HFC op eigen terrein door Laakkwartier verslagen Herenploeg leed een eervolle nederlaag tegen de Belgen Ripperda bleef concurrent Lisse op het nippertje de baas Tottenham herstelde zich met zege op Sheffield Wednesday Competitie eerste klasse A van HVB is reeds ten einde SIZO is officieel nog geen kampioen DIO-speler Smits 400 keer in eerste elftal Nederlandse damesteam stelde teleur Wolves staan nog een punt achter Dallas Long verbeterde wereldrecord Olympische schaatsploeg is weer thuis Gouden NOC-medaille voor Kees Broekman Van Nispen kampioen in tweede klasse lü Hein Winter speelde zijn 300ste wedstrijd Klaas Schenk: we hebben wel wat veel pech gehad Russische schaatsenrijders werden onderscheiden Rus Minaev verbeterde wereldrecord drukken Tennis in Moskou M A A N DAG 7 MAART 1960 Uitgerekend in de laatste thuiswed strijd van dit seizoen heeft HFC het prach tige record sedert december 1957 voor de competitie op eigen terrein ongeslagen moeten prijsgeven. Laakkwartier was er verantwoordelijk voor dat dit record sneuvelde, waardoor de Hagenaars me de door de onverwachte nederlaag van Gouda nog even blijven meedoen in de strijd om het kampioenschap. HFC had voor de rust zeker een voor sprong verdiend. De Haarlemse ploeg nam terstond het initiatief en begon de Haagse achterhoede gevaarlijk aan te val len. Ook de middenlinie van HFC trok mee naar voren, wat resulteerde in een aantal schoten van Wijkhuizen. Die waren even wel niet zuiver genoeg. Een subliem schot van De Nijs werd door doelman Mooy- mans even schitterend gekeerd. Opnieuw waagde De Nijs een kans, maar nu stond A mateurvoetbal de paal in de weg. Andermaal ontkwam het doel van de Hagenaars aan een door boring toen een schot van Bouwman door de lat werd gekeerd. HFC had het geluk wel duidelijk tegen zich! Bij een van de weinige Haagse uitval len snelde midvoor Haves tien minuten voor de pauze in de richting van het HFC- doel. De Laakkwartier-speler nam daar bij de bal met de hand mee. maar deze overtreding ontging scheidsrechter Spaan. Alleen voor Van der Lee gekomen, joeg Hayes het leer in de Haarlemse touwen (0-1). Van Haarlemse zijde werd fel ge appelleerd. Scheidsrechter Spaan zag ech ter geen aanleiding om het doelpunt te annuleren. In de tweede helft ging Laakkwartier, gesteund door de wind, tot het offensief over. HFC raakte geheel uit zijn spel en nam een verdedigende houding aan. Kloot wijk en Ravensbergen kregen voor het Haarlemse doel goede kansen, maar bei de spelers faalden. De HFC-ers wendden felle pogingen aan om het spel te verplaat sen, vooralsnog bleven de bezoekers ech ter de toon aangeven. Maar met nog tien minuten spelen slaagde HFC er in een krachtig offensief te ontketenen. Mole naar knalde de bal rakelings naast de paal, De Nijs zond een hard schot in, dat een prooi werd voor keeper Mooymans. De druk op de Haagse veste werd steeds groter, doch met Moovmans aan het hoofd bleven de bezoekers overeind, zodat HFC met een nederlaag van 1-0 genoegen moest nemen. De stand is: Gisteren was het voor de HFC-speler Hein Winter een gedenkwaardige dag. De wedstrijd HFC-Laakkwartier betekende voor HFC's linksachter de 300ste wedstrijd in het eerste elftal van de Good Old. Deze prestatie krijgt nog een bijzonder accent, wanneer men bedenkt dat Winter sinds het seizoen 1949-1950 geen enkele maal in HFC I heeft ontbroken. De jubileumwedstrijd is voor Winter niet onopgemerkt voorbij gegaan. Voor de aanvang van de wedstrijd werd hij door HFC's voorzitter M. Ruskamp hartelijk toegesproken, waarbij de jubilaris een boeket bloemen in ontvangst mocht ne men. Het bestuur van de HVB was even eens aanwezig om Hein Winter bij deze mijlpaal te huldigen. De heer H. van Turn hout, die vergezeld was van penningmees ter Ch. Boeree en secretaris W. Roozen, bood Winter als herinnering aan deze dag een jubileumspeld en een boekenbon aan. In intieme kring werd hij later door zijn clubgenoten in een huldiging betrokken. Zaterdagvoetbal Jong Hercules en SVJ moeten beslissingswedstrijd spelen De wedstrijden in de KNVB zaterdag middagcompetitie hebben ditkeer geen be slissingen gebracht. Wel wist SIZO in de la'atste wedstrijd een gelijkspel te behalen tegen Vlug en Vaardig, maar de Hillegom- mers kunnen zich officieel nog geen kam pioen noemen. Lisser Boys hield zich aan de laatste strohalm vast en klopte PVWA met 10-2 en het wachten is dus op het protest van Lisser Boys in de strfjd tegen SIZO. Jong Hercules zag SVJ zijn laatste wedstrijd verliezen, zodat een beslissings wedstrijd tussen deze clubs in de vierde klass noodzakelijk is geworden. Het resultaat van de wedstrijd NDSM Kennemerland was een gelijkspel (2-2), hetgeen de verhouding wel goed weergaf maar toch een lichte teleurstelling be tekende voor de Haarlemse club. Bij de vierde klassers kon SIZO slechts op het nippertje een puntje binnen halen tegen Vlug en Vaardig, welke laatste bij de rust een 2-0 voorsprong noteerde. En kele minuten voor het einde scoorde Van Been uit een strafschop het eerste Hille- gomse tegenpunt en in de laatste minuut bracht De Vries de Hillegommers net nog naast de tegenstander, 2-2. SVJ behoefde tegen Nehamy slechts ge lijk te spelen om zich van alle zorgen be vrijd te voelen. Maar de Haarlemse club boekte een forse 4-1 nederlaag, nadat de rust met 2-1 voor Nehamy was ingegaan. De Vries scoorde het Haarlemse doelpunt. Jong Hercules en SVJ eindigen dus gelijk op de onderste plaats en zullen in een extra wedstrijd moeten uitmaken wie naar de afdeling degradeert. Huizen 1729 Spakenburg 1519 Wartburgia 1619 Kenn.land 1717 IJmuiden 1716 K M V Z 17—16 De Geuzen 1714 Jong Holland 1713 NDSM 15—10 Dindua 149 SIZO Liss. Boys Kinheim Zandvoortm. Nehamy Vlug en V. Intimis PVWA J. Hercules SVJ 18—30 17—26 18—25 18—23 17—17 17—17 17—13 18—9 18—8 18—8 V. E. W. kampioen Wat al weken lang in het verschiet lag, is zaterdag gebeurd. VEW werd kampioen van de afdeling Haarlem door een 2-1 zege op ETO. Dit laatste gaf uitstekend partij en had bij de rust zelfs nog de leiding met 1-0 door een doelpunt van De Bakker. Maar na de pauze scoorden Serné en Kokkelkoren voor VEW, zodat het kam pioenschap en de promotie naar de KNVB een feit werden. Ook in het seizoen 1947-'48 werd VEW kampioen van de HVB en speelde daarna drie seizoenen in de „Ko ninklijke". Het heeft dus negen jaar ge duurd, vooraleer VEW de plaats in de KNVB heroverde. De stand in de eerste klasse luidt: VEW SMS IJmuiden Energie ETO 17—30 17—24 17—19 16—18 16—15 Kenn.land 3 Telefonia T Y B B Tw. Jeugd R C H 16—15 16—15 18—12 18—9 15—7* Gouda 20 11 6 3 28 41—19 UW 20 9 7 4 25 35—27 Laakkwartier 20 10 5 5 25 30—25 HFC 20 8 5 7 21 35—31 DCG 20 9 3 8 21 33—28 Quick (Hg) 20 7 7 6 21 30—31 SVW 20 8 5 7 21 25—29 Unitas 19 4 11 4 19 25—24 Spartaan 20 7 5 8 19 19—19 DWV 19 4 5 10 13 26—35 Emma 19 3 7 9 13 16—31 OSV 19 3 4 12 10 24—40 Een van de Belgische aanvallen, waar bij men v.l.n.rin actie ziet: Aerts (België), Driehuis en Sibeyn (Ned.) en Loridon (België). 2 w. i. m. Ripperda stevent recht op het kam pioenschap af. Gisteren stuurde het con current Lisse met een 4-3 nederlaag naar huis. TYBB verloor met 3-1 van Vredcn- burch. Bij de vierdeklassers viel Bloemen daal bijzonder tegen door met 3-2 van EHS te verliezen. De kansen zijn nu beslist ver keken voor de Bloemendalers. DIO werd 2 punten rijker door GVO met 1-0 te ver slaan. Hoofddorpse Boys deelde de pun ten met JHK (3-3). Onze Gezellen trok met 3-1 aan het langste eind in de wedstrijd tegen Graaf Willem II. De vierdeklassers uit Hillegom maakten geen fout. Hille- gom versloeg Lenig en Snel (2-3) terwijl Concordia tegenstander Tonegido met 2-1 de baas bleef. THB toonde zich met 3-0 de meerdere van stadgenoot Geel-Wit. Derde- en vierdeklassers Ripperda heeft zijn positie aanzienlijk verbeterd door concurrent Lisse met 4-3 te kloppen. Twee punten moeten de Haar lemmers behalen uit de 2 resterende wed strijden om zich kampioen te mogen noe men van de derde klasse A. Ogenschijn lijk een niet zo lastige opgave, maar bei de tegenstanders, Wassenaar en Postdui ven, behoren tot de topgroep, terwijl Rip perda beide partijen in een vreemde om geving moet spelen. Twee minuten was de wedstrijd oud, toen de Lissenaren een strafschop wegens hands mochten nemen. Boon had geen moeite om de uiterst nerveuze Haarlem se doelman het nakijken te geven. Enkele minuten later werd Peters blijkbaar dus danig door de forse gestalte van de Lisse- doelman geïmponeerd, dat hij, op nauwe lijks een meter afstand van het doel. gran dioos over de bal heen trapte. Na 20 mi nuten spelen ontstond er een scrimmage voor het doel van Lisse. Houtkamp zorg de voor de juiste afwerking (1-1). In de 27ste minuut werd Houtkamp opnieuw ge vaarlijk voor de gasten. Juist op het mo ment dat de Haarlemmer de bal in het verlaten doel zou plaatsen, werd hij door de Lisse-doelman onder uit gewerkt. De strafschop werd door de rustig spelende Bouwman in een doelpunt omgezet (2-1). Hierna hadden de Ripperdianen verre weg het beste van het spel, maar verder dan enkele corners brachten zij het niet. In de 40ste minuut kwam er van links een hoge voorzet op het doel van Dekker aan. Verblind door de zon sloeg de Haarlemse doelman de bal in eigen doel (2-2). Tien minuten na de hervatting kopte Pieters de Haarlemmers naar een 3-2 voorsprong. In de 25ste minuut bleef de hele Haarlemse defensie staan wegens vermeend buitenspel. De uitstekend lei dende arbiter, de heer Boers, oordeelde echter anders en van nog geen twee me ter afstand bracht de rechtsbinnen dei- gasten de partijen andermaal op gelijke voet. Tien minuten lang hebben de Haar lemmers hierna met de rug tegen de muur gestaan. Met Van Kampen aan het hoofd vochten de Haarlemmers voor het behoud van de gelijke stand. Tien minuten voor tijd kreeg Ripperda op 25 meter afstand van het vijandelijke doel een vrije schop te nemen. Met een schitterend schot deed Tiggelhoven de balans weer in het voor deel van de Haarlemmers doorslaan. (4- 3). Lisse was een geslagen ploeg. Een enigszins teleurstellend verloop voor de kranige ploeg uit Lisse en zijn vele naar Haarlem gekomen supporters. TYBB heeft niet veel plezier beleefd aan de uitwedstrijd tegen Vredenburch. Nadat de rust met gelijke stand was in gegaan (1-1), trokken de Haarlemmers uiteindelijk met 3-1 aan het kortste eind. Bloemendaal heeft opnieuw teleurge steld. Na een half uur spelen nam tegen stander EHS door een fout in de verde diging van Bloemendaal de leiding. Een kwartier na de rust scoorde Van Dijk de gelijkmaker. Tien minuten later gaf Van Esveld EHS met een heel mooi doelpunt de leiding. Meenhorst bracht wederom de partijen op gelijke voet. Uit een vrije schop scoorde Stoete ten slotte de winnen de goal (2-3). DIO en GVO hebben van hun wedstrijd een sfeerloze vertoning gemaakt. De eni ge treffer werd halverwege de tweede helft door Versloot gescoord (1-0). De DIO-speler Smits werd gehuldigd voor het feit dat hij zijn 400ste wedstrijd speelde. Achttien jaar heeft deze nu 42- jarige speler meegestreden in het eerste elftal van DIO. Hoofddorpse Boys deelde de punten met JHK (3-3), nadat de rust ook met gelijke stand (1-1) was ingegaan. Onze Gezellen nam na 20 minuten spe len in de wedstrijd tegen Graaf Willem II door Fenneker de leiding. Nadat de gast heren in de tweede helft gelijk hadden ge maakt, voerden Fenneker en Van de Put ten de score op tot 1-3. Hillegom en Lenig en Snel hebben een bijzonder onprettige wedstrijd gespeeld. Bij het ingaan van de tweede helft had den de Hillegommers door doelpunten van Stroomberg en Peetoom met 2-1 de lei ding. Na de hervatting werd de stemming in het veld nog onvriendelijker. Van Eek scoorde uit een strafschop de derde goal voor zijn ploeg. Door een misverstand in de Hillegom-achterhoede werd de eind stand 2-3. Ook Concordia werd 2 punten rijker. Het versloeg Tonegido met 2-1. Schoonder- woerd en vooral Duel waren aan Hille- gomse zijde de uitblinkers. Halverwege de wedstrijd hadden beide partijen één keer gescoord. Voor Concordia scoorde Boot. In de tweede helft kreeg de uitste kende Duel loon naar werken door de win nende goal te scoren. THB en Geel Wit hadden bij het aan breken van de rust nog geen enkele keer raak geschoten. Na de thee speelde THB met de straffe wind tegen. Desondanks was het sterk in de meerderheid. Kelder man (2x) en Kensen voerden de score op tot 3-0. 4 C West II 4 a Kinheim 19- -27 Hillegom 18- -30 RCZ 18- -25 Altior 18- -27 Bloemendaal 17- -22 Onze Gez. 17- -21 Zaanlandia 18- -24 L. en S. 17- -19 Terrasvogels 17- -17 Concordia 18- -17 VVZ 19- -16 THB 16- -16 OFC 15- -15 Gr. Willem 17- -16 EHS 20- -17 Tonegido 18—14 DIO 18- -16 Te Werve 18- -12 GVO 19- -14 DOSR 17- -11 Watei-loo 16— 3 Geel Wit 18- - 9 West II 3a TYBB 20- -22 Voorburg 20- -18 Ripperda 20- -29 Wilhelmus 20- -17 Lisse 20- -26 DHL 20- -16 Wassenaar 20- -25 Vredenb. 20- -15 Postduiven 20- -24 Alphia 20- -14 Delft 20- -23 VVSB 20—11 Zaterdagavond hebben de basketbalin terlands tegen België zowel by de dames als by de heren een verrassende uitslag opgeleverd. De Belgische dames wonnen door groter uithoudingsvermogen en beter schieten met 52-42 van de aanvankelijk goed spelende Nederlandse ploeg, die een schutter van formaat miste en bovendien in de rebound veel tekort kwam. In de herenwedstrijd ging de zege ook naar de Belgen, die echter pas ver in de tweede helft de leiding konden nemen en die niet meer afstonden. De Nederlandse herenploeg verraste en de Belgen èn het publiek op een sublieme eerste helft, die met een 39-31 voorsprong werd afgesloten. Uiteindelijk wonnen de technisch veel beter spelende Belgen ver diend met 72-65. De beste Nederlandse spelers waren in de eerste helft Sleeswyk (Wolves) en Sterker (Landlust), terwijl Driehuis (Blue Stars) en Sibeyn (US) zich gedurende de gehele wedstrijd bijzonder onderscheidden. Het was jammer, dat Ne derlands topscorer Ton Boot niet op dreef kon komen. Zijn glanzende vorm, die hij enkele dagen geleden nog demonstreerde in het Nederlandse militaire team in een wedstrijd tegen de Belgische wapenbroe ders, was in de nacht van vrijdag op zater dag, tijdens een militaire oefening zodanig aangetast, dat hij in deze wedstrijd niet tot scoren kwam. Basketbal De Nederlandse dames hebben in de eerste helft van de wedstrijd tegen België de kans op een flinke overwinning laten glippen. De Nederlandse ploeg was tech nisch beter en bouwde de aanvallen bij zonder knap op en na 3L minuut hadden de Oranje-dames een 7-0 voorsprong. De Belgische dames, die met een overwinning een reisje naar Sofia konden verdienen, kwamen echter steeds weer terug en voor al doordat zij in de rebound de Nederland se dames steeds troefden, konden zij na 9 minuten gelijk komen (12-12). Vooral door Annie Koper-Van Es, Els v. d. Heyden en Els de Groot kwam Neder land weer voor en na 14 min. leidden de Nederlandse dames met 23-14. De inmid dels in het veld gekomen Corry Jansen- Schram faalde volledig en de aanvallen van Oranje leverden geen punten meer op. Fanatiek kwamen de Belgische dames te rug en met rust bedroeg de voorsprong van Nederland nog slechts een punt (27-26). In de tweede helft bleek al spoedig, dat de conditie van de Nederlandse dames veel minder was dan die der tegenstandsters. Bovendien werd het schieten nog slechter dan voor de rust en na zeven minuten nam België de leiding (31-33). Alleen Annie Ko per-Van Es bleef goed spelen, maar ook zij kon niet verhinderen, dat de Belgische voorsprong uitgroeide tot 43-37. Ook coach Jan Burgert bleek in deze periode niet in zijn beste vorm. Met nog drie minuten te spelen moest Annie Koper-Van Es het veld verlaten met vijf persoonlijke fouten en toen maakte Truus Biesbrouck haar debuut. Zij speelde rustig en voldeed zeer zeker, maar ook in die laatste drie minuten, toen Nederland een zege wilde forceren, bleef het schieten slecht verzorgd en vooral met afstand- Het met zorg tegemoet geziene duel tegen Sheffield Wednesday heeft Tottenham Hotspur de volle winst opgeleverd f4-l). De Londense miljoenenclub behield daardoor in Engeland de positie bovenaan de rang lijst, die door de nederlaag van dinsdag tegen Burnley (2-0) ernstig in gevaar was gekomen. De verre van constante vorm van de Londcna-ren zal hun supporters overigens wel zorgen baren, want veel punten mag Tottenham niet meer verliezen. Wolver hampton Wanderers heeft slechts één punt minder en Burnley mag dan een achter stand van drie punten hebben, deze club speelde een wedstrijd minder en levert de laatste tijd opvallend goede resultaten. Maar zaterdag ging alles weer als van ouds op White Hart Lane. Vooral de mid denlinie was er goed in. Linkshalf Dave Mackay, de Schotse international en kan didaat voor de titel „voetballer van het jaar" speelde zowel aanvallend als ver dedigend een uitstekende wedstrijd. In de voorhoede was het Cliff Jones, die met een hattrick alle aandacht voor zich op- Voetbal tn Engeland eiste. Tottenham Hotspur is de eerste Lon dense club, die Sheffield Wednesday dit seizoen een nederlaag en nog wel met 4-1 heeft kunnen toebrengen. De ernstigste concurrent van de „Spurs", Wolverhampton Wanderers, probeerde te gen Manchester United twee nieuwelingen in de sterk gewijzigde aanvalslinie. De 60.000 bezoekers van Old Trafford zagen hun club met 2-0 verliezen. Voor hel twee de doelpunt zorgden de twee debutanten van Wolverhampton, de 21-jarige midden voor Barry Stobart scoorde namelijk met een kopbal uit een hoge voorzet van de twee jaar jongere Gerry Mannion. Ook de verrassingen bleven niet uit. Ar senal, dat de laatste weken beter op dreef begint te komen, klopte met 3-0 het hoog- geklasseerde Preston North End. In de tweede divisie duurt de race om het kampioenschap tussen Cardiff en Aston Villa onverminderd voort. Beide teams wonnen zaterdag, Cardiff met 2-1 van Huddersfield en Aston Villa van Mid dlesbrough met 1-0. De uitslagen waren: Eerste divisie: Birmingh. C.—Nottingham F. 4—1: Burnley—Blackburn R. 1—0: Chelsea—Luton T. 30: Leeds Un.Blackpool 24; Leicester C. Manchester C. 5—0; Manchester Un.Wplverh. W. 0—2: Newcastle Un. Fulham 3—1: Preston N.E.— Arsenal 0—3: Tottenham H.—Sheffield Wedn. 4—1: Southend Un.—Wrexham 1—1. W. Bromw. A.—Bolton W. 11: West Ham Un.— Everton 22. Tweede divisie: Bristol C.—Swansea T. 22: Cardiff C.—Huddersfield T. 2—1: Charlton Athl— Brighton and H. Alb. 3—1; Derby C.—Sunderland 0—1; Hull C.—Ley ton Or. 1—2 Liverpool—Stoke C. 5 1; Middlesbr.—Aston V. 01; Plymouth Arg. Portsmouth 11; Rotherham Un.—Ipswich T 1—4; Scunthorpe Un.—Bristol R. 3—4; Sheffield Un. Lincoln C. 3—2. Derde divisie: Barnsley—Coventry C. 10: Brentford—Bournemouth 10; Bury—Bradford C. 0—0: Colchester Un. Tranmere R. 40: Halifax T.—Queens Park R. 3—1; Mansf. T.—Grimsby T. 3—2; Norwich C.Acer. St. 4—0: Pt. Vale—New port C. 21: ReadingSwindon T. 30; Shrewsb. T.—Chesterfield 24; Southampt.York C. 31; schoten vergrootte België de voorsprong zelfs nog om tenslotte verdend met 52-42 te winnen. Scoreverloop Nederland België: 7-0, 9-6, 12-12, 16-12, 23-14, 23-20, 27-26 (rust). 31-33, 37-43, 42-46, 42-52 (einde). Topscoor- sters waren voor Nederland: Els de Groot (Landlust) 9-2 en Lenie van Beek (Blue Stars) 4-5. De heren wedstrijd begon sensationeel. Terwijl iedereen er eens voor ging zitten om te zien hoe Nederland zou worden over speeld, moest de Belgische ploeg al dade lijk sterk in de verdediging, want de Ne derlandse schotvaardigheid bleek van alle afstanden groot. Sleeswijk schoot in groot se stijl de bal van de rand van de bucket uit alle afstanden door de ring, Sterker herstelde zich snel van een nerveus begin en scoorde vanaf elke plaats, waar hij vrij kwam en ook Driehuis zorgde vooral met afstandsschoten voor de nodige punten. Sibeyn speelde achter een voortreffelijke partij en alleen Perrier viel tegen. Zijn vervanger Ton Boot, anders de gevaarlijk ste man uit de Nederlandse ploeg, kwam echter ook niet tot grootse prestaties, maar ondanks deze tegenvaller bleef Nederland in de meerderheid. Vooral door de lange Sleeswijk, die door zijn prachtige treffers de Apollohal in een heksenketel veran derde. De Belgische sterren als Loridon, René Aerts, Chavagne, Eygel en Steveniers. ge wend aan de rol van topscorer, moesten fel blyven verdedigen en in de aanval moesten zy zich bepalen tot efficiënt schie ten om de Nederlandse voorsprong zo klein mogelijk te houden. Die voorsprong be droeg na vier minuten 12-2 en op de helft van de eerste speeltyd 17-12. Tot aan de rust bleef Nederland domineren cn de rust stand was 39-31. Na de rust bleek Sleeswijk aan schot vaardigheid te hebben ingeboet en hij werd vervangen door De Jonge, die echter ook niet best op schot was. Na negen minuten werd Sterker vervangen door Kaats, maar deze bracht er totaal niets van terecht. Even later kwam Sleeswijk weer in het veld, maar toen was de Nederlandse voor sprong al geslonken tot 51-49. Nu werd duidelijk, dat Nederland het tempo van de eerste helft niet meer kon opbrengen ter wijl de Belgen in het zelfde tempo door gingen en de aanvallen steeds weer door Coco de Rauw of door de 2,05 meter lange Loridon afrondden. Toen de Belgen via een strafworp voor het eerst de leiding namen, kreeg Sleeswijk zijn vijfde persoonlijke fout en moest het veld verlaten. Het publiek liet toen mid dels een oorverdovend geloei, dat het spel enkele minuten geheel onnodig onderbrak, even weten dat het het niet geheel eens was met de leiding van de heer Van Laar. Vanaf dit moment probeerden de Neder landse spelers de onweerstaanbare Belgen nog te stuiten, maar dit ging ten koste van persoonlijke fouten en lukte niet. Vijf minuten voor tijd stonden de Belgen met 64-57 voor en in de laatste minuten slaagden De Jonge en Driehuis er nog in de nederlaag dragelijk te houden. Het ein de kwam met 72-65. Scoreverloop Nederland-België: 6-0, 12-2 17-12, 25-13, 31-24, 31-27, 39-31( (rust), 45- 40, 51-43, 51-49, 55-55 (32 minuten), 57-62, 59-68, 65-72, (eind). Topscorers voor Neder land: Sleeswijk (14-2), Sterker (11-2), Drie huis (8-7). Voor België: De Pauw (6-16), Loridon (7-8), R. Aerts (8-6) en Eygel (8-2). Atletiek Schaatsenrijden De 18-jarige Amerikaanse atleet, Dallas Long, begon het nieuwe Amerikaanse at- letiekseizoen als direct met een prachtige prestatie. Tijdens atletiekwedstrijden in Los Angelos stootte de 1.93 grote en 118 kg zware Dallas Long de kogel 19.38 meter ver. En dat betekende een verbetering van 12 centimeter van het oude officiële re cord van zijn landgenoot Parry O'Brien, die op 20 september 1959 in Philadelphia tot 19.26 meter kwam. Reeds eerder bereikte Dallas Long 19.37 meter en Parry o'Brien 19.30 en 19.40 me ter, maar deze verrichtingen werden nog niet officieel erkend. De Nederlandse schaatsenrijders, die hebben deelgenomen aan de Olympische Winterspelen in Squaw Valley, zijn zater dagmiddag op Schiphol aangekomen. De schaatsenrijders, met hun leiders, Klaas Schenk en Piet Zwanenburg, werden op het vliegveld verwelkomd door de heren luitenant-generaal C. F. Pahud de Mor- tanges, voorzitter, en ir. A. Paulen, vice- voorzitler van het Nedcrlandsch Olym pisch Comité. Ook het bestuur van de K.N.S.B. was aanwezig. Na toespraken van de heren Pahud de Mortanges (NOC), Vliegen (KNSB) en Klaas Schenk vertelden de schaatsenrij- dex-s ons nog het volgende: Jan Pesman: „Natuurlijk was ik blij met die derde prijs, maar ik had 'm liever op de 10 km gehad. Na de 5000 meter dach- ik: wat Johannesen kan, dat kan ik ook. En daarom ben ik zo hard weggegaan. Maar het bleek wel, dat ik niet zo sterk ben. En dus heb ik eerlijk verloren. Meest al rijd ik de tweede dag sterker dan de eerste, de omstandigheden waren dit keer voor mij zo slecht. Beschouw dat niet als een excuus. Johannesen is nu eenmaal een betere allroundrijder". Gevraagd of hij nu definitief met schaatsen stopte, zei de Groninger boerenzoon: „Ik had een vierjarenplan om bij de top te komen. En dat heb ik volbracht. Vorig jaar dacht ik nu te stoppen. Maar dan blijft er helemaal niemand meer over. Misschien blijf ik daarom toch nog een jaar trainen". Henk van der Grift: „Die 4.12 waren heel mooi, maar ik wil nog sneller. En dan zal ik vooral ook op de langere afstanden wat meer moeten gaan presteren". Jeen van den Berg: „Voor mij is het een definitief afscheid. Ik stop er nu mee. Ik was erg blij dat ik toch nog mee mocht naar Squaw Valley. Ik was niet in de vorm die men van me verwachtte. Bovendien had ik de pech op de 10 km, alleen te moe ten rijden". Kees Broekman: „Ik voel me nog niet te oud, maar het wedstrijdrijden is voor mij nu voorbij, wel zal ik nog blijven trai nen. En ik hoop in Noorwegen nog heel wat Nederlandse jongens te kunnen ontvangen en te helpen". Coach Klaas Schenk zei tenslotte dat hij bijzonder tevreden was over de verrichte prestaties. „De jongens hebben gevochten voor wat ze waard waren. We hebben dit keer echter wel wat veel pech gehad". Kees Broekman was zondagmiddag het middelpunt van een bijeenkomst in hotel Terminus in Den Haag, waar het Neder- landsch Olympisch Comité en de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond, beide vertegenwoordigd door enke le bestuursleden, hun waardering tot uit drukking brachten voor hetgeen Kees Broekman in een lange reeks van jaren voor de Nederlandse sport heeft be tekent; niet in de eerste plaats door zijn Er is in de afdeling Haarlem een record gevestigd. Het zal waarschijnlijk wel nim mer zijn voorgekomen dat de competitie in de eerste klasse A op de eerste zondag van maart werd geëindigd. De laatste drie wedstrijden werden gisteren gespeeld en zij waren van geen belang meer. In de tweede klasse werd Van Nispen kampioen. HVB-voetbal DSK deed uitstekend werk door de laat ste wedstrijd tegen Halfweg met 30 te winnen, een score die al voor rust bereikt werd. WH nam tegen DSS voor rust een 20 voorsprong door Post en Coster, maar na de thee brachten Tromp en Loerakker de balans weer in evenwicht, 2—2. DCO besloot het seizoen uitstekend, want het behaalde bij DSOV een ruime 53 zege. Bij de rust was het zelfs 5—1 voor DCO dat het na rust wat kalmer aan deed. Renova 18 27 DSK 18 17 IEV 18 25 DSS 18 15 DSOV 18 21 BSM 18 14 Spaarndam 18 21 WH 18 13 DCO 18 19 Halfweg 18 8 Enorme spanning heerst er in de eerste klasse B, zowel boven als onder aan de ranglijst. Vooral nu Haarlem 4 tegen Hillegom met 1—0 verloor en De Kenne- mers 3 over Schoten 3 de baas bleef met 51. Maar ook onder aan de lijst werden enkele belangrijke uitslagen genoteerd HFC 3 deed het voortreffelijk door van HBC 3 te winnen en het bracht zichzelf een goed eind op weg, maar HBC kwam in de gevarenzone. Stormvogels 4 veroverd3 een kostbaar puntje bij DIO 2 (2—2), ter wijl Bloemendaal 2 en Terrasvogels 2 de winst deelden (11). Ook EDO 4 kwam tot een gelijk spel, 22, tegen Kinheim 2. Haarlem 4 19 26 Kinheim 2 20 17 Kennemers 3 19 26 EDO 4 19 16 Hillegom 2 18 22 HFC 3 19 16 Bloemend. 2 19 20 HBC 3 18 15 Schoten 3 18 19 Stormv. 4 19 15 DIO 2 19 19 Terrasv. 2 19 15 Tweede klasse In de tweede klasse dus Van Nispen kampioen. Met 41 won het van SHS zo dat de zege van SVIJ op Heemstede (20) voor de IJmuidenaren geen waarde meer had. Maar aan de staart van de ranglijst is alles nog mogelijk. VVD deed nog een laatste vertwijfelde poging en versloeg Nieuw-Vennep met 40 en DIOS bleef over Vliegende Vogels de baas. DIOS won met 62 nadat de rust met 40 was in gegaan. Bij SHSVan Nispen was de stand bij de rust 11. maar daarna kwa men de Zilkers in kampioensvorm en scoorden nog drie keer (14). v. Nispen 20 31 Alliance SVIJ 19 27 SHS DIOS 18 23 Sp. Vogels Vogelenzang 18 22 VVD VI. Vogels Nw-Vennep 18 21 18 19 Heemstede 18 16 19 12 19 12 20 12 19 11 Kees Broekman prestaties, maar vooral door zijn sportie ve houding, zowel binnen als buiten het strijdperk. Na Fanny BlankersKoen ontving Broekman als tweede actieve sportbe oefenaar na de tweede wereldoorlog de gouden erepenning van het N.O.C., welke onderscheiding slechts zelden wordt toe gekend. Op grond van zijn prestaties en als edel sportman heeft het N.O.C. hem de ze onderscheiding verleend. Verschillende leden ploeg, die deelnam Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Evgeny Mi naev verbeterde tijdens wedstrijden om de Grote Prijs van Moskou het wereldrecord in de vedergewichtklasse door 120 kg te drukken. Het oude record stond sedert 27 sep tember 1958 met 118,5 kg op naam van zijn landgenoot Korzh. van de Russische aan de Olympische Spelen in Squaw Valley, zijn bij aankomst in Moskou onderscheiden met de titel „verdienstelijk meester van de sport". Het betrof de dames Lydia Skoblikova, Tamara Gouseva, Maria Goussakova, Va- lentina Stenina, Tamara Rvlova en de hardrijders Victor Kositsjkin en Boris Stenin. Aan twee mensen, die belast waren met de training van de Olympische ploeg, mevrouw Zoya Bolotova on Boris Kotch- kin, is de titel „verdienstelijk trainer van de Russische Sovjetrepublieken" toege kend. De Fransman Gérard Pilet zegevierde zondag in de finale van het herenenkelspel, tijdens de internationale wedstrijden in Moskou door met 6—1, 6—1, 6—0 de Duit ser Wilhelm Bungert te verslaan. Bij de dames werd het Russische meisje Irina Riazonova winnares door een 6—4, 7—5 zege op de Frangaise Aline Nenot.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 10