 tot 48 uur en 16,2 percent 49 uur per week of meer. Prof. Korteweg noemde het een van de grote verdiensten van de huidige regering, dat zij tracht de bestaande eenvormigheid niet langer als een onaantastbaar axioma te doen beschouwen. Prof. Kox-teweg hexdnnerde eraan, dat in enkele nieuwe collectieve ax-beidsover- eenkomsten reeds is opgenomen, dat de werknemers in 1960 dertien vrije zater dagen zullen hebben, in 1961 zesentwintig en in 1962 vijftig. Zo kan de werkweek in drie etappes worden verkort: van 48 op 47, van 47 op 46 en van 46 op 45 uur. Prof. Korteweg kwam tot. de conclusie, dat men veilig kan aannemen, dat deze geleidelijke doorvoering van de vijfdaagse werkweek door steeds meer bedrijfstakken zal wor den overgenomen, zodra de omstandig heden daar ruimte toe laten. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezox'gd, staan achter de naam van het schip vermeld. Ai-gentinië: ss „Alpherat" (7 maart). Australië: ss „Leipzig" (9 maart) en ss „Ballarat" (10 maax-t). Brazilië: ss „Alphe rat" (7 maax-t). Canada: ss „American Har- vestex-" (6 maax-t) en ms „Westerdam" (10 maart). Chili: via New Yox-k (lOmaart). In donesië: ss „Anchises" (8 maart) en ss „Ra ki" (10 maart). Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlanden" (8 maart). Suriname: ms „Kreon" (8 maart); Unie van Z.-Afrika: ms „Stirling Castle" (6 maart) en Z.W. Afrika: ms „Celebes" (10 maart). Brits Oost-Afrika: ss „Yang-Tse" (10 maart). Inlichtingen betreffende de verzendings data van pospakketten geven de postkan toren. De voorzitter van de fractie van de P.v.d.A. de heer Laan heeft in de Rottex-- damse gemeenteraad het College van B. en W. verzocht zich op korte termijn te wenden tot de regering in verband met de komende besprekingen met België over de Rijn-Scheldeverbinding. Hij vraagt B. en W. of het weet wat bedoeld wordt met de uitdrukking „oplossing van de kwestie van het Schelde-Rijnkanaal", waarvan in sommige persberichten sprake is ge weest. Indien B. en W. weten wat deze oplossing is, kan dan de gemeenteraad worden ingelicht, vx-aagt de heer Laan. Het gemeenteraadslid zou dan tevens graag weten of het bereikte compromis ook een oplossing inhoudt voor het nog steeds hangende vraagstuk van de Belgi sche Rijnvaartpremies en wat deze oplos sing dan wel is. Blijken de berichten over het bereikte compromis niet juist te zijn, dan wenst de heer Laan dat het College zich tot de regering wendt om inlichtingen. te Haarlem zoekt voor spoedige indiensttreding een voor de fakturencontrole. Enkele jaren MULO-opleiding en ervaring in soortgelijk werk gewenst. Leeftijd tot 40 jaar. Mond. of schrift, soil, te richten aan de Personeelsafdeling van Werf Conrad en Stork Hijsch N.V., Waarderweg 80 te Haarlem, tel. 11805. heren Pontiac f 139.- dames Prisma 89.50 HORLOGE-SPECIALIST WAGENWEG 88 Dinsdags na 1 uur gesloten Yerstopping! dan ONTEIGENING In de onteigeningsprocedure tussen de Burgemeester van de gemeente Velsen, eiser q.q.: tevens geïntervenieerde: proc. mr. F. van der Goot en 1. Jacobus Engelmundus Nijssen. wonende te Sant poort en 2. Gerardus (of Gerrit) Nijs sen. wonende te Santpoort en 3. Petrus Johannes Nijssen. wonende te Santpoort, gedaagden: tevens mede-ge- intervenieerden; proc. mr. H. J. Pot en P. Nijssen Zonen N.V., ze telend en kantoorhoudende te Santpoort; interveniënt; proc. mr. H. J. Pot. is bepaald, dat het deskundi gen-onderzoek zal plaats heb ben op woensdag, 16 maart 1960. des namiddags te 2.30 u., ter plaase waar he te ont eigenen goed is gelegen. 'Jaarlem. 2 maart 1960. De Officier van Justitie L. H. Feitsma De Heer en Mevrouw KABEL-WESSELING geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MONIQUE 2415 - 1st Ave N.W. Calgary Alta, 2 maart 1960 Canada. Heden is tot mijn grote droefheid nog onverwacht van mij heengegaan mijn zorgzame man BERTIE NASH op de leeftijd van 56 jaar. Nieke Nash-Barend Heemstede, 3 maart 1960. Joh. Wagenaarlaan 33. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 5 maart a.s. om elf uur <ap de al gemene begraafplaats te Heemstede. Heden nam de Heere tot Zich. mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, onze lieve pleegvader CORNELIS DEN HOLLANDER in de ouderdom van 85 jr. Uit aller naam: N. den Hollander van 't Hof Haarlem, 3 maart 1960. Zomerkade 173. De overledene is opge baard in het rusthuis Jansstx-aat 36. De teraardebestelling zal plaatsvinden maandag 7 maart om 2.00 uur op de Nooi-derbegraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Tot onze grote droefheid ging na een langdurig ziekbed nog onverwacht van ons heen. mijn lieve vrouw, onze lieve zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder WIEGERTJE DE NOBEL- DE VRIES op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam: J. de Nobel Haarlem. 3 maai-t 1960. Blinkertlaan 36. De teraardebestelling zal plaatsvinden maandag 7 maart om 11.30 uur op de Noorderbegraafplaats. Liever geen bezoek aan huis. Na een langdurig gedul dig gedragen lijden ging tot onze grote di'oefheid van ons heen, mijn lieve zorgzame man. onze lieve vader, behuwd- en groot vader. onze beste broer, zwager en oom HENDRICUS DIRK GROENENDAAL op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: Haarlem: C. M. Groenendaal- Koehorst Wolverhampton (Engeland): D. H. Groenendaal D. J Groenendaal- Davies Ricky Haarlem. 2 maart 1960. Zijlweg 85. De overledene is opge baard in een der rouwka mers Zijlweg 63. bezoeken vrijdagavond van 7.308 uur en zaterdag en zon dag van 24 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden maandag 7 maart om 4 uur op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. Vertrek Zijlweg 85 tegen 3.30 uur. Op 1 maart ging in volle vrede zacht en kalm van ons heen, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader CORNELIS JOHANNES HANA in de ouderdom van 80 jr W. K. Hana-Elffers C. J. Hana M. Hana-Schornage) Amsterdam: H. J. F. Hana E. E. Hana- Vonkenberg Rijen: W. F. J. Hana T. E. Hana- Weissenborn en kleinkindei-en. Heemstede. 4 maart 1960. Bronsteeweg 54. De teraardebestelling heeft op verzoek van dé overledene in alle stilte plaats gehad. v. Metzsch Uroloog AFWEZIG TOT 20 MAART 5 MAART 8 UUR Brinkmann, Grote Markt Tevens mededelingen over grote rallye, die gehouden zal worden 2 april in de Kloppersingelkerk Onze sort. Gebr. Rijwielen is weer compleet. Wij hebben Fongers, Gazelle, Raleigh enz. Solide gegarandeerd, in prijzen v.a. 45.—. A. Koele- meyer, Breestraat 3. gevr. voor de huishouding Faber, Kleine Houtstraat 10 Concertgebouw - dinsdag 8 maax-t - 8.15 uur Dirigent: MARINUS ADAM. Solist: ALEXANDER UNINSKY - piano Programma: Wagenaar - Ouv. De getemde feeks; Chopin - Pianoconcert no. 1 in e kl. t.; Brahms - Symfonie no. 1. Entrée 4.60 en f 3.60 (a.i.). Kaartverkoop Alphenaar, telefoon 10125. te Haarlem op donderdag 10 maart 1960 In Café-Restaurant Brinkmann, Grote Markt 9 Vertoond zullen worden verschillende nieuwe Lissone-Lindeman kleurenfilms o.a. een film over ROME, NAPELS en CAPRI en een film over Zuid-Duitsland Toegangsprijs: ƒ1. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar 's avonds aan de zaal (voor zover voorradig) en vooraf bij ons kantooradres: Barteljorisstraat 3 en bij Oscar Smit's Bank, Bij kantoor Rijksstraatweg 246, Haarlem-N. en bij de heer H. van Limburg, Binnenweg 97, Heemstede. REIS- EN PASSAGEBUREAU GEN. CRONJéSTRAAT 48 begint zijn VOORIA ARS AANBIEDINGEN met speciale prijzen, o.a. DUBBEL GABARDINE KINDERSPORT JASJES, Parka-model, vanaf 12.50 ZUIVER WOLLEN IMPORT TWINSETS 15.95 ZWITSERSE IMPORT BLOUSES vanaf S.SS uitsluitend de beste merken PHILIPS GRUNDIG ERRES ARISTONA inclusief antenne vanaf per week KRUISSTRAAT 53 HAARLEM - TEL 15507 Verder gevestigd te: Delft, Rotterdam, Den Haag, Nijmegen, Maassluis, IJmuiden, Gouda KRAGEN SJAALS Warmoesstraat 14 Telefoon 10727 CEINTUURS CORSAGES GEVRAAGD NETTE BESCHAAFDE Ook zij, die nimmer als zodanig werkzaam zijn geweest, kunnen solliciteren. Aanmelden maandagavond a.s. tussen 7 en 9 uur DE SNACKBAR Lange Molenstraat 5 Haarlem. Op ons kantoor is behoefte aan een Leeftijd pl.m. 17 jaar. Gevraagd: MULO-diploma A en type diploma. Aangeboden: zelfstandig werk op kleine afdeling. Vakantie 1960 is te regelen. Sollicitaties met. inlichtingen e.d. in te dienen onder no 2214 aan het bureau van dit blad HOOG LOON Firma. A. Limburg en Zn., lompen-, meta len-, oud papierhandel. Aanmelden tus sen 7—8 uur n.m. Zakstr. 12. Tel. 54732

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4