KOK Mode Antwoord B. en W. op urgentie programma uitvoerig besproken Bauknecht Radio Moors Agenda voor Haarlem en de IJmond HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Wijkcomité Haarlem-Oost bijeen Een der wensen - postagentschap in Parkwijk - wordt reeds ingewilligd Velsen-IJmuiden Beverwijk Dokter Rietveld over behandeling spastici Medische verzorging tijdens het weekeinde Uitvoering van Bato Examens met de Bauknecht Volautomaat ,\W/ Kruisstraat 5 Haarlem - Tel. 18908-14689 Fa. H. GROOTEGOED Beschermheerschap van Die Haerlemsche Musyckcamer Mr. Uday Singh komt voor Haarlemse jeugd spreken Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 5 MAART 1960 Het wijkcomité Haarlem-Oost heeft zich vrijdagavond in aanwezigheid van de bur gemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, de hoofdcommissaris van poli tie, de heer J. Fontijne en drie raadsle den, de heren mr. M. D. Proper (Comm.), A. J. A. Vos (K.V.P.) en J. Willemse (Arb.) bezig gehouden met de bespreking van het antwoord, dat door het college van B. en W. van Haarlem gegeven is op het door het wijkcomité in het najaar van 1959 aan geboden urgentieprogramma. De voorzitter van het wijkcomité, de Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand". Zondag 20 uur: De Haagse Come die met „Principes". Teyler's Museum (Spaarne 16): Zondag 15 uur: bespeling van het eenendertigtoons orgel door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Maitresse", 18 jaar. Frans Halsthcater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot, en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Ferry to Hongkong", 14 jaar. Zon dag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Lxxxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De liefdesnachten van Lucretia", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen", 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „A. en C., in stofzuigers", alle leeftijden. Maan dag en dinsdag 20.15 uur: „Les quatre cents coups", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwij nen moest", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De strop wacht", 14 jaar. Maandag tot en met woensdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „Bengaalse brigade", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", a.l. Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Jeugd in de nacht", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „South of the border", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminas.tr. 22): Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: Tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 13—17 uur: Expositie van werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. „In 't Goede "Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 10—22 uur: Ex positie van grafieken van Henk Huig. Museum Het Huis Van Looy (Kampei - laan): Dagelijks van 10—13. 1417 en 19— 21 uur en zondag van 1417 uur: expo sitie Interscholair Jeugdtoernooi. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 11 tot 16 uur: Ex positie van aquarellen var. Beraine Stuart. DIVERSEN Krelagchuis: Vandaag en zondag 13—17 en 19—23 uur: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Brir.kmann: Maandag 20 uur: Lezing de heer A. E. de Vries Feyens over ..Het eer ste Soofi-denkbeeld" (Soefibeweging). (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 4 maart). ZATERDAG 5 MAART Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ridders van het zwaard". Patronaatsgebouw, 20 uur: Toneelavond Kunst en Vriendschap. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Hooger Geest Ghesellen. ZONDAG 6 MAART Thalia, 15 uur: „Het rijk van Tarzan", 20 uur: „Ridders van het zwaard". Rex, 15 uur: „Met ruw geweld", 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". MAANDAG 7 MAART Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Thalia, 20 uur: „Kiss me deadly". ZATERDAG 5 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrijende vechtjas". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op stand der gladiatoren". W-B. Theater, 20 uur: „Als moordenaar gebrandmerkt". ZONDAG 6 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Bernar- dine"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De neven". Luxor Theater, 14.30 uur: „Dolle Bom- berg"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Opstand der Gladiatoren". W.B. Theater, 14.30 uur: „Een hel op zee"; 16.30 en 20 uur: „Paniek in een wereldstad". MAANDAG 7 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De neven". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op stand der gladiotoren". W.B. Theater, 20 uur: „Paniek in een wereldstad". heer H. J. Loppersum, drukte de tevre denheid van de comitéleden uit door te verklaren, dat men bijzonder verheugd was, dat op het uitvoerige verlanglijstje na 21/» maand van de zijde van het ge meentebestuur reeds een even uitvoerig antwoord was gekregen en bovendien en vooral omdat een der wensen een post agentschap binnen zeer korte tijd reeds ingewilligd zal worden, aangezien B. en W. hebben medegedeeld, dat in dit voor jaar in het winkelcentrum van Parkwijk een dergelijk agentschap gevestigd zal woi-den. Uiteraard was het antwoord op de mees te andere vragen aanzienlijk minder be vredigend, maar toch toonden de comité leden zich over het algemeen uitermate ingenomen met het beleid van B. en W. welk college, zo vex-klaarde de burgemees ter, het urgentieprogramma met interes se had bestudeerd en het als een afdelings- onderzoek had behandeld. Uit het antwoord van B. en W. bleek overigens, dat het gemeentebestuur welis waar begrip heeft voor de wensen van de bewoners van Haarlem-Oost, maar dat men gedwongen door de zorgelijke finan ciële toestand der gemeente bepaalde zeer dringende projecten voorlopig toch niet kan realiseren. Zo zal het aanleggen van dieprioleringen in Oost nog wel enige tijd op zich laten wachten en de bouw van een zwembad in Haarlem-Oost zal evenmin spoedig te verwerkelijken zijn, vooral ook niet omdat er geen rijksgoedkeuring voor te verkrijgen is. Ook de bewoners aan en in de omgeving van de Zomervaart zullen hun grieven be treffende de onaangename lucht uit deze vaart nog geruime tijd behouden aange zien er pas een einde aan zal komen wan neer er in de toekomst in Schalkwijk een rioolwaterzuiveringsinstallatie gebouwd zal kunnen worden. Ten aanzien van de in het urgentieprogramma genoemde be zwaren betreffende de verkeerssituaties in Oost deelden B. en W. mee, dat de talrij ke problemen met de verkeerspolitie be sproken zijn en dat men een open oog heeft voor de genoemde vraagstukken. Sanering Na de bespreking van een groot aantal min of meer ondergeschikte wensen wijd de het comité, de burgemeester en enkele aanwezigen langdurig uit over het vraag stuk van de sanering van een groot deel van het oude Amsterdam-Oost. Bij de be sprekingen werd duidelijk, dat geen der aanwezigen zich tegen een dergelijke sa nering zou verzetten. Integendeel, maar de mogelijkheden, die het gemeentebe stuur daarbij ten dienste staan zijn vrij beperkt, waardoor men er bij voorbeeld niet onmiddellijk in slaagt de ontsierende en last veroorzakende opslagplaatsen en bedrijfjes uit de oude buurten te weren. Mr. Cremers raadde het wijkcomité ech ter aan zich officieel tot het gemeentebe stuur te wenden met het verzoek om voor bepaalde delen van Oost een bestem- mingsverordening in het leven te roepen. Slechts op die manier kan men verhinde ren, dat de kleine bedrijfjes zich meer en meer in de vaak onbcwoonbaarverklaar- de woningen vestigen. Met het vaststel len van een dergelijke bestemmingsver ordening heeft men, aldus de burgemees ter, in de omgeving van de Stokstraat in Maastricht bijzonder veel succes gehad. Kennelijk verheugd door deze aanwijzing nam het comité onmiddellijk het besluit een dergelijk verzoek aan het college van B. en W. te richten. Nadat men voorts nog enige tijd over diverse ondergeschikte punten had gedis cussieerd sloot de voorzitter van het co mité deze openbare vergadering, maar niet nadat hij de hoofdcommissaris van politie had toegewenst dat deze nog lange tijd van zijn binnenkort ingaand pensioen zou kunnen genieten hetgeen voor de heer Forntijne aanleiding was hartelijk voor dit „eerste afscheid" te bedanken en te verzekeren, dat hij ook in de toekomst de activiteiten van het wijkcomité met be langstelling zal volgen. Voor de Bond ter bevordering van de belangen van spastici (B.O.S.K.), afdeling Kennemerland, heeft de heer C. W. F. Rietveld, arts en orthopedisch chirurg van het Haarlemse medische team voor spas tici, vrijdagavond in café-restaurant Brinkmann in Haarlem een inleiding ge houden over de behandeling van spasti sche kinderen. Nadat de voorzitter, de heer J. P. A. Luynenburg, met waardei-ing had gesproken over het door „Die Haerlem- sche Musyckcamer" gegeven concert, zet te dokter Rietveld uiteen dat het aanleren van de normale handelingen bij spasti sche kinderen soms zeer lang kan duren. De patiënten worden ingedeeld in twee groepen. De éerste groep bestaat uit kin deren die door een storing in de hersenen hun spieren niet kunnen loslaten en ont spannen. Zij kunnen hun wil niet op de spieren ovex-brengen en hierdoor bepaalde bewegingen niet maken. Tot de tweede groep behoren de kinderen, die hun spie ren ook niet onder controle hebben, door dat zij deze niet in een bepaalde stand kun- „vasthouden". Bij de behandeling wordt allereerst ge tracht de te veel gespannen spiei-en te ont spannen. dan kan het kind leren de spie ren te gebruiken. De heer Rietveld gaf eni ge nuttige suggesties aan de ouders van spastische kinderen. Zij moeten de kinde ren zoveel mogelijk een normale opvoeding geven. Het kind moet zich geen patiënt van vader of moeder vinden. Vooral voor komen moet worden dat het kind een ver keerde houding aanleert. Geleidelijk aan kan de activiteit van de spiei-en worden ge stimuleerd, zodat het kind steeds meer zelf leert doen. Na deze inleiding werden di verse vragen gesteld. Advertentie 99Kleding Artintique99 KLEEDT U MAGNIFIQUE Aimterdamstraat 62 - RAARLEM *'- Tel. 11430 DE speciaalzaak voor verkoop en verhuur van kleding voor het bruidspaar De drie hoofdbesturen van de bonden van bouwvakarbeiders zijn gister middag te Utrecht in vergadering bijeengekomen. Op de foto v.l.n.r. zit tend: de heren Eshuis (2de voorzitter N.C.B.), Wïllemsen (2de voorzitter KBB), Brouwer (secretaris KBB); Cloo (2de voorzitter ANB), Van der Meer (notulist), Werkhoven (voorzitter KBB), Brandsma (voorzitter ANB) en Van Eibergen (voorzitter NCB). V.l.n.r. staande: de heren Nieuwenhuys (rechtskundig adviseur KBB), Kaper (secretaris ANB), Umrath (economisch adviseur ANB), Jansen (economisch adviseur KBB), Van der Ley (secre taris NCB) en Van Tilburg (secretaris NVV). HAARLEM - Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: J. A. F. Haije, Koninginne weg 33, Haax-lem. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg no. 51, telefoon 13174. Apotheken: voor Haarlem, Bloemendaal en Heemstede: Apotheek Krijnen, Ek sterstraat 100, tel. 51959; Apotheek Loo- meijer en zn„ Barteljorisstraat 11, tel. no. 10175; Hildebrand-apotheek, Kleine Houtweg 15. tel. 10539; Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, telef. no. 57903. BLOEMENDAAL Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aex-denhout, tei. 42884. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075 en zuster L. A. Molenaar-, Camphuysenlaan no. 18, Heemstede, telefoon 40038. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bex-genlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 025608284. Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Artsen: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoox-t-Station, telefoon 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde. Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560 8284. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, Wijkverpleegsters: zuster M. C. Hoogen- bosch, Julianaweg 25, telefoon 2826. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: ,T. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon K 250013174. Apotheken: Van zaterdag 5 tot en met vx-ijdag 11 maart na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zee straat-apotheek M. J. Kei-khoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. HILLEGOM Artsen: C. M. Wijkmans, Stationsweg no. 74, Hillegom, telefoon 5771. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achtei-weg 6, telefoon 3134. HALFWEG Artsen: P. W. Sinnige, Oranje Nassau- straat 27, telefoon 4820. BENNEBROEK Artsen: De Graaf, Rijksstraatweg no. 53, telefoon 025025300. HEEMSTEDE Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, telefoon 35008. Wijkverpleegsters: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13) telefoon 39818. Tevens in de week van zaterdag 5 tot en met vrijdag 11 maart, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haai'lem. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Frima, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter Smit, tel. 5860. Zwanenburg: (Zie onder Halfweg). Badhoevedorp: dokter Nijzink, tel. 2664. Een huis vol heksen (Minerv a) Alleen in de avondvoor stellingen kan men deze geestige komedie volgen en er zich thuis bij voelen, ook al neemt men er enige heksjes bij op de koop toe. Zondagmiddag vex-maken Abbott en Costello ons als handelaars in stofzuigers. Maandag en dinsdag ontroering en be wondering om de mooie film „Les quatre cents coups". Donderdag „Summermad- ne" met de favoriete actx-ice Katherine Hepburn. Avontuur in Hongkong (Lido) Ondanks de miljoenen, die de verfilming van dit exotische Somerset Maugham-achtige verhaal verslonden heeft, is het resultaat, weinig meer dan een soort super-jongensfilm geworden, waarin de spectaculaire driestuiversro- mantiek de boventoon voert. De geschiede nis speelt zich af in de Britse kroonkolonie Hongkong, toevluchtsoord tegen wil en dank van duizenden politieke vluchtelin gen, wier noden en problemen als het wa re geprojecteex'd wox-den in de figuur van een aan lager wal geraakte blanke (Curt Jurgens), die op grond van dronkenschap en vagebondage uitgewezen wordt naar de tegenover Hongkong gelegen Portugese kolonie Macao, waar hem echter even eens de toegang geweigerd wordt. Zo blijft hem niets anders over dan op de oude rader-veerpont Fa-Tsan tot in lengte van dagen heen en weer te blijven varen, tus sen deze beide buitenposten der Westerse „beschaving" tot machteloze woede van de veerbootkapitein (Ox-son Welles), die zijn doodsvijand is. Deze absurde situatie bood conflictstof te over voor een aangrij pend sociaal-psychologisch filmdrama, een kans die regisseur en producer he laas ongebruikt lieten. Inplaats daarvan kozen zij de weg van de minste weex-stand, zodat hun hoopvol begonnen rolprent al spoedig ontaax-dt tot een kleurige beeldro man vol sensationele hevigheden als scheepsbranden, overvallen van zeerovex-s en knokpax-tijen, als hoedanig „Avontuur in Hongkong" stellig zijn verdiensten heeft. Het weerzien met Ox-son Welles, duivelskunstenaar van „De derde man" en vele andere uitstekende psychologi sche thrillers, wordt ook al een teleux-stel- ling: hij kan de vage, karikaturale veer bootkapitein in deze film alleen in de let- tex-lijke zin gewicht en gestalte geven. Maitresse (Cinema P a 1 a c e). Een vrij eenvou dig gegeven: onderweg met verlof ontmoet een soldaat de vx-ouw van zijn leven, die echter haar luxe bestaan aan de zijde van een rijk man als zijn minnares liever niet prijsgeeft. De soldaat accepteex-t de om standigheden, maar tracht de jonge vrouw te bewegen zich eraan te onttrekken. Kan zij op tegen zijn vasthoudendheid en de kracht van zijn oprechte liefde? Ze geeft zich na veel strijd gewonnen. Sophia Lo- ren en Tab Hunter vervullen de hoofd rollen in deze nieuwe film van Sidney Lumet, een zeer bekwaam gemaakte film, die vanuit het innerlijk der personen de situaties benadert en bijzonder eerlijk is, al blijven de situaties vaak in hun feite lijke banaliteit steken. Men zal kunnen vaststellen, dat Sophia Loren, geleid door een goed regisseur, zeker tot acteren komt, hetgeen wel eens anders is beweerd. Om de werkelijke menselijke belangstelling en het uit de weg gaan van vals pathos dan ook een film, die men zijn waardering niet onthoudt. De nachten van Lucretia (L u x o r). Dit zijn dan de slaapkamer geheimpjes van de schone, wreedaardige Lucretia Borghia, een beeld van de toe standen in het Italië, waarin de adel zich met list en geweld moest handhaven in een woelige tijd, de uitloper der middeleeuwen. Gevierd en gevreesd minnai-es, zo ver schijnt Lucretia ten tonele, geromantiseerd in deze Amei'ikaans-Engelse versie, die de film van Christian Jacque niet kan over treffen. De strop wacht (R o x y) De strop wacht, zoals men kon verwachten, in Roxy, maar dat houdt niet in, dat men zich aan de film bekocht voelt, tenzij men geen bewonderaar is van het genx-e westerns, waai-in de euvelmoed ge straft wordt en de x-echtvaardigheid be loond. Ook in deze film gaat de kruik der inisdaad net zo lang te water tot ze barst. Van maandag af „Bengaalse brigade". Prolongaties Zowel Rembrandt als Frans Hals zetten de vertoningen voort van x-espectievelijk „De man die verdwijnen moest" en „Slaap- kamex-geheimpjes", twee films, die een groot publiek aangenaam bezighouden. Dat blijkt ook met „De muis, die brulde" in Studio het geval. Advertentie MaïniiJhaaJ- ng id. ssSis. yaanAw Zondagavond geeft de gymnastiekver eniging Bato in het Concei-tgebouw in Haax-lem een gymnastiekuitvoering, waar aan de drumband en 200 leden meewerken. Er is onder andere een demonstratie tx-ampoline door de heren van de vereni ging. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: C. Heemskerk. Heemstede. Delft. Kandidaatsexamen bouwkundig inge nieur: L. J. Heijenrijk, IJmuiden en F. H. Tromp, Heemslede. Utrecht. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: H G. R. Jacobs, Utrecht. Doctoraalexamen genees kunde: G. .T. Fcuilleteau de Bruyn. Don Haag en C. F. Schuiling. Arnhem: doctoraalexamen far macie: mej. J. M. G. America, Meerssen. Advertentie Vanaf f1460.- Importeur: H.V. Mentor-ApeWoorn Advertentie <TllV KERKPLEIN 14-15 - - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) „La femme et la fleur", met deze lok roep worden alle vrouwen, die er belang stelling voor hebben het droompaleis van de vrouw, in casu de Damesbeurs, binnen getroond. Het meest toepasselijk is deze benaming wel voor de modeshow, die daar enkele malen per dag door de firma Stou- tenbeek gehouden wordt. Deze show geeft een presentatie van wat de doorsnee Ne derlandse vrouw, die over een niet al te groot kleedbudget beschikt, zich toch nog op velerlei gebied kan veroorloven. Niet alleen aan de slanke vrouw wordt aandacht besteed, maar evenzo aan de wat oudere en forsere figuren, die, laten we eex-lijk zijn, toch een belangrijk percen tage vertegenwoordigen van de Neder landse vrouw. Maar we hoeven ons daar over niet meer, zoals vroeger, ernstig be- zox-gd te maken, want de mode is iedereen terwille. Elke vrouw kan er dit seizoen smaakvol en elegant gekleed uitzien. Het klinkt ons van alle kanten tegemoet: de mode is deze zomer „free and easy" en we kunnen onze eigen voorkeur volgen. Voor de grote maten zijn de zuiver zijden japonnen in juichende bloemdessins wel bijzonder geschikt. Evenals de rechtval lende tailleui-s met het jasje tot op de heup in één van die mooie Prince de Galles rui ten. We zagen veel bloemdessins en het rozenmotief blijkt nog steeds zeer favoriet te zijn. Een wollen tresgarnering of grote sier- stiksels langs kraag en manchetten vor men een levendige noot, evenals een gar nering van wit zwart genopte gesatineer de katoen op een geklede zwarte japon. De zomermantels van Shetland wol in zachte pasteltinten of marineblauw met wit zullen in de zomer ook goede diensten bewijzen. Het „zwaluwstaartje" van Dior vonden we terug in een van achteren even afstaand tailleurjasje. Het was een collectie, die voor iedere gelegenheid en iedere beurs wat te bieden heeft en daarmee de Damesbeurs extra attractief maakt. De nieuwe mode, die dit seizoen voor de Nedex-landse vrouw gecreëex-d is, heeft het vrouwelijk silhouet weer in evenwicht gebx-acht. Het zijn echter niet alleen de ont- wérpen, die „de vrouw" tot haar recht doen komen, maar vooral ook de stoffen, die voor de zomer zo heerlijk zonnig en juichend kunnen zijn. Dat er onbepex-kte mogelijkheden tot variëren bestaan wat betreft het materiaal hebben we kunnen constateren tijdens een show, die namens Nouveauté gehouden werd van Boussac stoffen. Het is iedere keer weer verrassend te zien, tot welke prestaties deze beroemde Franse stoffen- koning in staat is. Zijn materiaal bestaat alleen uit katoenen stoffen, maar die zijn veelal zó geperfectioneerd, dat ze nauwelijks van echte zijden stoffen te on- dex-scheiden zijn En als dan de modellen nog ontworpen zijn door voox-aanstaande Pax-ijse couturiers en getoond worden door elegante Franse mannequins, zal het u niet verbazen dat velen in de ban raakten van deze echte coutui-e-collectie. We zagen uitbundige zonnejurkjes met lage dedossé's; meer eenvoudige model letjes, met over het algemeen een grote af staande kx-aag; en ook zeer geklede cock tail- en avond japonnen, die vaak met een lange wijd uitstaande mantel gecomple teerd werden. Het wax-en dit keer echter niet zo zeer de ontwerpen, die ons boeiden, als wel de soe- pelvallende stoffen met prachtige drukken en in gewaagde kleurencombinaties. Bloemdessins in de meest uiteenlopende variaties van zeer grote tot kleine boeket jes toe, op een effen ondei-grond of op een stx-eepdessin gedrukt en zelfs op een struc- tuurweefsel, hetgeen een levendig effect gaf. De door Pax-ijs uitgeroepen kleuren combinaties voor dit seizoen: zwart of bruin met wit en roze met groen waren in allex'lei toonaarden uitgevoei-d. De mode van het komende seizoen is lucratief voor de stoffenfabrikanten en zaken; de rokken worden wijd geplooid of gerimpeld aange zet en zijn nog voorzien van gx-ote zakken, de kragen zijn zo kolossaal, dat ze een cape lijken te vormen, hetgeen, vooral wanneer ze van een effen witte piqué of oi-ganza zijn, een gi-acieus effect geeft. De robe-chemisier met een driekwart ingezette mouw mag in geen enkele zomer- garderobe ontbreken; evenmin als de ef fen leren ceintuur, die in één van de hoofd tonen van de imprimé gekozen moet wor den. Katy WINKELNIEUWS. Nieuw modehuis. Vanmorgen heeft de heer H. K. C. Gaasterland in de Grote Houtstraat 140 te Haarlem zijn nieuwe zaak Rivoli Modes geopend. De winkel is gevestigd op de hoek van de Grote Hout straat en de Gierstraat in een pand, dat vroeger toebehoorde aan een rijwiel-, motor- en scooterhandël. Uitbreiding modehuis. Vx-ijdag heeft het modehuis „Agema" zijn winkeluitbx-ei- ding aan het Julianapark 20 in Haaxdem- Noord feestelijk in gebruik genomen. Een oud woonhuis gelegen naast de bestaande zaak is hex-schapen in een doelmatig in gerichte winkel. Tijdens de 's mox-gens ge houden receptie mochten de heer en mevrouw Agema talrijke gelukwensen in ontvangst nemen. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft het beschermheer schap aanvaard van Die Haerlemsche Mu syckcamer, het in november 1946 opge richte kamermuziekensemble onder leiding van André Kaart. Op 17 en 18 maart komt in Haarlem de Indische superintendant van de Metho dist Church en principal van de high school tc Pauri Gahrwal in India, mr. Uday Singh, spreken voor de hoogste klassen van de Haarlemse middelbare scholen over de scholen in India. Op 17 maart spreekt mr. Uday Singh des morgens in het Kennemer lyceum en op 18 maart des middags in het Lourens Coster lyceum. Mr. Uday Singh arriveert op 14 maart op Schiphol. BEVALLEN van een zoon; 2 maart: A. Teeuwen-Knaven; 3 maart: L. M. J. van Fraeijenhoven-Michels; 4 maart: M. J. de Voi--Rsnes. BEVALLEN van een dochter: 4 mrt.: W. Lodder-Jager; G. Tolen-Bruijn; E. Stam-van der Aar; J. M. Bosland-van der Hoorn. ONDERTROUWD: 4 maart: A. A. T. van Apeldoorn en A. J. van Uden. GEHUWD: 4 maart: J. H. van der Valk en E. M. Krook; E. Mulder en A. E. van Aller. OVERLEDEN: 2 maart: G. A. H. Hoe ben-Hulsebosch, 70 j., Korteweg; M. Worp- Groot. 57 j„ Kampei-laan; G. Ruis-Bakker, 74 j„ Pleiadenstraat; Z. Deenik, 78 j., Mid denlaan; H. van der Wal, 79 j., Wester- houtpark; M. Vennik, 62 j., Seringenstraat; C. J. Radings, 24 j., Kamperlaan; 3 maart: W. de Nobel-de Vries, 82 j., Blinkertlaan; C. den Hollander, 85 j., Jansstraat; B. Nash, 56 j„ Gasthuisvest. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 Nieuws in het kort Inbraakje. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in de Cor nells Houtmanschool aan de Weltevreden straat in Haarlem. Er wordt een bedrag van 2,12 vermist. Gevallen schutting. In de Beeksteeg te Haarlem is vrijdagmiddag een 10 meter lange en 3 meter hoge schutting omgeval len. Enkele kinderen en een 39-jarige voet gangster werden licht gewond. Lezing. De bekende Haagse bioloog dr. J. M. Lodewijks zal, na een langdurig vei-blijf in Florida, waar hij zeer veel biologische indrukken heeft opgedaan, een lezing met film houden voor de oudste vereniging in Haarlem, en wel voor de vereniging „De Natuur", op maandag 7 maart om 20 uur in de grote zaal van het Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht 104. Politiek. Prof. mr. dr. I. A. Diepen horst spreekt woensdag 9 maart voor de A.R. Kiesvereniging te Hillegom in „Welte vreden" over „Actieve politiek". Spreekuur. Belanghebbenden te Hil legom wordt medegedeeld dat wethouder W. F. van Dam verhinderd is maandag 7 maart zijn spreekuur te houden. Jaarfeest. De afdeling Zandvoort van de zangvei-eniging „De stem des volks" organiseert voor dinsdag 15 maart het tra ditionele jaarfeest in „Ons Gebouw" aan de Brugstraat. Kinderoperette. De kinderoperette- vereniging „Jong Zandvoort" zal zondag middag in het Patronaatsgebouw een op voering geven van de kinderoperette „De bruiloft van de kabouter-koning" van Wil de Wingerd. Dit sprookje met zang en dans zal worden opgevoerd door kinderen van zes tot tien jaar, onder leiding van me vrouw G. Failé-Juliën met piano-begelei ding van mevrouw W. Steenman-Nolte. Per luchtpost. De Zandvoortse toneel vereniging „Wim Hildering" zal zaterdag 12 maart een opvoering geven van de comedie „Per luchtpost" van Norman Krasna, vertaald door J. Teulings. De uit voering heeft plaats in restaurant „Zomer- lust" onder regie van mevrouw A. Bol- Koper. Natuurgeneeswijze. Op 10 maart spreekt H. van der Upwich, arts te Bussum in het wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem voor de Nederlandse vereniging voor natuurgeneeswijze over het onderwerp: „Is kanker door voeding te beïnvloeden". Posterijen. Bij beschikking van de directeur-generaal der P.T.T. is de refe rendaris tweede klasse der P.T.T., de heer N. W. de Groot te Haarlem (postdistrict) benoemd tot referendaris der P.T.T. Bejaardenzorg. Op 30 en 31 maart houdt de afdeling Hillegom van „Bejaar denzorg" haar verkoopdagen ten behoeve van de sociëteit.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7