VICTORIA WATER Afa ÏÏlqers Ktifte Mode HEROPENING L. TEYGELER Grote cutterzuiger aan Costain- Blankevoort overgedragen Meer bussen naar de Glip en Javalaan in Heemstede „Port Harcourt" van Haarlemse Scheepsbouw binnenkort naar Nigeria wméêÊïl WÊÊÊB 9S& Agenda voor Haarlem en de IJmond speciaalzaak dames-, heren- en kinderschoenen Twee doden bij scheepsbrand in Rotterdam Klant mag kiezen uit 3 melkslijters Brabanders beledigd door politierechter? Kamerdebat over huurverhoging Bejaarde vrouw door trein overreden Vele gelukwensen voor mgr. Alfrink DE B0EKPERS Drie fracties treden uit gemeenteraad 7 Voorzichtig proefdraaien op Mooie Nel V elsen-IJ muiden Beverwijk Burgerlijke Stand van Haarlem DOOR COMBINATIE VAN 1 EN IA Verkoop van huizen Examens sinaasappel citroen vruchtenlimonade slank, dus Als nieuwe sanerings regeling doorgaat Dinsdag a.s.: de koffie met het verzege ld aroma! Vier doden in het verkeer Na kardinaals benoeming Dodelijk ongeval berecht BOEKHANDEL TOTALE UITVERKOOP O oster land's perikelen UIT STAD EN STREEK VRIJDAG 4 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT fgfcaiBadEp^ Advertentie Midden op de Mooie Nel bij Spaarndam heeft donderdagmiddag, zoals wij gisteren reeds mededeelden, de officiële over dracht plaatsgehad van de bij de n.v. Haarlemse Scheepsbouw Maatschappij Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Puck met „Pelikaaneiland". Zaterdag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand". Zondag 20 uur: De Haagse Comedie met „Principes". Teyler's Museum (Spaarne 16): Zondag 15 uur: bespeling van het eenendertigtoons orgel door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema? Palace: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Maitresse", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Ferry to Hong kong", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woens dag 14 en 20 uur: „De liefdesnachten van Lucretia", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen", 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „A. en C., in stofzuigers", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag en zater dag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", a.l. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De strop wacht", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „Jeugd in de nacht", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „South of the border", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastraat 22) Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur. Tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 1317 uur Expositie van werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: Ex positie van grafieken van Henk Huig. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Dagelijks van 1013, 1417 en 19— 21 uur en zondags van 1417 uur: expo sitie Interscholair Jeugdtoernooi. DIVERSEN Krelagehuis: Vandaag en zaterdag 1017 en 1923 uur: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Minerva Theater: Zaterdag 14.30 uur: Kindercircus Elleboog. VRIJDAG 4 MAART Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Thalia, 20 uur: „Ridders van het zwaard" Royal, 20 uur: Jubileumfeest Het Nul met Radiostadcomedie. ZATERDAG 5 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ridders van het zwaard". Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Patronaatsgebouw, 20 uur: Toneelavond Kunst en Vriendschap. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Hooger Geest Ghesellen. VRIJDAG 4 MAART Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrijende vechtjas". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „De op stand der Gladiatoren". W. B. Theater, 20 uur: „Als moordenaar gebrandmerkt". Speeltuin „Randwijk", 19.30 uur: Opening door de burgemeester. ZATERDAG 5 MAART Bioscopen: als vrijdag. gebouwde cutter- of snijkop-zuiger, de „Port Harcourt", aan de aannemerscom binatie Richard Constain Ltd. te Londen en D. Blankevoort en Zoon n.v. te Bloe- mendaal. De „Port Harcourt" die binnen enkele dagen door Wijsmuller te IJmuiden naar Nigeria gesleept zal worden voor de uit voering van baggerwerken meet 45 meter in de lengte en 12 meter in de breedte. Na de overdracht, die geschiedde door het neerhalen van de vlag van de Haar lemse Scheepsbouw en het hijsen van de wimpel van de Engels-Nederlandse com binatie, richtte de directeur van de Scheepsbouw de heer B. M. Vlielander- Hein, zich tot de aanwezigen, waarbij hij er zijn spijt over betuigde, dat zijn mede directeur, ir. A. P. van Hecking Colen brander, de voltooiing van deze cutterzui ger, waarvoor hij zo'n grote interresse had, niet heeft mogen meemaken. Zich richtend tot zijn Engelse relaties verzeker de spreker een ieder, dat men met bijzon der groot enthousiasme aan de bouw van de zuiger had gewerkt en dat men trots was, dat de Haarlemse werf opnieuw voor een dergelijke opdracht was uitgekozen. Voorts bracht hij ook hulde aan de Aanne mingsmaatschappij Blankevoort welker technische staf het gehele project op een uitstekende wijze organiseerde. Kolonel Sinclair, die de zuiger aanvaard de, wees er op, dat de vorige zuiger, die hij in mei 1958 mocht accepteren nu bijna twee jaar met enorm succes bij de Britse Bahama-eilanden aan het werk is en hij noemde de oplevering van.de zuiger, zoals dié door de Haarlemse- werf geschiedde een uitstekende prestatie. Hierna kregen de talrijke genodigden, vooral bestaande uit vertegenwoordigers van bedrijven, die bij de bouw van het ge vaarte betrokken zijn geweest de gelegen heid de gehele zuiger van onder tot boven te bezichtigen waarbij vooral de machi nekamer, die meer op de hal van een krachtcentrale lijkt, grote belangstelling trok. ZATERDAG 5 MAART a.s. heropenen wij onze Ook de AFD. VOETVERZORGING onderging een vernieuwing en werd naar de eisen des tijds ingericht. Uw bezoek zal door ons zeer op prijs gesteld worden. Aanbevelend, Santpoorterstraat 68 - Haarlem BEVALLEN van een zoon, 1 maart: T. GeurtsScholte; 2 maart: A. M. Kuijer Dekker; T. C. KraamwinkelCrum; C. A. M. HoogervorstSmit; A. SuijkVos. BEVALLEN van een dochter, 1 maart: W. H. LichtSchenk; 2 maart: C. M. van DooornVan der Velden; T. J. C. Roel- vinkLinthorst; A. L. Hijmansten Ha gen; 3 maart: C. J. van DoornVan der Velden; 3 maart: C. J. NiterinkTielens. OVERLEDEN, 1 maart: J. M. E. Ver- berneLoijens, 62 j., Veenbergplein; .1. DielGottschall, 81 j., Gasthuisvest; E. Wijers, 50 j., Heiman Kruyderplein; 2 maart: E. MiddelkoopBosman, 78 j., Ged. Oudegracht; R. van der Putte, 67 j., Roosveldstraat. ONDERTROUWD, 3 maart: J. H. van Boekei en D. M. Kleinsmith. GEHUWD, 3 maart: H. R. Heinicke en A. C. G. Geestman; J. C. J. de Vries en C. I. Noé; J. J. F. Kels en A. E. van Aller; L. J. Spoelstra en C. Boon. De bewoners van de Glip en van de Indische buurt en omgeving in Heemstede krijgen ingaande 22 mei een aanmerkelijk betere busverbin ding met Haarlem en de overige delen van Heemstede. De NZVHM is na melijk van plan in de nieuwe zomer dienstregeling de lijnen 1 en IA te combineren en alle bussen van deze lijn van het Valkenburgerplein via de Javalaan naar de Glip te laten rijden. Voor de bewoners van de In dische buurt en omgeving betekent dit een terugkeer naar de vroegere toestand. Thans gaat lijn 1 nog van het Valken burgerplein naar de eindhalte aan de Javalaan en lijn IA van het Valkenburger plein naar de eindhalte Glip. Voor de beide lijnen op het traject na het Valkenburger plein bestaan thans wachttijden van twaalf tot vierentwintig minuten. Aan deze toe stand komt. door de nieuwe regeling over enkele maanden een eind, doordat de bus sen naar beide buurten frequenter zullen rijden. De uitslag van de donderdag in het No tarishuis te Haarlem gehouden veiling luidt: De Clercqstraat 105, niet geveild. Vooruitgangstraat 110 4450.— H. I. v. Goor q.q. Eksterstraat 290 (flatwoning) 17.500.opgehouden. Amsterdam. Vrije Univ. Artsexamen; C. Ver- 1 sluys te Hülegom. De N.Z.H.V.M. meent dat de bewoners van beide genoemde Heemsteedse wijken thans in een ongunstige positie verkeren ten opzichte van de bewoners van andere wijken. Het feit dat de Glip geleidelijk wordt volgebouwd is mede een reden ge weest van de combinatie van de twee bus lijnen. De vervoermaatschappij acht het mogelijk zonder een bus méér in te leggen de bewoners van deze wijken te bedienen met vrijwel dezelfde frequentie die thans nog voor de lijnen 1 en IA samen geldt. (Speciale berichtgeving) Even na drie uur vannacht is in de be- manningsverblijven van het Britse kust vaartuig „Pool Fisher" (1028 brt.) in de Rotterdamse Waalhaven brand uitgebro ken. Het vuur greep zeer snel om zich heen. De meeste bemanningsleden werden in hun slaap verrast. Twee van hen zijn omgekomen. Over de oorzaak van de brand op het Britse schip, dat eigendom is van de rederij Fisher en Sons in Bar row tast men nog in het duister. Het schip is leeg van Cardiff naar Rotterdam geko men. De brandweer is na het alarm met groot materieel uitgerukt en heeft onge veer vijf uur werk aan de blussing gehad. Nader vernemen wij dat deze brand waarschijnlijk is ontstaan doordat een van de matrozen op bed heeft liggen roken en het smeulende peukje heeft laten vallen op het beddegoed. Deze matroos, de 23- jarige Thomas Royston Nicholas, uit Gla morgan (Wales) is een van de twee slacht offers. De andere is de 31-jarige matroos Arthur Stone, uit Pontypridd. Advertentie Advertentie 't ideale slankheidsmiddel voor dames en heren Het Bedrijfschap voor de detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten (M.E.Z.) heeft tijdens zijn openbare ver gadering in Utrecht een nieuwe verorde ning vastgesteld met voorwaarden waar aan plaatselijke regelingen ter rationalise ring van de melkbezorging tenminste moeten voldoen. Volgens deze verordening moet de con sument de keuze hebben uit tenminste drie leveranciers, terwijl zonodig aan een „ge saneerde" leverancier een leverings plicht kan worden opgelegd. Er is een aanlooptijd vastgesteld van zes maanden, gedurende' welke de keuzevrijheid nog niet verplicht is. „Trappen lopen" De verordening bepaald tevens, dat be zorging aan de huisdeur (ook in etagewo ningen) niet zal worden mogen verboden en dat aan deelnemende melkdetaillisten niet mag worden voorgeschreven of ver boden, hun melk van een bepaalde leve rancier te betrekken. Daarnaast mag le veranciers niet worden belet, ook aan niet- deelnemers te leveren. Vertrouwenscommissie In de bezorgingsgebieden zullen vertrou wenscommissies, in hoofdzaak bestaande uit consumenten, moeten worden inge steld. Blijkens de toelichting op de veror dening wordt voorafgaand overleg met de consumenten bij de totstandkoming van een regeling, een dringende noodzaak en een vanzelfsprekendheid geacht. Voor het hanteren van de verordening zal het Be drijfschap een afzonderlijke commissie en een adviescollege instellen. Een soortgelijke verordening die vorig jaar reeds is vastgesteld, werd niet goed gekeurd door de staatssecretaris van Eco nomische Zaken, aangezien deze bezwaar had tegen het verbod van regelingen, waarbij slijters pas na afloop van de be zorging in de hoofdwijk in een nevenwijk zouden mogen gaan bezorgen. Deze bepa ling achtte de staatssecretaris in strijd met het algemeen belang. Met zijn wensen is bij het ontwerpen van de verordening die thans is vastgesteld, rekening gehou den. Tegen het aannemen van de verordening werd slechts een stem uitgebracht, die van de heer D. van Kampen, vertegen woordiger van de Centrale Melkhandela- renorganisatie. Hij verklaarde, dat ook bij deze sprake is van een te grote beïn vloeding door de overheid. Het K.V.P.-Tweede-Kamerlid Van Meel heeft aan de minister van Justitie ge vraagd, of deze kennis had genomen van berichten volgens welke de Rotterdamse politierechter mr. H., tijdens de behande ling van een grote zaak tegen enkele Bra banders zich veroorloofd zou hebben op merkingen te maken, die, discriminerend grievend, zelfs beledigend zouden zijn ge weest voor de Westbrabantse bevolking. De heer Van Meel vraagt of de minis ter bereid is, de letterlijke tekst te ver strekken van de bedoelde opmerkingen, zulks ten einde misvattingen en misver standen te voorkomen. Het staat nu vast, dat de Tweede Ka mer volgende week de huurverhoging zal behandelen. De bijzondere commissie voor de wijziging van de Huurwet heeft eindverslag uitgebracht en de voorzitter van de Kamer zal in de vergadering van dinsdag voorstellen, onmiddellijk een aan vang te maken met de beraadslaging over dit wetsontwerp. Tegelijkertijd zullen dan de wijziging van de Grondbelasting en de wijziging van de Personele Belasting in behandeling komen. Dit debat zal ver moedelijk drie middagen en drie avonden in beslag nemen. In haar eindverslag stelt de commissic- van voorbereiding nog enkele vragen, in het vertrouwen dat minister Van Aartsen die voor dinsdag zal beantwoorden. Zo wil zij weten hoe de regering de verhouding tussen de huurverhoging en de liquidatie van de huurblokkering ziet (het wetsont werp tot opheffing van het grootboek voor woningverbetering moet immers nog wor den behandeld door de Tweede Kamer, die nu op de Memorie van Antwoord wacht). Een andere vraag is, welke ver hogingen van de ouderdoms- en weduwen- pensioenen zijn te verwachten als com pensatie voor de huurverhoging. Indien de wetsontwerpen volgende week door de Tweede Kamer worden aanvaard zal de Eerste Kamer ze nog voor het ein de van deze maand moeten goedkeux-en wil de huurverhoging van twintig percent inderdaad per 1 april a.s. in werking kun nen treden. Aan de openbare behandeling door de Eerste Kamer moet ook nog een Verslag en Memorie van Antwoord) voor af gaan. De Eerste Kamer zal de wetsont werpen zeker niet voor 29 maart bespre ken. De stemming in de Senaat kan dan op 30 maart, plaats vinden, waarna de ont werpen op 31 maart als wet in het staats blad kunnen verschijnen. Het wordt dus wel kort dag Advertentie NATUURLIJK BRONWATER BEVAT VELE GENEESKRACHTIGE MINERALE BESTANDDELEN BIJ GEREGELD GEBRUIK HET BESTE VOOR UW GEZONDHEID. VICTORIA - WATER IS EEN NATUUR-PRODUCT DE MEEST GEVRAAGDE TAFELDRANK Advertentie De 72-jarige mevrouw Van de Wilden berg uit Vught is vanmorgen omstreeks kwart voor zeven op de onbeveiligde over weg aan de Middenweg aldaar overreden door een uit de richting Tilburg komende personentrein. Zij werd op slag gedood. Men neemt aan, dat zij de trein tengevol ge van de krachtige wind niet heeft horen naderen. In Heerlerheide is de 35-jarige P. Deli caat uit Heerlen op de kruising Einder- straat-Uterweg met zijn bromfiets overre den door een dertien ton zware zandauto. Het slachtoffer, gehuwd en vader van vijf kinderen, was op slag dood. De 78-jarige G. J. de Smit uit Dordrecht, is op een oversteekplaats voor voetgan gers aangereden door een scooter. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is kort na het ongeval aan zijn verwondingen be zweken. De 27-jarige berijder van de scooter, C. van G. uit Dordrecht, kwam bij de aan rijding te vallen en kreeg een hersen schudding. Hij had de heer Smit op de over steekplaats willen laten passeren, maar toen hij zag, dat deze wachtte, had hij weer gas gegeven. Juist op dat moment stak de heer De Smit over. De 44-jarige textielarbeider L. Viskaal uit Almelo is vannacht om 12 uur door een auto aangereden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde met een wagen, be stuurd door de 28-jarige A.H. uit Almelo, waarmee de vrouw van V., die samen met haar man de hele avond in een poeliers- bedrijf had gewerkt, naar huis werd ge bracht omdat het zo hevig regende. De man ging even tevoren per bromfiets naar huis en is blijkbaar gevallen. Juist toen hij weer opkrabbelde, werd hij door de auto, waarvan de bestuurder voor een tegenlig ger moest dimmen, overreden en gedood. De verheffing van mgr. dr. B. J. Alfrink tot kardinaal, waarover wij reeds hebben bericht, is met name in Utrecht met gro te vreugde ontvangen. De pauselijke nun tius in Nederland, mgr. Beltrami, kwam de aartsbisschop donderdagmorgen in Utrecht persoonlijk bezoeken. Mgr. Al frink deelde later mede. dat hij reeds des morgens uit Rome een brief van Paus Joannes XXIII had ontvangen, waarin de verheffing tot kardinaal hem bekend ge maakt werd. De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, was de eerste van.de vertegenwoordigers der wereldlijke auto riteiten die mgr. Alfrink kwam feliciteren. Mgr. Alfrink onderhield zich een half uur met Utrechts burgemeester en toonde hem de officiële stukken, waarin zijn verhef fing tot kardinaal is vermeld. Een enorme stroom telegrammen en brieven bereikte donderdag het aartsbis schoppelijk paleis te Utrecht, terwijl ook velen persoonlijk mgr. Alfrink kwamen gelukwensen met zijn verheffing tot kar dinaal. Onder hen bevonden zich de minis ter-president, prof. De Quay, en de minis ter van maatschappelijk werk, mej. dr. Klompé. Des ochtends brachten verschei dene bisschoppen reeds een bezoek aan de nieuwe kardinaal, onder wie de nestor van het rooms-katholiek episcopaat, mgr. Huibers. Mgr. Alfrink zei tijdens een ontvangst van journalisten, moeilijk een antwoord te kunnen geven op de vraag of hij verheugd was over deze ver heffing. „Natuurlijk dien ik verheugd te zijn, maar niet in de eerste plaats om mijn eigen persoon, doch om geheel katholiek Nederland," zo zei hij. Voor het bestuur van de Nederlandse rooms-katholieke kerk zal er volgens hem niets verande ren. Vaker naar Rome Over zijn taak als kardinaal zei mgr. Alfrink. dat hij zich als kaï-dinaal buiten Rome uiteraard niet zo intensief met het bestuur van de x-ooms-katholieke kerk in de gehele wereld kan bemoeien, omdat de ze taak meer voor de curie-kardinalen in Rome is weggelegd. Toch zal zijn aanwe zigheid vaker in Rome gewenst zijn dan tot nu toe het geval was en zal hij ook deel uitmaken van het college van kardi nalen dat de pauskeuze bepaalt. Op 28 maart aanstaande zullen de nieu we kardinalen gecreëerd worden en mgr. Alfrink zal een week tevoren naar Rome vertrekken Het college van kardinalen zal na de aangekondigde creaties van zeven nieuwe kardinalen op 28 maart aanstaande in to taal 85 leden tellen, dat is vijftien meer dan het aantal dat in de vijftiende eeuw door paus Sixtus V werd vastgesteld. De verhouding tussen het aantal Italianen en niet-Italianen in het college is dan nog meer ten gunste van laatstgenoemden ge wijzigd. Het wordt 52 niet-Italianen tegen 33 Italianen. Voor het eerst telt het col lege dan ook een neger, een Japanner en een Philippijn. Voor het overige zijn er dan acht kardinalen uit Frankrijk, zes uit de Verenigde Staten, vijf uit Spanje, vier uit Duitsland, dxie uit Brazilië, twee uit Groot-Brittannië, Portugal, Canada en Argentinië en verder een uit België, Ne derland, Ierland, Oostenrijk, Polen, Hon garije. Mexico, Cuba, Equadoi-, Uruguay, China, India, Australië, Armenië en Irak. Tegen de 31-jarige koopman G. M. uit Winsum is wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeluk door de rechtbank te Gro ningen 40 of acht dagen rechtenis en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Hij was als bestuurder van een auto op de weg StedumMiddelstum tegen een voor hem lopende man met bakfiets opgereden. Het slachtoffer is aan de verwondingen bezwe ken. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Steeds als wij een show van Metz en Co zien, worden we getroffen door de mooie materialen waaruit haar collectie is sa mengesteld. Zo ook gisteren bij de premiè re van haar vooivjaarsshow in het Victo- riahotel te Amsterdam. Er blijkt voor keur te bestaan voor dunne luchtige stof fen en prachtige pastelkleurige linnen weefsels. Dit laatste materiaal was zo wel tot zwierige zomermantels als Deux- pièces in vloeiende lijn vex-werkt en door de stijlvolle ontwei-pen tot echte couture- modellen gepx-omoveerd. Het waren dit keer geen gewaagde dra perieën of ingewikkelde losse panden die imponeei'den, maar veeleer kleine maar zeer smaakvolle details. En juist dit kan de Nedex-landse vrouw meer waarderen. Ze houdt van pastelkleurige tailleurs met het vrij lange jasje, dat in de taille door een ceintuur wordt bijeengenomen, soms alleen van voren, op een wat nonchalante wijze, en soms zó dat er een wat bollend schootje ontstaat. De garnering langs hals of knoopslui- ting was veelal in een contrasterende tint, evenals de knopen en ceintuur. Veel im- primé-jurkjes met wijde rok waren van een brede effen leren ceintuur voorzien. Bijzonder mooi was een mosterdkleurig linnen deux-pièces met een jasje tot even over de taille, dat met een zwarte bies was afgezet. De mantels vertoonden vaak een wijde aangerimpelde rok over de ge hele breedte of alleen achter. Meestal wa ren ze kraagloos of voorzien van een even afstaande kraag. Door de brede ruglijn maakten ze een wat volumineuze indruk. Het zo geliefde pied-de-poule-dessin was schitterend ver-werkt in een bx-uin getint deux-pièces met bruin afgebiesd. Ook de knopen en de shawl, waarmee de lage hals was opgevuld, hadden dezelfde kleur. Hier en daar waren Chinese invloeden te bespeux-en, zowel in de bloemrijke dessi nering als in de enigszins kimono-achtige verwerking. De rug werd soms verlevendigd door een los aangebracht pand vanuit de schou der tot in de zoom, of kort tot in de taille waax-door het effect van een jasje werd verki-egen. Het was een collectie vol zwier en stijl, waarmee Metz en Co zich weer een ex-eplaats heeft veroverd. Kattj Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 55/57 wegens opheffing BOEKEN - VULPENHOUDERS etc. De bestuurscrisis in de Zeeuwse ge meente Oosterland spitst zich steeds ver der toe. De vijf raadsleden, die vorige week hun ontslag indienden omdat ze niet met burgemeester Laurense konden sa menwerken, hebben dit nu opnieuw ge daan De eerste ontslagaanvrage was on geldig omdat deze volgens burgemeester Laux-ense gericht was tot de raad en niet, zoals dat officieel behoort, tot de burge meester. De fracties van de V.V.D., de P. v.d. A. en de C.H.U. hebben nu ieder het definitieve besluit genomen dat zij niet meer in de raad zitting zullen nemen zo lang deze door de heer Laurense wordt voorgezeten. Inxoiddels is er op het ogen blik niemand die de salarislijst van het gemeentepersoneel voor fiat wil tekenen, zodat er aan de onderwijzers e.a. geen sa laris is uitbetaald. De betrokkenen heb ben een klacht gericht tot de Commissa ris der Koningin. Nieuws in het kort Opbrengst collecte. De collecte voor Tuindorp-Oostzaan heeft totaal opge biecht in de gemeente Haarlemmerirxeer 7.582.42, verdeeld als volgt: Badhoeve dorp 1.408.84; Z- "inenburg/Halfweg 1.382.22; Vijfhuizen f 623.74; Abbenes/de Kaag 680.60: Hoofddorp 1.485.78; Nieuw Vennep 878.61; Rijk ƒ741.13; Aalsmeer- derdijk ƒ453.50. Ander adres. De heer A. F. Kok, die zoals wij gisteren meldden onlangs een snoek van 15 pond en 3 ons heeft ge vangen, woont niet in de Vooruitgangstr. 19 rood, maar in de Vooruitgangstr. 119 rd. in Haarlem. Wijkcomité. Vanavond wordt in het Parochiehuis St. Jan aan de Amsterdam- straat in Haarlem een openbare vex-gade- ring gehouden van het wijkcomité Haar lem-Oost. Op de agenda staat de bespre king van het antwoord, dat het college van B. en W. van Haarlem heeft gegeven op het door het wijkcomité aangeboden ui-gen tieprogramma. Haarlemse rechtbank. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rechtei'-plaatsver- vanger bij de Haax-lemse rechtbank mr. H. G. van Veen, secretaxis van de raad voor de kindex-bescherming te Amsterdam. Bollenbeurs. In verband met de Voor- jaai-sbeurs voor de Vrouw in het Haar lemse Krelagehuis zal de bollenbeurs maandag in „Treslong". Hillegom, worden gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7