„Rooms" van Anna Sokolow bij Nederlands Dansttheater Artiesten geven ambtenaren gevoelig voetballesje A.H. SUPERMART TIPS Agenda voor Haarlem en de IJmond Al het nieuws op watersport- gebied Italiaanse pianist wint Chopin-concours 5 Velsen-IJ muiden Beverwijk DUIZEND GULDEN VOOR „DOE OPEN" watersport-tentoonstelling RAI-GEB0UW AMSTERDAM Zang en Vriendschap onder gastdirigent S. R. de Kadt winnaar met Johan de Witt ,De gelaarsde kaf Heemstede in Kampioensclub „Ripperda" hield receptie Zandvoortmeeuwen te sterk voor HBC-ers Schoten won verrassend van Purmersteyn Uiri r Speciaalzaak nLLi Jac. van Maris Tweede voorjaarsrit voor Coen Visser Het waterpoloprogramma GEHAKT148 VARKENSLAPPEN 158 SAUCIJZEN 158 Malse sla 2 kroppen 25 Jonge spinazie Citroenen 2 voor Reuze-Jaffa's 5 voor 59 25 100 EERSTE RADIJSJES Witte bonen bi* é9 Bloedworst Diepvries poularde 240 Verse poularde POULARDE POULET per 100 gram 46 Grote Houtstraat 99 Gouden doctoraat mr. dr. W. A. J. M. Fick Examens Kampioenschap eerste klasse UIT STAD EN STREEK MAANDAG 14 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het Nederlands Danstheater heeft de Amerikaanse choreografe Anna Sokolow uitgenodigd en bereid gevonden twee van haar laatste werken te komen in studeren. Tijdens het zondag besloten vierdaagse optreden in het Amsterdamse Carré heeft de eerste uitvoering van haar Rooms" plaatsgehad (de wereld première-werd vijf jaar geleden in New Vork gegeven). Aan het einde van deze maand wordt het repertoire met haar „Opus '58" op muziek van Teo Macero uitgebreid. Anna Sokolow, gewezen leerlinge van Martha Graham, heeft in de Verenigde Staten veel bijgedragen tot de verbreiding van de zogeheten moderne dansbeweging. In Nederland heeft men haar naam voor het eerst in een programma gelezen bij de voorstellingen van het jemenitische en semble Inbal, waarvoor zij met verre gaande toepassing van expressionisme de mise-en-scène regelde. Werk van haar treft men ook in het veelomvattende speel plan van het American Ballet Theatre aan. Haar bijna drie kwartier in beslag nemen de „Rooms" is gemaakt op jazzmuziek (voornamelijk „blues") van Kenyon Hop kins. „Modern" is dit menselijke bewegings spel in zoverre als het veronderstelde er varingen van wereldburgers van nu aan schouwelijk weergeeft. De daarbij ge bruikte middelen en het thematisch ma teriaal vertonen opvallende verwantschap pen met de zogenaamde centraaleuropese stijl uit de dertiger jaren, zonder dat hoe genaamd van navolging gesproken kan worden. Daardoor doet het. in onze ogen ondanks de gewilde actualiteit nogal ouderwets aan. Het is waarschijnlijk niet van belang ontbloot dit duidelijk aan de orde te stellen, al ware het slechts om misverstanden te voorkomen. Het onderwerp van „Rooms" is niet de dans, maar een filosofische idee, een levensbeschouwing: de wanhopige een zaamheid van de stedeling, die in zijn kamer woont als in een cel, waaruit hij zich slechts door dromen en stimulantia kan bevrijden. Negen demonstraties van deze absurditeit toegenomen isolement en kwetsbaarheid in het tijdsbestek van opti male mogelijkheden van communicatie en comfort) krijgt men te zien op een kaal toneel, waar stoelen de woonruimten voor stellen. Achtereenvolgens worden aan de orde gesteld: verbeelding, vlucht, het zich laten gaan. begeerte, paniek, dagdroom en poging tot zelfmoord. Het is aldus een suite van symptomatische solodansen, bijeen gehouden in een gedachtenconstructie. In vergelijking daarmee is een zuiver ballet van Balanchine veel geavanceerder: im mers een in zichzelf besloten bewegings constructie, die geen voorstelling van ont leende zaken geeft, maar een objectief bepld in directe aanschouwelijkheid. Anders gezegd: „Rooms" behoort tot de uitgediende traditie van het romantisch subjectieve dat zich nog poogt te hand haven, in dergelijke „studies" van psycho- realisme. Kenmerkend daarvoor is het naar-binncn-gekeerde, het sterk aan de aarde gebondene (de uitvoerenden liggen of rollen de helft van de duur op de grond en de pogingen zich los te maken door zich te verliezen in de draaidans. Het is een (in de beste momenten suggestief) spel van gemotiveerde bewegingen. De motieven zijn verkregen door een zich indenken of invoelen, veelal door associaties waar door het willekeurige en toevallige een grote rol vervullen. Met name zulke ex perimentele toneelschrijvers als Eugène Ionesco en Samuel Beckett lijken als leveranciers van inspiratie te hebben ge diend. Typerend voor de eenzijdigheid van deze dansdramatiek is het hier ontbreken van hun besef van betrekkelijkheid: de ge wilde diepzinnigheid heeft kennelijk de voor deze auteurs fundamentele humor als oppervlakkig gedoe ongeldig verklaard. Maar het gevolg is, dat de tragiek nu alleen maar gewild en overspannen aandoet. Willy de la Bye, Olga Dzialiner. Marti- nette Janmaat, Charles Czarny, Jaap Flier en Aart Verstegen (er is overigens een af wisselende bezetting) hebben veel applaus in ontvangst mogen nemen voor de ge spannen resultaten van het aanleren van een vreemd idioom, waarin zij zich over Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Joseph in Dothan" BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Animeermeisjes", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaap kamergeheimpjes". 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Onstuimige driften". 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Op grond van overspel", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en mei woensdag 20.15 uur: „The nun's story", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De rest is zwijgen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Moordenaar aan boord", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „M een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter?". 18 jaar. Dinsdag en woensdag 20 uur: „De verkeerde man", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal)Tot 4 april dagelijks van 1017 uur. zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36) Tot 20 maart op werkdagen van 1317 uur expositie van werken van Alechinsky. Appel, Corneille. Join en Nanninga. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 11 16 uur: expo sitie van aquarellen van Bernine Stuart. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1) Tot 1 april dagelijks van 1022 uur expo sitie van grafieken van Henk Huig. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood): Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. Kunstzaal „Vomitif" (H. Roozenlaan 53 Overveen): Tot 21 maart dagelijks van 20— 22.30 uur en zondags van 1017 uur: ex positie van werken van Arnold van Doorn Nelly Angevare en Louis Ferron. Remonstrantenhuis (Wilhelminastr 22) Tot 17 maart op zondag, maandag, dins dag en woensdag van 1316 uur: expo sitie van werken van Freek Souwer. DIVERSEN Vleeshal: Dinsdag 12.35 uur: Bezinnings- pauze. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 11 maart.) MAANDAG 14 MAART Thalia, 20 uur: „Het geheime commando" Rex, 20 uur: „Geheim agent alias de Gorilla". DINSDAG 15 MAART Thalia, 20 uur: „Het geheime commando MAANDAG 14 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Some like it hot". Luxor Theater, 19.30 uur: „Het dagbo. van Anne Frank". W.B. Theater, 20 uur: ,De slag in de koraalzee". DINSDAG 15 MAART- Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater. 19.30 uur: „Hel dagboek van Anne Frank". Olga Dzialiner, Jaap Flier, Annemarie Verhoeven en Charles Czarny in „Rooms". het algemeen nog onvoldoende individua listisch kunnen uitdrukken. De andere balletten, waarmee het Nederlands Dans theater belangstelling in de hoofdstad heeft proberen te trekken, zijn bij vorige ge legenheden reeds in deze kolommen be sproken. David Koning Het gezamenlijk optreden van artiesten en ambtenaren van het Haarlemse stad huis zaterdagmiddag op het voetbalveld van E.D.O. is een klinkend succes gewor den voor de Jeugdactie „Doe Open". Ruim duizend gulden bedroeg de recette van deze wedstrijd ten bate van de vluch telingen in de Duitse kampen. Naast de genoegdoening een goed doel te steunen heeft het meer dan tweeduizend groten deels jeugdige koppen tellende publiek van een aardige, levendige krachtmeting kunnen genieten. Vooral de artiesten kwamen verrassend voor de dag met hun repertoire van tactische en technische prestaties met de leren knikker. De stadhuismensen konden daar slechts een zwak verweer tegenover stellen. De molen van de ambtelijke aanval maalde doorgaans te traag om de artistieke de fensie ernstig te verontrusten. Geen won der, de mannen van radio-, televisie- en grammofoonplaat bleken niet de minste Advertentie 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u. Voordelige N.S. dagretourkaart Incl. tram/bus en toegangsbewijs. De 18-jarige pianist Maurizio Pollini uit Milaan heeft het zesde Internationale Cho- pinconcours te Warschau gewonnen. Aan de wedstrijd die om de vijf jaar wordt ge houden, namen dit maal achtenzeventig jonge pianisten uit bijna dertig landen deel. De 20-jarige Russische Irina Zaratsaka- ja kreeg de tweede prijs, terwijl haar ook de speciale prijzen werden toegekend die waren uitgeloofd voor de beste vertolkin gen van Chopins polonaises en mazurka's. De 23-jarige Tania Asjot-Haroetoenian uit Teheran, die voor de tweede maal aan het concours deelnam, kreeg de derde prijs. De 23-jarige Li-Min Sjan uit Communis tisch China, de 22-jarige Russische Zinai- da Ignateva en haar 18-jarige landgenote Valery Kastielski kregen respectievelijk de vierde, vijfde en zesde prijs. Pollini krijgt een bedrag ter waarde van 6.000 gulden en uitnodigingen voor het ge ven van recitals in Nedei'land, Zweden, Noorwegen. Duitsland en Spanje en voor drie concerten in Bulgarije. Voorts krijgt hij een prijs van 3.000 gulden van de stad Warschau en 1.500 van het Poolse Unesco- -.omité voor de jongste buitenlandse fina list. (Reuter-UPI). Het tweede ledenconcert van dit seizoen door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" op vrijdag 29 april a.s. in het gemeentelijk concertgebouw te Haarlem met solistische medewerking van de pia nist George van Renesse. zal niet geleid worden door de eigen dirigent Jack P. Loorij. Deze zal namelijk in verband met een aan hem verleende eervolle opdracht enkele maanden in de Verenigde Staten verblijven. Het bestuur heeft Albert de Klerk be reid gevonden de heer Loorij gedurende diens afwezigheid te vervangen en als gastdirigent het komende concert te leiden. Een toevallige bijzonderheid is dat op het programma geplaatste werken van Jos. de Klerk nu dus onder directie van diens zoon zullen worden uitgevoerd. last van plankenkoorts te hebben. Ze heb ben de gehele wedstrijd de toon aangege ven. Het stadhuiselftal stelde wel ietwat teleur, temeer daar het zich.zelfverzekerd en met de allure van een kampioen aan den volke had gepresenteerd. Terwijl zijn collega-wethouders Schippers, Happé en Bakker vanuit hun ere-loge afgunstig toe keken liet de heer Geluk zich aan de ploe gen'voorstellen, hetgeen een keurige in druk maakte. Nauwelijks had de heer Ge luk daarna het eerste trapje tegen het leer gegeven of jongleur Joe Andy zette zanger Willi Alberti op rechts aan het werk. Na tién minuten knalde de massieve Joop de Knegt van de linkervleugel af loeiend hard in het zijnet. Al ras bleek de voorhoede van de artiesten een goed oog op het spel en een vaardige voet aan de bal te hebben. Fris van de lever spelend liepen ze herhaaldelijk storm op de stadhuisves- te. De ambtenaren konden daar voorals nog slechts met schuchtere stadhuistaal op antwoorden. Na een half uur zette Willy Alberti de bal keurig voor. en daarna was het rechtsbinnen Toby Rix die een doel treffende imitatie van een „goalgetter" ten beste gaf, 0-1 voor de artiesten. Twee minuten later was het 0-2 door Joop de Knegt, 'hij zGlF'frfct' rhcest verbaasd over zijn doelpunt. „AVaa'r is het stadhuis?'" riep er'iemand op de tribune wanhopig. En die noodkreet vond gehoor. De ambtenaren ontworstel den zich aan de greep van hun tegenstan ders. Vijl' minuten voor rust verkleinde Jinne Meinema van de afdeling Ondei'wijs de achterstand (1-2) Vlak daarop moest doelman Chris Veer van The Spotlights een fantastische solo weggeven om de gelijk maker te voorkomen. Toen scheidsi'ech- ter Wim Roozen voor de thee floot zagen we Willy Alberti met honderden jeugdige bewonderaars op zijn hielen met benauwd gezicht naar de kleedkamer rennen ten einde aan de handtekeningenjacht te ont komen. In de tweede helft hadden de „stadhuizeis" kennelijk van hoger hand de order gekregen de zaken beter aan te oakken. wat ze dan ook deden. Maar toch kwam het succes weer aan de andere kant. De ijverige Toby Rix knalde op doel maar keeper Jan Beverdam wist de kogel in eer ste instantie te keren. Tegen de tweede in zet was hij echter machteloos (1-3). Daar na maakte de stadhuisdefensie een perio de van wanhoopsvoetbal door totdat Kees de Waal van de afdeling Centrale docu mentatie en registratie min of meer bij verrassing het tweede tegenpunt produ ceerde. De artiesten lieten dat niet op zich zitten en linksback Eddv de Valk van The Spotlights bracht met een „Anoul-doel- punt" de stand op 2-4. De artiestenvoor hoede kreeg daarna nog kansen bij de vleet. Joe Andv jongleerde met de bal op zijn hoofd tientallen meters over het veld. Joop de Knëgt schoot er lustig op los. hoe wel zijn vuurpijlen meer op de „high moon" dan op het doel gericht waren. Pipo de clown en Willy Alberti rustten ook niet op hun lauweren, maar goals kwamen er niet meer. Ook niet toen „verslaggever" Bueno de Mesquita zijn microfoon verliet om in hemdsmouwen het stadhuis een voetie te helpen, wat natuurlijk met de nodige grollen en grappen gepaard ging. Tijdens de rust van de voetbalwed strijd Haarlems stadhuisNederlands artiestenelftal ging de jeugd op hand tekeningenjacht. Hier wordt de zanger Joop de Knegt overrompeld. Het moet voor de 45 deelnemers aan de cross-country van de Noordhollandse Rui- lervereniging zaterdagmiddag een bijzon der hippisch genoegen zijn geweest onder uitstekende weersomstandigheden weer een cross-countrv te hebben kunnen rijden door het „Naaldenveld" bij Bentveld, een terrein dat zich uitstekend leent om ter reinwedstrijden te houden. Dank zij samenwerking tussen het hoofd bestuur van de Nederlandse Padvinders vereniging en de Noordhollandse Ruiter- vereniging heeft men deze cross kunnen organiseren. Er werd gereden in twee cate gorieën: voor beginners en voor gerouti- neerden. De prestaties waren over het al gemeen zeer bevredigend, in aanmerking nemende dat een cross moest worden ge reden door ruiter met paard tegen de stop watch en niet zoals ook wel eens vertoond wordt een wedstrijd van ruiter tegen paard en stopwatch. De eerste prijs kreeg Sidney R. de Kadt met Johan de Witt in 5.44. Tweede was mejuffrouw S. van Ittersum met Gino in 5.51 en derde mejuffrouw T Schipper met Cassandra in 6.05. In de categorie lichte cross was Leo Naessens eerste met ZSA-ZSA in 5.13, de heer Muys werd tweede met Premier in 5.45 en Martin Ketelaar derde met Désirée in 6.04. Vermeldenswaard waren verder de com binatie mevrouw Labouchère met de voor velen zo oude bekende Sir Bachelor van de heer Melchers en de voorzitter, de heer L. Horn, met de bekende Hunter Midas De prijsuitreiking geschiedde door de voor zitter, waarbij een gepast woord van dank werd gericht aan allen, die hun aandeel hadden geleverd aan de zo bijzonder ge slaagde wedstrijd. Mevrouw J. van Kampen-van der Brink heeft als leidster van „Het Aerdenhouts Kindertoneel" in de loop der jaren reed,s 'vele 'duizènclèTi lixhderen aartzich ver plicht, door. van tijd een bekend sprookje voor het voetlicht te laten brengen. Aan deze serie sprookjes is nu een toneel bewerking van „De gelaarsde kat" toege voegd, die zaterdagmiddag in het Minerva theater werd opgevoerd. De in het programma niet met name genoemde bewerker(ster), heeft voor dit kinderstuk betrekkelijk weinig eigen fan tasie van node gehad; omdat het oor spronkelijke verhaal reeds over voldoen de actie beschikt. Aldus behoefde de schrijver(ster) de intrige slechts op de voet te volgen om tot een geheel te ko men, dat voor een jeugdig publiek boeiend, amusant en onderhoudend is. Ter wille van de gulle lach werden ech ter nog enige figuren ingelast, zoals de kwieke negerin-huishoudster en de arro gante hofdame, wier komische gedragin gen inderdaad de nodige hilariteit ten gevolge mochten hebben. De jonge ac teurs en actrices van „Het Aerdenhouts Kindertoneel" waren zoals gewoonlijk door mevrouw Van Kampen gedegen op deze opvoering voorbereid, zodat er weer sprake is geweest van een charmante en fleurige vertoning. Fleurig door de frisse kostuums en charmant door de onbe vangenheid, waarmee de kinderen hun diverse rollen hebben uitgebeeld. Dit maal was het de waarlijk parmantig ge speelde gelaarsde kat, die door zijn leven dig optreden met recht de grote favoriet van deze middag werd. Ofschoon het kwieke negerinnetje en de hautaine hof dame eveneens met ere mogen worden vermeld. Het jeugdige publiek heeft dus met volle teugen van de voorstelling genoten, het geen de enige bedoeling is geweest. Het doet dus verder weinig ter zake wanneer de volwassen toeschouwer meent te moe ten opmerken, dat de dansjes ditmaal slechts van weinig fantasie getuigden, om dat men zich hiervoor had vergenoegd met het voorschrijven van een aantal een voudige pasjes en het formeren van groe pen. Doch daar stond dan weer zulk een „snoezige" bruidsstoet tegenover, dat ook hij zich gaarne gewonnen gaf. De Haarlemse voetbalvereniging „Rip perda" heeft zondagavond het behalen van het kampioenschap van de derde klas se HVB gevierd met een receptie in de muziekzaal van Brinkmann aan de Grote Markt. Tot degenen die het bestuur kwamen fe liciteren behoorden de heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de Haarlemse Voetbalbond en voorzitter van TYBB, de heer Bakker, de aanvoerder van TYBB, de heer W. Voogd namens de Haarlemse scheidsrechtersvereniging, de- heer Hen stra, voorzitter van EDO, de heer Twis- terling van de vereniging „Haarlem" en de heer Boot van Geel Wit. De voorzitter van Ripperda, de heer Roekens, dankte alle sprekers voor hun gelukwensen. Verder gaven afgevaardig den van de voetbalverenigingen DSK, HBC en DIO van hun belangstelling blijk. Nog geruime tijd na de receptie bleven de feestgangers bijeen. De strijd tussen Zandvoortmeeuwen en HBC'zal de liefhebber van een goede par tij voetbal bijzonder weinig bevrediging hebben geschonken. Het was allemaal erg matig wat zich in de Zandvoortse arena afspeelde en vooral het spel van HBC maakte een zwakke indruk. Zonder al te veel inspanning konden de Zandvoorters, die hun laatste thuiswedstrijd speelden, een rustige 3-0 zege behalen. De aanvallen van de Heemstedenaren hadden zo weinig om het lijf, dat de geel- blauwe defensie nauwelijks voor moeilijk heden werd geplaatst. De Zandvoortse acties waren gevaarlijker en na ruim een half uur spelen was het Michels die met een vliegend schot de thuisclub aan de leiding bracht. Na de hervatting werd de strijd spoedig beslist. In de tiende minuut joeg Visser een voorzet van Halderman ineens in de tou wen (2-0). Vijf minuten later moest doel man Warmerdam voor de derde maal zwichten. Michels, die naar de rechter vleugel was afgedwaald, zwenkte naar binnen om de bal vervolgens hard achter de Heemsteedse doelman te schieten. De pogingen van de HBC-ers om althans de „eer" te redden, liepen op niets uit. In de laatste minuut van de wedstrijd waren de Heemstedenaren dicht bij een doelpunt, maar spil Koper bracht redding op de doel lijn. Schoten heeft tegen een der sterkste ploegen in de tweede klasse een fraaie overwinning geboekt. Na een zeer aardi ge wedstrijd in Purmerend versloegen de Schotenaren Purmersteyn met 1-2. Purmersteyn speelde vooral in de eer ste helft beter voetbal en in de voorhoe de maakten vooral Damman, Zwart en Schot het de Schoten-defensie bepaald las tig. Gelukkig voor Schoten was spil War merdam in uitstekende vorm en deze werd goed bijgestaan door Eddy Veen. terwijl in laatste instantie doelman Kessens zich zeer betrouwbaar toonde. De tegenacties van Schoten waren niet van gevaar ontbloot en bij een daarvan schoot Koppen net langs de verkeerde kant van de paali Tot aan de rust bleven doelpunten uit en nadat er dus met dub- belblanke stand was gedraaid, was Pur- mei'steyn aanvankelijk weer wat sterker. En nu duurde het niet lang of Kessens moest de bal uit het net halen toen Zwart profiteerde van een foutje van spil War merdam (1-0). Dit doelpunt had een gunstige uitwer king op de vechtlust van de Haarlemse ploeg. De aanvallen werden gevaarlijker van opzet en bij een hevige doehvorste- ling voor de Purmerender veste slaagde Otte er in de bal over de lijn te werken (1-1). Kort voor het einde veroorzaakte links achter Bon van de thuisclub wegens hands een penalty die door Geurts in een doel punt werd omgezet (1-2). Advertentie West I 2 A West-Frisia 21 21 Zandvoortm. 20 19 Hollandia 21 35 VVB 21 19 P'steyn 21 29 Kennemers 21 18 Vitesse 20 23 HBC 20 16 HRC 20 21 WFC 21 14 Schoten 21 21 DEM 21 12 Advertentie ZIE ONZE NIEUWE VOORMARSCOLLECTIE BARREVOETESTR. 19 - TEL. 15051 Voor de tweede voorjaarsrit van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen", welke zondag in het „Van der Aartsport park" werd gehouden, bestond van de zij de der renners weer een flinke belangstel ling. De Santpoorter Coen Visser toonde zich in dit tweede treffen voor de compe titie de snelste. Hij zegevierde in de eind sprint van een compact peloton. Alle uit looppogingen waren in deze rit op niets uitgelopen. Slechts enkele tientallen me ters wisten de demarranten te nemen en dan werd de orde door een slagvaardig peloton weer hersteld. De uitslag luidde: 1. Visser (Santpoort), de circa 46 kilometer in 1 uur 27 minuten en 1 seconde; 2. Peters (Heemstede), 3. Straver, 4. C. Jansen. 5. Hendriks, 6. Bo gaard, 7. Deinum, 8. Koonings, 9. Krabben bos, 10. Ruys. Uitslag C-klasse: 1. Philippo, de circa 23 kilometer in 46 minuten en 5 seconden; 2. Krijgsman, 3. Stevens, 4. R. Wagner, 5. Ramakers, 6. Strootman, 7. Post, 8. Nijs- sen, 9. Appeldoorn. 10. Nolet. Voor de waterpoloconipetitie district Noord- hclland luidt het programma: Dinsdag 15 maart in Zaandam, eerste klasse dames: WaterlelieDWT; heren tweede klasse: Neptunus—Nereus 2. In het Sportfondsenbad in Haarlem, aanvang kwart over negen: heren derde klasse: NVA— Nep tun us 2: dames derde klasse: DWR—VZZV 2. Zaterdag 19 maart in het Sportfondsenbad in Haarlem: dames derde klasse: NVADWT 4: heren tweede klasse: HVGB 2—VZV; heren eer ste klasse: HVGB—DWT. UIT ONZE SLAGERIJ Prima magervlees 500 gr. in 500 grams verpakking DOORREGEN Uit onze afdeling GROENTEN EN FRUIT 500 gram Zo juist ontvangen ook om te bakken - 200 gr. 59 Uit onze POELIERSAFDELING Heerlijk malse per 500 gr. gewicht per stuk varieert van 7501000 gram per kilo 495 AAN HET SPIT GEBRADEN vers gewicht 1 kilo Voor Soep en Ragout Op 15 maart zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. W. A. J. M. Fick promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Mr. Fick is begonnen als ambtenaar van het Openbaar Ministerie in Haarlem. Hij beëindigde zijn carrière als vice-president van de Hoge Raad. Vooral het strafrecht had zijn belangstelling. O Amsterdam. Gemeente Univ. Doctoraalexamen scheikunde: J. Kobes, IJmuiden. Leiden. Semi-artsexamen: A. B. Kunst, Haar lem en O. A. M. Langezaal. Leiden. Onder leiding van de B.V. ,,'t Centrum" is in Café Damiate (Spekstraat 8) het biljartkampioenschap eerste klasse district Haarlem KNBB begonnen. De stand na drie partijen is: J. Kooijman 550 102 539 4 A. Corver 559 97 576 4 H. Kempen 600 99 606 6 J. Mulder 570 96 593 3 T. Copini 549 89 628 4 J. de Goede 506 97 519 2 H. Schrijver 532 95 560 1 J. Soff 326 85 383 0 Woensdag om half acht worden de wed strijden voortgezet. Nieuws in het kort Esperantistcnvcreniging. De heer E. de Wolf, voorzitter van de Haarlemse Es perantistenvereniging, is door de afdeling Amersfoort kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de Nederlandse Espe rantistenvereniging „Le Estonto Estas Nia" die binnenkort haar jaarvergadering houdt. Lezing. Woensdagavond besluit de Katholieke Culturele Kring in Hillegom zijn activiteiten in dit seizoen in de con certzaal „Flora". De publicist Jan Glisse- naar en de cineast Peter Pennarts zullen dan in een lezing met kleurendia's en -films een beeld geven van het Midden- Oosten. Buurthuis Parkwijk. Het buurthuis in Parkwijk, waarvoor B. en W. een kre diet van 135.805,— hebben gevraagd, is niet ontworpen door prof. ir. TI. T. Zwiers. zoals in ons blad van zaterdag abusievelijk stond vermeld, maar door de Haarlemse gemeentelijke dienst van Openbare Wer ken. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5