Gillette Jiaala redactie Brieven aan de Minister Marijnen over het nieuwe melkprijsbeleid Da's pas scheren... Koopman zou een politieman bedreigd hebben vfatcnWctv Garantieprijzen geen prikkel voor boeren HOFSTEE - SCHOENEN Apotheken per 1 april op zaterdagmiddag gesloten VRIJDAG 4 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Nederland is bij andere landen achterop geraakt Blauwe '11$ W'W •biïf "iiïlIjL'fMs Verdachtebetrapt bij het stropen van hazen werd gearresteerd na schietpartij Ze9 het niet ^L^EMEisi Joh. de Wijs veertig jaar bank-emplové Promotiewedstrijden dammen Reserves HDC wonnen van Ons Genoegen Jeugdgespreksgroep in Haarlem opgericht Regeling voor Heemstede valt ongunstiger uit P. de Vries neemt afscheid van Volksuniversiteit Stichting opgericht voor bescherming van duinlandschap Vijfde wethouder voor Hilversum Hof van Holland-beker Haarlemse Ouderraad viert vierde lustrum Examens Op de algemene vergadering van de Friese Maatschappij van Landbouw die gisteren in Leeuwarden is gehouden heeft de minister van Landbouw en Visserij mr. V. G. M. Marijnen gesproken over de ontwikkeling van de Nederlandse landbouwpolitiek. De landbouwpolitiek die tot dusver is gevoerd heeft verschillende resultaten geboekt, maar desondanks waren er enkele zwaarwegende redenen om de tot nu toe gevolgde koers te herzien, aldus de minister, die een viertal van die redenen opsomde. In de eerste plaats noemde de bewindsman de gebleken tekortkomingen en de vereiste offers van de tot dusver gevoerde politiek. Een van de bezwaren welke in ons melk prijsbeleid de laatste jaren steeds duidelijker aan het licht is getreden vormt het feit dat daarin het zogenaamde prijsmechanisme van vraag en aanbod aan de produktic- kant grotendeels is uitgeschakeld. Advertentie wérkelijk glad en bovendien dat heerlijk frisse, schone gevoel. Probeer het morgen ook! V ,/l' En voor het beste resultaat: Gillette scheercrème Het gemiddelde inkomen van de boer wordt in zo'n situatie grotendeels bepaald in het onderhandelingsgesprek tussen ge organiseerde landbouw en regering. Daar door vervalt de prikkel om datgene te pro duceren wat de consument in binnen- en buitenland vraagt en wat nationaal econo misch het voordeligst is. Er ontstaat een produceren op de garantie. De minister wilde dit de individuele boer niet kwalijk nemen. Het is echter ongewenst dat de melkproduktie blijft stijgen in een situa tie waarin wij, nationaal gezien, beslist niet meer melk kunnen gebruiken. Naar het oordeel van mr. Marijnen is de rege ring mede schuldig geweest aan de ver hoging' van ongewenste produktiestijgin- gen. Het gevoerde garantiebeleid en die produktiestijgingen hebben de zuivel sector economisch gezien in een situatie gebracht waarvan de gevolgen duidelijk aan de dag treden. De vergroting van de melkproduktie is gezien de te verwachten afzet allesbehalve verantwoord geweest. De laatste maanden leverden een melkpro duktie op die ongeveer twintig percent lag boven die van de vergelijkbare periode van het vorige jaar. Relatief te hoge melk- garantieprijzen of verschillende niveaus van melkprijzen in ons land zijn voor de traditionele melkveehouderijgebieden eco nomische gevaarlijke experimenten. Ook de prikkel voor de nationale zuivelindus trie en voor het nationale handelsapparaat om op de markt zo hoog mogelijke gemid delde prijzen te bedingen wordt door het systeem kostprijs-garantieprijs aanmer kelijk afgezwakt terwijl dit systeem van automatische koppeling tevens mede ver antwoordelijk is voor het verlies aan con currentiekracht van onze melkveehoude rij op de buitenlandse markt. Geen spoor van kostprijsverlaging In de kostprijsontwikkeling van melk in de laatste zes jaren, zo betoogde mr. Ma rijnen, is geen spoor terug te vinden van het effect van een kostprijsverlagende ra tionalisatie. De garantieprijs voor de melk is de laatste zes jaar gestegen met 40 per cent en Nederland heeft zijn claim van beste en voordeligste zuivelland in Euro- markt-verband verspeeld en kan met de Denen gewoon niet meer meekomen. In België en Frankrijk daalde de garantie prijs voor de melk in de jaren 1951-1952 tot 1958-1959, maar in Nederland steeg ze van 20 tot bijna 29 cent per liter. De De nen déden het in 1957 met een gemiddelde opbrengst van 20 cent per liter. Dankzij de garantie kreeg de Nederlandse boer toen voor zijn melk bijna 50 percent meer. De Deense kostprijs is nu lager dan de Ne derlandse en zelfs aanzienlijk lager dan de kostprijs waarvan in Nederland wordt uitgegaan bij de vaststelling van de ga rantieprijs. Grotere verantwoordelijkheid Als tweede reden voor de koerswijziging in de landbouwpolitiek noemde de minis ter de wijzigingen in de algemene sociaal- economische politiek, die streeft naar een grotere verantwoordelijkheid bij de bur ger en de ondernemer. Onder andere ten aanzien van de loonvorming. Loonsverho gingen in de landbouw mogen in het alge meen niet meer leiden tot verhoging van de garantieprijzen doch de ruimte daar voor moet voortaan beschikbaar komen uit produktiviteitsstijgingen. Advertentie De heer Joh. de Wijs, bank-employé bij de Haarlemse Bank voor Hypothecaire Leningen, herdenkt 15 maart het feit dat hij veertig- jaar geleden bij deze bank in dienst trad. Op deze jubileumdag wordt de lieer De Wijs des morgens op kantoor eerst door directie en collega's gelukge wenst, waarna er 's middags een recep tie plaats heeft in café-restaurant Brink- mann. De jarige jubilaris is reeds 38 jaar lid van de Nederlandse Christelijke Be- ambtenbond en tevens van de Raad van Arbeid, de gemeentelijke commissie so ciale werkvoorziening hoofdarbeiders en diaken van de hervormde gemeente. De derde reden voor de koerswijziging wordt gevormd door enkele duidelijke al gemene ontwikkelingstendezen in onze landbouw. De minister achtte een ontwik keling van het loonniveau in de landbouw naar de drie gulden per uur omstreeks 1970 niet uitgesloten wil de landbouw niet achter blijven bij de industrie. Men kan moeilijk van de regering verwachten dat zij de uitbetaling van dergelijke lonen mo gelijk moet maken. Zij kan slechts een kli maat scheppen dat gunstig is voor een dergelijke ontwikkeling. De beloning ech ter moet uit de bedrijfsresultaten betaald kunnen worden en het is primair de taak van de boer als zelfstandige ondernemer hiervoor te zorgen door verhoging van de arbeidsproduktiviteit van het bedrijf met behulp van de voortschrijdende mechani satie en de techniek die echter zodanig moeten worden toegepast dat ze minder kosten dan handenarbeid. Naar de me ning van de minister was dit een van de voornaamste opgaven in de landbouw. Verdere mechanisatie en opvoering van de arbeidsproduktiviteit moeten leiden tot kostprijsverlagende rationalisatie. Om dit te bereiken zal de Nederlandse boer mis schien met veel gewoonten en tot dusver verantwoorde inzichten moeten breken. Andere instelling nodig Een veel hechtere samenwerking bij het gebruik van machines en verdere ver eenvoudiging van de bedrijfsstructuur, een zekere bedrijfsvergroting en toepas sing van nieuwe bedrijfssystemen zul len in dezen richtinggevend moeten zijn om een zo optimaal mogelijk gebruik van machine- en gebouwenkapitaal in de landbouw te bewerkstelligen. De minister verzekerde dat de minder strakke koppe ling tussen kostprijs en garantieprijs niet betekent dat er een aanslag wordt gepleegd op het garanderen van een verantwoord boereninkomen op goed geleide bedrijven. Wat dit betreft kunt u op mij rekenen, al dus de minister, die tot slot nog stil stond bij de plaats van onze landbouw in de Europese Economische Gemeenschap. Hij zag hierin goede perspectieven voor verhoging van de welvaart, maar toonde zich wel enigszins bezorgd over de toe komst van de voor ons land zo belangrij ke export naar derde landen buiten het gebied van de zes landen der Euromarkt. De Europese Economische Gemeenschap zal er op beducht moeten zijn de concur rerende exportmogelijkheden naar derde landen te handhaven. De voorstellen van de Europese Executieve Commissie met betrekking tot het gemeenschappelijk landbouwbeleid biedt wat dat betreft geen zekerheid. Er is te weinig rekening gehou den met het feit dat de E.E.G. een grote exporteur van landbouwprodukten zal worden. Ook het ontbreken van voorwaar den voor een betere arbeidsverdeling tus sen de verschillende landen vervulde de minister met zorg. De damwedstrijden om het clubkam pioenschap van Noordholland, eerste klas se, waaraan verbonden promotie naar de hoofdklasse, zijn deze week voortgezet met de ontmoetingen HDC II tegen Ons Genoe gen en HDC I(Den Helder) tegen DDV. De Haarlemmers herstelden zich in Edam krachtig van de tegen DDV geleden nederlaag en bereikten tegen Ons Genoe gen een verdiende 128 overwinning. De wedstrijd droeg een bijzonder spannend karakter en groeide, door het wederzijds geleverde prima spel, uit tot een zeer aan trekkelijk duel. Routine en een iets beter spelinzicht deden de balans tenslotte in het voordeel van HDC II doorslaan. De door de spelers afzonderlijk behaalde resul taten waren: Ons GenoegenHDC II: C. Plas—H. J. Rozijn 1—1; H. Havik—C. Schelfaut 11; J. de Moen—J. Boerkoel 1—1: A. Plas—A. Smit 0—2; P. Reuzenaar J. Koren 0—2; C. Roos—W. J. v. Looy 2—0; S. Kemper—A. Douma 11; K. Mun- nik—G. de la Rie 2—0; W. v. Zanen—H. J. Oudhoff 0—2: E. Langereis—N. Schouten 0—2. Totaal 8—12. DDV leed tegen Den Helder een ver rassende 11—9 nederlaag. Door dit resul taat is de promotiekans voor HDC II weer sterk toegenomen. Volgende week zal in Alkmaar de beslissing vallen, waar Den Helder en HDC II elkaar zullen bekampen. In Haarlem is een jongerengespreks- groep opgericht, als onderdeel van de in oprichting zijnde Stichting Ontmoetings centrum voor Jongeren te Utrecht. In ons blad van 3 februari hebben wij een artikel gewijd aan deze jongerengespreksgroe- pent waarvan er reeds bestaan in Alk maar, Amsterdam, Amstelveen, Utrecht, Hardenberg, Eindhoven en Den Haag. Het doel van deze groepen is om door middel van conferenties, gesprekskringen en het doen van publikaties te komen tot een in zicht in de motieven en denkbeelden van jongeren in de leeftijdsgroepen van 20 tot 35 jaar, waarbij het zoeken naar het ge meenschappelijke wordt gestimuleerd. Men wil een reële samenwerking opbou wen als antwoord op de algemene veront rusting. Een tiental jongeren heeft in Haarlem besloten tot de oprichting van een derge lijke kring. De eerste bijeenkomst heeft plaats op donderdagavond 10 maart om acht uur ten huize van mevrouw A. H. Kat- Keuchenius, Acacialaan 26, Bloemendaal, telefoon 61931. Als voorlopig secretaris van de Haarlem se kring treedt op de heer Jac, M. Antho- nisse, Liedeweg 81, Haarlemmerliede, tel. 02504-279. Advertentie AMSTERDAMSTRAAT 2? Kindervoeten vragen „RENATA" SCHOENEN Per 1 april z,ullen de apotheken in Bloe mendaal, Haarlem en Heemstede op za terdagmiddagen gesloten zijn. Om deze regeling mogelijk te maken, hebben de opotheken sinds 1 januari een roulerings- systeem voor de zondagsdienst ingesteld, waarbij de apotheken in de drie gemeen ten zijn aangesloten. Tot dusverre gold voor elk van de drie gemeenten een afzonderlijke zondags dienst. Nu met het oog op de aanstaande vrije zaterdagmiddag een gecombineerd systeem is ingesteld, is elke aptoheek in Bloemendaal, Haarlem en Heemstede slechts één keer in de zes weken geopend. Dit is vooral voor de Heemstenedaren on gunstiger dan vroeger het geval was. Vóór 1 januari was elke zondag één van de drie Heemsteedse apotheken geopend. Thans moeten de Heemstedenaren drie van de zes zondagen naar een Haarlemse apotheek. Men heeft er hierbij voor ge zorgd, dat men op de zondagen waarop geen Heemsteedse apotheek geopend is, in ieder geval terecht kan bij een apotheek in Haarlem-Zuid. De nieuwe zondagsregeling is nodig, om dat ook de Bloemendaalse en Heemsteed se apotheken zaterdagmiddag gesloten willen zijn. Deze zaterdagmiddagsluiting geldt al reeds voor een aantal gemeenten en zal vermoedelijk te zijner tijd voor het gehele land ingevoerd worden. Men heeft bij het verlangen naar een vrije middag met opzet de zaterdagmiddag gekozen, omdat de meeste artsen dan geen spreek uur houden. Een andere middag of och tend zou uit een oogpunt van volkgsgezond heidsbelang minder gewenst zijn. De ontworpen regeling heeft de goed keuring van de inspecteur voor de Volks gezondheid. Een sluitend systeem bleek slechts mogelijk te zijn, indien voor de drie gemeenten één regeling werd ge troffen. Men heeft besloten deze regeling in te voeren, waarbij er naar gestreefd is een zo gunstig mogelijke verdeling te maken. Hierbij zijn de gemeenten Bloe mendaal, Haarlem en Heemstede als één geografisch gebied beschouwd, hetgeen ten gevolge had dat de voor de kleinere van de drie gemeentes de voordien gelden de omstandigheden, iets ongunstiger moesten uitvallen. Een bekende figuur in het landelijk volksuniversiteiten-werk, ook in de radio volksuniversiteit, de heer P. de Vries uit Bussum, heeft zijn taak als dir.-secretaris v'aiï de Bond van Nederlandse Volksuni versiteiten thans neergelegd. Als adviseur zal hij echter het bestuur voorlopig nog ter zijde blijven staan. Opvolger van de heer De Vries is mr. J. J. L. Bonjer uit Laren. De heer De Vries, die aanvankelijk aan het onderwijs verbonden was als leraar Nederlands en geschiedenis, heeft vele jaren deelgenomen aan het plaatselijk universiteiten-werk in Bussum. Na de oorlog werd hij eerst hoofdbestuurslid van de Bond van Nederlandse Volksuniversi teiten en op 1 juli 1947 directeur-secreta ris. Vorig jaar trad hij reeds af als voor zitter van de plaatselijke Volksuniversiteit Laren-Bussum en thans heeft hij ook zijn taak in het landelijk werk beëindigd. Ver moedelijk zal tegen het einde van het jaar officieel afscheid genomen worden van de man. die vele jaren de organisator van het Volksuniversiteiten-werk in ons land was. Rotterdam's vliegveld. Rotterdam zal alles doen om het gesprek met de minister van Verkeer en Waterstaat over de door haar verlangde verlenging van de start baan op de luchthaven Rotterdam aan de gang te houden. Dit verklaarde burge meester mr. G. E. van Walsum bij de be handeling in de gemeenteraadsvergadering van het voorstel (dat werd aangenomen) om 957.000.beschikbaar te stellen ter uitbreiding van het platform van het vliegveld, waardoor nieuwe parkeer ruimte voor zes vliegtuigen zal worden verkregen. Advertentie TRICOT PYAMA'S voor het gezin Kleurig en practisch vanaf 7.60 «OSTADESTKAAl i-6 UIEVEBPARK TEC Sl?l? Niet thuis. Ik wil voorop stellen, dat ik rooms-katholiek ben, geen communist ben noch sympathie gevoel voor deze rich ting. Naar aanleiding van het artikel „Franse Geestelijkheid negeert het bezoek van Kroesjtsjev" in Haarlems Dagblad van 29 februari wil ik echter het volgende op merken Wanneer het gezinshoofd een gast uit nodigt, kunnen de gezinsleden het met de uitnodiging eens zijn of niet; de gast kan hun sympathie hebben, ze kunnen volko men onverschillig tegenover deze persoon staan of hij kan hun hevig antipathiek zijn. Het is echter een kwestie van fatsoen, dat de gezinsleden deze gast tegemoettre- den met alle égards aan de gastvrijheid verschuldigd. Het alternatief is, dat men een ontmoeting met de onsympathieke, door het gezinshoofd uitgenodigde persoon uit de weg gaat en zorgt niet thuis te zijn. President De Gaulle nodigt een vertegen- In Zandvoort is opgericht de Stichting ten doel stelt de bescherming van het na tuurschoon in Zandvoort en aangrenzende gebieden te bevorderen. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. C. Rugaart voorzitter, II. G. Gerke, Kostverlorenstraat 103 secretaris, P. van der Mije Czn. Penningmeester, E. J. Pos ter algemeen adjunct, mevrouw C. E. Kraan-Meeth en de heren A. de Brouwer en K. C. van der Mije Pzn.leden. De oprichting van deze stichting is ge schied, nadat gebleken was, dat er in Zandvooi-t een groeiende ongerustheid be staat over de voortdurende verwaarlozing en vervreemding van waardevol duinge bied, zowel in Zandvoort zelf en de directe omgeving, als in de meer ongerepte delen der gemeente. Bij Gedeputeerde Staten werd reeds ge protesteerd tegen het in erfpacht uitgeven van een groot stuk duingebied in het noor den van de gemeente voor commerciële doeleinden en wel met het oog op de ver nietiging van natburschoon, die daarmede onvermijdelijk gepaard zal gaan en de be perking van de vrije recreatie. Het be stuur is er echter van overtuigd, dat de in het leven geroepen stichting alleen dan iets zal kunnen bereiken, wanneer allen die piljsstellen op de instandhouding van hetgeen Zandvoort nog rest aan vrije dui nen, hun steun aan de stichting gaan ver lenen. Met 28 stemmen voor en zeven tegen (die van de Prot.Chr. fractie), heeft de gemeenteraad van Hilversum vannacht besloten, het college van B. en W. uit te breiden met een vijfde wethouder. In de ze functie werd gekozen mr. J. Roelse (P.v.d.A.) met 16 stemmen. Twaalf stem men werden uitgebracht op de V.V.D.- kandidaat dr. P. van Vliet. Hilversum heeft nu twee P.v.d.A.-wethouders, een prot. christelijke, een K.V.P.-er en een V.V.D.-er. Advertentie Gisteravond zijn de wedstrijden om de Hof van Holland-beker in Haarlem voort- gezet. De uitslagen waren: Holthaus 250 65 18 13 3.61 Doves 350 350 18 134 19.44 Pront 250 250 30 34 8.33 Karman 300 248 30 57 8.26 Nobels 250 250 28 36 8.92 Lunenburg 300 282 28 69 10.07 Lunenburg 300 222 26 62 8.53 Willemse 300 300 26 48 11.53 woordiger van een bevriende natie uit een bezoek aan Frankrijk te brengen en enige vooraanstaande Franse staatsburgers (te vergelijken met bovengenoemde gezins leden!) weigeren de normale regelen dei- gastvrijheid in acht te nemen, terwijl de nuntius (notabene eveneens een gast in Frankrijk) zorgt „niet thuis te zijn". We hebben nu juist de intriges van de Ita liaanse geestelijkheid over het bezoek van president Gronchi aan Rusland achter de rug en de Franse clerus voelt zich geroe pen, dit slechte voorbeeld te volgen. Met welk recht denkt de r.-k. geestelijk heid het kleed der „wrekende gerechtig heid" te mogen aantrekken en roet in het eten te gooien van de Westerse staatshoof den in hun pogingen om met de communis tische wereld, waarmee wij eenmaal heb ben te leven, tot een zekere vorm van sa menwerking te komen? M. DELFOS—BAKKENHOVEN In de nacht van 30 november op 1 de cember knalden in de Houtrakpolder acht schoten. Ze kwamen uit het pistool van een wachtmeester der Rijkspolitie die op deze wijze een automobilist trachtte tot staan te brengen. De politieman was met twee collega's uitgerukt op een melding dat er in de polder weer werd gestroopt met een auto. Een auto met gele koplam pen. Voordat de schoten vielen had de wachtmeester, met een rode lamp zwaai end in de linkerhand en het pistool in de rechterhand, de automobilist tot stoppen gemaand. Dé auto stopte niet en de politie man kon nog tijdig opzijspringen. De automobilist, een 29-jarige koop man uit Hoofddorp, stond donderdagmid dag terecht voor de Haarlemse recht bank, verdacht van poging tot doodslag subsidiair bedreiging met zware mishan deling. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, achtte het laatste bewezen en eis te een jaar gevangenisstraf met aftrek. De wachtmeester vertelde als getuige dat de Rijkspolitie in Haarlemmerliede en Spaarnwoude op die avond was gealar- Vorige maand was hot twintig jaar gele den dat de Haarlemse Ouderraad door de toenmalige wethouder van onderwijs, de heer D. J. A. Westerveld, werd geïnstal leerd. Ter herdenking van dit feit werd woensdagavond in de aula van het Lou- rens Costerlyceum aan de Zijlvest in Haarlem een bijeenkomst gehouden. De voorzitter van de Ouderraad, de heer G. J. Janssen, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de werkzaamheden van de raad in de afgelopen twintig jaar. Vervol gens bracht de heer W. Candel de geluk wensen van burgemeester en wethouders van Haarlem over. Hij gaf daarbij uiting aan de grote waardering van B. en W. voor het werk van de Ouderraad. Dr. Tj. W. R. de Haan heeft daarna de aanwezigen voor de rest van de avond ple zierig beziggehouden met zijn lezing over „Het volkslied in onze tijd". Ook de vocale medewerking van mevrouw Monté werd bijzonder op prijs gesteld. meerd omdat de „auto er weer was". „We hadden wel eens schoten gehoord, maar konden die auto nooit benaderen", aldus getuige. Hij zei verder dat de auto meestal reed op de Zuiderweg. Deze weg slingert, waardoor de koplampen een breed sprei- dingsveld van licht maakten. „Een uitge kozen plaats om wild te vangen", zei de wachtmeester. Hij vertelde verder dat hij, toen de auto naderde midden op de weg was gaan staan. „Ik zwaaide een rode lamp in de linkerhand en had mijn pistool voor het lichaam om de bestuurder te to nen dat het „menens" was. Op tien me ter van mij af nam de bestuurder het gas weg en ik verwachtte dat de wagen zou stoppen. Op vier meter kwam er echter een hoop gas bij en werd de snelheid op gevoerd. Ik sprong opzij en de auto ging vlak langs mij heen", aldus de wacht meester. Een collega riep „Stoppen, stoppen" en nam met een schijnwerper het kenteken van de auto op. De wachtmeester loste acht schoten op de atuto, maar deze ging nog harder rijden. De wagen kreeg vier treffers, waarvan een in de linkervoor- band. Ze reed een doodlopende weg in, draaide en stopte. De politiemannen von den bij de wagen in een sloot een geweer en even verderop klompen en laarzen, waar verse klei aan zat. Naast de koopman zat een hond en op de achterbank lag een haas. Verdachte zei de politieman met de rode lamp niet te hebben gezien. De pre sident mr. H. J. Ferwerda verwonderde zich hierover. „Een haas ziet u wel op tachtig meter maar een politieman die met een rode lamp zwaait, op enkele me ters niet?". Twee collega's van de politieman beves tigden diens verklaringen, ook dat de koopman zou hebben gezegd: „Ik beken nooit, want ik heb te veel geleerd toen ik nog smokkelaar was". Ter zitting zei verdachte: „Ik zeg dat de verklaringen van de politie op alle pun ten onjuist zijn". De officier van Justitie achtte het pri mair ten laste gelegde: poging tot dood slag of tot het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel niet bewezen, wel bedrei ging met een misdrijf tegen het leven ge richt. De officier illustreerde de zijns in ziens bedenkelijke mentaliteit van ver dachte door te wijzen op uitlatingen van verdachte zoals die in de stukken zijn vermeld: „Als ik in het nauw zit, riskeer ik alles" en „Als er een politieauto dwars op de weg had gestaan, was ik er dwars doorheen gereden. De raadsnf.an, mr. E. Brongersma, maakte allerlei berekeningen van afstan den en tijden om aan te tonen dat de ver klaringen van de drie politiemannen niet met elkaar klopten. Bovendien zei de wachtmeester die verdachte had willen aanhouden, later slechts: „Waarom ben je doorgereden? en niet „Heb je me wil len doodrijden?" Verdachte heeft een onjuiste houding aangenomen, verbitterd als hij is over de opmerking van een der politiemannen: „Als ik had geschoten zou ik het door de ramen van je auto hebben gedaan." De raadsman noemde de aanhouding ama- teurswerk. Op een bepaald moment liep een der politiemannen in de baan van de kogels die de wachtmeester afvuurde. Ver dachte kan niet lezen of schrijven en zijn hieruit te verklaren grootspraak wijst niet op een bedenkelijke mentaliteit, aldus pleiter. Het feitelijke delict is het doorrij den na een stopteken, zei mr. Brongers ma en daarom vroeg hij vrijspraak van het ten laste gelegde. Zijn verzoek ver dachte, die drie maanden in voorarrest is, in vrijheid te stellen, wees de rechtbank echtei na raadkamer af. Uitspraak donderdag 17 maart om half tien. Amsterdam. Gem. Univ. Doctoraalexamen ge schiedenis: P H. J van der Laan Haarlem. Leiden. Kandidaatsexamen Engelse taal- en let terkunde: E. James, Haarlem. (Verkort weergegeven) Advertentie Eén ding interesseert hem maar: dat doosje Chalet-kaas metdie heerlijke, romige CHALET puntjes. Op elk uur van de dag een tractatie I

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5