„Kurdistan" VERKOOPSTERS AANK. VERKOOPSTERS lakspuiter boorder afbramer Haute Coiffure ©irci HietiócPi opent 16 maart A. een volslagen of aankomend MAGAZIJNMEESTER B. een KANTOORBEDIENDE (m. of v.) C. een KANTOORBEDIENDE (m. of v.) WAT ZULLEN WE MORGEN ETEN Griesmeel Java-Shss jongste kantoorbediende GFcmm 4 Ruitentikker „getikt" Twee jongelui betrapten hem op heterdaad Politie-salarissen Koninklijke onderscheiding voor J. F. W. Megelink Emeritus-pastoor Van Mierlo tachtig jaar Opvoering van „Narcose" „De Bak" gaf opvoering van „George en Margaret" ,.Doe Open "-avond van Remonstrants-Lutherse jeugdbeweging Burgerlijke Stand van Haarlem Grote animo voor zangconcours Sleutelactie bracht ruim 800,- op C.B.C. verhuist naar Hillegom Hockey in Zandvoort Zandvoort kampioen tweede klasse E „Wim Hildering" speelde „Per luchtpost" Badplaats beleefde drukke zondag Linio Bar PRESBURG N.V. SCHOENEN MAANDAG 14 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCI1E C<MJRANT Een 22-jarige fruitkweker en een 19- jarige kantoorbediende hebben in de nacht van zaterdag op zondag op de Oostzéedijk te Rotterdam een ruitentikker gepakt. De dader, de 59-jarige zeeman J. B., die een zwervend leven leidt, had met een stuk ijzer de ruit van een juwelierszaak stuk geslagen en een plateau met ringen gegre pen. De fruitkweker en de kantoorbedien de kwamen op het gerinkel afgerend en zagen de zeeman met de buit weglopen. Zij hielden hem beet en dwongen hem te blij ven wachten totdat er politie opdaagde. Die had de ruitentikker alleen maar over te nemen. B. heeft ook bekend korte tijd ge leden horloges uit de etalage van een juwe lierszaak aan de Jonker Fransstraal te Rot terdam te hebben gestolen. De Centrale van Politie-organisaties, waarin samenwerken de Nederlandse Politiebond, de Katholieke Politiebond „St. Michael" en de bond van Christelij ke Politieambtenaren in Nederland heb ben zich telegrafisch tot de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie ad in terim gewend met het verzoek, een dele gatie uit de Hoofdbesturen van de drie or ganisaties in audiëntie te ontvangen naar aanleiding van de voorstellen tot verbete ring van de salariëringen van de politie ambtenaar. Vanmorgen heeft bij de n.v. werf Con rad Stork Hijsch in Haarlem de huldiging plaats gehad van de heer J. F. W. Mege link, die vijftig jaar aan het bedrijf ver bonden is. De heer Mengelink, die vijftig jaar aan het bedrijf verbonden is. De heer Mengelink, die als twaalfjarige jongen bij Stork in Hengelo is begonnen en die zich in de loop der jaren heeft opgewerkt tot tandwielfraiser werd door de directie ont vangen bij welke plechtigheid tevens de ondernemingsraad, een delegatie van het •jubileumfonds, het bijstandfonds en het bestuur van de ontspanningsvereniging aanwezig waren. Na een korte toespraak overhandigde een van de directeuren, ir. G. G. Biezeno, de jubilaris behalve de gebruikelijke gratifi catie tevens de toegekende zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau. Tenslotte ontving de heer Men gelink talrijke geschenken van collega's en relaties. Donderdag zal emeritus-pastoor Ch. W. van Mierlo in Heemstede zijn tachtigste verjaardag vieren. Des morgens zal de jarige in de kapel van huize „Sint Bavo" aan de Kerklaan een mis opdragen, die door de medewerking van het zusterkoor een feestelijk karakter krijgt. Zondag 20 maart draagt emeritus-pas toor Van Mierlo des morgens een plechtige mis op in de parochiekerk „Sint Bavo". Daarna is er des middags van drie tot vier uur receptie in huize „Sint Bavo", waai de oud-parochianen hun rustende pastoor met zijn verjaardag kunnen complimen teren. A mateurtoneel Het is lang niet uitgesloten dat de auteur Will van der Berg de grote populariteit is opgevallen, waarin de zogenaamde „doktersromans" zich de laatste jaren verheugen. Dit zou dan de verklaring kun nen vormen voor het feit, dat hij zijn to neelspel „Het Witte Legioen" destijds zo spoedig door „Narcose" heeft laten volgen in de veronderstelling dat niet alleen de lezers, maar ook de amateurtoneelspelers zich in voldoende mate tot het doktersmi lieu zouden voelen aangetrokken. In „Nar cose" komt de gynaecoloog Alfred Flinter op zekere dag tot de verontrustende ont dekking, dat zijn tweede vrouw Eveline aan het gebruik van morfine verslaafd is geraakt. Wanneer hij in zijn omgeving de onverlaat tracht te ontdekken, die haar deze verdovende middelen verschaft, kan hij uit de informaties slechts concluderen, dat Eveline op zijn vrienden een funeste invloed heeft. Deze spanningen culmine ren in een spoedoperatie, die door de dok toren Martenburg en Renswoud op Eveli ne moet worden verricht en die zij niet overleeft, omdat de narcosespuit op een onverklaarbare wijze blijkt te zijn ver wisseld. Het door inspecteur Postuma in gesteld onderzoek brengt spoedig aan het licht, dat verscheidene personen een ge gronde reden hadden haar te vrezen of te haten. Zes of zeven personen moeten vol gens de regels van een dergelijk spel beurtelings van de misdaad worden ver dacht en het zou dan ook een niet gewens te uitzondering op deze gewoonte beteke nen, wanneer ten slotte niet juist zij als moordenares werd ontmaskerd, die zich de gehele avond het meest onschuldig had getoond. De toneelvereniging „Onder Ons uit Heemstede-Bennebroek heeft zich vol doende tot „Narcose" aangetrokken ge voeld om het zaterdag in het wijkgebouw „De „Princehof" in De Glip voor het voet licht te brengen. Het publiek volgde de handeling op het toneel met een voor de spelers verheugende aandacht. Toch was de voorstelling allesbehalve sterk, zodat het ons voorkomt, dat het ensemble zich te weinig op de vertoning had voorbereid. Het stuk moge dan verre van logisch zijn geconstrueerd, toch heeft de auteur een aantal scènes geschreven, waarin voor toegewijde spelers voldoende mogelijkhe den schuilen om tot een aantrekkelijke voorstelling te geraken. Bij „Onder Ons" heeft men deze kansen echter niet gezien, althans teveel verwaarloosd, hetgeen* re sulteerde in een opvoering, welke tame lijk ver beneden een redelijk peil is ge bleven. Wanneer het deze vereniging dus ernst is met haar mooie liefhebberij, dan wordt het werken geblazen, waarbij men rustig mag bedenken, dat „geen enkele to neelspeler gelaarsd en gespoord uit de he mel is gevallen." J. v. D. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Zaterdagavond heeft de leerlingenvereni ging van de Haarlemse Rijkskweekschool „De Bak" in het Concertgebouw te Haar lem een opvoering gegeven van het luch tige blijspel „George en Margaret" van Gerald Savory. Voor het begin der voorstelling gaf de voorzitter van „De Bak", de heer Peter Mingaars, het woord aan de directeur van de Rijkskweekschool, de heer Jr. van der Meulen, die de aanwezige oud-leerling en oud-leraar van de school, de heer J. W. Fossen, gelukwenste met diens benoeming tot hoofdinspecteur van het kweekschool- onderwijs. De heer Fossen moest een ware ovatie in ontvangst nemen, alvorens de voorzitter het woord gaf aan het acht tal kwekelingen, dat onder regie van Jobs van Zuylen een opvoering gaf van „Geor ge en Margaret". In het stuk worden drie woelige dagen geschetst uit het leven van het gezin Garth Bander, bestaande uit een ouderpaar, twee zoons en een dochtei', alsmede een dienst meisje dat pas aan het einde van het spel als toekomstige bruid van de oudste zoon wordt aanvaard. De strubbelingen tussen het oude en het jonge paar vormen mét de emoties van dochter Frankie, die de liefde wint van de pianist Roger, de ba sis van het stuk. Bob de Graaff wist als de verstrooide maar toch begrijpende va der en Leny Kromhout als de iets te jeugdig geschminkte moeder, hun rollen waar te maken. Hanny Peschar speelde met verve de rol van de ietwat frivole dochter vgl grillen en nukken. Het was kostelijk te zien. hoe zij de schroom van de wa' oudere Roger (Andries Beekman) niet wilde doorbreken, maar op geraffi neerde wijze toch haar doel bereikte. De veel moeilijker te vervullen rollen van de oudste zoon (Henk Russell) en het dienst meisje (Ankie Brokmeyer) staken vol doende in ernst af tegenover de capriolen van de dochter en de grappen van de jongste zoon (Gerbrand de Graaff) Voor treffelijk waren de toneeltjes, waarin de nieuwe dienstmaagd (Ria Wenderink) door haar optreden de gehele zaal tot on bedaarlijke lachsalvo's wist te brengen. Aan het slot overhandigde de voorzitter met enige hartelijke woorden bloemen en kleine geschenken aan regisseur, acteurs en de technische leider Dick van As. De Remonstrants-Lutherse jeugdbewe ging droeg zaterdagavond in de vorm van een cabaret- en dansavond in hotel,.Die Raeckse" in Haarlem haar steentje of eigenlijk haar sleuteltje bij tot de jeugd- vluchtelingenactie „Doe Open." In zijn openingswoord deelde de secre taris van de jeugdbeweging de heer Henk Wansleeben onder andere mede, dat deze avond belastingvrij werd gehouden, zodat de gehele opbrengst, ook al door de be langeloze medewerking van de artiesten, voor de actie bestemd was. Daarna kon den the Jokers, the Apronstrings. the Greenhorns, Wim Bitter en Leni Blom hun gang gaan. De, na een aarzelend begin, allengs beter op dreef rakende conferen cier Puck de Haan smeedde met ontelba re mopjes.de nummers aaneen in dit ca- bar.et, waarin een cowboybandje (the Greenhorns) voor de, volgens de aankon diging, „originele hill-b.illy" muziek zorg droeg. Een rock-en roll band uit Amster dam (the Apronstrings), zorgde voor het langzamerhand onontbeerlijke „roll" rit me, waarmee men in de zaal door bege leidend handgeklap zijn instemming te kennen gaf. Leni Blom begeleidde zich op de gitaar bij het zingen van „Marina" en „Bye. bye love". Voor nog meer rock en roll melodieën zorgden Wim Bitter en Kees Kuipers, twee jongemannen die zich begeleidend op de gitaar, een potpourri van liedjes in dit genre zongen. Na de pauze waarin een verloting het aantal verkochte sleuteltjes deed groeien, trad Puck de Haan nog even op. ditmaal het hoofd bedekt door een strooien „Ban- dy-hoad". Het cabaret, dat tot ongeveer half twaalf duurde, werd gevolgd door een bal tot twee uur, onder leiding van the Rhythm Boys. De opbrengst van deze avond bedroeg 100. BEVALLEN van een zoon: 11 maart: J. T. Sluiter—Horst, H. van Hoekvan Nor den. W. M. BonariusBaarda, J. F. Poort man— Schuitemaker. A. HavingaMulder; 12 maart: C. J. W. van Dansik—de Vries. BEVALLEN van een dochter: 11 maart: C. M. Schreurs—Nagelhout, C. Greve— Vreeling; 12 maart: J. F. M. Calandt—Pe- terse. G. C. PreusterinkNoordermeer. OVERLEDEN: 10 maart: W. Stevenha gen, 73 j., Anslijnstraat. P. C. Alderden, 22 j., Gasthuisvest. J. Meestei's, 80 j„ Ramplaan. 11 maart: C. H. Vuurmans— Prinsen, 91 j„ Westerhoutpark. A. Tromp Franken, 85 j., Leidsevaart. W. Warmer dam, 80 j., Blinkerlaan. ONDERTROUWD: 12 maart: M. A. Nieddu en M. Koster. GEHUWD: 12 maart: D. Breeuwer en J. M. Mulder.; P. van Hooijdonk en P. Arink. J. H. van der Schaar en G. Blits. M. N. Z. Pakter en J. I. M. Groenendijk. Zaterdagavond werd in de Taveerne in Lisse ten bate van de sleutelactie „Doe Open" een zangconcours gehouden, waar voor een overweldigende belangstelling bestond. De politie moest eraan te pas ko men om de volgepropte gangpaden wat uit te dunnen en het publiek in bedwang te houden. Nadat André Mastenbroek na mens het jeugdcomité een welkomstwoord had gesproken, konden de zangeressen en zangers achtereenvolgens hun zang laten horen. Er was een grote verscheidenheid aan liedjes in de niet minder dan 26 num mers. Uiteindelijk kwam het kwartet-Van der Aart uit De Engel als eerste uit de zangwedstrijd te voorschijn. Tweede werd het negenjarige meisje Elsje Hemnergen uit Sassenheim dal op leuke wijze „Wat een geluk" zong en een enthousiast ap plaus kreeg. De derde prijs ging naar de dames Greetje Beukeveld en Annie Uiten- daal uit Hillegom. De heer A. van Driel reikte namens de jury de prijzen uit. De opbrengst van deze avond was ruim driehonderd gulden Hillegom In zaal „Flora" in Hillegom heeft het plaatselijke jeugdcomité van de sleutel actie „Doe Open" zaterdag zijn slotavond gehouden van de inzamelingsactie, die za terdag 27 februari is begonnen. De heer J. Oudshoorn, afgevaardigde van de her vormde jeugdraad, gaf in zijn openings woord de stand van zaken weer. De ver schillende activiteiten filmvoorstellin gen, instuifavond, start- en slotavond hebben met de giften samen een bedrag van ruim achthonderd gulden opgebracht. Dit bedrag zal aan het comité vluchtelin- genjaar worden overgemaakt. De r.k. toneelgroep l'Amitié speelde hierna het reeds besproken blijspel van Arnold Richley: „De Voetbalpool". Tot be sluit van de actie volgde een sleutelbal met medewerking van „The Silker Musicals". Het Centraal Bloembollencomité in Haarlem, dat de onpersoonlijke reclame voor het bollenvak verzorgt, zal zijn kan toor vanuit de Wilhelminastraat in Haar lem verplaatsen naar Hillegom, waar naast de „Treslong"-tuin een villa is aan gekocht. Nadat de villa voor kantoor is gereedgemaakt, zal het CBC verhuizen. Zandvoort Een week na de viering van het zilveren jubileum van de Zandvoortse hockeyclub bleek het eerste herenelftal nog een ver rassing in petto te hebben. Met een over winning van 3-0 op FIT, zondag op Duint- jesveld behaald, werd deze Zamdvoortse hockeyploeg kampioen van de tweede klas se waaronder Zandvoort zullen over veertien dagen beginnen met het spelen van promotiewedstrijden om twee plaat sen in de promotieklasse. Zandvoort's eerste herenelftal heeft de overwinning op FIT verdiend behaald. Het elftal was in goede vorm. Vooral in het eerste kwartier zette FIT de plaatse lijke achterhoede onder voortdurende druk. Een vijftal korte hoekslagen lever den geen succes op. In het verloop van de eerste helft opende Chris Allebes de sco re. Dezelfde speler maakte er na de rust 2-0 van en Carel Broekhuvsen bracht de eintand op 3-0. Daarmee kwam hel ein de van een harde, maar prettige wed strijd. Na afloop bood de aanvoerder van FIT aan Bert Balledux, Zandvoort's aanvoer der, bloemen aan na de kampioenploeg te hebben toegesproken. Hetzelfde deed de voorzitter van de ZHC, Jo A. B. van Pa- gee. De van het bestuur van de ZHC ont vangen bloemen heeft aanvoerder Balle dux daarna aangeboden aan J. Lodder. Beiden hebben sedert 1947 deel uitge maakt van het eerste herenelftal. Na het spelen van de promotiewedstrijden!, zal Lodder, wegens verhuizing naar elders, niet meer voor de Zandvoortse hockey club kunnen uitkomen. In een prettige ontmoeting heeft het derde herenelftal onverdiend van FIT II verloren met 2-1. De doelpunten kwamen eerst in de tweede speelhelft. FIT nam de leiding met 2-0, waarna Jan ten Berge de eer van de thuisclub redde met een' tegen doelpunt. Voor rust was Zandvoort beslist sterker en na de rust ging de strijd gelijk op. De gasten bleken echter over een schotvaardiger voorhoede te beschikken. De derde thuiswedstrijd was de ontmoe ting tussen het eerste damesAlftal van Zandvoort en AMVJ II. De thuisclub won verdiend met 1-0. Dit enige dyr.lpunt werd na de rust gemaakt tioor 'mevrouw C. Meyer-Kaasenbrood. Zandpoort speelde sterker en kreeg md deze magere over winning minder dan verdiend zou zijn ge weest. De overige teams hadden vrij van com petitie. Voor. de junioren vrerd wegens het zil veren bestaansfteest zaterdagavond onder leiding van het bestuurslid de heer P. Kel der een buitengewoon geslaagde bijeen komst in De Rotonde gehouden. In resrlauDant. Zomerlust: heeft de Zand voortse toneelvereniging „Wim Hildering" zaterdagsavond een opvoering gegeven van de komedie „Per Luchtpost" door Nor man Kvasna. Er waren drie debutanten en drie spelers die voor de eerste maal in een gr-otere rol optraden. Onder hen was Ineke Sol, de dochter van regisseuse Alie Bol, d/ie deze avond een veelbelovend ta lent 'openbaarde. Op levendige wijze gaf zij zonder enige schroom aan de waan wijze bakvis Miriam Wilkins gestalte en zij droeg aan hel welslagen van de opvoe ring zeer veel bij. Jan Donker was als sergeant Chuck Vin- ceut door zijn natuurlijk en rustig optre- de/n een figuur, die zich als een zeer bruik bare kracht in het ensemble ontpopte, e/venals George Klijn, die de rol van Ha- ijold Klobbemeijer glans verleende. Leny Bruil zagen wij deze maal voor het eerst in een grotere rol, als het neger dienstmeisje Dora, een kostelijke en hu moristische creatie. Ook Minke Rinkel, thans voor het eerst in een grotere rol, kweet zich bijzonder goed van deze taak door haar optreden als Martha Seawright. Ten slotte kan zeker ook Bert Reurts tot de beginnelingen bij het ensemble gere kend worden. Hij had de taak, de zeker niet eenvoudige rol van luitenant William Seawright uit te beelden en hij deed dit op een overtuigende manier. Naast deze genoemden, waren het de min of meer in het toneelspel ingewijden, die ervoor zorgden, dat deze uitvoering een levendig karakter kreeg en vooral na de pauze een alleramusantste belevenis werd. De grote natuurlijkheid en onge kunstelde gesprektrant. zorgden daarvoor. Ko Reurts bracht zijn rol van sympathieke huisvader goed over het voetlicht. Riek Kok evenaarde hem als de zorgzame, be drijvige moeder Edith Wilkins. Zij beiden brachten de bedrijvige huiselijke sfeer bij de stijging der moeilijkheden op fraaie wij ze tot uitbeelding. Topsy Langereis speel de de rol van Peggy Wilkins op charmante wijze, terwijl Martin Langereis als haar vertwijfelde en zich bedrogen voelende ver loofde Albert Kummer, boeiend en over tuigend spel leverde. Een woord van bijzondere lof mag de re gisseuse Alie Bol niet onthouden worden, die deze krachtproef tot zulk een verras send resultaat leidde. Voorzitter H. Hildering huldigde na af loop de dames met bloemen, waarna de uitvoering met een gezellig bal met mede werking van het orkest „Ed Willians" be sloten werd. Het fraaie weer van zondag bracht Zand voort vooral in de middaguren grot:: drukte. In het dorpscentrum en ook op hef strand kon gesproken worden van de eer ste werkelijk drukke zondag in het voor seizoen. die vorig jaar enkele weken vroe ger viel, n.l. op 1 maart. Zeer groot was het aantal auto's dat de badplaats voor een korter af langer be zoek aandeed, doch ook per bus arriveer den velen, die op het strand genoten van hun eerste zonnebad. De strandpachters die hun opstallen gereed hadden dat was met de meesten reeds het geval maakten goede zaken, evenals de bedrij ven in het dorpscentrum. De bus moest met vele extra diensten rijden. voor een modern kapsel haar moderne kapsalon ft HELMLAAN 46 - BUS 11 - TELEFOON 41190 Wegens uitbreiding van onze kantoren en magazijnen is er plaats, voor leeftijd vanaf 21 jaar; vereist MULO-diploma en goed kunnende typen. vereist goed kunnende typen; leeftijd vanaf 17 jaör. automobielbedrijf koks de jong Wagenweg 126-132 - Haarlem mei kleurenfilms leuke quiz mei aardige verfprijzen. nuttige tips en gratis consumptie.... want het VERVETAL-avondje is gekomen' Een boeiend pro gramma, waarbij U zélf kunt zien, wat U zelf kunt doen met VERVETAL, dé verf voor amateur.schilders. Let op on derstaande vermelding van datum, plaats en uurl Op vrijdag 18 maait in dc Vleeshal op de Grote Markt om 20 uur. Een gratis toegangsbewijs wacht U bij Fa. J HEYDANUS KONINGSTRAAT 25 HAARLEM Verf Van Vettewinkel ALLE AVONDEN QNE MAN SHOW in de onder het genot van een glas Stella Artois - het beste Belgische bier. Gasthuisstraat 26 - Haarlem - Telefoon 0 2500 - 21875 RECTIFICATIE Voor het BETERE soort PERZEN en VAKKUNDIGE reparaties Kruisweg 23 - Tel. 15047 - -Haarlem SPECIAAL AANBEVOLEN VOOR DINSDAG. WOENSDAG EN DONDERDAG: KALFS VARKENSGEHAKT met zakje zout en kruiden. 500 gram1.88 SCHOUDERCARBONADE, mager, 500 gram 1.88 KALFSSTEEKS (tartaar van kalfsvlees) van 50 ct. per stuk voor 0.15 EXTRA WEEKAANBIEDING VARKENSFRICANDEAU, mager en mals. 500 gr. 2.98 VARKENSHAASJES, een delicatesse, per 100 gr. 0.75 RIBLAPPEN, per 500 gram 2.68 LEVERKAAS, 150 gram 0.59 GEMESTE BRA ADKUIKENS, botermals, 500 gr. 2.70 Waardebon No. 2 500 gram 19 ct ïaardebon No. 3 GROTE 29 cent Waardebon No. 4 pér pakje 39 ct Bloedworst 150 gram 25 ct. Choco-hagel 250 gr. 35 ct. Rozijnen 250 gr. 39 ct. Split- erwten. vlugkokend, 500 gram 25 ct Runderlappen super mals, 500 gram 1.58. Magere Kinnebaks- 'lappen 500 gr. 0.75, per kg 1.40. Kalfs- lappen van de frican deau 500 gr. 1.88 In automobielbedrijf is de plaats vacant voor o.a. voor teiefoonbediening, benzine- en olie-administratie. Idee voor deze baan Dan solliciteren onder no. 2316 van dit blad. Voor een jonge actieve kracht in ons doorsmeerstation-benzinepomp heb ben wij ook een plaats vacant. Hiervoor beslist een mnl. medewerker. Solliciteren onder no. 2316 aan het bureau v. d. bl. vraagt: Aanmelden: Grote Houtstraat 29. Haarlem. GEHAKT H. O. H. 500 gram 1.25 SCHOUDER KARBONADE 500 gram 1.68 Jaffa's 8 voor 1. Zoete Spaanse Sinaas appels 16 voor 1. Zuurkool p. pd. 19 ct. 10 kg Aardappelen 1.65. Citroenen, 5 voor 0.50 S U P ÊRMARKT CkOUbSrkAAï' 130 i i> Schoolldan 23 Bennebrock A Als u reisgezelschap 'oeki Plaats dan N.V. Fabriek en Handelsbureau NEDERLAND Donkere Spaarne 22 - Haarlem Wij kunnen op korte termijn plaatsen voor het spuiten van series me- taalprodukten. Ook zij kunnen solliciteren, die voor dit vak wil len worden opgeleid. voor serie boorwerk. Voor deze functie komen ook niet-geoefenden in aanmerking. Aanmelden iedere middag tussen 4 en 5.30 uur.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4