OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vandaag zes steden meer bij staking betrokken HET WEER Regering: geen compromis Kroesjtsjev wegens griep niet naar Frankrijk N.C.A.B.-bestuur is afgetreden Komplot tegen Sukarno en Nasution gemeld Uitspraak woensdag Man in Nieuwendijk- café neergestoken HET CONFLICT IN DE BOUW In de krant van lieden: pog Veranderlijke bewolking Luchtvaartverdrag met negerstaat Guinea "(uiftrtj t'/ii/! Het woord is aan KORT GEDING BOUWBEDRIJF Bezoek wordt uitgesteld en waarschijnlijk bekort Britse berekening 74e JAARGANG No 209 Directie, Redactie, Administratie Grote Hout straat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen). Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 14 MAART 1960 Haarlems Dagblad 305e JAARGANG No 57 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107, t n. v. Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. Crt Directie: P. W. Peereboom en Mr. II. C. van der Mije De landelijke stakingsleiding heeft in Utrecht officieel besloten, de staking in het bouwbedrijf met ingang van vandaag uit -te breiden tot Stadskanaal, Assen, Den Helder, Apeldoorn, Bergen op Zoom en Breda. Men is nog bezig met het opstellen van een lijst van de wegcnbouwobjecten die voor „lamlcgging" in aanmerking komen. Met ingang van vanmorgen vijf uur heeft de bouwstaking zich ook tot Helmond uitgebreid. Het werk kwam stil te liggen op twee grote woningbouwcomplexen, bij twee bouwwerken aan fabrieken en bij een onderhoudswerk aan een kledingmagazijn. De stakingsplaatsen zijn aangeduid met grote plakkaten waarop staat: „Bouwvak arbeiders willen ook hun vijf percent, maar niet ten koste van de consument". In Stadskanaal, Nieuw-Buinen en Musselkanaal hebben 250 arbeiders het werk van morgen niet hervat. Bij negen grote en enkele kleine objecten wordt gestaakt, waar onder de bouw van ongeveer 225 woningen. In Den Haag is de uitbetaling aan niet en anders-georganiseerden stakers door de uniebonden zaterdag om halfnegen be gonnen in het Volksgebouw aan de Prin sengracht. Er waren ongeveer 1400 ge gadigden. Men had deze mensen volgens alfabet op bepaalde tijden opgeroepen. Toen bleek dat dit systeem vertraging ver oorzaakte, is men er van afgeweken en ieder die zich aanmeldde zo snel mogelijk gaan uitbetalen. Enig protest kwam er van de ouderen dan 65 jaar, die geen stakings uitkering ontvangen omdat zij onder de A.O.W. vallen, en van de jongere onge huwde werknemers, die met een geringer bedrag dan de voor gehuwden geldende 36.per week moeten volstaan. De in Den Haag voor ongehuwden per week gel dende bedragen zijn: Beneden achttien jaar 5.18 en 19 jaar 10,20 en 21 jaar 12,50. 21 tot 25 jaar 15,—. Ongehuwden ouder dan 25 jaar krijgen vijf gulden per dag. De ongeorganiseerden zijn deze week in Den Haag met vierhonderd steunlijsten rondgegaan en daarvan zijn er gisteren tweehonderd ingeleverd. De opbrengst was ongeveer 3.000 gulden, opgehaald onder meer bij bouwvakarbeiders die nog bij onderhoudswerk aan de slag zijn en bij werknemers in andere bedrijfstakken. Ook in de hoofdstad zijn zaterdag de drie uniebonden begonnen met de uitbe taling van uitkeringen aan niet- en anders- georganiseerde stakers (alleen gehuwden en kostwinners), die voor deze week maxi maal 36 gulden ontvangen. Tot de naar schatting 2.500 stakers, die in de loop van de dag in Amsterdam de uitkering van 36 gulden komen halen be hoort ook de heer Henk Gortzak, die als bouwvakarbeider ook staakt. De heer Gort zak is lid van het verbondsbestuur van de EVC. De eenheidsvakcentrale geeft haar leden (gehuwden en kostwinners) een aanvullen de uitkering op de 36 gulden die zij van de uniebonden ontvangen. Deze aanvullende regeling is evenals bij de uniebonden gebaseerd op 40 maal de contributie ver meerderd met de kinderbijslag. De EVC geeft, echter ook aan haar ongehuwde sta kende leden een uitkering van 36 gulden Bestuur NCAB afgetreden Het hoofdbestuur van de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpa troonsbond is zaterdagmiddag na een zeer bewogen buitengewone algemene leden vergadering in Utrecht afgetreden. Het deed dit, toen een voorstel van de meer derheid van het hoofdbestuur, waaraan de vertrouwenskwestie was verbonden, met grote meerderheid van stemmen was ver worpen. In dit voorstel had de meerder heid van het hoofdbestuur van de NCAB de ledenvergadering uitgenodigd te ver klaren, dat de eens gegeven bereidverkla ring om de CAO met de werknemersorga nisaties af te sluiten, moet worden nage komen: dat het evenwel gewenst was de ondertekening nog op te schorten voor na der overleg, wanneer de vakbonden du uitstel zouden willen verlenen en indien deze bereidheid bij de vakbonden niet zou Weemapporten 1, 2 Uit hét binnenland - Buitenlands nieuws 3 Op de Praatstoel 3 Uit stad en omgeving 4, 5 Agenda van Haarlem en IJ mond 5 Kunst 3 Feuilleton 7 Iloren en Zien 7 Toch Is Het Zo7 Boekenhoekje 7 Beeldverhalen 7 Economisch nieuws-9 Beurs 9 Scheepsberichten 9 Sport IJ, J2, J3 Dit nummer bestaat uit veertien pagina's Verwachting tot morgenavond: Veranderlijke bewolking en op enkele plaatsen enige regen. Iets lagere middagteniperaturen. Ma tige wind tussen oost en zuid. Volledige weerrapporten op pagina twee worden gevonden, zou de NCAB zich aan het gegeven woord houden. Niet aanvaar ding van dit voorstel zou tevens betekenen, zo deelde de meerderheid van het hoofd bestuur bij monde van de voorzitter, de heer H. Stamhuis, mede. dat de ledenver gadering het vertrouwen in het hoofd bestuur opzegde. Het voorstel werd met 177 tegen 107 stemmen verwopen. De absolute meerder heid was op 143 gesteld. Door .92 afdelingen waren 274 stemmen uitgebracht, terwijl 17 hoofdbestuursleden aan de stemming deel namen en er 7 blanco stemmen werden geteld. Aan het slot, van de stemming deelde de voorzitter mede, dat het. hoofdbestuur in zijn totaliteit zal aftreden. Het stelt zijn zetels beschikbaar, maar verklaarde zich bereid de lopende zaken af te wikkelen. Aan de werknemersorganisaties is zater dagavond om zes uur het resultaat van de stemming medegedeeld. CAO wordt niet getekend Tijdens een zaterdagavond in Utrecht gehouden bespreking tussen de hoofdbe sturen van de drie werknemersorganisa ties in het bouwbedrijf en het aftredende hoofdbestuur van de Nederlandse Christe lijke Aannemers- en Bouwvakpatroons bond hebben de vakbonden de bestuurs leden van deze werkgeversorganisatie ont slagen van hun belofte de CAO te onder tekenen. Deze belofte werd maandagavond door het hoofdbestuur van de NCAB ge daan. Namens de werknemersorganisaties is medegedeeld, dat het aangaan van een CAO met een demissionair hoofdbestuur geen zin heeft, terwijl de vakbonden uit het aftreden van het hoofdbestuur van de NCAB hebben kunnen constateren, dat bij de meerderheid van de leden van deze Op 9 maart is in Conakry een luchtvaart overeenkomst gesloten tussen Nederland en de republiek van Guinea. Dc overeen komst werd ondertekend door de Neder landse ambassadeur, de heer L. Noë en F. Cisse, Guinea's minister van Arbeid en So ciale Zaken, belast met de buitenlandse zaken. Advertentie BARIEUORISSIR.. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM -161,-223596 SCOOTER - BROMFIETSKLEDING Josef L. Einander: Men moet niet de mens proberen te vervullen van eerbiedige vrees en voor zichtigheid tegenover de verkeerstech niek, doch men moet de verkeerstech niek bouwen op de basis van eerbied voor het vrije menselijke leven. DJAKARTA (Reuter) De Indonesi sche minister van Voorlichting Maladi heeft zondagavond in een mededeling over de radio bekendgemaakt, dat een onder mijnende organisatie doende is geweest, planen te beramen om president Sukarno en de minister van dc nationale Defensie, stafchef Nasution, te vermoorden. Zoals bekend, heeft Sukarno onlangs het Indonesische parlement op nonactief ge- gesteld, hetgeen enige dagen later werd gevolgd door een beschieting uit de Tucht van het paleis van de president te Dja karta. Maladi zei dat de vlieger van het des betreffende vliegtuig, luitenant Daniel Maukar, voor een krijgsraad van de luchtmacht zal worden geleid. Volgens de minister was de beschieting een daad van landverraad. De vorstelijke deelnemers aan het Hofbal in Stockholm in de balzaal bijeen. Op de eerste rij: v.l.n.r. prinses Margaretha van Zweden, prinses Beatrix, prinses Sybille van Zweden, koningin Frederika van Griekenland, koning Gustaaf Adolf van Zioeden en koningin Louise, prinses Astrid van Noorwegen, prinses Alexandra van Kent, prinses Sophie van Griekenland. Op de tweede rij: kroonprins Harald van Noorwegen, prinses Brigitta van Zweden, prinses Irene, prinses Margaretha van Denemarken, prinses Irene van Griekenland, prinses Desiree van Zweden, prinses Beatrix van Hohenlohe-Layigenburg, prins Kark van Hessen, prins Maxi- miliaan van Beieren, kroonprins Constantijn van Griekenland, ex-koning Simeon van Bulgarije, Edward, duke of Kent, prins Moritz van Hessen, prins Ludwig van Baden, prins Friedrich van Sachsen-Coburg, graaf Hans Veil van Toerring Jettenbach. (Voor verdere bijzonderheden zie pagina 3) bond de bereidheid tot ondertekening van de CAO ontbrak. In Haarlem zijn op het ogenblik 1100 bouwvakkers bij de staking betrokken. Vandaag kwam daar nog de arbeiders bij, die betrokken zijn bij de bouw van 264 wo ningen op de grens van Heemstede en Bennebroek en die vandaag in staking zijn gegaan. Met ingang van vandaag is het kantoor van het N.V.V. aan de Kruisweg het cen trale punt geworden waar de ongeorgani seerde stakers zich dienen te melden. Daar kunnen, eveneens met ingang van van daag. de ongeorganiseerde ongehuwde ar beiders terecht. Deze categorie stakers zullen uitkeringen ontvangen, die variëren van 1.25 tot 1.50 per dag. Bij de aanvang van de zitting om kwart over tien was een der grote zalen van de rechtbank aan dc Jan van Nassaustraat te Den Haag (het kort geding kon natuurlijk niet, zoals gewoonlijk, in dc kamer van de president jhr. mr. G. Witsen Elias worden gehouden) geheel gevuld met belangstellenden uit kringen van aannemers. Ook de publieke tribune was goed bezet. Voor de aannemers trad als raadsman op mr. P. Zonderland uit Amsterdam, voor de staat mr. G. J. Scholten. Mr. Zonderland begon met een korte toelichting op de zaak die htf meer belangrijk dan ingewikkeld noemde. Een probleem noemde spreker de zogenaamde „overlappende werken", werken die op 1 maart onder handen waren en waarbij de hogere Ionen niet mogen worden doorberekend. Ook dc risico-regelingen nam mr. Zonderland onder de loep. Deze regelingen zijn indertijd op instigatie van dc overheid zelf tot stand gekomen. De overheid nu wil de aannemers dwingen afstand te doen van deze regelingen. In feite zouden dan twee C.A.O.'s (de oude en de nieuwe) tegelijk gelden. Zo is er een noodtoestand ontstaan door de staking van de werknemers en het vasthouden van de overheid. Nu is er, aldus pleiter, nog maar één mogelijkheid: een voorlopige regeling door de president van de rechtbank. Duidelijk valt te constateren, aan de hand van arresten van de Hoge Raad, dat het College van Rijksbemiddelaars buiten zijn bevoegdheden treedt. Omdat de nieuwe prijzenwet nog niet is aangenomen, moet volgens spreker de prijsopdrijvings- en hamsterwet worden gehanteerd, welke wet wel degelijk over lonen spreekt. Over heidsinmenging is eerst dan geoorloofd, als de wet daar uitdrukkelijk ruimte voor geeft. Daartoe zou in deze situatie in het parlement eerst een noodwet moeten worden aangenomen. Standpunt van de staat De raadsman van de staat zei, dat het dagvaarden van ambtelijke functionarissen (hij doelde op Rijksbemiddelaars) geen zin heeft, zoals blijkt uit enkele uitspraken van de rechtbank. Spreker was van me ning, dat er in deze zaak voldoende gron den zijn om geen vonnis te wijzen, dat uit voerbaar is bij voorraad. Pleiter wees er op, dat in de C.A.O. van 1958 precies de zelfde voorwaarde was opgenomen, waar over men nu valt. Toen zei niemand er iets over. Over de opvoering van de arbeidspro- duktiviteit zei pleiter, dat deze factor mag worden gebruikt bij loonsverhogingen. Pleiter vond de eis van de tegenpartij, vonnis te wijzen dat uitvoerbaar is bij voorraad, een zeer straffe eis. Resumeren de zei spreker niet te geloven dat de presi dent, zou hij de aannemers in het gelijk stellen, het vonnis niet zou wijzen uitvoer baar bij voorraad, gezien het grote belang van de kwestie. Pleiter vond het begrijpelijk en logisch dat de nieuwe C.A.O.wat in uitvoering zijnde werken betreft, dezelfde bepalingen bevat. Punt voor punt rafelde hij (jhr. mr. Van der Does, die als tweede advocaat voor de staat optrad) de dagvaarding uiteen, waarin hij veel suggesties meende te vin den die niet geheel juist zijn. Nadat mr. G. J. Scholten zijn pleidooi had beëindigd deed de president een laat ste poging om de partijen tot overeenstem ming te doen komen. Hij vroeg de tweede landsadvocaat, jhr. mr. G. van der Does, of hij nog zou willen beproeven een schik king te bewerkstelligen, zoals wij zaterdag reeds meldden. De president zeide dat het geschil tussen de werkgevers en de staat Voorzitter Stamhuis maakt bekend, dat het hoofdbestuur van de NCAB af treedt. tot een nationale calamiteit voor ons land kan leiden, vandaar zijn verzoek om te trachten nog tot overeenstemming te ko men. Verder zeide de president, over de zaak nog geen oordeel te kunnen vellen. „Beide partijen lopen gevaar het proces te verliezen". Zowel mr. Van der Does als de raads man van de tegenpartij, mr. P. Zonder land, zei de zaak te willen onderzoeken. Daarna werd de zitting om 12.20 uur ge schorst. Ongeveer 40 minuten later, bij de her opening van de zitting, las mr. Van der Does de volgende verklaring voor: „De regering ziet geen aanleiding op het voorstel van de president in te gaan. Zij verwjjst naar de verklaring, die in de Tweede Kamer donderdag door minister De Pous is afgelegd". Dupliek mr. Zonderland Tijdens zijn dupliek zeide mr. Zonder land het niet eens te zijn met de bewering van de tegenpartij, dat de staat en het Col lege van Rijksbemiddelaars een zijn. Tevens zei hij (onder gelach) bereid te zijn de eis tot betaling van 1 miljoen gulden per dag te laten vallen, als de tegenpartij zich bij de uitspraak van de president zou neerleggen. Mr. Zonderland zei op een vraag van de president, welk bedrag aan lonen bij de doorberekening op de lopen de werken is gemoeid, dat dit in de orde van grootte van 60 miljoen gulden ligt. Over de CAO-1958 zei hij, dat deze was ge licht op de sanering van de zwarte lonen. De juridische prognose, aldus pleiter, is betrekkelijk eenvoudig. Het gaat hier om de vraag of de regering gebruik mag ma ken van het Bijzonder Besluit Arbeidsver houdingen om in te grijpen in de contrac ten tussen aannemers en opdrachtgevers. Mr. Zonderland kwam wederom tot de conclusie, dat voor het beleid, zoals de re gering dit nu wenst te voeren, een wette lijke regeling nodig is. Mr. Scholten wees er op, dat de regering het niet-doorbe- rekenen als een hoeksteen van haar beleid beschouwt. Iedere derde heeft het recht, zo zei hij, te proberen invloed uit te oefe nen op contracten tussen anderen. De president zegde toe te zullen probe ren op woensdag 16 maart te 10.15 uur uit spraak te doen in dit zo belangrijke korte geding. (Van onze correspondent in Parijs Terwijl in de voorsteden van de rode gordel rond Parijs, die Kroesjtsjev mor gen vanaf het vliegveld Orly zou doorko men, als overal de rode vlaggetjes met sikkels en hamers naast de Franse tri colore werden uitgehangen, werd gister middag om drie duur door middel van een speciale boodschap uit Moskou in de Franse hoofdstad bekend dat de Russische minister-president zijn bezoek aan Frank rijk voor onbepaalde tijd had uitgesteld. Als reden van deze verdaging werd een griep opgegeven die Kroesjtsjev op zijn jongste reis door Azië heeft opgelopen. De Franse staatschef, generaal De Gaulle heeft terstond in een antwoordboodschap zijn bijzondere teleurstelling betuigd en de Russische staatsman zijn wensen voor een spoedige beterschap overgebracht. Van officiële Franse zijde werd gisteren ook nog de hoop uitgesproken dat Kroesjtsjev toch nog naar Frankrijk zou kunnen ko men voor De Gaulle op 5 april naar Lon den gaat en vooral ook voor de grote ont moeting Oost-West op de top. In Moskou lijkt verwacht te worden dat Kroesjtsjev een week tot tien dagen het bed zou moeten houden. Eventueel zou hij dus zijn reis door Frankrijk van 24 maart tot 3 april kunnen maken. Met een ver korting van Kroesjtsjevs verblijf in Frank rijk zou de Franse regering in elk geval tegemoet komen aan de grote bezwaren die in (rechtse) kringen te berde zijn ge bracht, waar men veel over de „kermis- karavaan in het teken der communisti sche propaganda" had gesproken. Radio-Moskou onderbrak gistermorgen een hoorspel om in de binnenlandse uit zending het bericht van Kroesjtsjevs „griep" om te roepen. Het uitstel van de reis van Kroesjtsjev, waarop de Franse krantenlezers sinds weken zijn voorbereid, heeft in diplomatie ke kringen te Parijs reeds de nodige ge ruchten gebaard. Ondanks de verzekering uit Moskou dat de overigens zo onver moeibare Kroesjtsjev op zijn reis door Azië al niet meer de oude was, sluiten waarnemers in Parijs toch ook de moge lijkheid van een diplomatieke ongesteld heid niet helemaal uit. Bij de voorberei ding van Kroesjtsjevs reis is de Frans- Russische samenwerking lang niet steeds van een leien dakje gelopen. Donderdag en zaterdag legde de Russische ambassadeur in Parijs, Vinigradov, bij De Gaulle op het Elysée, bij premier Michel Debré en op het ministerie van Buitenlandse Zaken juist nog een reeks spoedbezoeken af, die aan een plotselinge en nogal grondige ver andering van het reis- en feestprogramma voorafgingen. Kroesjtsjev had via zijn am bassadeur te kennen gegeven dat hij het programma van zijn verblijf in Frankrijk wel wat overladen vond en hij wenste bo vendien meer gelegenheid te krijgen met het Franse volk zelf in contact te treden Daarop was de Franse regering, met het oog op de manifestaties die de communis ten overal op t.ouw wilden zetten, juist veel minder gebrand. Ook had Kroesjtsjev een visite willen brengen aan de diverse ze tels van communistische en para-commu nistische organisaties waarvan De Gaulle evenmin wilde weten. Een bedevaart naar het Fort van Vincennes, waar de Duitsers tijdens de laatste oorlog vele honderden verzetslieden onder wie inderdaad ettelijke communis ten, hebben doogeschoten, had de Franse regering haar gast eveneens verboden, uit vrees dat de goede relaties met Bonn daaronder zouden kunnen lijden. Daaren tegen had de Russische regeringschef weer zijn veto uitgesproken tegen een voorstel van de Franse gastheren ook een geïm proviseerd bezoek aan Hassi-Messaoud in de Sahara aan het programma toe te voegen. De politieke achtergrond van die weigering was nu weer, dat de Russische premier niet de indruk wilde vestigen de Franse aanspi-aken op Algerije en de Sa hara impliciet voor zijn rekening te ne men. Of de oorzaken nu van louter fysieke of ook van politieke aard zijn geweest, ze ker is dat het uitstel van Kroesjtsjevs be zoek aan Frankrijk behalve veie prakti sche, ook belangrijke diplomatieke gevol gen zal hebben. Een eerste diplomatieke consequentie heeft zich gisteren al voorge daan bij het gesprek onder vier ogeri, dat op het kasteel van Rambouillet tussen de Britse premier Macmillan en De Gaulle werd gevoerd. Macmillan was naar Frank rijk gekomen om De Gaulle te winnen voor een soepeler houding bij het aan staande Oost-West topoverleg. Ten aan zien van de kwestie-Berlijn, die nog altijd een centraal twistpunt tussen Oost en West uitmaakt, staat Frankrijk officieel nog altijd achter Bonn, dat van geen wij ken wil weten. Aangezien te verwachten viel dat het bezoek van Kroesjtsjev een zekere' Frans-Russische toenadering tenge volge zou hebben, leek het tijdstip door Macmillan dus niet slecht gekozen voor een poging De Gaulle met zachte drang een paar stappen van Bonn in de richting van Londen te verwijderen. Als tegen prestatie zou Londen de door De Gaulle zo vurig begeerde toegang tot de westelij ke kernclub wellicht wat kunnen verge makkelijken. Deze Britse berekening leek echter op losse schroeven te worden ge plaatst toen gistermiddag in Rambouillet de mededeling werd ontvangen dat Kroesj tsjev zijn reis had verdaagd. Overigens werd de Frans-Britse ontmoeting van dit weekeinde officieel als een privé-aangele- genheid tussen de heren De Gaulle en Macmillan voorgesteld. Een communiqué is dan ook weer achterwege gebleven. Gisteravond begon men intussen te Pa rijs en in de rode voorsteden de driekleu rige en de rode Russische vlaggen in te halen. Wanneer ze weer zullen worden uitgehangen is nog niet bekend. Nog meer extra werk, alsmede niet onbelangrijke fi nanciële stroppen heeft de Aziatische griep van de heer Kroesjtsjev bezorgd aan de directies der grote Parijs hotels die sinds weken al hun kamers hadden gereserveerd voor de honderden buitenlandse journalis ten en andere gasten die met ingang van heden in de Franse hoofdstad werden ver wacht. Het communistisch orgaan L'Humanité vertelt zijn lezers vanochtend dat de ach terlijke voorstanders van de vrije wereld niet zullen nalaten hun verbeelding thans de vrije loop te geven. „De aanhangers van de vrede zullen dat spel echter door zien." AJACCIO (UPI) Het uitstel van Kroesjtsjevs bezoek aan Frankrijk is met woedende commentaren begroet door de achthonderd Oosteuropese vluchtelingen die uit veiligheidsoverwegingen tijdelijk door de Franse regering naar het eiland Corsica waren verbannen. De meerder heid van de emigranten heeft het bericht van nog eens zeven tot tien dagen extra gedwongen vakantie met ongenoegen ver nomen. De politie heeft meegedeeld geen instructies te hebben ontvangen om de „ge vangenen" vrij te laten. De vluchtelingen logeren in hotels op kosten van de Fran se regering. De hotelhouders toonden zich over het algemeen minder misnoegd. Advertentie zie advertentie op pagina jq Een achttienjarige koperslager, G. A. Waterloo, is zaterdagnacht in een café aan de Nieuwendijk te Amsterdam door een onbekend gebleven Surinamer met een mes in de rug gestoken. De koperslager moest met een hevig bloedende wonde in het Binnengasthuis worden opgenomen. De jongeman had naar de mening van de Surinamer te veel aandacht aan diens echtgenote geschonken. Tijdens de ruzie, die hierover ontstond, trok de Surinamer een klein mes en stak de koperslager tus sen de schouderbladen. Toen de jongeman in elkaar zakte, renden de Surinamer er. zijn echtgenote het café uit.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 1